klankloze bron van ergernis Ik leer ze ook gemene dingetjes Concertpodium: Oorzaak brand is nog niet bekend Istvan Goor traint Alphens AZC veertien dagen PAGINA 4 STREEK SNELHEID Vult Goór aan: 'Ik eer ze ook ge mene dingetjes, waarbij vaak wel een overtreding wordt gemaakt, maar die nauwelijks zichtbaar is. Wat ik ook probeer is snelheid in het spel te brengen. Er wordt te wei nig gezwommen. Het spel zoals AZC dat speelt is veel te statisch. Als Je meer beweegt, krijg Je veel meer vrijheid om te schieten. Want het aantal schoten in een wedstrijd, ik heb zaterdag de partij tegen Zwem- lust gezien, blijft onder de maat. Ze moeten leren kruisen voor het doel, om een verdediging uit balans te spelen". Als ze met twee doelpunten verschil winnen, zal ik ze niet feliciteren. Als dat met drie doel punten gebeurt misschien. Burgerlijke Stand Leiderdorp Geboren: René M., 8. v. M. van der Kramer en A. J. M. Keern, Véronique J. M.. d. v. G. P. J Helling en E. B. J. M. Koek, All- Dommele. Kooien. J. C. de Jong en J. J. Noord- Benthuizen Geboren: Cynthia E. d. v. A. K'hlman en F. E. Stam, M. C. Van Dam Marcel A., z. v. M. Bregman en H. A. J. L. Koot en M. Leune, Esther d. v. M. Post en M. van 't Wout. Getrouwd: W. Boevé en P. van Es sen. H. Frljman en M. A. Vos, R. J. Enthoven en J. C. van der Maas, W. Qualm en A. N. T. Bakker. Ondertrouwd: G. J. Mansveld en W. Boevé. Het zijn allemaal kleine dingetjes, die door Goór AZC tracht bij te brengen. Hij heeft nog ruim een week de tijd, want hij blijft tot er met volgende week donderdag m Alphen, waar hij logeert bij Piet van der Neut. Istvan Goór is nu al 24 jaar water polotrainer. Hij is daarmee erg Jong begonnen, want een ongeluk was er de oorzaak van, dat het met zijn linkeroog niets meer kan zien en zijn actieve loop baan abrupt moest afbreken .In de betrekkelijke korte tijd, dat hij waterpolo speelde, bracht hij het tot 25 interlands. Dinsdagavond speelde AZC een «fenwedstrijd tegen HZC/De Robben, bij beide ploegen ontbraken enkele spelers. Huib Maas, de nieuwste aanwinst van AZC was ondermeer niet aanwezig. AZC won met 9—7 en dat lijkt op vooruitgang te duiden. Het omstreden Twee raadsleden WD'er T. Platje en PvdA-ver tegenwoordig er W. Huls bergen zijn deze week in de concert podium-zaak geklomenen. Beiden vinden de kosten voor het minima le gebruik beter: voor het niet-ge- bruiken) te hoog. Platje: "Reeds bij het bouwen van het concertpodium is over diit project het nodige te doen geweest. Helaas hebben de pessimis ten van toen gelijk gekregen: het gebruik van dit toch uitstekende po dium is nihil. Slechts de kleedruim ten worden nog wel gebruikt door de leg gepleegd kunnen worden meti potentiële gebruikers zoals muziety zeischappen, zangkoren, caba: pen enz. Misschien kunnen een soort ideeënbus openen vod bevolking om ons over dit (ook project mogelijke voorstellen te sportverenigingen die van het school- vor een regelmatig gebruik. We.W IJMUIDEN/KATWIJK De Kat- wljkse treiler „Marian Ellen" is gis teren de Berghaven van Katwijk binnengesleept door de Nestor, na dinsdag voor een groot gedeelte door brand te zijn verwoest. Wat er pre cies met het schip gaat gebeuren kon reder Lammens van de Kat- wijkse eigenaar „Insulinde" nog niet exact meedelen, al wordt er wel sterk gedacht om de treiler weer in de vaart te brengen. Men is daar over in onderhandeling met een aantal werven. De scheepvaartin spectie is gisteren begonnen met het onderzoek naar de oorzaak van de brand. Vast is komen te staan, dat er zich geen ontploffing heeft voor gedaan in de machinekamer, 't ver moeden bestaat dat de brand is be gonnen in de kombuis, maar meer dan een vermoeden is dat niet. De scheepvaartinspectie zou vandaag een aantal bemanningsleden verho- sportterrein gebruik maken. Dit ge bruik van de kleedruimten is overi gens ook al niet zo'n succes omdat er nogal wat vernielingen worden aangebracht die eveneens geld ver gende reparaties leiden". En Huls bergen: "De post onderhoud voor het muzlekpodium is voor mij een heet hangijzer. Ik vraag me af of dit komma nul, niet «allemaal weggegooid geld is? Volgens mij wel, want als we nu eens gaan bekijken wat er de laatste jaren allemaal op dit podium is gedaan komen we tot het trieste resultaat van nul komma nul". Toch is het concertpodium er in 1956 gekomen op verzoek van de in Sassenheim actieve muziekverenigin gen. De verenigingen Crescendo en Adest Musica hebben er zelfs ver zoeken toe ingediend "omdat net in het culturele belang van de gemeen te was". De raad besloot ondanks pessimistische geluiden van enkele kanten de aanvraag te honoreren en het voor die tijd zeker dure bouw werk neer te zetten. Van begin-af- aan is het concertpodium echter een farce geweest. Van de door de mu ziekverenigingen "toegezegde" twee drie concerten per Jaar is geen sprake geweest en voor veel meer dan een enkele kindervoorstelling en (lang geleden) een taptoe is het podium ook niet gebruikt. De wat excentrische ligging (in een hoek van het terrein van de openbare weg af onzichtbaar door de hegbegroeiïng) heeft het gebruik vorder ook niet ge stimuleerd. Om dat gebruik te stimuleren heeft Platje enkele denkbeelden ontwikkeld. In suggesties aan het Sassenheimse college zei hij: "Op het ogenblik is het velen een doorn in het oog, dat de kosten zo hoog zijn en het gebruik zo minimaal. Zou er niet eens over- ben een postje in de begroting prijzen enz. Misschien kunnen hiervoor zo'n prijs beschikbaar *De J ft. len". PvdA-raadslid Hulsbergen daarentegen verder gebruik eigen! helemaal niet meer zitten, niet beter", is zijn suggestie met W het gebruik van J om dit podium l-*, - te laten voor wat het is. Ik weet 4 en sommige sentimentele personen 1 op de tenen getrapt voelen. Maar" ten we tenminste het podium W wat het is of breken we het <W noods af, dan zijn we tenminste n een grote post onderhoud, ook in i komende Jaren, verlost". Het concertpodium nog tffl jaar moet op de kapitaals invested "tri worden afgeschrevenop het tott bedrag van 6200 gulden het bedrag aan kapitaalslasten tl wens slechts f 1553,50 is ook Jj het gemeentebestuur zaak. Veel oplossingen zijn voor te bedenken en eventuele plaatsing lijkt vooralsnog niet lijk. Voor verplaatsing is i' het podium in een 'hoek dient te worden en in tegel tot de bekende muziektenten :j ruimte rondom nodig heeft flink stuk terrein nodig i bijvoorbeeld moeilijk in een eventljj in het toekomstig, in het een tri! creëren brink worden gevonden. mogelijkheid zou het fraaie partl Sassenheims centrum zyn, dat schijnlijk bij realisering van nieuw centrumplan meer bij dat trum kan worden betrokken, verplaatsing van het podium <i» technisch niet al te kostbaar) I nog geen garantie voor méér geW door de betrokken verenigingen^ Voorstellen zijn er van die zijde tr wens ook niet gekomen. is ook zeer redelijk, al hapert er hier en daar nog wel wat aan. Het grote verschil met het Oosteuropese wa terpolo is de kracht. Met meer kracht en conditie zou het Holland se waterpolo met sprongen vooruit gaan. Helaas is het hier onmogelijk om een prof-trainer aan te stellen en om tweemaal per dag te trainen. De jongens hebben hier een dagtaak, terwijl mijn spelers vrijwel allemaal studenten zijn, die gemakkelijker tijd vrij kunnen maken. Ik heb zeer veel waardering voor Piet van der Neut (de trainer/coach van AZC. red.) Hij traint 's morgens en 's avonds en moet daartussen dan nog eens werken. Daar heb ik zeer veel bewondering voor". In de paar dagen dat Goór AZC traint heeft de Alpheuse ploeg al een groot aantal nieuwe dingetjes ge leerd. Speler Kees van der Broek: „Hij leert ons vooral trucjes, zonder overigens overtredingen te begaan. Gewoon dingen die toegestaan zijn, maar waar noch Van der Neut, noch wijzelf ooit aan hebben gedacht". SASSENHEIM Al sinds 1956 staat er in een hoek van het schoolsportterrin aa de Sassenheimse Parklaan het fraaie concertpodium. Sinds 1956 ook werd ht toci reeds dure bouwsel (de kosten bedroegen zestien jaar geleden 25.000 gulden) naiwelijk gebruikt. Jaarlijks staat het concertpodium voor een flink bedrag aan afschrijvmien oi derhoud op de begroting, voor het komende jaar 6200 gulden. Een situatie, die dor meerderen onbevredigend wordt bevonden. Otto Steimcin in Nieuwkoop ALPHEN AAN DEN RIJN AZC, de Alphense waterpolo hoofdklasser, heeft twee weken lang de beschikking over een echte prof-trainer. Veertien dagen zal Istvan Goor AZC trachten het nodige van waterpolo bij te brengen. Goor is Hongaar en in het dage lijks leven verdient hij zijn brood bij Ferencvaros, de ploeg die onder zijn leiding al ver schillende malen kampioen van Hongarije werd. Hongarye wordt samen met Rusland en Joegoslavië gerekend tot het Mekka van het waterpolo en vandaar ook dat Istvan Goor in Alphen met open armen werd ontvangen. De Hongaar en Nederland zijn geen onbekenden voor elkaar. Goór kent het Nederlandse waterpolo vrij goed. Hij onderhoudt geregelde con tacten met De Robben en is een goe de vriend van bondscoach Harry Vriend. In september was hij ook in Nederland, toen AZC een wedstrijd speelde tegen „zijn" Ferencvaros. Toch speelt AZC niet minder dan vorig seizoen. Kees van der Broek: "Dat lijkt maar zo. omdat we nu vier maal achter elkaar hebben ver loren. We hebben echter de afgelo pen weken alleen maar sterke ploe gen gehad, waarvan we vorig Jaar ook hebben verloren. De komende weken krijgen we echter wat min dere ploegen, zodat we kunnen la ten zien wat we waard zijn". Dat lie" re programma begint zater dag met een wedstrijd tegen VZC/ Ritmeester, de ploeg, die dit seizoen voor het eerst in de hoofdklasse opereert. Over de kansen van AZC bestaat bij één man geen enke' twijfel. Dat is Istvan Goór. Onder zijn bescheiden snor komt de vol gende voorspelling vandaan: "Als ze met twee doelpunten verschil winnen zal ik ze niet feliciteren. Als dat met drie doelpunten ge beurt misschien. NIEUWKOOP De bekende drachtskunstenaar Otto St zal a.s. zaterdagavond een dracht geven voor de leden van! Kunstgenootschap ,,'t Regthuys" Het programma voor de omvat proza en poësie waarbij ger centraal staat, zoals de slav® de spirituele stemmen uit Afrik ti Na de pauze zal Sterman folhi tische vertellingen uit West-Inée Afrika ten gehore brengen. Het belooft een zeer bijzwtei avond te worden, die behalv<yco de leden ook voor introducé's togas ^a~ kelijk zal zijn. Door Jan van der Nat Foto Wim Dijkman Over het Nederlandse waterpolo zegt de kleine gezette Hongaar: „De kwaliteit is erg goed en de techniek ONRENDABELOBJECT IN SASSENHEIM

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 4