OPBRENGST ZANDWINNING ZWANBURG WEER MINDER Officier eist vijf voor doodrijden maanden wielrijder W oningwetbouw Noord-Hofland niet in gevaar Raad keurt aanleg bootjeshaven goed Raadslid stelt vragen over onderhoud van de gemeentewoningen Onder redaktie van Ronnie Vink tel. 25260 WOENSDAG 25 OKTOBER 1972 WARMOND De Warmoncise raad vond gisteravond in de herzie ning van het tijdschema voor de zandwinning in de Zwanburgerpolder stof om uitvoerig te discussiëren. In deze tweede herzieningsnota is het voordelig saldo met f 1.461.663 ge daald, door hogere kosten grondaan koop (f 146.767> en een hoger rente verlies (I 428.076). Daar tegen over staan lagere kosten objecten <1 745.648), lagere bestuurskosten Cf 30.000). De financiële commissie betreurt het dat de kosten van toe zicht op de zandwinning niet in het oorspronkelijk tijdschema zijn ver- mefld. Er van uitgaande dat het hier een aangegane verplichting betreft, is naar het oordeel van de commissie noodzakelijk dat deze kosten nu in het tijdschema worden opgenomen. De commissie vindt ook dat de uit betaling van de kosten van toezicht op de zandwinning moet plaats vin den naar rato van de hoeveelheid gewonnen zand. De commissie is ook van oordeel dat de gronden van de woonboothaven tegen de kostende prijs uit het grond- en zandwinnings- bedrijf moeten worden genomen. Hierbij vraagt de commissie zich af of al is onderzocht in hoeverre deze gronden de kostprijs zullen kunnen opbrengen. De commissie vindt het niet nodig dat het tijdschema over de gehele exploitatieduur van het zandwinningsproject door de Heide Mij wordt begeleid. Hierdoor wordt het mogelijk op de begeleidingskosten tot 'n besparing te komen. In de no ta zegt de commissie, wordt opge merkt dat voor onderhoud aan de opgeleverde werken en ten behoeve van de grondlasten een bedrag is op gevoerd van f 240.000,-. Door op brengsten uit de pacht, kan, volgens de nota deze post mogelijk terugge bracht worden. Deze opmerking brengt de commissie tot de vraag aan B. en W. hoe de verpachting van de lan derijen zal worden geregeld. De voor zitter ging uitvoerig in over de door de commissie naar voren gebrachte bezwaren. Hy zei, dat wat de laatste opmerking betreft, deze zaak nog bij B. en W. in studie is. Het voorstel tot aanleg van een bootjeshaven werd met algemene stemmen aangenomen. Wel is nog- eens uitdrukkelijk gesteld dat er be taalbare ligplaatsen moeten komen, dat de bootjeshaven niet mag worden gezien als een concurrentie voor de bestaande jachthavens en dat niet B. en W., maar de raad de verschuldigde ligplaa/tsgelden moet vaststellen. Ingetrokken De staatssecretaris van CRM heeft de eerder toegekende subsidie voor het toegangshek, bosbaaswoning en ophaalbrug bij het Huijs te Warmond ingetrokken. Dat was voor de raad een grote teleurstelling. Hierdoor komt ook de door de gemeente toe gezegde bijdrage in deze kosten te vervailen. Ook het beschikbaar steQ- len van een krediet voor de woning- bouwstudle gaf aanleiding tot een uitvoerige discussie. Omdat uit de toelichting van de voorzitter bleek dat dit, wilde men op een eventueel plan toestemming krygen van de be treffende autoriteiten, aanneming van dit voorstel noodzakelijk was. De kos ten van dit studie-object zullen f 10.000,- bedragen waarmede de raad. zy het niet van harte, instemde. Bij de gebruikelyke rondvraag wees De Winter op de grote overlast die de omwonenden ondervinden van de bezoekers van hotel de Stad Rome en het Sloepie. HU vroeg of in verband hiermee het sluitingsuur niet vroeger gesteld kon worden. De voorzitter toonde aan dat dit geen VOORSCHOTEN Het Voorscho- tense raadslid, Mennema, heeft het College van B. en W. vragen gesteld naar aanleiding van een op 16 mei door B. en W. verzonden brief aan de bewoners van de gemeentewonin gen in de Parkstraat, Stadwijkstraat en Nieuw Voordorpstraat. In die brief aan de bewoners de len B. en W. mee dat wordt gewerkt aan een plan tot het aanbrengen van verbeteringen en het verrichten van buitengewoon en achterstallig onderhoud aan deze woningen. De onderhoudswerken zullen in totaal f 170.000,- bedragen, waar voor slechts tot een vrij gering be drag kan worden geput uit de daar voor bestemde reserves. Raadslid Mennema vraagt hoe groot de reserve is en hoe dit fonds tot stand komt en eveneens of met de genoemde verbeteringen en on derhoudswerken reeds een begin is gemaakt en zo niet, wat hiervan de oorzaak is. Het raadslid vraagt dat wanneer het niet mogelijk blijkt om binnen korte tijd aan te vangen met de verbeteringen en onderhoudswerken zoals op 16 mei aan de bewoners oplossing biedt, maar hij zal nagaan wat er alsnog gedaan kan worden. Na afloop van de zitting deelde de heer Vellekoop (P.v.d.A.) mee, dathy genoodzaakt is als raadslid ontslag te manen omdat hij als kantoorhou der by de posteryer. als zodanig is benoemd in Reeuwyk. Uitbreiding Huize Emmaus ZOETERWOUDE Het perso- neelsflatgebouw van het bejaarden centrum Huize Emmaus wordt mo menteel door het Bouwbedrijf Bos man uitgebreid met een liftgebouw. De twee andere hoofdgebouwen, het verzorgingsgebouw en de zelf standigengebouw kregen deze voor ziening al direct bij de stichting. De lift voor het personeelsgebouw, waarin de zusters Franciscannes- sen van Bennebroek wonen, was no dig. nadat een aantal kamers hierin ter beschikking was gesteld voor be jaarden. De wachtlijst kon. hierdoor met een achttal namen worden In gekrompen. Meer nog echter is de lift bedoeld voor de uitbreidingsplannen waarmee men hoopt binnen niet al te lange tijd hoopt te kunnen be ginnen. Er zullen n.l. een aantal per soneelsverenigingen worden gebouwd, waarin ook de zusters zullen gaan wonen. De hierdoor vrijkomende ka- zijn bestemd voor hulpbehoe- werd meegedeeld, dan toch in ieder vende, bejaarde, echtparen waaraan geval spoedig begonnen wordt met izo'n grote behoefte blijkt te bestaan, het achterstallig onderhoud. |Een lift is dan zeker onmisbaar. Van Kempen en Begeer verwacht winst over '72 ZEIST De NV Koninklijke Ne derlandse fabrieken van gouden en zilveren werken van Kempen en Be geer verwacht dat onvoorziene omstandigheden voorbehouden het jaar 1972 met winst zal worden af gesloten. Over de eerste zes maanden geven de verkregen financiële resultaten een niet onbevredigend beeld en het was mogelijk deze periode met een positieve uitkomst af te sluiten, al dus een mededeling van het bedrijf. Over 1971 werd een winst van f 50.900 behaald, die aan de extra reserve werd toegevoegd. Voor het laatste werd dividend uitgekeerd over 1968 (8 pet.). ALPHEN AAN DEN RIJN De Motor- en Autoclub .Rijnland" or ganiseert dinsdag 31 oktober een zogenaamde „AZC-rit". Deze ori- ënteringsrit is speciaal ten bate van de Alphense zwemclub uitgezet. De rit is verdeeld in twee hoofd klassen, te weten: een toerklasse (AZC) waarin wordt gereden vol gens een eenvoudig reglement en een competitieklasse waarin wordt gereden volgens het KNMV-regle- ment. Het terrein waar de boot- jeshaven in Warmond gaat komen. (Foto Jan Holvast) Burgeravond Voorschoten VOORSCHOTEN Het gemeen tebestuur van Voorschoten houdt op maandag 30 oktober een Burger- avond voor de ingezetenen, die zich in de periode van 1 december 1971 tot en met 30 september 1972 in Voorschoten hebben gevestigd. Door middel van een brief zijn alle betrokkenen uitgenodigd, inge zetenen, die geen uitnodiging ont vangen hebben en wel bij de ge noemde groep behoren, oorden ver zocht zich alsnog even te willen melden op het gemeente-secretarie. Tijdens deze burgeravond zal het College van B. en W. een uiteenzet ting geven van het dagelijkse leven in Voorschoten en zijn de be stuursleden van de plaatselijke ver enigingen en kerken aanwezig ter kennismaking. Aan de visafslag van Den Hel der werd vorige week door 108 kot ters 336.379 kg aangevoerd voor bij na 808.000,-. De prijzen lagen over de gehele linie hoog. Zo werd 49.126 kg. tong aangevoerd voor 430.020,- en 200.500 kg. schol voor 237.250,-. De hoogste besomming was 24.100.-. Aan de afslag te Urk werd 547.986 kg vis aangevoerd voor 1.910.690,-. De hoogste besomming daar was 37.400,-. Woensdag Breestraat 19 Jeugdhaven Jeugdcafé 7.3010.30 uur nam. meisjesclub 7— Breestraat 19 Sociëteit Twentwtl 'oor kamerbewoners en alieenstaan- ;n) 9—12 uur nam. Oegstgeest (Geversstraat 65) Socië-1 kamerbewoners alleen- Burgerlijke Stand Voorschoten GeborenIngrid. C. W., d. v. W. P. H. Schapendonk en W. E. C. M. Gussenhoven; Joh an J., z. v. J. J. Saraber em C. de Jong; Bart. z. v. B. C. D. van Leeuwenburgh en M. Takens; Christoffel A., z. v. A. C. M. Nielen en N. J. M. Krumpel- man; Marie L. J., d. v. Anton N., z. v. W. G. Furnée en G. Krasse nberg; Horst L„ z. v. G. J. Frledhoff en A. L. Weijenberg; Anouk A., d. v. en Blrgit C.. d. v. F. B. Lempers en C. M. N. Bloemen. Ondertrouwd: M PTugge en J. Os kam; P. Voeplaar en R. J. Koole. Getrouwd: A. vain der Henst te Lel- né te Groningen en A. J. M. A. Gastelaars; Fred Cohen te Lelden en J. Rol; W. den Os te Lelden en J. M. E. T. Geijeff. DIJkstraat 2a Spreekuur social* raadsvrouw 10—11 uur voorm. Stadhuis Spreekuur sociale raads- Stadhuis Spreekuur sociale raad», vrouw 4.30—6 uur nam. Oegstgeest (Kennedylaan 11) InXor- matle-avond Baha'i 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (foyer) Ouder, avond Rembrandtscholengemeenschap i Donderdag Breestraat 19 Jeugdhaven JeugdcaM 7.30—10.30 uur nam. Morsweg 10 Werkgroep wonen 7.30 Stadhuis Spreekuur sociale raad», vrouw 6—8 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit voor gehan dicapten 25 uur nam. Tltus Brandsmalaan 76 „De Duik boot" clubhuiswerk handenarbeid 8- 0 uur nam. Leiderdorp. Wilhelmlnastraat 10 in. formatie-avond Baha'i Lelds Volkshuls. Dag der Verenigd» Naties Vrouwenmiddag Spr. drs. Gil- ,,De positie van de Praethuys Vrouwen kerkkoor het Midden-Oosten" 8 v VOORSCHOTEN De wo- ningwetwoningbouw in de Voor- schotense wijk Noord-Hofland is niet in gevaar gekomen door het niet goedkeuren van G.S. van de grondverkopen aan Reym N.V. in Waddinxveen. Dit zei Voorschotense gemeentesecretaris G. Oosterbaan naar aanleiding van berichten m dagbladen over deze zaak. G.S. hebben hun goedkeuring ont houden aan de verkoop van bouw grond in Noord-Hofland. De wo ningwetwoningen worden echter ge bouwd op bouwgrond in eigendom van de gemeente Voorschoten zoals steeds gebruikelijk is. Het College van B en W vindt het wel zeer verontrustend dat een amb tenaar van de Provinciale Griffie de correspondentie tussen Gedeputeerde Met medewerking van Han Mulder, Jan Boer en Joop Walenkamp Begin Beschuit met muisjes, want er ls een nieuwe rubriek geboren „Alle gaar" is het geestelijk eigendom van Ronny Vink. De naam is van haar en daarvoor moesten de probeersels van al die andere grappemakers die de redaktie rijk ls, wijken. Dus geen „Praten en breien" (doen de meisjes van Leien..), geen „Bingo", geen „Dagblaadjes" of „Be-Leiden-is". In het pruttelende wereldje van Leiden en de regio gaat Ronny ferm de le pel roeren en wat ze daarbij tegen komt, hangt goeddeels van u af. Wat er gebeurt of Juist niet, ideeën, gekke dingen, het kleine nieuws met groot geluk of groot verdriet. Er wordt tegenwoordig te pas en onpas over communicatie gesproken. Welnu, ..Allegaar" moet het hout houdend papieren bewijs worden dat communicatie voor lezers en redak tie van het Leldsch Dagblad geen lo ze kreet is. Er staat een telefoon- boven deze rubriek. Meent iets te melden is, draai dan dat nummer en u krijgt Ronny of één van haar getrouwen (en die zijn ook best aardig) Nu maar verder eten aan die be schuit met muisjes. Kruimels zijn ook nieuws. HAN MULDER, Hoofdredacteur. V erschoppelingen Naast het Vietnamese volk zyn het de Palestynen, die het meeste hebben geleden van de machtstrijd tussen het Sowjet-lmperialisme en het Amerikaanse kapitalisme. Sinds 1948 zyn zy van huis en haard verdreven en leven met mil joenen in vluchtelingenkampen rondom Israël. Op enkele UNO- arganisaties na ziln er maar weinig regeringen geweest die zich iets roerend goed hetwelk zich aan de weg bevindt te bekladden of te be plakken met aanplakbiljeten af beeldingen of aanduidingen. (Be halve als het gevraagd is). Het is ook verboden om aange plakte stukken, die d'r nou toch eenmaal opzitten, af te scheuren. En wat ook niet mag is: 's nachts met een aanplakbiljet, plakmiddel, plakgereedschap. kalk, kryt, teer, kleur-, of verfstof over straat te lopen. Het enige excuus dat je aan een voorbij fietsende opmerkzame agent kunt voorleggen is: ik wil dit helemaal niet op straten of huizen smeren, plakken of schilderen. Over overdag wordt niet gesproken, dan mag je alles met je meesjouwen wat Je wilt. Staten en het College Van B en W openbaar gaat maken. Dat is ge beurd eind vorige week, waardoor ge suggereerd werd dat door het niet beantwoorden van een brief van G.S. aan het gemeentebestuur van Voorschoten de bouw van een serie woningwetwoningen in gevaar zou komen. Het Voorschotense College van B en W heeft reeds een intern be raad belegd de gemeenteraad zal ge ïnformeerd worden en hoewel de ge meente-secretaris zich hierover niet uitliet, valt af te leiden uit de ge sprekken dat het „lek" bij de provin ciale griffie wel dicht gestopt zal worden. Inbraak aan Oranjelaan Zoeterwoude ZOETERWOUDE Tussen acht uur en half twaalf is gisteravond ingebroken in een pand aan de Oranjelaan. Gebruik makend van een glassnij der kwamen de dieven binnen door de keukendeur. Het geheel was nogal gemakkelijk omdat de bewoners niet thuis waren en de sleutel aan de binnenkant in het slot zat. De kamers werden doorzocht. Met wat geld namen de daders genoegen. Vrijdag Kreatief Sentrum (Breestraat Sgeed King (winnaar Kaagfestival i jeneMJistwri f" Mirakel 8—11 Nieuwe Oogst 78 Bevrijdingskerk Montgomereyatr) Oegstgeest Geve rest raat 65) Soclf. kamerbewoners en 25) Gesp reksavond Baha' Oegstgeest (Lijtweg 7; Spreeku, riarden bejaarden Soc. Med. Adviesbureau vakantiefilms 8 Steen schuur 6 Debatavond (dhr. Koning) D '66 (dhr. De Goedtj 8.30 uur nam. Herengracht 35 Bazar "Het Oudells Apothekers Smallenburg, Loevesteln 6 Leiderdorp Aanvragen hulp bejaarden en Ir durig zieken en gezinsverzorging M singel 8 tel. 24800 910 uur. voc )S-dienst SOS-Telefonische Hulpdienst (01710)—25202 Voot alle die In m OJkheden verkeren bereikbaar - werkdag van acht uur ojn tot i uur vm doorlopend tn bet vreekeli d.w.2 van vrlldag acht uur njm maandag acht uur vn Gezinsverzorging Aanvragen hulp bejaarden en li durig zieken en gezinsverzorging Mor? 6ingel 8 tel. 24800 9-10 uur voorn Aanvragen voor halve dagen: terkerkelljke opleidingsschool v zins verzorging, Rljnsburgerweg 65336 voorm. 910 uur. Wetswinkeltje sc Juridisch adviesbureau voor gn rechtskundige bijstand. Adres Lelds Volkshuls Apothek» dijk 33 Openingstijden: dagelijkir ve maandag) en donderdagavond 1 7-0 uur. Dertig september en 3 oktober gei clubs hulpc 49698 Blnn 10 uur); clubs hulpdienst Gerecht Tel. 43503 De Kool Wljklnformatl» telefoonnummers (9-10 uur): 43751 4^ 33W 43078, 30897. 20176 Meerbu Burgerlijke Stand Rupert. Overleden: M. Bloemend aal 86 jr. Ondertrouwd: M. Rharmoui en aantrokken van het lot van de Pa- sprekscentrum Leiden een disc us- lestynen. In de kou gezet en in de sie-avond over de Palestynen op steek gelaten door de hele wereld, touw gezet. Morgenavond om acht die door de gebeurtenissen in de uur komt in het Praethuys aan de tweede wereldoorlog is behept met Vrouwenkerkkoorstraat 9 H. J. een jodentrauma, brachten de Pa- Franken, lector Palestijnse oud- lestynen het tot steeds driestere heidkunde praten over de „Ver wanhoopsdaden ten einde een be- schoppelingen van het Midden- roep te doen op het wereldgeweten. Oosten". Bomaanslagen, vliegtuigkapingen, ontvoeringen en politieke moorden ]\Mpr/-N- T zyn de argumenten voor hun eis -LVlUvJ liitfl 1 voor een eigen Palestynse staat. Uit het ontwerp voor de algemene Het Palestina comitee Nederland politieverordening van Leiden: heeft samen met de stichting Ge- Het is versboden de weg of enig on- Op Wassenaarse Landscheidingsweg het stuur van die auto gaan zitten Het had een kind van my kunnen zyn", riep een 50-jarige verzekeringr agen t uit Leidschendam uit, die dinsdagmiddag voor de Haagse rechtbank stond. Hy was na een do- delyke aanrijding doorgereden. De officier van Justitie eiste vyf maanden gevangenisstraf waarvan twee voorwaardelyk met een proef- tyd van 2 jaar en drie jaar intrek king van het rijbewijs. Hoewel verdachte een ernstige handicap in het gezichtsvermogen heeft, dronk hy tydens bezoek aan een zakenrelatie volgens zyn verkla- het late avonduur op weg i Op de Landscheidingsweg senaar reed een wielrijder uit. Volgens verdachte, z plotseling een zwenking r huis. Was- ir hem deze links hebben gemaakt en kon hy hem niet meer ontwaken. Aan de hand van rapporten was eohter gebleken, dat verdachte normaal rechtuit was biy- ven rijden en ook geen poging zou hebben ondernomen om de wielrij der te ontwyken. Het slachtoffer werd over enige afstand meegesleurd. Volgens een arts, zou de man nog enige tyd hebben geleefd. Verdachte zei niet te weten wat er tegen de voorruit van zyn auto te- Na het gebeurde reed verdachte door, wat de president van de recht bank hem hoogst kwaiyk nam. "Mis schien zou het leven van het slacht offer nog te redden zyn geweest" zei hy. Verdachte verklaarde, dat hy erg was geschrokken en daarom doorgereden. By de politie had hy echter gezegd vanwege het drank gebruik te zyn doorgereden. Thui3 had hy dadelijk de politie opgebeld. Deze vond verdachte onder Invloed van drank. Het alcoholpromilage m zyn bloed was 1,30. terwyl 0.8 ais maximum wordt aangemerkt. Tydens het verhoor door de politie, was ver dachte geheel overstuur. Er lews® L wel vast te staan, dat de verkeer^ ie- situatie ter plaatse vooral voc ryders zeer ongunstig was. Daarii is na het gebeurde verbetering g* j bracht. De officier van Justitie rond Vi handelwyze van verdachte erge# en een gevoelige straf noodzaken re De verdediger, mr. F. O. W. Voge fj] laar betoogde, dat als gevolg vi het feit dat de wielryder plotsel*? je naar links kwam er voor verdach* Q( geen tyd overbeef voor enige react* gr In verband met de werkkring m verdachte vroeg hy met een lichter' straf te volstaan. e\ De rechtbank zal op 7 nov. todd' wyzen.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 2