Houtkamp geen 'speelterrein' meer voor Leiderdorpse hond Zes gewonden en grote ravage bij botsingen agent Postzegelbeurs Het viel niet mee Verkeerslichten bij Buitenlust in 1973 gereed DONDERDAG 9 NOVE I oorstellen aan Leiclerdorpse raad LEIDERDORP Borden met de tekst ,,Brug open, motor af" zullen als de raad daar een krediet van f. 1.200,- voor over heeft, bij de bruggen in Leiderdorp worden ge plaatst. Deze borden zullen dan worden geplaatst bij de Doesbrug, de Leiderdorpse brug, de Spanjaardsbrug en de Zijlbrug. Het park de Houtkamp zal binnen kort niet meer het terredn zijn waar de honden van Leiderdorpers heer lijk kunnen ronddollen. In de voor gestelde wijziging van de politieveror dening zal ook dit park onder de be bouwde kom vallen, en moeten hon den daar dus aangelijnd zijn. In de nieuwbouwwijken zoals Zijlhof, het Elisabeth ziekenhuis, het verpleeg tehuis Leythenrode de kantoren van de LOI en het gebied ten noorden van de Engelendaal. Rond de kleuterschool 't Splinterje en de lagere school in het Zijlkwar- t-ier moet een groot hek worden ge plaatst omdat de jeugd er een sport van gemaakt schijnt te hebben de ruiten van de scholen in te gooien. In het plan Binnehof komt ook een prot- chr. kleuter-basisschool. Voor de bouw van deze gecombineerde school wordt van de gemeente een krediet van 1.225.000.- gevraagd. Het sportcomplex De Bloemerd is niet groot genoeg om alle sportacti viteiten voldoende ruimte te bieden. De gemeente Leiderdorp heeft daar om besloten dit sportpark uit te brei den. De gronden ten westen van de Bloemerd zijn in het streekplan Rijnstreek-west al bestemd voor rekreatie, aktief zowel als passief Om te voorkomen dat de gronden ongeschikt worden voor dit doel wordt de raad gevraagd een voorbe- reidingsbesluit te nemen voor het ge bied begrensd door de Ledjsloot. Dwarswatering en secundaire wegen 5 en 6. Agenda De agenda die de Leiderdorpse raad 13 november (20.00 uur) gaat behandelen ziet er verder als volgt uit: Voorstel tot wijzigen van beta lingstermijnen in de Wegen- en de rioolbelastingverorde ning Voorlopige vaststelling van de werkelijke uitgaven ten behoeve van het openbaar kleuteronderwijs over 1970 en 1971. Vaststelling van de exploitatie vergoeding over 1971 voor de scho len voor bijzonder lager onderwijs uitgaande van de Protestants-Chris telijke Schoolvereniging en de Stich ting Parochiële Scholen Meerburg, beide te Leiderdorp. Voorlopige vaststelling van de werkelijke uitgaven en 't overschrij dingsbedrag per kleuter voor het openbaar kleuteronderwijs over het tijdvak 1966 tot en met 1970. Toekenning van een aanvullend voorschot aan de besturen der bij zondere kleuterscholen, wegens overschrijding van de geraamde bedragen voor het openbaar kleu teronderwijs over het tijdvak 1966 tot en met 1970. Nemen van een voorbereidings- besluit voor het gebied ten westen van de Leijsloot (De Bloemerd II). Voorstel tot verkoop van grond in het bestemmingsplan "Essenpark 1968" aan Bouw- en Aannemings bedrijf W. Hennipman B.V. en Bouw- en Aannemingsbedrijf Meer burg N.V., beide te Leiderdorp. Vaststelling van het krediet in rekening-courant voor 1973 bij de N.V. Bank voor Nederlandsche Ge meenten te 's-Gravenhage. Afwijzen van een verzoek van 't Kraamcentrum van het Groene Kruis voor Leiden, Leiderdorp en Oegstgeest tot het toekennen van een subsidie over het dienstjaar 1971 Toekennen van een subsidie aan het Wit-Gele Kruis, Kraamcen trum voor Leiden en Omstreken te Leiden, over het dienstjaar 1971. Het Medisch Opvoedkundig Bu reau voor Gouda en Omstreken te Gouda over het dienstjaar 1971. Beschikbaar stellen van een kre diet voor het plaatsen van borden met het opschrift: Brug open, mo tor af" bij de Leiderdorpse brug, Spanjaardsbrug, Zijlbrug en Does- brug. Voorstellen tot het verlenen van medewerking op grond van artikel 72 er Lager-onderwijsweg 1920, aan het bestuur van de Protes- tans-Christelijke Schoolvereniging te Leiderdorp ten behoeve van: a: school aan de Kastanjelaan voor de aanschaffing van: 1. een schrijf machine; 2. diverse leer- en hulpmid delen, alsmede enig meubilair; 3. een nieuwe aardrijkskundemethode. b: Siem van der Stoelschool voor de aanschaffing van: een verplaats baar bord. Verlenen van medewerking op grond van de artikelen 72 der La- ger-onderwijswet 1920 en 50 der Kleuteronderwijswet aan de bestu- WARMOND De postzegelvereni gingen van Warmond en Sassenheim zal zaterdag een postzegelbeurs or ganiseren. De beurs wordt gehouden in 't Trefpunt, Hoofdstraat 191 Sas senheim. De zaal van het Sassen- heimse Trefpunt Ls geopend van tien uur 's ochtends tot vijf uur 's avonds. ren van de Protestants-Christelijke Schoolvereniging en de Vereniging voor Protestants-Christelijk Kleu teronderwijs ten aanzien van het aanbrengen van een hekwerk rond de lagere school Zijlkwartier en de kleuterschool ,,'t Splintertje". O Verlenen van medewerking op grond van artikel 50 der Kleuter- Christelijke Schoolvereniging te Lei derdorp voor de Stichting van een bijzondere kleuterschool in de wijk Binnenhof, zulks onder gelijktijdi- I ge intrekking van het destijds terza- I ke genomen besluit met betrekking tot verleende medewerking aan het bestuur van de Vereniging voor Pro- i testants-Christelijk Kleuteronderwijs te Leiderdorp. Medewerking op grond van ar- I tikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 aan de Stichting Parochiële Scho- I len Meerburg voor het aanschaffen van een stencilmachine ten behoe- I ve van de Meijegaardschool. Stallingsruimte c.a. voor voertul- j gen van het bedrijf gemeentewerken en de brandweer. Verlenen van vrijstelling inge volge artikel 3, 3e lid van de Win- kelsluitingswet 1951. ten behoeve van j de Middenstandsvereniging Leider- dorp. Aanvaarding van een geschenk in geld, aangeboden door N.V. Ver- hoeff's Handelmaatschappij R. H. M. te Rotterdam, ten behoeve van het gemeenschapscentrum. Aanvaarding van een losbladige j herdruk van de „Kaarten van Rijn land, Delfland en Schieland 1611- 1615, aangeboden door de heer lr. j R. Poels te Leiderdorp. Voorstel tot wijziging van de Al- gemene Politieverordening voor de j gemeente Leiderdorp (bebouwde kom, begripsomschrijving wegen) Beschikbaarstellen van een kre diet voor het plaatsen van zitbank- I 1es in abri's. Financiële steun ten behoeve van vernieuwing van negen woningen, gelegen in het Patrimoniumpark. Wijziging van de voorschriften, j deel uitmakende van het bestem- mingsplan „Zijllaan en Meijepolder 1968". 6 Beschikbaarstellen van een kre diet voor de bouw van een tweede ge- combineerde kleuter-bassschool in de i wijk Binnenhof (school ten behoe- I ve van het bijzonder onderwijs). Benoeming van een lid van de commissie financiën/belastingen. Voorstel tot vaststelling van ver keersmaatregelen (parkeerverboden) Lokhorst, Raaphorst en Santhorst). Voorstel van de kommissie be roep- en bezwaarschriften inzake het door de heer A. van der Pluijm, Molenaarstraat 8 te Leiderdorp, in gestelde beroep tegen een aanschrij ving van burgemeester en wethou ders tot het verwijderen van zijn erf- af scheiding. Op rijksweg onder Leiden LEIDEN Bij een gecom pliceerd verkeersongeluk op Rijksweg 4 onder Leiden zijn zes personen gewond geraakt. Het ongeluk gebeurde gister avond omstreeks negen uur op de Rijksweg tussen de afrit naai de Hoge Rijndijk en die naar de Europaweg. Er waren in totaal zes personenauto's bij betrok ken. Het ongeluk ontstond toen 'n 42-jarige Voorschotenaar met zijn wagen komende uit de rich ting Amsterdam inreed op de a/uto van een 48-jarige inwoon ster van Voorburg, die door tot nog toe onopgehelderde oorzaak tegen de vangrail stond. Een achter de Voorschotenaar rijdende 25-jarige Hagenaar kon zijn wagen tijdig tot stilstand brengen maar hij werd van ach teren geramd door een 32-jarige Schiedamse automobilist. De Haagse auto Werd daardoor toch tegen de wagen uit Voorschoten gedrukt. Enkeile ogenblikken later ge beurde er nog een ongeluk door dat "n 45-jarige automobilist uit Heeze op een waarschuwingste ken van een voorbijganger af remde en een hem achterop ko mende wagen tegen zich aan kreeg. Deze laatste wagen, be stuurd door een 56-jarige inwo ner van Rijswijk, Sloeg achter eenvolgens over de kop en de vangrail om tenslotte in een naast de rijksweg gelegen sloot te belanden. De Rijswijk er kwam er met been- en schou derklachten nog vrij goed van af een 51-jarige vrouwelijke mede- inzittende kreeg om. een hoofd wond. De vrouw uit Voorburg, die met haar wagen tegen de vangrail stond, brak haar lin kerbeen en -arm. Ze kreeg bovendien schaafwonden in het gelaat. De Voorschotenaar liep als gevolg van de botsing met deze wagen oogletsel en schaaf wonden aan het gezicht op. De Hagenaar kreeg eveneens won den aan het gelaat en een (32- jarige) inzittende van de auto uit Schiedam hoofdwonden en een ribfractuur. Alle gewonden zijn overge bracht naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden. Een hond, die zich in de auto van de Voorburgse bevond, is na het ongeluk weggevlucht en tot nog toe spoorloos. Er zou ook nog een kat worden vermist. Op de foto (van Jan Holvast) één van de verongelukte auto's. SYDNEY (ANP) De in 1941 in Voorschoten geboren en in 1960 i naar Australië gekomen Adrianus van der Bijl houdt in Sydney een ZOETERWOUDE - Het trelnver- schilderijententoonstelling die de naam ^o^ of Australie'jnaagt aangezien zijn werk gebaseerd is op de mythen en de magie van de Australische inheemse bevolking. Van der Bijl trad in 1965 in het huwelijk met Muriel Karpany, achterkleindochter van de inheemse 'koningin' Louise Karpany van de Narriyeri stam in Zuid-Australië. In dat jaar begon hij met schilderen en won in Adelaide al snel verscheidene prijzen. stilgelegen. Op de spoorwegovergang bij Zoeterwoude raakte een 58-jarige man onder de trein. Het ongeluk heeft het treinverkeer ruim twee um- opgehouden. LEIDERDORP „Wat is het ge zellig hier, kunt u eigenlijk geen her berg beginnen". Dat was een vraag die de Leiderdorpse slijter Van der Bosdh, gisteravond bij zijn wijnproe verij al onmiddelijk te horen kreeg. Lachend maar beslist wijst het de suggestie die hem ook al door het gemeentebestuur aan de hand is ge daan-van de hand. Van der Bosch: Er zou zeker een gezellige herberg moeten komen, Leiderdorpers zijn toch wel goede wijndrinkers, maar ik begin er niet aan. Ik ben uit het horeca-vak gestapt en wil er beslist niet in terug". Daar zit je dan met voor je negen wijnglazen, allemaal nog min of meer gevuld. Het valt na drie glazen rode wijn al niet ge makkelijk meer nu precies te zeggen wat wat is en als er dan nogeens 3 bijkomen ontstaat er een vrolijke „paniek". Met de blinde test in het vooruitzicht is het ook een wat grie zelig gevoel. De uitnodiging voor de wijnproeverij houdt in dat je be langstelling hebt voor wijnen en er toöh een beetje vanaf weet. Die „blmdproeverij" zorgt dan ook voor de goedmoedige echtelijke meningsverschillen (het grootste deel van de gasten bestond uit echtpa ren) omdat de test-resultaten *^er koppel moesten worden uitgebracht. Sommige heren gingen dan ook le lijk het schip in. Toch kreeg ieder proeversechtpaar een oorkonde al had meneer dan ook geweigerd meestal de goede adviezen van zijn echtgenote ter harte te nemen OEGSTGEEST De verkeerslicht installatie bij de afritten van de rijksweg Amsterdam-Den Haag bij de woonwijk Buitenlust zullen in 1973 klaar kunnen zijn. Dit heeft de mi nister van verkeer en waterstaat Ud- ink verklaard naar aanleiding van vragen van de kamerleden Van Thijn en Van der Stoel. Eis is dan wel dat de verkeerssituatie wordt aangepast maar deze aanpassing zal maar twee eneen halve maand vergen. Donderdag Morsweg 10 Werkgroep 7.30 uur nam. Breestraat 19 Jexigdhaven Stadhuis Spreekuur social vrouw 68 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit voJ dicapten 25 uur nam. I Titus Brandsmalaan 76 H boot" Clubhuiswerk handend 810 uur nam. Leiderdorp Wllhelminastl Informatieavond Baha'i Bevrijdingskerk (bovenzaa NCVB. "afd. Z.W. Spr. mei Lange-Esmijer over "Milieu, ontreiniglng" 8 uur nam. 't Praethuys (Vrouwen! straat 9) Spr. dhr. W. ir. K. P. Post over ontwe stemmingsplan Herengracht gel 8 uur nam. Kantine Adlerfabrieken veltstraat) Contactavond „De vriend" 8 uur nam. Vrijdag Stadsgehoorzaal VVD. tussen de heren Aardenne Engwirda (D'66) en Hasekam Stadsgehoorzaal (kleine zaï Reis V. Laplandavond 8 uxir a Kreatief Sewtrum Breer, Clné-club, film van Claude L) Hot House (Rapenburg 24)! Harry Verbeke 10 uur nam. Breestraat 19 Jeugdhaven a kei 8-11 uur nam. Bevrijdingskerk (ZW) Ruil! Boshuis 710 uur nam. Breestraat 19, Sociëteit 1 kamerbewoners en alleenstaai 9-12 uur nam. Oegstgeest (Geversstraat 6! voor kamerbewoners en alleei den i H'i-nc Jaarden Sociaal Medisch Adv Zaal Mekel (Hogewoerd 87 vergadering P.v.d.A 8 uur nan RIJ nl andfl at Bachstraat avond Leidse Smalfilmliga 8 Volkshuls Vlooienmarkt 2.3< 10 uur nam. Zaterdag Burgerlijke Stand van Leiden GEBOREN Johannes Engelmundus zn. v. J. E. Warmenhovem en H. A. Ruwaard, Lin da Johanna dr. v. J. T. Boot en J. C. van Loon, Alstje Klaslna dr. v. G. de Vreugd en M. Wever, Edwin zn. v. B. M. Janssen en J. J. S. P. Steenber gen, Astrid Maria dr. v. J. H. M. Klein en H. M. A. J. Zwartjes, Elisabeth Aaltje dr. v. J. B. Peters en A. M. E. Smits, Wilhelmus Hendrikus zn. v. N. Mooijeklnd en M. C. van Zoen Wil lem zn. v. C. P. J. van der Star en D. Kuljt, Marijke dr. v. J. Haasnoot en L. C. van Duijn, Johannes Cornelis zn. v. N. J. H. van der Meel en H. A. J. Schram a, Nawiendew zn. v. C. Oedlt en J. S. Mangnoeslng. Everar- dus Petrus zn. v. H. J. A. Augstinus en D. A. M. Slierendregt. Mienke El len dr. v. A. J. Slobbe en J. Broeren, Andries Jacobus zn. v. T. Slewe en J. P. Cambler. GETROUWD Z. Bink en J. Terpstra OVERLEDEN M. F. Loing 85 Jr. geh. gew. met C. G. G. Erentreich, A. C. A. van Haas- teren 64 Jr. man, S. van Noort 51 jr. man, F. Visser 76 jr. vrouw, J. E. C. Marks 86 jr. vrouw en J. van Oijen 60 jr. echtgenote van H. J. Lamoree. Den Burcht Receptie 50-Jarl| "Ons Grumiegerlaand" ?-K feestavond 8 uur nam. Kreatief Sentrum (Breestj Rommelmarkt 1.30 uur nam 8 uur nam. Breestraat 19 Jeugdhaven Sc kel 8-11.30 uur nam. De Vink Dansen 9 uur nam. 's nachts. Breestraat 19 Sociëteit (voor kamerbewoners en all den) 9-12 uur nam. Oegstgeest (Geversstraat teit voor kamerbewoners e staanden 8 uur nam. Doopsgezinde kerk Zevendeda ventisten bijbelstudie 10 uu prediking 11 uur voorin Schaakzolder (Morsweg jeugdschaaksocieteit 2-5.30 uu Bij molen de Valk Postzegel 5 uiur nam. Vijf Meilaan Steenlegging "De Adelaar" 10 uur voorm. Volkshuis Vlooienmarkt 1-0-1 voorm. en 2-4 uur nam. Rljnl-andslyceum „Wan waarheen?" met Sieto en Hoving 8.15 uur nam. Microtheater Vestestnaat' perium met "Pitten" 8! Apothekers De avond-, nacht- en zond i wordt waargenomen door d j apotheek. Doezastraat 31, Va OS-dierist SOS-Teiefonlsche Huipdli (01710)25202 Vooi alle die HJkbeden verkeren bereikt werkdae van acht uur n.m uur vm doorlopend In net f d w.z van vrtldag acht uur maandag acht uur vm Wetswinkeltje Juridisch adviesbureau rechtskundige bijstand Adres Leids Volkshuls Ap dijk 33 Openings tl] den: dagi 10 uur voorm tot 1 uur nan ve maandag) en donderdags 7-9 uur. Met medewerking van Hans Melkert, Jan Greep Paul Delfgaauw en Jan Holvast Onder redaktie van RONNY VINK telefoon 25260 Kerk en Politiek 1 Het bezoek dat tweede kamerlid Vondeling vanavond aan Wassenaar zal gaan brengen is niet geheel zonder moeilijkheden georgani seerd. De plaatselijke PvdA wilde de goede Vondeling, die tóch langs de kust wandelt, vanavond graag ontvangen om een avondje met Wassenaarders, onder wie uiteraard vele VVD-ers, te debatteren .Het gebeuren kon prachtig worden ge organiseerd omdat vanavond ook Moily Geertsema, Wassenaars oud-burgemeester in het dorp zou komen praten over landelijke politiek. Wat lag meer voor de hand dan een debat? Helaas, op het laat ste moment wilde Geertsema toch liever een „gezellig onderonsje" met zijn oude makkers, zijn partijgeno ten. In ieder geval een politieke op vatting die nog steeds in Wasse naars kringen leeft. Kerk en Politiek 11 De PvdA ging over tot het reserve ren van de haar vertrouwde ver gaderruimte in het gebouw van de Zijllaankerk en plaatste een ad vertentie in de Wassenaarder. waar in de politieke one-man-show van Vondeling werd aangekondigd. Wat in anno 1972 ondenkbaar lijkt, gebeurde toen: het bestuur van de gereformeerde gemeente verbood deze bijeenkomst in haar gebouw met als motief, dat kerkelijke en politieke zaken gescheiden behoren te zijn. Merkwaardig, al^ je weet dat de PvdA en kiesvereniging Open Appèl <D'66 en PvdA) al jaren in hetzelfde gebouw vergaderen. En dat in de Gereformeerde Kerk in Spakenburg Biesheuvel onder ba zuingeschal, orgelklanken en psalmgezang zijn politieke cam- PAfC-Pi^t pagne startte. In ieder geval komt Vondeling vanavond wel: in het gebouw van de Nederlandse Pro testanten Bond, Lange Kerkdam 46. Overigens trekt Vondeling mor gen door Leiden, waar hij om half één in de mensa van Augustinus gaat zitten lunchen. Al of niet met de mond vol zal hij zijn visie ge ven op de politieke situatie (voor wie het nog niet wist). Voor 't Vaderland Van Pro Patria (voor het vader land) kwamen twee heren studen ten aan de bali van uw nederige Leidsch Dagblad. De verslag geefster die hen te woord stond (of hoe noem Je dat als iemand een hoop onverstaanbare brabbels te gen je aangooit) werd wat minach tend bekeken waarop een van hen aan zijn verhaal begon: Pro Patria viert vrijdag zijn dies en doet dat door in cortège naar de Pieterskerk te gaan om een krans te leggen op het graf van Schutter Beekman die helaas is gesneuveld, maar wel voor het vaderland en dat herdenken wij, tot onze vreugde ieder jaar. Of woorden van gelijke strekking. De goede Beekman is ergens aan het begin van de vorige eeuw heenge gaan. De blik van de verslaggeefster moet gevuld zijn geweest met ver bijstering. In ieder geval viel de ene heer student de ander in de rede met „Ach, hou maar op. Meisje, we willen graag een Journalist spreken". Leve de vooruitgang. We zullen ze wel zien rijden of lo pen vrijdag, in cortège of calèche. Kunnen we nog even aan Beekman denken. Het loopt tegen sinterklaas en in de Leidse politiek zwaazit zwar te piet PAK met de roe. Enkele "pepernoten" uit het verslag van de PAK-fractle, gelezen in de Par tijgenoot, het vakblad voor socia listen. Men mag niet stellen, dat B. en W. door het PAK gewenste ta ken hebben gesaboteerd, maar de resultaten getuigen niet van een enthousiaste benadering. Confessionelen en VVD stikten bijna van zelfingenomenheid. 9 Het soheurmaken van de PSP is onbegrijpelijk. Het kost wel veel tijd om Amptmeijer en Gerkema beiden over dezelfde zaak te ho ren. (En dat zegt het PAK. dat soms met drie Qf vier man over hetzelfde praat). De CPN bewijst de meeste trouw aan B. en W. De komst van wethouder Ha bracht een minder onverdraaglij ke opstelling van het college. Wethouder Kret heeft zioh meer de kampioen van de vergroting van het aantal parkeerplaatsen ge toond dan van een modern bin- nenstadsbeleid. draagt de door haar blad uitgedeel de zonnebrandstickers ook zelf. Zonstickers moet je, voor Je in de zon gaat zitten, op je huid plakken. Als je klaar bent met zonnebaden zit er een wit hardje of zo op Je vel. Willy de Haan: Ik wist dat het een rage zou worden. Voordat het juni-nummer versoheen droeg ik op straat één van die zonstic kers. Het was een rode lipafdruk welke ik hoog op mijn boezem ge plakt had terwijl ik een nogal laag uitgesneden T-shirt droeg. Iedereen viel het op en volslagen vreemden hielden me aan en vroegen me wat dat was. Toen dat gebeurde wist ik dat we 't ge maakt hadden". Hofjes Vlll wereld van 2032 is op zoek naar ivat romantiek uit vroegere ja ren. Ze ontdekken niet alleen een merkioaardig vervallen ■pleintje met huisjes eromheen ze vinden ook een boekje waarin allerlei wetenswaardigheden over hofjes staan. „Die is vast nog in het hokje!" wist Andreus, „ze vond het daar zo leuk!" „hofje!" gilde Lisa, „kom mee terug!" En jawel hoor, Monique zat midden in het hofje, bij de grote pomp. „Wat doe jij" daar nou?" vroeg" Jessie. „Ik probeer kauwgombal- len uit deze automaat te krijgen, moet je zien wat een grote kauw- gomballenkraan „We zijn hier niet in de stad of op de kermis! Dit is een water pomp waarmee ze vroege uit de grond pompten, d kon drinken. Thuis zal meer vertellen". En weldra zaten ze thi maal te luisteren naar over het boekje van Leid eigen stad, vertelde. Hel vertelde van nog langer g( „Die kauwgomballenpa Monique was dus een waar zelfs tijdens zeer gelegenheid bier uit getap „Of limonade!" gilde „Ze hielden veel van bi er staat hier dat „De p con-ven-tu-alen elke di twaalf uur moest voon een kan bier" en soms la hofbewoners „twee stui week biergeld". V oor af gaandeEen groepj e kinderen uit de koude, lawaaiige Plakken Fassonfacts, het blad dat wordt uitgegeven door de Leidse plak- plakplaatjes geproducerende fa briek Fasson, geeft onder het kop je "Plak me nog een keer" een pakkend verslag van de reacties op de gratis plakplaatjes die Mu ziek Expres uitdeelt. Muziek Ex pres medewerkster Willy de Haan Aardig bankbiljet, gesignaleerd in de Rembrandt-scholen schap. In het watermerk van het duizendguldenbiljet 't Rembrandt is heel wat waard. Het biljet werd begeleid tekst: met vijf gulden van jouw poen kan MTGS (de i ging) wonderen doen.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 2