Geldbuidel Kangeroes leeg Boldoot Frans Amstel Race zonder concurrentie APPIE (Trainer Kwestro: krijgen we geen medewerking dan laten we de zaak gewoon ontploffen... Wielerkalender Zondag (knvb-elftal) Zaterdag (KNVB-eifiai) 'OLYMPISCHE' LOTERIJEN Leidse knakkers en oude Haagse mannen 7j ZATERDAG 28 OKTOBER 1972 LEIDEN "De Kangeroes" lijkt uitgesprongen. De geld) buidel is zo goed als leeg. Sponsor Elmi heeft de vol- jyballers onbewust in hun (over) hemd gezet, de NE- TDBO-afdeling Leiden heeft drie Kangeroesteams uit de ompetitie laten terugtrekken en om het dreigende faillis- ement helemaal te verklaren heeft een aantal bestuurders zegens overBELASTING van hun werkzaamheden als mbtenaar de "renseignementen" van een woelige periode loeten overdragen aan jonge opvolgers. Een van hen is trainer Johan Kwestro, 24 jaar, en tot voor Y2 jaar in het eerste team meedraaiend. De ruïnes overziend egt hij: „Krijgen we geen medewerking en komt er geen fusie Dt stand dan laten we de zaak net zo lief ontploffen. Sommige pelers zijn afgestudeerd en kunnen zo elders prachtige posities aan bekleden, maar zij blijven voor Kangeroes in Leiden". rooruitlopend op de bom-melding, die in het belang van de jpsport in Leiden hopelijk een nepbom zal annonceren, wil .westro best© toegeven dat Kangeroes er zelf ook debet aan dat het mogelijk achter het (volleybal) net gaat vissen. Al ij de oprichting nam het zichzelf in het „ootje", toen het zijn oèlstellingen weerspiegeld wilde zien in de naam Kangoe- oes. De "o" ging echter in de drukte van de oprichting ver- >ren, zoals in die prille fase ook werd nagelaten een hecht •am van bestuurders aan te stellen. „Wij hebben nooit een echte, oude achterban gehad, zoals de iees,te verenigingen. Kangeroes is voortgekomen uit het [ymnasium. Later kwam daar het Rembrandt Lyceum bij. Qua rganisatie zijn we misschien nooit echt van de grond geko- ien. De bestuurders waren meestal jonge knapen, die zelf nog leelden en hun tijd ook volop aan andere werkzaamheden ioesten besteden". Johan Kwestro: ,We hebben nooit een echte, oude achterban gehad. (Foto Jan Holvast) een rode draad zijn de toestuur- fee problemen door Kangeroes his- le blijven lopen. Vier Jaar geleden k die lijn eindelijk te breken toen belastingteam van VVS samen- ïg met Kangeroes. "VVS had altijd a capabel bestuur, maar geen spe- Bij ons was het precies anders*. Vijf jaar na de oprichting eelden we al in de hoofdklas". Het oor Preenen de fusie was echter na ie Jaar al weer weg. Penningmees- Chris de Graaf verhuisde naar asterdam. Voorzitter Mieog en :retaris Roelandse kwamen in tijd- od. Roelandse: "Omdat wij ons te- trokken en de spoeling steeds dun- 1 werd kon Kangeroes ook geen ïeidsrechters meer leveren. De nd eist dat bij ieder team, dat voor competitie wordt ingeschreven scheidsrechter wordt geleverd, jyj ingeroes kon maar twee scheids- chters vinden, waardoor drie teams moesten worden teruggetrokken. Zul ke leden, die nu bijna een seizoen moeten stilstaan raak je kwijt. Er wordt gepropageerd dat het volleybal op een hoger plan moet worden ge bracht. Zo'n regeling werkt juist averechts". Voorzitter Veeger van de NEVOBO- afdeling Leiden stelt daarentegen na drukkelijk: "Wij willen Kangeroes helpen, maar laat de vereniging ook zelf iets ondernemen. Drie jaar gele den zijn alle verenigingen gewaar schuwd. Zij zouden zelf voor scheids rechters moeten zorgen, anders zou den er teams niet worden toegelaten tot de competitie. De wedstrijden moeten immens worden geleid. Dat Kangeroes voor zijn twee landelijk spelende teams geen scheidsrechters nodig zou hebben is niet juist. Voor zulke wedstrijden moeten de clubs zorgen voor een 2e, zogenaamde b- scheidsreohter. zodat het op hetzelf de neerkomt". Buitenspel De manier, waarop drievijfde gedeel- het sponsorschap in de sport a hoge vlucht neemt is het on- rmijdelijke geschied, ook de •slaggevers zijn onder het rasorbeleid van frisdranken en L idere industrieën gevallen. De tv- trslaggevers dan, voorzover wij ac-pnen nagaan. Vrienden en rela ys van onze goede Frans Henrichs, r. e bedreven Utrechtse prater bij ïeflfenementen waar gooi- en smijt werk niet van de lucht is, zoals ijs- la-iockey hebben een uitnodiging Btvangen. Kdlftze Frans ziet morgen Abraham, wel hij bereikt de leeftijd van jjftig Jaar. Frans en echtgenote -jily worden bij die gelegenheid ge- plciteerd door de firma Boldoot, W de cologne-fabrikant. Toevallig eft de firma wat geld gestoken in Club Boldoot UIJC in Utrecht. q de vooravond van Frans ver- rdag speelt die club een fris rtijtje tegen Jong Oranje ter ere de ijshookey-commentator. Na oop richt de firma een koud buf- voor het hele gezelschap ter luistering van het verjaardags- rtijtje. Bij de uitnodiging zat al verfrissingsdoekje, want zoals u et kan het er heet aan toegaan ijshockey. Boldoot Frans zal irvan in zijn commentayren dit zoen nog wel verhalen, Gefelici- rd Frans. ieroepingswerk Ned. Herv. Kerk Beroepen te Kamperveen: G. K. irperaal, kandidaat te Gorkum. Be ukt voor Sint Pancras: J. G. Barn- wn te Haulerwijk. Geref. Gemeenten teroepen te Stolwijk-Berkenwou- /an Vliet te Aagtekerke. Be- zoor Leerdam en Zwolle: J. >1 te Hardinxveld-Giessendam. We zijn benieuwd naar de volgende verjaardagspartijtjes van Studio- sportmedewerkers. IJshockey Tilburg Trappers, heeft gisteravond op eigen baan een wedstrijd voor de nationale competitie tegen Smoke Eaters, met 114 gewonnen. De tussenstan den waren 40. 33, 41. Er wa ren 3000 toeschouwers. Turnen In Breda worden dit weekeinde de turnkampioenschappen gehouden van de Internationale Ka tholieke Sportfederatie FICEP. Na twee onderdelen leidt bij de dames de Nederlandse Angelien Ver kerk met 17.20 punten. De eerste zes plaatsen worden bezet door Ne derlandse turnsters. Bij de heren staat na drie onderdelen de West duitser Gerhard Berchtold op de eerste plaats met 26.30 punten. Schaatsen De strijd om het Europees schaatskampioenschap voor dames zal volgend jaar toch in de Noorse plaats Brandbu wor den gehouden. De plaatselijke ijsclub had eerder deze week laten weten dat men onmogelijk de benodigde fi nanciën kon brengen. De Noorse schaatsbond heeft zich echter in middels garant verklaard voor de eventuele verliezen. Autosport De beslissing over het wel of niet handhaven van het circuit van Zandvoort is weer uit gesteld. Aanvankelijk zou deze be slissing vallen in de bijeenkomst van 31 oktober. Twaalf raadsleden hebben de burgemeester meege deeld nog niet tot een Juist standpunt bepalen te zijn gekomen en wen sen ondermeer nog een onderzoek in te stellen na binnengekomen ver zoeken en mededelingen. De be slissing zal thans vallen voor 18 no vember. Op 20 november namelijk wordt de begoringsvergadering ge houden. Tafeltennis West-Duitsalnd heeft gisteravond in Bad Kreuznach een tafeltenniswedstrijd voor de eerste divisie van de Europese competitie tegen Zweden met 43 gewonnen. Eberhard Scholier versloeg zowel Kjell Johansson als wereldkampioen Stellan te van de club buitenspel werd gezet bevredigt Kwestro al evenmin: "Een week voor de competitie kregen we bericht dat drie teams van ons niet mochten spelen. Dat was rond de vijfde september. Enkele dagen daar voor liep de overschrijvingstermijn definitief af, zodat de betrokkenen niet meer naar een andere vereni ging konden. Half augustus was de opgave van scheidsrechters al ver zonden. Toen wist de Bond al hoe de zaken er bij Kangeroes voor ston den. Maar in plaats van in actie te komen vroeg de Bond notabene eerst nog om geld. Toen dat was overge maakt hoorden we van het speelver bod". NEVOBO-voorzitter Veeger: „Dat wij laat btricht hebben gestuurd kan ik niet ontkennen Kangeroes kan echter ook niet ontkennen dat het voldoende Kansen heeft gehad. In april is de vereniging al ge vraagd met hoeveel teams zij in de competitie zouden gaan spelen Toen op 15 augustus de definitieve opgave van de teams en de scheids rechter binnenkwam en bleek dat Kangeroes maar één scheidsrechter en een kandidaat had opgegeven, hebben wij onmiddellijk een brief verstuurd, waarin wij op aanvul ling hebben aangedrongen van 1 scheidsrechter en twee kandidaten. Kangeroes afgesloten. Blijft Ley- Toen de nieuwe scheidsrechterscur- thon AC echter het eenrichtingver- de afdeling Leiden eind I keer bevorderen, dan ziet Kvvestro augustus startte was er echter nie- weinig heil voor zijn vereniging, mand van Kangeroes aanwezig. Dat "Een andere fusiepartner is er laat hebben gereageerd speelt nauwelijks. Met Leython en Kan- dan ook geen rol meer". geroes samen moet Leiden toch over "Formeel heeft de afdeling ge- een eredivisieploeg kunnen be- ijk, maar waarom moet op deze schikken", wijze het paradepaarde zo worden. Vraagt Kwestro zich Sportpromotion Het tweemansbestuur met Koos Taconis als waarnemend voorzitter I en Wibe Pera als secretaris/pen ningmeester (Kwestro: "De inkom sten zjjn nieu groot meer, zodat bei de functies gemakkelijk te vereni gen ,üjn") heeft ondanks de ingreep van de bond de handen vol. „Het is niet goed dat deze jongens, die in 't eerste team spelen en tweemaal per week trainen ook nog eens de be stuurlijke zaken moeten afwik kelen". Een fusieverzoek van Leython AC paste dan ook voortreffelijk in de toekomstplannen van Kangeroes. "De ledenvergadering van Leython ketste het echter af. De fusie zou alleen maar kosten en verzwaring van de lasten met zich meebrengen. Dat er een team bijkwam dat drie klassen hoger speelt telt kennelijk nietDe weg, die naar fusie moet leiden, is niet definitief voor Wellicht heeft dan ook de zaken wereld weer oor(tjes) voor het vol leybal in Leiden; „Elmi heeft ons twee jaar financieel gesteund. Dit jaar is het contract afgelopen. Het is onze eigen schuld dat Elmi niet [met ons is verder gegaan. Wij heb- I ben niets van ons laten horen". Wel is Kangeroes in contact ge- iweest met de Stichting Sport pro motion. "De stichting zou vooral vereni gingen helpen, die in nood verkeren, Imaar in de praktijk komt het er op |neer dat alleen Bona Stars wordt gesteund. Regelmatig hebben wij toezeggingen gehad. De Stichting jzou ook ons helpen, maar inmiddels lis de vereniging wel bijna naar de (bliksem en wachten we nog altijd op antwoord. Misschien zagen de heren daarom niets meer in ons. We hebben het geld echter harder nodig dan ooit". AMSTERDAM De Amstel Gold Race, de enige Nederlandse klas sieker voor beroepsrenners, heeft op de voorlopige kalender voor het ko mende wielerseizoen geen concur rentie. De Gold Race, die vrijwel het zelfde parkoers zal volgen als dit Jaar, wordt op zaterdag 7 april gehouden. De woensdag daarvoor wordt Gent - Wevelgehem gereden, een dag na de Gold Race vindt het voorspel, een rit over 4000 meter, plaats van de Ronde van België. De ronde van Frankrijk, die vol gend Jaar van start gaat in Den Haag, staat op de kalender van 29 of 30 Juni tot 22 Juli. Felix Levitan, directeur van de Tour, vertelde in Parijs, tevreden te zijn met het tra ject van de eerste halve etappe, wanneer nog een paar kleine onef fenheden uit de weg geruimd kunnen worden op de route van Den Haag naar Rotterdam. Hij achtte het nood zakelijk dat een oplossing zou wor den gevonden voor het passeren van de Beneluxtunnel, waar tof moet wor den betaald, aangezien het onmogelijk is de karavaan te doen stoppen voor het betalen van toL De belangrijkste data op de kalen der, die is samengesteld door de AIO CC (internationale vereniging van organisatoren van wielerwed strijden), die nog moet worden goed gekeurd door de wei op zijn kalen dercongres van eind november in Geneve, zijn: FEBRUARI: 12/18 Ronde van Andalusie (Spa), 25 grote prijs van Valencia (Spa), 25 tot 2 maart rcxnde van Sardinië (Ita)26 tot 4 maart: Ronde van de Levant (Spa). Maart: 3. Omloop Het Volk (Bel), 4. Genua-Nice (Ita-Fra)Sassari- Cagliari (Ita), Ronde van Limburg (Bel), 7. Milaan-Turijn (Ita), 10-14. Dwars door Italië, 10-17 (of 15 tot 1 arpil) Parijs-Nice (Fra), 11. Ron de Vlaamse Ardennen (Bel), 17. Mi laan-San Remo (Ita), 18. Ronde van het Waasland (Bel), 24. Grote Prijs van Harellbeke (Bel), 26-30. Cata laanse Week (Spa), 25. Brabantse Pijl (Bel), 28. Efl-Stedenronae (Bel). April: 1. Ronde van Vlaanderen (Bel), 4. Gent-Wevelghem (Bel) 7. Amstel Gold Race (Ned), 8-13. Ronde van België, 11-15 Ronde van Baskenland, Eitoar (Spa), 15. Parijs- Robeeke (Fra), 19. Waalse Pijl (Bel), 22. Luik-Bastenaken-Luik (Bel), 24. Parijs-Camembert (Fra) 26-13 mei: Ronde van Spanje. Mei: 1. Um den Henniger-Turm, Frankfort (W-Dl), 6. Kampioen schap van Zürich (Zwi), 813 Vier daagse van Duinkerken (Fra), 813 Ronde van Romandie (Zwi), 19 tot 10 Ronde van Italië, 2021 Ronde van de Oise (Fra), 27 BordeauxPa rijs (Fra), 29 tot 4 juni Dauphine Li- bare (Fra). Juni: 12—22 (of 19—29) Ronde van I Zwitserland, 14 Ronde van Asturië I (Ita), 13—17 Midi Libre (Fra), 14— 18 Ronde van Luxemburg, 24. Natio nale kampioenschappen, 29 of 30 tot 22 juli Ronde van Frankrijk. Juli: 25 Acht van Chaam (Ned), 29 Grote Prijs van Dortmund (W-Dl), 31 tot 5 augustus Ronde van Majorca (Spa). Augustus: 419 Ronde van Portu gal, 11 Coppa Bemocchi (Ita), 12 Ronde van de vier Kantons (Zwi), 2226 Ronde van Nieuw-Frankrijk (Con). September: 2. Wereldkampioen schap (mogelijk naar 9/9), 59 Ron de van het Noorden (Fra), 8 Ronde van Piemont (Ita), 9 Criterium des As (Fra), 17—23 Ronde van Catalo- nië (Spa), 24 Bergklim Montjuich (Spa),'29. Ronde van Venetië (Ita), 30 (of 23) Parijs-Tours (Fra) of Parijs-Brussel (Fra 'Bel) Oktober: 2 Ronde van de Grens streek (Bel), 6 Grote Landenprijs (Fra), 7 Dwars door Lausanne (Zwi), 13 Ronde van Lombardije (Ita), 14 Grote Prijs van Lugano (Zwi), 21 Trofeo Baraccchi (Ita), 28 Parijs- Tours (Fra) - of Parijs-Brussel (Fra/ Bel). Dinsdag 31 okt. 8 uur n.m. District West EL LFC-terrein, Boshuizerkade. MONTREAL Montreal wil lo terijen organiseren om geld bij el kaar te krijgen voor de Olympische Spelen van 1976. Een zegsman van het organisatiecomité heeft gisteren bekend gemaakt dat de plannen nog in ontwikkeling rijn, maar dat de provinciale regering van Quebec al contact heeft gezocht met Onta rio en andere provincies om er na tionale loterijen van te maken. Gedacht wordt aan loten van tien Canadese dollars (33 gulden), een eerste prijs van 1.000.000 dollar en een opbrengst van 20.000.000 dollar per loterij. Verwacht wordt dat bur gemeester Jean Drapeau het plan tot het houden van loterijen, nader uitgewerkt zal bekend maken wan neer hij in de komende maand de eerste raming van de kosten van de spelen van 1976 zal openbaar maken. LEIDEN De studentikoze snoeverij is getemperd. Toen het Leids Studenten Rugby Gezel schap vorig seizoen plotseling oog-in-oog kwam met de lands titel bliezen de rugby-enthou- siastelingen de aanloop tot het beslissende treffen met HRC op Door Paul de Tombe „We zullen die oude wel eens pakken", droomde de geselecteerde vijftien in jeug dige overmoed. „Het moet er nu maar eens van komen". Het kwam er niet van. Het zicht op de ondergraving van der HRC-suprematie, werd door de geprikkelde Hagenaars snel versluierd, daar op het Piet Paaltjenspad: met 317 werd „Leiden" keihard op de oude waarheid „gedrukt". De oude waarheid: „HRC is gewoon de meest geduchte tegen stander", weet LSRG-president Hilarius „dat wisten we in ons hart ook toen eigenlijk wel, dat beseffen we nog Het is die wetenschap, die de ommedraai heeft bewerkstelligd in het zicht van weer een Leids- Haagse ontmoeting op het rug- byveld. Het LSRG blaast aan merkelijk minder hoog van de wankele toren voor de (zon) dag van de grote strijd (Piet Paal- tjenspad, 2 uur). Hilarius zegt: „Erg optimistisch zijn we niet: ons zwakke punt is namelijk onze driekwartslij n. Daarin spe len jongens, die pas zijn begon nen. Spelers, die mentaal nog niet hard genoeg zijn, die nog wedstrijdervaring missen. Neem my. Ik ben ook driekwarter, maar ik rugby pas zo'n ander half jaar. En dan moet Je het opnemen tegen die Haagse jon gens, die al zes jaar spelen. We hópen dan ook alleen maar dat we winnen, al zal het dan be slist geen hoge score worden. Den Haag blijft tenslotte Den Haag En het LSRG bUjft het LSRG, waarin Hilarius in mei het pre sidentschap overnam van Jaap Terhaar. Met de presidents-wis sel kwamen wat veranderingen. Hilarius. „We besteden dit sei zoen meer aandacht aan het op vangen van nieuwelingen, die krijgen een aparte training, we hebben nu ook een vaste coach. Robert van der Ven, die vorig seizoen alleen maar kwam op de momenten dat hij kon Die ex-internationaal van As- crum zal er morgen de handen vol aan hebben om zijn team naar een zege te coachen. Want het LSRG is duidelijk beducht voor de burger-opponent. Al vindt Hilarius een reëel excuus. „Vorige keer hebben we de ver keerde spelers opgesteld" „om dat we plotseling landskampi oen konden worden, moesten ook de jongens die het seizoen al hadden opgegeven opeens weer meedoen"), ook zegt hij: „Het is onbegrijpelijk dat we steeds van Den Haag verliezen. Als Je toch naar de selecties voor het Nederlands team kijkt, dan zie Je daarin acht Leidse en maar twee Haagse spelers. Onbegrijpelijk, maar misschien hebben we wel eens kans. Als HRC gaat denken: Leiden? Dat is een zacht eitje voor ons Daarop echter hoeft niet al te zeer te worden gerekend. Ton van der Loos, prop-forward van HRC (achter AAC, tweede op de ranglijst waarop LSRG als derde genoteerd staat) schetst de stemming die bij de Haagse Rugby-club heerst voor een duel met Leiden. Van der Loos, één van de vijf broers die in HRC spelen: „Tegen *Leiden' ko men we heel anders het veld in. We peppen ons extra op, want zulke wedstrijden kom Je maar een paar keer per Jaar tegen. Klassewedstrijden zijn dat. We zullen zondag dan ook terdege voorbereid het veld inkomen. Want weet ditonderschat wordt Leiden nooit". „Iedere club Is er namelijk op gebrand ons een keer te ver slaan. HRC is immers nog steeds dé club? Dat kon Je zien toen wij tegen een team speelden, waarvan Nederland met grote cijfers op z'n donder had ge had dat kon Je ook zien aan de uitspraken voor de vorige partij. Oude mannendaar over hadden ze het toch? Wij hebben de Jongste spelers van Nederland. En ze hebben het gemerkt in Leiden, 173 werd het173 in een beslissen de wedstryd Dat zoemt Van der Loos overi gens In het tweede meer serieuze deel van een telefonisch gesprek, daarvóór al heeft hy zich lachend ge-uit ln deze mono loog: „We poetsen ze helemaal op. Ze hebben geen schyn van kans ze komen immers nooit aan de bak tegen ons? Als ze met tien man meer het veld inkomen, Ja dan kunnen ze misschien een keertje winnen, die Leidse knak kers. Zo noemen wy die studen ten in Den Haag: Leidse knak kers. Het is leuk dat die knak kers het biyven proberen Wanneer werd die taal toch meer gehoord?

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 13