Oecumene groeit in de Merenwijk 'VOORSCHOTENAAR OP WACHTLIJST GOED AF Duurder in Oegstgeest agenda :emeester „m sauna KOFFIE WERD TE HEET Geroepen tot gezamenlijk getuigen Inbrekers betrapt Inbrekers erg actief Minder sterke groei bij Raiffeisenbank Mr. Van Schaardenburg in zaak tegen uitgelote student: MAANDAG 16 OKTOBER ljty AMSTERDAM (ANP) Als de Universiteit zich gehouden had aan de numerus fixus, was er geen vuiltje aan de lucht geweest. Door dat niet te doen heeft zij echter ver wachtingen gewekt bij de studen ten. Dat werkt natuurlijk als een magneet, maar als het erop aan komt worden de studenten toch naar huis gestuurd," zo betoogde de Haagse advocaat mr. I. E. Hes Bzn. Vrijdag in een kort geding tegen de universiteit van Amsterdam voor de president van de Amsterdamse rechtbank, mr. U. W. H. Stheeman. Namens de heer G. P. van Zijp uit Voorschoten eiste mr. Hes dat de universiteit de 19-jarige zoon van Van Zijp toelaat tot de subfaculteit tandheelkunde op straffe van een dwangsom van 1.000 gulden per dag. Als enige in Nederland was in juli voor de tandheelkunde in Am sterdam geen studentenstop afge kondigd Voor 90 studieplaatsen had den zich in de vooraanmelding slechts 59 kandidaten aangediend Johannes van Zijp had zich aan vankelijk bij de Utrechtse universi teit aangemeld, maar kreeg na de landelijke loting geen plaats toege wezen. Met 240 andere uitgelote kandidaten spoedde hij zich naar Amsterdam, waar men besloot de 31 vrije plaatsen toe te wijzen naar volgorde van het landelijke lotings nummer Van Zijp viel er weer bui ten. Wel kan hij nu op een wacht lijst geplaatst worden Volgens mr Hes had de universiteit deze over loop kunnen voorzien „Met het niet aanvaarden van de numerus fixus heeft men onverstandig gehandeld Ik acht hier sprake van onbehoorlijk bestuur, waarbij de belangen van de betrokkenen te lichtvaardig zijn behandeld. Hij vond het ook niet aanvaardbaar dat alle universiteits raden die de machtigingswet van 6 Juli niet aanvaarden, daarmee een blanco cheque voor wachtlijsten krijgen" Namens de universiteit van Am sterdam deed mr R C van Schaar denburg uit Amsterdam een beroep op de noodtoestand waarin de uni versiteit door het toewijzen van de eis zou raken „De bevoegdheid van de universi teiten om de toelating te beperken en wachtlijsten in te stellen is reeds eerder erkend," aldus de verdediger „Voor tandheelkunde bestaat sinds 1960 een plaatsingscommissie, en de capaciteit ligt al jaren vast op 90 plaatsen voor eerstejaars" De universiteitsraad, die princi pieel tegen de studentenstop was, had alleen voor medicijnen een stop aangevraagd, omdat die facul teit over voldoende gegevens be schikte Die ontbraken voor tand heelkunde en ook over de situatie aan de andere universiteiten was weinig bekend. De omvang van een „over loop" was niet te voorspellen en bo vendien wilde de raad nog overleg plegen met de faculteit en het mi nisterie van Wetenschappen over opvoering van de capaciteit bijvoor beeld door invoering van avondprac tica. De universiteitsraad hield een tus Van benadeling van de jonge Van Zijp achtte mr Van Schaardenburg geen sprake „Als Amsterdam wel een stop had gehad was de Jongen gewoon afgewezen „Hij kan nu een wachtlijst komen, wat gunstiger is dan uitgeloot te zijn ingeval er numerus fixus was. Per 1 januari kan waarschijnlijk in samenwerking met de faculteit van wis- en natuur kunde een alternatieve cursus be ginnen voor de op de wachtlijst ge plaatsten". Maandag Stadhuis (kamer 3). Spreekuur v lurgerlijk Pensioenfonds 2.30—4Jo ïamiddag. Museum voor Volkenkunde. Spr, 5, H. Pott over „De Borobudur dldden Java, 8 uur nam. Stadhuis Gemeenteraad 7.30 uur i Dinsdag Stadhuis (Kamer 234) Open! commissievergadering bestuurlijke i gelegenheden 8 uur nam. Academie (filmzaal) Spaanse i ;eroorlog 8.30 uur nam. Morsweg 10 Werkgroep Struotui stad Bridgeclub voor beginners (2~ Sociëteit Twemtnf® 49. Spreekuur soc 10.3011.30 uur voorr 19 Societelit ,voor gei dlcapten 25 uur nam. Rijnsburgerweg 163. Spreekuur ilmolengracht 19. Welfare-v Rode Kruis 2.305.00 uur nam. Hooigracht 38. Spreekuur Stic., huisvesting werkende Jongeren 7,3» Diamantplein 27. Gesprekaava Baha'i 8.15 uur nam. Den Burcht Feestavond Alg Bet LEIDEN In de nieuwe, nog lang niet vol gebouwde Me renwijk, heeft de oecumene onder pastoor Van Well en ds. Hor- tensius duidelijk gestalte gekregen. In de Gemeenschap van Kerken werken hier de R.K. Kerk, de Hervormde Gemeente, de Geref. Kerk, de Doopsgezinde Gemeente, de Evang. Luth. Kerk, de Oud-Katholieke parochie en de Rem. Gemeente nu al weer een jaar hartelijk samen. Er zijn goede contacten gelegd, die |un weerspiegeling vinden in tal van werkgroepen en gespreksavonden terwijl de oecumenische diensten op zondag, met eucharistie en avond maal, een groeiende belangstelling trekken. Gisterochtend - men kwam toen voor het eerst in de fraaie aula jan het nieuwe scholencomplex voor een kerkdienst bijeen - was deze be langstelling bijzonder groot. Circa 250 belangstellenden, waarvoor op het laatste moment tal van stoelen moesten worden aangedragen, vul den aula en gang van het scholen complex (foto Jan Holvast). Onder de vele aanwezigen waren ditmaal ook afgevaardigden van de Gemeen schap van Kerken en de wethou der van CRM, mevrouw Den Haan- Groen. Alvorens de dienst begon ci teerden vier jongeren, die daarvoor in de vier hoeiken van de aula een plaats hadden gevonden, een uit spraak van dr Visser 't Hooft, kardi naal Alfrink en de hoogleraren Ber- kouwer en Berkel. waarin de ge meenschap aller gelovigen nog eens werd onderstreept. Pastoor Van Well ds. Horten- sius verzorgde een deel van de litur gie en verleende ook assistentie bij de viering van avondmaal en eu charistie - sprak in zijn predikatie over het thema "Geroepen tot geza menlijk getuigen". Toen wij hier be gonnen, aldus dc pastoor, waren wij vreemden voor elkaar, thans voelen wij ons als broeders en zusters, als een werkelijke gemeenschap van mensen, die geloven in het evange lie van Jezus Christus. Het gaat ons om die ene Heer, dat ene evangelie In deze eenheid ligt de kracht tot getuigen verborgen. Wij komen hier bijeen in opdracht van Hem, dir zegt, dat wij getuigenis van ons ge loof moeten afleggen. In die op dracht en in dat geloof vallen de kerkmuren weg. WIJ vertrouwen er op, dat de weg, die Christus ons ge wezen heeft, goed is en ons brengt tot die eenheid, waartoe God ons roept. Trouw aan de Heer en met sterke verbondenheid aan elkaar willen wij in het geloof verder gaan Daarbij geloven wij in een kerk. die eenmaal geen grenzen meer kent. Aan het einde van de dienst, die met koorzang en orgelspel werd afge wisseld, dankten de pastores allen, waaronder kerken, scholen en burge lij ke gemeente, die tot deze opzet hebben meegewerkt. DEN HAAG/VOORBURG Nau we samenwerking tussen de Haagse en de Voorburgse politie heeft er gis termiddag toe geleid' dat drie inbre kers in een woning aan Haagse Van Kinsbergenstraat konden worden overrompeld toen zij net de grote buit van een nachtelijke diefstal aan het verdelen waren. Tijdens afwezig heid van de bewoners sloegen de mannen in de nacht van zaterdag op zondag hun slag in een woning aan de Parkweg in Voorburg. Zij brand den de brandkast open waaruit sie raden, postzegels en munten werden ontvreemd. Tien schilderijen werden uit de lijsten gesneden en meegeno men. De waarde loopt in de tiendui- Hengelsport LEIDEN Vele sportvissers heb ben in verenigingsverband in dit weekeinde resp. in Ringvaart en Vliet weer hun hengel uitgeworpen. De volgende resultaten werden hierbij behaald: viscollege OASE (Adler): 1. Weber 1095 gT. 4 st.; 2. Hartman 975 gr. 6 st.; 3. Leuering 740 gr., 7 stu.; 4. Tegelaar 565 gr., 1 st.; 5. Gommans 505 gr., 6 st.; 6. Van Vliet 255 gr., 3 st.; 7. Van Went 165 gr., 2 st.; 8. Hillebrand (P) 130 gr., 1 st.; 9. Roelandse 130 gr., 1 st.; 10. Kijk in de Vegte 95 gr., 1 st. D.V.V.: 1. W. Teske 4050 gr., 54 st; 2. W. Smit. 3825 gr., 44 st.; 3. H. Neuteboom 3750 gr.,; 44 st; 4. J. J. Leuering 3700 gr.; 41 st.; 5. H. La- terveer 2975 gr-, 45 st.; 6. M. B. Leue ring 2455 gr., 27 st.; 7. P. Wondergem 2375 gr., 30 st.; 8. A. Doesburg 1525 gr., 22 st.; 9. N. v. d. Kaay 1200 gT., 15 st.; 10. J. Hakker 1025 gr.; 15 st. „Helgelsport": 1. Verstraten Jr. 44 st.,' 2695 gr.; 2. J. Boef 36 st.. 2055 gr.; 3. R. v. Egmond 21 st, 1860 gr.; 4. Verstraten Sr. 28 st., 1510 gr.; 5. K. Griekspoor 27 st., 1500 gr.; 6. I. Ma- zurel 27 st., 1425 gr.; 7. B. Levacht 23 st, 1260 gr.; 8. E. v. Houten 16 st„ 1085 gr.; 9. B. Mazurel 22 st. 1055 gr.; 10. P. Devilee 17 st., 1000 gr. WASSENAAR Een 13-jarige scholier uit Wassenaar werd zater dagmiddag met ernstig letsel opge nomen in het Bronovo-ziekenhuis in Den Haag nadat hij op een brommer in botsing was gekomen met een personenauto. De Jongen reed op de Beukenhorstlaan en sloeg links af de Bloemcamplaan in. Op de krui sing reed hij frontaal in op een personenauto, bestuurd door een 53- Jarige inwoner van Wassenaar. De jongen vloog over de motorkap door de vooruit heen en werd ernstig a zijn zij. het num mer ook aan Den Haag was doorge geven. Op hetzelfde ogenblik dat gis termiddag om twaalf uur de dief stal bij de Voorburgse politie werd aangegeven trof de Haagse politie de wagen in de Van Kinsbergenstraat aan. De Haagse politie zette de hele omgeving af alvorens een inval in het pand aan de Van Kinsbergen straat te doen. Daar troffen zij een 28-jarige Hagenaar, een 25-jarige man zonder beroep en een 34-jarige Hagenaar eveneens zonder beroep die de gehele buit voor zich op tafel had den liggen. De aannemer die nog nimmer met de Justitie in aanraking was geweest en de beide andere mannen, die wel bekend stonden, werd in Voorburg en In Den Haag Ingesloten. De politie vermoedt dat zij zich de afgelopen maanden aan meerdere inbraken hebben schuldig gemaakt. Apothekers theek Reyst Steenstraat 35 theek Voorschoten Leidseweg 66. SOS-dienst SOS-Teiefonteche Hulpdienst (01710)—25202 Vooi alle die in ma ld( lljkheden verkeren bereikbaar werkdag van aebt uur tun tol lopend In net weekelis dj- Lm Release Hulpverleningsdienst L we Rijn 20a, tel. 24555 Maandag vrijdag 20-22 uur; dinsdag t.m, do derdag ook 15-18 uur. Gezinsverzorging Aanvragen hulp bejaarden durlg zieken en gezinsverzorging Mn jr singel 8 tel. 24800 9-10 uur vo«Dl Anjerfonds schenkt f2500 aan Werkmans Wilskracht LEIDEN Het Anjerfonds van de provincie Zuid-Holland heeft een bedrag van f 2500 geschonken aan de harmonie-kapel Wertunans Wils krach/t. Dit geld zal worden gebruikt om de kosten van nieuwe unifor men, waarmee de harmonie-kapel al in de 3 oktober optocht optrad, voor een deel te dekken. LEIDERDORP Zes Jaar gele den is Theo van Houdt in Leider dorp begonnen met drie douches en een kantoortje. In 1970 is hij begon nen te bouwen in een woest en le dig bouwgebied waarin nu het bouw- H plan Binnenhof gerealiseerd wordt. De naam Van Houdt is nu een be grip voor Leiderdorp. Aldus burgemeester M. v. d. Ha ve bij de opening van het sport- en sauna-instituut van Van Houdt za terdagmiddag (op foto Jan Hol vast). Hij knipte een lint door en liet het dompelbad via de bronzen H vis vollopen. De bouw van het sport- en sauna complex is een Leiderdorpse aange legenheid geweest. De ontwerper was de Leiderdorpse architekt, ir. Franso en de bouwer was Leider dorper Meerburg. "Hopelijk zal de sauna zo snel mogelijk een streekfunctie gaan In- en" aldus de burgemeester bij deze drukbezochte opening aan Luyckendreef. Tevoren had Theo van Houdt uit handen van mevr. Rohmer een cadeau van de leerlingen van zijn sportinstituut mogen ontvangen De bouw heeft 9 maanden geduurd. Volgend jaar begint men met de 2de fase, het sportlokaal. Auto te water LEIDEN Een negentienjarige Katwijker is gisteravond de Oude Singel ingereden. Hy reed met te hoge snelheid de parkeerhaven te genover de Lakenhal in en ging het hekje het water in. De jongen liep geen letsel op, de auto is later opgevist. LEIDEN In een woning aan de Rijnsburgerweg is zaterdagnacht brand uitgebroken doordat de bewo ners hadden vergeten het koffiezet apparaat uit te schakelen. Door de hitte begon de keukenkast, die boven het apparaat hing, te smeulen, de bewoners werden wakker van de klap waarmee de smeulende kast op de grond viel. De politie begon eerst met brand- blusapparaten te blussen, even later zorgde de brandweer voor de totale blussing. De keuken brandde hele maal uit. LEIDEN Het afgelopen einde leek voor inbrekers erg inspÉIOI rend. Er werd ingebroken in ti n< schoenenmagazijnen. Uit een sch 1 vnenmagazijnen in de Haarlemm straat werd een afgesloten meegenomen. Hoeveel erin zat niet bekend. Het apparaat werd leeg in de Hooglandsekerksteeg ,e ruggevonden. Uit een schoenena Ul1 in de Donkersteeg werd een gr aantal schoenen gestolen. De ti kei werd bovendien helemaal ond 81 gespoten met schoensmeermiddDo: uit spuitbussen. In de Rossinlstraat kregen ft no woonhuizen befcoek van inbreki t Beide huizen werden doorzocht, één huis werd 140 gulden gesto) b uit het andere een nog onbekt pl bedrag. Uit de kantine van „0 e 1 Buiten" werd een hoeveelheid I fdl bakswaren en snoepgoed gestolen, Dopingcontrole voetbalinterlcni A Belgrado, (AP) De internatte* le voetbalfederatie (FIFA) heeft! Joegoslavisch voorstel aanvaard i een dopingcontrole uit te de Joegoslavische en Spaanse Iers die donderdag in Las Palmai Canarische Eilanden tegen elh uitkomen in de voorronden van strijd om het wereldkampioenaif voetballen. De secretaris-generaal vai goslavische voetbalbond Vasa Sto vic zei dat de spelers die deel men aan de andere wedstrijden groep zeven ook een dopingconti t| zullen ondergaan. Het Joegosls sche verzoek kwam nadat er Italiaanse pers geruchten verschenen dat Italiaanse spelj slaapmiddelen waren toegediend hun drank voor een officiële ti strijd in Spanje. WARMOND Het bestuur van de Raiffeisenbank constateert, dat de bank in het afgelopen Jaar een belangrijke groei heeft meagemaakt ofschoon het groeitempo duidelijk afnam. De uitstaande kredieten in rekening courant vertoonden een normale ontwikkeling, terwijl de spaargelden alsmede de tegoeden op privé rekening sterk stegen. Het ba lanstotaal nam toe met f2,7 mil joen en de omzet met f 19,7 mil joen. Het aantal leningen onder hypo thecair verband bedraagt nu f 4.922.542,overige leningen be dragen f 380.222,—. De algemene re serve is in 1971 toegenomen, met f 17.240,- en bedraagt thans f157.356 De door de stichting spaarbank bij de bank gedeponeerde gelden, be droegen in totaal f 8.348.002. Het winstsaldo bedraagt f 20.166,(vorig f17240) VOORSTELLEN AAN OEGSTGEEST De gemeente raad komt donderdagavond om half acht bijeen. Burgemeester en wet- houdrs stellen voor enkele tarie ven In 1973 te verhogen: de straatbelasting voor gebouw de en ongebouwde eigendommen, van resp. 17 en 8% pet. tot respec tievelijk 27 en 13% pet.; de opcenten op de hoofdsom der personele belasting van 250 tot 268; de reinigingsrechten van f25 tot f 35 per woning. B. en W. zijn van plan te streven in aar een dekkingspercentage van de reinigingsdienst van 80. Dit zou f 65 per woning betekenen. De ver hoging tot f35 is een eerste aan zet. Invoering van een rioolbelasting is nog niet aan de orde. B. en W zullen bij de uitvoering van het plan tot sanering van de riolering in de oude dorpskern de Invoering hier van overwegen. Ook andere zaken worden duur der. De gebruiksvergoedingen voor sportterreinen gaan volgens het voorstel stijgen met 25 pet. De los se kaartjes voor jeugdigen voor het zembad Poelmeer worden verhoogd van f 1 tot f 1,25. De zwemleskaar- ten gaan van f 12,50 naar f 15. Gedeputeerde staten gaan er niet mee akkoord, dat de helft van de bezittingen van het Heilige Geest Armbestuur gaan naar de stichting paardrijden voor gehandicapten voor Leiden en omstreken voor de bouw van een manege en de ande re helft naar de kerkvoogdij van de herv. gemeente ten bate van het orgelfonds van de Groene Kerk. B. en W. zijn van mening, dat de toe gekende bedragen van f4700, elk toch moeten worden gegeven. Ze stellen voor deze ten laste van het recreatiefonds beschikbaar te stellen. De agenda voor de raadsverga dering luidt als volgt: Vraagpunten met betrekking tot gewestvorming. Herbenoeming leden commissie van advies, als bedoeld in artikel 8 van de woonruimtewet 1947. <D Vergoedingsregeling vrijwillige brandweer. O Salarismaatregelen gemeente- personeel. Vernieuwen gedeelte pannendak woning Poelgeesterweg 3. Verkeers- en vervoersplan voor de Leidse agglomeratie. O Aanvraag ex artikel 50 van de kleuteronderwijswet voor aai fing buitenspelmateriaal t.b. R.K. Bernadettekleutersohool. Vaststelling exploitatievergoel bijzonder kleuteronderwijs over en 1971 en verlening voorschot! voor 1972. Vaststelling getal wekelijkse uren vakonderwijs openbaar li onderwijs per 11 september 1972. Verlening onderwijskredietea Bestemming vermogen HeCf Geest Armbestuur. O Verhoging tarieven straatbel ting, opcenten op de hoofdsom personele belasting en reinlgW reohten. Gebruikstarieven sportaocoffll daties en zwembad. Comptabiliteitsbesluiten, watf der herstelkosten floodlight- vertt ting wipwatermolen Lelielaaa

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 2