SPARTA BESTAAT 60 JAAR auesaar Recreatie-plannen remmen afwerking' van Kerkehout agenda Receptie in wijkcentrum Irene Raad Zoeterwoude 7 dec. bijeen FAVORIET KOUDEKERK VERLIEST OPNIEUW Warmond wil haast maken met gewest VERSCHERPT TOEZICHT VAN POLITIE Leythenrode viert feest KONIJNEN VOOR CURIUM Karakter school Binnenhof in commissie Leidse raad op basis van Kerkehout bestaat 40 jaar DONDERDAG 30 NOVEMBER 197 LEIDERDORP De Leiderdorpse gymnastiekvereniging Sparta zag op 20 november 1912 het levenslicht. Zestig jaar geleden kregen de eerste Leiderdorpertjes hun eerste gymnastieklessen. Dit jubileum wordt zaterdag (2 decem ber) gevierd met een receptie in wijkgebouw Irene 1 5.30- 1 7.30 uur). Sparta's mannen van het eerste uur waren M. Kramer (voorzitter) en F. D. van Wijok (secretaris). Met 16 leden ging de vereniging officieel op 24 januari draaien onder de spor tieve leiding van A. Steyns. Het waren de mannen die voor het eerst gymnastiek gingen bedrijven. Bij wijze van proef werd in de zomer van 1915 een meisjes-afdeling opge richt. Het was een succes en de meis jes moohten blijven. Van 1929 tot 1936 ligt het gymnastiek-leven in Leiderdorp helemaal stil. Daarna probeert de heer Zaalberg de zaak weer op poten te krijgen. De nieuwe start is met 153 leden, die hun eerste uitvoering in de gemeenteschool ga ven. In de oorlogsjaren heeft het werk van Sparta ook stil gelegen, maar daarna is het volop opge-* bloeid. Van 319 leden, een aantal dat even- afzakte naar 200, groeide de vereniging uit tot een gigant met ongeveer 800 leden. De jeugd vormt daarvan de grootste moot (550). „Het is typisch," zegt secretares se M. L. van Tol-Bruins „dat in de leeftijdsgroep 14 t.ean. 21 jaar er geen interesse voor gymnastiek be staat, vooral niet bij de jongens. Als de jongens in dienst gaan of trouwen voelen ze dat ze wat meer aandacht aan hun gewicht of conditie moete gaan besteden, dan komen ze zich weer melden". Sinds 1 januari 1970 is, Sparta of- ZOETERWOUDE De Zoeter- woudse raad vergadert ook 7 decem ber. Dan ziet de agenda er als volgt uit: Straatnaamgeving van de in het' bestemmingsplan „Industrieter rein Grote Polder" gelegen straten c.q. wegen: O Opname van kasgeldleningen en gelden in rekening-courant, zulks tot een bepaald maximum: Aangaan van vaste geldlenin gen tot een bepaald maximum: Aanvaarding van een schenking ten behoeve van een te stichten bo- menfonds: C Verhoging van de door de ge meente-te betalen huur van het gym nastieklokaal aan de Hoge Rijndijk; O Vaststelling van een „Verorde ning betreffende het lozen van stof fen in de riolering": Benoeming in vaste dienst van mej. A. C. Boon als hoofdleidster aan de openbare kleuterschool; Benoeming in vaste dienst van mej. P. D. Marhé als onderwijzeres aan de openbare basisschool; Verlening van grond- en bouw- voorschotten aan de R.K. Woning bouwvereniging „St. Willibrord" ten behoeve van de bouw van 16 wo ningwetwoningen in het bestem mingsplan „Zonnegaarde"; Verlening van subsidie aan de Stichting Gewestelijk Orkest voor Zuid-Holland; Verlening van een aanvullende subsidie ten behoeve van de restau ratie van het Burmaatse Verlaat; O Niet verlenen van een bijdrage in de kosten van het verkeers- en vervoersplan Leiden. Verlening van een aanvullende subsidie over 1970 aan de Stichting Maatschappelijk Werk en Gezinszorg Zoeberwoude-Haaerswoude; Verlenen van medewerking op grond van artikel 72 der Lager- on derwijswet 1920 inzake het vervan gen van de verlichting in enige lo kalen van de rik. school voor basis onderwijs „St. Aloysius," Verlenen van medewerking ex artikel 50 der Kleuteronderwijswet inzake het aanbrengen van gevel kachels in een tweetal lokalen van de r.k. kleuterschool „Hummelhof": Alsvoren tot wijziging van de geméentebegroting ficieel bij heit Koninklijk Ned. Gym nastiek Verbond aangesloten waar door nu met een kleine groep aan wedstrijden kan worden deelgenomen in de .Kring Leidsenhage'. Het is niet de bedoeling dat de Sparta-leden naar "uitvoeringen" toe werken. Men „lest'" gewoon voor z'n plezier. Voor degenen die wat beter kunnen gymmen bestaat de moge- lijkheid om turnproeven af te leg gen. Ook worden er drie keer per jaar gymproeven afgenomen, waar van één keer buiten. Er wordt mo menteel in drie zalen (Van Geer straat, Splinterlaan en Lijnbaan) totaal 34 uur per week lesgegeven door 7 bevoegde leiders en leidsters die hun opleiding bij de overkoepe lende organisatie de K.N.G.V. heb ben genoten. Het bestuur van Jubi lerend „Sparta" bestaat momenteel uit voorzitter H. v. Driel, penning meester A. Karstens, secretaresse Mevr. M.v. Tol. Julianastraat 11, en de leden G. Remmerzwaal en de dames H. Raap, S. Rollema en J. v. Urk. WASSENAAR Alle Wassenaar- se raadsfracties zijn het er over eens dat de woningbouw in Wassenaar het afgelopen jaar er lang niet on gunstig is afgekomen. Zij vragen bij de behandeling van het voorlopig verslag van de begroting 1973 of het Wassenaars college wil bevorderen dat de verschillende raadsfracties een plan ontwikkelen dat de continuïteit van de woningbouw voor enkele ja ren te verzekeren. B. en W. zeggen in hun antwoord dat om te voorkomen dat stagnatie in de woningbouw optreedt het nodig is dat doorlopend bouwrijpe grond ter beschikking komt. De meeste mo gelijkheden bieden tot dusver de gronden in de Spinbaan en de Hoge Het Koudekerks schaaktiental speelde zijn derde competitie wed strijd in de derde klasse C. van de LSB tegen Leiderdorp en thuis in hun clubgebouw. Het werd een mooie spannende gelijk opgaande strijd. Dan stond Koudekerk een punt voor en dan weer Leiderdorp. Met nog twee partijen te spelen stond Leiderdorp met 4V23% voor, maar had Kou dekerk zeker 1% punt kunnen pak ken en had een gelijk spel zeker tot de mogelijkheid behoord. Maar door dat H. van Vliet van Koude kerk in tijdnood raakte en zijn vlag viel, ging de volle winst naar Leiderdorp. Koudekerk heeft nu maar uit drie wedstrijden nog maar 1 punt Uitslagen: H. StarreveldF. van Gemert 10, L. SpierenburgHi v. Osnabrugge 0—1, S. C. Ohlin—R. Marbus 10, H. BoeleeP. van der Heuvel \<i—L. de Braver—A. Rijnsburger 01, H. Keizer—W. J. Woitez Vj, G. J. van ReenJ. H. van der Velde 01, T. de BoerJ. van Leeuwen 1—0, H. van VlietJ. J. Grim 01, N. van DonselaarW. van der Linden 01. Koudekerk 4, Leiderdorp 6. Maandag 18 dec. organiseert de Koudekerkse Schaakclub een open schaakavond. Iedere schaker uit Koudekerk en omstreken is van harte welkom. Aanvang 7.45 uur. WARMOND De Warmondse raad heeft genoeg van het gepraat over het gewest Lelden. Nu, na uit voerige studie moeten er maar eens spijkers met koppen geslagen wor dend Warmond besloot vijf JaaT geleden tot 'het aangaan van een gemeen schappelijke regeling, omdat men van mening was dat b.v. ruimtelij ke ordening, verkeer en vervoer volkshuisvesting, sport en recreatie beter in een groot verband konden worden geregeld. Raadslid Heijl zei, dat over samen werking in 'n nog groter verband het gewest Den Haag niet gepie kerd hoeft te worden. Dit is voor Warmond onaanvaardbaar. Een stelling die door de gehele raad en het college werd overgenomen. Tenslotte kwam raadslid Heijl met de eis op tafel, dat voor 1 augus tus 1973 een nieuwe gemeenschap pelijke regeling onder de naam ge west Leiden, moet zijn aangegaan, compleet met een taken en bevoegd- hedenpakket. De raad besloot de aangevoerde punten in een motie samen te vatten en deze voor 21 december aan de gewestraad te stu ren. Klei. Andere mogelijkheden zijn nog in onderzoek. Met betrekking tot de Spinbaan speelt echter nog het pro bleem van het S. Adelbert College, terwijl over de ontwikkeling van het plan Hoge Klei de meningen in de raad sterk lijken te zijn verdeeld. De verzekering van de continuï teit in d'e woningbouw zad dan ook op dit moment het meest zijn ge baat met duidelijke uitspraken van de raad over de bebouwing van de ze gebieden. De commissie voor intergemeen telijke zaken en ruimtelijke orde ning aangevuld met de daarin niet- zitting hebbende fraktievoorzitters lijken B. en W. aangewezen voor overleg op dit punt. B. en W. zijn bereid in overleg met deze commissie de ontwikkeling van een plan te be vorderen ter verzekering van de con- fcinuitedt in de woningbouw. Een eerste aanzet hiervoor zal kunnen worden gegeven bij de behandeling ln deze commissie van de door ons uitgebrachte woningbouwnota. Over de voltooiing van Kerkehout zeggen B. en W. dat zowel in het plan Mutters (1925) als in het plan Oudok (1937) een afronding van dit plan was uitgewerkt. In het bestemmingsplan is de Be- zuidenhoutseweg doorgetrokken ach ter het Kerkehout naar de Rust en Vreugdlaan en hebben de gronden ALPHEN AAN DEN RIJN Fiet sers. die 's avonds zonder licht rij den en zy, die op wandelpaden fiet sen (hieronder valt ook de Van Man- dersloostraat), zullen zonder meer door de politie op de bon worden ge slingerd. Met ingang van vandaag is het toezicht op deze overtredingen streng verscherpt. achter de Van Bommellaan de be stemming woningbouw. Aan een herziening in die zin. dat in het geldende plan voor agra rische doeleinden bestemde gronden voor woningbouw zouden worden bestemd, is, zowel door de voorma lige stedebouwkundige prof. Froger (1964) als door de huidige stede- bouwkundige gewerkt. In verband met de vele moeilijkheden die moe ten worden overwonnen is aan een verdere uitwerking geen voorrang verleend. In het bijzonder houdt dit verband met de bestaande onzeker heden ten aanzien van de ontwikke ling van wegen- en recreatieplan nen voor dit gebied. Omtrent de vraag of toch aan die verdere uitwerking voorrang moet worden toegekend kan, in het kader van de behandeling van het struc tuurplan van gedachten worden ge wisseld. Is de duurdere nieuwbouwwoning, die niet ruimer is dan de oude zo attractief voor de mensen die willen doorstromen naar een duurder huis. vragen enkele raadsleden zich af? Deze raadsleden zijn van mening dat er een behoefde is aan huurwo ningen met zes tot acht kamers en willen de bouw daarvan bevorderen. Hierdoor voelen B. en W. van Was senaar niet zoveel omdat de vraag naar d'eze woningen toch vrij klein iis (in 1972 elf gezinnen) en de huurprijs hiervan vrij hoog zal gaan worden. Gegadigden voor zo'n grote woning zullen over het alge meen een koopwoning pref eren. In Wassenaar zijn ruim 100 aan vragen binnengekomen voor een be jaardenwoning. Van deze „woning zoekenden" konden er 46 geholpen worden met een bejaardenwoning van de Wassenaarsche Bouwvereeni- ging. Of de bejaarden die niet bij de 46 hoorden er wat voor voelen om te verhuizen naar flats van het ABP zoals een fractie voorstelde be twijfelen B. en W. omdat de huur hiervan aanmerkelijk hoger ligt. De verkoop van woninwefcwuningen zal zo menen B en W geenoplossing bie den voor de woningnood in de sec tor van de laagst betaalden. LEIDERDORP Verkiezin gen of geen verkiezingen in het verpleegtehuis Leythen rode werd feest gevierd en dat had niets te maken met de unnst van VVD en PPR Onder leiding van Harry To\aü vierden „werkers" van Leythenrode de opening van dit Leiderdorpse verpleegte huis. Onze fotograaf schoot dit plaatje van een zaal vol feest. (Foto Jan Holvast) OEGSTGEEST De patiëntjes van de Pedalogische kliniek Curium krijgen morgen bezoek van tv-pre- sentatrice Alice Oppenheim en sportjournalist Wim Jesse, die de overgebleven konijnen van de "Actie Konijn" (mascotte voor het Nederlands voetbalelftal) komen uitdelen. De konijneninvasie wordt om zes uur in Oegstgeest verwacht. LEIDERDORP Vanavond ver gadert de commissie van Onderwijs onder voorzitterschap van wethou der mevr. Tichler-Moerman De agen dapunten van deze openbare verga dering zijn: Discussie over de ver schillende vormen van onderwijs, in verband met het karakter van de openbare kleuter- en basisschool die in het Binnenhof wordt gebouwd. Vaststelling tarieven sportvelden voor de periode 1 augustus 1972 tot en met 31 juli 1973. Verhoging van het gebruikstarief gymnastiekloka len en vergoeding toezichthouders. Subsidieverzoek Nederlandse Blin- denbilbiotheek over 1972. Verschil lende verzoeken om kredieten voor leer- en hulpmiddelen. Aanvang 8 uur in het gemeentehuis. LEIDEN Wanneer de verkie zingen van gisteren in Leiden voor de Leidse gemeenteraad hadden ge golden, waren natuurlijk heel an dere resultaten uit de bus gekomen. Het gaat bij gemeenteraadsverkie zingen nu eenmaal om andere za ken dan bij kamerverkiezingen. De keus zal daarom de ene keer wat anders uitvallen dan de andere. Bovendien doen bij de landelijke ver kiezingen veel lijsten mee, die bij plaatselijke verkiezingen niet aan de orde komen. Niettemin is het verleidelijk uit te rekenen, hoe de Leidse gemeen teraad er zou hebben uitgezien op basis van de verkiezingen van gis teren. Deze berekening leidt tot het volgende resultaat, waarbij in aanmerking moet worden genomen, dat wij de stemmen van AR, CH en SGP bij elkaar geteld hebben en als één Prot. Chr. partij zouden zijn Benthuizen stemt voor landelijke gemeente BENTHUIZEN (ANP) Ruim tachtig procent van de bevolking van de gemeenten Benthuizen en Moerkapelle heeft zich er gisteren voor uitgesproken hun gemeenten te laten opgaan in een nieuw te vormen gemeente in het open poldergebied, het groene hart van Holland. De kiezers konden tege lijk met hun stem voor de Twee de-Kamerverkiezingen zich ook uitspreken over de bestuurlijke toekomst van hun woonplaats. In Benthuizen namen 1265 van de 1317 opgekomen kiezers deel aan de opiniepeiling. Daarvan waren er 254 voor het doen op gaan van Benthuizen in Groot- Zoetermeer en 1011 voor de nieu we landelijke gemeente. In Moerkapelle deden 1220 van de 1378 opgekomen kiezers mee aan de enquête, 207 wilden hun woonplaats doen opgaan in Wad- dinxveen of Zoetermeer en 1013 stemden voor het open polder land. WASSENAAR De Buurtver eniging Kerkehout en omgeving gaat in 1973 het veertigjarig bestaan vie ren. Onder leiding van A. Lommers zal een jubileumcomité worden ge vormd, dat de feestelijkheden gaat voorbereiden. De buurtvereniging heeft verder plannen in studie voor wijkcentrum, dat dienstbaar gemaakt zal kunnen worden aan de gehele buurtschap. Het zal o.a. huisvesting moeten bie den aan hobby- en andere clubs voor de Jeugd. Het Sint-Nicolaasfeest voor de kin deren wordt zaterdag gevierd, 's Mor gens half tien wordt de Goedheilig- man in de buurtschap ingehaald. Daarna is er een kinderfeest voor de jeugd van 2 tot en met 9 Jaar in het clubgebouw van de SV Wasse naar. Tenslotte maakt de Sint een ronidriit door de buurtschap en zal zieke buurtgenoten bezoeken. De jeugd van 10 tot en met 16 jaar zal een Sint Nicolaasfeest worden aangeboden op zaterdag 9 december 's awonds half 8. DS'70 CPN PPR PSP Donderdag 't Praethuys (Vrouwenkerkkoor- steeg 9) Wethouder Kret en dhr. Van Rooijen over het blnnenstadsbeleid l uur nam. Stadsgehoorzaal Residentie-orkest Soudant 8.15 uur nam j lod ee Morsweg 10 Werkgroep monumenten, r uur nam. 1 Breestraat 19 Jeugdhaven, Jeugdcafl 7.30-10.30 uur nam. Qg, Breestraat 19 Sociëteit Twentwel (n kamerbewoners en alleenstaanden) fl Q Stadhuis Spreekuur sociale raads tot vrouw 6-8 uur nam P Breestraat 19 S dloapten 2-5 uur i Tltus Brandsmalaan 76 „De Duik - boot" Clubhuiswerk handenarbeid 10 uur nam. Leiderdorp (Wllhelminaetraat 10) Informatie-avond Baha'i 8 uur nam n Vrijdag Het Mierennest (Morsweg 59) kla. ,vp verjassen 8 uur nam. Kreatlef Sentrum (Breestraat 66) C5-101" né-club "Brave New World" 9 uur nm. toi Hot House (Rapenburg 24) Friendi of Jazz (winnaars Loosdrecht Jazz-fes- tival) 10 uur nam. di Breestraat 19 Jeugdhaven. Soos Ml-iln rakel 811 uur nam. J" Breestraat 19 Sociëteit Twentwel kamerbewoners en alleenstaanden). 918 uur nam. Oegstgeest (Geversstraat 65) Socië teit voor kamerbewoners en alleenst 8 uur nam. Leiderdorp 25) Gespreksavond Baha'i nam. Koningskerk Ruilclub 7.30—10 uut v nam. v Rijnlands Lyceum Lltteris Scarum K met "Ciao" 8.15 uur nam. g Voorschoten (Cultureel Centrum) Ope ning tentoonstelling 'De Vogelvrien den 8 uur nam. Zaterdag 66) ib 9 Breestraat 19 Jeugdhaven, Soos Mi rakel 811.30 uur nam. De Vink Dansen 9 uur nam. 2 uurF 's nachts. t Breestraat 19 Sooietelt Twentwel (voor kamerbewoners en alleenstaan- den) 912 uur nam. 1 ld Oegstgeest (Geverestraat 65) Socie.a telt voor kamerbewoners en alleen» >e< staanden 8 uur nam. Doopsgezinde kerk Zevendedag»*u adventisten bijbelstudie 10 voorm, ia prediking 11 uur voorm. I( Schaakzolder (Morsweg 114) Leidse Jeugdschaaksociëteit 25.30 uur nam. 5: Bij Molen De Valk Postzegelmarkt )r 25 uur nam. Aoothekers De avond-, nacht-, en zondagsdiensts wordt waargenomen door apotheek i Blanken, Hogewoerd 171 en apotheek Voorschoten Leidseweg 66 en apotheek P Oegstgeest Wilhelmlnapark 8 Wetswinkeltje Juridisch adviesbureau voor grmtuK rechtskundige bilstand Adres Lelds Volkshuls Apothekers- dijk 33 Oper 10 uur voorn: ve maandag) en donderdagavond van 7-9 uur. Gezinsverzorging Aanvragen hulp bejaarden en lang- irig zieken e singel 8 tel Aanvragen voor halve dagen; In terkerkelijke opleidingsschool voor ge zinsverzorging. Rijnsburgerweg 86, 55336 voorm 9—10 uur Dienstverlening Humanltae, Lange- gracht 246a Spreekuur maandag 1.30- 2.30 nuur nam., woensdag 9.30-10.30 voorm.. tel 26277. Release Hulpverleningsdienst Release: Nieu we Rijn 20a. tel. 24555 Maandag t.m. vrijdag 20-22 uur; dinsdag t.m. don derdag ook 15-18 uur. Vrijdag 3-6 Met medewerking van Bert van Dommelen en Paul Delfgaauw Onder redaktie van RONNY VINK telefoon 25260 Walm In Minerva: bierwalmen, opge wekt joelende VVD-studenten, brallende politici, die hun over winning al vele malen gevierd hebben met een opgeheven glas. Op straat: een kille natheid, met af en toe een in feeststemming verkerend groepje personen dat dansend de kou negeert. Op het Stadhuis: Enigszins ge prikkelde ambtenaren, die zich de hele dag rot hebben gewerkt en nu ook nog allerlei vragende Jour nalisten te woord moeten staan. Maar de antwoorden die ze toch geven komen uit een goed hart. En in de stembussen vormt zich briefje voor briefje de einduitslag. We gaan er vanuit dat de stem ming in de stadswijken wel zo'n beetje kloppen met de einduitslag van Leiden, maar dat blijkt toch niet helemaal zo te zijn. In tegenstelling tot de meeste an dere Leidse wijken, waar de PvdA niet zeer grote, maar toch wel meetellende winst behaalde daal de het aantal PvdA-stemmers in De Kooi van 2811 naar 2409. Ver der klopten de cijfers in die wijk aardig met de algemene Leidse cijfers, zij het dat de stijging van de PPR (Leiden: van 2% naar 6,7) minder drastisch was (van 1,2 naar 3,6%). De CPN behaalde maar liefst negentig stemmen meer dan vorig jaar (van 417 - naar 507) op een aantal geldige OChQQUW stemmen van 4508 (1972). naar 88 stemmen). D'66 maakte ook hier, zoals overigens in alle wijken, een flinke duik. Verder in de wijken die we op opvallende cij fers hebben nagekeken (Haven wijk, Haver- en Gortbuurt, Haag- wegkwartier, Kooi. Camp en Lei- den-noord) weinig schrikbarends. Wel is aardig te vermelden dat de CPN vooral in deze wijken ster vig vertegenwoordigd is en in de Kooi zelfs elf procent van alle stemmen heeft weten te behalen. Kooi Het meest verrassende bij het bekijken van de wijkcijfers was voor mij wel het verlies dat de PvdA in de Kooi heeft geleden. Haver en Gort Collega Pieteir Taf fijn (WD-raads- lid zoals bekend) keek zeer ver genoegd dat de VVD zelfs in een wijk als de Haver- en Gortbuurt toch nog flinke stijgingen teweeg had weten te brengen. Hij beken de daarbij wel dat hij z'n smoel tje ,uit belangstellende overwegin gen, wel eens in die wijken laat zien, misschien komt het daar door. (WD ging van 142 naar 210). De PPR steeg in die wijk met bijna driehonderd procent (van 21 Hoewel de stemgerechtigde leeft dit jaar al weer aardig gezakt was bleef er natuurlijk altijd een groep over die nog niet mocht stemmen. Clubhuis de Tamboerijn heeft, om de Jongeren tussen de veertien en de achttien alvast te wennen aan de volgende verkie zingen (je weet maar nooit hoe snel dat weer komt) en om de ouderen op te roepen toch vooral ter stembus te trekken, schaduw verkiezingen gehouden. Bij die verkiezingen kwamen de PvdA (met 25%), de PSP (14%), de PPR en de CPN (beiden 11%) als grote winnaars uit de bus. Er moet wel worden vermeld, dat een vijfde deel van de 255 stem mers ouder was dan 21 Jaar. Hofjes XVII Voorafgaande: een groep kin deren in 2032 is er in geslaagd hun onverschillige medemensen te interesseren voor een brok gezelligheid: hun hofjesclub. ,De kranten stonden er nog da gelijks vol van. Vele mensen her innerden zich ineens weer de ak- tie uit 1972; Leiden hofjesstad. Vanaf dat ogenblik bestond er geen enkel begrotingstekort meer en er rolden vele duizenden gul dens naar de centrale kas tot we deropbouw van de hofjes en het jaar 2032 werd uitgeroepen tot het jaar van de hofjes. Het leek alsof de hele wereld meedeed! In leder geval schommelden in Am sterdam de beurskoersen hevig en een voetbalwedstrijd werd afge last omdat iedereen het te druk had met de hofjes. Leiden glun derde Spoedig werd de heer Waarsm? minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk en deec niets anders dan lezen in nieuwe uitgaven over de Leidse hofjes en hofjes die ineens in andere ste den herontdekt werden. Overal waren feestelijke heropeningen van hofjes en de koningin kreeg pijn in haar handen van het doorknippen van de vele linten. Museum „De Lakenhal" werd een permanent museum met van alles over de hofjes door de eeuwen heen!

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 2