VNTON HUISKES IELPT DE PROFS link wijk: laverende errassing SCOREBORD SPORT KAREL1 KAREL1 Geen knechtenwerk VANDAAG Jarige Kees Verkerk: "Dit is het mooiste cadeau dat ik had kunnen krijgen5 SWART NIET IN ORANJE EOTTO Ongematteerd EXPORT cMtuufgedroocfcb JTDAO 30 OKTOBER 1972 SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT DEN HAAG Roelof van larie is afgetreden als seere- iris van de landelijke techni- che commissie van de KNSB. lij blijft wel zitting houden in e vijf leden tellende commis- 1e, die zich bezig houdt met 't mateur topsohaatsen. Als oor aak van het aftreden noemt de leer Van Marle de verregaand [echte communicatie, die er estaat tussen de leden van de mdelljke technische commissie nderling. In zijn brief aan oorzitter Wierd Wynia geeft hij twee voorbeelden: hij is nooit op de hoogte gesteld van het bedanken van Stden Baas- Kaiser voor de dameskern ploeg en hij heeft uit de krant moeten lezen dat Henk Gem- ser weer in genade is aangeno men als conditie-trainer van de heren. "Ik bedank ervoor alleen knechtenwerk te moeten doen" aldus de heer Van Marle. "Dan kan ik mijn tijd beter gebrui ken voor werk in de regionale tCs". Bekersensatie: eersteklassers UVS, Roodenburg en Noord-wijk uitge schakeld door vierdeklassers! Ook Lugdunum struikelde. PAGINA 10 De premie voor het oranjeteam zit de amateurs niet lekker PAGINA 11 I Het Westduitse beroepsvoetbal wordt uitgebreid met een tweede -klasse. De reorganisatie werd met 163 -tegen 3 stemmen aange nomen. PAGINA 11 i Voor het eerst in dertien Jaar komt de naam Herman Beid- sohat bij d ebekroonde honkbal spelers niet voor. De Da aaïden is weer op de goede weg. In Amsterdam dwong het korfbaltopper Archipel een gelijk spel af. De dames van Foreholte startten de zaalhandbalcompetitie met knappe 9—8 overwinning op Verburen. Schaatscrocks achter de (pers) conferentietafel, v.l. n.r. Jan Bols, Kees Verkerk, Eddy Verheij- en, Ard Schenk en organisator Tom Liden. XerxesHeerenveen 01 LeeuwardenHeracles 03 Zwart Wit '28Volcndam 03 Sparta '25FC Dordrecht 0—0 (Sparta '25 wint na strafschoppen) EdeSC Tilburg 14 (na verlenging) LJsselmeervogelsRoda JC 04 CaesarHelmond Sport 1—2 ElinkwijkEindhoven 30 FC VW—Wageningen 2—0 VitesseDe Graafschap 21 (na verlenging) Fortuna SCPEC Zwolle 22 (PEC wint na strafschoppen VeendamFortuna Vlaardingen 20 SW—SC Cambuur 2—0 HVCDe Volewijckers 0—2 Loting De loting voor de tweede ronde van het toernooi om de KNVB-bj- ker, waarvoor de wedstrij-den op 10 december voorden gespeeld, had het volgende resultaat: HaarlemFeyenoord, Veendam— FC Groningen, SWRoda JC, AZ'67 —FC Den Bosch, FC Amsterdam- Helmond Sport, NECGo Ahead Eagles, Telstar—FC Twente, Sparta MW, NACAjax, Excelsior—FC Utrecht, ElinkwijkFC VW, Volen- damPEC Zwolle, FC Den Haag— )EN HAAG Op 6 en 7 januari staat op het stuk Uithof-ijs, dat voor de schaats jes is bestemd, een zéér vertrouwde figuur van weleer om de Nederlandse profs te staan in de strijd om geld en de "Wereldcup": Anton Huiskes. De befaamde trai- is "terug", niet, zoals hij nadrukkelijk stelt "uit welke rancune tegen de schaats- d dan ook, maar gewoon, om een stel schaatsjongens, dat voortreffelijke prestaties leveren, bij te staan. Daarom, omdat die jongens min of meer in nood zaten, heb ik gedaan. Ik verdien er niks aan en als ze een andere trainer kunnen vinden, dan ben weer weg. Over de financiën kunnen geen problemen komen, wat mij betreft, at ikzélf verdien er niks aan". tes is een uitermate druk bezet Dat bleek onder meer uit het dat hij zich niet had kunnen laken voor de persconferentie zaterdagmorgen in het Haagse Air-hotel, waar Schenk, Ver- Bols, Verheyen en ISSL-voor- Tom Liden de „toetreding" luiskes annonceerden, de nodige vreugde, zoals bij de Ïi (30) Kees Verkerk: „dit is mooiste cadeau, dat ik had m krijgen. Anton heeft me al- verschrikkelijk geïnspireerd, geen trainer heb ik ooit die gehad. De oude tijden kunnen terugkomen". 'erheyen: „Huiskes, dat is me een na&m. Dat hij ons traint, leeft het imago van de prof- reer een geweldige lift erbij". „Hij heeft al geroepen: 'ns of Keessie en ik die lange eens kunnen pakken. Nou, ze maar op. Dat gaat goeie geven". Door Fred Racké Huiskes leidde zaterdag een sport- instuif in Delft, één va» de vele be zigheden van de man uit Maarn, die zich in de komende weken toch wel blijkt te kunnen vrijmaken om minstens drie maal per week het Nederlandse viertal te trainen Huiskes: „Met de dienst sport en spel van de Katholieke Jeugdraad en de Stichting Sport en Spel zijn we bezig om tot één instelling te komen. Dat geeft drukke fusiebe sprekingen, maar aan de andere kant toch ook een verruiming van het kader. Het geld, dat ik bij de ISSL verdien, gaat naar de instel ling toe, in ruil daarvoor nemen collega's een deel van mijn werk over. Daardoor kan ik voor de profs tijd vrijmaken". Gelooft hij in de profleague? „Op deze basis niet zozeer. Men moet toch weer tot één schaatsorganisatie komen. Maar daarin moet dan toch ruimte zijn voor de profs. Dat stie keme betalen, dat is er nu niet meer en dat is goed. Nu de „nor male" doorstroming van amateurs naar profs nog". Van die schaatsamateurs zullen er alvast weer twee naar de ISSL gaan: de Amerikaanse sprinters Neil Blatchford en Gary Jonland. Men streeft voorlopig naar een „veld" van acht sprinters en acht allrounders. En ook nog altijd naar meer wedstrijden. Tom Liden: „Van vier plaatsen in Skandinavië hebben ons inmiddels verzoeken bereikt om daar wedstrij den te organiseren. Wat dat betreft hebben wij nauwelijks hinder van één of andere boycot". Voorts hoopt men op zeer korte termijn toch nog overeenstemming te bereiken met een „hooglandbaan" om de prof-ve detten ook de kans op wereldre cords te gunnen. Inzeil is nog altijd niet „uit de markt" en er zijn contacten met Madonna di Campiglio en Cortina d'Ampezzo. Advocaat De KNSB heeft inmiddels bij mon de van directeur Comello nogal ver beten gereageerd op het feit, dat ook de Rotterdamse arts Lap en masseur Cor Nederveen tot het be geleidende team van de profs zijn gaan behoren. „Eerst halen ze onze rijders weg en nu onze dokter en onze masseur. Het lijkt me dan toch wel veel ge vraagd om tot goede contacten met de profleague te komen". De schaatsbond heeft het overigens ook met de eigen kernploeg erg moei lijk, want behalve Hans van Helden heeft nog niemand de voorgelegde „contracten" (betaling van een fiks bedrag bij overgang naar de profs) getekend, de rijders hebben over die contracten ook de Rotterdamse „sportadvocaat" mr. Jansen van Raay geraadpleegd. Comello: „Op 13 november vertrek ken de heren naar Inzeil. Voor die tijd moet men toch zeker akkoord gaan. Een rijder, die dat niet doet, kon wel eens niet naar Inzeil mee gaan". Officials De ISSL heeft op zijn beurt (nog) problemen met de bezetting van de plaatsen van de „officials" bij de profwedstrijden. Tom Liden: „Een aantal Skandinavische officials heeft al wel toegezegd. Er zullen ook Nederlanders komen. Daarover heb ik in deze dagen be sprekingen. Ik verwacht deze zaak nog deze week te regelen". Sparta *25, Heracles—HeerenveenDe Volewijckers—Vitesse, SC Tilburg— PSV. JIDEN Elinkwijk heeft gisteren in de eerste ronde van KNVB-bekertoernooi voor een daverende verrassing ge el. De Utrechtse amateurs gaven de semi-profs van Eind- in geen schijn van kans: 30. Nog een andere amateurclub de voor een ongedachte prestatie: Sparta '25, de landskam- a uit Beek en Donk, wipte FC Dordrecht. De Dordtenaren len tot en met de verlenging gelijke tred (00). In het schoppen nemen bleken zij echter minder bedreven dan partanen. DEN HAAG Tien van de elf spelers, die woensdag 30 augustus in Praag Tsjecho Slowakije met 2-1 versloegen, maken deel uit van de ploeg, die woensdag in Rotterdam uitkomt tegen Noorwegen, de eerste tegenstander van Nederland in de voorronden van het toernooi om het wereldk&mpiomsohap. De Ajacied Sjaak Swart heeft zijn plaats moe ten afstaan aan Piet Keizer, die we gens familieomstandigheden in augustus niet beschikbaar was. Het elftal is als volgt samenge steld: doel: Van Beveren (PS), achter: Schneider (Feyenoord), Hulshof f (Ajax), Mansveld (FC Den Haag) en Krol (Ajax); midden: De Jong (Feyenoord), Necskens (Ajax), Van Hanegem (Feyenoord): voor: Pahlplatz (FC Twente), Cruyff (Ajax) en Keizer (Ajax). Wisselspelers zijn: Schrijvers (FC Twente), Suurbier (Ajax), Jansen (Feyenoord), Ger Mühren (Ajax) en Brokamp (MW), SPORTTOTO Leeuwarden-Heracles Zwart Wit-Volendam Sparta '25-Dordrecht IJsselmeerv.-Roda JC| Caesar-Helmond Sp. Vitesse-Graafsch.* Veendam-Fortuna VI. SVV-Cambuur HVC-De Volewyckersj Chelsea-Newc. United, Stuttgart-B. Münchenj KaisersIaut.-FC Köln I Anton Huiskes overige vier amateurclubs uit :ondagvoetbal overleefden de ronde niet. Het Rotterdamse s gaf Heerenveen volwaardig maar trok toch aan het kort- ad (0-1); Leeuwarden was dui- te zwak voor Heracles (0-3) Ml Ede lang stand hield tegen WQburg. zelfs een verlenging for- maar toen veel conditie te- kwam: 1-4. Caesar uit Beek niet in een matig spe- Helmond Sport te overmeeste- -2. twee zaterdagclubs, Zwart Wit Rotterdam en het Spakenburg Isselmeervogels, konden niet leren. Zwart Wit bood Volén- lange tijd goed tegenspel. In de van het aantrekkelijke duel de Rotterdammers eohter reg: 0-3. IJsselmeervogels wam hetzelfde tegen Roda JC (0-4). Van de zes resterende wed strijden was opmerkelijk de 2-0 winst van FC VW op Wageningen. Twee maanden geleden won Wage- njngen in Venlo nog met 5-0 Voor 7000 toeschouwers heeft Elinkwijk volkomen verdiend ge wonnen van een mat en onsamen hangend spelend Eindhoven. Dp Utreohtenaren zetten de semi-profs. die vooral in de eerste helft nauwe lijks tot aanvaardbaar voetbal kwa men, lange tijd onder druk. Dit le verde doelpunten van Van der Ham en Van den Bosch op. Juist in een periode dat Eindhoven zich herstel de sloeg Elinkwijk middels Brouwer voor de derde keer toe. Sparta '25 toonde zich een waardig kampioen van het amateurvoetbal. Na verlenging en strafschoppen be reikten de Brabantse amateurs de tweede ronde, maar het extra werk De winnende getallen in de Duitse Lotto zijn: 16 - 18 - 23 - 29 - 38 -47. Reservegetal: 1. Olympianuznmer: 8730. IJshockey In Heerenveen versloeg Raak IJshockey uit Den Haag met 8-1 de plaatselijke ver eniging Tialf voor de eerste divisie van de nationale competitie. De sco res per periode waren: 1-4, 0-0 0-4. LJshockeyclub Den Bosch heeft za- een competitiewedstrijd voor de eer ste divisie tegen Nijmegen met 3—6 verloren. De scores per periode wa ren: 0-1 0-4 3-1. Zaalhandbal Sittardia heeft zaterdagavond in Sittard de eerste wedstrijd voor de eerste ronde van het zaalhandbaltoeraooi om de Eu ropacup voor landskampioenen he ren tegen Granollers uit Spanje met 17-12 gewonnen. Bij de rust stond Sittardia met 10-8 voor. Er waren 1500 toeschouwers. zou niet noodzakelijk zijn geweest wanneer de 17-Jarige Peter Versloot niet zo geweldig had gedebuteerd in het Dordtse doel. De beslissing viel pas in de tweede serie straf schoppen. Xerxes was in het veld zeker niet de mindere van Heerenveen. De Rotterdamse combinaties duurden echter zo lang dat de Friese defen sie steeds tijdig kon ingrijpen. Een vroege treffer van Meyerink (5de minuut) bracht Heerenveen de winst. Een hard werkend Leeuwar den kwam routine tekort. De Noor delijke amateurs toonden wel bij zonder veel inzet en ijver maar pro fiteerden niet eenmaal van het zwak ke spel van de Almelose verdedi gers. SC Tilburg heeft tegen een on bevangen spelend Ede een verlen ging nodig gehad om de tweede ron de te bereiken. De technisch betere semi-profs namen door Vaai Meete- ren de leiding maar een enthousiast aanvallend Ede antwoordde via een goal van Hogenhout. In het halve uur verlenging gaf de betere condi tie van de Tilburgexs de doorslag. Caesar kwam tegen Helmond Sport op zeer onfortuinlijke wijze achter te staan. Lacroix speelde op een moment dat er geen gevaar dreigde terug op zijn doelman. De ze was echter zo verrast dat hij niet reageerde: 0—1. Het bleek een stimulans voor de gasten die tot dat moment niet hadden kunnen overtuigen. In de 64ste minuut leek het er op dat Zwart Wit de leiding zou ne men. De Boer kreeg een doelrijpe kans en schoot in. Volendam-ver dediger Hoogland kon niets anders doen dan de bal met de hand ke ren. Scheidsrechter Beukman zag hier tot ieders verbazing echter geen strafschop in. Het gevolg was dat Zwart Wit na een gelijkwaardi ge strijd volledig ineenstortte. Toen IJsselmeervogels na een kwartier in de tweede helft nog al tijd geen doelpunt aan Roda JC had toegestaan gingen de enthou siaste Spakenburgse supporters in een sensatie geloven. De Limburgers verhoogden in deze fase echter het -toen was het snel ge beurd met de thuisclub. Een teleurstellend Wageningen, periode-kampioen in de eerste divi sie, heeft zich tegen VW geen kan sen van betekenis kunnen scheppen. De defensie van de Venlonaren speelde een zeer sterke wedstrijd. Kwalitatief bleef de Gelderse der by tussen Vitesse en De Graafschap beneden de maat. De spanning ver goedde echter veel. Grensrechter Geerdink moest na 25 minuten de fluit overnemen van arbiter Van Gastel die door zijn enkel ging en per brancard moest worden afge voerd. Geerdink bleek een verdien stelijke vervanger. Veendam-trainer Cor van der Gijp had tegen Fortuna VI. de rou tiniers Nlenhuts en Blijham uit de beginopstelling gelaten en een ver- Jonging doorgevoerd. Dit was dui delijk aan het frisse spel te merken. Fortuna maakte er niet veel van. VI aar dinger Corver kreeg de gele kaart In de tweede helft van Fortuna SC—PEC Zwolle kreeg de strijd Ferreira, de Portugese Vo- lendammer, schiet hard in de richting van het Zwart Wit-doel. De "w\jd- broeken" versloegen de kampioen van het zater- dagvoetbal met 3—0. meer en meer het karakter van een echt bekerduel. PEC slaagde er na melijk in een 20 achterstand on gedaan te maken. Spannende tafe relen deden zich nog voor maar ge scoord werd er niet meer. ook niet in de verlenging Strafschoppen hielpen de Zwollenaren een ronde verder. Volewijokers bleef het Amers- foortse HVC na harde strijd arbi ter Elsinga moest veelvuldig wegens blessures onderbreken de baas (02). SW deelde tegen Cambuur reeds in de allereerste minuut een stevige tik uit: Van Duppen scoorde. Die slag ls Cambuur niet meer te boven gekomen. ADVERTENTIE Het enige niet kloeke van Karei I export is de prijs. Vraagt u (vandaag nog) aan uw sigarenwinkelier natuurgedroogde, naar die kloeke, pngematteerde senoritas van Karei I. Doen .1 er is maai» één

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 7