IERINGE KANS BELGIE VERKUYLEN WEES KATWIJK WEG IN VOETBALDOOLHOF V oorwaardelijke straf voor toptennissers lymond Goethals pessimistisch over interland BELGISCHE SELECTIE PONTIAC horloges, fijne horloges. RIE TIMMER PROLONGEER! TITEL Koerstips GELOOF TERUG BU TER LEEDE EN QUICK BOYS Voorlopig geen beslissing over winterspelen 110 NOVEMBER 1972 'L, Raymond Goethals, de 49-jarige oefen- het Belgische nationale voetbalelftal, slaat de zijn ploeg om anno 1974 in München aan te Oor de eindronde van het wereldkampioenschap niet erg hoog meer aan. dkomt op 19 november voor het eerst sinds 1967 Bosuil-stadion in Deurne en de realist Goethals J „Als we dan gelijk spelen is dat voor ons al een Iltaat maar dan heeft Nederland toch de beste kan- we winnen dan hebben wij veel kans op Mün- we verliezen kan Nederland de reis wel gaan be- t wat het voetbal betreft leker niet in een hoog- Pol van Himst, op leef- fcgzamerhand, ziet bijna jke sterren meer om zich Nederland die tegen- a in overvloed schijnt te Ierland", verzucht Goet- zoveel spelers van k wa lt wel twee elftallen zou ellen". kan voor België nog on- el gewicht in de schaal at is Wilfried van Moer. ld brok gerijpt voet- spil waarom alles draait se Standard maar een blesseerde ook, die in itie eigenlijk nog niet ld. Hoewel hij 'n wed- voormalige Luikse kam- leeft meegedaan, is zijn noedelijk nog niet toe een optreden op 19 no- ^ethals meer problemen. Lamibert bijvoor- t behendige mees- borhoede van het door Inde PC Brugge, nog i van een beenbles- en zonder veel jwaliteiten. Maar Larn- corners voor nationale trainer (11 en zeven jaar be- het a-team) put moed ichte prestaties van de laatste vijftien in- inen de Belgen er 11. ïaal gelijk en verlo- Dit is een duidelijk at dan het Nederlands kunnen verwezenlijken rn zware tegenstan- rnooien. kan Goetihals vaststel- ;ringen van Mexico, 1970 en de Europese landenbeker. dat al vele landen inclusief de toen malige Europese kampioen Italië zich hebben verkeken op de ogenschijn lijk geenszins indrukwekkende Bel gen. Want de trieste middelmaat van de wekelijkse competitiewedstrij den is kennelijk niet representatief voor het elftal, dat Goethals moreel tot de tanden gewapend als een vech tende eenheid het veld instuurt dat wordt meestal een ploeg, waar in zelfs individueel middelmatigen dank zij die hechte onderlinge ver band tot opmerkelijk gave prestaties komen. Met de welsprekendheid, sommi ge vooraanstaande trainers eigen, proclameert Goethals nuchter dat „voetbal nu eenmaal voetbal blijft". En hij is boos, omdat Johan Cruyff in een interview zou hebben gezegd dat de. in Nederland spelende Noren eigenlijk tegen hun broodheren niet zouden moeten meedoen. Want zegt Goethals: „Ik begrijp niet dat zo'n grote ploeg als de Nederlandse zou moeten schrikken van mannen als Berg en Fuglset". Over Nederlandse voetballers in België, en dat is zijn wraak: „Schrijf maar op. In België 6pelen veel Ne derlandse voetballers voor veel geld die eigenlijk niet bekwaam zijn om bij ons in de hoogste klasse uit te komen". Namen wil hij uiteraard niet noemen. Bezit Goethals nu een tactisch concept, waarmee hij Nederland lam zal kimnen leggen? „Lamleggen? dat zeg„ik zeker niet, maar ze zul len toch moeten oppassen. Wij heb ben een technisch goed georgani seerde ploeg waar ik al vaker meer uit heb gehaald dan er eigenlijk in zit,, na v«f Jaar werken met In be ginsel steeds dezelfde kern van spe lers". Zullen de Belgen niet hard gaan spelen, zal bijvoorbeeld Thissen niet als een houthakker tekeergaan en bij Standard op Sclessin in Luik ook. Daar zit dat publiek als een muur om de spelers heen. Ze heb ben bij die keuze voor Antwerpen kennelijk vooral op de recette ge letik ben er nog steeds sterk op tegen. De tijden zijn kennelijk veran derd. Antwerpen van toen: weg. „Hel van Deurne"een vergeten kreet. En de rode duivels zijn inmid dels witte duivels geworden. BRUSSEL De Belgische bondscoach Raymond Goethals heeft 22 spelers aangewezen, uit wie later de ploeg zal worden ge vormd die op 19 november in Antweipen zal spelen tegen Ne derland in de voorronde van het wereldkampioenschap voetbal, de 22 spelers zijn: Devrindt, Lam bert, Sanders, Thio, Van den Daele, (allen Club Brugge). De- walque, Dolmans. Piot, Sem- meling, Thissen, Van Moer (al len Stand. Luik), Dockx, Hey- lens, van Binst, Van Himst Ver- heyen (allen Anderlecht), Jans- sens (Lierse SK), Leonard (Me- chelen), Polleunis (St Truiden). Stroybant (Beerschot)Mar tens en Teugels (beiden Racing White). Amsterdam De tragikomedie, die het bestuur van de Koninklijke Ne derlandse Lawn Tennisbond laatste weken ten tonele heeft ge voerd, met als belangrijkste acteurs enkele topspelers, heeft gistermid dag op het bondsbureau in Amster dam een verrassende ontknoping gekregen, die volkomen paste in de teneur van het stuk. ADVERTENTIE ';|eroemd om kwaliteit, garantie en service. Goethals„Tussen Kessler (foto) en mij is geen contact". in de middenlinie? „Ach," werpt Antwerpse Keizerlei en zijn omlig- hulptrainer Julien Labeau er tus sen, „dat is ook een beetje zijn na tuurlijke spel". „Over de conditie van de spelers behoeft men zich geen zorgen meer te maken," meent Goethals, „als Je een halve competitie achter de rug hebt dan moet die goed zijn, doch de vorm, dat ongrijpbare gebeuren van het moment, dat heb ik niet in de hand" Van Himst En hij piekert dan verder over de diepteperiode van Van Himst, de generaal van een slecht draaiend Anderlecht. Pleegt Goethals wel eens overleg met Georg Kessler. Neder lands bondscoach ten tijde van de laatste interland in Deurne anno 1967, die de Belgen met 10 wonnen, nu trainer van Anderlecht? „Met Kessler? Nee. We hebben nooit con tact". Keren straks op 19 november om zeven uur in de zondagavond de ou de tijden van België-Holland terug die bewierrookte uitstapjes naar de gende geneugten. De „hel van Deur ne" opnieuw bezocht? Goethals: „Het stadion is nog het zelfde, maar Antwerpen niet. Er is veel verbouwd en gebroken. Die stemming van vijftien jaar geleden bestaat niet meer. Men moet niet vergeten dat ook het publiek veel zakelijker is geworden in zijn be oordeling van het voetbal, kieskeu riger, kritischer, minder snel tevre den met de aangename bijverschijn selen van het dagje uit. Wij üi Bel gië zijn geen nationalisten meer Tijdens de eindfase van het Europe se kampioenschap voor landenteams speelden we in Antwerpen tegen Duitsland. Daar zaten toen meer ■Duitsers dan Belgen op de tribunp en die mensen konden tenminste nog zingen". Het spelen in Antwerpen is voor ons een psychologisch nadeel, om dat het publiek er zo ver van het veld zit, en omdat het vlak bij Ne derland ligt. Bij Anderlecht in het Brusselse Astrid-park is dat anders ARNHEM In de achtste en voorlaatste ronde van het nationaal kampioenschap schaken voor dames heeft mevr. Rie Timmer haar na tionale titel geprolongeerd. Zij ver sloeg mej. Belle (10). De uitslagen zijn: mevr. Schol mej. J. v. d. Giessen 01; mevr. v. d. Griend mej. J. Stegeman 10 Door Piet Kienhuis De inhoud mag zo langzamerhand voldoende bekend worden geacht. Afzeggen (op het laatste nippertje) van de wedstrijd om de Koning Gustav-beker tegen Engeland, in verband met het onderzoek naar de gedragingen van spelers tijdens de interlands tegen België en West- Duitsland. Gevolgd door het voor het gerecht dagen van het bondsbe- stuur in een kort geding, waarbij de spelers in het ongelijk werden gesteld. Enkele dagen later gevolgd door het op het matje roepen van de spelers door het bondsbestuur om stuk voor stuk te worden ge hoord. Gisteren de officiële voorlezing van het „vonnis" tijdens een persconfe rentie in de bestuurskamer van het Duindigt, zaterdagmiddag: RENNEN Herfst-prijs le afd.: 1. Forest Star, 2. Ragged Robin, 3. Jock Outs.: He ros en Dilisoitri. Herfst-prijs 2e afd.: 1. Be-be Boo, 2. Patati Patata, 3. Tuscan Pride Outs.: African Boy en Baytown Jingle. Herfst-prijs 3e afd.: 1. Snooty Fox, 2. Wildebras. 3. Torpille Star Outs.: Dauphine en Doncaster. DRAVERIJEN Zoetermeer-prijs: 1. Loek Areta, 2. Heemskerkmej. J. de Graaf i Little Hadie, 3. Luciano Outs.: Lucy 01: mevr. Haakmej. M. Mulder 01; mevr. Timmermej. J. Belle 1—0. Stand: 1. mevr. Timmer 7M> pnt; 2. mej. v. d. Griend 6: 3/5 mevr. Heemskerk, mej. Mulder, mej. De Graaf 4%. Voetbal Op initiatief van de voetbalvereniging Roda JC en met medewerking van de vereniging van oefenmeesters in Nederland (WON) zal zondag 19 november in Kerkrade een benefietwedstrijd worden gehou den voor de nabestaanden van de onlangs overleden trainer Jacques Koole. Een Limburgs elftal zal spe len tegen de "rest van Nederland". Bloemlust. Bleiswijk-prijs: 1. Kabinga M, 2. Koly B, 3. Loüri Buitenzorg Outs.: Kris Areta. Keizerin Myria. Stempwijk-prys: 1. Kwik V, 2. Khan du Coq d'Or, 3. Jet Westland Outs.: Juan Carlos en Jose Hollandia. Hekendorp-prys: Henry Belwin, 2. Goodwill, 3. Helios CH Outs.: Fran- cina en Hardy Regina. Zevenhuizen-prys: Josje du Maire E, 2. Kinley's Speed, 3. Joan Hol landia Outs.: Hinde en Jo Roodnoot. Boskoop-prijs: 1. Jury, 2. Koentje Dartel, 3. Karin van Hovi Outs: Ixiaan en Kolja T. Sluitings-prys: 1. Jap. 2. Impuls W, 3. Imca Six Outs.: Kees Verkerk. De wijzerplaat en de vormkast geven dit horloge een eigen gezicht. Chroom .132,-. Doublé 136,-. Pontiac Jumping. Chronograaf met seconde- en minuut-teller en tachymeter. Chroom 225,-. LEIDEN/KATWIJK Voorzichtigheid is troef als trainer Verkuylen van Katwijk een mo gelijke sprong van vierde naar derde klas moet taxeren. Met de opmerking „de competitie is nog lang, het gaat tot nu toe wel aardig", schuift de Leidenaar als 'n geïrriteerde waarzegger de voor hem geplaatste "bol", waarin hij de toekomst zou moeten zien. even snel weer opzij, er aan toevoegend: „De vierde klas, waarin wij spelen kent nauwelijks krachtsverschil". Een gezond standpunt-, temeer daar Verkuylen werkt met een ploeg, die gemiddeld 18/19 jaar is. Vooral ook omdat de kloof tussen Katwijk en het als sluitpost op de tussentijdse voetbal balans fungerende HVO slechts vijf punten bedraagt. Niettemin heeft Verkuylen wel degelijk naar dit seizoen toegeleefd. bondsbureau door voorzitter Coert Beek, waarbij aanvankelijk het erg ste werd gevreesd voor de voor naamste „raddraaiers": Jan Hor dijk (landskampioen), Rolf Thung, Niek Fleury en Jan Hajer. Er werd gewag gemaakt van onaanvaardbare gedragingen. Van het ontbreken van de Juiste inzet, van gedragingen die indruisten tegen de algemeen geldende normen voor sport en maarschappij en het schaden van de belangen van de bond. En toen kwam het: deze vier spe lers werd het recht ontzegd voor één jaar deel uit te maken van landenploegen en van KNLTB- teams of deel te nemen aan toer nooien in binnen- en buitenland, ingaande 9 november. Slotzin Dat was dus niet mis. Maar er bleek nog een „ontwapenende" slot zin tot het laatst bewaard te zijn. En daarin stond, dat dit alles was gebaseerd op een proeftijd van een jaar, zodat het dus slechts neer kwam op voorwaardelijke straf fenEen merkwaardige regie. De berg had een muis gebaard. En waarom? By de vaststelling van de strafmaat was er dat kwam er wat aarzelend achteraan reke ning mee gehouden dat ook aan de zijde van de KNLTB fouten waren gemaakt. Het bondsbestuur had dus ook zelf, en terecht, het boetekleed aangetrokken, maar het toernooi om de Koning Gustav-beker is in tussen naar de maan. De heren achter de bestuurstafel bekenden voorts, dat het contact tussen hen en de topspelers voor verbetering vatbaar is. En blijkbaar niet alleen met de spelers, want in tussen heeft zoals bekend ook de speltechnisclie commissie van de bond er de brul aan gegeven. Zij zag het niet meer zitten met dit ei genmachtige bestuur, dat blijkbaar de snelle ontwikkeling in deze tak van sport niet heeft kunnen bijbe nen. Geen behoefte De KNLTB beschikt niet over een aparte strafcommlssie en het be stuur legde er gisteren nog eens de nadruk op. daar ook geen behoefte aan te hebben. Wat betreft de spelers Fred Hem mes en Marian Laudin werd meege deeld, dat tegen hen geen verdere sancties zijn genomen. De andere vier spelers hebben nog de moge lijkheid binnen veertien dagen in beroep te gaan. Vorig Jaar toep de aanstormende Jeugd in het doolhof van de voet balsystemen het noodzakelijke ge voel voor richting werd bijgebracht. Verkuylen: "Vorig Jaar heb ik niet zozeer op prestaties aangewerkt. Vooral de taktiek had toen mijn aandacht. De basisvormen van het 4-3-3 en 4-2-4 systeem hadden sommigen bepaald nog niet onder de knie. Dit Jaar gaat het duidelijk be ter. De mentaliteit is ook beter. Vo rig Jaar waren er een paar passa giers, die dachten te kunnen voet ballen. maar in de praktijk teleur stelden. Ik heb ook het voordeel dat de Junioren, die overgekomen zijn naar de senioren, zijn blijven voet ballen. De Jeugd is bij Katwijk al tijd wel goed geweest, maar zo gauw die Jongeren hogerop gingen spelen, stopten ze er na een Jaar mee. Zo is altijd het karakter geweest van Katwijk". In de hoop dat dat beeld defini tief is weggedraaid, werkt Verkuy len in Katwijk aan een gerichtere voetbaltoekomst. Met aanvallend voetbal, afgelopen zaterdag nog be kroond met drie treffers tegen het eveneens hooggenoteerde DEVJO, moet afgerekend worden met een wat behoudener veiieden: "Kat wijk is op het ogenblik een aanval lende ploeg. Wij verdedigen nooit. Wij kunnen dat. omdat we een goede verdediging hebben. Het loopt wei eens verkeerd, maar er staat voldoende winst tegenover Quick BoysKoz. Boys "Een overwinning op zichzelf". Zo karakteriseert Quick Boys trai ner Leo Halkes de verademende 2-1 overwinning op DOTO. "Zoals ik de stemming dinsdagavond peilde kan ik zeggen dat we hebben afgerekend met ellende en ongemak. Zaterdag zullen wij dat moeten tonen. Ten aanzien van het eigen publiek heb ben wij nog het een en ander goed te maken. Wanneer er tegen Kozak ken Boys, een ploeg die hard werkt en fysiek erg sterk is, weer zo voor wordt geknokt, heb ik het volste ver trouwen in de toekomst". 's Gravenz. SV Noord wijk Albert Spaanderman, door zijn studie aan de Economische Hoge school voorlopig niet mëer aktief als zaalvoetballer en in vertegenwoor digende amateurelftallen, kijkt in wrok om naar het duel tegen Jodan Boys: "We hebben de verkeerde taktiek toegepast. Er is veel te be houdend gespeeld. Terwijl de voor hoede liep te zwemmen, kon de halflinie het niet aan. Waarom heb ben we niet gewoon ons eigen spel letje gespeeld? Dan had Jodan Boys misschien eenmaal gescoord, maar dan hadden wij ook meer scorings kansen gehad. Liever 3-3 dan 0-0. Voor zo'n wedstrijd komt het pu bliek niet. Dat wij morgen tegen 's- Gravenzandse SV. voorzichtig spe len kan ik me voorstellen, al ben ik zelf niet tevreden met een gelijk spel. Willen wij de greep op het pu bliek niet verliezen dan moet er ge wonnen worden". Ter LeedeZwart Wit '28 Cees Duindam, de trainer van Ter Leede. heeft afgelopen zaterdag de eerste twee van zijn eigenlijk "onmogelijke" zes punten gepakt in de uitwedstrijd tegen Amstelveen. Duindam: "Als we ook uit de wed strijden tegen Zwart Wit en Noord- wijk nog wat weten mee te nemen, dan zie ik het echt weer helemaal zitten. Het klinkt op dit ogenblik misschien wellek, maar stel eens dat Ter Leede het er tegen deze twee goed afbrengt. Ik ben ervan overtuigd dat het elftal dan nog een rol in het gevecht om de titel kan meespelen". Tegenstander Zwart Wit '28 heeft door de komst van Jan den Boer (ex-SHO) naast Frans Steur aan pu re aanvalskracht gewonnen en heeft op het middenveld in Ferry ter Mors Trainer Verkuylen: voorzichtigheid troef (Foto Jan Holvast) een alles-dirigerende speler. Zwart Wit telt in feite nog maar één zwak punt: de defensie. Trainer Wim v.d. Grijp: "Defensief klopt het nog niet helemaal, omdat men nog teveel speelt als stond Ger Reltsma nog in het doel. Lolkema is een goede van vervanger, daar niet van, maar de ploeg moet zich er nog helemaal op instellen". Tips KNVB: 's Gi'avenzandse SV - Noordwijk 2; Ter Leede-Zwart Wit '28 2: Quick Boys-Kozakken Boys 2; CSVD-RiJnsburgse Boys 1; SIZO- Flora Boys 1; Veluwe Boys- RCL 3; SAC-SMS 3; SVOW-KatwlJk 2; TAVV-Sportver. '35 3; Capelle- Oegstgeest 1; ARC-Lisser Boys 3; Zwammerdam-Monster 3. Afdeling Leiden: MVKV-Valken '68 3: GWS-Hazerswoudse B. 3; Uni- tas L.-SJZ 3. Okker naar kwartfinale in Stockholm STOCKHOLM Tom Okker heeft gisteren in het internationale tennis- j toernooi in Stockholm de kwartfina les van het herenenkelspel bereikt. Hij versloeg in de derde ronde de Amerikaan Jeff Borowiak met 7-5, 6-2. Borowiak doorbrak in de eerste set de service van Okker, maar deze sloeg terug in de zesde game en veroverde de service van Borowiak. waarna hij won met tie break. De tweede set was daarop snel bekeken: 6-2. In de kwartfinales zal Okker uit komen tegen Andrew Patttson van Rhodesië. De andere kwartfinales zijn: Stam Smith (VS) tegen Nicola Pilic <ZSL>. Roger Taylor <GB) te gen Marty Riessen <VS> en Ilie Naa- tase (Roem) tegen Cliff Drysdale (Zaf In de kwartfinale van het heren- dubbelspel versloegen Okker en zijn partner Riessen het Franse-Ameri kaanse duo Pierre Barthes en Frank Fröhling met 6-2, 7-6. DUBLIN Lord Kfflanln, de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité, heeft gisteren in Dublin medegedeeld dat een beslis sing waar de Olympische Winterspe len 1976 zullen worden gehouden, niet voor februari van het volgend Jaar kan worden verwacht. .Dan wordt de eerste vergadering van het IOC gehouden en ik verwacht niet eerder een beslissing", zei hij. Lord Killanin antwoordde op een vraag wat hij dacht van de opmer king van zijn voorganger Avery Brundage, dat de Winterspelen maar moesten worden geschrapt: „Dat is een mening die hij steeds tot uit drukking heeft gebracht. Ik heb geen persoonlijke mening. We zul len deze situatie bespreken". Tennis Betty Stöve, die was doorgedrongen tot de kwartfinales van het. Dewar-Cup toernooi in Tor quay. verloor gisteren met 4-6. 6-3, 6-1 van de Amerikaanse Judie Held- man.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 19