Quick Steps leidt UVS naar 'afgang' Roodenburg geklopt met eigen wapen LFC te royaal beloond: (1-3) LUGDUNUM SNEL UITGEBEKERD OPMERKELIJK ZEGE CSKA Drie treffers niet genoeg PAGINA 10 MAANDAG 30 OKTOBER 1972 LEIDEN De eerste bekerronde van de voetbalamateure heeft vooral In de Leidse regio een aantal op merkelijke uitslagen opgeleverd. Daar waren allereerst de sensatione le nederlagen van de top amateurs T7VS en Rooderiburg die tegen vier deklassers tenonder gingen (vorig seizoen werd UVS ook al uitgescha keld door een vierdeklasser: SJZ won toen in de Kikkerpolder met 12), daar was die nederlaag van Lugdunum, dat ook al een vierde klasser door moest laten bekeren en daar waren die even opmerkelijke uitslagen van zaterdag. Het hoog op de competitie-ranglijst verkerende Noordwijk moest het hoofd buigen (23) voor de Wassenaarse vierde klasser! SV'35, dat zichzelf notabene zo kansloos had geacht dat het met het oog op de recette liever in Noordwijk wilde spelen dan op het eigen terrein. In het bekerweekein- de wonnen op hoger niveau alleen Quick Boys (0—2 bij TAW) Rijns- burgse Boys (3—2 na verlenging bij Be Fair) en LFC. En dat zijn nou Juist de ploegen die enige wisselval- iligtheld in de oompetitie niet kan worden ontzegd. HAAGSE VIERDEKLASSER BEKERT DOOR 3-2 twee treffers SOFIA (CSKA) Tegenstander van AJax in de tweede ronde van het toernooi om de Europese voet balbeker voor landskampioenen, heeft gisteren in een wedstrijd voor de Bulgaarse competitie met 81 gewonnen van Laskov. Na negen wedstrijden delen Lokomotive Plov div en CSKA de eerste plaats met dertien punten. Akademik Sofia staat derde met twaalf punten. DEN HAAG De speling van het bekerlot bracht ze weer bij elkaar. Vierdeklasser Quick Steps uit Den Haag en UVS hadden elkaar al eens vaker ontmoet op het voetbalveld. Twee van die (oefen) gelegenheden van vorig jaar stonden de Hage naars nog in het geheugen gegrift: de 61 van een sneeuw- partijtje en de 05 van de erewedstrijd onder het nieuwe kunstlicht van de Hagenaars. Met het oog op die normale ne derlagen had het kleine Quick Steps zich dan ook geen enkele illusie gemaakt voor de zondagse bekerpartij. Trainer Aad Janssen: „Vooraf hadden we getekend voor een nederlaag van twee, drie-eén". „snelle stapper" Koos Vermeulen de werden vervangen door Van Putten Leidse nonchalance al in de tiende i en Groenendijk) mee tot aan de minuut had bestraft (10 na een rust. Daarin verkondigden enige voorzet van middenvelderBouwens) Haagse bestuurders het underdogge was het al te merken. In de steriele voel nog openhartig in uitspraken |ren naar een gelijkmaker dacht als: „Het is leuk dat wij dat doel- U-VS dat het allemaal wel vanzelf j punt hebben gemaakt, dan blijft het De ouderwetse verrasser sloop echter rond, daar op dat veldje na bij het Zuiderpark. Op het terrein, annex openbare speelgelegenheid, waarde toeschouwers nooit entree hoeven te betalen in verband met een gemeentelijke verordening, daar sloeg de „verrasser" gratis toe: Quick Steps won met 32 en dat was neg volkomen verdiend ook Want UVS, hooghartig, ongein. Door Paul de Tombe spireerd UVS dat zo duidelijk dacht dat het allemaal wel goed zou ko men, liep zó lang aan een zo dui delijk misplaatste overschatting te lijden dat de achthonderd kijkers het al aan hadden zien komen. Toen gaan en dat het gapende klas senverschil vanzelf wel in doelpun ten zou worden uitgedrukt. En eigen lijk was dat ook wel een „logische" gedachte die nog eens extra wed ge voed doordat Gerard Désar een klei ne Leidse tempo-versnelling waar deerde met de gelijkmakende tref fer (20e min., na aangeven van felle tenminste nog even spannend, En jawel, spannend bleef het. Maar dan wel op een andere ma nier dan was verwacht. Quick-Steps trainer Janssen: „We hadden ge dacht dat UVS in de tweede helft wel anders zou gaan voetballen, toen waren ze immers gewaarschuwd?" Maar nee hoor, UVS bleef volhar- Dickie v. d.Boogaart) Al geurde die den in de idee dat het niet kon i dan ook naar buitenspel toch zag Je die elf jongens in het UVS- shirt denken: zie Je wel, als we even willen, maken we het zomaar Papieren Klein Duimpje Quick Steps, vorig seizoen gedegradeerd tot vierdeklasser droeg het ontzag voor bijna voltallig UVS (alleen Hendrik- Verver deden niet mee, zij liezen; het frutseltje en friemeltjes- voetbal leidde tot de eigen afgang Linkerspits Jan Teunissen en weer Koos Vermeulen brandden nog twee vernederende gaten in de ronduit zwakke Leidse defensie en binnen twintig minuten na de pauze leidde het simpel, rechtlijnig voetballende Quick Steps met 31. Toen pas raakte UVS geprikkeld, toen pas kreeg UVS haast. Het was te laat. Alleen Désar kon zijn gezicht nog eenmaal redden: hij kopte 3—2 op de wereld na een hoekschop van Invaller (voor Piet van Putten, Kees Duprie kwam Wil Groenendijk nog vervangen) Hans de Kruiff, wiens naam meer voetbalkwaliteiten doet vermoeden dan hij er heeft. In de gehaaste drijfjacht op 32 mocht UVS zich tenslotte nog ge lukkig prijzen dat tegenstander Frans Mol wel onder de grond kon krui pen nadat hij een unieke gelegen heid op 42 voorbij had laten gaan; het bespaarde UVS een nog comple tere afgang. Trainer Wally van Schooten deed het duel af met één alleszeggend woord (.waarde loos"), zijn collega Aad Janssen had meer stof tot praten: „Quick Steps wilde er alleen maar een goede oefenwedstrijd van maken. UVS had de dag echt niet, hoewel dat natuurlijk niet wil zeggen dat eersteklasser ons dan niet moet kunnen „opknappen". Dit resultaat is eigenlijk onmogelijk. DEN HAAG Roodenburg is met zijn eigen wapens ver slagen. Nu het tegen een bescheiden vierdeklasser als GDS zelf als spel- en smaakmaker moest fungeren, verviel het in dezelfde fout, waartoe de competitietegenstanders van Rooden burg zich zo gemakkelijk laten verleiden: spitsuur in het straf schopgebied van de opponent en bedrieglijke, landelijke rust in eigen omgeving. Resultaat: een sensationele 21 nederlaag te gen een ploeg, die alleen in de openingsfase de indruk wekte nog midden in een schriftelijke voetbalcursus te zitten, waarbij trainer Theo Valkhof (ex-Holland Sport) voor de geluidsban den zorgt. De Ironie van het lot wilde dat rechter v. d. Pol met wat al te gul- Roodenburg in de 13e minuut de leiding nam. De naar de linker vleugel afgezwenkte Hans Hannaart tikte de bal richting centrum waar Sam den Os in eerste instantie het dienblad aan zich voorbij liet gaan, waarop Reinier Verkuylen met een strakke schuiver doelman Paul Mertens passeerde: 01. Op dat moment leek niets de wensdroom van elftalbegeleider Jan van Wezel in de weg te staan: voor de wed strijd zei hij nog hoopvol: "Laat t maar 91 worden, zoals in de oefenwedstrijd tegen SJZ. De beker zegt mij niets, maar deze wedstrijd wel. Halen wij flink uit dan scheelt dat bij de volgende twee thuiswed- strUden tegen Hermes DVS en te gen Xerxes er zo"n 300 man. Maal f 1,50Of de kassa nog zo frequent zal rinkelen nu Rooden- burgs hoogmoed voor de val kwam? Trainer Rinus Smits, die de neder laag grotendeels weet aan het slechte terrein ("het veld was pol- lerig waardoor Je nauwelijks com binaties kon uitvoeren"): "Volgen de week kunnen we in ieder geval weer onze vertrouwde taktiek uit voeren. We konden nu toch niet op onze tegenstander gaan staan wach ten en stil blijven staan? Ik had graag in deze wedstrijd een planne tje willen uitproberen voor de wed- strild tegen HDVS. Hoe dat er uit ziet? Dat zeg ik niet. Dan weet Hermes dat ook binnen enkele da gen. Zelf vragen wij ook altijd de kranten op. Dinsdagavond weten we precies hoe de eersteklassers heb ben gespeeld". En even later zich zelf tartend: "Ik hoop dat Hermes dit verslag ook te lezen krijgt" De opmerking sloeg op het verre van fantasierijke spel waarmee zijn pupillen de verwachte mon sterscore wilden bereiken: mislukte dieptepasses, een laag tempo en 'n groot gebrek aan improvisatie. Na tuurlijk, de techniek was bij Roo denburg heel wat beter verzorgd, maar voor het overige nam het al leen maar het scenario over, dat Noordwijk een dag eerder ook al over een vierdeklasser had doen struikelen Niet zozeer de manier, waarop GDS over Roodenburg heen wi-te kon bekoren, wel de wijze, waarop een eersteklasorganisator als aanvoerder Nico van Leeuwen het beleg hielp doorstaan. De doel- p n. In de 20e en 25e minuut, vr len tezamen een Sinterklaas- p" :kct. dat wat vroegtijdig bij de Hagenaars werd afgeleverd. Eerst sneed een van de linkervleugel ge lanceerde voorzet van Koevoet op vallend simpel door de gehele Leid se defensie, waarop Nesvadba de uit de neus bloedende Peter Ciere handig passeerde en vervolgens Mattie Keereweer eveneens uittel de: 1—1. Vijf minuten later reikte scheids- Ie hand een strafschop uit aan Westbroek, die door Aad de Groot uit balans was gebracht: 2—1. Voor Roodenburg het sein om de bewe gingsvrijheid in de eigen voorhoede tot een minimum te beperken. Zelfs Cor Pennenburg en Peter Cie re bevorderden de verkeersopstop ping, waaruit slechts sporadisch een Roodenburger kon ontkomen. Voornamelijk Sam den Os, die een maal op Mertens knalde, waarop Verkuylen "in de rebound" even eens op de GDS-goalie stuitte. In de tweede helft vuurde Den Os nog eenmaal op de binnenkant van de verste paal. Voor het overige ver bleekte GDS niet onder de vloed golf van Leidse aanvallen. Ook niet toen Cees de Roode de plaats van Stan v. d. Meel innam. Teleurge steld merkte Smits later op: "Ma ken wij een doelpunt dan is het gebeurd. Dan moeten die Jongens naar voren komen en vallen er wel meer doelpunten". Origineel is dat excuus niet. Roo- denburgs tegenstanders in de com petitie komen zo vaak tot diezelf de constatering Roodenburg: Keereweer; Ooyen- dijk, Tisseur, Pennenburg en Ciere; De Groot, Verkuylen en De Klerk; Hannaart, Den Os en v. d. Meel Jan Preenen Stolwijkers gaven goed partij STOLWIJK Zwart-geel zijn de kleuren die de Leidse eer in de tweede bekerronde moeten verdedigen. Als enige Leidse club speelde LFC het klaar zijn eerste wedstrijd, tegen vierde klasser Stolwijk, met voordelige cijfers te besluiten: 13. Optimisten die uit deze uitslag de conclusie trekken dat de kanaries een goede partij voetbal hebben laten zien, kunnen wel inpakken. Maar heel incidenteel, en eigenlijk alleen in de eerste helft, heeft LFC laten zien dat het twee klassen hoger speelt dan de Stolwijkers. over de bal is qestavt. Rooden- (Foto Jan Holvast) BODEGRAVEN Het meest opvallende van het duel Bode gravenDocos was het feit, dat in de competitie zo moei lijk scorend Docos, driemaal de weg naar succes wist te vinden. Bodegraven bleef ech ter steeds aan de winnende kant van de score en bereikte dan ook de tweede ronde: 43. Al in de eerste minuut kwam Bodegraven op 10, toen Kees Blonk volkomen vrij werd gela ten en gemakkelijk kon scoren. Pas vlak voor de rust kwam Docos naast Bodegraven. Wim Franken (ex-regionaal en UVS en ex-ZLC) rondde een voorzet van Peter Dubbeldeman naar behoren af: 11. In de eerste minuut van de tweede helft, kwam Docos opnieuw achter, door een doelpunt van Jan van Polanen in eigen doel. Tien mi nuten later scoorde Hans Krom de gelijkmaker. De vreugde was echter van korte duur, want een dubieuze strafschop van Piet Potuit (Kees Blonk was onderuit gelopen) betekende opnieuw een voorsprong voor Bodegraven: 3—2. In de twin tigste minuut besliste Piet Pot uit de wedstrijd. Een vrije trap van Dolf Scheer stelde hem in staat de vierde Bodegraafse treffer te laten noteren. Docos vocht nog wel terug, maar het kreeg pas in de laatste minuut loon naar hard werken. Van Polanen werd onderuit gehaald binnen het strafschopgebied en dat betekende opnieuw een strafschop. Kees Vrisekoop be laste zich met het karwei en scoorde: 43. Stoywijk begon op de voor de laaggeklasseerde olubs typerende manier" girote stappen gauw thus voetbal". Met de lange, vaak onge controleerde harde trappen naar vo ren had de LFC -verdediging weinig problemen. Al in de vierde inuut was ook duidelijk dat er niet zo bij zonder veel aanvalsraffdnement voor nodiig was de Stoywijkse verdedi ging danig in paniek te brengen. On danks het te lage tempo waarmee LFC een goedlopende aanval op bouwde, waren de Stolwijkers vol komen verrast door een schot van Peter van Laarhoven, dat op de lat spatte. De weg naar een grote over winning was duidelijk aangegeven, maar de LFC-ers hadden een half uurt nodig om die richtingaanwijzer te vinden. Pas in de 31ste minuut trok Wim van der Linden de verde diging goed uit elkaar en bereikte zijn pass de vrijgelopen Dick Par don die met een hard schot vanaf de rechter vleugel de voortreffelijk lnvaldoelman Zijderlaan passeerde: 0-1 Bij de schaarse goed uitvallen van LFC hadden de Stolwijkers hun oog jes goed gebruikt, dat bleek al snel in de tweede helft. Na een serietje LFC-aanvallen, die in de negende minuut resulteerde in een doelpunt Theo van Seggelen (2-0) prikte Stolwijk het ballonnetje van tweede klasser-suprematie moeiteloos door. Een blunder van de LFC-verdedi- waardoor Hans de Jong ge makkelijk in zijn eentje Bouwmees ter onder vuur kon nemen, werd nog niet afgestraft. In de vijftiende mi nuut echter scoorde deze speler uit een voorzet van Burger toch 2-1. De Door Henriëtte v. d. Hoeven De Busser blijft lachen ondanks 1-0 verlies DEN HAAG Ook voor Lugdunum zijn de beker-perikelen dit jaar maar van korte duur geweest. Negentig minuten lang liepen de pupillen van trainer Joop de Busser tevergeefs naar de juiste aanvalspatronen te zoeken om het Haagse Cromvliet, dat momenteel een zeej- bescheiden plaats in de vierde klasse B inneemt, op de knieën te krijgen. Negentig minuten lang za gen de Hagenaars kans om tussen elke groenwitte combinatie vroegtijdig een been of een hoofd te zetten om daarna zelf brutaal op pad të gaan en de Lugdunum-achterhoede keer op keer aan het werk te zetten. Éénmaal had zo'n Haagse actie succes (25 minuten na rust). Het was genoeg om Lugdunum definitief naast de bekercompetitie te zetten. voorgehouden". Dat was misschien ter geen reden om met een kwaad £)oor gezicht de (af) gang naar de spelersbus te maken. Verklaarde de Dimon van Meijgaarden Busser: "Ik kijk wel uit. Als ik dat ga doen loop ik een grote kans om een hartkwaal op te lopen en daar pas lk voor. We hebben gewoon vre selijk dom gevoetbald. Ik heb In de tweede helft wel 27000 verschillende opstellingen gezien alleen net niet die ene die ik ze in de rust had voor gehouden". Dat was misschien voor rust ook al het geval toen Lug dunum, zonder de geblesseerde Gijs Collé en de niet opgestelde John Manuputty (niet getraind) maar met Gé van Delft en Nico Reyne- veld in de achterhoede, constant weigerde om enig verrassingsele ment in de aanval te doen. Het van tevoren sterk opgepepte Cromvliet kreeg zelfs nog de meest reële sco ringskans, toen middenvelder John Muizer in de 15e minuut uit een vrije trap even buiten het straf schopgebied hard tegen de doel- lat aanschoot waarna één van de Haagse aanvallers scoorde. Scheids rechter Den Boer uit Dordrecht had echter al hands geconstateerd en behoedde Lugdunum voor een vroegtijdige capitulatie. Het had voor Lugdunum de waarschuwing moeten zijn dat dit Cromvliet een volwaardige tegenstander was. De groenwitten bleven echter halstar- rig vasthouden aan het korte aan- valsspel en weigerden dieptepasses te gebruiken op het kleffe veld van de Hagenaars. Trainer de Busser pro beerde daar in de tweede helft radi caal verandering In te brengen door Nico Reyneveld te wisselen voor Karei de Wit, die de linksbuiten plaats van Jan Pijnakker mocht gaan innemen. Wim de Roo moest de Linksaohterplaats voor zijn reke ning nemen, terwijl Leo Redel en Hans van der Starp meer offensie- vere taken kregen toebedeeld. Die ingreep had weinig succes. Het spel van Lugdunum bleef te steriel om de Hagenaars op de plaats te zet ten waar ze, naar de stand van de competitie bekeken, eigenlijk thuis horen. Bovendien stak de Haagse doelman Bert Koning in uitsteken de vorm en keerde de weinige ge vaarlijke schoten van de groenwitte voorhoede met groot gemak. In de 70ste minuut was Lugdumums beker - droom ten einde. Een aanval over links belandde bij de vrijstaande Al- bert v. d. Donck, die doelman Gé Dubbeldeman in een kansloze poli tie manoeuvreerde: 1-0. Het was het seon om een Leids offensief te star ten. Cromvliet beantwaordde dit „professioneel" en trok zich bekwaam terug op eigen helft en verdedigde tot de laatste minuut als volleerde "vierdeklassers" de fel bevochten be kerwinst. Lugdunum: Dubbeldeman, Oppe- laar, De Cler, Van Delft, Reyneveld bal was daarbij wel door Theo van Seggelen van richting veranderd. De LFC-verdediging begon hierna steeds nonchalanter en ongeïnteres seerder te spelen. Er werd gewoon om "klappen" gevraagd. Dat die klappen uiteindelijk na een half uur toch nog in de verkeerde (Stolwijk) hoek vielen dankte LFC alleen maar het goede keepen van Bouwmeester en de geringe scorings-routine van Stolwijk. In die 30ste minuut pinde Theo van Seggelen de eindstand na een voorzet van Wim van der Lin den op 3-1 vast. Deze acie van LFC was zo razend vlug dat de heel goed leidende scheidsrechter Heynen het doelpunt pas telde toen Peter van Laarhoven de terugspringende bal voor de tweede keer over de doellijn werkte. Een 1-3 overwinning maar niets om als LFCer trots op te zijn. LFC - Bouwmeester; Geerlof, Hoek, Holswilder, C. Gubler (Ubbdnk); Van Seggelen, Van der Linden; Par don, Van Laarhoven, Polanen (Bo- kooij) P. Gubler. Nederlaag voor regionalen van Roodenburg: 4-1 ROTTERDAM De regionale Jeugd van Roodenburg heeft tegen het dit Jaar sterk verjongde team van Feyenoord een zwakke wed strijd gespeeld. De Rotterdammers trokken vanaf het eerste fluitsig naal ten aanval en slechts door goed verdedigen hield de „Noord- ploeg" tot in de 40ste minuut stand. Toen echter nam Feyenoord ver diend de leiding en die voorsprong werd na de hervatting binnen 20 minuten naar 4—0 uitgebreid. Roo denburg kwam na deze treffers vreemd genoeg beter in vorm, zo dat Feyenoord op zijn beurt in de verdediging werd gedrukt. Johan van Dam scoorde 10 minuten voor tijd 4—1. Dat werd ook de eindstand. Overwinning voor Frern KOPENHAGEN Frem, tegen stander van FC Twente in de twee- (De Wit). De Klerk, Bede,, Van derl Starp, De Roo, Schilthuyzen, Pijn- hagen in een wedstrijd voor de akker, Deense voetbalcompetitie met 4—2 gewonnen van B 1909 uit Odenae.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 10