Raad "natje en excursie zelf droogje,, bij laten betalen EIS; HALF JAAR CEL Zwembad Voorschoten binnen jaar mogelijk Raadslid Toelen krijgt geen bijval van collega's Echtpaar Van de V< zestig jaar getrouwd' OPHALEN GROFVUIL Burgelijke stand Verdachte; ik heb mijn levensles gehad Oud-raadslid Jac. Dorrepa (72) overlede BOUWKOSTEN GERAAMD OP 5,3 MILJOEN GULDEN LEIDERDORP De kaars in de zilveren kandelaar voor burgemeester Van der Have was bijna opgebrand toen hij gisteravond 1 2 uur de raadsvergadering sloot. Dat was ook het geval met de energie van de enkele raadsleden. Alleen de KVP-er Toelen was nog erg fit. Hij had, zeer tot onge noegen van zijn mederaadsleden, de euvele moed te be weren, dat de kosten die gemaakt worden tijdens de ex cursies van de raad, veel te hoog waren. In 1971 hadden, de raadsleden, aangevuld met wat ambtenaren op één dag ongeveer f 221 5,uitgegeven. Dat vond hij veel te hoog. Hij stelde voor om voortaan de vertering aan eten en drin ken zelf door de raadsleden te laten bekostigen. Dat vond collega Hekkelman van de PCG een ,,zeer onsympathiek voorstel Nu zou dat geen probleem opleveren maar wan- naar bij latere verkiezingen minder draagkrachtige raads leden zitting zouden nemen, zouden zij geen deel kunnen nemen aan bepaalde activiteiten van de raad. Hevige te- genspartelende discussies ontlokte dit voorstel van raads lid Toelen. Het einde was, dat hij aanbood alsnog de kosten voor hem gemaakt zou betalen. Het voorstel zelf vond geen genade in de ogen van zijn medebestuurders en B. en W. DINSDAG 10 OKTOBH Wel genade vond het voorstel tot de bouw van 86 woningwetwoningen in het plan Binnenhof. WD-er Poels vond het jammer dat het plan iedere keer aan bezuinigingen heeft blootgestaan. Je krijgt daar nu „uitgeklede woningen". Hij had ook bezwaren tegen de zogenaam de "open galerij" wat toch onpret tig wonen moet zijn voor bejaarden en rolstoelpatiënten. Het betreft hier de laatste flat in het plan Binnen hof dat tussen het winkelcentrum Dinsdag Morsweg 10 Adviesraad binnenstad werkgroep structuurplan 8 uur nam, idem werkgroep leefbaarheid en stads, verfraaiing 8 uur nam, Gerecht 10 Dienstencentrum bin nenstad Brlgeclub voor beginners 26 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit Twenüwel (voor kamerbewoners en alleenstaan den) 912 uur nam. Driftstraat 49 Spreekuur sociale raadsvrouw 10.3011.30 uur voorm. Breestraat 19 Sociëteit voor gehan dicapten 25 uur nam. Morsweg 10 Spreek uur Adviesraad binnenstad 25 uur nam. Rynsburgerweg 163 Spreekuur Alg. Bureau voor levens- en gezinsvragen 7.308.30 uur nam. Volmolengracht 19 Welfare-winkel Rode Kruis 2.305 uur nam. Hooigracht 38 Spreekuur Stichting hulsvesting werkende Jongeren 7.30 8.30 uur nam. Breestraat 19 Spreekuur Chr. Emi gratiecentrale 78 uur nam Diamantplein 27 Gesp re ksa vond Baha'l 8.15 uur nam. Petrakerk NCVB. aid. Noord Huis houdelijke vergadering met blngospel 8 uur nam. Museum van Oudheden Spr. prof. Ch. Maystre over recente opgravingen in de Soedan 8 uur nam. Woensdag binnenstad 2.304.30 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit Twentwel (voor kamerbewoners en alleenstaan den) 9—12 uur nam. Oegstgeest (Geversstraat 65) Socië teit voor kamerbewoners en alleenst. 8 uur nam. Dijk straat 2a. 8preekuur sociale raadsvrouw 4.30—6.00 uur nam. Oegstgeest (Kennedylaan 11) Infor matie-avond Baha'l 8 uur nam. Vredeskerk Ouderverenigingen: "Helpt elkander", "Philadelphia" en "Voor het zorgenkind". Gespreksavond over thema "De geestelijk gehandi capte en de beleving van zijn sexuall- telt" 8 uur nam. De Waag Openbare vergadering de Culturele Raad 8 uur nam. LAK-theater (Levendaal) L. j. A Klnderoperettegroep "Maskerette" met Lees met ons mee. 7 uut nam. Beloftekerk NCVB, afd. Morskwartler Spr. dr. Oegema over "Een dag uit het leven van een zenuwarts 8 uur nam. Apothekers SOS-dienst SOS-Telefonische Hulpdienst m (01710)—25202 Voor alle die In moei lijkheden verkeren bereikbaar elke werkdag van acbt uur om tor ach' maandag acht uur vm Release Hulpverleningsdienst Relaese: Nieu we Rijn 20a, tel. 24555 Maandag t.m. vrijdag 20-22 uur; dinsdag t.m. don derdag ook 15-18 uur. Gezinsverzorging Aanvragen hulp bejaarden en lang durig zieken en gezinsverzorging Mors singel 8 tel. 24800 9-10 uur voorm Wets winkelt je Juridisch adviesbureau voor gr&tls rechtskundige bijstand. Adres Lelds Volkshuls Apothekers- dijk 33 Openingstijden: dagelijks van 10 uur voorm. tot 1 uur nam. (behal ve maandag) en donderdagavond van 7-9 uur. Dertig september en 8 oktober geslo ten. Dienstencentrum voor 65-plussers clubs hulpdienst DIJkstraat 2a tel no 49698 Binnenstad Wijklnformatle (9- 10 uur); clubs hulpdienst Gerecht 10. Tel. 43503 De Kool Wijklnformatle (9 -10 uur); clubs hulpdienst Delftstraat 40a tel. 49726 Zeeheldenwijk Diverse telefoonnummers (9-10 uur): 43754 43078, 30897, 20176 Meerburg diverse telefoonnummers (9-10 uur); 3£ 34639. 20788. 44256, 41796. en de overige woningen komt te staan. Deze flat, in Leiderdorp spreekt men tegenwoordig van "meergezinswoning", moet 4 lagen hoog worden. De twee onderste la gen zijn bestemd voor bejaarden huisvesting en voor invaliden, ter wijl de woningen op de derde en vierde woonlaag verhuurd zullen worden aan alleenstaanden en klei ne gezinnen. Het complex wordt voorzien van een liftinstallatie. Ir. Poels wilde het voorstel, na een ris bezwaren te hebben opge somd, wijzigen. Niet voor bejaarden maar voor jongelui. Hij vond dat Jonge gezinnen in Leiderdorp geen woning kunnen vinden en dat zij ook beter dan bejaarden de bezuini gingen aan de woningen konden "nemen". Fraktiegenoot Van Roijen wilde "andere bezuinigingen" aan de woningen. Wethouder Meerburg vond in zijn antwoord deze 40 wo ningen nodig voor bejaarden: We moeten anders wachten tot 1975 (Voorhof). Raadslid Poels (de hele dag al op de vergadertoer geweest) verlangde stemming. Het plan werd goedgekeurd, alleen de drie VVD-ers stemden tegen. Het voorstel, dat tot onderwerp had: Vrijstellingsbe paling wegen- en rioolbelasting voor ziekenhuizen, verpleegtehuizen enz. te schrappen werd na heftige discussies van o.a. Reugebrink met 8 tegen 6 stemmen aanvaard. Deze ziekenhuizen enz. moeten dus voortaan deze belasting gaan beta len wat de gemeente ongeveer 30 tot 40.000 gulden per Jaar oplevert. Het St. Elisabeth-ziekenhuis valt in Leiden trouwens ook niet onder de vrijstellingsbepaling van de wegen- en rioolbelasting. Het kruispunt Engelendaal en de Persant Snoepweg moet nog even op verkeerslichten wachten. Het voorstel wordt 4 maanden aange houden omdat de raad de noodzaak om nu de benodigden 145.000 gul den voor deze lichtinstallatie bij GS aan te vragen nog niet kwellend vindt. Men zou het over enige tijd OEGSTGEEST Zestig jaar gele den, om precies te zijn op 17 oktober, trad de 23-Jarige Lodewijk Karei van de Ven uit Rijnsburg in het huwelijk met Maria Juliana Plaisier. HIJ was postbesteller en in die tijd vond de bestelling drie maal per dag plaats, ook zaterdags en éénmaal op zondag. Alles te voet, later per fiets. In 1912 betrok de familie Van de Ven een eigen woning aan de De Kempenaer- straat, waar het echtpaar tot op de huidige dag nog woont. In 1952 werd de heer van de Ven afgekeurd en ging met pensioen. Toen kon hij zich volop wijden aan de grote tuin naast zijn woning met fruit kweken en ver bouwen van groenten en aardappe len. De bruidegom kwam enkele Ja ren geleden in het Oegstgeester Raadslid Toelen op deze foto van Jan Holvast uiterst links bood gisteravond aan de kos ten voor zijn verteringen alsnog te betalen. Op de foto verder van links naar rechts: Tieken, Jongeman. Nievaart, v. d. GeverHekkelman, Reugebrink. OEGSTGEEST Het grofvuil in Oegstgeest wordt 11 oktober opge haald aan de Terweeweg - Waldeck Pyrmontlaan - van Griethuijsen- plein - Louise de Colignylaan - Anna van Burenlaan - Ch. de Bour bonlaan - Oranjelaan - Emmalaan - Boonstraat - Juffermansstraat - Sportmanstraat - Spaargarenstraat - Duivenvoordestraat - de Kempe- naerstraat. SASSENHEIM Deze week '9 tot 14 oktober) wordt in Sassenheim de jaarlijkse huls-aan-huis collecte ge houden van de „Fakkels bijeen". In deze Christelijke Stichting voor blin denhulp werken diverse blindente huizen samen. nieuws toen de De Kempenq werd gereconstrueerd en de g te de voortuinen daarvoor nod In de voortuin van de heer f Ven stond een forse kastai maar die wilde hij met alle£ houden en met een prijzen vasthoudendheid is het hemf de boom te redden, zij het nu op gemeentegrond, evencfl zijn huis nog groeit en bloeit, ff huwelijk zijn twee zoons gebc een is directeur van het poi in Katwijk, de ander procui der bij de A.B.N. aan de Oegstgeest. Zestig Jaar gtfcfl zestig jaar in dezelfde woning tig jaar trouwe lezers van oij Morgenmiddag is er in het tecentrum een receptie om j| in vele dingen medelevende t ten echtpaar geluk te wensen. I eens bekijken waneer het Elisabeth ziekenhuis geopend is en het Bin nenhof dan inmiddels volgebouwd. Men kan dan zien of de dan onge twijfeld toegenomen verkeersdrukte deze verkeerslichtinstallatie nodig maakt. Het beschikbaar stellen van een krediet voor het beveiligen van twee voetgangersoversteekplaatsen over de Engelendaal en van enige andere oversteekplaatsen werd goed gekeurd. Op korte termijn zullen daar voorzieningen worden getrof fen. Om 12 uur stapte iedereen in de mistige nacht Leiden viert fusie met groot feest LEIDEN De badmintonvereni ging "Racketeers" en "Smash" zijn sinds enkele maanden gefusioneerd. Gespeeld wordt er In de 5-Meihal ln Leiden, vrijdagsavonds en zaterdags. Het 1ste team speelt 3de klasse lan delijk. Op wat technische pro bleempjes na is de fusie vrij vlek keloos verlopen. De mensen die weg gegaan zijn van de diverse vereni gingen omdat zij de fusie uit "men selijke" overwegingen niet zagen zit ten hebben ongelijk gehad. De on derlinge verstandhouding tussen de vogels van verschillend pluimage is uitstekend. Dat culmineerde ln een daverend feest in de. opgekhan- te. cantine van het hockeycomDlex Roomburg. Na een klaverjaswed- strijd kon om ca. half 11 Jan Rijna- burger de volumeregelaar openzet ten van zijn stereo-installatie Geboren: Wouter z. v. R. a. van der Pluym en J. C. Verbeek; Sandra Danlëlle Blanca d. v. J. van der Melj en G. van Leeuwen: Maria Johanna d. v. H. Vrijbloed en M. Hermes: Mir jam, d. v. S. Gorter en G. M. la RolJ; Erwln Christian z. v. J. Sakkee en A. j C. Plnkse; Pasoal. z. v. P. Mieloo en M. Nachtegeller; Pieter Samuel z. v. C. S. de Mooy en E. van Vliet; Horst Lotharius, z. v. G, J. Frledhoff en A. L. Weljengerg; Elisabeth Maria d. v. B. A. Slerat en M. E. Panmekoek; Edwin Theodorus Johannes z. v. C. Buitelaar en J. C. van der Laan; Den nis. z. v. A. J. M. Tetteroo en H. G P. Smlttenaar; Albertus Cornells, z. v. G. A. Hogendoorn en C. A. Bernard Michel, z. v. P. M. L. J. Hlnnen en E. Nadort; Huug, z. v. D. van Rijn eD E van der Plas: Dennis GIJsbertus z v. G. D. Remmerswaal en H. P. J. Evers; Polkert Dlederlk, z. v. N. M. Heijstek en E. M. G. van Dlemen; El- line, d. v. E. W. Ruis en T. H. Roes- sen: Marcel, z. v. B. Ververs en R. A. M Muller; Simone Theodora Jeroen, d. v. S. W. Bierman en a. A. Caspers: Anouk Agneta d. v. F. B. Lempers en C. M. N. Bloemen: Birglt Cunera, d v F. B. Lempers en C. M. N. Bloe men: Alexandra Catharlua Theodora d. v. B. Hulsman en T. A. M. Baars; j- Alexandria Cornelia Hendrlca, d. v. Bejaardenwoningen nu nodig. j. c j M Laken en a h. a. van (Foto Jan Holvast) I Velzen. LEIDEN/DEN HAAG Zwaar op krukken steunend, kwam een 36- jarige barkeeper de zittingzaal van de Haagse rechtbank binnen strom pelen, hoogstwaarschijnlijk levens lang invalide als gevolg van een bot sing met de door hem bestuurde auto, welke hij in Utreoht had ge stolen. "Ik heb mijn levensles gehad en mijn ogen zijn opengegaan. Jammer dat dit er voor moest gebeuren, "ver klaarde hij aan de rechtbank. Hij moest daar niet verschijnen vanwe ge het feit, waardoor hij nu gehan dicapte werd, doch als gevolg van het leven, dat hij voor dat ongeval leidde. Zijn strafblad sprak overigens wel een duidelijke taal, want oplichtin gen, verduistering, inbraken. Joy riding hadden hem reeds gevange nisstraffen en voorwaardelijk ter be schikkingstelling van de regering opgeleverd. Waarvoor hij nu terscht stond, betrof heel iets anders, nl. inslui pingen in studentenflats. Die voerde hij uit in Leiden cd Delft. De "tip" had hij van een man ln een Amsterdams café gekregen, toen hij ln financiële moeilijkheden zat na ontslag uit de gevangenis. Verdachte verschafte zich toegang tot die flats en haalde er betaal cheques en betaalpassen weg. waar na hij de bedragen incasseerde. "Dat heeft u aardig wat geld op geleverd, "constateerde de president van de rechtbank. In de dagvaar ding stonden bedragen van f 233. f 360 en f 460 vermeldt. De feiten le verden dus ook valsheid in geschrif te op. In Delft was het een flat aan het Oude Delft waar hij zioh toegang verschafte, in Leiden diverse flats. "Het was voor mijn levensonder houd", aldus verdachte doch de LEIDERDORP De Commissie Ruimtelijke Ordening en Openbare Werken vergadert morgenavond om acht uur 's avonds ln het Leider- dorpse gemeentehuis. Belangrijkste agendapunten zijn: Bespreking over het eventuele opknappen van de huizen Hoofdstraat 86 en 88 en be paling van het tijdstip van af braak van de huizen Hoofdstraat 90 en Jaagpad 6 t/m 12. Bespreking van het bouwplan van de Humanis tische Bouwstichting Bejaarden- huisvesting voor de bouw van een verzorgingstehuis in Voorschoten en de in dit verband gevraagde ge meentegarantie. rechtbankpresident constateerde, dat verdachte dan wel zeer ruim ge leefd moet hebben ln die tijd. Een gedupeerde student uit Lei den diende een eis tot schadever goeding in, waarvan verdachte mee deelde bereid te zijn de gedupeerden zodra dat mogelijk is, schadeloos te wilden stellen. Verdachte verblijft nl. in een re validatiecentrum. "Ik zie nu pas hoeveel leed er in de wereld is en daar wordt ik mee geconfronteerd", aldus verdachte. "Ik zie nu op welke verkeerde weg Ik was". Verdachte heeft bij het ongeluk o.a. zijn heupen gebroken en zal zeer waarschijnlijk niet meer geheel her stellen. Wel kan hij werk krijgen in het revalidatiecentrum. De Officier van Justitie wees er op, dat in het verleden weinig met verdachte viel aan te vangen en ook de reclassering geen mogelijkheden meer zag. Gezien de toestand van verdachte, wilde de Officier vol staan met acht maanden gevange nisstraf waarvan twee maanden voorwaardelijk en aftrek van voor arrest. De verdediger had kritiek op de reclassering en bepleitte lichter straf. Vonnis over 14 dagen. ZOETERWOUDE In het misch Ziekenhuis in Leiden dag de 72-Jarige Zoeterwoi Jac. Dorrepaal overleden. De dene heeft voor de Zoeterwou meenschap vele verdiensten Hij had zitting in de gemeej» voor de Prot. Chr. Groepering. Verder was hij tientallen Ja derling en tot 1 Januari van i[]< sciba van de hervormde gem< K Zoeterwoude. Zijn belang ging ook uit naar de historie gemeente. Hij behoorde tot richters van de "Stichting Oug] terwoude" waarvan hij tot zi; penningmeester was. In het i lingenblad van de Stichting nen verscheidene artikelen vL hand. De heer Dorrepaal ve ook de historische beschrijvii het oude kerkgebouw aan de straat die voorkomt in de G Hervormd Zoeterwoude. Hij 'n boek samen met oude pren Zoeterwoude en Stompwijk di jaar verscheen en veel' af tri De begrafenis zal morgei plaatsvinden. Leiden Het ongeval, ten waarvan na bijna drie maam 38-jarige Leidse bromfietser leden, is niet veroorzaakt, s LD gisteren publiceerde door tomobilist. De botsing op d< weg ontstond doordat de broi - een slingerende beweging Juist op het moment dat de ai wilde inhalen. LEIDEN De sloopwerkzaamheden die op het ogenblik onder auspiciën van de univern( ivorden uitgevoerd, naast het pand Witte Singel 17, hebben voor de bewoners van numm f pijnlijke gevolgen gehad. Bij de verbranding van oud hout is het vuur niet voldoende ge& ;c zodat door de wcOrmteoverdracht waarschijnlijk de kapokmatras die in het huis tegen de i lag in brand gevlogen is, waarna ook de vloer vlam heeft gevat. Brandweercommandant B hart tekent overigens aan dat voor hei aansteken van de brand geen vergunning was gevrild De bewoners van Witte Singel 17 zijn zeer verontwaardigd over de gang van zaken. Om te b 1 nen is de hond, die op de kapokmatras lag te slapen, in de vlammen omgekomen. „Voor zelfde geld had ik er gelegen", zegt Roel-Jan van As. Bovendien ziet hij in de brand een m 51 van de universiteit om hem het huis uit te krijgen. „Dat is beslist niet waar", aldus de heer !1 ritse van de bouw- en woningzakenafdeling van de universiteit. .Jïet contract dat Van As1 was verlopen. Wij hebben toen gezegd dat het huis dat hij had gekregen via de stielet Release moest worden ontruimd. Wij hebben de gemeente Leiden echter gegarandeerd het huis tot half november zou blijven staan. Tot zolang konden de jongens er wat ons bef? in blijven". VOORSCHOTEN Voorschoten kan binnen een Jaar een eigen zwem bad hebben. De commissie voor maatschappelijk werk kreeg van de voorzitter van de Stichting Recrea tiezwembad Voorschoten de laatste cijfers en de planning voor de bouw. Op een stuk grond van ongeveer 6 ha, gelegen op de grens van de wijken Adegeest en Noord-Hofland in de omgeving van de spoortbaan Leiden-Den Haag kan het zwem bad worden gebouwd. De grond is al door de gemeente Voorschoten aan gekocht en inmiddels overgedragen, aan de speciale werkgroep, die de ewembadbouw voorbereid. De kos ten worden geraamd op f 5,3 mil joen. Het ontwerp voor het bouw plan is officieel aangeboden aan B en W, de werkgroep heeft een pro gramma van eisen vastgesteld en de bouw zal verricht worden door Ne- dam-Ballast NV. In april van dit jaar verleende ge meenteraad principiële medewer king, in Juni van dit Jaar kwam het bouwplan gereed en thans kan het de diverse gemeentelijke commissies passeren. Zwaartepunt Het zwaartepunt van het zwembad ligt op het recreactieve vlak. het buitenbad, bestaande uit een „kik kerbadje" voor de allerkelinsten, een „middendiepbad van 20x50 meter en een diepbad van 17x25 meter, met de mogelijkheid dit diepe bad uit te breiden tot 17x50 meter. Rond om deze buitenbaden is een grote speelweide met mogelijkheid tot ac tieve sportbeoefening zoals midget golf en kegelbaan. Het overdekte bad bestaat nit 10x12,5 meter en 25x 12,5 mtr. De opzet is dat zowel bin nen- en buitenbad tijdens de zomer maanden gelijk tijdig open zijn. Overdekte Indien alle gemeentelijke commis sies deze maand akkoord gaan het plan van de werkgroep Zwembad en het voorstel eind van deze maand in de raadsvergadering komt, dan kan per 1 februari volgend jaar de eerste paal de grond in en in het najaar het overdekte bad gereed zijn. Wethouder Pels veronderstelde dat de diverse commissies waarschijnlijk niet deze maand gereed komen met de voorbespreking van het plan, hij achtte de maand november reëler als maand waarin het voorstel in de raadsvergadering komt. bad een nadelig saldo van L jaarlijks zal hebben. De con leden zetten een vraagteke ter het nadelig saldo en ve l stelden dat dit wel eens ml or worden als gevolg van de opt jj] bevolkingsvergunning en de v van steeds meer nieuwe t den. De algemene conclusie 0lJ commissie was dat het et )u en toch wel te verwezenlijk eE is tot standgekomen door h ttoulier initiatief in samen met de overheid.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 2