ongres DS'70 blijft geren tegen de PvdA LamüC Afschaffen zuilensysteem bij omroep Veel stemmen in DS'70 voor Meisje maakte sport van bommeldin '?77-\ 7A.65.- TVn/TTsVUfi-- iwpu hnvtum- - rnouuïerim, 18(52--) ^/n U.-XêWM 'kuM- éme4mv2 W14.728W ïï+26- 7714.86(260 im 158 (J6r). (Ij.-y m.65: hm/MP-. 10K?Or)4/mm(15r1. nd£r'n4üco2Uot.. W(nr)4jmi6i(iQr).'&aa%ioe0t ondiïtem 2714.102(18.-) m23;. tra. 10,-712,- 718.- jAG 16 OKTOBER 1972 BINNENLAND Het was een keurig congres dat dit weekeinde door i Zeist werd gehouden met veel applaus voor lijsttrekker dr. campagneleider jhr. mr. M. L. de Brauw en fractieleider r plus een grote mate van handelingsvrijheid voor het stuur. jute beslissingen die wer den, waren dat het con- Blngsprogramma door [bestuur aan de hand van afdelingssuggesties deels herschreven; de instel- drie commissies ter bestu- van de omroepparaaf, risico voor ziekenfondspa- ivoor de opheffing van de jmer en vermindering van Kamer tot 100 leden. Op punt bestaat nogal wat erschil in de fractie. Door Reny Dijkman Deze drie punten kwamen in het verkiezingsprogramma te vervallen. De legalisatie van de abortus werd er aan toegevoegd. Achterban Tenslotte is dit pas het derde con gres van DS'70. Het Tweede Ka merlid mr. K. A. Keuning: "Ik ben getroffen door de deskundigheid van de afvaardigingen. We moeten onze mensen nog beter leren ken nen. Er zitten beslist veel bruikbare krachten tussen". Ondanks ontmoedigende enquête uitslagen zijn de verwachtingen van DS'70 voor de komende verkiezingen hoog gespannen. Fel waren de aanvallen op de PvdA. Jhr. mr. M. L. de Brauw, die zoals hij het zelf gekscherend for muleerde als een der hoogstbe- taalde AWW-ers de eer heeft de verkiezingscampagne te leiden, merkte op: „Het programma van de 'progressieve drie is een opeenstape ling van onbetaalbare wensen; in de verwachting dat de burger nog zo onmondig zou zijn om dit niet te doorzien". Helaas, liet ook DS'70 zich er niet over uit hoe men dacht het eigen program te financieren. Hij hamerde op de DS'70-slogan: „In dit land met de hoogste belas ting en het hoogste tekort is waar devast beleid en behoorlijk bestuur nodig". Ook fractievoorzitter J. Berger meende dat de PvdA niet het recht had de leiding van het land op te eisen, omdat zij onderling verdeeld is. „Niet de mensen in de partij, maar de partij zelf is politiek onbe rekenbaar. Zij wil niet met ons en wij kunnen niet met haar in zee' Romeins schaak stuk gevonden UTRECHT (ANP) Bij opgra- vingswerkza amheden in Vechten (gemeente Bunnik) zijn veel zeld zame voorwerpen van organisch ma teriaal (hout en leer) uit de tweede eeuw na Christus gevonden. De voorwerpen waren nog in goede staat dank zy het vochtige zuurstof- arme milieu. Zeer interessant noemt drs. Van Tent een houten voorwerp, dat haast niets anders kan zijn dan een romeins schaakstuk (een loper). Opmerkelijk is deze vondst vooral, omdat naar algemeen inzicht bet schaakspel in zijn huidige vorm pas lang na de Romeinse tijd in zwang zou zijn gekomen. De opgravingswerkzaamheden von den in versneld tempo plaats in verband met wegenbouw, waarvoor een deel van het terrein tussen het Romeinse Castellum Fectio en Rijks weg 12 bij Vechten moest worden op geofferd. Korfbal Westerkwartier uit Amsterdam heeft zaterdag in sport hal West in Amsterdam het vijfde toernooi om de microcup korfbal ge wonnen. In de finale versloeg Wes terkwartier na spannende strijd Ar chipel met 4-3. Tijdens het DS '70-congres Ingen het afgelopen weekein- stemmen op om het zuilen- ysteem af te schaffen en het iibsidiebeleid aan noodlijdende iaden te herzien. Het congres Ing ermee akkoord dat deze aken door een reeds benoemde dviescommissie zullen worden lestudeerd. Drs. Verwoert, lid van de ad- lescommissie massacommunica- Iemiddelen: "Tegen het huidi ge omroepbestel bestaat veel bezwaar. Essentieel is mo menteel: wat is nog de functie van de zuilen? Het kan mij niet schelen dat er via de zui len politiek wordt bedreven. Dat bezwaar heb ik wel tegen de NOS, die vaak een verleng stuk van links blijkt. Bij het overwegen van de functie van de zuilen moeten we wel incalculeren dat er bij voorbeeld wél behoefte blijkt aan een Evangelische Om roep. Mijn probleem is: moet heel Nederland dan betalen, omdat een deel het zuilensys teem wil. Het PvdA-rapport over het omroepbestel hebben we bestu deerd. Het lijkt ons wel wat il lusionistisch om heel Neder land jaarlijks naar de stem bus te krijgen om voor een omroep te kiezen. Men krijgt de bevolking amper voor Twee de-Kamerverkiezingen op de been. Volgens mij krijg je op deze wijze echt geen spiegel, van wat het Nederlandse volk werkelijk wenst. Het bezwaar van het huidige systeem is dat door te weinig coördinatie de omroepen niet efficiënt werken. Heel DS '70 wil een objectief onderzoek naar de werkwijze van Hilver sum en Bussum en dat moet dan gehouden worden door een neutraal bureau en niet door de omroepen zelf. De adviescommsisie zal hope lijk in april met haar aanbe velingen komen. Daarin zal ook de plaats van de commercie moeten worden vastgesteld. Wat de subsidie aan noodlij dende kranten betreft, vind ik 't voorstel van onze afdeling Arn hem, die pleit voor een her ziend subsidiebeleid al wat ver gaan. In ben voorstander van afschaffing". UTRECHT (ANP) De Utrec'itse politie heeft dit weekeinde een 18-jarig meisje in verzekerde bewa ring gesteld. Ze heeft bekend zich in de afgelopen tijd schuldig te heb ben gemaakt aan enkele valse bom meldingen, onder meer bij de Neder landse Spoorwegen. De 18-jarige winkelbediende mej. G. C. van O. kwam in contact met de politie nadat ze bij het Holiday Inn hotel aan het Jaarbeursplein een pakje had afgegeven Ze vertelde dat ze het pakje onder bedreiging van onbekenden in ontvangst had geno men op de voetgangerstraversé van Hoog Catherijne. Ze moest het af geven bü het hotel. Het hotelpersoneel, ongerust ge- Ton van de Valk winnaar in Spaansepolder ROTTERDAM De crossers zijn zondag van start gegaan om hun zware sportonderdeel deze winter weer te beoefenen. De rennersclub de Pedaalridders hadden in de Spaanse- oplder een parcours uitgezet dat voor vele renners in dit beginstatdium van het seizoen de groatste problemen op leverde. Zo niet voor Ton van de Valk (Leiden) die van af de start de lei ding heeft genomen om die niet meer af te staan. Eerst kon Joop van Ham (Gouda) een beetje in de buurt blij ven, maar toen Van de Valk het tempo verhoogde was ook Van Ham "gezien". Alleen Cock van der Hulst, die door gebrek aan traning het be- gintempo niet kon volgen, maar in het verloop van de wedstrijd geleide lijk in zijn tempo kwam én Joop van Ham waren de enige twee renners die door Van de Valk niet op één of meerdere ronden achterstand werden gezet. Opmerkelijk was ook het feit, dat good-old Man us Brinkman, na door materiaalpech drie keer van fiets verwisseld te hebben tot een verdien- stelijke vierde plaats wist te komen. worden na de recente bomaanslag, vertrouwde het pakje niet en waar schuwde de politie. De dienst explo sieven werd er bij gehaald, maar het pakje bleek slechts een stapel kranten te bevatten. De politie, die het verhaal van het meisje niet vertrouwde, haalde haar vrijdagavond laat weer van huis voor een nader gesprek. Na enige tijd bekende het meisje het verhaar over het onder bedreiging in ontvangst genomen pakje te heb ben verzonnen. Ze had het pakje zelf gemaakt. Ook bekende ze enkele andere valse bommeldingen in Utrecht, onder meer bij de Neder landse Spoorwegen. Moties: ze vond het interessant zoiets te doen. BU haar baas heeft ze voorts f300.— uit de kas gestolen. Hasjiesj in vuilniszak GRONINGEN (ANP) De Groninger politie heeft In een oude vuilniszak drie en een halve kilo has jiesj gevonden, die verstopt lag tus sen afgedankte kleren. De politie deed de vangst bij de 23-jarige C. E die eerder deze week is aangehouden, omdat hij een brokje hasj bij zich had. De waarde van de gevonden hasjiesj is naar schatting 12.000 gul den. E. was bij de politie bekend als gebruiker. Er wordt onderzocht of hij er ook in handelde. Voetbal Het Zweedse voet balelftal heeft gisteren in Goten- burg een wedstrijd voor groep een van het kwalificatietoernooi voor het wereldkampioenschap tegen Malta met 70 gewonnen. Oostenrijk heeft gisteren in We nen voor 74.000 toeschouwers de eerste wedstrijd voor het kwalificatie toernooi voor het wereldkampioen schap voetbal tegen Hongarije gelijk gespeeld: 2-2. êsöpazi

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 19