Trekpleister" Okker ertrok nog net niet „Ik ben twee meter, maar moet ik me daarom laten beledigen?" winterpot f5. Tototip ACHTERVOLGDE EN GESLAGEN THEO BAKKER: f-atletiek mt van de nd )ESTAND UNDERS NAC HEEFT WEER POOL Voordelig en lekker eten? Messcher's Modehuis Chris Finnegan technisch k.o. S I 1 B I 1 B 1 1 B 1 1 fl B 1 BI B! 1 g)AO 15 NOVEMBER 1872 SPORT - PAGINA 23 loeilijke winst tegen Rahim [TERDAM De gladde gang van zaken werd opnieuw broken. Na de grillige Nikki Pilic werd ook de ervaren ïnerson (37) onverwacht snel weggestuurd uit het tennis- idat met de dag meer liefhebbers naar Rotterdams Ahoy De Australiër Allan (Rolling) Stone, die als 23ste zijn mag houden als baas Lamar Hunt gaat uitbetalen, de als tiende geklasseerde 'oude' artiest gisteren in de iduren onverbiddellijk de arena uit Emerson kon gaan 3—6, 46 nederlaag. ■orde" moet er natuurlijk bij de reizende tennisprofs. Tom Okker en Art- he herstelden in die volgor- lerarchische lijn in het WCT- al ging dat niet zo gemak- lis was verwacht. Nog wel bij Riessen (zesde) die wissel twaalfde man Cliff Richey isie armer maakte, maar minder bij de nummers drie Arthur Ashe en Tom die beiden drie. sets nodig tegen de exotische dubbel- aers Borowiak en Rahim. Okker is dat wellicht rbaar. Ieder circus heeft een trekker nodig, de vliegenide er is dat ongetwijfeld voor ^en toeschouwers. Tengere ioet over vele ronden heen ril de dagelijkse loop naar Ahoy worden gestimu- Okker weet natuurlijk wat hem wordt gevraagd. Hij zal Door Paul de Tombe draaiend naar de eerste setwinst van 63. maar daarna was het toch voorlopig met hem "gedaan". Met formidabele opslag-klappen dreunde Rahim grote gaten in het zelfvertrouwen van zijn opponent die zichzelf na de tweede reeks pas terugvond in verloren positie (36) Doorbraak En toen had nerveuze Okker alle reden om het derde bedrijf met angst en vreze tegemoet te zien. Rahim immers, moest beginnen met serve ren en de eerste punjten in zo'n be slissende set zijn erg belangrijk. Ok ker nam de rust die hij had kunnen nemen niet. zag zich inderdaad ge- geen boterham minder steld voor een voornamelijk door als hij de verwachtingen (hij verdiende dit jaar al 37.600 dollar), maar aan van zyn bewustzijn moet ..ischap hem toch wel par ken. Vooral omdat Nederlands Okker nog altijd angst in- iten raar anders die opzichtige jenheid in de tweede en der- fan zijn middagpartij tegen Rahim? De man uit Pakis- !st pas sinds eind Juni mee World Championship Ten en is zoals hij trouwens 'ook zelf met erg veel zeker- Befte een veel minjler et tennisser dan Okker. Sleu- op zijn onwaarschijnlijk har- Rce wist de drieëntwintigjarige (hij was zondag Jarig) het op de snelle winst evenwel &er te ontnemen. Na de ty- aankondiging dat met Ok- speler de baan was opge- 'waar u natuurlijk allemaal hebt zitten wachten" gleed cpspinkampioen wel soepel aces opgetrokken 01 en 12 ach terstand. Maar beantwoordde de schreeuwende vraag aan zijn aanpas singsvermogen Juist op tijd. Op 22 moest talentvolle Rahim, wiens enige fout gezocht moest worden in zijn te grote haast, zijn sterke service in leveren en dat betekende de door braak die tenslotte leidde naar 63 voor Okker. Toen hij eenmaal was ontsnapt aan de aanslag op zijn "Zelfvertrouwen, speurde Tom Samuel naar de oorzaken. Hij vond de meest reële: „In het begin was ik hele maal niet gespannen, in de tweede set werd ik dat wel. Toen liep het niet zoals ik wilde. Ik had moeite mezelf te concentreren. En na zo'n verloren set weet Je het maar nooit, zeker nie<t tegen Rahim, de enige speler van de groep tegen wie ik nog nooit had gespeeld. Daarom wist ik niet precies wat te doen Het was gelukkig voor de organi satoren dat Okker daar nog op tijd achter kwam, anders had het Ahoy- toernooi veel van zijn kleur verlo ren nu niemand van de uitverkoren finale-acht nog kan vallen. Na de eliminatie van Emerson staat vast dat Newcombe, Ashe, Okker, Cox, Drysdale, Riessen, Pilutz en Lutz gaan duelleren om de titel grootste artiest in een ten/niscircus, waarin muziek klinkt als het tie-break sys teem in werking treedt. Zoals gister avond gebeurde in de dubbel tussen Riessen/Okker en Stockton/Maud. Muziek begeleidde de aftocht naar een nederlaag van het vaak zo suc cesvolle duo Riessen en Okker (67, 7—6, 6—4). YORK De wereldrecord- ra Jim Ryun (1500 m en mijl), ieagren (polsstokhoog), Randy (kogelstoten) en Lee Evans ii) hebben een contract gete- bjj de Internationale Atletiek iatie (ITA). Het viertal vormt ra van een groep van vijftien d, die in het komende Jaar als psatieten zal uitkomen, teren maakte Michael 0"Hara akenman uit Los Angeles, de van de ITA bekend. De loep, de eerste die werkelijk fe grond schijnt te komen, start maart met wedstrijden in Al- rque. de bedoeling dat de winnaar «en wedstrijd 500 dollar (ruim pilden) ontvangt. De nummers drie en vier krijgen resp. 250, a 50 dollar. ETER iÜGGE De toestand van Nico fers verbetert zich nog steeds, rmlddag kon Rijnders, die zon- üjdens de voetbalwedstrijd FC 5e—FC Luik door een hartin- 1 werd getroffen, van de af- ernstige gevallen in het Min sterziekenhuis worden overge- tot naar een zaal in het St. Bekenhuis. Microtoernooi De Danaiden ®DEN De Leidse korfbalver- N De Danaïden organiseert op Gember in de Vijf meihal een ml- kmooL deinende verenigingen zijn: team van oud-internationals en ■e'dse verenigingen De Algemene, "to. Vicus Oriëntis en de Danaï- toernooi begint om 19.00 uur. Wim v. Hanegem: na interland verder praten ROTTERDAM Wim van Hanegem die, als aan het einde van dit sei zoen zijn contract afloopt 29 jaar zal zijn, heeft gisteren bij Feyen- oord opnieuw een gesprek gevoerd over een nieuw contract. Van Ha negem wil gaarne een nieuwe, meerjarige verbintenis met Feyen- oord aangaan. Het onderhoud lever de evenwei nog geen definitief re sultaat in die richting op. Van Ha negem: „Maar volgende week gaan we er- verder over praten. Eerst nu de interland tegen België". BREDA NAC, dat eerder de Polen Franklewicz en Progrzeba onder contract had, heeft weer een Poolse voetballer in dienst geno men. Met de dertigjarige Jerzi Mu- sialek is een voorlopige overeen komst afgesloten, waaruit een de finitieve verbintenis zal ontstaan, wanneer de laatste administratieve moeilijkheden zijn overwonnen. Jerzi Musialek is een aanvaller, die het laatst uitkwam voor Szom- bierszki Kattowice, vroeger voor Gornik Zabzre heeft gespeeld en ze ventien keer ln het nationale elftal stond opgesteld. Voetbal Jaap Hordijk, commis saris betaald voetbal van Ajax, heeft gisteravond in een bestuursvergade ring vam de Amsterdammers bekend gemaakt zijn functie om gezondheids redenen te willen neerleggen. Okkers winst in het erikelspel kreeg er tweemaal zoveel waarde door Enkelspel: Allan Stone (Aus)-Roy Emerson (Aus) 6—3, 6—4, Bob Lutz (VS)-Frank Ashe (VS) 60, Wielrennen Het deelnemen van een Nederlandse ploeg aan de etap pekoers Praag-Warschau-Berlijn (de belangrijkste voor amateurs) is on zeker, aangezien deze ronde in de zelfde periode wordt gehouden als Olympia's Tour door Nederland. Op de voorlopige kalender staat Olym pia's Tour van 10 tot 17 mei en de Vredeskoetrs van 9 tot 26 mei. Schaatsenrijden Eppie Bleeker uit Bolsward, heeft gisteren tijdens selectiewedstrijden voor de strijd om de IJsselcup in Heerenveen een bij zonder snelle 500 meter gereden. De Fries liet een tijd van 40.0 seconden afdrukken. Bleeker won ook de 1500 meter in 2 minuten en 11.0 seconden. Rugby Zondag aa. speelt het Nederlands vijftiental in Den Haag een rugbywedstrijd tegen Zuidslavië. In het Nederlandse team zijn onder meer drie Leidenaars opgenomen van het Leidse Studenten Rugby Gezel schap t.w. Willem van Leeuwen, Erik Hoenkamp en Michiel v, d. Graaff. De wedstrijd begint om 14.30 uur. ADVERTENTIE Vraag naar do Voor slechts inclusief een heerlijke, Hollandse maaltijd. Bij de meeste stations restaurants. voordelig uit met NS gg Tom Okker in actie in de partij tegen Haroon Rakim. wictz (VS) 3—6, 6—1, 6—2, Marty Riessen (VW) -Cliff Richey (VS) 63, 6—2, Tom Okker (Ned.)-Haroon Rahim (Pakistan) 6—3, 3—6, 6—3. Dubbelspel: Okker/Riessen-Stock- ton/Maud 6—7, 7—6, 4—6, Ashe/ 62, Arthur Ashe (VS) - Jeff Boro- Luta-Barth/Leonard 62, 64. BREESTRAAT 175 - LEIDEN TELEFOON: 22095 Portret van de 20-jarige Zweedse topscorer Rolf Edström, die, zoals wij gisteren meldden, volgend seizoen voor PSV gaat spelen. Volgens de Zweedse radio zou PSV 335.000 gulden voor de Advidaberg-speler hebben betaald. LONDEN De Westduitser Riidi- ger Schmidtke heeft gisteravond in de Wembley Pool in Londen voor 8.000 toeschouwers de Brit Chris Finnegan onttroond als Europees kampioen in het halfzwaargewicht. In de twaalfde ronde staakte de arbiter het gevecht omdat Finnegan een ernstige verwonding aan de neus had. Het was de tweede maal dat de Brit zijn titel verdedigde. Op 6 Juni van dit jaar won hij door een k.o. in de achtste ronde van de Neder lander Jan Lubbers. De strijd ging tot op het moment waarop de scheidsrechter ingreep ge heel gelijk op. .Schaatsen Het schaatscentrum "De Uithof" in Den Haag zal op 1 december z\jn poorten voor hot pu bliek openen. De binnenbaan zal dan althans beschikbaar zijn. Een juiste datum voor heit in gebruik nemen van de buitenbaan kan nog niet wor den genoemd. De officiële opening van het totale project zal op 1 en 2 januari plaatsvinden. 1 2 3 PEC Zw.-Graafsch. Wagening.-Roda JC P! 1 Cambuur-Heracles B! 1 Volendam-Fort. VI. B: 1 WV-VoIewijckers Fort. SC-Willem II SVV-Veendam Helm. Sp.-Heerenv. Eindkoven-Vitesse B 1 HV C-Dordrecht B 1 Relgië-Nederland Joegosl.-Griekenl. Eintr. Fr.-Schalke '04 LEIDEN ,,Het was het sein voor de toeschouwers de jacht op Bakker te openen, die voor hij de kleedkamer had bereikt nog een aantal klappen moest incasseren". Het zou een citaat kunnen zijn uit een western, waarin de auteur in een sinistere bui zijn geestes kinderen heeft toegeschreven naar een lynchpartij. In plaats daarvan behoort het bo venstaande „sfeerplaatje" bij een abrupt af gebroken taf eltennisverhaal, dat door NOAD en Sanocel Scylla 2 afgelopen zaterdag in Schiedam werd geschreven. Aangemoedigd door de spelers voelden de toeschouwers zich hal verwege het duel plotseling geroepen om in het kader van een bedenkelij ke trimactie de spieren ten koste van de Leidenaar Theo Bakker los te maken. „Iemand, die achter de bar stond gaf mij een trap, waardoor ik over de omheining van het cen tre court viel. Zo'n twintig tot ler- tig mensen renden me toen achter na. Ik ben maar naar de kleedka mer gevlucht, waar ik het geluk, had dat de deur slechts van binnen uit kon worden geopend". Drie da gen na die (geslaagde) ren naar de vrijlheid komt „Fugitive" Theo Bak ker trekkebenend in onze richting. „Mijn spataderen zijn geraakt. Die zitten bij mij nogal hoog, zie Je". We zien het niet, maar afgaande op het onevenwichtige lopen nemen we het zonder meer aan. Souvenirs Zelf liet Theo Bakker ook wat sou venirs achter: „Na de vijfde partij wilde ik op de grond spuwen. Zo van „voor mij zijn Jullie ook maar een min publiek". Toevallig kwam echter Juist op dat moment Jan Knikkenberg voorbij, waardoor ik precies op hem mikte. Dat hij toen begon te trappen en te slaan en ook nog mijn bril afsloeg kan ik me voorstellen. Ik zou hetzelfde doen als ik een klodder ln mijn nek kreeg, maar dat tientallen supporters me wilden aftuigen begrijp ik niet". Dat publiek wilde een rally van onsma kelijkheden en grofheden met Theo Bakker op krachtige wijze winnend Door Jan Preenen afsluiten. Wie serveerde de moeilijk heden? Bakker: „De toeschouwers. We waren nauwelijks in de zaal of de opmerkingen kwamen al. „Dat zo'n lange gaat tafeltennissen" en „Hij speelt nu al jaren, maar hij kan er nog niets van". Op dat moment kon het er nog mee door. Ook dat er lutdrudhtig aangemoedigd werd, al werd twee seizoenen geleden Scylla- Tempo Team gestaakt, omdat een van de toeschouwers op de bank zat te tokkelen met zijn vingers. Ik vind het alleen bedenkelijk worden als er ook gejuicht wordt om kant- ballen en als dan ook nog wordt ge zegd: „Geen wonder dat hij mist. Als Je zulke benen hebt moet Je wel in de knoop raken. Voor mij was de maat vol toen ook nog iemand zei: „Als ik Bakker heette dan pleegde Ik zelfmoord". De lezing van NOAD- voorzitter. Van Marijnen geeft een iets andere indruk: „In de eerste partij kreeg Bakker geen schijn van kans tegen Zindy. Een invaller. Die Franse Jongen won de eerste game met 2113. Om nog eens zo'n af gang te voorkomen probeerde Bak ker in de tweede game op alle mo gelijke manieren Zindy uit zijn spel te halen, door schoenen vast te ma ken en een handdoek te halen. In de tweede partij is Bakker tussen het publiek op de grond gaan zitten en maakte hij allerlei denegrerende op merkingen tegen Knikkenberg. On ze topman zou te oud zijn en hij zou niet kunnen spelen en meer van dat. Op die manier vroeg Bakker toch zelf om moeilijkheden? Vooral als Je een Juniorspeler dan nog op zijn pantalon spuwt". ,Jk kan dat niet ontkennen" merkt Theo Bakker in de „herkansing" op. „Ook niet dat ik op mijn beurt Knikkenberg uit zijn spel heb pro beren te halen. Maar dat had NOAD toch zelf uitgelokt? Het verschil was alleen dat ik binnen de perken bleef. Ik weet dat ik lang ben. Als je het precies wilt weten: towee meter en driekwart centimeter, maar moet Je daarom iemand beledigen? Ik zeg, toch ook niet tegen iemand dat hij een grote gok heeft? Ik ben tot het uiterste gegaan, maar onsportief ben ik tot dat spuwen niet geweest. Een handdoek opzoeken en schoenen vastmaken vind ik is geoorloofd. Het zou pas onsportief worden als Je het balletje nat zou maken, waardoor 'n tegenstander onherroepelijk zou missen. Dat heb ik vaak genoeg mee gemaakt. Jan Knikkenberg probeer de nog moeilijkheden te voorkomen. Na de eerste partij kwam hij naar me toe. Theo. zei hij, moeten we nu narigheid hebben? Je weet dat ik sportief ben? Ik vond dat niet vol doende. Als hij dat inderdaad had gemeend had hij 't publiek moeten kalmeren. Maar daar ging hij niet op in. Hij begreep niet dat ook het publiek op dat moment mijn tegen stander was. Ik kan het niet over mijn kant laten gaan wanneer ik constant word beledigd". Het gevolg was dat bij de stand 4—1 in het voor- Theo Bakker: .^toeten wij dan alles nemen als tafeltennissers?m (Foto Jan Holvast) deel van Sanocel Scylla de massale Jacht op Theo Bakker, die slechts dankzij interventie van voorzitter v. Marijnen en de scheidsrechters werd ontzet, werd geopend. „De voorzitter heb ik mijn excuus aangeboden. Spuwen is niet goed te praten. Voor iedereen zijn er gren zen. Ik bereik die misschien eerder dan anderen". Over de konsekwCn- ties is de Scylla-speler somber: „Ik heb nog een blanco strafregister, maar ik ben bang dat Bakkertje moet hangen. Of de scheidsrechter moet eerlijk zijnIk verwacht het niet De vooroordelen zullen wel te zwaar wegen om een gunstige uitslag ta mogen verwachten".

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 25