Ik ben een muzikant van de oucle stempel rfjyl vandaag Kaas uit t vuistje ende gele kaart ...en gisteren I Accordeonist Johnny Woodhouse: Zarah Leanders echtgenoot dood Openbaar Kunstbezit krijgt andere vorm tfRADBl pmgmm flMPERPAQ 18 NOVEMBER 1872 RADIO - TV - KUNST PAGINA 5 wiiilr ml- -Mmoea» Twee ware gebeurtenissen: John Woodhouse deelt handteke- ingen uit in een platenzaak. Een echtpaar komt binnen. Zowel sman als de vrouw kopen dezelfde plaat van Woodhouse. De sordeonist vraagt waarom? Antwoord: „We willen hem niet itlenen aan elkaar. Bang voor krassen, wanneer de ander hem raait". Het tweede voorval: Er koopt een dametje in één ruk het repertoire van Woodhouse. Zegt ze bescheiden tegen bodhouse; „Ik heb ze allemaal al. Deze gaan in de linnen- At". getwijfeld, Jofhn bezitter van 13 iden en vijf platina platen, toege- voor zijn verkoopprestaties op Magie Accordeon, is een feno- ten. Niet in het minst voor gram- j, foonplatenmaatschappij Phono- m, die bijna één miljoen exem- ien, in Nederland alleen al, van in Woodhouse zijn produkten de gaan. Woodhouse is irechijnlijik wel de best verko- Neaerlandse artiest op de Om over het buitenland etyebied dan nog maar even en. maakt Johnny HoMiuysen, nu vijf Jaar lang al Neerlands tenfaivoriet nuimmer één? Mis- ien leert ons een dagje Wood- ^.jse deze vraag duidelijk beant- ®(fden. h ae ontdekking: Woodhouse is man, op wie geen enkele regis- grinieur, technicus, kapper aaleigenaar moet wachten. Hij «nwezig, vaak nog eerder dan esproken, is uiterst vriendelijk en allerminst te beroerd om te Éten. DDogram hierover: „Alhoewel het op en top artiest is en die men vaak verrekte lastig zijn Woodhouse geen kuren. We tien nooit een slechte kritiek op Er zijn geen Kortom een enorme man met voor zijn zaak. En daarbij nog, dat alles wat ie de afge Jaren heeft aangeraakt goud :M ilatina wordt". )UDEN TULP idaar ook dat John in zijn mor- door de TROS uit te zenden „Woodhouse Favorieten" van mogram de Gouden Tulp krijgt ,aa ereikt. Deze onderscheiding, toe- D md voor de verdiensten als pla- nan in het algemeen voor die artiest in het bijzonder, is één de weinige die Woodhouse nog tot zijn verzameling (Edison, m-trofee e.a.) kon rekenen. Hij bijzonder blij mee en laat dat staan blijken, wanneer we hem de vroege ochtend in Nieuw n? sdrecht bezoeken. Hij woont er. I familie Holshuysen onmiddellijk te r rinkelen. Fans. Hij vindt het een begrljplijke zaak. Zegt: „Stel dat er in Nederland zo'n drie miljoen gezinnen zijn, dan is er in één van de drie een plaat van mij. En dat kan je niet zomaar uitvlakken". Ook John Woodhouse kent het woord broodnijd. „Er is soms wel wat kinnesinne bij collega's. Toch geuook ik, dat de weegschaal eerder de positieve kant uitslaat. Kijk, ie der mens heeft recht op zijn succes en ze mogen mij op hun manier naapen. Meestal gebeurt dat onder schuilnamen". "Alhoewel ik beroeps ben, voel ik met toch een hobbyist. Geloof, dat vrouw Netty, zoon van zeven en de doch- een HAVO-leerlinge van twaalf. 5 alve de studiokapper, die van- y len toch op pad moest en zo nde John, die een dag tv op zijn jrainma heeft staan, aan huis J it verzorgen, is ook John's loamoeder aanwezig. Ze woont dezelfde straat en vangt in haar PI i. de kinderen op wanneer pa en Holshuysen ergens in het land dat gebeurt nog weieens. John namelijk de spil van een pro- In mmapakket met onder anderen mie Tober, Imca Marina en Joe Laatst reageerde een bekend top-voetballer, toen hem'n gulle gele plak kaas uit 't vuistje werd aangeboden, met'Ik? Ik dee niks en trouwens hij begon!' Een begrijpelijke vergissing vandaag-de-dag. Maar die gele plak is natuurlijk alleen een waarschuwing dat er een goed, hartig hapje op til is. Kaas uit't vuistje: topsport voor smaakprofs. Andy. Deze John Woodhouse-shows zijn wekelijks vier maal ergens in het land te zien. Voor John be tekenen die shows twee keer op: als pauze- en als slotnummer. Dergelij ke programma's vindt hij noodzake lijk, al was 't alleen maar om 't con tact met zijn publiek hierdoor te verstevigen. Precies 36 Jaar zit de nu 50-Jarige Johnny Holshuysen in het vak. Vijf jaar geleden kwam de grote door braak, een reuze klap, die er voor- zorgde dat de accordeonist/produ cer/arrangeur/dirigent en compo nist (onder meer het „Koffie, kof fie" van Rita Corita) met zijn elek tronisch vernuft, de Magie Accor deon, momenteel in het bezit is van een machtig aantal zwarte schijven, „ze zijn niet meer te tellen", en ei gen tv-shows. Voor eigen amusement zal hij zijn platen nooit draalen. Dat vindt Woodhouse te ver gaan. Zijn smaak: van Rossini tot Frank Si natra, mits de nummers goed wor den uitgevoerd. Een uitgesproken bepaalde muzikale voorkeur heeft hij niet. STROPDAS Wat maakt Holshuysen (Woodhouse is een zelf bedacht pseudoniem) zó aantrekkelijk voor zijn publiek, af gezien van zUn spel, dat in veel landen een uitstekend ver koopartikel blijkt. Dit zelfs zonder dat John in deze landen (Japan. Scandinavië e.a.) ooit zijn gezicht heeft laten zien. Woodhouse: „Dat hangt af van een pakket aan factoren. Allereerst na tuurlijk van het antwoord op de vraag: speelt-ie goed. Daarna ko men dingen als hoe ziet-ie eruit, zit zijn stropdas recht en is zijn haar verzorgd. Je mag nog zó goed kun nen spelen, maar als Je er vreselijk ulziet, dan is naar mijn mening ac ceptatie onmogelijk". John is blij met zijn tv-shows. Het uitgebluste gevoel na afloop neemt hij voor lief. Zodra de laatste tonen in zijn programma's wegsterven, be gint de telefoon ten huize Johnny Woodhouse met een serie langspeelplaten van Loosdrecht. Je dat gevoel ook wel moet hou den", zegt Woodhouse plots. Nog meer ontboezemingen: „Ja, ik ben een muzikant van de oude stempel. Heb altijd geleerd een half uur voor de aangewezen tijd aan wezig te zijn. Ik vind het vervelend als anderen op me zitten te wach ten". Succes? Vastberaden: „Dat moet Je zolang mogelijk uitbouwen. Je be gint alleen, vindt klankkleuren en combinaties. Ik vind wel, dat je als artiest een zó groot mogelijk pu bliek moet bereiken. Ik ben er daar om in principe op tegen" dit antwoordt hij op de vraag „Zou u geen jazz of swing willen spelen?" om iets te maken, waar geen voldoende vraag naar is. Kijk, elke opname kost enorm veel geld en als je al bij voorbaat weet, dat dit alles voor een klein publiek wordt ge daan, dan is het zinloos". ZEKERHEID Woodhouse gaat daarom het liefst op zeker. Die zekerheid omvat het terrein, dat braak ligt tussen „de lach en de traan" en Mozart. Toto juni volgend Jaar ls Woodhouse er mee volgeboekt. In het voorjaar staat wederom een tv-show op het programma. Het wordt „Woodhouse in Holland". Ook weer bij de TROS. „Automatisch de TROS" zegt Woodhouse. „Mijn eerste show was i voor deze omroep en dat is zó ge- 1 bleven. Ik ben ook geen man om wat dat betreft van de hak op de tak te springen. Never change a winning team. zeggen de Engelsen dan ook. En daar ben ik het volko men mee eens". KIEL (DPA) De echtgenoot van Zarah Leander, de dirigent Arne Hülphers, is dinsdag in Kiel veron gelukt. Hij viel 's avonds na het eerste deel van een concert van zijn vrouw, die hij aan de vleugel bege leidde, van een trap. Hülphers werd daarbij zo zwaar gewond dat hij in de loop van de nacht overleed. HILVERSUM (ANP) Openbaar i naar aanleiding van een door Intro- Kunstbezit zal met ingang van 1973 zowel via radio als televisie volgens een geheel nieuwe formule worden gepresenteerd. Daartoe is besloten mart gehouden onderzoek, dat heeft uitgewezen, dat de belangstelling van kijkers en luisteraars voor het bespreken van afzonderlijke kunst- werken dalende is. Openbaar Kunstbezit zal via een geïntegreerd programma zowel via radio als televisie het komende Jaar vier onderwerpen gaan behandelen, die elk in tien radioprogramma's van tien minuten en tien televisie-uitzen dingen van vijf minuten werden ge presenteerd. De vier onderwerpen zijn: de kunst als kritiek, Jeroen Bosch en de fan tastische schilderkunst, het stedelijk leven in de zeventiende eeuw en de vraag, welke visuele prikkels ons in en rondom ons huis of op straat een gevoel van behaaglijkheid geven. Openbaar Kunstbezit hoopt op de ze wijze tegemoet te komen aan de gebleken behoefte aan een wat min der incidentele, meer omvattende in formatie over kunst. televisie-uitzendingen van Openbaar Kunstbezit zullen worden ondergebracht ln het NOS-program- ma "Uit de kunst". NEDERLAND I 18.35 Ti-ta-tovenaar (NOS) 18.40 DS *70 (Politieke Partyen) 18.55 Journaal (NOS) 19.05 E.O.-kinderkrant (E.O.) 19.30 zyn eigen ideaal een film uit de serie This is the life (E.O.) 20.00 Journaal (NOS) 20.20 Nader bekeken: aktualiteitenrubrick (E.O.) 20.45 Koorzang: geesteiyke liederen (E.O.) 21.25 Christenen achter het IJzeren Gordon, film (E.O.) Twee Jaar geleden werd een Russische propagandafilm over de westerse wereld verspreid, waaruit moest blij ken dat er in de Sow jet-Unie godsdienstvrijheid be staat. Vanavond een kopie van deze film aangevuld met beelden van de toestand van de kerk in Rusland. 22.00 Het gat van Nederland (VPRO) 23.15 Journaal (NOS) NEDERLAND II 18.45 Ti-ta-tovenaar (NOS) 18.55 Journaal (NOS) 19.05 Sjoko TV-serie voor de Jeugd (TROS) 20.00 Journaal (NOS) 20.21 Muzikale show rond John Woodhouse (TROS) Accordeonist John Woodhouse speelt nummers als ,Home on the range', Ave Mara' "The holy city', „La petite valse". M.m.v. kunstfluiter Gerry, Westlands Mannenkoor het majorettenpeloton Blue Star e.a. 20.55 Misdaden uit hartstocht Louis, TV-film (TROS) 21.45 Show rond de Fins-Russische zanger Viktor Klimenko (TROS) Deze in Finland zeer populaire artiest zingt o.m. het Wolgalied, „Those were the days" en .Zwarte ogen". 22.10 Op uw gezondheid (I) (TROS) In dit nieuwe programma wordt nagegaan hoe vita minetekorten kunnen worden voorkomen en hoe goede wintervoeding wordt bereid. 22.35 Den Haag vandaag (NOS) 22.45 Demokratische Midden Party (Politieke Partyen) 22.55 Journaal (NOS) 23.00 Voorlichtingsprogramma schooltelevisie voor docenten en oudesr: Drugs informatie en discussie (NOS), Een van de sympathiekste pro gramma's ls .Studio vrij". Er gaat een gemoedelijke sfeer van uit, zoals ik mij die nog herinner van mijn Wieringse grootmoeder van wie ik best met een dubbelgeslagen boter ham met honing buiten mocht spelen, zonder deftig aan tafel te zitten. Zo „voelde" ik giste ren dat „Studio vrij" het mij helemaal niet kwalijk zou ne men als ik lekker op de andere kant naar "Colombo" ging zit ten kijken, een serie die ik toch al zo vaak heb moeten missen omdat er op de andere zender zogenaamd iets belang rijks te bekijken viel. Maar gisteren kon het dus, en ik ontdekte dat de serie ge maakt wordt volgens het prin cipe van Hitchcock: dat de kijker al meteen in net begin moet weten wie de dader is. De spanning zit 'm enerzijds in het voetje voor voetje naderen van de ontknoping, en ander zijds in de betrokkenheid van de kijker daarbij, die alles Im mers weet en dus niet in het duister hoeft te tasten over datgene wat Columbo uit broedt. In tegenstelling tot de makers van Columbo hield KRO-Studio zich liever aan de oude metho de van het zand in de ogen strooien en valse sporen fabri ceren, getuige deze (laatste) zinsnede in de omroepgids: „De neef van David, ene Roger Fortney, maakt zich mateloos verdacht door onverdroten de leiding van het familiebedrijf over te nemen, daarbij gehol pen door de secretaresse Betty Bischop. Maar achteraf blijkt zij een Juffrouw te zijn die nog meer kan dan alleen brie ven tikken". Wat dan wel, als ik vragen mag? Of heb ik weer een heleboel over het hoofd gezien? Was de serie weer eens te moeilijk voor me? Had ik 't toch maar beter bij „Studio vrij" kunnen houden?. Behalve Columbo was gisteren ook Caballero bij de AVRO in de slag. AVRO-Caballero, zo ver zekerde ons het scorebord, had de prof tenniswedstrijden geor ganiseerd. De afwezigen za ten natuurlijk allemaal een pi raatje te roken bij het blauwe schelvisoog, zoals Wim Kan de televisie (als ik mij goed her inner) eens genoemd heeft. Het was allemaal een beetje sfeer loos. bovendien won Tom Ok- ker zo makkelijk van Taylor, dat het iets weg had van een wedstrijd tussen Ajax en Over maas. Het was een typisch voorbeeld van commerciële televisie ln de middeleeuwse traditie van ruil handel. Caballero heeft immers ongetwijfeld gezegd: "Okay, wij betalen mee aan de organisatie van de wedstrijden, als Jullie in ruil daarvoor onze naam zeer duidelijk op het scherm brengen". Aldus geschiedde. Onder de namen Okker en Taylor stonden in lichtletters de namen Avro en Caballero. NICO SCHEEPMAKER Roger Moore als de nieuwe James Bond met Jane Seymbur in de filmthriller 'Live and let die' van Ian Fleming. Het duo beleeft spannende avonturen op het eiland Jamaica en in de jazzkelders van New Orleans. depanty voor de maten 46-48-50 (in de gouden verpakking) VRIJDAG 17 NOVEMBER HILV. I. 402 m en FM-kanalen 7.00 AVRO. 9.20 NOS. 9.40 AVRO. 12.00 NOS. 13.11 VARA. 13.25 NOS. 17.00 VPRO. 19.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtendgymnastiek. 7.20 (S) Dag met een gaatje, met om 8.00 Nieuws; 8.11 Radiojournaal en om 8.30 De groenteman. 9.00 (S) mo derne muziek (opn.). 9.20 Pedagogi sche rubriek. 9.35 Waterstanden. 9.40 (S) Arbeidsliederen uit het verleden (IV) 10.00 (S) Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen (gr.). (11.00 Nieuws; 11.03 Radiojournaal). 11.30 (S) moderne muziek. 11.55 Beursbe richten. 12.00 Een informatief pro gramma. 12.30 Uitzending voor de landbouw. 12.40 (S) Lichte grammo- foonmuziek. 12.50 praatje. 13.00 Nieuws. 13.11 Dingen van de dag. 13.25 Toeristische Informatie uit bin nen- en buitenland. 13.50 Een ru briek over het leven ln de taal. 14.00 Muziek uit de Middeleeuwen en Re naissance. 14.35 Muziek en nieuws van onze zuiderburen. 15.00 (S) re portages en commentaren uit alle de len van het land en veel muziek. (16.00—16.02 Nieuws). 17.00 Recht streeks programma met politieke analyses, reportages, achtergrondin formatie en telefonische reaktles. met om 17130 Aktualltelten; 17.55 Medede lingen; 18.00 Nieuws en 18.11 Aktua lltelten. 19.00 (S) Jacht op Jong ta lent. 19.20 Ultzendlngng van de De mokratische Midden Partij. 19.30 Een serie gesprekken over kerk en kerk- zljn m onze tijd. 19.45 Zingende kerk-muzlek ln de liturgie. 20.00 Ver- .00 (S) Licht achtergronden op sociaalmaatschap pelijk terrein 18.58 Marktberichten. 19.00 rechtstreeks programma met so ciaal -kulturele aktualiteiten en be richten en om 19.50 (NOS) Den Haag vandaag; om 20.00 Nieuws; om 20.15 moderne muziek. 21.00 (S) Radio- phllharmon tsch Orkest met solist: moderne en klassieke muziek. In de pauze: plm. 21.4521.55 Gesprek met auteur verhalenbundel. 22.45 (S) De Staalkaart. 23.30 (S) Muziek van Ne derlanders door Radio Kamerorkest met solist. 23.55 Nieuws. Hilv. UI. 240 en 298 m. en FM-kana len 7.00 EO. 11.00 NCRV. 14.00 NOS. 15.00 AVRO. 18.00 NOS. 21.00 VPRO. 7.00 Nieuws. 7.02 Muziek voor Jonge mensen. 8.00 Nieuws. 8.02 Tussen thee en koffie (9.00 Nieuws.) 10.00 Nieuws. 10.03 Verzoekplatenprogram- ma van en voor zieken. 11.00 Nieuws. 11.03 Popcorn. 12.00 Nieuws. 12 03 Bij Barend. 13.00 Nieuws. 13.03 Interna tionale hitparade. 14.00 Nieuws. 14.03 Felix Meurders, met o.a. Europees Popparlement. 15.00 Nieuws. 15.03 Wereldtoppers (16.00 Nieuws.) 17.00 Nieuws. 17.03 Radiojournaal. 17.06 V erzoekp late n p rogr a nam a18.00 Nieuws. 18 02 De Joost de Draayer Show. 19.00 Nieuws. 19.02 Verzoekpla- tenprogramma. 20.00 Nieuws. 20,02 Dr. Wiener's Meat Show. 21.00 Nieuws. 21.02 Gevarieerd muziekpro gramma. (21.00 22.00. 23.00 en 24.00 Nieuws; 22.55 Mededelingen; 21.30, 22.30, 23.30 en 0.30 Aktualltelten). 0.551.00 Nieuws. 22.30 Nieuws. 22.40 (S) sportprogram ma met veel muziek. 23.55 Nieuws. Teletikker 8 7.00 Nieuws. 7 02 Het levende woord. 7.07 (S) Klassieke muziek (gr.) 7.30 Nieuws. 7.41 Echo. 7.50 (S) Klassieke muziek (gr.). 8.24 Overweging. 8.30 nieuws. 856 Gymnastiek voor de huisvrouw. 8.45 Voor de huisvrouw. 9.40 Schoolradio. 10.00 (S) Klassieke en moderne muziek (10.301052 Nieuws.) 11.00 Voor de zieken. 11.55 Mededelingen. 12.00 (S) Gevarieerd programma. (1252 WIJ van het land; 256 Mededelingen t.b.v. land. en f*Sinterklaas geeft^ alle moeders strijk-vrij viledan Tafelkleed

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 5