Treffers wil niet alle leden laten "opdraaien voor dames snakt naar anonimiteit Mary Thuis: Beleid niet gericht op toekomst" Roodenbusg-Gouda Geesink voorlopig geschorst BEST BLIJFT SB ss.x S WW! -s Lugdunum-R.Ki.V.V. APPiE HAPPIE Straflijst p 16 DECEMBER. 1972flfVTTT^Bf&<W4 It HAARLEM ROELOFARENDS- VEEN "Het beleid van De Tref fers is niet op de toekomst gericht. De vereniging is groot geworden, omdat zij het geluk had over veel talent té beschikken. Men heeft ech ter verzuimd dat uit te buiten. De laatste Jaren gaat het duidelijk berg afwaarts". Mary van Ruiten, die door haar huwelijk met Robbert Thuis Roelofarendsveen heeft verwisseld voor Haarlem, ziet de toekomst voor tafeltennissend De Treffers somber in. Vooral omdat de organisatie veel te wensen zou overlaten. Dat het af gelopen weekeinde nog een beslis singsduel moest worden gespeeld te gen Tempo Team (door de Amster damse meisjes met 5-4 gewonnen) schrijft Mary Thuis toe aan gebrek aan medewerking van haar club: "Wij zouden al lang herfstkampioen geweest zijn als we tegen Maasbree maar volledig waren uitgekomen. Nu moest ik alleen met Nelly van Paridon spelen. Voor Veronique v.d. Laan, die had afgezegd, kon nie mand worden gevonden. De een zag tegen de reis op, een ander was bang voor een afstraffing. Waarom heeft De Treffers indertijd Ellen Klatt niet gekocht? Dan waren die problemen niet voorgekomen en wa ren er vier speelsters geweest". Dui delijk verbitterde Mary wordt bijge- Door Jan Preenen vallen door echtgenoot Robbert: "Vanaf nu gaat de ploeg verder on der het motto: God zegene de greep. Natuurlijk, tegen de meisjes van Tempo Team en straks ook die van DeltaLloyd zullen de Treffers het extra moeilijk krijgen. Vooral om dat die Amsterdamse teams bijna dag in dag uit trainen. Maar door een betere organisatie is wel meer te bereiken". En Juist dat punt zou in Roelofa rendsveen veel te wensen overlaten. Mary: "Alles komt neer op een man. Herman Klein. In de loop der jaren zijn steeds meer krachtige fi guren weggevallen. Als damesteam moeten we maar zien hoe we alles regelen. Het gebeurt nog wel eens dat ik vrijdagavond pas hoor dat ik de andere dag moet spelen. Het is me zelfs wel overkomen dat ik dat dezelfde dag pas hoorde. Een bege leider zouden we ook graag willen hebben. Iemand, die leiding geeft tijdens de wedstrijden en de trainin gen organiseert. De enige avond waarop ik train, woensdagavond, sta ik soms alleen. En toch worden er verwijten gemaakt wanneer we niet kampioen worden. Dat is toch niet reëel? Goed, ik weet best dat ik ook meer zou moeten trainen dan één avond, maar ik ben getrouwd en kan niet zomaar iedere avond wegvliegen. Eén avond is naast de wedstrijdavond het uiterste. Voor Veronique v. d. Laan ligt dat allemaal wat eenvoudiger. Zij is niet getrouwd. Zij kan zioh wat ge makkelijker vrijmaken. Vooral, om dat zij toch al voor de training de Treffers is. Nee, er zullen duidelijke afspraken moeten worden gemaakt. Een avond gezamenlijk trainen en dan keihard. Bert Onnes is een tijd bij o sngeweest. Zoe iemand zouden we weer moeten hebben. Iemand, die geen geintjes duld ten streng is". Want a mlag Mary dan veel kri tiek spuien, voorop stelt zij dat De Treffers de aansluitamg met Tempo Team en DeltaLloyd niet mag ver liezen. In dat opzicht deelt zij niet helemaal de mening van het bestuur van De Treffers. Secretaris/penning meester Herman Klein: „De Tref fers is niet te vergelijken met Del taLloyd en Tempo Team. Natuurlijk willen wij met onze dames blijven meedraaien in de strijd om het kam pioenschap, maar het mag niet ten koste gaan van de hele vereniging. Indertijd hebben wij onze weg moe ten bepalen. Zou De Treffers een ver eniging moeten worden, die wil ta- feltennisen en probeert zichzelf op t« bouwen of moesten wij een sponsor aantrekken, waardoor wij alleen de top zouden begeleiden? De keus is evallen op het amateurisme. Zoals we ook enige jaren terug al hebben ge daan bij de heren. We konden niet anders. Het clubgebouw kost ons al leen al tienduizend gulden per Jaar. Trouwens, het is toch zinloos om een kampioenschap te veroveren wanneer je speelsters aantrekt voor vierduizend gulden. Ik hecht veel meer waarde aan een kampioens team van eigen kweek". Mary Thuis-van Ruiten, in tegen stelling tot Nelly van Paridon wljkerhout) en Veronique .v d. Laan (Den Haag) eigen kweek: „Het gaat mij er niet in de eerste plaats om dat ik net zoals mdjn tegenstanders 'n tientje voor een gewonnen partij ont vang. Ik ben bij de Treffers geble ven om de sfeer. Als gezelligheid zo'n belangrijk punt is. laat men daar dan ook naar streven". srdriet van alle sportfotografen maakt George Best geen mooi plaatje. In tegenstelling Pelé, Charlton, Cruijff of Rivera heeft Best niets spectaculairs in zijn bewegin- het voetbalveld: geen briljante schijnbewegingen of wat dan ook. heeft hij als wéinige anderen massa's in vervoering gebracht. Maar als één moment van irt wordt genomen, op een foto, zie je er niets bijzonders aan. Dat zegt veel over Best. In soonlijkheid heeft hij iets geheel in tegensteling tot het beeld van een onverantwoor- Di-upschepper dat het publiek van herp heeft dat hem ertoe brengt zich als vanzelf te is op en top een enkeling. paradox. De media maken star- hem. In nachtclubs en op dal en van de Middellandse hij vaak gefotografeerd, oten^t hij vaker naar feestjes, dure badplaatsen gaat tillekeurige andere voet popster. maar omdat de opzoekt. Hijzelf snakt metlimiteit,' maar kan die on- irijgenhij is té lnteres- mtrekkelijk en té begaafd, leem is dat hij niet op aandacht die hij on- vaa gt. vanpge z'n entree maakte in van Manchester United, her 1963 werd de tengere, begroet als een anley Matthews". Maar al deze vergelijking 'onhoud- wierp zich op een wed- klas fsls Matthews nooit zou c Hij hield ervan de fcoveren, daarbij gebruik zijn enorme sliding duels 1966 Tweemaal veroordeeld we gens te hard rijden. 1968 Rijverbod voor een half Jaar na een aanrijding. 1970 JanuariSchorsing en boete na incident in halve-finale om de beker. Maart: Ex- verloofde Eva Haraldstcd kondigt een klacht aan we gens woordbreuk. April: Van het veld gestuurd in Interland. 1971 Half jaar voorwaardelijke schorsing. Niet opgesteld wegens afwezigheid training. Twee weken geschorst na vertrek naar Londen. Weg gestuurd uit wedstrijd. 1972 Januari: Niet opgesteld we gens afwezigheid bij trai ning. Moet uit z'n huls en weer op kamers gaan wo nen. Twee weken loon inge houden. Mei: Niet versche- Sportpark „Noord". kend van een topclub in het betaal de voetbal. Door een simpele reflex bracht hij een heel stel mannen, de meeste zeker twee keer zo oud als hij, in verwarring. Uniek man We moeten niet vergeten, dat Best reageert op de bestaande situatie. Hij is een unieke man, een uniek talent, in een teamsport, in een col lectieve omgeving. Als hij met zijn talenten in een individuele sport te recht zou zijn gekomen, zoals tennis of motorracen, zouden we wellicht een heel andere Best kennen dan de man waar we nu mee zitten. Juist in teamverband springt een levendige en lastige persoonlijkheid eruit. Bovendien was het Bests treurige lot dat hij op de Engelse voetbal velden verscheen toen zijn club al afzakte en de manager ervan, die bewonderenswaardige en vooruit- Een man-alleen als Bast wordt be wonderd zolang hij zich onderwerpt aan het geweld van het spel. Klaagt hij erover, dan zit hij fout, maar doet-ie eraan mee, dan prosti tueert hij z'n van god gegeven ta lent. Is het een wonder dat Best een beetje verbijsterd raakt? In Belfast werd hij geboren, in een protestants arbeidersgezin. Dat al leen al zegt veel. Het is dan nau welijks vreemd meer dat hij een afwijkende houding heeft ten op zichte van autoriteiten, van trots en van methodes om zich te handha ven. Van het begin af aan was z'n rusteloosheid duidelijk. De talentenjagers van United pik ten hem op toen hij 15 was en met de even oude Eric McMordie (nu een Iers international) werd hij on der de hoede gesteld van mevrouw Mary Fuilaway. Nog geen 24 urn- later zaten ze al weer op de boot, naar huis. Nog altijd houdt Best vol dat McMordie heimwee had; mevrouw M.away glimlacht dac- DEN HAAG De Budobond Ne- nen bij interland. Verdwe- derland heeft zijn wellicht bekend- nen naar Spanje. Juli: Ge- ste lid, Anton Geesink, een voorlo- schorst voor twee weken, pige schorsing opgelegd .Dit naar Oktober: Weggestuurd uit aanleiding van recente publdkatiea interland. December: Aan- In het Utrechts Nieuwsblad, waar klacht wegens mishandeling 10 Geesink de dood van een Jonge van meisje in nachtclub. Judoka en de zware nederlaag van Mag geen nachtclubs meer ri,p nationale ploeg tegen Frankrijk bezoeken. United zet hem bewijzen aanvoerde voor zijn op de transferlijst. MANCHESTER George Best blijft bij Manchester United. Na een langdurige nachtelijk gesprek heeft het 26-Jarige Noordlerse zor genkind aan directeur Sir Matt Busby en voorzitter Edwards be loofd. Daarop werd hij weer in ge nade aangenomen. George Best met een van zijn vele "droommeisjes". de a een Best te zien die zo- iel was als uitermate sub breidde het moedige, bijna soort improvisatie ten tnaar Matthews nooit •foor de bal zo dicht te Iemand diè hem wilde fet hij zélf een tackle kon tegen de verdediger. - Met bt hij contact om de bal kunnen eisen van zijn te en hem zo onherroepe- Verfl hoeren. loupe thttiende was Best al „een naar de mening van Onager Mat tBusby, en i Noordiers international, later was .hij Engelands onti ortballer van het Jaar. worden - al hielp het geluk nog de feiten te verhullen. Wat voor rijpe speler zou Best heb ben kunnen worden als hij bij een team was gekomen dat opbloeide in plaats van aftakelde? De vraag is niet te beantwoorden. Best is een raadsel: briljant en on zeker, wilskrachtig, kwetsbaar en ongevoelig. Hij drinkt teveel en heeft er'spijt van. Hij zoekt rust en fladdert van meisje naar meisje. Hij is in staat een wedstrijd te be- woede de scheidsrechter de bal uit zalig commentaar. Tienduizend Alan de handen had geschopt. In april Hardakers zijn nog niet goed voor verpestte hij met zijn gedrag de één minuut voetbal. Eén uur Best Veertien dagen later was hij terug, wedstrijd van Noord-Ierland tegen op aandrang van Busby, die wist Schotland. een zeldzaam begaafd speler te hebben gevonden. Op z'n achttiende was Best be roemd. Hij verdiende - dat was in 1964! - tussen de zevenhonderd en duizend gulden per week en droom de ervan op z'n 21-ste een sport zaak te hebben. Hoe anders was het toen hij 21 het niets op. Hij kan zo charmant zijn als een kind maar baant zich zonder even stil te houden een weg door een menigte kinderen. Als Best een dichter was, een bal letdanser of een acteur, zou zijn gedrag veel minder aandacht en af- keuring krijgen. Maar de Britse werd iterdagmiddag dat hij die kijk op voetbal is nog altijd zeer 0, 2J Mlng kreeg, verraste hij ouderwets. kleofm met een kleine, bittere Managers die twintig, dertig Jaar geleden topspelers waren, houden tegen beter weten in vol, dat voet bal in hun tijd even hard en veel eisend was. De meeste supporters, van dezelfde generatie, geloven daar vrijheid van Manchesters nachtle ven, een agent en een secretaris, z'n naam in gouden letters op boetieks. Voetbal had hem rijk gemaakt, hem verhard en was begonnen hem li chamelijk te straffen. Begin 1970 werd Best de Problemen Wangedrag Nadat hij geklaagd had bij de scheidsreohter dat een verdediger hem bij z'n shirt van de bal had getrokken, gooide Best wat modder naar de scheidsrechter en spuugde op zijn voeten. Het publiek (over wegend Iers) floot hem uit toen hij van het veld werd gestuurd. Sedertdien is de lijst van wange drag steeds langer geworden. Hoe meer Je erover nadenkt hoe droevi ger Je wordt. Het geld heeft heel wat ellende veroorzaakt. Alan Hardaker, de secretaris van de Voetbal Liga, zei onlangs dat hij er moe van wordt Bests naam te ho stelling dat het met het Nederland se Judo en zijn bestuurders sterk bergafwaarts gaat. Dit terwijl een aangeboren hersenafwijking de oorzaak was van de dood van de 13-Jarige Ron Martius en ook in Geesink's bondcoachperiode wel eens van Frankrijk is verloren, zo werd algemeen in kringen van ver ontwaardigde judoka's gesteld. Te gen de uitlating van Geesink werd actie ondernomen door het hoofd bestuurslid Dick Schilder, die de naam en de organisatie van de bond in diskrediet achtte gebracht. Het hoofdbestuur besloot tijdens zijn vergadering van gisteravond op het bondsbureau in Den Haag de Voetbal FC Den Bosch heeft oud-Olymosch en wereldkampoen gisteren de 20-jarige Westduitse spits een voorlopige schorsing op te leg- speler Volker Graul van VFL Os- jjen. Anton Geesink werd per tele- nabruck, dat uitkomt in de regiona- gram op de hoogte gebracht. Je liga, overgenomen. Graul kreeg Zoals de reglementen van de een contract voor anderhalf Jaar. BBN veresen zal Geesink in de ge- Voetbal De gemeenteraad van legenheid worden gesteld zich te op z'n best rechtvaardigt het spel, Doetinchem heeft de eerste divisie- verweren. Of en op welke termijn hp.rin.nprt. ons eraan wat een gewei- olub De Graafschap opnieuw een kre- dit zal gebeuren is nog niet bekend, dig schouwspel het kan bieden, als diet van 100.000 gulden verleend, be f^eshik is lid van het nationaal we maar één enkele Best hebben. totale schuMenlijst van de verent- technisch «Mdte en in het bezit Misschien verliest het Brttse voetbal Süig bedraagt bijna 700.000 gulden. rm het erelidmaatschap van d« Judo Wim Ruska is in principe akkoord met de aanbieding, die hem door het hoofdbestuur van de Budo Bond Nederland is gedaan om trai ner van de nationale ploeg te wor den. Best aan Spanje, aan Italië of Hol land. Maar ook als hij blijft zal hij nooit meer de oude worden. Dit seizoen heeft Best laten zien dat, als hij wil, hij ook een groot speler op het middenveld kan zijn. Er zou niets vernederends zitten en zelfs iets zeer waardevols in zo'n baan voor Best. Maar het ziet er naar uit dat de kloof tussen Best en United te groot is geworden de laatste weken. De vraag is, of Best het kan op brengen voor een andere club aan het werk te gaan. BBN. Zondag a.s. 2.30 uur n.m. Terrein aan de Oegstgeesterweg. Voetbal John Oude Wesselink, de 23-Jarige speler van Go Ahead Eagles heeft tijdens een raining gistermiddag zijn linkerbeen gebro ken. Ook in april dit Jaar liep hij deze blessure op. Voetbal Fransisco Gento heeft in zijn afscheidswedstrijd zijn 254st« doelpunt gescoord voor Real Ma drid. Gento opende in het duel te gen FC Belenenses voor 70.000 toe schouwers in het Bernabeustadion het eerste doelpunt. Real Madrid won met 2—1. oosheid die ons een glimp 'e J z'n innerlilk Netjes op- JQ h(j als een kind in een In Busby's kantoor toen werd welke speler hij Natk wera weixe speier nij va" u"c M s hebben. Bobby Charl- ffraag in. *as even stil van deze Wonden tonen ie!d voor het gegrinnik 't Is niet voor publikatie, ?auw Best grinnikte toen bafttljnig en vreugdeloos als MtlJd deed bij zijn me- "Wlen met scheidsrechters rtjf Jaar heb ik regelma at Incident moeten den- n geen boos opzet achter oen 1 mtie. Best ging de mensen ter harte zo lang hij Jong was met die jeugdige veerkracht - toen hij blijmoedig grove overtredingen accepteerde. De volwassen man die weet dat hij in de toekomst alleen maar langzamer zal worden, die z'n wonden toont en die in frustratie en angst - ik ge loof dat hij bang is voor de toe- MET BE6IN VAM CE WEDSTKJC "TUSSEN VE IN HET TAA/S r-!/6£eS TENUE SPELENDE TÏ-«rSTAI> TUTSERS SM dynamo DosroJewsaeeAD hming. maar meer iets van komst - z'n toevlucht zoekt in de van eenzaamheid drank (soms) en bij kwispelstaar- heel 1onge man, die er tende vleiers (regelmatig), die man 9 uitzag, die enorm be- beledigt z'n aanhang omdat die de en die vanaf z'n vijftien- beschuldiging van de betrokken spe- enge wereldje had ge- Ier niet aan kan. EGT MA VB FACB OFF VE 6AETEM STERKER. MAAL KJIET IM ACT/Ê - VE VU CV. GUST Vb M VUBToTQUS VE EME AArtvWLSeOLF MA DE AMPEC?E taxi. ZO (ALS PAT ZO MCül MEET, OP MET FLATSTAD-DOEl Af Zondag a.s. 2.30 uur bests straflijst competitiewedstrijd aar kampioenschap van Nederland Schoofs.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 11