ille tijd bij de eilingen oemenv PASSAP breimachines W erkgelegenheid in Zuid-Holland niet gunstig d een behoorlijke vraag Problemen van Oost- Duitsland Kamerleden naar Angola? Vier groeperingen verliezen borgsom lm weissen RossV vlot uitgevoerd 4711 IRA heeft granaat werpers uit Oost- Europa Trottoir langs Lammermarkt PROVINCIE VOOR DERDE DEEL BORG Directeur GGD met pensioen VERBODEN WAPENBEZIT PERPAO 30 NOVEMBER 197» VARIA PAGINA 13 Mooi, eksklusief, voordelig en, snel maakt u uw eigen garderobe. v Gratis les aan huis! Nieuwsgierig? Wij vertellen u er graag alles over. Firma Westerduin, Maarsmansteeg 8, Leiden. Tel. 01710-20685 Softenon-kinderen De Britse re gering heeft drie miljoen pond ster ling (24 miljoen gulden) beschik baar gesteld voor de "Softenonkin- deren", de kinderen die ernstig ver minkt zijn als gevolg van gebruik van Sof tenon door hun moeders tij dens de zwangerschap. Bomaanslag in Zweden Stockholm is een ex-leider van de Palestijnse commando-organisatie Al Fatach door een exploderende briefbom gewond. Het is het eer ste geval van een brlefbomaanslag in Zweden. Volens de politie was net bekend dat de man, wiens naam niet bekend is, tot voor en kele Jaren leider van een plaatse lijke groep van Al Fatach was. De laatste tijd hield hij zich niet meer met politieke activiteit bezig. ROTTERDAM (ANP) De werk- gelegenheidsstructuur van de pro vincie Utrecht en de regio Amster dam heeft zich in de periode van 1965 tot 1970 gunstiger ontwikkeld dan die van het Rijnmondgebied en de regio Den Haag. Aldus de conclu sie van een werkgroep ingesteld door de gemeente Rotterdam en het open baar lichaam Rijnmond. De werk groep heeft een vergelijkende ana lyse gemaakt van de werkgelegen- heidsstructuur van Rijnmond en drie andere verstedelijkte industrie gebieden. Geconcludeerd wordt, dat in het tijdvak 1960-1965 de provincie Utrecht verreweg de gunstigste ont wikkeling doormaakte. Op de tweede plaats volgde Rijnmond en vervol gens Amsterdam en Den Haag. In de daarop volgende vijf Jaar volgde een opmerkelijk herstel van Amster dam en in mindere mate Den Haag. De provincie Utrecht viel terug naar de tweede plaats. De Rijnmondstruk- tuur ontwikkelde zich ongunstig ten opzichte van de periode 1960-1965. De werkgroep merkt op. dat de resultaten van het onderzoek met grote voorzichtigheid moeten worden geïnterpreteerd en gehanteerd. ijzen van 10 zijn gevallen op nummers eindigende op: 7 50 zijn gevallen op nummers eindigende op: 19 50 zijn gevallen op nummers eindigende op: 73 100 zijn gevallen op nummers eindigende op: 101 100 zijn gevallen op nummers eindigende op: 153 200 zijn gevallen op nummers eindigende op: 878 400 zijn gevallen op nummers eindigende op: 531 1.000 zijn gevallen op nummers eindigende op: 0984 lm prijs van 2.000 is gevallen op het nummer: 000690 2.0000 is gevallen op het nummer: 073050 2.000 is gevallen op het nummer: 015735 2.000 is gevallen op het nummer: 058227 2.000 is gevallen op het nummer: 066320 to prijs van 5.000 is gevallen op het nummer: 054667* 25.000 is gevallen op het nummer: 084903 'en extra prijs van f 50.000 is gevallen i de serie F op het nummer: 025526 tn een troostprijs van f 1.000 op nummer. 025526 an elk van de andere series. en extra prijs van f 50.000 is gevallen ide serie U op het nummer: 071093 a een troostprijs van f 1.000 op nummer: 071093 en elk van de andere series. Let wel: op een met een gemerkt nummer is tevens één jan de lagere prijzen gevallen. Het ls op het ogenblik bij de bloemenveilingen, zo tegen sinterklaas. Er weinig bloemen onder de er blijft belangstelling zodat er, voor de kwe- ~me prezen worden ge- het ogenblik voeren de uit de kas nog de boven- -rden stevig gesteund door -chrysanten. er komen niet veel maar er is vraag. Opmer- de verschillen in prijzen i veilingen. Het type veiling Ilend. Anders gezegd, er zijn dingen". De reus in Aals- er een voorbeeld van en er ale veilingen waar de bin- en de in de om- lonende markt- en straat- en. De droom van elke vei- van de veilingbe- het type exportveiling te jtear worden ook de beste jegeven. De Verenigde Bloe- igen Aalsmeer tonen dat aan. bloemenkwekers zit er na vel een nadeel aan. De kwa- dergelijke veilingen moet td zijn en niemand krijgt ld de allei^beste bloemen. Dit st niet zeggen, dat er op veilingen mindere kwaliteit r komt daar ook uitstekende kar er zijn daar kooplieden die niet bang zijn om een jet iets afwijkende bloemen Dit zijn meestal de bloe wij allemaal kopen „voor in et is nauwelijks voor te stel- een Nederlander zeven tot Iden neer zal tellen voor é£n •esia's. Een prijs die wel no- s ze vier gulden op de veiling Beverwijk meldt, dat ze or die prijs „gelikt" worden, rendsveen noemt als -hoogste ,75 en VBA Aalsmeer komt 4.—. rijk en Rijnsburg delen mee, aogal wat importanjers aan kt komen. De kwaliteit is codat ze maar een dubbeltje opbrengen. De Nederlandse uit de kassen zijn op de re- veilingen te koop voor een tot zestig cent en Aalsmeer en' prijs van 81 cent per stuk larmeur. an de nieuwste gewassen» een >1, is de Nerine. Deze in een lorm opgebouwde rose bloem au in massa's op de markt te hoewel wij merkten dat wei- usen ze nog kennen. Ze zijn nu nog en zijn vrij duur. De osten op de veilingen tot een per stuk. Pink Triumph is goedkopere variatie, die tot ibeltjes, per stuk nog altijd, De rozen zijn overal deze eer wat duurder geworden, et je aardige roos kost onder al gauw een gulden. De of kleinbloemige rozen doen Tulpen zijn er ook al (of nog)In Frankrijk schijnen ze in vrij grote hoeveelheden in de straatstalletjes te koop worden aan- gen in Flora Rijnsburg aardig wat geld op, Anna Marie komt ovei zestig cent per stuk!, lTnnoncence boven de vijftig en de blauwe Ostara boven de zeventig cent. Straks tegen Kerstmis komt de aanvoer los. Er zullen deze winter vermoedelijk heel wat schommelin gen zijn. Tenminste als de voorspel lingen van een doorgewinterde vei lingman uitkomen. „Het is moeilijk weer geweest, Laat en lang warmte, nachtvorst soms, weinig licht. We kunnen wel veel regelen, maar de natuur hou je niet buiten". het voor minder, maar ze zijn heus niet te geef. Tulpen zijn er ook al. Of nog. De bollen zijn bij temperaturen op of onder het vriespunt bewaard en op een tijdstip in bloei gebracht, dat de bloementrekker het best uitkwam. We hebben ons laten vertellen, dat ze bij vrij grote hoeveelheden in Frankrijk in de straatstalletjes lig gen. De herkomst is onbekend. Be verwijk en Rijnsburg melden aan voer en prijzen, waarvoor al die moeite niet voor niets blijkt te zijn. Oxford leverde zes dubbeltjes op de veiling op. Flora Rijnsburg heeft al een wat ruimer assortiment, vijftig, zestig ot. p. stuk is gewoon. Opmer kelijk is, dat de Gele Apeldoorn nog geen veertig cent per stuk haalde. De narcissen die wèl van de nieuwe oogst komen, kosten zestien cent tot twee dubbeltjes per stuk. Het va rieert per veiling. Early Glory is een goede en vroege „broeier" evenals Helios en Carlton. Men kan dus al de lente aanschouwen. Te meer daar men ook al hyacinten van de nieuwe oogst kan kopen. Deze bloemen bren- BERLIJN (AP) Het blad van de Oostduitse communistische partij .Neues Deutschland" schreef giste ren, dat het vrije verkeer tussen Po len en Oost-Duitsland, waarvoor sinds begin van dit Jaar geen pas poort of visum meer vereist zijn, economische problemen heeft opge roepen. Het blad zweeg echter over de massale aankopen van de Polen in Oost-Duitsland en die, tot woede der plaatselijke bevolking, de win kels in veel Oostduitse steden snel door hun beperkte voorraaden heen heipen. Tot nu toe hebben 9.3 mil joen Polen een bezoek aan Oost- Duitsland gebracht. De ongeveer 6,3 miljoen Oostduit sers, die Polen hebben bezocht stel den de Poolse regering voor soortge lijke problemen als de Oostduitse, ook al vinden de Oostduitsers in de Poolse winkels minder van hun ga ding. „Neues Deutschland" schrijft dat de onlangs ingevoerde PooLse limiet op de omwisseling van zloty's in Oostduitse marken de situatie heeft verbeterd. DEN HAAG (ANP) De tweede kamerleden Dankert en Stemerdink, beiden PvdA, zullen wellicht in mei een bezoek aan Angola brengen. Beide kamerleden, scherpe critici van het Portugese optreden in Ango la. Mozambique en Guinee-Bissau, zijn bereid een uitnodiging van de Portugese regering te aanvaarden, vooropgesteld dat aan bepaalde voorwaarden betreffende bewegings vrijheid etc. wordt voldaan. Dankert verklaarde gisteren op een bijeenkomst van de Atlantische Commissie dat de uitnodiging kenne lijk was gedaan in de verwachting dat zij niet zou worden aanvaard. Op de bijeenkomst van het NAVO- parlement vorige week in Bonn, waarover in de vergadering van de Atalntische Commissie verslag werd uitgebracht, waren de Nederlanders de enigen die de regimes in Lissa bon en Athene aan de kaak stelden. Noren en Denen, die in het verleden ook meermalen kritiek hebben uit geoefend op het ontbreken van de mocratie in Griekenland en Portu gal, steunden in Bonn het Ned er- se optreden niet. Tegen pornografie De Zweed se regering heeft besloten scherper op te treden tegen uitwassen op 't gebied van de pornografie. In 1970 besloot men een wetsregel over het kwetsen van gevoelens op het gebied van de tucht en de zedelijk heid te schrappen, wat neerkwam op het vrijgeven van de pornogra fie. Op deze vrijheid is men thans min of meer teruggekomen. DEN HAAG (ANP) De partijen die de kiesdeler niet hebben gehaald, 12e aatsloterij NOVEMBER 1972 :RSTE KLASSE hebben daarmee de borgsom verspeeld die per kieskringen duizend gulden bedraagt. Dit is het geval met de lijst-Stam, de PVHR, AWA en NRP, Een merkwaardig tafereel was dezer dagen te zien in de hal van een groot hotel in Washing ton, toen ,Jiig Mac", een stier van ruim zevenhonderd kilo, binnen geleid werd als symbool van de reclame voor het eten van meer vlees. Verscheidene honderden grote veehouders vergader den met leden van het Congres om de afzet van vlees te vergroten en betere prijzen te be dingen. Echte Eau de Cologne, in moderne spray. LONDEN, DUBLIN (Reuter, AP) De Britse minister van Landsverde diging Gilmour heeft gisteren in het Lagerhuis gezegd dat de strijd in Noord-Ierland is verhevigd nu het IRA daar granaatwerpers is gaan gebruiken die gemaakt zijn om tanks buiten gevecht te stellen. Het zijn raketwapens. Hoeveel het IRA er heeft en hoe men er aan is geko men wist de minister niet. Wel dat zij gemaakt zijn in Oost-Europa „maar dit betekent nog niet dat ze daar betrokken zijn". Dinsdag werden er in Noord-Ier land vijftien van die raketten afge vuurd. en gisteren ook een aantal. De biechtvader van de in Dublin gevangengezette IRA-leider Sean MacStiofain heeft gisteren verklaard dat de leider van het voorlopige IRA (het verboden Ierse Republikeinse leger) zijn hongerstaking, die nu elf dagen heeft geduurd, voortzet. Mac- Stiofain's bichtvader, pater Sean Mcmanus, had dinsdag verklaard, dat hij MacStiofain ertoe had weten te bewegen zijn honger- en dorst staking op te geven toen hij hem de communie gaf in het hospitaal van het militaire kamp Curragh, in de buurt van de Ierse hoofdstad Weggelopen Afgevaardigden van zes Moskou-gezinde communis tische landen zijn gisteravond uit een Albanese receptie weggelopen, die in Peking gegeven werd. Dit gebeurde nadat een Albanese spre ker een nauwverhulde aanval op de Sowjet-Unie had gedaan. De ont vangst was ter viering van de zes tigjarige onafhankelijkheid van Al banië. Ook de Chinese premier: Tsjoe En-lai was aanwezig. De Sow- Jet-Unie was niet vertegenwoordigd daar zij geen betrekkingen onder houdt met Albanië, een bondge noot van China. LEIDEN Ondanks de concur rentie van verkiezingsuitslagen en voetbalwedstrijden trad de Hoofd stad-Operette gisteravond toch op voor een volle Stadsgehoorzaal. On der regie van Alexander Pich- ler bracht men „lm weissen Rössl", op muziek van Ralph Benatzky, aan gevuld met enige liederen van o.a. Robert Stolz. Bij gebrek aan een boeiend verhaal moet deze operette het vooral hebben van een vlotte uit voering. In dit opzicht is het publiek weinig te kort gekomen: van begin tot einde kon men genieten van een wervelende show. De solisten, zeer accuraat begeleid door het Hoofdstad Operette-Orkest o.l.v. de routinier, John Kappers, voldeden hierin uit stekend, zowel wat betreft zang als acteerprestaties. Lizzi Schöffmann, Dietger Grosz en Ingeborg Handerer als resp. waardin, oberkelner en pic colo vormden het hoteltrio waarom heen alles zich afspeelde. Met hun gasten bewogen zij zich tussen bij zonder opgewekte décors van Karei Bruckmann, die uitstekend de Oos tenrijkse sfeer wisten te scheppen. Daardoe droegen zeker ook de fraaie en kleurige kostuums bij, ontworpen en uitgevoerd in Wenen. Zonder iemand te kort te willen doen noemen we met name de pres taties van Antoni Wink en Hans Ha- geman, die als de zakenman Gie- secke en de .mooie Sigismund" zich LEIDEN Bewoners van de Lam mermarkt (zuidzijde), gelegen tussen de Nieuwe Mare en de Scheistraat, hebben zich in een schrijven tot B. en W. gewend met het verzoek voor hun woningen een trottoir van ten minste anderhalve meter aan te leg gen. Ter ondersteuning van dit ver zoek wijzen zij erop, dat de aange brachte parkeermarkeringsstrepen bun woningen praktisch blokkeren en dat de mogelijkheid ontbreekt om vuilniszakken buiten te zetten en rij wielen tegen de gevel te plaatsen. Bovendien zijn zij van mening, dat er een mogelijkheid is tot het cre- eren van een parkeerstrook naast een dubbele rijbaan. De bewoners zijn van oordeel, dat zij er recht op heb ben om in alle rust en veiligheid hun woning te verlaten zonder het gevaar te lopen door een of ander voertuig overreden te worden. Tekort bouw Zuijdtwijck LEIDEN Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland willen, dat de pro vincie zich borg stelt voor ten hoog ste eenderde van f5.600.000 ten be hoeve van het Leidse verpleegtehuis "Zudjdtwijok". De gemeente Leiden moet zich dan voor de overige twee derde borg stellen. "Zuij'dibwijok" heeft om dat bedrag gevraagd omdat de kosten van de bouw van haar verpleegtehuis f 6.000 000 hoger bleken dan geraamd was. "Zuijdtwijck" zal het bedrag in 40 jaar moeten aflossen. LEIDEN Li verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd heeft dokter Bazuin met in gang van 1 juni as. ontslag uit zijn functie van directeur van de Ge meentelijke Geneeskundige- en Ge zondheidsdienst gevraagd. moesten uitputten tn het spreken resp. met Berlijns accent en op zeer hoge toon. Vooral laatstgenoemde wist het publiek tot groot enthou siasme te brengen. Het was Jammer, dat de blazers in het orkest wel eens een steekje lieten vallen. Ook de balletten, in een choreografie van Jack Bow, verliepen niet altijd vlek keloos. De indruk werd gewekt, dat sommige van de dansende koorleden nog niet voldoende ingewerkt waren- Een in meer dan één opzicht op zicht opvallend anachronisme het verhaal speelt zich af in de tijd va keizer Franz Joseph n vormde het opdraven van een groep meisjes in bikini te midden van een verza meling heren in lange gestreepte badcostuums, maar dit grapje ver mocht slechts bij te dragen tot de ontspannen stemming ln de zaal. Het publiek was na afloop geest driftig in het applaus. R. J. BOGERS Beroepingswerk **ED. HERV. KERK Beroepen te Ede J. Jongerden te Wijk bij Heusden: te Joure A. Makkenze te Katwijk a. d. Rijn: te Maarssen, Jac. van Dijk te Mon ster: te Zoetermeer E. M. Bakker te Rijssen. Aangenomen naar Wormerveer drs N. de Mooy, kandidaat te Nuis (gr) GEREF. KERK Beroepen te Haaren drs. K. Dijk te Oostwold (Old.) Aangenomen naar Sassenheim D. W. Gezink, Luchtmachtpredikant te Hessisch Oldendorf in Duitsland. Benoemd tot wetenschappelijk hoofdmedewerker aan de theologi sche hogeschool te Kampen dr Okke Jager te Hilversum en drs. H. Reenders, missionair predikant van Hoogeveen. GEREF. KERKEN (vrijgem.) Beroepen te Kantens L. J. Joosse, kandidaat te Hattum: te Beilen E. Woudt, kandidaat te Bunschoten: Bedankt voor Vollenhoven-Cadoe- len D. Grutter te Huizum. GEREF GEMEENTEN Beroepen te Sunnyside A. M. den Boer te Ridderkerk. LEIDEN Er komen nog steeds naklanken uit de rellen in de Leidse onderwereld, als gevolg waarvan onlangs verscheidene personen zich voor de Haagse rechtbank te verant woorden hebben gehad, ook vanwege schietpartijen die hebben plaats ge vonden. Een 25-Jarige slager uit Leiden stond nu voor de Haagse politierechter, omdat hij in het bezit was geweest van een flobertgeweer, waarvoor hij geen vergunning bezat. Met de nodige brutaliteit reageer de hij op de vragen welke de rech ter hem stelde. „Ik kan me daar niet over uitla ten", aldus zijn reactie op bepaalde vragen. Verdachte zei het wapen te hebben gekocht, in verband met schuldeisers, waaromtrent hij even wel ook geen inlichtingen gaf. „Dan denken wij het onze ervan", verklaar de de rechter. Bovendien constateerde de rechter, dat verdachte al eens betrokken zou zijn geweest bij "n mariuhana-affai- re. De reclassering zag weinig moge lijkheden om zich met verdachte in te laten. „Ze doen toch niks voor Je", rea geerde verdachte. „Dat wil zeggen, niet zoals de meeste verdachten wen sen, in geld en zo", repliceerde de rechter. Verdachte loopt in de W.W. De Officier eiste zes weken gevan genisstraf waarvan drie weken voor- waarlijk met een proeftijd van 2 Jaar, dat ook het vonnis werd.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 13