Anita Smit wint voor echtgenoot TEAMS SAN0CEL OP DREEF Blonde coach Beidschat geen prijs STERKE START VAN FOREHOLTE KRV blijfi Alphia punt voor cj APPIE HAPPEE TAFELTENNISSERS DOCOS BLIJVEN IN GEVARENHOEK Bloemen voor Eddy Merckx Te snelle knock-out Ï1 MAANDAG 30 OKTOBER 19] WASSENAAR Wie nog enige twijfel koesterde over de zuiverheid van uitsla gen in rennen voor amateurs en amatrices zal zaterdag op Duindigt tot andere gedach ten zijn gekomen. Nico Smit, afgelopen week uitvoerig in het nieuws door een kort geding rond zijn uitkomen in het Europees kampioenschap, moest de kostbare en fel begeerde beker (der amateurs) nog slechts één keer winnen om zich er definitief eige naar van te mogen noemen. Om begrijpelijke redenen werd zijn volbloed Merlo bij de totalisator dan ook royaal gespeeld. Minder belangstelling bestond er voor Franses Love die in deze bekerstrijd werd gereden door Smits echtgenote. Een enthousiast amatrlce, die even wel nog nimmer kans had gezien in de winnaarsring te verschijnen. Na 1800 m. koers waren man en vrouw met hun volbloeds opgesloten in een traag galopperend peloton. Bij het uitkomen van de bovenbocht barstte het geweld los. De mogelijke toe komstige Europese kampioen moest toestaan dat zijn echtgenote zeer gedecideerd eerste werd, daarmee haar eerste overwinning behalend en trots de bokaal voor een Jaar in de wacht slepend. Door Jan Leyendekker In de grote prijs der 3Jarigen ontbrak het favoriet Gerahber ken nelijk aan conditie. Zowel op de lange rechte einden als in de boch ten was de bruine hengst door top Jockey Frans Vandeuren niet voor uit te branden. Lichtgewicht Gailey leide van start tot finish en buitte het enorme gewichtsverschil voor treffelijk uit. Over het falen van Gerahber waren de meningen ver deeld. Meest gehoorde opmerking: trainer Hans Wolffers zou de op dracht van Gerabher in de training wat al te gemakkelijk hebben opge vat. Lijnrecht daar tegenover de mening van Jockey Frans Vandeu ren: "De zware bodem was vandaag Schakers tegen Engels team vrij kansloos VLISSINGEN De schaakinter- land NederlandEngeland heesft twee overwinningen opgeleverd voor de Britten. De eerste ronde wonnen zij met 6%3%, de tweede ronde met 64, waardoor de totaalstand 12%7% werd. In de eerste ronde kwamen alleen Bouwmeester en Scholl tot winst tegen respectievelijk Eley en Mark land. Hartooh, Van Baarle en Cortlever wisten hun partijen in remise om te zetten .In de tweede ronde, die gis teren werd gespeeld, was er slechts winst weggelegd voor Bouwmeester, die andermaal Eley versloeg. Jansen. Kuypers, Scholl, Cortlever, v. d. Weide en mevrouw Jansen kwamen remise overeen. Judo De Nederlandse Mary Schilder heeft zaterdag tijdens het Judotoernooi om de internationale kampioenschappen van West-Duits- land voor dames de titel veroverd in alle categorieën. In de andere klassen gaven Westduitse deelneem sters de toon aan. in zijn nadeel, en het ls al te ge makkelijk om een tegenvallende prestatie op rekening van de trainer te schuiven." Bij de dravers een wat meer posi tieve sensatie. Het paard „Indien", maandenlang de onhandelbare en onberekenbare ruin van trainer Willem van Overeem won eindelijk. „Zij die geloven haasten niet", was het commentaar van eigenaar Leo van Leeuwen. Een opvatting die door de Indien-aanhang werd ge deeld. Zij overwinning leverde slechts een uitbetaling van vier voor één uit. Uitslagen De uitslagen van de zaterdag op Duin digt gehouden koersen zyn: Vanadusprijs: 1. Kwik V (S Hart man) (1.29.1). 2. Komiek Olivier, 3. Koly B. Toto w. 12.80. pl. 1.80 1.40 laprijs: van Dooyweerd) (1.28.2), "2 Lucy Bloemiust, 3. Lord Enterprise Toto w '.3.10, pl. 3.90, 2.20, kopp. 10.1C Querinlcaprlls: 1. Golden Wi JL. Poort) (1.24.2), 2 Judy, LJsaaimondeprljsl! Karimoendjawa (P. E. Bron) (1.26.4). 2 Kurdy Mars 3. Khan du Coq d'Or. Toto winn. 1.80 pl. 1.80, 2.60, kopp. 6.10. W (M. L. v. d. Toet) (1.25.4), Scotch. 3. Jung Benito. Wlnr 2.90, 2.40, kopp. 7.60. Totalisatoromzet 1387.005.- Jan van Dooyeweerd wint met Jojo Buitenzorg het kampioenschap der overjarigen in Hil versum. Tweede wordt Joke met rijder E. Leeman. Darling. Toto winn 3.50 (stal), pl. 7.80, 2.50, 5.30, kopp. 7.30, trio 1.493.50. Zefaprijs: 1. Geatonka (J. Huiberts Ir) (1.24.0), 2. Helios Ch. 3. PrancLna. Toto w. 1.40, pl. 1.50, 3.10, kopp 3.60. üntrepldpiijs: 1. Fury Hollandla (C. Hetteling) (1.24.31 2. Irrlsistlble 3. Hellen Carbonari. Toto w. 3.40, pl. 1.40, 2.50, 3.80, kopp. 7.40, trio 472,. Ultraprijs: 1. Jheronlmus (M. Ver- gay) (1.26.4), 2. Josje du Malre E, 3. Koningsarend B. Toto w. 5.50, pl. 1.70, Overeem) (1.25.9), 2. Iwln Buitenzorg. 3. Fillus de Quinta. Toto w. 4.10, pl! 1.60, 1.70, 1.60, kopp. 10.30. Totalisatoromzet 287.135. Hilversum De uitslagen van de gisteren te Hil versum gehouden draverijen zijn: Chrysantenprljs1. Karosa H (P (P. Koppejan) (1.27.7), 2. Kim Nardin- clant, 3. Kasper Mac. Winn. 2.30, pl. 1.70, 2.30. 2.70, kopp. 6.10, trio 91.-. Clematisprijs (eerste afd.) 1. Karei Duke (G. Bosschleter) (1 Jaoojoke N. Winn. 4.80, pl. 1.70, 2,- 1.20, kopp. 15.- trio I Tljgerlelieprijs (eerste afd.): 1. Ivo D Leeuwen) (1.25.4), 2. Ja- 3. Iwan Spencer Winn. 60. 1.50, 5.30, kopp 13.10. malca Boy, 3. Anjerprljs: 1. Flamingo Six (J. Wa genaar Jr) (1.20.5), 2, Florissant 3. Hazleton B. Winn. 1.90, pl 1.30, 2.30, 1.60. kopp. 4.60, trio 33.70. Kampioenschap der 4-Jarigen: 1. Jojo Buitenzorg (J. v. Dooyeweerd) (1.22.7), 2. Joke, 3. John Areta. Winn. 1.60, pl. Wagenaar jr) (1.22.8), 2. Jacco Buiten zorg. 3 Ideal Buitenzorg. Winn. 3.50, 1.50, 3.20 2.80, kopp. Happy. Winn 8.80, pl. 11.90. Edelweissprljs: 1. Giovanni (P. Smit) (1.21.8), 2. Hanover Cavaljos, 3. Goud vos Heny. Winn 3.60, pl. 2.60, 1.70, Clematisprijs (tweede afd): 1. Kaper Zaalhandbal LEIDEN Foreholte is sterk be- gonnen in de regionale eerste klasse zaalhandbal. De Voorhoutse dames versloegen Verburch, dat op eigen terrein geconfronteerd werd met een 89 nederlaag. De heren van HVL moesten in de regionale derde klasse een daverende klap incasseren van AHC '28: een nederlaag van 126. De dames van HVL deden het in de Afdelings tweede klasse heel wat beter, van SOS werd met 5—2 ge wonnen. De dames van Foreholte begonnen bij Verburch yzersterk. Hannie Bos kamp en Nora van Niekerk en Elly Hoek en Annemieke de Bruyn sta ken in glanzende vorm. In nog geen acht minuten tyd keek Verburch tegen een 0—3 achterstand aan en daar mocht die ploeg nog niet eens over mopperen. Via 36 by de rust en 56 halverwege de tweede perio de, liep Foreholte weg tot 58 Met nog tien minuten te spelen open baarde zich toen de oude fout. Op balbezit spelen ligt de Voorhoutse formatie niet zo best en Verburch kwam nog gevaariyk dichtby. Maar Foreholte had toch het laatste woord: 8—9. De heren van HVL, zonder Piet Hiestand en Peter Onvlee, waren niet opgewassen tegen AHC '28. De Leidse aanval was zo zwak dat de Hagenaars al snel na het begin konden handballen in de weten schap dat het duel eenvoudig niet verloren kon worden. Het werd ten slotte 21—6 voor AHC, een uitslag die duideiyk zal maken dat er by HVL snel iets zal moeten gebeuren. Anders zal er aan degradatie niet te ontkomen zyn. De dames van HVL begonnen goed. Het keerpunt van de party tegen SOS kwam by de stand 22 toen Wil Schulte van der Drift een straf worp stopte. Dat inspireerde haar teamgenoten om door te druk ken naar een 5—2 zege. Een verdiende zege boekten de Warmunda-heren. In het duel met EDH 2 gaf de betere Warmondse conditie duideiyk de doorslag. By de rust was de stand nog geiyk, het einde kwam met een 10—9 zege vooi Warmunda. In de dames-afdeling twee domi neerde Jong Ade vooral na de rust tegen Hygie 2. De stand van zoals die by de pauze nog op het scorebord stond, werd in de tweede helft naar 83 voor Jong Ade getild. De heren van MSV tenslotte gaven de reserves van Hercules geen schyn van kans. By de rust stonden de Noordwykers op 106, het einde kwam met een nog royaler marge 21—15. Uitslagen: Tweede klasse dames Northa 1Foreholte 2 163; derde klasse dames: Animo 2MMO 713 Tweede klasse heren: Northa—Ani mo 3 149; derde klasse: MMO Northa 3 2015. LEIDEN Omdat de wedstrijden van Sanocel 1 en 2 tegen respecti vely k Tempo Team en St. Aloysius tot nader te bepalen datum zyn uit gesteld kwamen voor Sanocel alleen team 3 en 4 in actie. Team 3 speelde in Grootenbroek de al tyd lastige uitwedsfaryd tegen Dito. Wibo van Gennip ca. sloten dit duel mot een 73 winst af zodat men vol vertrouwen de grote stryd tegen titel- concurrent VDO tegemoet kan zien. Alleen het dubbel en partyen van Chrispyn en Springer gingen verlo- Het vierde team van Sanocel biyft ook kansrijk voor de titel na de 73 winst op VW uit Leidschendaan. Bert van Schie bleef ongeslagen, ter wijl Tung en dDe Roode slechts een maal het onderspit dolven. DOCOS weet zich nog steeds in de gevarenhoek na de 23 nederlaag te gen het sterke AMVJ 2. Van Veen c.s. kunnen alleen door verhoogde trai ning en verrassende zeges het hoofd klasseschap voor DOCOS behouden. Tegen de hoofdstedelijke kampioens pretendenten was het volkomen kans loos. Alleen Van Veen en L'Ami scoor den tegen. NSSS heeft geen profyt getrokken van de gunstige uitschieter van Piet Warmerdam. By zijn drie zegers tegen Oriënt voegden Paridon en Kret er samen slechts één, zodat met 6—4 verloren werd. Avanti weet zich de finitief uitgeschakeld voor de titel door de 64 nederlaag tegen VDO. Van Wetten, mat één verliesparty, duidelyk te sterk voor zyn klasse, werd ook nu te matig gesteund. TOV heeft ook tegen het zwakke JCV zyn eerste punt niet kunnen behalen. Het duel was namelyk ste reotiep aan het eerste. Ook nu be paalde tweemaal winstparty en van Alkemade en één van Hoorn de eind stand op 37. By de Treffers zal men met ge mengde gevoelens op dit week-end terug zien. Het eerste herentsam weet zich namelyk na de 64 nederlaag tegen Jasski uitgeschakeld. Jacques v. Ruiten kon ditmaal zyn teamvge- noten niet inspireren met zyn ene zege op Brack ee. En omdat Cees Ves- seur met winst op Maassen ook nog steeds beneden zyn niveau speelt wa ren de Treffers vrywel kansloos. De winst van de derde man H. v. d. Zwet bepaalde de eindstand op 37. Hiertegenover staat echter de nut tige 7—3 winst van de reserves op Noad en de zege met dezelfde cyfers van de dames in de ereklasse op het Limburgse Maasbree. Jos van der Meer en v. d. Laan bleven hierby on geslagen. Koos van Beek en Mary Thuis wonnen ieder twee keer terwyi Nelly Elsgeest en Leo de Jong ieder mat één keer winst genoegen moesten nemen. Ook de beide dubbels waren voor de Treffers. In dezelfde dames ereklasse behaalde Steeds Vooruit in de streekderby tegen Avanti een 7—3 overwinning. De uitslag was voor Avanti misschien rooskleuriger ge weest als naast de zeges van Vree burg en Smits het dubbel niet on- fortuinlyk verloren was gegaan. GENT Eén dag na zyn te rugkeer uit Mexico City is Eddy Merckx (foto), zyn wintersei zoen begonnen in het Kuipke van Gent. De belangstelling was enorm. Merckx reed ondermeer in een omnium tussen een Bel- gische ploeg en een Nederlandse. De Belgen wonnen, nadat Merckx zyn bloemen in ont vangst had genomen. Uitslagen: sprint: eerste rit: 1. Godefroot laatste ronde in 10,3 sec.; 2. Balk, Tweede rit: 1. Sercu 10,4; 2. Duyndam. Der- Puntenkoers: 1. België 49 pnt. 2. Nederland 22 pnt. 1000 meter vliegende start: 1. België 1 min 0.7 sec, 2. Nederland 1.02,5. Ach- ervolging over 5000 meter: 1. België, 2. Nederland ingelopen na 3 minuten en 6 sec. Afval- wedstrijd: 1. Duyndam; 2. Merckx; 3. Balk; 4. Sercu; 5. rit: 1. Merckx; 2. Tabak. Tabak; 6. Godefroot. DEN HAAG Voor de der tiende maal zyn de beste Ne derlandse honkbalspelers geko zen. Voor de eerste maal komt de naam van Herman Beid schat by de bekroonde spelers niet voor. Tienmaal is de Haar lemmer als beste werper naar voren gekomen, verschillende malen greep hy de gouden plak als beste slagman en ook werd hy enkele malen uitgeroepen tot de meest waardevolle speler. By de zes medailles die nu zyn uitgereikt was er echter niet eén voor deze unie ke figuur in de nationale honk balwereld, ofsohoon zyn percen tage als werper veruit het beste is: 1.000. Een systeem dat af- wykt van het in vorige Jaren ge volgde, heeft nu echter Jan Dik Leurs, een clubgenoot van Beid schat, aangewezen als de beste werper. Het zilver ging naar Rob Hoffmann, düe dit seizoen zyn carrière beëindigde. Beidschat werd vierde. Goud verwierf ook Wim Crou- wel als beste slagman, Hudson John eindigde als tweede. Ha milton Richardson kwam weder om in het bezit van de onder scheiding .jneest waardevolle speler", zilver was voor de Storksspeler Wim Remmerswaal. Een merkwaardige beslissing, want Remmerswaal stond by de werpers op de 15de plaats en kwam op de slaglyst niet by de eerste 20 voor. Ook by de sofbaLsters werden de bes ten gekozen. Mlarjan van Gin- hoven van HHC kwam als beste werpster uit de bus, Ineke Wea sels (Onze Gezellen) als de beste slagvrouwe en Ans Kroon van DSS als de meest waarde volle i BARCELONA De Spaanse .moker" José Urbain heeft za terdag in Barcelona een nogal merkwaardige boksoverw inning behaald op de Amerikaanse zwaargewicht Sonny Harris. Het gevecht was minder dan één minuut aan de gang toen Urbain een rechtse wilde proberen en Harris plotseling op het convas viel. De ringrechter telde Har- ris vervolgens uit. Het wtas ech ter duidelyk te zien geweest dat de Amerikaan viel nog voordat de stoot van Urtain hem had geraakt. Hy werd dan ook gedis kwalificeerd wegens het stimu leren van een knock out. Hem werd ook zyn gage ontnomen. ROTTERDAM De Ame rikaanse bokser Tommy van Hatten, die vanavond in de Rotterdamse Rivierahal bokst, kan zich de weelde van een nederlaag nauwe lijks veroorloven. Hij is zo ver bekend de enige bok ser ter wereld die zijn vrouw als coach heeft en zij mag er zijn. Op de foto neemt de blonde coach Tiaar' bokser onderhanden. Rechts hun dochtertje Tammy. LEIDEN Helena Molkenb(*e is de sportiefste voetbalster die bij Weteringse Girls rondloo Tot deze conclusie kwam men minste in Oude-Wetering. Hek werd, voordat: de meisjes a® hun 120 overwinning op Lisse begonnen te bouwen, gehuldijj"" Het tweede team van Weterini Girls had met een minder pl< rige affaire te doen. Julia Ha moest met een gebroken sleut been de wedstrijd staken. Zaterdag KRV I heeft zich nu duidelyk a de kop van de ranglyst genest Ondanks wat blessures vrouwe Annelies Kentsch, kreeg Li nunum niet de kans om zoals by phia een gelykspel uit de stryd slepen. By rust keken de Leidse nu jes al tegen een 30 achterstand a In de tweede speelhelft voegden Katwyksen daar nog eens vier tr fers by. Nies van der Mark scoc 3 x en veroorloofde zich schop te missen. De overige doelp ten kwam voor rekening van Nel Beelen (2 x) Inge de Jong (lx) q ny Beekhuis (lx). Het tweede team van KRV verl' met een uitslag die een spiegelbf was van de zege van het eerste Alphia-dames lieten de bezoeks !I zien wat het eerste aanstaande s u dag te wachten staat. Anneke van Panne scoorde (3 x), Henny Scho 1 wille (3 x) en Beppie Lagering (1 K Eindelijk weer eens een over winn r. voor de Leiderdorpse RCL-dames.ei 20 "pakte" RCL het team van w brugge. De doelpunten kwamen Joke de Ruiter. Woubrugge heeft, dat de rust met een 10 achterst was ingegaan, hard gewerkt i beters op het scorebord te krjjzl maar doelvrouwe Clazien Hogerv hield veel "geheide" doelpunten e Ook Oegsbgeest won zonder ee: gencoal te moeten inkasseren 101 Weringse Girls n. Nadat Tinn'i£ Strijk voor rust 20 had gescoj^ maakte zy daarna haar kwartet een strafschop en een fraai doelpil6 vol. Zondag r UDO I moest gisteren tegen tweede aantreden. Dat was niet „makkie" dat de dames van de se tie hadden verwacht. Sterk ki UDO II voor de dag, zodat het 30 werd. Doelpunten kwamen Gonny Zandbergen, Marian Velfc en Willy Meeuwenoord. Unibas Oranje Groen besloten tot tenverdeling: 0—0. Een eindstf waarmee Oranje Groen niet vreden was. Kansen werden by vleetr gemist. De krachten by SJ Iduna ontliepen elkaar niet veel. fn bouwde goed op maar miste een maakster". Iduna, met al een jai meer voetbal-ervaring, benutte van de schietkansen (Kathleen boom) en won met 0—1. Lisse VVSB gooiden het ook op een koordje (33). De Lisse doelpuie kwamen van Anette Jumelet (1 xp Miriam Dyker (2 x). De Randstad Ladies deden het tuurlyk weer uitstekend T< Kickers kwam 70 op het scoreb De doelpunten werden gemaakt ()C Marion de Groot (5), Ciska Hojlj" vorst (1) en Fiet Brussee (1) Een lesje in doelpunten mi l< kregen de Lisse n van de Weterip Girls dat een 120 overwinning nenhaalde. De doelpunten kwa ez van Joke van Klink (5x), Stef Kalker (3x), Jeanne Kuipers (pd Corrie Bollen (lx), Anneke ten (lx) en Helena Molkenboer (^e Stand; ZATERDAG KRV I 8—15 RCL Alphia 8—14 Woubrugge Lugdunum 89 Wet. Girls Oegstgeest 78 KRV 2 SVLV 7— 6 ZONDAG Rdst. Sp. L. 8—16 Iduna UDO I 8—14 SJC Wet. Girls 814 Oranje Gr. Lisse I 7—9 Lisse n WSB 9— 9 UDO II Kickers '69 78 Unitas L. LEIDEN De lyst stens In het voetbal wordt aangevj i door Randstad Sportladies; 1. Ma ,t de Groot - Cisca Hogervorst 2( Joke van Klink (Weteringse G 19; 3. Nel van Beelen - Janny Piin (KRV) 17; 4. Nies v. d. Mark (K a 13; 5. Ineke van Kans (WSB) 9,

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 12