SLOT HONINGZOET VOOR UVS 0 :l Routine van Gouda geeft doorslag bij Roodenburg f LUGDUNUM VOETBALT TEGEN „ZICHZELF": 1 Nieuw verlies ASC: 3-1 Verver vlak voor tijd match winnaar bij Papendrecht LFC en de rode lantaarn J PAGINA 10 k MAANDAG 18 DECEMBM PAPENDRECHT Vaak al in de historie is UVS bij Papendrecht met het schaamrood op de kaken en de staart tussen de benen afgedropen. Slaag hebben de blauw witten er gehad; de zwaarste nederlagen van de laatste tien jaar werden daar geleden. Reden waarom bij UVS het hart altijd als een wekker te keer gaat wanneer richting Papendrecht moet worden gekoerst. Gisteren was het weer zo ver. Maar zie: het pakte dit. keer heel anders uit dan werd verwacht. Tot drie minu ten voor tijd hield UVS zonder in moeilijkheden te ra ken een al in de eerste helft geregistreerde 11 stand vast. Een heel acceptabel resultaat, maar het einde zou nog zoeter zijn. In de 87ste minuut trok vleugelspeler Dick van der Boogaard uit een hoekschop de bal haar scherp naar de ongedekte Jan Verver die hunkerend stond te wachten. Met een kogelharde kopbal vlak onder de lat schroefde Verver UVS van 11 naar 12. UVS-trainer Wally van Schooten na afloop: "Mogen wij nu ook eens dat geluk heb ben met een doelpunt in de laatste minuten te winnen? Een paar wedstrijden hebben wij de laatste tijd op die ma nier verloren; wedstrijden waarin we duidelijk beter wa ren dan de tegenpartij". PapendrechtUVS was geen verblindende partij voetbal. Van Schooten had zijn ploeg opdracht gegeven de bal lang in de eigen linies te houden, in de hoop Papendrecht tot dries te, onverstandige dingen uit te lokken. Dat leidde tot doel matig, maar enigszins slaap verwekkend voetbal. Door Ruud Paauw In die begimase verslikte Pa pendrecht zich niet in het door UVS geweven patroon, het wachtte geduldig af en zette pas kracht als het zelf balbezit had. Zoals in de 15de minuut toen de Leidenaars heel goed en gelukkig wegkwamen. Oosterwijk trof met een vu rig schot de vuisten van de naar voren gekomen Sloos, de bal stuitte vervolgens voor de voeten van Bijlsma, die de bal desnoods met gesloten ogen tussen de palen had kunnen schuiven. Had hij de kijkers maar even toegeknepen, met open ogen bleek hij in elk ge val niet^in staat te scoren. Hannaart (die samen met Rol het hart van de verdedi ging in deze wedstrijd zeer goed afschermde) kon nog net redding brengen. Maar in de 25ste minuut was het dan wel raak. Van slordig dekken van UVS' linkerflank maakte Papendrecht gebruik om via die vleugel door te stoten. De bal belandde in de kop van de aanval, waar Papendrecht- spits Arie van der Linden zich omringd zag door drie blauw witte verdedigers. Je zou zo denken dat een dergelijke si tuatie kat-in-het-bakkie voor de verdedigers is. Vergeet het maar. Eén misser bij UVS en Van der Linden kon op een voudige wijze 10 scoren. Als Papendrecht toen was blijven door voetballen zoals 't toen deed, dan had UVS uit zijn schulp moeten komen, dan had het zijn tikspelletje moeten verlaten en het het tempo gaan opjagen. De vraag is of UVS zich dan niet, zoals zo vaak, te pletter had gelopen. Maar Pa pendrecht hielp zichzelf in en de Leidenaars uit de nesten door ineens tamelijk zorgeloos over de grasmat te gaan dwa len. Een soort "het zal allemaal best voor mekaar komen" stem ming leek bezit te nemen van - de Papendrechters en die ver schafte UVS op het middenveld de nodige ruimte. UVS, wiens aanval het eerste half uur wel geteld één keer gevaarlijk was geweest, hoefde niet lang te gen de 10 achterstand aan te kijken. In de 33ste miunut maakte de vrijgelaten Gilles Hendrlkse met een beheerst laag schot gelijk. Dat overwicht van het eerste half uur (niet groot, wel voelbaar) heeft Papendrecht de rest van de wedstrijd geen moment meer kunnen ver krijgen. Dat wil niet zeggen dat er helemaal geen kansen meer voor de Papendrechters kwa men. Een minuut voor rust moest Sloos nog een red ding van de hoogste categorie produceren om de vrijgelopen Van der Linden het scoren te beletten. Eerder overigens had den Désar (schot gestuit door de doelman) en Verver even eens verzuimd toe te happen bij kansen rijp als vruchten. Het spel na rust deed wat rommelig en ongeordend .an. Vooral bij Papendrecht dat vergeefs de draad van het eerste half uur weer poogde op te vatten. Geen moment eigen lijk is UVS in die tweede helft in gevaar geweest. Hannaart en Rol hebben bepaald wel eens voor hetere vuren ge staan. De UVS-aanval draaide we liswaar niet imponerend, maar schiep zich toch meer mogelijk heden tot scoren. In de zesde minuut leidde een heel door trapt genomen vrije schop van Désar net niet tot een treffer, tien minuten daarna leverde Jan van Duyn een effectvol sehot af dat van de bovenhoek wegdraaide. Het duel scheen toch in een gelijkspel uit te monden tot Van der Boogaard en Verver in de laatste minu ten de fabricage van het win nende doelpunt op zich namen. UVS: Sloos, Baikhoven, Rol, Hannaart, Lardé, Van Duyn, Lagendijk, Désar, Verver, Hen- drikse, v. d. Boogaard. VOORBURG „Ik denk 4 J die oude rode karbiedlantaarn nog ergens heb deze week ga opzoeken. Dan zal ik hem bestuurskamer zetten, zodat fc le elftal er goed naar kan Vier jaar geleden heb ik dat daan en toen had het succtj bleven in de tweede klasse jaar daarna werden kampioen". Dat vertelde een Door Simon van Meij gaarden LEIDEN Twee nederlagen op rij hebben koploper Rooden burg weer tot degradatiekandidaat gemaakt. Gouda, mede ver antwoordelijk voor die opmerkelijke devaluatie, moest echter wel een hoge prijs betalen voor de 02 zege. Nadat de Leide- naar André Ooyendijk in het dagboek van scheidsrechter Bak ker was beland, omdat hij Brouwer over de zijlijn had geworpen (Bakker: „Ooyendijk kreeg een officiële waarschuwing wegens trappen naar een tegenstander, terwijl de bal niet in de buurt was"), belandde ook Frans Noordermeer in het notitieboekje, waarna Gerrie Clement zelfs verder spelen werd ontzegd. De voormalige Telstar-speler zag het van emotie overborrelende duel abrupt voor zichzelf afgebroken, op een moment dat over spannen toeschouwers de beide Gouda-bestuurders Kruitbosch en Verkaay belaagden. atl: dBA ruk werd Roodenburgs lot in de 27e mi nuut definitief bezegeld. Een diepte pass van Luxen bereikte de voluit sprintende Clement, die geflankeerd werd door Maarten van Kooperen. Van Kooperen bleef overeind. Cle ment niet... In de herkansing zet te Van Veenendaal door het verzil- ten proberen ook zonder Keereweer veren van de strafschop Gouda als- in zichzelf te geloven, nog op 0-2. K00denburgP. v. Kooperen; Ooyen- Via oefenwedstrijden tegen EDO dijk, Tisseur, Pennenburg, Klink- (aanstaande zondag in Haarlem) en hamer; De Groot (M. v. Kooperen), Wilhelmus (woensdae 27 december De Klerk, Verkuylen, Ciere; Han- :n Voorburg) zal Roodenburg moe- naart, Den Os. Gouda-doelman Leen Be zem (links) stelt zich in op een schuiver van de op de foto niet zichtbare Hans Hannaart. Derde van rechts Roodenburger Sam den Os. (Foto Jan Holvast) gestelde LFC-voorzitter Henk wilder na afloop van de we< tegen Wilhelmus, die de „Kau de zevende nederlaag in dea petitie opleverde (01). Hi I kan Holswilder de rode la f. op tijd vinden, want ook gisten LFC niet voldoende inspiratit den om de tegenstander, died zelf ook geen grootse indruk terliet, te verslaan. Met Cock Weerlee, die een schorsing n weken heeft „uitgezeten," wee gelederen kwam LFC eigenlijk aan één reële kans in de helt strijd. Dat gebeurde in de 164 nuut, toen middenvelder Thet Seggelen, in de tweede helft gen door Ton Brakshoven, a voor doelman Van Domburgh je scheen. Vallend kon de Wilh- 1, doelman echter redden. Zes later had LFC zelf „mazzel", slecht weggewerkte aanval Rob Thorns met een strak a» schot het leer achter de vert reerde doelman SJaak Bou? ter. De Voorburgse vreug maar van korte duur, want reet leidende scheidsrechter k» een hinderlijk buitenspelpositie dekt van één van de Wilhelmis vallers. Na rust werd de off« g dadendrang van Wilhelmus n. en moest LFC zich beperkt fu snelle uitvallen. Zo'n uitval It a de 68ste minuut 'n Leids succa leveren, toen Cockie van 1 n doelpuntte. Opnieuw was a ;trr rechter Kok „spelbreker".De 1 j t fluitist had een nieuwe buitc pai situatie ontdekt en keurde het 1 punt af. De uitstekende vora sr doelman Sjaak Bouwmeester toch niet verhinderen dat Willi aan de leiding kwam. In de -c minuut moest Reinier Geerio i rechts Winkels laten gaan, die 1 uit zijn voorzet vallend door Chiel Jansen. De zeven®"1 derlaag van LFC was een fe ttte worden: 1—0. Terwijl de Kerstgedachte volop ge weld werd aan gedaan, liep Clement tussen verhitte supporters naar de kleedkamer waar hij later zou zeg gen. „Eerst werd ik getackled, toen kreeg ik een stoot in mijn gezicht van de keeper. Ik was in staat die doelman te grijpen. Kreeg te horen dat ik een officiële waarschuwing had. Ik zei alleen maar dat ik dat aan de rapporteur zou doorgeven. Dat vond df scheidsrechter genoeg. Ik moest er uit". Bakker aanvul lend: „Ik heb Clement er uit ge stuurd omdat hij niets met mij te maken zou hebben. Die officiële v. aarschuwing had hij te danken aan het feit dat hij in het straf schopgebied bleef liggen omdat hij een penalty wilde forceren. Toen hij merkte dat ik niet reageerde stond hij op en zei tegen de keeper van Roodenburg: pech gehad. Dat was wangedrag". Die doelman was peter van Koope ren. Vaste keus Mattie Keereweer zat met een kruk op de reservebank. Het 32-jarige gezicht van Roodenburg" stond somber: „Deze competitie kun Je me wel afschrijven. Door Jan Preenen Mijn knie is kapot. Don derdagavond tijdens de training wa ren we aan het. bokje springen. Be land Ik daar precies in een gat van zo'n vijftig centimeter in het vier kant. De meniscus zal er wel uit moeten. Zit heb tegen dan voetbal ik hele.naai niet meer". Vervanger Van Kooperen deed het niet slecht, maar miste duidelijk het vertrouwen van de defensie. Er wa ren twijfels, die na een korstondige opleving van Roodenburg de gehele Leidse ploeg bemanden. Rooden burg doorbrak het behoudende mid denveldspelletje na een lusteloos half uurtje voetbal zo verrassend en snel dat de equipe van Smits direct unieke kansen kreeg geserveerd. Vooral toen rechtervleugelverdedi- ger Ooyendijk een „ééntweetje" op bouwde met Sam den Os, die schuin voor doelman Bezem opgedoken, te gen de uitgelopen Goudse goalie op- knalde. Hans Hannaart en Pe ter Ciere (na een listig overstapje van Den Os) zouden hetzelfde doen. Doek Vanaf dat moment ging het doel al zakken over Roodenburg, dat vooral in de tweede helft nog slechts sporadisch op avontuur mocht. On der aanvoering van de traag starten de routiniers Bobby Westra en Ger rie Clement legde Gouda een cordon rond het doelgebied van Van Kooperen. Juist Westra kreeg in de 18de minuut alle gelegenheid op de achterlijn zich in solistisch spel uit te leven (Isaac van Weerlee, in zijn tijd overigens een toonbeeld van spor tiviteit: „Waarom wordt zo'n speler niet neergelegd?"), waarna Noor dermeer uit Westra's voorzet in kopte: 0-1. Vanaf de penaltystip Basketbal Nederland heeft zaterdag in Bergen tijdens een in ternationaal militair basketbaltoer- nooi met 67-59 gewonnen van West- Duitsland. Van der Molen scoorde 32 punten. SASSENHEIM Teijlingen heeft op eigen veld ASC moeiteloos met 31 verslagen. Evenals in de eerste wedstrijd tussen deze twee teams (20 zege voor Teijlingen) heb ben de "Leidse" rood-zwarten ei genlijk geen uitzicht gehad op de overwinning. Zelfs mag ASC blij zijn, dat dit duel "slechts" een 3—1 nederlaag opleverde, omdat de thuisclub het na de derde treffer nu wel voor gezien hield en de meest eenvoudige kansen onbenut liet. Al in de tiende minuut kwam Teijlingen aan de leiding via een doelpunt van Piet Hoogervorst. De jeugdige 'spitsspoler "strompelde" door de ASC-verdediging heen en passeerde de uitgelopen Herman Roedoe met een knappe lob. Een tegenoffensief van ASC bleef zon der resultaat. Alleen Hans van Rooyen (later gewisseld voor Ben Boers) was met een vrije trap dichtbij een treffer. Zeven minuten voor rust nam Teijlingen meer af stand van de gasten. Een van de vele gevaarlijke hoekschoppen van Jos Eikens glipte door de handen van Roedoe en belandde voor de voeten van Jan Meyer: 20 Op nieuw Piet Hoogervorst scoorde tien minuten na de hervatting het der- Hoewel het scorebord op de achtergrond nog een 0—0 stand aangeeft, is op deze foto (van Jan Holvast) het tweede doelpunt van Teylingen in de maak. Jan Meyer met witte broek zal de bal via doelman Herman Roedoe in bezit kr Ijgen, om vervolgens met een hard schot Teylingen op 20 te zettenOok Wim Maass, met de bal „op zijn hoofd" kan daar niets aan veranderen. de doelpunt en er leek een debacle voor ASC in de lucht te hangen. Teijlingen weigerde echter ge bruik te maken van de vele kansen en ASC kwam langzamerhand wat meer uit de verdrukking. Een kwartier voor tijd resulteerde dit in een doelpunt van Dennis van der Water, die attent ter plaatse was toen Toon Hoogervorst een hard schot van Ben Boers slechts ten dele stopte. Diezelfde Hoogervorst h.eld het opeens weer fanatieke ASC in de slotfase van meer tref fers af, zodat Teijlingen met een verdiende 3—1 zege de kleedkamers op mocht gaan zoeken LEIDEN Een figurantenrol en af en toe een klein bijrolletje, meer stond Lisse Leids DOCOS op eigen terrein in de Kikkerpolder niet toe. Mocht hij de roodwitten na het suc ces bij Delft de hoop op een beter competitie-einde weer zijn opgevlamd Lisse-rechtsbuiten Wim Mooyekind "bluste" dat aarzelende vlammetje al in de tiende minuut, teen hi; een eenvoudige kopbal doelman houwt passeerde (0—1). Doi was dat bij Lisse de spelen zijn overgekomen uit de "rq len" aan het klimaat In de klasse zijn gewend. Wim Mooyi geen supersnelle maar een wel tisch goed opbouwende rod voorzag zijn Jonge collega's Bisschops, Ruud van der Voo Peter Oude Veldhuis steeds van goed bruikbare passes, dk den uitgewerkt 'tot gevaarlijke vallen. Gevaarlijke DOCOS-aanvallen entegen waren erg schaars. B| van die zeldzame gelegenheda de vijfentwintigste minuut) lief denvelder Peter Dubbeldeman door en hij loste een hard dat echter net naast het t_. Zonneveld ging. Bij die ene ze kans moest het voor de 1 naars blijven want Lisse h touwtjes al weer stevig in 1 genomen. Een schot van de v._ geschoven spits Ruud van derVi kon Burghouwt wel afweren niet stoppen. De bal kwam ra voeten van Theo Boot en dat kende 0—2. Was het voor rust al een I strijd geweest, in de tweede ging het er bepaald onvrien aan toe (Theo Conijn werd f seerd weggedragen! vooral toe aandringend DOCOS, waarin 1 van der Meel de plaats van van Dinten innam, geen sps had. Ook de wissel John Hans van Zijp leverde u»> Uit een van de vrije schoppen een wat geïrriteerd Lisse tweede helft weggaf, scoorde G.: Vrizekoop het enige DOCOS' at( punt (1—2). t dofi r 1 in 1 van fe LEIDEN Lugdunum zit een •beetje in de put. Hoewel de inzet van alle spelers maximaal is, lopen Door Paul de Tombe de combinaties al geruime tijd niet (meer zoals ze lopen moeten. Er daalt een vreemde matheid over de ploeg zodra het ook maar even te genzit. Neem bijvoorbeeld het duel van gisteren. Tegen RKAW viel Lugdunum ijzersterk in het start schot (10 vanaf de aftrap, door John Manuputty), maar vervolgens zakten de Kikkers zo peilloos diep weg dat de worstelend vastgehouden 1—1 tenslotte nog als een zeer goed resultaat mocht worden gezien. Er is duidelijk iets mis bij Lugdunum. Trainer Joop de Busser, anders al tijd de openhartigheid zelve, weiger de toelichting te geven („geen com mentaar") maar elftal-begeleider Hennie Bekkering durfde de feiten wel onder ogen te zien. Hij: „We sukkelen ermee. Er ligt inderdaad een vreemde matheid over het elf tal. De spelers willen echt wel en ze doen er ook van alles aan, maai Lugdunum is niet meer wat het is geweest. Ik heb het gevoel dat zt voornamelijk tegen zichzelf lopen te spelen, we moeten er snel achtei zien te komen wat daarvan de oor zaken zijn. Dit kan zo natuurlijk niet langer. Hetzelfde elftal dat twee jaar geleden in de eerste klasse soms zulke fijne wedstrijden liep te spe len, moet nu zelfs nog gaan voetbal len om in die tweede klasse te blij ven. Dat kan echt nietDat kan ■igenlijk niet, maar het gebeurt nog vel. Want als Lugdunum zo blijft pelen, worden er op korte termijn /eel meer punten verspeeld. Als Lug dunum zo vruchteloos blijft spelen, kan straks iedere trainer van de te genstander zeggen „We hebben hier En dat klonk niet eens irreël. RKAW had vele kansen laten lig gen nadat vleugelspits Frederikz tien minuten na de rust voor 1—1 had gezorgd en Lugdunum had maar heel erg weinig kunnen terug doen. Eenvoudig omdat de Leidse ploeg zich op enige periodieke op levingen na in een uitgestrekt dal van machteloosheid bevond. De eni ge die zich daar boven uit kon til len. was doelman Dubbeldeman. ,Die man heeft het punt voor Lug dunum gered," moest ook Cremers later zeggen. Dubbeldeman groeide vooral in de tweede helft naar grote hoogte. Ter- vijl het overwicht van RKAW in de slotfase constant aanzwol, bleef Dubbeldeman een niet te nemen ob stakel. Ook voor doelpunten-teler Siem Bolleboom (die geblesseerde broer Ben miste), ook voor spits Rob van de Meer (omhaal tegen on der kant van de lat), ooi Klaas Frederikz (die zich vtf tijd geblesseerd moest laten gen). De waardering was «i Cremers: „Ik vond hem de besKf» Lugdunum Lugdunum Dubbeldeman pelaar, Van Egmond (IW kwam hem een kwartier votf einde vervangen) Van Delft, D* t De Roo, De Klerk, Van derJr (vijftien minuten voor tijd o gen door Vermond) SchildhUJ* i Manputty, Pijnakkker.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 10