'Als Carrell niet met ons uit wil moet ie het zéggen' 1*5 'Der Rudf heeft het nu voorgoed bij de Nederveens verbruid vandaagi ...en gisteren l [[^[Pjogmtfirna] logflffiiFiliiaj. (en nog een extra dag op wereldspaardag 30 oktober) Raiffeisenbank/Boerenleenbank SHÖËP0ST WOENSDAG 28 OKTOBER 1972 Wie belooft en niet zal doen is gelijk een mager hoen die wel kakelt op z'n stok maar geen ei legt in het hok NOORD WIJK Wie bij me vrouw Coenraads Nederveen en haar drie dochters in Noord- wijk op bezoek is geweest kan zich niet voorstellen dat een ple- ziermaker als Rudi Carrell zich een dol dagje uit met deze dames zomaar voorbij laat gaan. Moeder Coenraads is een niet door remmingen gehinderde, vrolijke vrouwhaar dochters kunnen ook wat uiterlijk betreft als een attractief trio worden ge kwalificeerd. Tezamen vormen zij een amusant kwetterend kioar- tet dat vlot een verhaal kan ver tellen en de uitdrukking gezellig heid kent geen tijd als spreuk in het familiewapen zou moeten voeren. Door Pieter C. Rosier Tijdens een inderhaast belegde babbel bij de thee willen met name mevrouw Coenraads en dochter Moos graag uit de doeken doen wat vooral het vrouwelijke deel van de familie de laatste tijd dwars zit. De bijeen komst met de Noordwijkse Neder veens, die een solide gebouwd, oud pand aan de zich langzaam om hoog slingerende Emmaweg bewo nen, heeft plaats in tegenwoordig heid van alle huisdieren, te weten een brave boxer, een wat paniekerig aan zijn ketting rammelende pape gaai, een paar voorzichtig voort- schuifelende schildpadjes en een zich schuilhoudende wandelende tak. Wat de dames te vertellen hebben komt hier op neer dat zij alle vier diep teleur zijn gesteld in de per soon Rudi Carrell, die het in Noord- wijk nu wel goed verbruid heeft. De vooral in Duitsland veel succes oogstende conferencier maakte deel uit van de prijzenpot, die tijdens een in maart van dit Jaar uitgezonden aflevering van Mies Bouwmans tele visieprogramma „Een van de acht" gewonnen werd door de Noordwijkse mevrouw Coenraads Nederveen. De Nederlandse volksvermaker had zich lui op de lopende cadeauband liggend als prijs beschikbaar gesteld met de bedoeling om de quizwinnares en haar goedogende dochters naar Brus sel te begeleiden. Het zou een gezel lig dagje uit worden op kosten van de Vara. Er zijn sinds die uitzending van Mies Bouwmans populaire pro gramma, waarin moeder Coenraads en dochter Moos als knappe vertolk sters van de befaamde kattenaria en ook als vlotte sprookjesvertelsters de show al gauw wisten te stelen, bijna acht maanden voorbij gegaan. Het wachten is echter nog steeds op een teken van „Der Rudi". OUD VERSJE Zucht mevrouw Coenraads kwasi- verongelijkt: „Ik kan me wel voor stellen dat zo'n knul als Carell het achteraf gezien nou niet zo erg leuk vindt om met vier van die vrou wen op stap te gaan. Hij heeft mis schien nog heel wat andere sores aan zijn hoofd, maar laat hem dan eerlijk tegen ons zéggen geen zin meer in de onderneming te heb ben. Er is trouwens een antiek vers je dat zegt: wie belooft en niet zal doen is gelijk een mager hoen die wel kakelt op z'n stok maar geen ei legt in het hok". Mevrouw Coenraads zet haar plei dooi voor meer gerechtigheid onder goedkeurend geknik van oudste dochter Lot (werkzaam op het VW- kantoor in Amsterdam) en Jongste telg Ruth (schoolgaand op de Louise de Coligny in Leiden) op wat serieu zere toon voort. „Ik vind het in de eerste plaats voor de meisjes zo vervelend. Iedereen vraagt ons steeds maar weer opnieuw wanneer we nu eindelijk met Rudi mee op reis gaan. Dat is op het laatst echt zo leuk niet meer. We hebben op advies van Hans Peters, één van de pro ducers van het quizprogramma, Rudi zelf een keer opgebeld. We kregen toen zijn manager aan de lijn en die Mil fiAs #/«n wrli sparen doet u bij de Maandag is het Wereldspaardag. Om u er aan te herinneren hoe belangrijk sparen is, voor uzelf, uw kinderen, uw gezin. Voor nu en later. En daar kunt u nu al een goed begin mee maken. Bij de Raiffeisenbank/Boerenleenbank. Waar u uit 8 verschillende mogelijkheden de spaarvorm kunt kiezen die u het beste past. Er zijn 3000 vestigingen In Nederland, dus is er ook bij u wel een in de buurt. Doe, wat 6 miljoen mensen ook al doen: sparen bij de Raiffeisenbank/Boerenleenbank, de bank voor iedereen. Gemakkelijk dichtbij. de bank voor iedereen 3000 vestigingen W. De Noordwijkse dames Coenraads Nederveen die al geruime tijd in 'Der Rudi' zijn teleurgesteld. V.l.n.r. dochter Moos, moe der Nederveen, dochter Lot en jongste telg Ruth. zei dat we er gauw meer van zou den horen. Maar niks hoor! Om misverstan den te voorkomen: we hoeven echt niet zo nodig een dagje met Carrell naar Brussel maar Carrell moet ons niet aan het lijntje proberen te hou den. We willen alleen maar weten waar we aan toe zijn, dat is toch niet te veel gevraagd. GEEN BLAAM Vult dochter Moos, die leerlinge is van het Lucas-college in Voorscho ten nog aan: „De Vara treft geen enkele blaam, want d eze omroep heeft al het mogelijke voor ons ge daan. Het is steeds Rudi die zo ne gatief reageert wanneer hij aan de gemaakte afspraak wordt herinnerd". Moeder Coenraads Nederveen is het duidelijk met haar dochter eens. ,We zijn lid van de Tros en we le zen de Telegraaf maar we bewaren de Vara hele plezierige herinne ringen. We zijn nog nooit zo ver end als op die avond met Mies. Ze is overigens wel erg nerveus hoor, vlak voor zo'n uitzending. Die lieve Mies moest wel even lachen toen ik nog voordat de show begon bij wijze van grapje tegen haar zei: 't is net een bevalling, je weet wat er gaat gebeuren maar niet wat er uit komt". Mevrouw Nederveen over de reac ties na de veel bekeken uitzending: ,Half Noord wijk stond die avond hier voor de deur, het was niet om te geloven gewoon. En dan daarna nog al die brieven en telefoontjes! Moos heeft zelfs nog een schrifte lijk huwelijksaanzoek ontvangen. De mensen blijven ons trouwens na al die tijd nog herkennen, tot in Spanje, waar we met vakantie wa in toe". Van de veertig prijzen die mevrouw Coenraads Nederveen op die bewuste avond op de cadeauband voorbij zag rollen wist ze er wel twaalf te bemachtigen. TELEFOON „Ja bij elkaar was het wel een hele uitstalling vooral met dat tuin- ameublement erbij. De doorzichtige telefoon hebben we maar van de hand gedaan. Dat gekke ding paste helemaal niet in het interieur. Kort de uitzending werden we al op gebeld door de Indonesische ambas sade die het doorkijkapparaat wel wilde kopen. Ik zei toen nog tegen Moos: ais we er een aardig prijsje voor vragen dan heb jij een mooie brommer om mee naar school te gaan. De Indonesiërs gingen met de vraagprijs akkoord en Moos kreeg haar brommertje. Ik dacht toen nog bij mezelfvan die achtenveertig miljoen gulden die Jullie van ons aan ontwikkelingshulp krijgen moet er toch een bromfiets voor Moos af kunnen. En gelukkig: het kon er af! NEDERLAND I 17.00 18.45 18.55 19.05 19.50 20.00 20.20 20.30 21.50 22.15 22.40 22.50 Mary en het veulen, kinderfilm (TROS) Ti-ta-tovenaar (NOS) Journaal (NOS) Van gewest tot gewest en Internationaal agrarisch nieuws (NOS) Stichting Socutera Journaal (NOS) Ned. Middenstands Partij Gokkers en gangsters, Amerikaanse politiefilm (NOS) Feministisch Magazine (NOS) „Dames gaan voor" is de eerste van een reeks uitzen- dingen over de positie van de vrouw in de huidige maatschappij. Studio Sport (NOS) Den Haag vandaag (NOS) Journaal (NOS) NEDERLAND II 18.45 Ti-ta-tovenaar (NOS) 18.55 Journaal (NOS) 19.05 Sjoko, jeugduitzending (TROS) 19.45 De mens en de zee, documentaire serie: Sardinië (TROS) 20.00 Journaal (NOS) 20.20 Het geheim van de Mary Celeste, Duitse avonturenfilm (TROS) 21.45 Tony Bennett in Londen (TROS) De beroemde Amerikaanse artiest zingt in de Royal Albert Hall o.m. „The trolley song", „I left my heart in San Francisco", „Love Story" en „If I ruled the world". 21.15 Kenmerk, informatierubriek over kerk en samenleving (IKOR/KRO/RKK) 23.00 Journaal (NOS) 23.05 Hoe word ik de computer de baas?, les 6 (Teleac) „Ik zou de televisie niet willen missen. Want het vult de hele avond". Een uitspraak die niet van mij is, weliswaar, maar die ik van harte onderschrijf. Een oude dame sprak deze ware woorden in De Ombudsman, toen ter sprake kwam dat de ene oude van dagen wel kijk geld betalen moet en de andere niet, hoewel zij allemaal van het tehuis hetzelfde zakgeld van ƒ98,50 krijgen. Uit dit ge sprekje ving ik ook nog een nieuwe vertaling van Peyton Place op, die waard is geschie denis te maken, namelijk „Pe kelvlees". De Ombudsman behandelde nog enkele andere problemen, maar winnaar in het vertonen van controverses werd toch „Hier en Nu", dat de affaire- Van der Schaar goed op de korrel nam, met enkele hoofd personen eruit (Van der Schaarzelf, Van Wijck, die ge zegd heeft dat Van der Schaar geëxperimenteerd heeft, narco- tiseur dr. Jansonius) en een niet te verwaarlozen aantal te legrammen en telefoontjes die allemaal hun stem uitbrach ten op dr. Van der Schaar Een nuttige avond dus voor Van der Schaar, en nu weet lk wel dat Je niet mag afgaan op beeldindrukken alleen, ik be doel: minder op wat men zegt dan op hoe men dat zegt (want de een zegt dit en de ander dat), maar vanuit de huiskamer was Je toch ook ge neigd te denken: die Van der Schaar maakt 'n betrouwbaar der indruk dan die Van Wijck, Van der Schaar zal dus wel gelijk hebben. Een gevaarlijke hypothese na tuurlijk. maar ondertussen. Op eenzelfde manier ben je ge neigd een nieuwe presentator als Paddy van Riemsdijk te beoordelen, die ,,'n Goeie Ouwe Koffergrammofoon" presenteer de. Er werd heel kundig in ge zongen, alles was in de stijl gehouden van de tijd waarin elk oud liedje geplaatst moest worden, en Paddy, een oude sennis van regisseuze Kitty Knappert die volgens haar goed overkomt (zoals Televizier meldde) deed alles goed, maak te geen fouten, en tochis hij het Juiste type? Misschien toch de gewenning? Was Pim Jacobs het juiste type? Of Si mon van Collem? Öf Jaap van Meekren? Het lijkt me een kwestie van afwachten, een de finitief oordeel kan pas na en kele afleveringen worden ge veld. En dat laatste geldt natuurlijk ook voor de .Nonsens en Treurnietshow Het is, hoe Je het ook bekijkt, een nieuw programma, met Rob van Hou ten en zijn medewerkers uit „Funhouse Horror" die (nog) geen echte acteurs zijn, en te levisie-ervaring missen. Wat kan je wel met ze doen en wat (nog) niet? Er zaten enkele voortreffelijke nummers in: de Ironken agent, de onweer staanbare gigolo, de inbrekers bij de oude man. tot op zekere hoogte ook de gebarenruilbeurs („Market of Silly gestures", zou Monty Python het genoemd hebben), maar die dreven toch allemaal op Ton van Duinho ven. Er zat ook een erg leuk nummer in de Non sens en Treurnietshow zonder hem, te weten het Interview met de twee borsten, en wat de bijdrage van Rob van Hou ten betreft (liedje6medley bij parkbank, het Franse toneel stuk aan het slot, en de vier minnaars die gaan tafelvoet ballen), moet nu nog gezegd worden dat zij teveel te zien gaven met te weinig inhoud. Wat dat betreft zullen „non sens" en „treurniet" nog op el kaar ingespeeld moeten raken NICO SCHEEPMAKER DONDERDAG 26 OKTOBER Hllv. I 402 m en FM-kanalen. 7.00 AVRO. 18.30 1KOR. 19.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtendgymnastiek. 7.20 (S) Dag met een gaatje met om 8.00 Nieuws en om 8.11 Radiojour naal. 8.50 Morgenwijding. 9.00 Top pers van toen (gr.) 9.35 Waterstan den. 9.40 Schoolradio. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 populair verzoekpla- tenprogramma met om 11.00 Nieuws 11.03 Radiojournaal. 11.30 (S) moderne liederen. 13.45 (S) klassieke muziek 14.00 De Notedop. 15.00 (S) Voor de zieken. 16.00 Nieuws. 16.03 Radiojournaal. 16.05 (S) Aspecten: 17.00 (S) een beweeglijk programma voor beweeglijke mensen, 17.55 Mede delingen. 18.00 Nieuws.. 18.11 Raddo- 18.20 Uitzending van de de Arbeid. 18.30 Vragen rondom schrift en samenleving, in formatief programma. 19.20 De kerk vandaag: 19.30 klankbeeld. 19.56 In formatie over actuele tentoonstellin gen. 20.00 Veel gevraagde gewijde muziek (gr.) 2028 (S) seriehoorspel (deel 4). 21.00 Regio Rechtstreeks (II). 22.20 Avondoverdenking. 22.30 Nieuws. 22.40 Hier en Nu. 22.50 We reldpanorama. 23.00 Verantwoordelljk- vlng: 23.20 (S) Metropole Orkest, koor en solisten. 23.55 Nieuws. Hllv. II. 298 m. en FM-kanalen. 7.00 NCRV. 19.00 AVRO. 19.50 NOS. 20.00 gramma-overzicht. 8.00 (S) gewijde muziek (gr.) 8.24 evangelisch com- ------ *.30 Nieuws. 8.36 Gymnas- hulsvrouw. 8.45 (S) Po- 12.00 Ons volkslied, held. 1220 (S) volksliedjes, 12.26 Me dedelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nieuws. 12.41 Hier en Nu. 12.50 Mlddagpauzedlenst 13.10 (S) volkslie deren. 13.20 (S) licht ensemble. 13.45 De kinderrechter 50 Jaar. 14.05 bel maakt nieuwsgierig 15.30 Nieuw» nationaal allerlei. 17.30 Nieuws. 17.32 Hler en Nu. 18.00 (S> Haags kamerkoor. 18.30 Nieuws. 18.41 Leger des Hellsmuzlek (gr.). 18.55 boekbespreking. 19.00 (S) Jongeren programma. 19.30 actueel programma. 19.50 Den Haag vandaag. 20.00 Nieuws. 20.05 Radiojournaal. 20.10 (S) klassieke muziek 21.45 Ik hoor, lk hoor wat u niet hoort 22,15 (S) voordracht en muziek. 22.55 (S) nieuwe liedjes, chansons of songs. 23.20 (S) programma waarin over kunst wordt doorgepraat. 23.50 Ra diojournaal. 23.55 Nieuws. Hllv. III. 240 en 298 m. en FM-kana len. 7.00 TROS. 900. KRO. 16.00 NOS. 19.00 TROS. 7.00 Nieuws. 7.2 De Hugo van Gel- JShow. (8.00 Nieuws.) 9.00 De daverende derti uwsj'- - De Joost 19.02 U spreekt met Plet, Nieuws. 20.02 Poster. 21.00 Nieuws. 21.02 vervolghoorspel. 21.30 Kabaretteketet. 22.00 Nieuws. 22.02 23.02 Tros-Sport-Tlld muziek. 24.00 Nieuws. 00.02 Aktua. 00.12 Jazz-Slr. 00.5501.00 Nieuws. ADVERTENTIE altijd voordeliger

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 5