W oningbou w W armond pas op gang eind Rien v- d- Nat 1 07Q Marij Plooij in Bibliotheek Geen- voor extra Clara beloning Sikking eijj agendi Voorlichter v. d. Winden naar Sneek Reconstructie van Veurseweg WERDEN ER WEL OF GEEN FOUTEN GEMAAKT? WOENSDAG 6 DECEMBEHI TEN I i I M; L --- - ,-?• WARMOND Het inwonertal zal in 1973 niet 4575 zijn, zoals in de voorlichtingsbrochure bij de begro ting is vermeld, maar 4550. Deze wat te optimistische berekening gaat Warmond f 4284,- aan inkomsten schelen. Voor 1973 heeft de gemeente War mond de aanleg-gelegenheid Hoflee- de. de vervanging van Gravely, de herziening van de archiefruimte en restauratie van de raadzaal, boom- chirugie en de verbetering Korenmo- lenbrug op 't programma staan 't Is nu aan de raad de volgorde van uit voering voor deze plannen vast te stellen, want er zjjn op 't investe ringsprogramma nog tal van andere zaken die voor de groei van het Kaag dorp van belang zijn. Een paar van deze belangrijke zaken zijn: omleidingsweg War mond Sassenheim, de vernieuwing van de riolering (derde fase) en de bouw van een peuterspeelzaal. Op Verzoek van raadsleden zijn op de be groting enkele nieuwe posten inge bracht. Deze zijn: het verkeer en vervoer voor de Leidse agglomeratie, het lidmaatschap van de Nederland se Vereniging afvalwater, bijdrage algemene invalide bond en de uit voering van de boswet- en kapveror- dening. In de hoorzitting over de begro ting kwam natuurlijk ook de War- mondse woningbouw weer aan de órde. Men was van mening dat pas eind 1973 of begin 1974 met de bouw van woningen kan worden begon nen. Dit zal mogelijk zijn als het plan, dat nu nog In voorbereiding is niet te lang op zich zal laten wachten. Op de luchtfoto van De Nijs/ We tering een beeld van het plan dat Warmond al vele Jaren bezighoudt ©n nog vele jaren zal bezighouden: Zwanburg. Op de voorgrond Zwan- burg, op de achtergrond de Leidse Merenwijk. Winterzeskamp in Noordr wijkerhout NOORDWIJKERHOUT In de dui nen van het Staatsbosbeheer nabij Noordwijkerhout en op het strand aan de Langevelderslag houdt de ren- en Toervereniging De Bollen streek zondag 10 december voor de derde keer een winterzeskamp. Men heeft daarvoor de nabuurclubs Swift (Leiden), Avanti (Alphen aan den RUn), UWTO (Uithoorn). Ken- nemerland (Beverwijk) en Sparta (Den Haag)uitgenodigd. Er wordt zondagmorgen om tien om tien uur begonnen met een korte cycle-cross, daarna volgt een bos- loop en als nieuw onderdeel doel- schieten. Omstreeks half één wordt in het café-restaurant De Duinpoort met de lunchpauze begonnen. Om half twee wordt op het strand aan de Langevelderslag het. startschot gelost voor een strandioop, daarna volgt het altijd spectaculaire touwtrekken en de zeskamp wordt besloten met een korte tijdrit van het strand naar De Duinpoort, waar omstreeks vier uur de prijsuitreiking plaatsvindt. Spartaan actief LISSE De klaverjasavonden van De Spartaan zijn vastgesteld op 15 december, 12 Januari, 9 februari en 9 maart. Al deze avonden berinnen om acht uur in Taveerne. Tweede Kerstdag organiseert De Spartaan haar traditionele kerstcross bij kas teel Keukenhof. Aanvang twaalf uur. Op de woensdagen van 3 en 17 Januari organiseert de vereniging haar traditionele sport- en spelavon- den ln de sporthal, resp. voor de CD- Jeugd en de senioren plus Junioren AB. Aanvang resp. zes en zeven uur. Burgerlijke Stand van Leiden GEBOREN Eliëtte Christine, d. v. W. A. van der Pol en H. C. van Doorn; Wouter Jan Frederik, z. v. Q. P. Buising en M. O. J. Barth; Nathalie Sabine Adrla- na Maria, d. v. W. Ligtvoet en M. W. M. van Steenbergen; Rebecca Maria, d. v. D. Kuipers en C. J. M. den Hol landers; Carola Johanna Cornelia, d. v. G. J. W. Wllnands en W. A. van Werkhoven: Anaré Maurice, z. v. G. Holswilder en M. N. den Ouden; Ca- P. de Ridder en P. M. J. M. Hoogen- booi like Dick, z. v. A. Ganev en R. A. Benus. OVERLEDEN P. van Beelen. 57 Jr., man: D. Har- teveld, 55 Jr.. man; C Llnls, 80 Jr.. gehuwd geweest met I. Neuteboom; J. E. van Til, 85 Jr„ geh. gew. met P. Jongeneel. WARMOND Na de vergadering tijd van 5, 6 en 7 Jaar. Deze leden van vrijdagavond zal de Warmondse vallen buiten de (jeugd)subsidiëring. raad dinsdag 19 decemebr opnieuw bijeen komen. Tijdens deze vergade ring zal ook de subsidieregeling voor het jeugd- en jongerenwerk aan de orde komen. Bij de behandeling van de gemeen tebegroting 1972 heeft één van de leden voorgesteld in de subsidiere geling Jeugd- en jongerenwerk War mond een bepaling op te nemen tot subsidiëring van het vrijwilligers werk. Hij stelde in concreto voor de vol gende bepaling aan de subsidiever ordening toe te voegen: "In de be loning van de door de Jeugdraad aangestelde part-time krachten voor het Jeugd- en Jongerenwerk wordt een subsidie verleend van 80%. De in totaliteit te verlenen subsidie kan maximaal f 800,- per jaar bedragen". In de memorie van antwoord zeg den B. en W. toe het voorstel in stu die te zullen nemen. Het raadslid wilde het werk van Clara Sikking geldelijk honoreren. Hij zou verder willen gaan dan waarderende woor den alleen en graag zien dat het be langrijke werk van Clara Sikking ook daadwerkelijk wordt onder steund. B. en W. zijn echter van mening dat de gemeente het werk van Clara Sikking altijd daadwerkelijk heeft gesteund. Alle subsidieverzoeken over haar aktiviteiten werden middels de Jeugdraad gehonoreerd. Het voorstel is volgens B. en W. meer gericht op een persoonlijke toelage voor de vrijwilliger cq. de part-time kracht. De werkzaamheden in de sectoren sport, muziek en clubwerk in deze gemeente zijn geheel geba seerd op vrijwilligerswerk. B. en W. zijn er geen voorstander van het werk van bepaalde vrijwil ligers wél en dat van andere niet geldelijk te waarderen, dat werkt dis criminerend. Subsidiëring van het werk van de vrijwilliger zou alleen plaats kunnen vinden op grond van een algemeen verbindende regeling. De commissie Financiën heeft voorgesteld om de leeftijdsgrens te verlaten en het subsidiebedrag te verhogen. Dit voorstel werd ge daan n.a.v. de verlening van een aan vullende subsidie aan de Jeugdraad voor de Jeugdaktiviteiten in de wijk Endepoel. De hobbyclubs en de handbalvereni ging hebben veel leden in de leef- Er heeft zich t.a.v. de deelneming aan de sport- en jeugdaktiviteiten 'n duidelijke verschuiving in de leef tijdsgrens voorgedaan. De kinderen nemen op steeds Jongere leeftijd aan sportbeoefening en clubwerk deel. Omdat de leeftijdsgrens is ach terhaald en de verenigingen zich ook voor deze leeftijdsgroepen uitgaven getroosten, vinden B. en W. het re delijk de minimum leeftijdsgrens te laten vervallen. Bij het verlaten van deze grens zullen er naar schat ting plm 100 Jeugdleden meer onder de subsidieregeling vallen. Dit zal een meeruitgaaf van lOOxf 5,— is f500 betekenen. B. en W. stellen voor met ingang van 1 januari 1973 de mini mum leeftijdsgrens te laten verval len. LEIDERDORP De Leiderdorp- se voorlichtingsambtenaar Van der Voortzetting behandeling en Winden gaat Leiderdorp verruilen WASSENAAR In de Wasse- naarse galerie- bibliotheek aan de Luifelbaan exposeren vanaf zaterdag december twee kunstenaars uit Leiderdorp. Rien van der Nat toont er zijn etsen, aangevuld met klein - plastiek waaronder enkele bronzen beelden, en Marij Plooij stelt haar wandkleden ten toon. Beiden zijn jonge kunstenaars die zich met hun werk al in de belang stelling plaatsen. Zo kreeg Rien van der Nat na tentoonstellingen in het Kapelhuis in Amersfoort, op de Ci- nemanifestatie Utrecht en op de Triënnale Leiden verscheidene op drachten tot het maken van monu mentale wandplastieken. Marij- Plooij, die haar opleiding bij de ver maarde Nella Wagemans te Rijswijk genoot, exposeerde 2 keer by ga lerie Van der VI 1st te Leiden. Haar naaldkunstwerk was eveneens te zien op de Leidse triënnale-tentoonstelling De expositie ln de galerie -biblio theek wordt zaterdag om 15.00 uur geopend door mevrouw H. van Traa- van der Burg. Daarna is de ten toonstelling tot 30 december te be zichtigen tijdens de openingsuren van de bibliotheek; werkdagen 10- 12.30, 2-5 en 7-9 uur, behalve maan dagmorgen, dinsdagavond en don derdag; zaterdags: 10-1 uur. Woensdag vaststelling van de a. gemeentebegroting voor het dienstjaar 1973; b. de begrotingen van het gemeen telijk waterleidingbedrijf en het grond- en zandwlnningsbedrijf voor het dienstjaar 1973. O Voorstel tot verhoging van de •tarieven van het gemeentelijk wa terleidingbedrijf. 9 Voorstel tot verhoging van eni ge gemeentelijke belastingen en rechten. Vaststelling 1ste suppletoire be groting 1973. Vaststelling 2de suppletoire be groting 1973. Voorstel tot wijziging van de subsidieregeling Jeugd- en Jongeren werk Warmond. Verrekening loonkosten bestek no. 156/70 - le fase zandwinningsge- reedmaken Zwanburgerpolder. voor Sneek. De heer Van der Win den zal op 1 maart bij de gemeen te Sneek (28.000 inwoners) in dienst treden als voorlichtingsambtenaar. VOORSCHOTEN Met de re constructie van de Veurseweg (vijf de fase) is begin van deze maand begonnen. Tijdens deze reconstruc tie zal over een afstand van onge veer 150 meter, gerekend vanaf het over beide weghelften al opgeknapte deel van de Veurseweg in zuidelijke richting, het verkeer in beide rich tingen maar over een rijbaan kun nen beschikken. Het verkeer over deze afstand zal door verkeerslich ten worden geregeld. HAZERSWOUDE Op de staat van Investeringen, behorende bij de begroting voor het komende Jaar, staat een bedrag van f 75.000,- op genomen voor het herstel van het gemeentehuis van Hazerswoude. Burgemeester en wethouders hebben er zekerheidshalve al rekening mee gehouden, dat de arbitragezaak verloren dient te worden beschouwd, en hebben daarom dit hoge bedrag doen ramen. Zoals bekend werd be sloten tot een arbitragezaak, einde definitief te zien uitgemaakt, of er tijdens de bouw al of niet fou ten zijn gemaakt. Overigens bestaan er plannen, om de dienst gemeentewerken tegen het eind van 1973 elders onder te bren gen, waardoor er in het gemeente huis voldoende ruimte voor de se cretarieafdelingen zal ontstaan. Waarschijnlijk zullen hieruit geen of althans geen belangrijke kosten voortvloeien ten laste van de begro ting 1973. Nadere mededelingen wil len B en W. hierover nog niet doen, terwijl ze dit motiveren als zou dit niet iii het belang van de gemeente zijn. LAK-theater (Levendaal eNVe Drama met "De betoverde nacht" o.l.v. Willem Slere mysteriespel voor stemmen Jacq Hamelink 8.15 uur nam Rijnlandslyceum Burgerlji Sempre Crescendo 8 uur nam. Kreatlef Sentrum (Breestraat stuif 8 uur nam. Breestraat 19 Jeugdhaven Jei 7 3010.30 uur nam. Oegstgeest (Geversstraat 65) telt voor kamerbewoners staanden 8 uur nam. Oegstgeest (Kennedylaan 11) matie-avond Baha'i 8 uur nam. fr. Breestraat 19 Spreekuur ChrJlJ gratiecentrale 78 uur nam. Nieuw Minerva Lunchbljeejei Ned. Mij. voor Nijverheid en 1 Spr. dr. F. A. Hoogendijk ovf g C bedrijfslever r^" Deanjisieven en politiek Deo kennen elkaar te weinig" 12J dri Donderdag Mors weg 10 Werkgroep worn Kreatlef Sentrum (Breestraat stuif 8 uur nam. (Engelse gro[tl5> zantlum. Breestraat 19 Jeugdhaven, jet h café 7.30-10.30 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit T*t voor kamerbewoners en allee den) 912 uur nam. Stadhuis Spreekuur sociale vrouw 68 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit voo dicapten 25 uur nam. ,ge Titus Brandsmalaan 76 ,Del boot" Clubhuiswerk handenarb 10 uur nam. Leiderdorp Wilhelmtnastraat formatie-Etvond Baha'i 8 uur nai Stadhuis (kamer 204) Opentos gaderlng commissie voor de b« eessn 4 uur naon. VRIJDAG Kreatlef Sentrum (Breestrakle f Instuif 6 uur nam., ciné-club j va" 9 uur nam. Hots House (Rapenburg 24)1' my Gourley (gitaar), Irv Rochl no. Wim Essed (bas) en Erll (drum) 10 uur nam. Breestraat 19 Jeugdhaven S rakel 8-11 uur nam. Bevrijdingskerk (Montgomer inl Ruilbeurs Het Boshuis 7-10 ui lllJ Breestraat 19 Sociëteit T (voor kamerbwoners en alles den) 9-12 uur nam. Oegstgeest (Geversstraat 65) telt voor kamerbewoners en staanden 8 uur nam. Leiderdorp (Fred. Hendn soen 25) Gespreksavond Bak uur nam. Koningskerk Ruilclub 7.30-1 nam. Maria Gljzensteeg Tentoon leze >e e rtsei Fr; ïopl Gemëënlandshuis {Breestraat te h leiding 7.30 en 8.?" A -weekers ,rtse De avond-, nacht- en wordt waargenomen door Steenstraat 35 en apotheek V( ten, Leidseweg 66. •are le n voc e p. Wetswinkeltje Juridisch adviesbureau rechtskundige btlstand Adres Lelds Volkshuls Apoi dijk 33 Openingstijden: dagell l 10 uur voorm tot 1 uur nam. ve maandag) en donderdagavt WADDINXVEEN Ondanks het voornemen vorig Jaar om uit heit oogpunt van bezuiniging dit Jaar geen kerstboom meer op het Kon. Wllhelmiinaplein te planten, zal de boom er toch staan en wel op 14 de cember. Het was vele Waddinxveners ter harte gegaan dat een plaatselijke traditie zou worden uitgeband, waarop zowel de Industriële Club als de middenstand reageerde door een financiële bijdrage. ezinsverzorging Aanvragen hulp bejaarden durig zieken en gezinsverzorgli I singel 8 tel 24800 9-10 uur Aanvragen voor halve dag cerkerkelijke opleidingsschool zinsverzorging, Rljnsburgerweg Ti 55336 voorm 9—10 uur V Dienstverlening Humanltas, -1 gracht 246a Spreekuur maand 2.30 nuur nam., woensdag voorm. tel 26277. Release Hulpverleningsdienst Releas we Rijn 20a, tel. 24555 Maam vrijdag 20-22 uur; dinsdag t. derdag ook 15-18 uur. Vriji uur nam. Met medewerking van Pieter C. Rosier en Henriëtte v. d. Hoeven Foto Jan Holvast Onder redaktie van oen RONNY VINK telefoon 2526 ff Politiek nu aan gehad". Wat kunnen we zelf doen met de wijkcomité's van onze eigen, stad Leidien. kerstballen in het haar kan stop pen beperken de herenkappers zich tot gewone hedendaagse coiffures. Politiek beheerst tot 28 december het Leidse Volkshuis. De werkgroep zuidelyk-Afrika gaat 7 december laten zien wat er allemaal aan de hand is in dit deel van Afrika. De Palestina-werkgroep laat 14 de cember wat meer zien over Israël en de kampen waarin de Palestij- nen verblijven. Wat er in Latijns Amerika aan de hand is kunnen we horen van de leden van de we reldwinkel. De laatste avond, 28 december, wordt een soort round up van de voorgaande avonden on der het motto "Wat hebben wij hier Korf Borden WASSENAAR (ANP) De 5-Ja- rige Petronella Geels uit Wassenaar is dinsdagmiddag bij het oversteken van de Van Cranenburghlaan in haar woonplaats tegen een passe rende auto opgelopen. Met hersen letsel werd het kind overgebracht naar de Ursulakliniek in Wassenaar waar het korte tijd later overleed. Ze zien er uit als reuze broertjes van de parfumflessen van Guy Laroche of Courreges, hun inhoud is echter heel wat agressiever van geur. In hun glanzend metalen Jas en hun afgeronde kijkgat zijn ze een bewijs dat de mode ook is doorgedrongen tot het "benzine-we reldje". Mobil plaatste deze opval lend pompen bij garage Kamsteeg in Oegstgeest, waar overigens nog De Zoeterwoudse wethouder Duindam zal morgenmiddag (2.00 uur) de eerste paal slaan voor een kleuterschool aan de Oranjelaan Hoge Rijndijk. De Auto en Motorclub Voor schoten houdt op 23 december een puzzelrit met een prijs voor alle deelnemers. De start ls weer bij de Katwijkse Sporthal Cleynduyn aan de Stadhoudersdreef (f10). Voorinschrijving bij J. S. de Wit Plaspoelstraat 20 Leidschendam levert een financieel voordeel van f 2.50 op want dan kost het maar f 7.50. In het milieu-bewuste Leiderdorp zijn nu bij de bruggen borden ge plaatst met het opschrift "Brug open, motor af". Erg duidelijk zijn die borden niet, want ze hangen wat te hoog aan de lichtmasten. Ere wie ere toekomt. Vandaar in dit rubriekje nog een kleine aanvulling op het bericht over de hondenaffaire bij het Leidse station in de krant van gisteren. Niet alleen de dienaren van de »ffe Heilige Hermandad hebbe ving, alle moeite getroost om d( n sieve zwerfhond uit de vo srich stationstrappen geparkeerde^ tie-auto te lokken maar "gewone" burger P .de KI lukte deze hondenliefhebl derdaad om het dier deze lancewagen uit te krijgen. De blijdschap van dat duurde echter maar korja een eerst een flinke p J hebben gedaan stapte voeter in een tweede, aan kant van het stationsgeb gestelde politiewagen. Bl 61 plaatje van de heer De Kl s|>:^ gemaakt op het ogenblik, tige "Blackie" in de tweer z veillance-auto stapte. Maai ook zij het dier is tenslotfc Ier inspanning aangelijnd het asiel gebracht. Ue Kerst-kapsel Wat de kapper voor de kerstda gen voor zijn clienten in petto heeft zal 11 december te zien zijn in het Willibrordgebouw in Oegstgeest. De vaktechnische club voor da mes- en herenkappers gaat dar, met "demonstratie-materiaal", schaar, kam en allerlei kerstfrut seis aan het werk. Omdat Je man nen nu eenmaal geen hulst en ov van ant ,n d keer

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 2