„Uitlatingen bestuur Warbak zijn een trap op ons hart Reinigingsrechten in Zoeterwoude naar f 36.- a Gemeente wil jeugdsoos wel aan onderdak helpen Drank was de oplossing niet Monteur dodelijk beklemd geraakt BEVOLKINGS ONDERZOEK Grofvuil in Voorschoten Inbraak in hengelzaak 1 «MSdSTÖU. Z- z«nr zei And™^ "dan Uet ZOETERWOUDE "De uitlatin gen van het bestuur van "De War bak" zijn een trap op ons hart. WIJ hebben het bestuur altijd alle moge lijke medewerking gegeven". Dat is de teleurgestelde reactie van burge meester Detmers en wethouder Duindam van Zoeterwoude op een artikel in ons blad van 26 oktober J. 1. Daarin zetten twee leden van het "ouderen"-bestuur van „De War bak" uiteen dat het besluit om de goed lopende Jongerensoos en de vier creatieve clubs voor kinderen tot 13 jaar op te heffen, genomen was omdat men te weinig medewer king van de gemeente had gekregen. Men zou op 1 oktober op straat ko men te staan. Het gebouw dat men had gebuurd aan de Hoge Rijndijk 92 zou dan weer ontruimd moeten worden. Dat wist men, toen met het pand betrok. Volgens het soos-be- stuur was het enige alternatief dat de gemeente bood "Het vierde eend je", een gebouwtje dat in volgens het bestuur zeer slechte staat ver keert. Bovendien merkte men op, dat men nog altijd de f500 jaar lijkse subsidie niet had gekregen. Door Bert van Dommelen "Het is beslist niet waar dat wij "De Warbak" niet aan goede ruim te wilden helpen", zegt wethouder Duindam. "De zaak ligt als volgt: beneden in het pand Hoge Rijndijk 92 zit de protestants-christelijke kleuterschool .Ook die zal het pand moeten verlaten. Daar moeten we toch ruimte voor zoeken. Dan doen we dat voor "De Warbak" natuur lijk ook. We hebben de heer Valk, één van ae leden van het "ouderen"-bestuur. toegezegd, dat "De Warbak" on derdak zou vinden in 2 lokalen van de kleuterschool op het Meerburg- terrein. Dat kan, omdat er in Zoe- terwoude-RijndiJk een nieuwe kleu terschool zal worden geopend, waar de leerlingen van de school op het Meerburg-terrein heen zullen ver huizen. Zolang die nieuwe school nog niet open is - dat kan hooguit tot 1 april 1973 duren - kon "De Warbak" dan naar het "Vierde Eendje", dat wij overigens ook geen ideaal on derkomen vinden. De gedachte van bestuurslid Valk dat de gemeente twee oude directie keten zou kunnen kopen, en die ter beschikking van "De Warbak" stel len. verwerpt wethouder Duindam. Behalve de kleuterschool komen bin nenkort ook nog 2 lokalen van de landbouwschool aan de Anthonius- straat -een stenen gebouw- en de de pendance van die school inclusief een handvaardigheidslokaal en een melk-theorielokaal vrjj. Omdat wy al die ruimte hebben, gaan we echt niet nog eens een keer nieuwe loka liteiten neerzetten." Hij tekent overi gens aan, dat het bestuur van "De Warbak" met het college van B en W nooit over de mogelijkheid van aankoop van oude directie-keten beeft gesproken. Al met al vindt wethouder Duin dam de gang van zaken zeer teleur stellend. „Het gemeentebestuur vindt, dat er door „De Warbak" in het af gelopen Jaar goed werk is gedaan. Dat oudejaarsnacht het vorige Jaar zeer rustig is verlopen, in tegenstel ling tot de traditie in Zoeterwoude- Ryndyk, is naar onze mening mede gekomen, omdat „De Warbak" die nacht open gebleven is. Wij hebben het bestuur daarom altijd gesteund. Toen met het pand Hoge Rijndijk 92 huurde hebben wij een startsubsidie gegeven van 1000 gulden, zodat men het gebouw kon opknappen, howel we wisten dat men maar een Jaar in het pand kon blij ven. Het bestuur verwijt ons ook. dat wij de jaarlijkse subsidie nog niet hebben betaald. Dat is een zeer onrechtvaardig verwijt. Al drie weken voor het artikel ln uw blad hebben wij laten weten, dat het geld klaarlag. Maar we had den het bankrekeningnummer van „De Warbak" niet. Dat kwam, om dat wij het geld vroeger naar Lei derdorp stuurden („De Warbak" was oorspronkelijk een onderafdeling van het Jeugdwerk Leiderdorp). Als men zoals wij gevraagd hebben, het nummer had laten weten, of als men het geld even bij het raadhuis was komen afhalen, had men het meteen gekregen". Er is volgens het college maar één conclusie: „Door de halsstarrige houding van het ouderen-bestuur, dat het bijltje er onmiddellijk bij heeft neergegooid toen de zaken niet zo werden geregeld als zij dat wilde, staan er nu 60 tot 80 kinderen op straat. En dat terwyi „De Warbak" een seizoen achter de rug heeft om „u" tegen te zeggen, en terwijl wij alle mogelijke medewerking hebben geboden. Het argument dat Zoeter- woude-RlJndlJk altijd wordt achter gesteld bij Zoeterwoude-Dorp snijdt geen hout. Initiatief vanuit de be volking steunen wij altijd. Dat heb ben we hier ook gedaan". ZOETERWOUDE Ook de inwo ners van Zoeterwoude zullen in 1973 niet kunnen ontsnappen aan een verhoging van de gemeentelijke be lasting. De reinigingsrechten zullen, schrijven B. en W. ln hun aanbie dingsbrief bij de begroting, met 20% omhoog moeten gaan. Dit houdt in een verhoging tot f 36,- (f 30,-) voor een perceel dat uitsluitend als wo ning wordt gebruikt. De woning-toestand beziet het col lege in de aanbiedingsbrief niet som ber. Momenteel zijn 170 woningen in aanbouw (koopsector) deze zullen allen in 1973 klaar zyn. In het be stemmingsplan Zonnegaarde de gronden worden nog voor het eind van dit Jaar bouwrijp gemaakt komen 16 woningwetwoningen. Ver der wordt gewerkt aan de uitbrei dingsplannen Westeinde II en West einde III. In deze plannen wil men 40% woningwetwoningen bouwen, 40% premie woningen en 20% onge subsidieerde woningen. Ook hoopt Zoeterwoude dat dè kroon snel een uitspraak zal doen over het beroep schrift rond het bestemmingsplan "Grote Polder". Wanneer deze uit spraak gunstig voor de gemeente uit valt, kan ook voor de Hoge Rijndijk een bestemmingsplan met woning bouw worden gemaakt. Met de bouw van 14 zelfstandige bejaardenwonin gen by huize Emmaus hoopt het col lege een goede doorstroming te krij- VOORSCHOTEN Om haar hu welijksproblemen de baas te worden ging een 31-Jarige Vooi'schotense kantoorbediende drinken. Na bezoek aan een bar reed zij met een snel heid van 90 km door Voorschoten, terwijl de achterband van haar auto leeg was en de flarden rubbet in het rond vlogen. Bij aanhouding door de politie bleek dat zy *n alcoholpromi- lage van 1.65 in het bloed had. De officier etste van haar een boete van f 500.- een Jaar intrekking van het rijbewijs en twee weken voorwaar delijke gevangenisstraf. De recht bank veroorde haar tot f400,- boe te, negen maanden intrekking van t rijbewijs, twee weken voorwaardelij ke gevangenisstraf en een proef- tyd van twee jaar. Burgerlijke Stand van Leiden LEIDEN GeborenAnne Hen. drlk z.v. M. Noord am en A. Rijkaart, Wendy J. d.v. P. M, Versteeg en A. j M. ter Haar. Denlse M, d.v. J. C. van Do<rt en J. T. Hovestad, Monique C. d. v. A. E. Burgrust en E. J. C. Doeet, Jimmy z. v. A Broeckaert en J. M. Hendrikman. Slmone d.v. A. Waal en A, Haasnoot, Johannes J. A. z.v. J. v. d. Putten en E. R. de Weerd. Andrea* J. z.v. O. M. Q. Elstgeest en H. C. Wit. teman. Wilhelmus T. M. z.v. W. G. Olyerhoek en M. M C. Kok. Overleden: D. v. Houten (74). man. gen. Het aantal woningzoekenden in Zoeterwoude bedraagt momenteel to taal 257. Maar 20 van deze woning zoekenden behoort tot de urgente gevallen: 32 zyn Inwoners die wel over huisvesting beschikken maar een andere woonruimte zoeken. Voor de verbetering en onder houd van wegen zal Zoeterwoude van de provincie f 19.500 minder krygen. Naast deze financiële tegenvaller maakt het college zich bezorgd over de aanleg van de secundaire weg 17 en de tweede fase van de Burge meester Smeetsweg Een snellere uit voering dan gepland (1975) is nodig omdat de toekomstige industrie-ves tigingen aan de Hoge Ryndyk be tere wegen zullen vragen. Een onder zoek wordt ingesteld naar het aan leggen van enkele uitwykplaatsen in de Weipoort. Ook het kruispunt Nieuweweg-Weipoortseweg zal in de ze studie worden betrokken. Wat de scholenbouw en uitbrei ding betreft heeft Zoeterwoude nog- wel een en ander op het verlang- ïystje staan. De r.k. Kleuterschool Zonnegaarde heeft een derde lokaal nodig. De openbare kleuterschool zit ook by na vol zodat gedacht wordt de kleuters binnenkort in een ver- rydbaar lokaal te huisvesten. De St. Bemardusschool aan de Rijndijk is slecht gehuisvest en men denkt by de oplossing van dit probleem aan een semi-permanente school. Het aantal leerlingen van de lagere land bouwschool is sterk teruggelopen. Verwacht wordt dat binnen afzien bare tyd het gebouw niet meer voor dit doel gebruikt zal worden. Het college bekykt nu hoe het gebouw in de toekomst gebruikt kan worden. Burgemeester Detmers (Foto Jan Holvast) Ook de sportaccommodaties 1 Zoeterwoude vragen om uitbreiding. Het sportpark Haasbroek zal een derde veld krygen en ook de aan leg van een derde veld voor het sportcomplex aan de Hoge Ryndyk ls in de recreatieplannen opgenomen. LEIDEN Zo ziet de „pa leiswagen" eruit, waarmee het Leids City Centrum a.s. zaterdagmiddag Sint Nico- laas en een aantal van zijn knechten laat rondrijden door de binnenstad. De Sint arriveertzoals gemeld, om 2 uur met een stoomboot in de Haven. De stoet maakt na de ontvangst door de burge meester een rondrit via deze route: Haarlemmer straat- Prinsessekade-Kort Rapen burg-Br eestraat stadhuis) - Gangetje-marktenroute- Prinsessekade-Turfmarkt- Stationsplein. Wellicht gaat de route in plaats van over de Turfmarkt door de Steen straat. De „paleisivagen" is 12 me ter lang en ivordt voorafge gaan door Werkmans Wils kracht en de Franciscus- band. De stoet wordt geslo ten door de R.K. Harmonie. Verder zitten in de zeker 700 meter lange stoet twee „pak- jesioagens"Spaanse edelen op paarden. 10 pony's met zwarte pietjes, een grote banketbakker sumg en en sportschool Luiten. Volgende week woensdag is er een kindermiddag in de Stadsgehoorzaal voor 5 tot 10-jarigen. Sint is er en voorts een goochelaarclowns e.d. Er wordt aetrakteerd en er worden spelletjes aedaan. De toegang bedraaert 1 1 50 en kaarten kunnen zaterdaa na de intocht al worden aekncht aan de kassa van de zaal. Ongeval Leidse Meelfabriek Studentenbetoging Ongeveer 7000 studenten an alle Belgische universiteiten hebben gistermiddag en een deel van de avond in Brus sel betoogd. Een manifestatie, ge richt tegen het beleid van de twee ministers van Onderwijs (Claes. Ne derlandstalig en Hurez. Franstalig) veroorzaakte ln de drukke hoofd stad een grote verkeerschaos. Enige studenten bezetten een deel van het gebouw waar de Nationale Raad voor het wetenschapsbeleid geves tigd is. LEIDEN Een bedrijfsongeval in de Leidse Meelfabriek heeft van ochtend het leven gekost aan een Belgische monteur, wiens identiteit niet onmiddellijk kon worden vast gesteld. De Belg moet op slag zijn gedood toen hij door nog onopgehelderde oorzaak tussen een aantal draaien de drijfstangen beklemd raakte. Het ongeluk gebeurde op h et moment dat de man op een laddertje vlak bij de drijfstangen stond. Hij was bezig met het aanleggen van een buizensysteem ten behoeve van een afzuigingsinstallatie en heeft daarbij wellicht het evenwicht ver loren. Het slachtoffer was in dienst van een Belgische firma. Hij zou De Arbeidsinspectie stelt een on derzoek in naar de juiste toedracht van het ongevaL VOORSCHOTEN In de perio de van 21 november tot en met 4 december zal in deze geemeente we derom een bevolkingsonderzoek naar tuberculose plaatsvinden. Het onderzoek zal worden gehouden in: het Pastoor Van Bemmelen-Gezond- heidsceiïtrum aan de Jan Evertsen- laan 199 op 21 november van 14.00 16.15 uur en van 17.3019.45 uur. Voor de bewoners van de wijk Noord-Hofland: het Dr. Van der Stoel-Gezondheidscentrum aan de Wijngaardenlaan 2 gedurende de periode van 23 november tot en met 4 december 1972 voor de bewoners van de overige wijken ln deze ge meente. Op donderdag, 23 novem ber aa. wordt het onderzoek ge houden van 9.0011.45 en van 14.00 —16.15 uur. VOORSCHOTEN Het grofvuil in Voorschoten wordt de 22ste op gehaald ln de wijk Adegeest (met uitzondering van het gedeelte Oude Adegeesterlaan tussen de Prins Bernhardlaan en de Nassaukade), aan de Leidseweg (het gedeelte tussen Raadhuislaan en Voorscho- terweg), Voorschoterweg, Hofweg, (het gedeelte ten oosten van de Voorschoterweg)Prof. Boerhaave- weg, Krimkade, J. P. Coenstraat, Vondelstraat, Marnixstraat en Be- resteynstraat. Op donderdag, 23 november hl de wijk Noord-Hofland, aan de Hofweg (het gedeelte tussen Voorschoter weg en de Leidseweg)Leidseweg (het gedeelte tussen de Voorscho terweg en de Vink weg) en de Vink- weg. WOENSDAG 15 NOVEMBER Woensdag Troef (Hogewoerd 57) vo centrum voor long volwassen ke voor lichting KVP. PvdA 8 uur nam. Stadsgehoorzaal Lunchpauze-) 12.45 uur nam. Breestraat 19 Jeugdhaven fé 7.3010.30 uur nam. Breestraat 19 Spreekuur Chr gratiecentrale 78 uur nam. Oegstgeest (Geversstraat 65, teit voor kamerbewoners en u 8 uur nam. DIJkstraat 2a Spreekuur le raadsvrouw 1011 uur voorn. Stadhuis Spreekuur sociale vrouw 4.306 uur nam. Oegstgeest (Kennedylaan li) matle-avond Baha'i 8 uur nam. Bejaardencentrum "De Pareh Verkoopdag handwerkclub 10 Rijksherbarium Schelpenluó Kon. Ned. Mij voor Tuinbou Plantkunde. Spr. prof. dr. A helm-Svendsen over "Aspect* misbruik van plantaardige nv 7.45 uur nam. Donderdag Morsweg 10 Werkgroep mo: ten 8 uur nam. werkgroep woa uur nam. Breestraat 19 Jeugdhaven 7.3010.30 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit (voor kamerbewoners en allee den) 912 uur nain. Stadhuis Spreekuur sociale vrouw 68 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit voor dicapten 25 uur nam. Tltus Bramdsmalaan 76 boot" Clubhuiswerk hamdenafti 10 uur nam. Kantine Clos en Leembruggt Binnenvestgracht) Ruil avond Uca 7.30 uur nam. Leiderdorp Wllhelmlnastraat j formatie-avond Baha'i 8 uur ns Zoöl. Laboratorium (Kalaen Natuurkundig gezelschap. P. Hekstra en dr. J. P D over "MlUeu-opvoeding-ondervr.) uur nam. Breestraat 18 Flscaal-JurldlecJ puut Politici geven voorllchtli merverklezingen 8 uur nam. Den Burcht CHU Spr. dis. A Tilanus over actuele politieke 8 uur nam. Apothekers De avond-, nacht- en wordt waargenomen door de apotheek, Haven 18 en apothee schoten Leidseweg 66. )S-dienst SUS- Telefonische Hulpdlu ,01710)—25202 Voo? alle die li lykhedep verkereD berelkbsi werkdaa van acht uui Qjn 4 uur im doorlopend ln het w« d.wjÈ van vrijdag acht uur maandag acht uur v.m. Wet8winkeltje Juridisch adviesbureau rechtskundige bijstand. Adres Lelds Volkshuls Ap« 1 dijk 33 Openingstijden: dagell 10 uur voorm tot 1 uur nam 1 ve maandag) en donderdagaw 7-9 uur. Gezinsverzorging Aanvragen hulp bejaarden e durlg zieken en gezinsverzorglt singel 8 tel 24800 9-10 uui Aanvragen voor halve dag cerkerkelljke opleidingsschool zinsverzorging, RIJnsburgerweg 55336 voorm. 910 uur. Dienstverlening Humanitas, gracht 246a. Spreekuur maand 2.30 nuur nam., woensdag 9 voorm., tel. 26277. Release Hulpverlenelngsdlenst Relaea we Rijn 20a, tel. 24555 Maan! vrijdag 20-22 uur; dinsdag t derdag ook 15-18 uur. LEIDEN In het afgelopen einde is ingebroken in een I sportwinkel aan de Lage Rijm werd voor f 2200,- aan henj andere vissportbenodigdhedei gemaakt. De daders zUn 4 binnengekomen door verbreid een ruit. De diefstal werd g pas ontdekt omdat de winkel dag gesloten was. Onder redaktie van RONNY VINK telefoon 25| Jantje Beton van RH (74) man, J. de Nle (70). 1 Schel (71), vrouw, P. gen (2), 1970 dochter, (84). geh. Munnlk (77).! tt. e. p. m. van Zooiin- A. Verztjden 1 van der (84), geh. gew. m. T W. J. van Wee.K. C. E. Sauer (92). geh. gei A. H. Pesant. J. Goedwald (81). gew. m. A. Ju. J van Oosten (58) man, C. H. Hulst (70) man H. S. M Dool (66) echtg. v. H P. de Gunst, J. A. S. M. Stelnebach (63) man. M, E. Ouwerkerk (89). vrouw. P M. Vogels (82), man, P. C. Haaring (79), man. j P, L. Ruts (41). man. J. G. Bouw-' meester (66). man. Jantje (en Llesje en Jaapje en Elsje) vinden het niet zo erg leuk om op betonnen parkeerplaatsen en kille, voor hen uitgedachte, speel "eenheden" te spelen. Dat vinden ze helemaal niet leuk en dat zou u ook niet leuk hebben gevonden als u klein was. Jantje Beton (en met hem de. Jeugd) staat op het spel en om hem een eerlijke kans te geveD houdt het nationale Jeugdfonds (stichting ten behoeve van leef- en speelruimte) deze week een kollekte. Vijftig procent daar van komt direkt ten goede aan de kollekterende Jeugdvereniging, Jeugdgroep, de rest wordt lande lijk gebruikt voor het verstrekken van subsidies en kortlopende le ningen voor projetoten van het Jeugd- en Jongerenwerk. Daarom Kinderen die niet spelen wordeo onvolmaakte mensen dat wil len we niet. Wie geld wil geven kan het storten op giro 1247, ten name van het Nationaal Jeugd Fonds Utrecht. Wie liever in een kollektebus gooit kan wachten tot die voorbijkomt en als dat niet ge- Zctkk@n beurt kan hij A. Cebol, Obrecht- straat 105 in Leiden, tel. 43939 op bellen om zelf een bus te halen en te koliekteren. De jeugd staét op het spel. Raadslid van Dalen heeft zich, kennelijk samen met een hoop andere Voorschotenaren, flink kwaad zitten maken over de kies keurige houding waarmee de Voorschotense vuilnisophaaldienst vuilniszakken meeneemt. De vuilnismannen nemen alleen zak ken mee waarop het Voorschoten se wagen prykt en daarentegen maakt Van Dalen heftige be zwaren. In een aantal vragen aan B. en W. zet hij uiteen, dat er nog I-TofioQ V vele andere, zeer deugdelijke zak- 1 ken in de handel zijn en die zijn vaak goedkoper. Als ze worden aangeboden aan de vuilnisman blijven die echter netjes op straat staan. "Het schijnt het publiek zeer merkwaardig toe, als na de normale vuilnisdienst een grote gemeentewagen verschijnt met twee stoere mannen, die cle ronde door de wijk doen met blijkbaar als enige opgave de overgebleven zakken in de voortuintjes terug te zetten", aldus het epistel van Van Dalen. Je?" vroeg een aantal raadsleden ende die elle van die I gisteravond aan PAK-fractievoor- sel nyet costelicker west zitter In 't Veld. Fijntjes lachend ein pont, maar liever schudde deze het hoofd en pakte meer'.". zijn doosje uit. Als een volleerde disc-Jockey toverde hij een stapel tje grammofoonplaten tevoorschijn „Mijn kleren" zei J( den knalrood zijn met muts en gele kousen en een lied van Jaap van de Merwe. Voor één keer vielen de politieke scheidslijnen weg, van alle frae- een knaak voor over hadden. gewijd aan Joop den Uyl en met schoenen, dat is veel leuï „Maar jij bent geen beg „Geen wat?" „Begijntje!" Zo heetten dl ties waren er wel leden die hier wen die in een hofje Ze waren meestal lid kerk en leefden erg „Waren er geen kinderë vroeg Andreus en hij dn* al van. voorafgaande: Een groepje kin. daf deren uit het jaar 2000 heeft- - - - lachte Jessie. Hen en vraagt of Komo-keur (een mooht hit" haar'kan officiële kwaliteltstesti niet vol- J?.0*?!?* hlJ haar kan doende kan zijn. Maar misschien leegdrinken, ligt het gewoon aian de Voorscho- „Maar er mochten toch alleen tense vuilniswagens. Fynproevers maar oude mensen wonen, dus midden in de kille lawaaierige wereld waarin ze moeten leven de ruïne van een hofje ontdekt. Ook hebben ze het boekje De Leidse Hofjes gevonden en daarin staan de meest vreemde dingen. „Dat zou iets voor mijn moeder bij uitstek. Jantje Beton wil ook ivel eens lekker spelen. Helpt u mee? Handeltje '.Heb Je ook al een eigen lamp kon jij daar toch niet wonen". „Wat geweldig IHkt me dat: geweldig sèai". „Ja!" beaamde Lisa, „en de mensen moesten ook aparte kleren dragen: „simpele clerderen, swart, graau of wit,

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 2