I Gewest niet om de Leidse problematiek op te lossen ONDERZOEK NAAR PLAATS EN KOSTEN WEEKMARK ,6 B EN W VAN OEGSTGEEST: Subsidies Burgerlijke stand Burgerlijke stand DONDERDAG 14 DECEMBER OEGSTGEEST Toen de Oegst- gees tergemeenteraadsleden gele genheid kregen na de beantwoor ding van hun algemene beschou wingen nog wat opmerkingen te maken, gingen alle fracbies nader - in op het instellen van een week markt. Van de bestuurstafel werd de drin gende vraag gest-'d: is het u wat waard? In de meeste gemeenten kosten de markten g~'d, soms vrij veel. Het bleek dat de fr°-,Mos van de VVD en van KVP van mening waren, dat een markt self-sup porting moet zijn. De andere frac ties hadden er wel wat voor over, hoewel de P.v.d.A.-er De Graaf vond, dat a's men een winkelier niet subsidieert, waarom dan een marktkoopman wel? B. en W. gaan een onderzoek instellen en komen met een nota zowel over kosten als over de plaats van een eventuele markt. De VVD-fractie bleef aandringen op een cultuurnota, ook nadat van bestuurszijde was uiteengezet hoe moeilijk dit is en dat gerekend moet worden op een fors bedrag. Wet houder Thorn zegde in ieder geva! toe eens wat voorbesprekingen te houden om eens af te tasten welke mogelijkheden er zijn. Van VVD- zijde werd de P.v.d.A. verweten dat deze te gemakkelijk denkt over de geldmiddelen, die nodig zijn om te komen tot vervulling van de wensen van socialistische zijde Men vond het bijvoorbeeld niet redelijk om te praten over meer -""'ale woningbouw in Haaswijk als men weet dat dit toch niet haalbaar is. De Graaf zei hierop dat hij met de lijn die men zich denkt ten aanzien van de woning bouw in dat gebied niet akkoord kan gaan. Wethouder Temmincl gaf toe dat wat de geldmiddeler betreft voorzichtig moet worden ge manipuleerd, hij was echter me: zo somber als mevrouw Gouver neur (KVP), die meende dat Oegst- geest afstevent op een zg. artikel 12 gemeente. Mevrouw Gouver neur vond ook dat contact gezocht moest worden met omliggende ge meenten om spoediger een over dekt zwembad te kunnen bouwen B. en W. geloofden daar niet zo in, maar zullen het wel onderzoe ken. KVP-er Groenendijk bracht ter sprake de werkzaamheden var een werkgroep die zich bezighoudt met bejaardenvraagstukken en vroeg steun van de zijde het college. De raad ging tenslotte ak koord met een voorstel om de ruim f. 90.000,- die ten koste worden gelegd aan het muziekonderwijs nog eens kritisch te bekijken. Mis schien is een andere aanwending van dit hoge bedrag mogelijk. Brouwer (P.C.) wilde het autoge bruik door de gemeente beperken, niet uit financieel oogpunt, naar zijn inziens moet de overheid hei voorbeeld geven bij de verbetering van het milieu. De voorzitte dit niet ernstig nemen. Zo mo vervuiling niet bestreden ;w< doch er moet een schone komen. Vanwege het gevorderd,e uur na de goedkeuring van de besloten af te EU rondvraag, tenslotte komt 3te: 21 december weer bij elkaa dank over en weer constat c da Donderdag OEGSTGEEST Voordat de raad aan de algemene beschouwingen be gon werden de subsidie-aanvragen afgehandeld. Besloten werd de gevraagde subsi die voor de kinderspeelzalen toe te kennen. Alleen was men het niet eens over de financiële bijdra gen door de ouders. Sommigen wil den grotere differentiatie. De stich ting „Leidse Hout" krijgt f 2.000,- subsidie. D'66-leden vonden dit niet ver genoeg. Mevrouw van Looke- ren Campagne zou graag een over zicht hebben van het gebruik van het openluchttheatertje in de Leid se Hout. Met betrekking tot de fi nanciën merkte de voorzitter op, dat het park wordt geëxploiteerd door een Stichting, waarvan men dona teur kan worden. De Alg. Ned. Inva- lidenbond krijgt het gevraagde be drag. De raad volgde het advies van B en W en zette de subsidie stop voor de Huishoudelijke en Gezinsvoorlich ting. De subsidieaanvraag van de Stichting Kreatief Centrum leiden werd afgewezen, alhoewel er stem men opgingen die niet onsympathiek stonden tegenover subsidietoeken ning, maar dan zal de Stichting met meer gegevens voor den dag moeten komen. De bijdrage aan het Rijns- burgs Bloemencorso wordt later vastgesteld. Het Dienstverleningscen trum krijgt een bijdrage in de kos ten van het geriatrisch spreekuur. Op speciaal verzoek werd bij deze begrotingsbehandeling aan de orde gesteld het gebruik van herbiciden en het daarmee verband houdend plant soen- en groenbeleid B en W. zijn van mening dat het ook in 1973 nog nodig zal zijn chemische bestrijdings middelen in korrelvorm te gebrui ken. Overwoekering en verstikking van Jonge aanplant moet worden voorkomen. Er zal selectief te werk worden gegaan. Voor een bepaalde woonwijk (omgeving Apolloplein) wordt aangevangen met uitsluitend manueel onderhoud. Mevr. van Loo- keren Campagne (D'66) en de heer Brouwer (Pr. Chr.j gingen uitvoerig in op het ombuigen het van beleid. Er zal een bepaald cultuur- en na- tuurtechnisch plantsoen- en groen beleid moeten komen Brouwer waar schuwde voor chaos, want die komt als geen aangepast beleid wordt ge voerd. B en W zijn van plan half 1973 een beleidsnota aan de raad aan te bieden. OEGSTGEEST Burgemeester en wethouders van Oegstgeest zien niet in, dat gewestvorming aan de finan ciële positie van Leiden veel kan verbeteren. Zij menen eer der, dat ervoor gewaakt moet worden, dat Leiden en het rijk de slechte financiële positie van Leiden straks op het gewest zouden willen afschuiven. Zij zeiden dit gisteren bij de begrotingsbehandeling in antwoord op opmerkingen in de algemene beschouwingen. PvdA-fractieleider De Graaf pleitte voor spoedige totstandkoming van een sterk ge west Leiden tegen de plannen voor een supergewest Den Haag. Hij vond, dat de raad van Oegstgeest gewestvorming op een laag pitje heeft gezet. kwestie-verkeerslichten viaduct Bui- tenlust is bijna per omgaande telefo nisch gereageerd. De inhoud van de mededeling, diie hoop geeft op een nadere ontknoping, zal bij de mede delingen van de raadsvergadering van 21 d&ember ter lezing worden gelegd, zo luidde de spannende mededeling van het college. Er zal iets worden gedaan voor de veiligheid van fietsers in de Gevers- B. en W. waren met dit laat ste niet eens. Oegstgeest wil meer tijd voor studie nu het aanvankelijk opgestelde schema is ingekort. Het college zette zich ook af tegen de mening van de PvdA dat de onbenut te belastingcapaciteit van de rand gemeenten gebruikt moet worden om Leiden uit zijn benarde situatie te halen. B en W zien bij de huidige opzet van de gewesten de afstand tussen bestuurders en bestuurden niet ver kleind. Sterke doe-gewesten zullen een behoorlijk financieel statuut moetein hebben. Als het ryk niet over de brug komt, betekent dit een be langrijke belastingheffing door het gewest zelf of een verhoging van de plaatselijke belastingen. Het college vindt die belastingen al hoog genoeg (minimum-norm minis ter van Binnenlandse Zaken), al zul len de tarieven nog wel moeten stij gen om de begroting sluitend te hou den. Ook Oegstgeest gaat naar de si tuatie toe, dat het een artikel 12-ge- meente wordt, zo is de angst. Niet alleen de PvdA, maar ook D*66 vroeg volop aandacht voor gewest vorming, o.a. ten aanzien van milieu, tv en radio, woningmarktonderzoek, volkshuisvestingsbeleid. Ook uit andere fracties werd aan gedrongen op regionalisering. B en Voorschoten Geboren: Dominic J., z. v. G. Thomas en M. G. Mat- tews, Maria E., d. v. Johannes E. M. Akveld en F. P. J. van Buittenen. Ondertrouwd: G. B. W. van veen en M. Gussenhoven, W. Kuijt en M. S. Verhoork, F. P. J. M. Beckers en I. M. Heljs, T. M. Verdegaal en M. E. van Heusden, E. C. Venvoerdt en A. C. M. Brauns. Getrouwd: J. A. van Poppel en J. M Aerts. Overleden: L. den Holder 73 Jr., G. van Schalk, 61 Jr., P. N. Koornneef, 34 Jr. W deelden de mening van de KVP, dat een te bouwen overdekt bad ook zal voorzien in de behoeften van War mond en een deel van Leiden. Toch hebben zij niet de indruk, dat in sa menwerking met deze gemeenten de plannen vlugger van de grond zou den komen. Het college zal aan 't re gionaal aspect van een overdekte ac commodatie de vereiste aandacht be steden. Oegstgeest is voorts geïnteres seerd in de resultaten van de aan de gang zijnde studie over een regiona le vuilophaaldienst. VVD en prot. chr. fractieleiders be twijfelden of Oegstgeest gebruik moet blijven maken van de school- advierdienst Leiden. BenW antwoord den de bezorgdheid ten aanzien van moelijkheden voor Oegstgeest te de len. Of verlenging van de aanslui ting per 1 Januari 1975 (Voor vijf Jaar) zal dienen te geschieden, zal een onderwerp van ernstig beraad moeten zijn. Als het rijk geen be langrijke bijdrage in de personeels kosten geeft, vindt het college het al leen om financiële redenen al een grote vraag of moet worden doorge gaan. B en W spannen zich in een takenpakket van de adviesdienst te ontvangen. Wat de scholenbouw betreft heeft de wethouder van Onderwijs goede hoop, dat komend Jaar met de bouw van een nieuwe Jenaplanschool een begin kan worden gemaakt. Ook is het college gematigd optimistisch over de bouw van een gymnastiek lokaal aan de Piet er de Hoochlaan Verkeer B. en W. zeiden het VVD-stand- punt te delen, dat de consequenties van de reconstructie van de Laan van Oud-Poelgeest en Abtspoelweg nauwkeurig moeten worden bege leid ten aanzien van de verkeers veiligheid op de aansluitende wegen. Op het telegram, dat de raad aan de minister deed uitgaan inzake de LEIDEN' Geboren; Anja M. d.v. J. F. T. M. Moolleklnd en A. T. M. van der Weiden, Cornelia A. M. d.v. C. J. M. van Rijn en C. T. M. Rotteveel, Cornelia E. M. d.v. C. J. M. van Rijn en C. T. M. Rotteveel, Francois z.v. L. F van Steenbergen en M. Lezwljn, Oscar J. z.v. Y. R. Wieling en J. Al- bers, Johannes W. M. z.v. J. M. v.d. Meer en M. C. P. van Rijn, Chris z.v. C. van Snlppenberg en E. M. Agellnk. Getrouwd: A. G. Akse en J. A. de Kreek, J. H. M. Bonnet en H. C. Klee- vens, A. Eeuwijk en L. A. Barnhoorn, J. A. Henneman en C. M. T. v. Leeu wen, M. F. Versteeg en J. C. de Jong, P. J. Claassen en H. M Boon F P. C. de Boer en S. M. M. Borst, W. J. We ber en J. Koese, G. G. Lovlnk en L. J. M. Borst. Overleden: P. v.d. Berg (82), man, A. G. d. Kier (76), man, H. M. C. Oos- terom (67), man, J. C. Botermans (83), man, J. Heemskerk (68), man, T. J. Algera (50), geh. gew. m. J. W. Wagener. J. Kooistra (56) man. GeborenRobert Alexander z. v. J. A. de Croon en H. van Drlel Paul Robert z. v. P. R. Bos en G. van der Horst; Helgina Wllhelmlna d. v. W. C. E. Oranje en W. Barnhoorn; Ju lia Emilia d. v. N. van den Berg en A. M. Versteegt; Blanca Maria d. v. H. J. L. van der Boog en M. P. H. van der Eist; Arnoud Robert z. v. A. J. Martljn en M. W. Nleuwenhuls; Ingrld Christina Maria d. v. L. J. Turk en G. M. Verbruggen; Ruth Ja- coblna d. v. R. A. de Groot en B. J. S. Hukom; Marlljne Maria d. v. M. C Snelderwaard en C. J. J. M. Schin kel, Eveline Hubertlne Noël d. v. A. N. Sljtsma en E. B. Mllané; Ro- naldus Martlnus z. v. M. A. Kinkel en A. W. Quartel; Jörgen z. v. J. C. M. Tijssen en W. Schouls; Marcel z. v. J. A. Ouwehand en A. J. van Duijn; Marc Coenraad Cornells, z. .v E. A. F. Blermann en M. J. Dekker; Maria Hendrlka Anna d. v. P. M. H. Bosman en A. J. M. Klein; Maaike d. v. H. T. van Maaren en M. A. C. M. Megelink; Bobby Johan z. v. J. Ruljgrok en P. C. T. Hoogenboom; Irene Louise d. v. P. C. H. Bik en L. E. M. Kok, Yolanda Yvette d. v. G. R. Bolleurs en M. A. W. Y. van Hooff; Erwin z. v. R. J. Steenbergen en M. J. van Loenen; Marco, z. v. E. H. Langereis en C. A. van Koert. Overleden: K. Pelt (70) geh. ge weest met H. P. Zweistra: W. Sprin ger (65) man M. Brugman (90) geh. geweest met J. Kooien: A. Hoek echt- gen. van A. Haasnoot; A. van der Plas (58) echtgen. van A. Ouwehand, G. van Lenning (92) geh. gew. met J. Middel; I. Neuteboom (83) man, P. straat, waarop o.a. D'66 had aange drongen. Koopavond De KVP vindt de koopavond geen succes en wil deze verplaatsen van donderdag naar vrijdag. Er zijn twee knelpunten oorzaak van het feit, dat er nog geen voorstel is om te ko men tot de instelling van een week markt: De raad wil, dat een markt de gemeente geen geld kost (B. en W. gisteren: althans geen belangrijk bedrag) O De twee winkelcentra (Lange Voort en Kempenaerstraat) zijn het oneens over de plaats. B. en W., die er niets voor voelen als scheidsrechter op te treden tussen de twee winkelcentra, zullen in januari met een definitief standpunt over de weekmarkt in de raad ko men. Verscheidene raadsleden dron gen erop aan de markt afwisselend bij het ene en andere winkelcentrum te houden. Mors weg 10 Werkgroep monumen ten 7.30 uur nam., werkgroep wonen 7.30 uur nam. Kreatief Sentrum (Breestraat 66) In stuif 8 uur nam. Breestraat 19 Jeugdhaven, Jeugdcafé 7.3010.30 uur nam. Breestraat 19 Socle telt voor gehandi capten 25 uur nam. Titus Brandsmalaan 76 "De Duik boot" Clubhuiswerk handenarbeid 8— 10 uur nam. Leiderdorp (Wilhelmlnastraat 10) In formatie-avond Baha'i 8 uur nam. VRIJDAG Kreatief Sentrum Instuif 8 uur nam. cinéclub 9 uur nam. Hot House (Rapenburg 24) Kwar tet Rein de Graaff 10 uur nam. Breestraat 19 Jeugdhaven Soos Mi rakel 811 uur nam. Het Mierennest (Morsweg 59) kla verjassen 8 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit Twentwel (voor kamerbewoners en alleenstaan den) 912 uur nam. Oegstgeest (Geversstraat 65) So- ceitelt voor kamerbewoners en alleen staanden 8 uur nam. Leiderdorp (Fred. Hendrikplantsoen 25) Gespreksavond Bah'i 8.15 uur nam. Konlngskerk Ruilclub 7.3010 uur nam. prediking 11 uur voorm Schaakzolder (Morsweg 114) se Jeugdschaaksociëteit 2-5.30 u Bij molen De Valk Postzegi 2-5 uur nam. Museum voor Volkenkunde filmprogramma 2.30 uur nam. Zaal Petruskerk Contactmiddai nm sueel gehandicapten 2 uur nam. 01J' WV-kantoor Start 10 km u mc tocht 10 uur voorm.-2.30 uur nam Lokaal Vriendenclub (Anna Pai nastraat) Tentoonstelling „De bi kras" 6 uur nam. Anthonlusclubhuls. Tot lede noegen met „De kat op het Den Burcht Teach-ln over p trie en politiek 4 uur nam. \oothekers De avond-, nacht- en zondags^1'6'' wordt waargenomen door apothee ril hulp der mensheid, Hooigracht |ppn< apotheek Oegstgeest, Wilhelmia Wetswinkeltje Mini- Zaterdag Breestraat 19 Jeugdhaven Soos Mi rakel 8-11.30 uur nam. De Vink dansen 9 u nam.-2 u des nachts. Breestraat 19 Sociëteit Twentwel voor kamerbewoners en alleenstaanden 9- 12 uur nam. Oegstgeest (Geversstraat 65) Socië teit voor kamerbewoners en alleen staanden 8 uur nam. Doopsgezlndekerk Zevendedags-ad- ventisten bijbelstudie 10 uur voorm., Juridisch adviesbureau voor rechtskundige bllstand Adres Lelds Volkshuls ApothL dijk 33 Openingstllden: dagelljM 10 uur voorm tot 1 uur nam (b ral lJ ve maandag) en donderdagavonj 7-9 uur. :unn jezinsverzorgïng 3 are Aanvragen hulp bejaarden en durlg zieken en gezinsverzorging1 singel 8 tel 24800 9-10 uur i Aanvragen voor nalve dagen cerkerkelljke opleidingsschool voo zinsverzorging, Rllnsburgerwe 55336 voorm 910 uur Dienstverlening Humanltas, gracht 246a. Spreekuur maandi 2.30 nuur nam., woensdag voorm. tel 26277. Release Hulpverleningsdienst Release: we Rijn 20a. tel 24555 Maandai 1 vrijdag 20-22 uur; dinsdag t.ra va derdag ook 15-18 uur. Vrlldai^ bron sL iof? ló-dienst SUS- Telefonische Hulpdienst (01710)—25202 Vocn alle die HJkhedeD verkereD berelkbaai werkdag van acht uur nm tol uur vm dooriupend in bet weel' d.w.z van vrUdag acht uur nn [)0( maandag acht uur vm noet Rui Met medewerking van Hans Melkert en Jan Holvast Onder redaktie van RONNY VINK telefoon 25260 Allerhande 'In het kerstnummer van Aller hande, de grootste krant van Neder land, die door Albert Heijn wordt uitgegeven, wordt een halve pagina besteed aan een intrigerend onder- L werp: de sociale omwenteling in 1887 en de aandacht die de dagbladen er in dat Jaar aan besteedden. De ar- - beiders begonnen zich in die tijd ""bewust te worden van de onderdruk- - king door grootgeldbezitters. Het was de t\jd van Domela Nieuwenhuis en I het palingoproer in de Jordaan. Met dit onderwerp in het achterhoofd is de redactie van Allerhande allerlei kranten gaan doorlezen, waaronder ook het Leidsch Dagblad van 1887. Men kwam tot de merkwaardige ontdekking dat over alle onrust die zich in dat Jaar afspeelde, nooit iets ln de kranten ls geschreven. Onze eigen krant schreef in 1887 wel een verontwaardigd verhaal over een baanveger, die een slimme manier had ontdekt om fooien te krijgen. Hij legde planken onder bruggen, hielp met een galante buiging de da mes en heren schaatsers op die ma nier over de zwakke plek in het ijs en incasseerde de fooi, die hij kenne lijk hard nodig had, zeer dankbaar. Dat hij ervoor zorgde, dat het ijs onder de brug goed zwak bleef werd zeei gelaakt door het Leidsch Dag blad. Dat de man wel moest om in leven te blijven werd niet overwogen. Destijds besteedde onze krant ook veel aandacht aan peurders en kat tenmeppers, die in uitgebreide arti kelen strenge straffen kregen toe gewenst. Een vrouw die met haar twee kinderen van honger en kou omkwam was vier regeltjes waard. Het is trouwens wel aardig, dat Al lerhande ln het kerstnummer hele maal geen aandacht besteedt aan de sociale omstandigheden die in de loop der Jaren bij kruideniersbedrijf Albert Heijn hebben geheerst. Doorstroming Hoe het met de doorstromings plannen van de wijkvereniging Ak- tief staat is kennelijk toch niet hele maal duidelijk geworden. Aktief zelf wilde het nog even duidelijker stel len De wijkvereniging wil in de wijk waar ze werkzaam is proberen ge zinnen onderling aan beter passende woningen te helpen. De eveneens ln de wijk zittende woningbouwvereni gingen Tuinstadwijk en Eensgezind heid werden van de plannen op de hoogte gesteld en de reaktie van Eensgezindheid bleek teleurstellend, hoewel er in het plan van Aktief toch altijd een woning vrij komt voor de woningbouwvereniging of Bureau huisvesting. Aktief noemt ook nog een voor beeld: er komt één eengezinswoning vrij. Doordat vier gezinnen een plaatsje opschuiven zijn weer zoveel gezinsleden gelukkiger met een beter passend huis. Het mocht in dit geval niet zo wezen: een gezin uit een ander deel van de stad kreeg het huls Dat was weliswaar terecht, maar nu was er maar één gezin ge lukkig. Aktief wil het woningbestand niet aantasten, maar wil alleen men sen die naar grotere of kleinere hui zen willen, helpen. Vroeg Silo Gisteren noemden we het toppunt van activiteit: raadslid Elsgeest dat 's morgens om half negen gelijk met de ambtenaren het Stadhuis binnen stapt. Raadslid Elsgeest vond het zelf ook aktief, maar hij had wel de indruk dat anderen tekort werd gedaan. "Sedert de koopavond zit de com missie voor kasbeheer en kredietwe zen elke week om half negen klaar in het stadhuis. Twee leden van de commissie doen steeds by toerbeurt dienst, dus er zyn ook anderen die zo vroeg beginnen. En bovendien is daar de oommissie rekeningen, die trouw elke week om negen uur ver gadert". Want ja lieve mensen die iedere morgen om half zes die rot- wekker horen aflopen, tussen half negen en negen uur beginnen op het stadhuis biyft een noemenswaardige activiteit. De Leidse Broodfabriek is vanmor gen op een heel nieuwe manier van meel-opslaan over gegaan. Werden het meel en de bloem tot gisteren al- tyd in zakken opgeslagen (twintig zakken bevatten een ton is duizend kilo meel of bloem) vanmorgen neeft men de eerste tankwagen meel leeg gestort ln de aoht silo's (van 24 en van 18 ton) die de afgelopen maan den zyn geïnstalleerd. De grote tan ken vereenvoudigen het werk aan- zienhjk, want het gesjouw met zak ken is nu definitief afgelopen. Droevig Het blijft een droevig gezicht, maar het moet er toch eens van komen. De slopers zyn weer druk bezig ach ter de Meelfabriek, waar de laatste resten van de Waardgracht tegen de vlakte worden gelegd. Een druilerig regenbuitje erover heen, een verlo pen zwerfkat die tussen de brok stukken zoekt naar z'n verdwenen Kleine oploop bij de Leidse broodfabriek. Zie onder Silo. LEIDERDORP "Ik heb er eigenlijk nooit over nage dacht, dat Je zelf heel goed met wat bloemen en groen al leraardigste stukjes kunt ma ken voor de huiskamer. Weer eens wat anders, dan die vaak stijve boeketten in een vaas. Die stukjes op tafel, op een kast of in de vensterbank vro lijken de kamer heel erg op en het behoeft niet zoveel geld te kosten. Bovendien heb je als huisvrouw de voldoening dat je zelf iets kunstzinnigs hebt gecreëerd". Deze ontboezeming tekenden wij op uit de mond van één van de rond dertig da mes, die deze week op een avond in het tuincentrum "Die Leythe" aan de Hoogmadese- weg in Leiderdorp van arran geur Wim Paauw (30) zie foto Jan Holvast bezig wa ren met het vervaardigen van kerststukjes: een tafelstukje en een stuk om ergens zo maar in de huiskamer neer te zetten. Paauw weet wat hij begonnen is met die cursus in de bloem schikkunst. Uit gesprekken met dames, die een bloemetje of plant in zijn grote kas kwamen bestellen of die in zijn boetiek je een leuke vaas uitzochten, was hem gebleken, dat er gro te belangstelling voor zo'n cur sus bestond. Hij had gerekend op een vyfen twintig tot der tig deelneemsters. Het zijn er dik over de honderd geworden, zodat hij nu minstens vier cur sussen moet geven. De eerste van acht weken is achter de rug en voor de ingelaste avond om onderricht te ontvangen in het maken van kerststukken bestond eveneens zeer grote belangstelling. De jeugdige Wim Paauw - een bekend arrangeur, ook vac corsowagens, waarmee hij al heeft gewonnen geeft deze cursus geheel belangeloos. Al leen de kostprijs van het ma teriaal moet door de deelne mende dames worden betaald Ze mogen de "proeven" van bloemsierkunst begrijpelijk mee naar huis nemen. In dl! acht weken hebben de deel neemsters geleerd hoe ze vaas- jes, schaaltjes en bakjes moe ten opmaken en ook hoe corsa ges moeten worden gemaakt Tijdens die kerststukjes-avond zagen we één van de dames "c grote kaarsenstandaard omtove ren in een ongelooflijk fraai kerststuk. Paauw heeft aanvra gen voldoende om tot juni mei die bloemschikcursussen dooi te gaan. De dames komen niet alleen uit Leiderdorp, maai ook uit Leiden en Zoeterwou- de-Hoge Rijndijk Wim Paauw is Rijnsbur ger van geboorte en zoon var de bekende corso-arrangeur e bouwer Bert Paauw. Hij had voor hij het "bloemen- en plan- tenparadijs" van L. van de Sijs in Leiderdorp ging voort zetten, Fleuropzaken in Arn- zetten, Pleuropzaken in Arn hem en Voorburg. Aan Hoogmadeseweg heeft hij UI de plantenkwekerij een groö bloemenkas en een bloemen- boetiek laten bouwen en l nenkort betrekt hij ook de i kantige bloemenwinkel op btf terrein van het nieuwe St. sabeth-ziekenhuis. CEES COMBE

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 2