)e Floodlight-competitie >en stoplicht- competitie danaïden favoriet Hennie Kuiper een speelbal van Vissers? APPIE HAPPEE Us je je winkeldeuren sluit, kun je nooit meer wat verkopen" OERSEN IN LVERSUM GEORGE BEST SPIJBELT WEER EENS Kangeroes defensief in vorm Micwcompetitie start zondag )EN HAAG De floodlight-compeititie, het jongste stief- van het Nederlandse voetbalwezen, werd gisteravond in geïsoleerder positie gemanoeuvreerd. Was de FC Twente slim geweest in de ochtenduren al het duel tegen Sparta te en schrappen op grond van de slechte terrein- en weersom- cdigheden, in het Zuiderpark werd gisteravond wél geac- i. Maar het publiek bleek voor FC Den Haag-PSV (23 eindelijk, nadat het thuis-team een 20 voorsprong uit han- had gegeven) héél weinig interesse te kunnen opbrengen. was slechts het bekende idjevol toeschouwers" dat bereid de kou te trotseren. „Zoiets 79 man", meende manager imann uit kassierlijke bron te len vernomen. Het drama werd, vóórdat de gal in beroering was jcht, al compleet. In de voor viel het licht in de beide dkamers én in het nood-kleed- diiT uit. Bovendien bleek de „ra- imer" op de tribune door het te zijn „aangetast" dat nnkelijk ook niet kon worden troepen. ffJSDAG 22 NOVEMBER 1972 Schild overmaat van ramp barstte een itier voor aanvang een hevige abui los. Het ontbrak er ten- nog maar aan dat ook de Installatie zelf dienst weigerde, zou er, gegeven de omstandig- a, niet eens om hebben ge ld..... floodlight-competitie. Een stop- ■competitie? „Nee", zegt ma- Hartmann. „We geven de niet op. Als je dat doet, hoef ergens meer aan te beginnen, kun je net zo goed een paar besteilen en je naar het hof laten brengen". zegt ook FC Den Haags aercieel directeur Gerard Sla-. „Als je je winkeldeuren sluit, Je nooit meer wat verkopen. We willen beslist de mogelijkheid openhouden deze competitie ook in de toekomst te kunnen organise ren". Ondanks het feit dan dat er bij een aantal van de zes deelne mende clubs geld bij zal moeten. Baten uit andere „potten" dan de (zeer schrale) recettes kunnen dit seizoen niet worden tegemoet ge zien. De foodlight-competitie im mers moet het, in tegenstelling tot wat realiseerbaar leek, zonder spon sors doen. Slager: „De sponsoring idhulsprijs: 1. José Hollandia (W. -l Jr(1.26.4); 2. Jourl Van- 3. Jusitlsslma. Toto: w. 2,80; pl 3,90, 2,60; kopp. 11.10; trio 161,io! Ilte Hnllprljs, le afdeling: 1. Kalo- il (M. Bouwhuis) (1.29.7); 2. at; 3. Kabbes du Bois Toto: w. pl. 1,10, 1,10, 1,10; kopp. 6.30. Mtrnadprlj^: 1. Jaslo (B. Leeuwen- 7) (1.25.0); 2. Hanro Bond; 3. Jan B. Toto: w. 4,30: pi. 1,70, 3,90, 12,70; trio 665.90. rtllonprijs: 1. Jacobijntje S (C •llng(1.26.7); 2. Josje du Maire Immortelle. Toto: w 12,30; pl. 3,80, 3,40; kopp. 16,40. irgenieesterpri|s: 1. Gonda Scotch Conljn) (1.22.5); 2. Hornblower, 3. dbal. Toto: w 4.90; pl. 2,10, 1,60, 6.20; trio 199.80. js van Hilversum: 1. Eland Dooyeweerd) (1.23.0); 2. Gre- 3, Christiaan de Wet. Toto: w. pl. 1,30, 1,70. 3.70; kopp. 3.80. ulsledenprijs le afd.: 1. Jacco razorg (P. Koppejan) (1.22.9); 2. tan; 3. Hoop van Rhea. Toto: w. ^.^,80, 2.80, 2,20; kopp. 10.20; ithóud'ersprijs: 1. Hilda Z (B.Dap- 2,20; kopp. 11.1 idsledenprys, 2e afd:: 1. Fury Hol- Ea (C. Hetteling) (1.23.12. Jaco. 0; 3. Ideal Dear. Toto: w. 3,60; pl. 120, 1,50: kopp 8,50; trio 47,70. Ilte Hullpri|s, 2e afd.: 1. Kyros D fools) (1.30.9): 2 Katanja; '3. Ko- bodnat. Toto: w. 14,50; pl. 3,-. 2,60; kopp. 16,70. öllsator-omzet f 372.231,-. MANCHESTER George Best heeft weer eens gespijbeld. De meest besproken Engelse voet baller van de laatste jaren heeft de afgelopen dagen twee trai ningen verzuimd. De rechtsbui ten van Manchester United, te vens Noordiers international i hoewel onlangs voor drie wed strijden geschorst), zal zich voor manager Frank O'Farrell moe ten verantwoorden voor zijn ge drag. George Best werkte dinsdagmid dag een extra training af, een soort inhaaloefening. Manchester United is momen teel in grote moeilijkheden. De ploeg staat in de competitie on deraan, na de nederlaag van za terdag (03) tegen Manchester City. United heeft Best aan het eind van het seizoen 1971 '72, toen er ook onenigheid was, bevolen zijn huis ter waarde van vier ton te verlaten en weer bij zijn oude hospita in de kost te gaan, zo dat hij weer een normaal leef- en slaapritme te pakken zou krijgen. van het Nederlands elftal heeft de interesse die een aantal grote fir ma's aanvankelijk opbracht, door kruist. Niet voor dit seizoen meer, maar voor later hebben we niette min nog steeds enige contacten". Aan de opzet van deze floodlight- competitie het accent op aanval lend en aantrekkelijk, sportief voet bal werd gisteravond overigens wei voldaan. Het was door de vijf doelpunten althans niet een droeve vertoning, de naargeestige omstan digheden ten spijt. Reactie Halverwege de eerste helft overigens voelde PSV-portier Jan van Beve- ren zich onwel worden en liet zich vervangen door Van Gerven. PSV- trainer Kees Rijvers: „Zeer waar schijnlijk een reactie op de hevige spanningen rond en tijdens de in terland tegen België. Die zijn hem maandagavond voelde hij zich ook niet goed even teveel gewor den". Zoals het na afloop ook FC Den Haags trainer Evert Theunissen even te machtig werd. Hij laakte in niet mis te verstane bewoordingen „het gebrek aan verantwoordelijk heidsbesef" van een paar van zijn spelers ten opeichte van hun plich ten in het betaalde voetbal. „Zij sleepten de goedwillende spelers mee. Nee. ik ben niet boos om de nederlaag. Wel over de manier waarop dit resultaat tot stand kwam. Ik heb na afloop een zeer felle speech gehouden en al mijn gal gespuwd". En de emmer was al zo vol. Scoreverloop: 20. Bregman 1-0, 30. Fuglset 2-0, 38. Hoekema 2-1 en 42. 2-2, rust, 80. Van der Kuylen 2-3. Jan van Beveren onwel Arsenal is uitgeschakeld in het toernooi om de Engelse League Cup. De Lon denaren verloren gisteravond op eigen terrein de ontmoeting te gen Norwich City met 0-3. Alle doel punten werden gemaakt door Gra ham Paddon, twee na blunders van Arsenal-doelman Geoff Barnet. Norwich City plaatste zich voor de halve finales. O Dammen Oud-wereldkampioen Andris Andneilko is voorlopig als enige grootmeester door de Russische damfederatie aangewezen voor deel neming aan het vierde internationale Suikerdam-toernooi, dat van 18 tot en met 29 december in Amsterdam wordt gehouden. Over de komst van de eveneens uitgenodigde Russische grootmeesters Koeperman, Gant- warg en Korchow bestaat momen teel nog onzekerheid. I LEIDEN De heren van Kan geroes hebben tegen Were Di meer I gedaan dan alleen een zege beha- len. De wijze namelijk, waarop de zege tot stand kwam geeft voor het verdere verloop van de competitie weer moed. De gasten in de Univer- i sitaire Sporthal konden echt wel volleyballen. Vooral defensief lieten zij herhaaldelijk voortreffelijk werk j zien. Kangeroes, zoals dat in de I drie voorgaande wedstrijden speelde zou stellig aanvallend stuk zijn ge lopen op die defensie. Maar dit maal bleek de Leidse regionale top- ploeg bijzonder vasthoudend. En ook beheerst als de bal na een ogen schijnlijk niet meer te retourneren smash toch nog op de Kangeroes speelhelft werd gebracht. Er kwa men geen wilde klappen in het net. op het blok of over de lijnen. Met een voor Were Di ontmoedigende vastheid bouwde Kangeroes telkens weer de aanval op en dat vrat aan de conditie van Were Di. Na 1215, 1513, 1512 en 1115 moesten de gasten in de beslissende fase dan ook duidelijk de tol betalen voor hun geweldige arbeid in de voor- gaande sets. Weliswaar bleef Were i Di tot het einde gevaarlijk, maar Kangeroes hield de teugels stevig in I handen. Zelfs het bij de stand 97 I voor Kangeroes door een oude bles- j sure noodgedwongen exit van Wie- be Pera overigens zeer goed ver vangen door Piet Pijnakken tast- I te de zekerheid van de ploeg niet aan. De druk verminderde niet en met 1511 moest Were Di afhaken. Reserves De reserves van Kangeroes daar entegen hadden tegen de oude hoofdklasser Zaan'69 niets in de melk te brokkelen. Zowel tactisch als technisch werd Kangeroes twee de garde overspeeld. De 3-sets zege van Zaan'69, dat aanvallend j soepel werk te zien gaf stond allang voor het einde vast. De setstanden bieden echter een geflatteerd beeld van het krachtsverschil, 157, 15— 5 en 15—6. Hoe kansloos Kangeroes 2 in dit treffen ook was, een zo grote marge in de score verdiende Piet Pijnak ken c.s. bepaald niet. I Leythen AC I De dames van Leython A. C. 1 troffen in Detx-y Haag '68 een g.ede I maar jonge en onei-varen formatie. De geroutmeei'de AC-gelederen als Wil van de Wijngaard, Lenie Knep- pers en All Oudshoom maakten daar dankbaar gebruik van. Vooral de sei-vice bcod Detry Haag '68, goed geplaatst als die vaak was, grote pro blemen. Wel werd de bal steeds gere tourneerd, maar zo dat het Lei toon AC geen enkele moeite kostte om een doeltreffende aanval op te zetten. Detry Haag '68 kreeg dan ock vrijwel geen tijd om andere acties dan verdedigende te ondernemen. Dat de Leidse formatie toch nog één set moest afstaan lag aan het wat minder geconcentreerde optre den van Leython A.C. hetgeen tot uiting kwam in een serie slecht ver zorgde service-stops. In de vierde set nam Leython A.C. echter ruim afstand. De setstanden waren in deze wedstrijd: 158, 1511, 12—15 (na 7—14 en 12—14!) en 15—41 Oldenzaal Olympisch wegkam- ploen Heainle Kuiper zal niet als prof in de Ton Vissers-ploeg gaan rijden. Hoewel vorige week een mondeling akkoord werd bereikt, stuurde de Oisterwijkse ploegleider „Kuipertje" een brief, waarin hij stelde na rijp beraad, gezien „de invloeden van buitenaf", Kuiper niet te kunnen gebruiken in een jonge prof ploeg. De succesvolle amateur, die dit jaar ook de ronde van Engeland won en tweede werd in de ronde van Oost-D uitstand, meent als speelbal te zijn gebruikt door de on publiciteit jagende Vissers. Hij: „Wat er nu gebeurt, kan ik niet be grijpen, Vorige week hebben we in Amsterdam ook financieel overeen stemming bereik. Ik zou een ont- werp-contract toegestuurd krijgen, waarin ik zelf veranderingen kon aanbrengen. Dat zou zaterdag wor den besproken, waarna ik zou teke nen". Over de „invloeden van buitenaf" veronderstelt Hennie Kuiper, dat Vissers zijn amateursponsor Ketting bedoelt, aan wie de renner verschil lende adviezen heeft gevraagd. „Vissers zal het verhaal wel de we- reld insturen, dat Ik beter uit ben als ik amateur blijf. Maar ik meen het oprecht, Ketting heeft buiten de door de KNWU goedgekeurde premies voor een eerste, tweede of derde plaats, nog nimmer een cent uitbetaald". Onelegant Dat Vissers zijn „transferprijs" openbaar maakte, noemt de 23-jari- ge Hennie Kuiper zeer onelegant. „Allereerst kloppen de bedragen niet. terwijl we tijdens ons gesprek uitdrukkelijk hebben gezegd, dat er wederzijds niet over bedragen zou worden gesproken". Vissers, die zijn equipe op 7 decem ber in Maarfieeze aan de pers voor stelt wil graag met zijn brigade in de Tour de France 1973 uitkomen. De Franse organisatoren stelden evenwel, dat hij met een goede ploeg op de proppen moet komen, waarin onder anderen Fedor den Hertog of Hennie Kuiper zouden mo«tan rijden. Voorlopig kan nier aan deze voorwaarde worden vol daan omdat Fedor den Hertog geen prof wenst te worden en Kuiper naar zijn zeggen na deze verwikke lingen nooit meer voor „Canada Dry" wil rijden. „Als hij denikt, dat ik toch nergens meer heen kan, komt Vissers bedro gen uit", steflt Hennie Kuiper. „Ik heb eöht ambities om prof te wor- mX Hennie Kui-per Speelbal van Vissers? den en ik hob het spel eerlijk ge speeld. Omdat ik met hem al in een vergevorderd stadium was, heb ik deze week een gesprek met een Franse fabriek - namen wil ik nog niet noemen - voorlopig afgeslagen. De komende dagen zal ik met deze fabriek weer contact opnemen". LEIDEN Zaterdag en zondag a.s. gaat de microkorfbal- competitie van start. Voor de meeste keuze-commissies en trai ners betekent dat een aantal problemen extra, omdat de veld- twaalftallen omgevorn.d dienen te worden in achttallen. Twee spelers en twee speelsters vallen dan weg uit de top van de vereniging en dat gaat bij de meeste niet zonder moeilijkheden. Dezo problemen kent hoofdklasser De Danaïden in ieder geval niet voor dit seizoen. Gezien het zeer sterke optreden van vorig seizoen (tweede plaats), heeft trainer Gerard Bos geen aanleiding gezien in het heren kwartet wijzigingen aan te brengen, wat inhoudt, dat, Gerard Nap, Wlm Brugman, Casper van Nierop en Eric Fileixion reeds zeker van hun plaats zijn. Op dit moment is Bos nog de enige die weet welke speel sters van de ploeg deel uitmaken. Pas vijf minuten voor de wedstrijd (tegen De Algemene, hedenavond in het toernooi in de 5 Meihal) maakt Bos bekend, wie spelen en dus zon dag tegen Wordt Kwiek in Heeren veen van de partij zijn. Daarmee is meteen één van de tegenstanders van Leidens enige hoofdklasser ge noemd. De kansen van De Danaïden Door Wim van Vliet kunnen o.i. weer hoog aangeslagen worden. Met Luto en Ons Eibernest is De Danaïden veruit favoriet in een afdeling, die verder louter (in de veldcompetitie) lager geplaatste ploegen herbergt. Van die ploegen zijn AKC Almelo en Wordt Kwiek Jubbega de teams, die het vooral van hun thuiswedstrijden moeten heb ben. Menige kampioenskandidaat (ook De Danaïden) heeft dat onder vonden HKV, Swift (Amsterdam) en Het Zuiden completeren de afdeling waarin De Danaïden hoog zal eindi gen, maar waarschijnlijk tegen Ons Eibernest het onderspit moet delven. Overgangsklassen In de sterk gereorganiseerde over gangsklasse (vorig seizoen van 6 tot 4 gereduceerd) telt Leiden drie re presentanten: Vicus Oriëntis, Per- nlx en De Algemene. Vicus Oriëntis zal moeten proberen het vorig jaar verloren hoofdklasserschap terug te verdienen en de mogelijkheden daar voor zijn zonder meer aanwezig. De grootste weerstand in dit streven zal de ploeg van Jan Hensen moeten duchten van Allen Weerbaar en stadgenoot Pernix. waarmee de mo gelijkheden voor Pernix ook meteen zijn aangeduid. BEP. Samos en ZKV zijn de outsiders, terwijl Groen Geel en DEVD wel een stap terug zullen moeten doen. Kampioensaspiraties zal De Algemene beslist niet hoeven te hebben. Ploegen als Die Haghe, Fortuna en Trekvogels komen daar voor eerder in aanmerking. Met KVS, Ons Huis, Spangen en Ready zal De Algemene dan ook veel strijd moe ten leveren, hoe de klassering achter dit drietal zal zijn. Eveneens drie ploegen telt Leiden in de eerste klasse. Zuiderkwartier, KNS en Ons Eiland zullen het tegen elkaar moeten opnemen. Zuider kwartier en KNS kwamen vorig sei zoen niet door de rijstebrij van pro motiewedstrijden, terwijl Ons Eiland erin slaagde na een Jaar weer terug te keren In de eerste klasse. Zuider kwartier en Sperwers gaan uitmaken wie kampioen (nu met rechtstreekse promotie) gaat worden. Tweedeklassers Hoge noteringen in de eindrang schikking zijn er te verwachten van tweedeklassers Fluks en Crescendo, die beide uit de eerste klasse terug keerden. Fluks zal daarbij de meeste tegenstand ondervinden in 2C van Quick uit Dordrecht, terwijl Crescen do in 2A met „eeuwige" rivaal Phoe nix het meeste rekening moet hou den. Debutant in het tweedeklasse gezelschap is het Noord wij kse Fluks, dat een moeilijk seizoen tegemoet zal gaan. Fiks, TOP en Velocitas strijden in 3C tegen elkaar. Het momenteel sterk spelende TOP kan een belang rijke rol gaan spelen. KOAG en Jo- dan Boys heten de ploegen, die kun nen gaan bepalen hoe belangrlijk die rol zal zijn. Fiks en Velocitas zullen met Albatros en Nleuwerkerk gaan uitmaken, hoe het. onderste gedeelte van de rangschikking eruit komt te zien. STESDS MEÉB UiOBOT HET CKJICeUIK.CftT D£ ■SC//£/J?ieca-/7E£> H£7 MET P£ NJ/ECJWE SPSL- VE6EL <JEI?gEUlE6 Ugr MOEILIJKST HEEFT.. XX. //£e£SJ VALLEN WAAE WABTei-OST DE ZXMES AAN... -.GJ omsêkeeup is ee /n zet zo MOSELlKC /JÖe HiAtzrsTöCHTGtJkei?. OOOSfELECS £M -Sr&>S bezien) PÊ expeeiHEM- TBLB STRUO HET zeee semewspe eeJoBL&iS. EM CAM GPEEMS komt ve Bal in DE eiCHPWö VAN 'Clusius Clay, oud-wereldkampioen In het zwaargewicht, heeft fisteravond in het Shara Tahoe Hotel in Stateline (Nevada) ten knock-out-zege (in de achtste ronde) geboekt op Bob fester. Op de foto gaat Foster in de vijfde ronde voor de eer- maal naar het canvas.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 19