HOME-SWIFT-HOME OPEN RCL GEEFT LES: 9-2 Droom is nu werkelijkheid geworden: MOEIZAME OVERWINNING VOOR NOORDWUK Bona scoort weer soepel Kange roes: Wi >er oud 'erwets fisER BOYS NT ERBY" BIJ GSTGEEST [97j)AG 9 OKTOBER 1972 3? wa g MSTERDAM Voor de d maal in successie kwam Stars met een score van dan honderd punten uit bus. Na het Bossche EBBC Dor de Amsterdamse studenten- Istejg van ASVÜ, werd gisteren leM ünsterdam ook DED met e cijfers geklopt: 68—104. oor een misverstand kwa- eek, een aantal spelers in de eld ^erde sporthal terecht, en speelde niet zoals de hui sten dachten in de Oude r maar in de sportzaal aan 20! Van Hoogendorpstraat. Om lar rt over negen kon coach Lel lenberg dan ook maar be- he fcken over vijf spelers, de ver. i was nog onderweg. Die vijf i waren: Ane van Dijk, Rob ian Haart, Bill Moody, Peter de en Rudy van Eyk. e uit nood geboren basis- eg nam echter zeer verras- el een 010 voorsprong en i de overige spelers gearri- rd waren stond er nog steeds Leddse voorsprong op het rebord: 1215 in de zeven- minuut. Coach Kallenberg j toen onmiddellijk wisselen met Wim Petrioi, als per- alijke bewaker van de ge- rlijke Paul Hoeksema en (me Denham in de ploeg eide de voorsprong uit tot punten: 2536. Bona Stars akelde toen over na een e-verdediging en dat was de is voor een nog grotere voor- ong halverwege (29—48). Het ledigingsblok van de Leide- us sloot uitstekend en me- daardoor kreeg Paul Hoek- la weinig kansen om zijn izuivere schot toe te passen, ia daarentegen kreeg zeer break-kansen, want met yne Denham en Bill oyde onder het bord, waren jról alle rebounds voor de ujehemden. fe strijd was toen in feite al ist. Na de hervatting liep na Stars steeds verder van 3 weg en was duidelijk van de honderd-punten- ns weer te doorbreken. Dat eurde twee minuten voor tijd, opnieuw uit twee vrije worpen. Bona Stars schijnt een abonnement te hebben op het scoren van de "honderdste" uit vrfje worpen. Peter de Jong deed dat tegen ASVTI en Chris Verhoekx tegen EBBC. Ook nu was het weer Peter de Jong. Het werd uiteindelijk 68104. Bona stars: Peter de Jong 30. Wayne Denham 22, Bil] Moody 21, Wim Petrici en Ben van Cleef 6. Har Stol, Chris Verhoekx en Aad van den Nieuwendijk en Rudy van Eyk leder 4 en Ane van Dijk 2. Topscorers DED: Hans de Block 16. Paul Hoeksema 12, Hans Koeksema 8, Hans de Liefde 7 en Kurt Lagerwey 6. Blitz—Te Werve 72—51 Te gen de kampioen van vorig jaar heeft het Voorschotense Blitz een uitstekende prestatie gele verd. Met afstandsschoten werd een ruime voorsprong ver kregen en bij de rust leidde Blitz met 4433. Te Werve kwam terug tot 4440, maar Blitz nam in de resterende tijd ruim afstand: 7251. Topsco- res Blitz: Rietkerk 18 en Koe nen 14. TRKA lp h ia 5445 In de eerste helft werd er aan beide kanten zeer goed verdedigd, met als gevolg de lage ruststand van 1911. In de tweede helft liep het veel beter en TRK nam binnen twaalf minuten een ruime voorsprong: 46—24. Plot seling stokte het en Alphia kon terug komen. De achterstand was voor de Alphenaren echter te groot. Topscorers TRK: Ver beek 16 en De Jong 13. Essor—Ariston 5851 In ïen niet zo overtuigende wed strijd heeft het door Bona's Wayne Denham gecoachte Es sor de eerste winst binnenge haald. Dat gebeurde tegen het Delftse Ariston. Bij de rust ïadden de Delftenaren nog een voorsprong (25—28), maar Es sor wist toch nog de winst te behalen: 5851. Topscorers Es sor: Van Royen 21 enr Schlag- tvem 11. LEIDEN Een droom werd werkelijkheid: zaterdag namen de wielrenners van de LR en TV "Swift-Combinatie" op het industrie terrein in de Waard polder hun eigen clubhuls ingebruik. Dat ging van zelfsprekend voor wie Swift-voorzit ter ("grote versierder") Joop Riet hoven kent met daverende fes tiviteiten gepaard: een show van t muziekgezelschap "Werkmans Wils kracht", vuurwerk van De Kat ter wijl aan mevrouw Den Haan-Groen de kleurrijke opening het loslaten van drie trossen ballonnen was toevertrouwd. "Het zijn er 53, want we bestaan 53 Jaar", deelde de klei ne details niet verwaarlozende Riet hoven mede". Door René Vos Swift heeft in zelfwerkzaam heid de oude houten keet, die al een bont leven achter de rug heeft (o.a. Roodenburg heeft er "inge zeten" en zelfs een kleuterschool) iets prachtigs gemaakt. Wethouder mevrouw Den Haan-Groen: "Ik weet dat het een hok was. Wat u er van gemaakt hebt is een paleisje. Sportstichting-voorzitter Piet Biegstraaten: "Ik heb het gebouw plat op een schuit in het Galgenwa ter zien liggen en toen dacht ik: nou, nou. Gerrit Prevo, vice-voorzitter van de Sportstichting: "Als je het gebouw in de oude toestand hebt gekend is dit onvoorstelbaar". Joop Riethoven glom onder al die (dikverdiende) complimenten voor zijn peloton "zelf werkers". "Ik ben", vertrouwde hij in zijn wel komstwoord de weinigen die dat nog niet wisten toe, "een strever van huis-uit. Maar voor dit eigen ge bouw heb ik toch acht Jaar moeten vechten. Veel mensen hebben gezegd: Joop met zijn grote smoel versiert Wethouder mevrouw Den Haan-Groen laat de ballonnen de lucht in gaan. Achter haar Swift- voorzitter Joop RiethovenGeheel rechts op de foto (met bloem in knoopsgat) Cock van der Hulst. (Foto Jan Holvast) agelsport EN De visclub PVGW het Oegstgeesterkanaal haai' wedstrijd in d!it seizoen. In werd 8205 gram vis aan de Blagen. Het wedstrijdresultaat i volgt: 1. A. C. v. d. Meer; örrepaal; 3. J. v. d. Mefj; 4. tuil; 5. W. 6. F. Autosport De Schotse auto coureur Jackie Stewart heeft giste ren op het circuit van Watkins Glen (bij New York) de grote prijs van de Verenigde Staten gewonnen. Stewart reed in een Tyrell-Ford. Basketbal Het Nederlandse basketbalteam heeft gisteren in de Bulgaarse plaats Varna de eerste wedstrijd voor het Europese kam pioenschap voor dames tegen Frank rijk met 37—64 verloren. Judo-ontmoeting LEIDEN De Leidse Judoschool De Vries toonde ziah als gastheer van het Belgische Enghlen duidelijk sterker. Gijsbert Stol en Wouter Zaaier brachten de score vrij sim pel op 20. John Vliegenthart, Kees Otter, Peter van Leer en Bennie Heetveld kwamen vlot tot overwin ningen. Alleen Jan Pie ter Kloos moest veriies incasseren. Eindstand 6—1. De Leidse half zwaargewicht Dries Klein van sportschool De Vries werd gisteren derde tijdens de Zuidhol landse jeugdkampioenschappen. het wel. Maar ik wil eerlijk beken nen: zonder u, mevrouw Den Haan en zonder de mannen die nu aan de top staan van de sportstichting had ik het niet gered Lief Dat Joop Riethoven bij de uitwer king van zijn plannen geen weg on- bewandeld heeft gelaten, werd ont huld door mevrouw Den Haan: "Hij heeft zelfs mijn man bewerkt om bij mij een goed woordje voor Swift te doen. Ik vind mijn man lief (professor Den Haan was aan wezig), ik vind u (Riethoven) lief, maar dat helpt toch niet", lachte de wethouder. Tijdens haar toespraak moest mevrouw Den Haan verschil lende muzikale hindernissen nemen. Nauwelijks had zij de microfoon in haar hand of buiten barstte Werk mans Wilskracht los in een "Lang zal ze leven". Na tien wethoudorlij- ke woorden opnieuw een mars "Werkmans Wilskracht heeft nog geen clubhuis. Daar doen ze het ze ker om", stelde de wethouder ge amuseerd vast. En zich tot het PvdA-raadslid Hennie Kwik rich tend: Mijnheer Kwik, wilt u daar straks wat aan doen Mevrouw Den Haan stak in haar toespraak in het hijzonder de loftrompet voor Joop Riethoven „die zelf zo veel vrije tijd in dit clubhuis heeft gestoken". „Ik wens de vere niging Swift geluk met deze voor- Derbyverlies van Oegstgeest OEGSTGEEST Ondanks een 10 nederlaag tegen streekrivaal Lisser Boys heeft Oegstgeest een goede indruk achtergelaten. Na een openingsoffensief van Lisser Boys te hebben opgevangen kreeg Oegst geest enkele goede kansen. Vooral voor Ron v.d. Kolk, die eenmaal In Ideale positie echter te lang treuzel de, waardoor achterspeler Varke- visser kon ingrijpen. Drie minuten na rust grepen de Lissenaren, die eerder een goed in vorm zijnde doel man Pauw hadden getroffen, de ze ge. De Kooker trok de bal uitste kend voor en de mee opgekomen verdediger Van Dijk kopte onhoud baar in. zitter Waarmee de wethouder *n teer punt aanroerde, want al enige tijd botert het niet zo best meer tussen de solist Riethoven met zijn soms onnavolgbare wijze van wer en en de overige bestuursleden van Swift. Dat is zo hoog gelopen, dat Riethoven al heeft aangekon digd vrijdag as. als voorzitter te zul len aftreden. Maar wat is Swift zonder Riethoven? Raadslid Hen- niek Kwik vatte het in vier woorden samen: Brigitte Bardot zonder boe- Ook Sportstichting-voorzitter piet Biegstraaten verzocht alle betrokke nen wat water bij de wijn te doen. „Dat dit clubhuis hier staat hebt u in de eerste plaats te danken aan het „doordrammen" van Joop Riet hoven. Hij heeft dat op zijn manier bewerkstelligd en die is, dat geef ik toe, niet voor iedereen de prettigste. Riethoven is een man met gro te talenten, maar ook met tekortko mingen. Ik zou de vereniging Swift willen adviseren: los de zaak bin nenskamers op. De heei- Biegstraaten realiseer de zich, dat het in Leiden allerminst gemakkelijk is om iets tot stand te brengen. „Er zijn mensen, die zeg gen dat de sport te duur is. Maar laten die mensen bedenken, dat van de 100.000 inwoners er 20.000 actief sport beoefenen en dat om alles ln goede banen te leiden vele honder den officials heel veel vrije uren be langeloos beschikbaar moeten stellen. Als we dan tegenwoordig toch de mond vol hebben over profijtbegin selen zouden die sportleiders best vijf gulden per uur mogen vragen voor him werk dat duizenden Jon geren van de straat houdt. Als de overheid die rekening gepresenteerd zou krijgen zou zij er zich wel voor wachten te beweren dat de sport te duur is. De heer Biegstraaten kreeg bijval van de heer Kwik. „De topsport in Leiden wordt niet zo behandeld als ik zou wensen. Swift is een visite kaartje voor wat in Leiden wordt ge presteerd. Dat wil ik wel even kwijt. Nadat de heren De Koning (ZLC) en een tweetal KNWU-afgevaardig den het woord hadden gevoerd, be sloot Joop Riethoven de zeer ge animeerde receptie in de rol van een vroege sinterklaas: hij overspoelde de mensen, die mee hadden gehol pen aan de totstandkoming van „Home-Swift-Home" met dankwoor den en geschenken. Dirk Maassen van de Brink op dreef LEIDEN De Leidse snelwande laar Dirk Maassen van de Brink (AV Holland) is dit weekeinde tijdens 'n internationale 20 km wedstrijd uit stekend voor de dag gekomen. Maas sen van de Brink kwam na Rotter dammer Cees Vuurpijl en Amster dammer Jan Cijs als derde Neder lander over de eindstreep waarmee hij opnieuw aantoonde nu toch wel definitief te zijn doorgedrongen tot de nationale snelwandeltop. De tijd van de Leidenaar bedroeg 1 uur 51 minuten en 7 seconden. De West duitsers Müller (1.41.05), Kleider (1.45.30) en Rüss (1.46.00) legden beslag op de eerste drie plaatsen. Vuurpijl en Cijs werden met resp. 1.48.02 en 1.48.24 vierde en vijfde. Maasen van de Brink werd in totaal achtte. 5TGEEST Lisser Boys le semi-derby tegen Oegst- let 1—0 gewonnen door in de ïuut het enige doelpunt van strijd te scoren, de Kooker bal uitstekend voor het de mee opgekomen verdedi- ii Dijk kopte onhoudbaar de gs doelman Pauw. Overigens Oegstgeest een geljjkop duel, waarin Ron van der Oegstgeest eenmaal een aide kans kreeg. Door te lang o kon Varkevisser echter dig redding brengen. De re- ingrijpende defensie van Lis ps heeft daarna de onstuimig ende Oegstgeestenaren zon- te grote problemen van zich tóen. de ud letiek Johan Kijne, die in Barendrecht een de loop over tien Engelse mijl 51.12.6) bleek zondagmorgen Uwarden de sterkste in een De Vlaardingse atleet legde ig minuten een afstand neter en 373 kilometer af. feitennis De Nederlandse Son ja Heltzel lit weekeinde tijdens de open enschappen van België in de kwartfinales bereikt, mstelveense verloor daarin >nL- ^skfrhtse Diane Schöler tij vergde vijf games: 1921 •1—16 22—24 21—16 •nkbal Het Amsterdamse zich gehandhaadf lasse honkbal. De beslissings- Jd, die zaterdag in Hilver- igen de eerste klasse UW »t) werd gespeeld, eindigde in erwlnning (6—4) voor de Am nmers. ardesport De Nederlandse v. Combinatie Flamingo Six/ agenaar Jr is gistermiddag in in het Graf-Kalman-Huya- enkrennen, dat was gedo- net 42.000 gulden, tweede ge- Flamingo Six verdiende gulden voor zijn eigenaar. LEIDERDORP Musketiers dat zaterdag figureerde te gen het prijsschietende RCL (92) had veel weg van de Luxemburgse en IJslandse elftallen, die regelmatig in Europacupverband stage lopen in de Nederlandse voetbal hogeschool. Zeldzaam vriendelijk en naief riep Musketiers bepaald geen associaties op met krijgshaftige soldaten, maar bleek het in werkelijkheid in dit korfbalachtige duel een willig object, dat diende om het enigszins aangepaste zelfvertrouwen van RCL wat te versterken. Voorbeeldige opofferingsgezindheid, de krachtige werking van de spel verdelers Bas Ederveen, Sjoerd Teske en Leo Holl, als mede het vrij nauwkeurig uitvoeren van trainer Dweelaarts opdracht waren de basis van deze explosie. RCL maakte niet, zoals in voorgaande duels, de fout het strafschopge bied van de tegenstander tot ontmoetingscentrum van twee partijen te promoveren. Door soms maar twee aanvallers (vleugelspelers Leo v. d. Berg en Ton Ederveen) in de frontlinie te posteren werd Musketiers op verraderlijke wijze verleid om zelfs iets te ondernemen. Die taktiek slaagde volkomen, temeer omdat Musketiers met een le vensgroot keepersprobleem worstelt. Als gevolg van een polsblessure van vaste doelman Kees van Kranenburg moesten de Elstenaren noodgedwon gen een beroep doen op de 15-jarige Kees van Ravensteyn. De jeugdige invaller hield het precies zestien mi nuten uit. Met een negatieve balans drie doelpunten en nul reddin gen zat de tragedie er toen voor hem op en draafde de nog niet geheel fitte Van Kranenburg alsnog op. In tegenstelling tot zijn collega, die zonder meer de bal na een afstands schot van Sjoerd Teske op onbenul lige wijze had laten glippen, ontpop te Van Kranenburg zich ondanks de gestadig neervallende doelpuntenre- gen als een heel wat geroutineerder en zelfverzekerde goalie. Hij stopte in ieder geval de alleen voor hem verschenen Bas Ederveen nog knap af en hield ook in de slotfase, toen RCL's aanvalslinie verzadigd was, de gretig mee naar voren komende Aad Broerse van scoren af. Het wa ren met de voorbeeldige sportiviteit de enige punten van Musketiers, dat tegen het combinatiespel van RCL, gekruid met dieptepasses (vooral op v.d. Berg) en techniek weinig voor stelde. De leermeester scoorde zeil negenmaal. Het gelijkmakende doel punt van Musketiers in de 9e minuut i RCL's verde diging. In een poging zijn verslagen doelman te assisteren schoot Jaap Kuik tegen Bram Brandt op, waar door de bal in het doel caramboleer de SCOREVERLOOP: 4. Penalty Aad Broerse na handsbal Wim Zitter- steyn: 1-0: 9. Jaap Kuik schiet tegen eigen keeper Brandt op: 1—1. 16 Kop. bal Leo Holl uit voorzet Bert Ruiter: 2-1; 18. Doelman Van Ravensteyn laat bal na schot Teske glippen: 3-1; 20. Leo v.d. Berg kopt in, nadat de bal door Sjoerd Teske op invaller doelman Van Kranenburg is gescho ten: 4-1; 32. Vleugelschot Leo v.d. Berg na pass Leo Holl, die even te voren op de binnenkant van de paal schoot: 5-1; 40. Leo v.d. Berg, na pass Teske: 6-1; rust; 60. Dieptepass op Leo Holl: 7-1; 70. Penalty Adri HENNIE RODENBURG van Dalem: 7-2; Terugspeelbal Jo han v.d. Pol onderschept door v.d. Berg: 8-2; 88: Hennie Rodenburg na voorzet Leo Holl :9-2. Dinsdagavond 17 oktober om acht uur speelt RCL op de Bloemerd te gen zondag-tweedeklasser EDO. RCL: Brandt; Ruiter, Broerse, Haneveld, Kuik; Teske, B. Eder veen, Rodenburg; T. Ederveen, Holl en v.d. Berg. LEIDEN Noordwijk versloeg /terdag runner-up Heerjansdam met 2—0 en continueerde daarmee fraaie leiderspositie. Overigens het spel van de Noordwijkers de zeer povere kant. Bepaald droevig waren de verrichtingen van Quick Boys. De Katwijkers gingen met 3—0 af bij De Zwerver. Ter Leede hield aan het treffen met DOTO tenminste nog één punt over: 1—1. Rijnsburgse Boys leed een 1—0 nederlaag bij het zwakke DOSC. Noordwijk-Heerjansdam 20 70' Bogers 10; 80: Bröring 20. Noordwijk heeft tegen Heerjansdam niet erg verstandig gespeeld. De gas ten, die zich bedienden van het „lange halen-gauw thuis" systeem, werden met dezelfde speelwijze be antwoord, waardoor de stijd 'n rom melig aanzien kreeg. Pas halverwege de tweede helft kwam een toch wel beter Noordwijk aan scoren toe. Eerst Jan Willem Bogers, en even later Ruda Bröring, sohoten de zege van de thuisclub bij elkaar. De Zwerver-Quick Boys 30 2: Roozendaal 1—0, 31: Lodder 2—0; 86: Van Stenis 3—0 Men moet ver in de historie van Quick Boys teruggaan om op zo'n door merg en been dringende afgang te stuiten. Wat de Katwijkers op het Zwervers-veld voor spelletje speelden leek in de verste verten niet op voetbal. Vooral de defensie en de middehlinie lieten het volko men afweten. Zonder noemens waardige inspanning konden de Kin derdijkers de winst opstrijken. Ter Leede-DOTO 11 31: Wes- dorp 01. 43: Boot 11. Ter Leede moest door allerlei oorzaken op de eigenlijk afgeschreven Frits Zand bergen terugvallen die er de oorzaak van was dat DOTO de leiding kon nemen. Ter Leede, dat zowel verde digend als aanvallend een zwakke in- druk maakte, slaagde er slechts met veel moeite in gelijk te komen. DOSC-Rijnsb. Boys 1—0 54: Lobstein 10. Rijnsburgse Boys speelde in Den Dolder zo'n futloze partij voetbal dat DOSC, ook bepaald geen hoogvlieger, met de volle winst kon gaan strijken. Opmerkelijk was LEIDEN. Een in ouderwetse vorm verkerend Kangeroes heeft in de Uni versitaire Sporthal gisteren een dui delijke 3-0 overwinning behaald op Compri-Delta. Tegen de gevarieerd spelende Leidse ploeg kon Compri- Delta geen voet aan de grond krij gen. Veelzeggend is dat de gasten hun time outs in alle sets al in de be ginfase hadden verbruikt. Comprl Delta ging steeds moeilijker draaien en was in het geheel niet berekend op de harde smashes van Piet van Zwieten, Eduard Huusse, Lambert Hoeve en Hans de Jong. Bij de stand 12-7 in de openingsset in het voor deel van Kangeroes wilde Comprl Delta overschakelen op plaatsballen, doch ook die taktiek pakte verkeerd tilt 15—7. Dankzij lichtelijke ongein- resseerdheid van Kangeroes bleef de schade voor Comprl in de volgende set beperkt tot 15-12. In de laatste set liet Kangeroes over de krachts verhouding geen twijfel meer be staan: 15-5. DE KANGEROES-RESERVES ver loren van Molenwiek met 12-15, 11-15 en 14-16. Vooral ontbrak het Kange roes aan durf om te slaan. De enige man, die echt nog een klap uitdeelde was Pieter Bas van Duyvenbode. LEYTHON/AC was binnen het half uur klaar met Martinus, dat in snel tempo via de setstanden 15-0, 15-4 en 15-6 naar een 3-0 nederlaag werd ge speeld. Opvallendste figuren waren de aanvalsters Wil v. d. Wijn gaard en Ali Oudshoorn, en de be weeglijke Lenie Kneppers. Revanche van DIOK: 32-0 LEIDEN Voor zo'n 300 toe schouwers hebben de rugbyers van DIOK gisteren in de Leidsche Hout Middelburg met 32—0 verpletterd Binnen vijf minuten was de stand na twee straf-kicks 6—0 in het voordeel van de Leidenaren. Mid delburg werd vervolgens totaal overspeeld, vooral dankzij goed voorwaartsen- en driekwarten- spel. DIOK, dat zich uitstekend re vancheerde voor de 4—0 nederlaag van vorige week. beëindigde het duel. waarin van beide zijden spe lers van het veld werden gestuurd, met 32—0.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 9