)verheidsinstellingen vaak erlengstuk van de baas Hedex, een nieuw middel tegen hooldpijn. HEDEX* olitici wijzen onding van ferkgevers af 'oorzitter Bastiaansen van AVG: Geen boodschap over enten m laats van ocenten belijden der N. H. Kerk als gplets te schenken val...can mar de slijter! Woedende man sloeg onschuldige mensen met steen op hoofd Italiaan (55) lichtte Slavenburgs Bank op Hedexveroorzaakt geen maagklachten. ASDAG 22 NOVEMBER 1972 RDWIJKERHOUT (ANP) Arbeidsbureaus, ar- jnspecties, leerlingstelsels, bedrijfsverenigingen, be- geneeskundige diensten, sociale diensten en perso- ostanties zijn allemaal instellingen die er zijn ten Ie van de werknemer of van de goede sociale gang van i het bedrijfsleven. bi] de werknemer ontmoeten j sympathie. Achterdocht, ien en terughoudendheid 1; boventoon. En dat ia geen ils men de werkwijze van stellingen en het optreden functionarissen beziet, de voorzitter van de AVG, lieke bond van personeel in voedings- en genotmidde- ■n, de heer A. C. Bastiaan- !i vandaag op de algemene g van de AVG in Noord- dat het helemaal niet zo t de werknemers argwaan tegen al deze instellingen nemers moeten alsmaar zy doortrapte misbruikers zijn van de sociale verzekeringswet ten, terwijl nooit wordt verteld voor hoeveel ton de ondernemers de pre mies voor diezelfde wetten ontdui ken"). Verstarring en verambtelij- king hebben volgens de heer Basti aansen hoogtij gevierd: „In plaats van een steun voor de werknemers zijn deze instellingen in hun ogen vaak een extra hindernis, het zoveel ste verlengstuk van de baas". Over de arbeidsbureaus, die bij fu sies, sluitingen en reorganisaties de ontslagvergunningen moeten ver strekken, zei hij, dat ze niet alleen moeten uitgaan van economische overwegingen, maar dat ze ook moe ten bekijken of de desbetreffende be- ntraal akkoord: houding van de werkge- ozake het niet onderteke- m een sociaal akkoord is avond op een aantal po- büeenkomsten ter spra- omen. Boersma (ARP) iociale Zaken betreurde op Ueenkomst In Hardenberg uwe vertraging bij de tekening. fee teleurstelling aan de van de werknemers is pelijk, maar een defini- weigering om centrale af- te maken zou hoogst standig zijn", aldus ia. oppositieleider Den Uyl LI de houding van de werk- i veroordeeld. In Koog aan an zei hij tijdens een de- et WD-lijsttrekker Wie- hierdoor het sociaal ak- op los zand gebouwd te zijn en dat het door srkgevers wordt getorpe- "ZiJ bedrijven hierdoor satie en klassestrijd" al- üyl. wuding van de werkge- ohreef hij toe aan de, hij noemde, graai- en ataliteit, die onder het •Biesheuvel Is ontstaan, i op zijn beurt vond Jat de PvdA als graai- IJppartiJ dient te worden duid, doordat zij adhter de te schreeuwer van de •seglug aanholt. Wiegel betreurde het ook t werkgevers op dit mo- niet bereid zijn het so- akkoord te tekenen, h handtekening of niet, W Nering heeft haar eigen *1 PvdA-liJ sttrekker Den Is zijn KVP-collega An ti staan positief ten op- van het beginsel "Cen- i plaats van procenten", "i loonsverhogingen voor Wknemers gelijk maakt. t politici verklaarden dit *vond tijdens de Vara-te- pfeending "Van onde- "Ih ben ervoor dit vol- en een aantal Jaren toe te passen", pldus maar hij vond wel urend toepassen van op den duur tot ge- dat de salarissen te elkaar schuiven, als de sterkere bel as- P hogere inkomens, ^en meende dat de van centen in plaats ten een goede gedaoh- ®aar dat de politiek er aan kan doen. omdat eerste plaats een e vakbonden is. verantwoordelijkheid met be trekking tot lonen en prijzen", zo meende 'hij. Lesje ARP-fr actievoorzitter Aan- tjes heeft gisteravond tijdens een bijeenkomst van de drie christelijke partijen in Den Haag oppositieleider Den Uyl de raad gegeven nog maar eens een lesje Duitse politiek te gaan volgen. "Als Den Uyl zo graag pronkt met de veren van zijn grote vriend Brandt, dan moet hij maar eens denken aan de CDU CSU-politici Barzel en Strauss. Die waren het Juist die in Duitsland deelnamen aan de polarisatie. En die twee verlo ren vanwege deze polarisatie. Daar moet Den Uyi maar eens aan denken", aldus Aantjes. Hij vertelaarde verder geen speculatie te geven over wat er na de verkiezingen van 29 no vember zal gaan gebeuren. "Maar het zou best wel eens Kunnen zijn dat de splinters SGP en GPV, en ook de nieuwa rooms- katholieke splinter tjes, door een grote winst een linkse meerderheid kunnen for ceren". Het stemmen van de PPR noemde hij geen gereformeerde alibi. Illusie Minister Van Agt van Justi tie heeft gisteravond in Den Haag verklaard dat voor hem persoonlijk een illusie was vervlogen toen de "linkse drie' tijdens hun congressen de mo gelijkheid tot een gesprek met de confessionelen volkomen uitsloten. 'Ik houd niet van verkette ring van de rooie partijen maar hierdoor hebben zij zich zelf buiten spel gezet", aldus de minister. HIJ verklaarde verder vier kant tegen het standpunt i> zijn als zou het Nederlands' volk dan pas volwassen zijn al.' het in staat is zijn eigen staats hoofd te kiezen. "Dag met het handje te zeg gen tegen het Huis van Oran je? Daar doe ik niet aan mee". slissingen maatschappelijk, sociaal en menselijk verantwoord zijn. De overheid schiet volgens hem in dit opzicht te kort daarmee, aldus de heer Bastiaanse, maakt ze zich tot handlangster van de economische machthebbers. DRIEBERGEN (ANP) De Her vormde synode heeft het gisteren niet aangedurfd het stuk „Over wegingen over het belijden, leven en werken van de Hervormde Kerk" als een synodale boodschap te laten uit gaan. Er werd ook niet over het stuk gestemd, omdat de synode vreesde, dat dit de polarisatie tussen de ver schillende groepen in de Hervormde Kerk eerder zou aanwakkeren dan verminderen. Wel werd besloten het stuk als dis- Minder passief Hij pleitte ook voor een minder passieve taakopvatting bij de ar beidsinspectie. De arbeidsinspectie legt zich vooral toe op een begelei dende, ondersteunende en opvoeden de rol, maar zei de heer Bastiaan sen ze moet in de eerste plaats controleren. Er wordt wel eens gezegd dat veel werknemers zelf de grootste zondaars zijn in het overtreden van arbeidstijden en veiligheidsvoor schriften maar dan vergeet men dat de werknemer de zwakste partij is en dat hij in de huidige machtsver houdingen niet altijd zijn wettelijke bescherming kan opeisen. In dit verband merkte de heer Bastiaansen op, dat de arbeidsinspec tie zal moeten zorgen voor een goed sluitend controlesysteem om te voor komen, dat het verplichte vormings werk voor Jongeren in bedrijfstijd door schrikaanjagerij. het uitoefenen van druk en geldelijke afkoop wordt ontdoken. De straffen op overtredingen zullen veel zwaarder moeten worden. Straf fen van tien en vijftien gulden bij herhaaldelijke en grove overtredin gen van de arbeidswet, aldus de heer Bastiaansen, zijn een uitnodiging om er mee door te gaan. HU stelde ook vast, dat de werk gevers van alles doen om de onder- mingsraden niets te laten voorstel len en om ondernemingsraadsleden voor de economische kar te spannen. „Ze worden misbruikt om het direc tiebeleid te dekken en zelfs naar bui ten te verdedigen en zeer bewust laat men in bepaalde ondernemingen de ondernemingsraad ook losgroeien van de mensen die hem gekozen hebben". Bende (21 man pleegde 144 inbraken ALMELO (ANP) Negentig brandkastkraken en 144 inbraken, al len in het oosten van het land ge pleegd, zijn door een speciaal re chercheteam van gemeente- en rijks politie opgelost. Er zijn 21 arrestaties verricht, tien verdachten, allen Twentenaren, zijn nog in arrest. Justitie en politie spreken van een voor Nederland uniek onderzoek met een opmerkelijk groot resultaat, vooral wat betreft het aantal opge helderde kluiskraken. Het politieteam, dat voorlopig nog niet ontbonden is, bestaat uit elf re- orecheurs van de korpsen Almelo, Hengelo en Enschede en de district recherches Zwolle en Apeldoorn. De leiding heeft de Almelose hoofdin specteur T. Holzscherer. De totale buit, die met de kluiskraken en in braken was gemoeid, bedraagt onge veer f 350.000,—. Bij de inbraken werd voor zeker f 100.000,— schade aangericht. Het onderzoeik van het recherche team is nu drie maanden gaande en begon kort na de arrestatie van acht onderwereldfiguren uit Ensche de en Almelo. Het rechercheteam heeft nog circa 100 diefstallen in on derzoek, een aantal arrestaties wordt nog verwacht. Gisteren werd het nieuwe weggedeelte van de E-8 geopend. In hevige slagregens liepen Prins Claus en de minister De Koster (Verkeer en Waterstaat ad interimover de nieuwe IJsselbrug bij Deventer. Het gereedkomen van deze weg betekent een ingrijpende verbetering voor het verkeer van west- naar oost-Nederland. ADVERTENTIE Cargadoor verduisterde f 100.000.- DEN HAAG «ANP) De officier van Justitie bij de rechtbank in Den Haag heeft gisteren acht maanden gevangenisstraf geeist waarvan drie voorwaardelijk tegen 44-jarige cargadoor J. S. uit Vlaardingen, die in zes Jaar bij het bedrijf waar hij werkte f 100.000,— heeft verduisterd. S. was een van de mede-oprichters van het in Den Haag gevestigde cargadoorsbedrijf en was er sinds 1960 in loondienst. Het geld heeft S. volgens zijn verklaring opgemaakt aan drankge bruik, taxiritten en aan rondjes die hij gaf in café's waar hij carga doorscontracten afsloot. Elke week hield hij een paar honderd gulden achter, dat hij van clienten ki maar niet aan de boekhouding af droeg. Doordat hij ook de deels vervalste rekeningen verzorgde bleet de verduistering jarenlang Voor de rechtbank zei S. het ver duisterde geld he willen terugbeta len. Volgens zijn raadsman, mr. A. van Zalingen, heeft S. het geld hoofdzakelijk gebruikt om goodwill te kweken en zo contracten te kun nen afsluiten. Eigenlijk heeft hij op deze manier het cargadoorsbedrijf waar hij werkte ook groot gemaakt stelde de raadsman. ROTTERDAM (ANP) In een vlaag van razernij heeft de 25-jarige chauffeur-besteller J. D. V. uit Nieuw-Vennep gistermorgen twee mensen, die bij een bushalte in Rot- ADVERTENTIE de panty die benen mooier maakt (In de lila verpakking) terd&m - Om moord stonden te wach ten, met een steen op het hoofd ge slagen. De slachtoffers zijn met ern stige hoofdwonden in het Dijkzigt- ziekenhuis opgenomen. Om zes uur reed de 20-Jarige sla ger F. Stremme uit Ommoord op zijn bromfiets langs de busbaan aan de Einsteinplaats. De chauffeur van de bestelauto, die hij passeerde, vroeg hem de weg. Tijdens het gesprek ontstak de chauffeur in woede en ging over tot de aanval. De slager wist met veel moeite aan de worste ling, waar hij enkele lichte verwon dingen aan overhield, te ontkomen. Daarop rende de chauffeur naar de bushalte ter plaatse, greep een flinke steen en sloeg daarmee de 48-jarige mevrouw G. de Jong-Cazimir uit Ommoord op haar hoofd. Hetzelfde lot trof de 70-Jarige J. Labruyere, die tevens onder aan zijn buik werd gewond doordat de chauffeur de steen op hem wierp. Met behulp van enkele mensen za gen twee politiemannen, die in de buurt woonden, kans de woedende man te overmeesteren. De chauffeur, die zoals later is vast komen te staan gisteravond uit zijn woonplaats was vertrokken, wordt door de politie verhoord. Over het motief van zijn daad is niets bekend. TERNEUZEN In Terneuzen is de 55-jarige Italiaan V. H. gearres teerd op verdenking van oplichting van enkele honderdduizenden gul dens ten nadele van Slavenburgs bank. De sinds januari van vorig jaar in Terneuzen wonende Italiaan richtte een handelsonderneming op en wist van de bank steeds meer krediet te' krijgen. Hij liet daarvoor rekeningen zien aan firma's waaraan hij nooit had geleverd. Verder toonde hij de bank een brief van een advocaat uit Milaan waarin stond dat hij in Talie op di verse banken geld heeft staan. De politie heeft nu in het huis van de Italiaan blanco briefpapier van deze advocaat gevonden. Gisteren is het Phil Baxter, vroeger zeer ver maard voor zijn liedjes die werden gespeeld en gezongen door vermaarde artiesten en orkesten, is op 76-Jarige leeftijd na een zeer langdurige ziekte in Dallas overleden. Ten tijde van de Eerste Wereldoorlog was vooral zijn „I've got a gal seven feet ball" po pulair. Ook zeer bekend werden „Pic colo pete", „ram a ding dong daddy from Dumas" en „Have a little dream on me". Baxter zelf noemde „A faded summer love" zijn beste liedje. Het werd eerst op de plaat gezet door Bing Crosby en later door de vermaarde „King of Jazz" Paul cussiestuk aan kerkraden en ge spreksgroepen ter beschikking te stellen. Oorspronkelijk was het «tuk bedoeld als reactie op het getuigenis van ongeruste hervormden. Prof. dr. H. Berkhof uit Oegstgeest heeft ontraden over het stuk te stem men. „Er zal wel een meerderheid voor zijn, maar een belangrijke min derheid zou tegen zijn en daar schieten wij niets mee op. Dan gaat de polarisatie alleen maar verder" Een deel van de synode had kritiek op het rapport, omdat het zich als kerkelijk stuk ook met politieke en maatschappelijke aspecten in de sa menleving bezig houdt. De voorzitter van de Raad voor overheid en samenleving, de heer Dijkstra, zei echter dat hij het op prijs zou stellen als de kerk aandacht vroeg voor deze aspecten. „Er zijn veel problemen in de maatschappij en in het zakenleven. Ook voor de werkgevers die niet alleen zakelijk, maar ook ethisch willen handelen. De kerk kan belangeloos spreken, want zij is geen partij. Zij hoeft ook niet met concrete oplossingen te ko men, maar kan wel signaleren, dat er in onze samenleving het een en ander mis is. Op zo"n handreiking van de kerk zitten toch wel veel mensen te wachten", aldus de heer Dijkstra. BOUWBONDEN VERBAASD OVER CAO- VOORSTEL UTRECHT (ANP) De drie bouwbonden hebben gisteren in een reactie op de werkgeversvoorstellen voor de bouw-cao gezegd, dat ze er verbaasd over zijn, dat de werkgevers een cao voor drie Jaar willen afslui ten. Volgens de bonden maakt de on zekere sociaal-economische situatie een meerjarige cao onmogelijk. Daar bij komt nog dat de werkgevers in hun loonvoorstellen voor drie Jaar de nullijn aanhouden. De bonden stellen, dat hun eigen cao-voorstellen zijn gebaseerd on het centraal aksoora oat ook voor éên Jaar is bedoeld. De werkgevers hebben voorgesteld, eind 1975 de 40-urige werkweek in te voeren en in 1973 geen enkele ar beidstijdverkorting toe te passen. De bouwbonden menen daarentegen, dat zeker gezien de situatie in de bouwnijverheid in 1973 al een be gin moet worden gemaakt met de werktijdverkorting (41% uur per 1 Januari as. en 40 uur per Januari 1974). De bonden zijn er verder teleur gesteld over, dat de werkgevers op enkele punten verkregen rechten van de bouwarbeiders willen aantasten. De onderhandelingen over de bouw-cao beginnen op 29 november. ADVERTENTIE Pijn is zo oud als de mens zelf. En omdat we ons hoofd overal bij nodig hebben is hoofdpijn de meest vervelende. Men ontwikkelde pijnstillers. De aktieve stoffen daarin blijken soms nare bij verschijnselen te hebben. En vooral op de maag. Sommige pijnstillers moeten daarom bruisen, andere moeten oplossen in het glas of voorzien worden van een coating, een beschermend laagje. Hedex tabletten hebben dit alles niet nodig. De aktieve pijnverdrijvende stof in Hedex laat de maag namelijk ongedeerd. Een nieuwe ontwik keling onder de pijnstillers. De lege maag ver draagt Hedex goed. Hedex wordt snel in het lichaam opgenomen. Bestrijdt hoofdpijn dus met bekwame spoed en cffektief. Logisch dat Hedex groot en klein prima helpt. In een nieuwe tablet- vorm die makkelijk inneemt. Bij hoofdpijn slikt u Hedex. Voor eigen bestwil. Verkrijgbaar bij apotheker en drogist. Sterling Health Products-New York-London. Voor Nederland: Bergerao N.V.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 7