erken en „Derde Fereld" PASTORAAL OVERLEG IN NOORDWIJKERHOUT ladslid en brandweer Feest bij Eendracht Wereldsynode Reformatorisch getuigenis Kunstgebitten ,AG 7 NOVEMBER 1972 Irage van 2 procent ■i ;1 moderamen van de Synode heeft in een kerkeraden, kerkvoog- predikanten opgeroepen ijvende of zelfs een her aandacht voor de zaak inter)kerkelijke ontwik- nenwerking als "een be- die op de kerken itus rust". iber 1970 besloot de her- ïode zidh verantwoorde ellen voor de verwerving aarlijkse bijdrage van 2% eigen (kerkelijk) inkomen Dtwikkelingssaimenwerking. werd gehoor gegeven aan igen van een beraad van raad begin dat Jaar in over de deelname van de tn ontwikkelingswerk. In- al kwam de zaak op rui- ai aan de orde tijdens de amblee van de Wereldraad i Uppsala. En in februari ot de synode van de her- irk in Nederland de Wereld elpen voorzien van midde- een kerkelijke "wereld- )r ontwikkelingssamenwer- (ritwerking van een en an- me te Montreux en de aan- vormde synodebeslissing iceraden, kerkvoogdijen en in april 1971 over ont- nwerking benaderd (ateriaal voorzien om ervoor kunnen gaan. Nog (elfde Jaar is van ruim 50 en 10 kerkvoogdijen in 000,- binnengekomen en 5 in zoverre in opmars, dat de eerste 3 kwartalen al reeds het dubbele van dit bedrag bijeen kwam, al zal voor meer gefundeerde conclusies het einde van het Jaar moeten worden afgewacht. Niet geld alleen In de brief van het breed modera men wordt er aan herinnerd, dat bij "de 2 procent" veel meer in het ge ding is dan het bijeen brengen van geld: "Intussen kan het hier niet al leen gaan om een oproep van finan ciële aard. Onze kerk zou tekort schieten in haar verantwoordelijk heid, indien zij zou volstaan met een financiële bijdrage, 't Financiële of fer dient voort te komen uit een gei- zindheid, waardoor het aan de leden van de kefk duidelijk is welke gees telijke verantwoordelijkheden ten aanzien van de verdeling van de wel vaart in de wereld, speciaal ook op hen rust die Jezus Christus - als him Heer en Heiland erkennen". "De leden-kerken van de Wereld raad zijn niet van het ontwikkelings vraagstuk af, nu er eindelijk een speciale commissie voor is. Ze kun nen ook niet volstaan met te wach ten op nieuwe impulsen vanuit Ge- een bron van inspiratie kan zijn wordt nJ. niet alleen bepaald door het gehalte van oommissieleden en staf, maar met name door de in breng van de leden-kerken". Aldus drs. L. J. Hogetorink, stafme dewerker van de Hervormde raad voor overheid en samenleving. Drs. Hogebrink deelt de zorg van leden van kerken uit de "Derde Wereld" dat de kerken in rijke landen ontwik kelingssamenwerking versmallen tot niet meer dan wat financiële hulp verlening. Deze zorg komt ook naar voren in de recente brief van het breed moderamen van de Hervorm de Synode aan de hervormde gemeen ten over '2% voor ontwikkelingssa menwerking' óók in 1973. In Nederland hebben de volgende kerken de voorstellen van Montreux geheel oi grotendeels aanvaard: de Evangelische Broedergemeente, de Algemene Doopsgezinde Sociëteit de Nederlands Hervormde Kerk, de Oud-Katholieke Kerk. De Gereofr- meerde Kerken hebben besloten tot een oproep om de inkomsten van him werelddiakonaat te verdubbelen; zij hebben vorig Jaar al extra f250.000,- naar Genève overgemaakt, maar binnen de Gereformeerde Kerken, vinden sommigen het Jammer dat er zo geen relatie is gelegd met de plaatselijke budgetten en daarom komt de 2% weer op de agenda van de synode. De Evangelisoh-Lubherse Kerk heeft de leden gevraagd, 1% van het privé-inkomen ter beschik king te stellen voor projecten over zee. In de Rooms-Katholieke Kerk (geen lid van de Wereldraad) is ten aanzien van de 2% nog niets op gang gekomen. Nu op verzoek van de curie-kardinalen Falonieri, Seper en Wrigth de bijeenkomst van de Landelijke Pastorale Raad is opgeschort, komt daarvoor een landelijk pastoraal overleg in de plaats. Het thema van dit overleg, dat op 26, 27 en 28 ja nuari in Noordwijkerhout wordt gehouden, zal de rechtvaardig heid in de wereld zijn. Daarnaast kunnen de eigen pastorale problemen van de Nederlandse kerkprovincie aan de orde wor den gesteld. De 81 leden, die reeds voor de Lan delijke Pastorale Raad gekozen wa ren, hebben van kardinaal Alfrink een uitnodiging voor dit overleg ont vangen. Het landelijk pastoraal overleg staat onder verantwoordelijkheid en onder leiding van de Nederlandse bisschoppen. Zij roepen het overleg bijeen en stellen de agenda vast. De leiding van de vergadering zal gede legeerd worden aan twee gespreks leiders, mr. dr. L. Schneider uit Arn hem en prof. mr. J. van der Ven uit Bllthoven. Dit landelijk pastoraal overleg krijgt een uitsluitend consul tatief karakter. Aanbevelingen worden voorgelegd aan de bisschoppen, die wel actief tm-n de discussies zullen deelnemen, maar zich van stemming zullen ont houden. De voorbereiding van het overleg is in handen van de subcommissie van de beheers- en beleidscommissie die ook de Landelijke Pastorale Raad voorbereidde. Hierin hebben zitting dr. M. Klompé, mgr. C. Gras veld, vicaris-generaal van het bis dom Groningen en mgr. A. Theeu- wes, vicaris-generaal van het bis dom Breda. Blijkens een brief, die mgr. Theeuwes hun geschreven heef zul- VATICAANSTAD De perma nente synoderaad, een groep van 15 bisschoppen die de bisschoppensy nodes moet voorbereiden, heeft paus Paul us geadviseerd in de herfst van 1974 de eerstvolgende wereldsynode van bisschoppen bijeen te roepen. Deze wereldsynode is het voornaam ste adviesorgaan van de Paus. De permanente raad geeft er de voorkeur aan om de synoden om de drie Jaar te laten houden. Uit erva ring is gebleken dat twee Jaar tekort is voor een grondige voorbereiding. len de leden van het landelijk pas toraal overleg binnen door de bis schoppen te bepalen grenzen ook ei gen pastorale problemen van de Ne derlandse kerkprovincie aan de or de kunnen stellen. Deze punten zul len geïnventariseerd worden in het vooroverleg in de verschillende dio cesen, „waaraan de bisschoppen zo veel mogelijk zelf zullen deelne men". Problemen Het landelijk pastoraal overleg wordt vrijdagavond 26 Januari ge opend met een toespraak door kar dinaal Alfrink. De volgende dag komt de .Rechtvaardigheid in de wereld" aan de orde. Een inleiding over dit thema zal worden gehouden door dr. G. A. Zuidberg, die er een rapport over heeft samengesteld, dat vooraf in de zeven bisdommen onderwerp In de Julianahal te Utrecht wordt zaterdag om elf uur onder auspi ciën van de Stichting Nederland ICCC een reformatorische getuige nisdag gehouden. In de mor- gensamenkomst voeren het woord ds J. H. Velema te Apeldoorn over „Waarom en waarheen?" en ds. W. Glashouwer te Driebergen over ..Za lig zijn zij die het woord Gods ho ren en bezwaren". In de middag ko men de volgende onderwerpen aan de orde: ir. J. v. <L Graaf, Huizen „De Kerk in de samenleving" ds. Richard Wurmbrand Boodschap aan de Nederlandse christenen" ds. R. Ak kerman, Kampen „Houdt wat ge hebt". Het koor Deo Cantemus, o.l.v. Arie Pronk zal ln de middagvergadering medewerking verlenen. van bespreking zal zijn. Van deze besprekingen zal tijdens dezelfde vergadering verslag worden uitge bracht. In de middag van de tweede dag komen „eigen pastorale proble- mmen" aan de orde. De derde dag houdt het overleg zich opnieuw be zig met het hoofdthema. In alle r.-katholieke kerken zal in het komende weekeinde een brief worden voorgelezen waarin de bis schoppen mededelen dat zij de aan bevelingen die uit het landelijk overleg „vanzelfsprekend" ln hun overwegingen zullen betrekken. Zij onderstrepen in de brief het belang van het overleg. „Wij hopen zo sa men op het spoor te komen van de pastorale behoeften van onze keric," aldus de bisschoppelijke brief. ADVERTENTIE Dentofix houdt ze stevig op hun plaats! Uw gebit raakt niet meer los, wanneer U 's morgens een weinig Dentofix op de plaat strooit. U heeft dan de gehele dag een heerlijk gevoel van zekerheid en welbehagen, want Dentofix doet zijn plicht I Dit moderne, antiseptische poeaer, werkt als een beschermend kussen en houdt bovendien de adem fris. Verkrijgbaar in discrete, neutrale plastic flacons, prijs f. 2,67 bij apo theken en drogisterijen. Beroepingswerk Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Kethel en Spaarland: P. Magre, zendingspre dikant met verlof, wonende te Oegst- geest. Geref. Kerken (vrijgemaakt) Beroepen te Wetsinge-Sauwerd: J. M. A. Groene veld, kandidaat te Utrecht. Geref. Gemeenten Bedankt voor Sint Annaland en Herkingen: J. Mol te Hardlnxveld- Giessendam. Beroepen te Rotterdam: P. Blok te Dirksland. Baptistengemeente Beroepen te Muntendam: G. Veg- ter te Rotterdam. Aangenomen naar Rotterdam: H. L. Nieman te Coevorden. ir.ii iranden over 1970: 326 256 leze krant vian 3 november riek „Lezers schrijven" ont ken van de heer L. van geven mij aanleiding tot de opmerking. Het doet mij q dat de heer Van Wijk november jl. op een arti- oktober jl. rageert doordat laar motieven heeft moeten n mijn uitlatingen te kun- echten. Nu hij na geruime overtuigend weerwoord men vinden had hij n.m.m. ie beter achterwege kunnen tar dat is aan hem ter be- ïerkingen van de heer Van fligen mij echter uit tot de melde reacties: (ezien hij uitsluitend ingaat uitlatingen meen ik te mo- lemen dat hij het volledig net de reacties van de heer t, commandant van de sr, op de door de werkgroep an de adviesraad van de id op de brandweer gele- tiek. ien de heer Van Wijk wenst ren op uitlatingen mijner- artegen ik uiteraard geen zwaar kan en mag hebben, et hij mijn woorden echter haaien, maar uitgaan wat ik gd. In de krant van 17 oktober Jl. staat letterlijk ver meld wat ik heb opgemerkt, te weten „Ik vrees dat de werkgroep wonen niet goed weet waarover ze praat". Zolang niet het tegendeel wordt be wezen houd ik mijn mening dan ook staande. Bepaald heb ik niet doen voorkomen dat ik de wijsheid in pacht zou hebben maar ik weet een aangelegenheid wel objectief te bena deren, hetgeen mi. het meest juiste is. Of dat ook voor de heer Van Wijk geldt kan hij het beste zelf beoorde len, 3. Cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek moet men inder daad kunnen hanteren en interprete ren. Ik betwijfel of de heer Van Wijk kennis heeft genomen van de door genoemd bureau uitgegeven „Statis tiek der Branden 1970", aangeien hij met een voorbeeld komt dat als een tang op een varken slaat. Ik ben be reid hem de volgende uitgave ter inzage te geven maar wil hem vast helpen met de volgende vergelijkende cijfers: Gemeente Breda Leiden Aantal inwoners op 31,12.1970: ca. 121.000 ca. 101.000 Aantal personeelsleden brand- 49 beroeps- 53 beroeps krachten -f- krachten en 42 vrij willl- geen vrij wil- gers lagers Aantal branden over 1970: 326 2 Waarvan zonder schade: 190 l Waarvan met schade: 136 1 Aantal branden, waarvan het schadebedrag werd opgegeven 87 59 Totaal bedrag van de opgegeven schade: f 1.610.000.— f 593.000,— Gemiddeld bedrag van het opgegeven bedrag van de schaden: f 18.500,— f 10.000,— (Het vergelijk tussen Breda en Lei den is opgenomen, omdat de gemeen te Breda het naast hogere inwoner tal heeft, met uitzondering van Apel doorn, doch laatstgenoemde gemeen te heeft een geheel eigen structuur). Op de vraag van de heer Van Wijk wat een laag brandschadegemiddelde betekent wil ik hem antwoorden dat zulks wordt bereikt indien 'n brand weerkorps zowel preventief (het uit voeren van taken ter voorkoming van branden) als repressief (het fei telijke brandbestrijden) volledig ge schikt is voor deze taken. En dat is juist het geval met het Leidse brand weerkorps. dat zowel in zijn totali teit als elk personeelslid afzonderlijk volkomen uit het goede hout is ge sneden. Met mij kunnen de inwoners Vandaag plaatsen wij twee bijdragen van lezers, die oen het onderwerp goed uit te diepen de ruimte nodig hebben. Voor de rubriek „Lezers schrijven" zijn ze gewoon te groot. Bijdra gen daarvoor moeten de halve kolom eigenlijk niet te boven gaan. Door ruimtegebrek zijn wij t och genoodzaakt enkele alinea's uit de twee stukken te halen. Redactie. van Leiden dan ook gelukkig zijn met het brandweerkoprs dat hen ten dienste staat maar dat ontlast geen enkele inwoner van Leiden van zijn eigen taak in het kader van het voorkomen van branden, te weten het steeds voor ogen houden van de 3 O's te weten onachtzaamheid, on veiligheid en onoplettendheid. 4. Als de heer Van Wijk mij vraagt wat ik met een „huisjesmel ker" bedoel dan mag ik hem verwij zen naar Van Dale's Handwoorden boek der Nederlandse Taal, waarin een huisjesmelker wordt omschreven met iemand die huizen, inzonderheid armelijke woningen (te duur) ver huurt en van de opbrengst leeft Als de heer Van Wijk daaronder ook be paalde hoofdbewoners wil begrijpen dan vind ik dat best. Het maakt de groep die het niet nauw neemt met de verantwoordelijkheid voor de vei ligheid van de medemens echter veel groter, hetgeen zeer valt te betreu ren. Ik ben de heer Van Wijk dankbaar dat hij nog een aantal anderen noemt die schuldig kunnen zijn, maar een instantie die niet op de hoogte is gesteld kan moeilijk tot so ciale begeleiding over gaan. Niette min bewijst de heer Van Wijk met zijn opmerking nog eens te meer dat het Leidse brandweerkorps niet als schuldige en had mogen worden aangewezen, hetgeen de werkgroep wonen zonder meer heeft gedaan. Juist met die handelwijze van de werkgroep wonen ben ik en blijf ik het volledig oneens. 5. Wat betreft de opmerking van de heer Van Wijk over de reinigings dienst meen ik hem kortheidshalve te mogen verwijzen naar hetgeen in deze krant van 3 november jl. in de rubriek „Allegaar" onder de kop Vuilnis" staat vermeld. Ik heb de volledige reinigingsdienst bedoeld en niet het onderdeel huisvuilophaal dienst. Als de heer Van Wijk klach ten heeft over het baggeren enz. en/ of 't zuigen van kolken dan wil ik hem onder de aandacht brengen dat die werkzaamheden onder de dienst gemeentewerken ressorteren en niet tot d taak van de reinigingsdienst behoren. Overigens begrijp ik niet waarom de heer Van Wijk mijn socialist zijn ln verband brengt met de zeer zware taak die het personeel van de relni- ginsgdienst moet uitvoeren. De heer Van Wijk oordeelt hier zonder mijn opstelling in de commissie voor de bedrijven te kennen; ik heb hem ten minste nog nimmer in een openbare commissievergadering als toehoorder waargenomen. Aan het artikel over „Vuilnis" wil ik toch nog wel toevoegen dat een aantal andere aspecten de taak van het personeel van de reinigingsdienst zeer verzwaren en waarvoor de inwo ners van Leiden, de goeden niet te na gesproken, de schuldigen zijn te weten: a. het bewust of achteloos op straat werpen van dingen die de vervui ling in de hand werken, zoals oa het wegwerpen van reclamefol ders. leeg verpakkingsmateriaal van sigaretten, buskaartjes en op gebruikte rittenkaarten; b. het ledigen van auto-asbakjes voor gesloten spoorbomen en bij verkeerslichten c. het buiten zetten van volle vuil niszakken geruime tijd (zelfs des avond in het weekeinde 2 dagen) voor de komst van de ophaal dienst; d. het werpen van volle vuilniszak ken in het water, in gazons en op taluds; e. het buiten zetten van grof vuil en dergelijke op de avond voor de dag, waarop de grofvuil ophaal dienst langs zal komen. Het uitgaan van de gedachte er is een reinigingsdienst en nu kunnen we alles maar achterlaten en weg werpen is een mentaliteit die nimmer kan worden goedgekeurd en derhalve dringend dient te veranderen in een sterke milieu-bewustheid. 6. Met betrekking tot de hoog- spanningskasten in de stad merk ik op dat de heer Van Wijk net zo goed als ik weet dat het electriciteitever- bruik zowel bi) de individuele afne mer al ln zijn totaliteit zich ln een sterk stijgende UJn beweegt en het einde daarvan is voorlopig nog niet in het zicht. Teneinde aan de vraag te voldoen moet het de heer Van Wijk bekend zijn dat bij een verbou wing van een bedrijf of winkel door de SLF zonodig wordt verlangd ruimte voor het treffen van hoog- spannlngsvoorzieningen ter beschik king te stellen. Niettemin kan aan het gestegen verbruik alleen worden voldaan door in de stad op diverse punten h rmjrepftn n t n crelr n At>»n tö plaatsen. De aan de Turfmarkt en de Apothekersdijk aanwezige kasten zijn niet zodanig geplaatst dat ze door een auto moeten worden ge ramd, maar ze schijnen voor be paalde automobilisten een aantrek - kinskracht te hebben. Indien aan de gedachten van de heer Van Wijk sou worden toegegeven dan zou het plaatsen van lichtmasten wellicht evenzeer onmogelijk worden. Ik neem direct aan dat de heer v. Wijk, net zo als ik, niet overal verstand van heeft, maar het doet me toch vreemd aan dat de materiaalkennis van de heer Van Wijk zo gering is dat hij de bescherming van hoogspanningsfcas- ten als blik kwalificeert. Ik kan me indenken dat hij het niet prettig vindt dat hij vanuit zijn woning uit ziet op een dergelijke kast maar daar zal weinig aan te doen zij a Mis schien is het mogelijk de kast te voorzien van verf met een functio nele kleur. J. VAN BAAREN, Lid van de PvdA-fractie, Jacques Urlusplantsoen 122, willen wij uiteenzetten wat hebben op de jubileumfees- de W.B.V. irDe Eendracht", uiteenzetting" willen wij ook uldiging weerleggen, die het van „De Eendracht" jegens t geuit in dit blad van 31 B.V. „De Eendracht' Voor het bestuur is dit een feest te vieren. Maar niet Wij vinden het geen feest T de omstandigheden, zoals in een huis van „De Een- wonen. Wat is nl. het ge- dste jaren gaan onze huren rend omhoog. Daartegenover 't onderhoud van onze hui- endeels op onze eigen reke st grootste deel van de hui- „De Eendracht" hebben wij ie de 60 jubileumjaren dub- wars betaald. In de loop van !n betalen wij tienduizenden huur. stuur beschuldigt ons ervan, voor een dubbeltje op de willen zitten. Dat willen •naai niet. Maar wat wij wel s- dat het geld van de huren w eigen huizen ten goede festuur verdedigt de faculta- »iet-verpliohte) huurverhogin- in april 72, 6% in juni 71), tèt de mededeling, dat er an- fcen geld is voor reparaties. Maar onze eigen ervaring is, dat onze huizen van de huurverhogingen nog nooit beter zijn geworden. Hier en daar wordt weieens wat opgeknapt, maar, als onze huizen er goed uitzien is dat voor het merendeel te danken aan duizenden guldens die we zelf hebben uitgegeven. Oudere bewoners kunnen vertellen, dat de huizen maar 1 opknapbeurt krijgen in de 50 jaar. Ondanks dat we huur betalen, pro beert het bestuur ons zoveel mogelijk zelf voor onderhoud te laten op draaien. Nog een voorbeeld. 18 jaar lang betaalden we maandelijks voor onze geizers. Nu ze versleten zijn, zijn ze ons eigendom geworden. Het be stuur heeft f 100,gegeven aan een deel van de bewoners voor de aan schaffing van een nieuwe geiser. Dat is op zichzelf al te weinig. Maar het ergste komt nog. Een ander deel van de bewoners kreeg veel minder dan f 100,De rest van die f 100,be stemde het bestuur voor het centrale antennesysteem. Terwijl we voor de antenne al lang maandelijks betalen. Wat dit alles voor ons betekent in een tijd, waarin de arbeiders terug moeten naar de nullijn, kan ieder zich wel indenken. Nu schrijft het bestuur, dat de Ju bileumavonden bekostigd worden uit het Cumafonds. Akkoord, maar het geld van het Cumafonds is ons eigen geld. Wij betalen hiervoor f 0,40 lid maatschap en f 0,40 contributie maand. Zou het dan niet normaal zijn, dat wij zelf mogen bepalen, waarvoor ons eigen geld gebruikt wordt? Wij stellen voor om dit geld als een kleine tegemoetkoming M.n onze onderhoudsonkoeten, aan de be woners ter beschikking te stellen. Dat zou voor ons een reden tot feestvie ren zijn. Een lid van de ledenraad stelde dit ook voor op een leden- raadsvergadering, maar het bestuur was van mening, dat een Jubileum met feestavonden gevierd moest er niet voldoende leden aanwezig waren voor een officiële verkiezing. Wij vragen ons af, hoe zou het ko men, dat maar zo weinig leden be langstelling hebben voor bestuurs zaken? Zou het niet vooral hieraan liggen, dat de leden wel weten, dat we toch niets anders dan lege brief jes hebben in te brengen. Daarnaast zou het van wijsheid van de zijde van het bestuur getuigen als alle le denraadsleden ook ln huizen van „De renovatie niet wenst. De reden hier voor is, dat de huurverhoging hier aan verbonden (109%), niet op te brengen is. Het project wordt aan één aannemer gegund- Er is geen vrije inschrijving geweest met con currerende prijzen. E enandere reden is, dat veel mensen zelf hun huis al hebben opgeknapt en tenslotte, dat een groot deel van het renovatieplan neerkomt op achterstallig onderhoud. Hiervoor zou dus zeker geen huur- worden. Dwz, dat het bestuur bij zo'n feest zichzelf in het zonnetje kan zetten. Het bestuur stelt zich op het standpunt, dat het hiermee de wil van de leden uitvoert. Daarbij be- i roept het bestuur zich op de leden raad, die deze feesten goedgekeurd heeft. Voor ons staat echter vast, dat deze ledenraad ons niet vertegen woordigt. Deze ledenraad is nL niet op democratische wijze verkozen. Een aantal leden van de ledenraad zijn door het bestuur gevraagd Lp.v. door ons verbozen. Dit werd ons bevestigd op de buurtvergadering in Noord (31/10) door een oud-bestuurder. Hij zei, dat het niet andere kon, omdat Endiracht" zouden wonen, en niet tn Leiderdorp, zoals met een aantal le denraadsleden het geval is. Hoe kun nen deze mensen weten, met welke problemen de bewoners van „De Eendracht" te kampen hebben? Daarom verbazen wij ons erover, dat het bestuur plotseling zo hoog op geeft van haar democratische instel ling. Wij kunnen met feiten aanto nen, dat het bestuur zich helemaal niets aantrekt van de wil van de leden. Ten aanzien van de renovatie, de vernieuwing van een deel van de woningen (plan 3 en 3a) heeft 97% van de betrokken bewoners schrifte- lijk te kennen gegeven, dat zij deze verhoging gevraagd moeten worden. Ondanks ons protest, wil het bestuur de renovatie gewoon door laten gaan. Ten aanzien van de huurharmoni satie. hebben de meesten van ons „nee" ingevuld op de formulieren. Wat het bestuur met deze formulie ren gedaan heeft, weten wij niet. Wel kregen we zonder meer toch huur- harmonisatie. Wat betreft de facul tatieve huurverhoging van 7% in april, kregen we een schrijven, waar in letterlijk stond: .Mocht U dit aanbod weigeren dan hebben wij de bevoegdheid U tot ontruiming te dagvaarden". Facultatief betekent toch niet-verplicht? Of weet het be stuur dit niet. Het staat voor ons ADVERTENTIE Hoe u elke dag vlees kunt eten zonder op andere posten te bezuinigen Alles wat u nodig hebt: een beetje kookfantasie en voor delig vlees. Dit 4-persoons recept bijvoorbeeld kost maar ca. f 2.25 per persoon. Poolse Zuurkool Kook 500 g wijnzuurkool in 20 min. Voeg eerst wat kruidnageltjes toe en later 2 In blokjes gesneden appels, zout. peperen 100 g champig nons. Bak doorregen varkenslappen. Schik die op de zuurkool samen met knak worstjes, salamiworst of rook worst en giet de jus er over. Verrassing: idees kan best voordelig zijn. i i i t i i i i i i i vast, dat het bestuur ons voor de schijn onze mening vraagt, als het het al doet. Het bestuur verschuilt zich achter de financiële en wettelijke verplich tingen die de W.B.V. aan het rijk en gemeente heeft Het bestuur doet het I voorkomen, alsof zü zelf ooik liever het geld van de huren geheel aan onderhoud zou uitgeven, maar dat dit wettelijk niet kan. BUURTCOMITÉ DE EENDRACHT Aid. Kooi en Noord, Bond van huurders en woningzoekenden. Ledden.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 11