un de leiding rnix na winst men met Vicus Danaiden finisht sterk Roomburg niet op dreef APPIE HAPPIE K 2 ^grecordvoor v. d. Bosch Machtige zege voor For Ever Vultink zet eerste stap op weg naar biljart-trilogie" BLOKKEER EN AMVJ RONDE VERDER 118 DECEMBER 1972 PAODfA M - De Algemene 57 je heeft de positie dank te zege versterkt, maar eft hard voor die punten fcken. Vooral omdat de tweemaal nalieten KVS Un-*< j vellen. Dat kon in de bij een 25 voorsprong aafl» nogmaals vlak na de rust van Vliet op 3—5 een miste. Dat missen was 1 ploei kwar mdat sul. ben; hop De overgangsklassers uit Leiden hebben een zeer goed micro korfbal week" iter de rug. Zowel De Algemene als Pernix wonnen terwijl Vicus Oriëntis onge- ief door een gelijkspel tegen ZKV. De eerste klassers kwamen ook al goed voor Zuiderkwartier won en Ons Eiland dwong een sterker geachte tegenstander Vliet voor de povere aanvals- van het vak van Van strtfc. Dit vak kwam slechts dpunten, terwijl het an- roor de resterende vijf Jkbts twaalf minuten nodig 'jj, mee duidelijk moet zijn maar bt er zaterdag veel ge- r van Aad Rusman, Wim rusta van Leeuwen en de spelende Ineke Thijssen. tweede helft kreeg dat golf van Scheveningse verwerken; het duurde inuten voor tijd voordat 'du capituleerde. Maar direct r ling sloeg dat kwartet in «hard toe. Binnen twee het door Wim van Vliet werd ook de eindstand. !L« Ikt (4x), Ruud van Vliet, any Rusman scoorden. BEP 13—10 Een "Jende start vestigde za- Indruk dat Pernix tegen jd al in een zeer vroeg i bi gaan beslissen. Binnen pi stek van tien minuten Leidse ploeg al op 40. hter niet lang zo blijven, ten voor de rust was er oelvro Rdse voorsprong al totaal meer: 4—5. De zelfver bij Pernix was op slag ;ns sj en het zou in de tweede e jjk iet 6—6 inging) nog enige •je voor die zelfverzekerdheid evonden. Tot 8—8 was er lies mogelijk. Toen Flip ooy Pernix echter naar en arbiter Van Zomeren een BEP-speler wegens kritiek op de (uitste- 3 voortijdig het spelen er voor Pernix geen aan de lucht: 13—10. scoorden Flip van der Fred Breedveld van Ek. s j, tv s ver 'de he tgees (C Haki J Jfalie "L De familie De Faber leniging VZC/Ritmeester Kaal heeft gistermiddag •embad „De Dillen" in Al- Wijk haar stempel gedrukt ^wedstrijden van De Zijl/ "lend snel was vooral die zowel bij de meis- Teertien jaar als bij de oer zestien jaar de hon- 5 vrije slag won in res- 1.03.4 en 1.03.5. Ton v. De Zijl/LGB benadrukte door op de honderd me- 1 voor jongens onder zes- tëa kringrecord te zwem- 1.10.6. rwoa Winning was ook wegge- diens clubgenoot Pètei •ie de 100 meter vlinder- Wj de jongens onder zes- 110.1. jijden in Alphen vormden -deel van een zeskamp, naast De Zijl/LGB en *«ster deelnemen DES L,., AVZV (Voorburg), Verwijk) en De De vel <ht). ge kant van de score. De rust ging in met 45, waarna de Leidse ploeg steeds een voorsprong blééf nemen (5—7, 7—8, 8—9) totdat het fanatiek vechtende Terheyden dan eindelijk op gelijke hoogte kwam: 99. Op de twee laatste Leidse treffers had de ploeg echter geen verweer meer. Co de Haas(5x), Albert de Groot (3x), Joep van Dam (2x) en Nico van Leeuwen scoorden. O Ons Eiland De Regenboog 77 Voor de tweede maal binnen een week bedwong Ons Eiland een sterker geachte tegenstander. Sper wers werd dinsdag op 88 gehouden, zaterdag kwam De Regenboog niet verder dan 77. Een goede prestatie van de Leidse ploeg, die voortdurend tegen een achterstand van twee pun ten moest aankijken. Het tekent de sterke mentaliteit van Ons Eiland dat die achterstand steeds werd weg gewerkt. Nan Deegenaars scoorde driemaal, Wim Nijenhuis tweemaal, Gerda v. d. Velden en Julia Smits ieder één maal TWEEDE KLASSE 9 HPV Crescendo 514 Tweedeklasser Crescendo behaalde gisteren in Rotterdam de tweede zege, waarmee het herstel werd voortgezet. Het zwakke HPV was dan ook een dankbaar „object" om het doelpuntensaldo omhoog te Zaalhandbal Het Nederland se herenzaalhandbalteam heeft za terdagavond in Ubach over Worms een interlandwedstrijd tegen België met 22-13 gewonnen. Het Nederland se team verloor zondag in Schifflin- gen een wedstrijd tegen Luxemburg met 11-13. O Schaken Mikhail Tal heeft zich al twee ronden voor het einde van het toernooi om het Russische schaakkampioenschap verzekerd van de titel. Tal versloeg zaterdag in Ba koe Zidkov na het uitspelen van een afgebroken partij en heeft 14 punten verzameld. Wel kan Toekmakov nog gelijk eindigen, maar dan krijgen volgens de nieuwe reglementen van de nationale bond zowel Tal als Toekmakov het Russische schaak kampioenschap. scrhoeven en dat lukte de Leidse ploeg dan ook. Via 15 en 2—7 leef de Crescendo zich ook in de slotfase nog eens uit: 514. Doelpunten van Louis Kok (3), Lenie Kok (3), Lies- beth Kok (4), Marian Rijsdam, Joke Geyer, Aad Schouten en Piet l'Amie. O Derdeklassers. Het Sassenheim- se TOP bleef ook tegen Albatros on geslagen. Aanvankelijk werd TOP nog wel voor problemen gesteld maar die waren al snel opgelost toen TOP na de rust van 22 doorstootte naar 25. Albatros kwam nog wel op 55, maar in de slotfase bleek TOP toch de sterkste ploeg. Hildo Krop (2), Marjo van Egmond, Dirk Meyer, Rob Meyer, Dik Imanse en Wilma Kuhn zorgden voor de doelpunten. Velooitas kwam tegen Jodan Boys goed voor de dag, maar was in de slotfase net niet fortuinlijk genoeg en verloor met 76. In die slotfase zag de Leiderdorpse ploeg een 46 voorsprong omgebogen in een 7—6 achterstand. Arie Meerburg (2), Ger- rit va;n Reyn (2), Greet Meerburg en Jan Bruins scoorden. Dik Onderwater van Vicus Oriëntis onderneemt een aanval op de korf van ZKV. Links Wim Meyer, rechts Nandy van Helden. (Foto Jan Holvast) LEIDEN Een sterke eind sprint bracht De Danaïden toch nog royaal langs AKC. De Leid se micro-korfballers waren gis teren halverwege de tweede helft onverwacht in moeilijkheden ge komen (van 75 werd de stand toen 77), maar de problemen werden in de slotfase uit de weg geruimd. Vooral door trainer Gerard Bos, die weer voor Wim Brugman speelde. Bos hield in de kritieke fase het hoofd koel en ontpopte zich Juist toen tot een bekwaam vakleider die het tempo opvoerde en bleef aan geven. Mede daardoor konden de beslissende treffers weer van de hand van Bos'-vakgenoot Eric Filemon komen. 'Het werd ten slotte 12—7). Filemon overigens goed voor zes treffers, waarmee hij zijn totaal produktie opvoer de tot zeventien. Toch kon ook de sterke eind sprint de matige indruk die De Danaïden eerder had gemaakt niet uitwissen. De Leidse ploeg had wel geregeld een voorsprong van twee, drie punten, maar kon die marge tot in de slotfase geen enkele maal verder uitbouwen. De theatraal leidende Lex Drie- duite had daar soms ook de hand in, omdat hij weieens te gretig naar de strafworstip wees. In de meeste gevallen deed hij dat in het voordeel van AKC. De Twentse ploeg maakte daar van echter niet altijd gebruik, waardoor De Danaïden meer moeilijkheden bespaard bleven. Die problemen zagen de toe schouwers in de eerste helft ove rigens nog lang niet opdoemen, want de Bosformatie kon in de eerste helft een snel genomen 20 voorsprong (na vier minu ten) goed consolideren. Via 32 werd een ruststand van 52 be reikt. In de tweede helft kreeg de strijd aanvankelijk een rom meliger karakter. En dat was voornamelijk te wijten aan het afbrekende spel van AKC. waar in alleen André Schorn keer op keer de volledige aandacht vroeg van Casper van Nierop en Ge rard Nap. Schorn zorgde er in ieder geval voor dat De Danaï den halverwege de tweede helft een moeilijke periode moest doormaken. Hij greep twee straf- worpen (waarvan er een op zijn minst dubieus was) aan om de score van 75 naar 77 te til len. Maar toen Carper van Nie rop en Gerard Nap (strafworp) De Danaïden weer een voor sprong van twee punten hadden gegeven en Bos zich aan het hoofd van het aanvalsvak plaat ste (om daarmee de aandacht van scherpschutter Filemon af te leiden) was het snel met AKC gedaan. De Danaïden liep uit naar 127, voordat de oppo nent iets terug kon doen: 12-8. Eric Filemon i6x), Carper van Nierop (3 x) en Gerard Nap (3 x) scoorden voor De Danaï den, André Schorn (3 x Dik Bonthuis (3 x), Jacob Schulting en Ina Schornvoor deden dat voor AKC. Koersen Hilversum HILVERSUM De vechtlustige For Ever, die in vrijwel elke koers in de voorste gelederen te vinden is. toonde gisteren weer zijn capa citeiten door een machtige zege in Hilversums Wintersprint kampioen schap over 1600 meter. Daimler be gon met een fout en Ad Pools ver overde met For Ever direct de kop positie met een nuttige voorsprong op Fontanes, Caesar Julia H en Unimel B. Het straffe tempo dat de leider voorlegde, gaf zijn achtervol gers weinig kans de achterstand goed te maken. Unimel B bleef stut doorgaan en ging in derde positie sterk aanvallend de laatste bocht in. For Ever b'eef echter heer en mees ter en triomfeerde onbedreigd in een fraaie 1.193 km-tijd. Unimel 3 veroverde na felle strijd de tweede plaats op Fontanes. Jan van Dooyeweerd won de eerste twee koersen. Li de Aix Rousselier- reprijs klopte hij met Komiek Oli vier even voor de streep Jackal Ha nover en in de Egyptian Sue-prijs kreeg hij met Kwant de zege in de schoot geworpen, daar de steeds met voorsprong leidende Van Ooyen zijn paard Katanja in het rechte eind een laatste (onnodige) aansporing gaf, waardoor deze in galop viel en Kwant in 136.6 de geboden kans greep. Katanja sprong als tweede door het stek. Een fraaie zege boekte Jan de Leeuw met de in goede vorm zijnde sterke Habanera in de Dart Hano- verprijs, door met een flitsende eindsprint Holgapluti Gerda en Guit even voor de streep te onttronen. UITSLAGEN Al Rousselierprijs1. Komiek Oli vier (J. van Dooyeweerdi) (1.27.6); 2. Jackal Hanover; 3. Koek Buitenzorg. Winn. 6.40 pl. 2.10. 4.10, 2.90, kopp. 4.40. trio 1533.40. Egyptian Sueprijs: 1. Kwant (J. van Dooyeweerd) (1.26.6); 2. Kairoean; 3. Karöline. Winn. 3.-. pl. 1.40, 1.70, 2.10, kopp 5.70. Aniyotprijs: 1. Inn Sprookjeshof) (W. Hauber) (1.24.5); 2. Hero Hollandla; 3. Impisch Hanover. Winn. 7.70. pl. 2.40. £50. 1.60. kopp. 17... trio 486,50. Fideelprys (le afd.): 1. Irish Ken nedy (M. Pools) (1.23.9): 2. Jean Bui tenzorg; 3 Iskander. Winn. 15.60, pl. 4.10. 2J0 3.40, kopp. 39.50. Wlntersprintkamploenschap: 1. For Ever (M. Pools) (1.19.3); 2. Unimel B.; 3 Fonanes Winn. 2.40, pl. 1.40, 1.90. 2.80. kopp. 5.90, trio 90.70. Unimel B. prijs (le afd.): 1. Jo- lando Z. (W. Duivenvoorden) (1.24.0); 2 Julius Caesar; 3. Joris Six, Winn. 8.50, pl. 3.10. 2.-. 2.-. kopp. 12.50. Dart Hanoverprijs: 1. Habanera (J. de Leeuw) (1.25.1); 2. Holgapluto Ger da: 3. Guit. Winn. 2.90. pl. 1.60. 1.90. 1.70. kopp. 8.30, trio 86.-. Unimel B. prijs (2e afd.): 1. Judy (M. Vergay) (1.24.1); 2. Ivonne O.: 3. Komtesse D.Winn. 7.50, pl. 2.80, 2.60, 2.-. kopp 12.80. Lvonprijs: 1 Hein van Polsbroek (W. Stróoper) (1.23.2); 2. Junibes B 3. Hispano. Winn. 14.30. pl. 3.90, 1.80, 5.50, kopp. 13.40. trio 1553.-. Fideelprijs (2e afd.): 1. Ivan (W. Strooper) (1.26.2); Ina Hollandia; 3. José Hollandla. Winn. 10.20, pl. 2.40. 1.90. 1.60, kopp. 23.40. Totalisatoromzetf 428.214,-. Oriëntis ZKV 99 Qtis bleef dankzij het ge- ogeslagen, maar móet nu delen met Pernix en r wordt de derby te- (zaterdag) dubbel inter- egen* gelijke spel voor Vicus van rerigens lange tijd aller- opzfc jezeten". Vicus was wel fe aanval, maar dat was [gelijk overwicht, omdat e schepel van ZKV veel ver sneller was. ZKV had itval^gelmatig een voorsprong: rust (3—4). Na de pauze goJianvankelijk een duidelij- ig (3—6, 4—7 en 5—8), kwam fanatiek terug tot rojtH waarna de Leidse ploeg seconden het gelijkspel D i Onderwater (4x), Jan Wim Meyer en Ruud ^oorden. GirlJlLASSE ndsty keyjen Zuiderkwartier Ziüdekwartier kwam zater- de hakken over de sloot. Invallers (Jeanette Meurs, Es en Co de Haas) bleef rtler lang aan de voordeli- 55 HOENSBROEK Hand Vultink heeft de eerste stap gezet om, even als twee jaar geleden, de trilogie in de biljarterij te bewerkstelligen: in één seizoen kampioen in de drie kaderspelen. In het kasteel van Hoensbroek versloeg de 35-jarige Vultink gisteren de Limburger Jean Bessems in de finale van de titel strijd in het 71/2. Het eerste kam pioenschap was binnen. Vultink is straks in januari uitgesproken favo riet voor het 47-1 in Julianadorp en daarna sterk bevoorrecht in het 47/2, dat in Neede, op enkele kilo meters van zijn huis, op zijn eigen materiaal wordt gespeeld. De meeste angst heeft Vultink ge had voor het gevecht in Hoens broek, waar hij op heftige tegenstand van vooral Jean Bessems kon reke nen. Hij immers had voor het be gin van het seizoen bewust gekozen voor de beide tweestoots-kaders en had zich uiteraard extra goed voor bereid op het kampioenschap in zijn geboortestreek. De eerste dagen leek Bessems ook met vlag en wimpel op de titel af te stevenen. Hij stak in gemiddelde torenhoog uit boven de concurrenten, van wie titelverdedi ger Willie Steures al vanaf het be gin een wat onzekere indruk maaxte. Naarmate de finale-partijen na derden, begon de last van het favo riet zijn zwaarder op f schouders van Bessems te drukk De Lim burger bezweek er te> Le onder. Want in de eindstrijd oen anti-cli- max) waaraan Bessems en Vultink, die na zijn record-evenaring vrijdag avond met een serie van 300 con stant goed was blijven spelen, onge slagen begonnen, kreeg Bessems kansen genoeg om zich waar te ma ken. Hij kon ze echter niet benut ten en ging tenslotte onderuit op een slotserie van 162 van Vultink. Niet alleen Bessems droop teleur gesteld af. Willy Steures, in het be gin van dit jaar verrassend kampioen in Wervershoof, bleef met een vier de plaats ver beneden de verwach tingen. De ergste klappen vielen ach ter in de onderste regionen. Debu tant Piet Dekker, Louis Rijvers en Hans Sundquest bleven onder de grens van 14.00 algemeen gemiddelde en degradeerden. Misschien komt Sundquest er nog onderuit. Zater dag werd hem in een ziekenhuis verteld, dat hij wegens een ernstige oogontsteking niet verder mocht spelen. Sundquest bleef tooh om zijn medespelers niet te duperen, maar vroeg wel het bondsbestuur om cle mentie. Die zal hem waarschijnlijk wel worden verleend. Eindstand: pnt. h.s. gem. Vultink 14 300 36.20 Bessems 12 211 39.47 Van Leur 10 211 25.44 Steures 8 150 28.60 Van Nijnatten 6 131 14.50 Dekker 3 95 13.45 Rijvers 3 100 12.61 Sundqpest 0 115 12.60 Amstelveen/Voorburg - Deltalloyd/ AMVJ en Blokkeer hebben zich za terdag geplaatst voor een volgende ronde in de Europese Volleybal toer nooien. DeltaUoyd/AMVJ bereikte door een zege op het Franse MUC/ Montpellier de halve finales van het toernooi voor landskampioenen. Blok keer ging over naar de kwartfinales van het toernooi voor bekerwinnaars na winst op de Franse club St. Maur. Voor Deltalloyd bleek de tweede wedstrijd tegen MUC Montpellier za terdag een formaliteit. MUC was bij lange na niet opgewassen tegen de Amstelveners, die de eerste (uit wedstrijd al met 3—1 hadden gewon nen. In Amstelveen werd het zater dag 3—0 (15-5, 15-10, 15-4) na iets meer dan een uur eenzijdig volleybal. Ook Blokkeer had zo op het oog niet veel moeite met de Franse opponent. De ploeg van trainer Hoogerwaard won in Voorburg met 3—1 (15-3,16-14, 9-15, 15-4), een karwei dat in 73 mi nuten werd geklaard. Dat was pre cies één minuut meer dan varige week waar Blokkeer met 3—0 won in 72 minutenToh werkte Blokkeer zich ditmaal niet zo overtuigend naar een hoge score. Tekenend daarvoor was dat de Fransen 18 punten meer konden scoren dan vorige week. Teleurstellend verlies bij Spirit LEIDEN De heren van Roomburg „vergooiden" bij Spirit hun laatste kans om nog een rol van betekenis te spelen in de strijd om het kampioenschap. De Leidse hockeyers, die de no dige stootkracht te kort kwamen, moesten genoegen nemen met een 20 nederlaag. Beter verging het de dames van het Leider- dorpse Alecto die een fraaie 30 zege op Hissalis behaalden. De heren van Forescate weerden zich voortreffelijk bij koploper Leonidas: 11. Dames AlectoHissalis 30 De dames van Alecto hebben dit jaar besloten met een klinkende overwinning op Hissalis, de bekende Bloembollen streekcombinatie. Op het moeilijk be speelbare veld in Leiderdorp werd het een aardige en vooral sportieve wed strijd, waarin de grotere routine van de gastvrouwen de doorslaggevende factor was. In de eerste helft scoorde Jopie Beekman uit een strafcorner. Dankzij twee doelpunten in de tweede helft van de stick van Yrma Gehner kreeg de overwinning van de Leider- dorpse dames de verdiende extra glans. Heren SpiritRoomburg 20 Voor LeonidasForescate 1—1 Bijna Roomburg was deze wedstrijd van was Forescate er in geslaagd koploper groot belang. Via een overwinning zou Leonidas op eigen veld af te troeven. de Leidse équipe nog een belangrijke rol hebben kunnen spelen in de strijd om de bovenste plaats. Een nederlaag zou het team definitief in de middel moot terugwerpen. De weinig gecon centreerde Leidenaren hebben hun laatste kans verspeeld. Een fel op winst belust Spirit verbrijzelde elke illusie. In de eerste helft gingen voor de eerste maal de slagbomen om hoog voor de Schiedamse aanval: een reeks van missers stelde Spirit in staat eenvoudig te scoren. In de tweede helft reikte doelman Stolwijk op grootmoedige wijze de tweede tref fer aan. De Roomburger aanval toon de bij dit alles een schrijnend gebrek aan stootkracht, waarmee de Leidse nul wel is verklaard. Vooral in de tweede helft, toen het team tegen een 10 achterstand moest opkijken, maakte een gewel dige fighting spirit zich van de ploeg vaardig. Tot tweemaal toe werd de bal in de doelmond der Rotterdam mers op onregelmentaire wijze weg gewerkt. Na afloop was ieder het er over eens: aan Forescate waren twee strafballen onthouden. Het pleitte voor het elan van Forescate dat het ondanks deze tegenslag voor een be- ter resultaat bleef door „knokken".. Rob Luns was het tenslotte, die zijn ploeg met een fraaie treffer het ge lijke spel bezorgde. Schaatsen De Limburger Jo* Raaymakers heeft gisteren op de Asser kunstijsbaan een wedstrijd over 100 ronden gewonnen. Raay makers was het snelst in de massale eindsprint. Marcel Pennings uit Nieuw Vennep werd vijfde. Zaalhandbal Het Nederland se damesteam heeft zaterdag in Silkeborg tijdens het drielanden- toernooi zaalhandbal met 8-13 verlo ren van Noorwegen. Denemarken won de finale tegen Noorwegen met 10-7. Bij rust stonden de Deense da mes al met 6-2 voor. NA 5 MINUTEN EuE- SISCHE AANVALLEN 15 DE STAMP NOS STEEDS O"O. PAN OPEENE BI2EEKT MQCS.SCIMO ggTussem uir...

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 13