A zejj meisje. iKKïlIjlitjöHClat? Zuijdfwfjcl; Nog maar anderhalve week... 89.95 79.95 2 flessen Cocogne (Caves Beaujolaises verpakt in stokbroodmandie voor f9.75 de Bijenkorf Dagbladreclame is niet te vervangen C. H. Boom Tussen Leiden en Voorschoten lag in de Gouden Eeuw een buiten, dat „ZUYDTWIJCK" heette. Het is nu alleen nog maar terug te vinden in d» archieven van Leiden, maar de naam hZUYDTWIJ CK" is gebleven. Want wat is er gebeurd? Op precies dezelfde plek, waar vroeger het buiten „ZUYDTWIJCK" lag, is ons nieuwe verpleeghuis en reaktiveringscentrum voor langdurig zieken „ZUYDTWIJCK" gebouwd. Vlakbij een groot winkel centrum en een prachtig zwembad in het moderne Leiden Zuid-West Wat dit allemaal met jou te maken heeft? Misschien wel alles! Wij zoeken namelijk zulke fleurige jonge meisjes als jij. Want jong zijn werkt aanstekelijk. Jong maakt vrolijk. Zou jü één van die meisjes willen zijn Hoe word je ziekenverzorgster? Allereerst-je „moet"in januari 17 jaar zijn om tot de opleiding te worden toegelaten. Deze opleiding start op 2 januari a.s. en wordt door ons verzorgd in samenwerking met enkele andere Leidse ziekenhuizen. En dan je vooropleiding. De eisen vallen mee; 3 jaartjes MAVO of huishoudschool is al voldoende. O.V.B.- of INAS-diploma is ook goed. Weet je wat zo fijn is? Vanaf de aller eerste dag begint je salaris al te tellen en dat is f 690,80 bruto per maand, verhoogd met 6,34*/« trend en eventueel per 1 januari nog toe te kennen nieuwe verhogingen. Ja, plus het vakantiegeld, reiskosten vergoeding e.d. Kom je van ver of wil je op eigen benen staan? Wij kunnen voor een geschikte huisvesting zorgen. Vanzelfsprekend blijft er nu nog veel te vragen over. De belangrijkste vraag heb je zelf al beantwoord; je hèbt belangstelling om ziekenverzorgster te worden, want anders zou je nooit tot hiertoe hebben gelezen. Nou ja, *t is toch zeker een fijn beroep? Een gediplomeerde kan zelfs f 1.419,93 bruto per maand verdienen, verhoogd met 6,34#/« trend en de eventueel nog per 1 januari toe te kennen verhogingen. O zo. Kom bel even (01710-46546) en vraag naar het Hoofd van de Verpleegkundige Dienst Zuster N. de Ruyter. Je kunt ook een briefje schrijven. Wij hebben maar plaats voor 15 meisjes zoals jij, dus beter een beetje vroeg dan 1 dag te laat. verpleeghuis en reaktiveringscentrum Aaitje Noordewieriaan 50 te Leiden Voor strogezindten. Simpele versierinkjes Voor kaarsgezindten. Ze zijn er weer in uit Skandinavië. In pakjes van 4 of 5. Vanaf l,9f alle mogelijke kleuren en vormen. O.a. glazen potjes met een kaarsje en daaromheen een kerstring 6,95. Kerstring (los verkrijgbaar) 4,95. Kaarsen vanaf 1,25. Voor trosgezindten. Trossen kerstballen aan de wand, effen of gedekoreerd, van 3 tot 9 ballen. Van 1,50 tot 12,95. Voor papiergezindten. We noemen 1 tafelkleed met sneeuwpopdessin van 3,50. En verder zijn ex* grote en kleine servetten (2,-enl,50),grote en kleine1 borden, bekers en noem maar op. Voor lamp jesgezïnd ten. Nieuwste trend veel snoeren met veel lampjes. In rood, geel, blauw of helderwit. Met extra lampje voor knippereffekt. Snoer met 35 lampjes 12,95. Met 50 lampjes 17,95. Voor barokgezindten. Zoete figuurtjes uit onze Velvet Line. Engeltjes,kindjes, huisjes, paardjes, klokjes en kerstman netjes. Vanaf 2,95. Voor6lingergezindten.We hebben ze in goud, rood, blauw, zilver, groen en paars. Van 0,95 tot 2,50. Voorfoliegezindten.Uitbundige uitkla ga dingen in goud, zilver, rood, groen of blauw. Deze ster b.v. kost 4,95. Voorfruitgezindten.Perziken, appels, peren, citroenen. Drie grote fruitballen 2,50. Fruitdekoratie om zelf te maken 4,95. Voor balgezindten. Aan u de ketw: handgeblazen doorzichtige glazen ballen in anti-breuk verpakking. En verder: zilver, rood, blauw, groen, goud en lila. Vanaf 95 cent. geen kale plekken in de boom en jarenlang bruikbaar. Precies. De kleinste groene (100 cm) kost 20,70. De grootste (240 cm) 131,-. En daar zitten dan nog 4 maten tussenin. Er is ook een witte (150 cm) voor 41,45. Hartelijk welkom. Een coatje om zo auto in te wippen. Zuiver wollen cavalry twill. Moderne contrast- stiksels. Kleuren o.a.: marine, bleu Dan staat het extra lange Kerst week-end voor de deur. Dus nog net de tijd om nog wat fijne kleding te kopen. Nog heel voordelig ook. Een snoezig slank japonnetje. Zuiver scheerwol. Kleuren o.a.: marine, donkerbruin, donkergroen, rood, aubergine, lever A en mos. /I Maten: 40 t/m 52 JL c/» Leiden, Haarlemmerstraat 163a (donderdagavond-koopavond) Amersfoort, Breda, Dordrecht, Eindhoven, Den Haag, Haarlem, Hilversum, Leiden, Rotterdam, Tilburg, Utrecht. Een klassemantel in tweed met koninklijke bontkraag van Toscaans lam of was beer. Kleuren o.a.: paars, bruin en aubergine. Maten: 36 t/m Wijnhandel Slijterij Kraaierstraat 1, hoek Nieuwe Rijn LEIDEN-tel. 20229 Uw zekerheid: wij houden de kwaliteit in de hand

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 12