JZZELEN MET NT NICOLA AS Niet bezuinigen op bedden academische ziekenhuizen 10 NOVEMBER 1972 PAGINA 13 ^•taiipselprijsvraag, welke wij gisteren en vandaag ter gele kt komende Sint-Nicolaasfeest publiceren, heeft in de loop grote populariteit bewezen. Het is op veelvuldig verzoek 2«rs zowel als adverteerders, dat wij er nogmaals een af- hen, die de gebruiksaanwijzing van een dergelijke puzzel mochten kennen, laten wij hieronder de spelregels volgen: - gisteren, die u natuurlijk als gevolg van onze waar dig heeft bewaard, bevatte een aantal zakelijke adventen- jfr dus niet inbegrepen de familieberichten, personeels-aan- e.d.) waarvan u vandaag een aantal uitknipsels, op deze bracht terugvindt. zijn genummerd van 1 tot en met 222, zodat u meteen weet duties in deze prijsvraag betrokken zijn. lef tDU 6611 samen te stellen genummerd van 1 tot en met l kennen geeft aan welke advertenties deze knipsels ontleend De oplossingen, welke ondertekend moeten zijn met de naam en het volledige adres van de inzenders, dienen uiterlijk maandag 27 november in het bezit te zijn van onze redactie. Zij moeten gericht zijn aan de redactie van het Leidsch Dagblad en op de enveloppe het opschrift Knipselprijsvraag dragen. Later binnenkomende oplossingen worden onverbiddelijk terzijde gelegd. De prijzen zullen vóór 9 december aan de winnaars worden overgemaakt. Ook voor u kan dit een (flinke) aanvulling op uw kerstbudget betekenen. Over de toekenning der prijzen beslist uitsluitend onze redactie; er is daarover geen discussie of correspondentie mogelijk. Men kan aan zijn of haar inzending de een of andere attractieve vorm geven en de mogelijkheid is geenszins uitgesloten, dat wij daarvoor enkele extra-prijsjes beschikbaar stellen, doch zulks is niet noodzakelijk om op basis van volstrekte gelijkrechtigheid deel te nemen aan deze prijsvraag. Onvoldoende gefrankeerde inzendingen worden niet aangenomen! Wij wensen onze puzzel-grage lezers en lezeressen wederom veel genoegen en veel succes. Voor verdeling van het prijzenbedrag zie pagina 1. UTRECHT/ LEIDEN Op het aantal van 1000 bedden in de in Led den en Utrecht nieuw te bouwen academische ziekenhuizen kan wei nig worden bezuinigd. Dit zou ten koste gaan van de opleidingscapaci teit van die ziekenhuizen. Wel zijn bezuinigingen mogelijk in het ver- voeroppervlak en in de exploita tiekosten. Dit zei woensdag in de vergade ring van universiteitsraad van de rijksuniversiteit van Utrecht de heer F. H. P. Trip, voorzitter van het college van bestuur van de Utrechtse universiteit. Volgens hem is men bij de planning voor de bouw van de drie academische ziekenhui zen in Amsterdam, Leiden en Utrecht uitgegaan van miaximaal 110 vier kante meter vloeroppervlak. De heer Trip zei van mening te zijn dat dat getal in feite 'n optelsom is van de wensen van diverse medische specia listen. Hij dacht dat om die reden 'n vergelijking van die wensen wel tot besparingen kan leiden, waarbij hij betoogde dat de 10.000 vierkante me ter minder vloeroppervlak/en investe ringsbesparing van f 25.000.00 op levert en een besparing in de Jaar lijkse exploitatiekosten van f 1.000.000 Er is volgens de heer Trip nog wel enige tijd over om met de minister van Onderwijs en Wetenschappen te discussieren over de vraag of nu in derdaad academische ziekenhuizen in Leiden en Utrecht volstrekt identiek moeten zijn aan het ziekenhuis dat in Amsterdam op korte termijn moet worden gebouwd. De minister houdt daar volgens hem niet zjo strak meer aan vast dan aanvanke lijk werd gedacht. Er is, zo meende de heer Trip, nog wel 'n beetje ruim te voor onderhandelingen. Het is echter, zo zei hij, niet zo dat door de opstelling van de minister tientallen miljoenen zullen wor den verspild.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 13