UVS LAAT OP DREEF Roodenburg 'geeft' winst weg VAN SEGGELEN VERGUISD EN BEJUBELD BIJ LFC... Lugdunum ze wild Texas buitenspel Nederlaag ASC door arbitrale blunder RVC wint beslissende slag op middenveld: toch 0-0 VERLIES DOCOS MAANDAG 9 OKTOBER 19* "RVC liet ons komen. Het specu leerde op foutieve passes", analy seerde Wally van Schooten later de speltrant van RVC "de mgste ploeg", "waartegen we tot nu toe hebben gespeeld". Die mislukte aanspeelbal- len kwamen er bij de vleet. Alleen in de eigen verdediging kon een redelijke combinatie worden uitgevoerd, zo gauw een linie moest worden overbrugd, manifesteerden KiCh het spelinzicht en het resolute ingrijpen van RVC. Door Jan Preenen Slechts eenmaal werkte dat radarachtige systeem niet. Even voor rust toen Gillis Hendrikse zelfs voorbij de uitstekende centrale verdediger Jan v.d. Oever glipte en zijn snel uitgevoerde solo (verade mend na vele trijdrovende indivi duele akties) afsloot met een naar de verste hoek wegdraaiende bal. Buiten bereik van Van Assen delft verdween de bal naast het doel. Tijdens het fluitconcert van de wat al te kieskeurig optredende scheidsrechter v.d. Pol, die de voor- deelregel konsekwent weigerde toe te passen, had RVC echter tevoren veel heftiger gesolliciteerd naar een Leen, ie Goey —treiter OEGSTGEEST Een fout van de Noordwijkerhoutse scheidsrechter P van Duin heeft ASC in de strijd tegen Delft een verdiend gelijkspel gekost. Twee minuten voor tijd leek een harde inzet van Leo Ditmans via doelman Herman Roedoe naast het doel te verdwijnen, toen echter Delftspeler Peter de Wreede even daarvoor achter de doellijn gestapt om zijn buitenspelpositie op te hef fen doodleuk het veld weer inging, de bal terugtikte op Bob Spee, die vervolgens de winnende treffer liet aantekenen: 12Arbiter Van Duin keurde het doelpunt on danks vele protesten van ASC-ziJde goed, hoewel een indirecte vrije schop wegens wangedrag in deze situatie op zijn plaats was geweest. ASC begon de wedstrijd op het verbeterde veld aan de Kempenaer st raat overigens erg sterk en nam al in de tweede minuut de leiding door Leen de Goey. Delft kwam ge vaarlijk terug Jan Weduwer moest op de doellijn zelfs eenmaal redding brengen maar geleide lijk aan trokken de roodzwarten het initiatief weer naar zich toe. In valler Hans van Rooyen (voor de geschorste Hans Dreef) en Leen de Goey deden op het middenveld goed werk, maar de afwerking van de aanvallen liet veel te wensen over Na de hervatting viel ASC ver te rug en veroverde Delft een veldover- wicht. In de 35ste minuut vlak nadat Wim Maass na een botsing met Bob Logger was uitgevallen werd dit ook in de score tot uitdruk king gebhaoht: 11. Hoe ASC ten slotte nog verloor is al in de aanhef vermeld. ASC: Roedoe, Boers, Weduwer. Maass, Logger, Schiphorst, Van Rooyen, L. de Goey, Zwart, H. de Goey, Staat doelpunt. Vooral na een kwartiertje toen De Wolf na een half mislukte inzet van Van Dullemen scoorde. Wegens buitenspel mleef dat snelle succes achterwege. Geldige goals zouden er daarna niet meer komen, vooral niet omdat uitblinker-doel man Wijnand Sloos eenmaal stijl vol de bal bij een afstandsschot van Croes over de lat tipte en na de rust een ziohzelf hervindend UVS de voor rust duidelijk verloren slag op het middenveld goedmaakte. In die tweede periode, waarin RVC duidelijk moest terugschake len (vooral uiteraard de 39-Jarige Carol Schuurman) kwam de op halve kracht werkende aanval van UVS eindelijk goed in aktie. Terwijl Jan Verver en Dick v.d. Boogaart hun normale competitieniveau be paald niet bereikten, leefde Gillis Hendrikse zich op de rechtervleugel tegen de voor v.d. Sloot ingevallen Honselaar naar hartelust uit. Hij zou dan ook het voornaamste toe- voerkanaal worden van gevaarlijke aanvalsgolven. Eenmaal nam Ver ver uit een van die voorbereidende werkjes de bal ineens op de slof. Het had allemaal nog veel angstiger voor RVC kunnen worden als een veel belovende solo van Desar niet door dezelfde Verver was onderbroken Nu eindigde deze reële mogelijkheid in een wanhopig sohot ver naast het doel. Het kon de balans niettemin niet in evenwicht brengen. Zeker niet toen Henk Rol (later wegens een knieblessure vervangen door Harry Bloemheuvel, waardoor De- sar zich met de aanvoerderstaak be lastte) eenmaal zo nonchalant uit verdedigde dat hij de ver mee opge lopen Kloor lanceerde. Het deze middag als enfant terrible in de wat rustiger geworden RVC-ploeg fun gerende Kloor (trainer Karei Jan sen: "Het imago van veel pratende spelers zoals vorig jaar is door het vertrek van sommige ex-profs weg") talmde echter zo lang voor een ver laten doel dat de haastig terug- gerende Sloos de bal nog uit dp hoek kon grabbelen. UVS: Sloos, Balkhoven, Hannaart, Roy (Bloemheuvel), Lardé, Van Duyn, Desar, Lagendi/k; Hendrikse, Verver, v. d. Boogaart. Dick v. d. Boogaard wipt de bal over Assendelft, maar Croes (nr. 2) zal deze tuatie voor zijn ploeg kla ren. (Foto Jan Holvast) Royale winst LSRG: 53-0 LEIDEN Het heeft er op het terrein aan het Piet Paaltjenspad even naar uitgezien dat LSRG te gen het Delftse Thor I een zware dobber zou krijgen. Nadat echter Tries van Hoenkamp en Lummel en een drop-kick van Sluimers de stand 150 was bereikt, ging de Leidse machine als van ouds draai en. Tenslotte werden de Delftenaren met 530 verslagen. Scoreverloop: Tries van Van Leeuwen, Hoenkamp, Nicolai, Van der Graaf. Willink, Ni co Pope, Hillarius en Lummel (3x), een drop-kick van Sluimers en vijf converties van Schiff. Het tweede team van de LSRG bracht oude rivaal HRC n een 21— 14 nederlaag toe. Het scoreverloop: Tries van Van de Waal, Ter haar en Dobbel, kicks en converties van Van der Ploeg. ROTTERDAM De Inzet was er wel weer. Vergeleken bij de lome Musschenjacht van vorige week voetbalde Rooden burg bij Rotterdams CVV in ieder geval héél wat agressie ver. Het resultaat was er ook naar: één punt overhouden aan een uitwedstrijd is zeer ver- Door Paul de Tombe dienstelijk voor een team dat kennelijk een beetje met zich zelf overhoop ligt. Zo op het oog lijkt er met de elf niets aan de hand (trainer Rinus Smits: „alles is goed, de stem ming is best en ze zijn allemaal fit genoeg. Het was alleen erg warm.maar ook de 11 remise ln Rotterdam kon niet verdoezelen dat Roodenburg een onzekere periode doormaakt. Immers, ln betere tijden zou het de Leiden aars niet zijn ge beurd dat een 1—0 voorsprong vlak voor tijd nog moest wor den losgelaten. In betere tijden zou het Smits-team die stand zonder mankeren naar de 25 minuten verder gelegen finish hebben gedragen. En zeker te gen een ploeg als CVV, dat zichzelf zowat voorbij draafde in de drang om het spel te „maken" en dat daarmee het zo graag uitverdedigende Rooden burg volkomen in de kaart speelde. Dat risico had dapper CVV trouwens voor lief geno men: de Rotterdammers hadden bewust gekozen voor de sterk aanvallende speelwijze. Trainer Admiraal had dat uit propagan distisch oogpunt gedicteerd. Hij„Hoe tactisch knap het ook Is, Roodenburg speelt toch anti voetbal. Ze laten je komen, ze dringen Je het initiatief op. En als thuisspelende vereniging ben je dan gedwongen aanvallend te spelen. Doe Je dat niet, ga Je hetzelfde spelletje óók spelen, dan gebeurt er immers hele maal niets? Dan kan één speler met zijn voet op de bal gaan staan, zonder dat er verder wat gebeurt. Dan zegt het pu bliek: naar dat CVV ga ik he lemaal nooit meer kijken. We moesten dus wel aanvallen. En we hebben het spel lange tijd gemaakt ook Jawel, ogenschijnlijk maakte CVV de niet bijster opwindende wedstrijd van de middenmoters: de Admiraals-formatie be droog zichzelf met de storm loop van steriele aanvallen. Want al gaat er bij Roodenburg lange tijd nog zoveel mis, de ploeg blijft gevaarlijk op de momenten dat het dan wel „loopt". Toen 65 minuten wa ren weggetikt (met een drie-in één kans voor Den Os: driemaal mis en een twee-in-een moge lijkheid voor middenvelder Aad de Groot: tweemaal mis) zon der dat CW nou echt gevaar lijk was geworden, toen sloeg Roodenburg in een opwelling lis tig toe. CVV-trainer Admiraal: „Ik zat te wachen op de twee goals die wij nog zouden gaan maken, toen die vrije trap in eens kwam. Die werd zeer slim genomen". Slim en snel, want toen Hen- niie de Klerk door rechtervieu- gelverdediger Van der Starre was neergehaald, nam invaller (voor Stan van der Meel) Pe ter Ciere de vrije trap al toen scheidsrechter Van der Vlist nog bezig was het CVV- muurtje op de goede plek te zetten. Aad de Groot maakts van de verwarring gebruik. De uitstekende- middenvelder be kroonde zijn come-back na een blessure van acht weken met een doeltreffende uithaal: 01. De Groot haalde het ein de van het duel overigens niet: hij moest twee minuten voor tijd worden vervangen (Maar ten van Kooperen) omdat zijn blessure hem weer parten ging spelen. Dat was dan de tweede „tik" die Roodenburg in die slotfase kreeg, vlak daarvoor had CW, met twee verse krachten, eindelijk de rente kunnen innen van de voortdu rende gang naar eindpunt Kee- reweer. Spits Torcque schoot stuiterend raak na een afge slagen CVV-aanval. Keere- weer: „Die bal stuiterde vlak voor me. Ik raakte hem nog en dacht dat hij naast ging. maar ik duwde hem er zelf in Rinus Smits: „11 is de juis te verhouding en het is ook niet slecht als je een punt kunt meenemen na een uitwedstrijd. Maar eigenlijk mag die bal er natuurlijk niet meer in Roodenburg: Keereweer. Klinkhamer, Pennenburg, Tis- seur, Ooyendijk, De Klerk, De Groot (Van Kooperen), Ver- kuylen. Van der Meel (Ciere), Den Os, Hannaart. Drie minuten voor tijd komt Theo van Seggelen vóór de derde maal alleen voor de Naaldwijkse doelman. Ditmaal faalt hij niet en helpt LFC aan de mag&re overwinning: 10. (Foto Jan Holvast) LEIDEN Theo van Seggelen, de blonde middenvelder van LFC, kon uiteindelijk toch met een opgewekt gezicht het veld verlaten na de wed strijd tegen Naaldwijk, Drie minuten voor tijd werd hij met een knap doel punt matchwinnaar in de strijd te gen de Naaldwij kers, die door de "Kanaries" eigenlijk al voor rust be slist had kunnen worden als o.a Theo van Seggelen twee "bloedjes" van kansen met iets meer koelbloe digheid tegemoet was getreden. Door Simon van Meijgaarden Na twee minuten was het al bijna raak. Eén van de Naaldwijkse ver dedigers schoot te zacht op zijn doel man Moor terug. Van Seggelen was toevallig ook in de buurt en onder schepte de bal, maar schoot vervol gens tegen de doelman aan. Voorlo pig bleef het de enige reële sco ringskans voor LFC, dat naar het plan van trainer Ralfes met twee spitsen opereerde (Cockie van Weer- lee en Peter van Laarhoven). Van Weerlee bleef echter teveel op het middenveld "hangen" en daardoor was Van Laarhoven veelal een een zame in de woestijn. Ook de op het middenveld teruggetrokken Piet Gubler kwam niet helemaal uit de verf Gevolg: een ondervoede voor hoede die niet of nauwelijks gevaar lijk kon worden. In de 20ste minuut kreeg Van Seggelen de gelegenheid om zich te revancheren. Een schot van Dick Pardon glipte uit de han den van doelman Moor voor de voe ten van de Leidse rechtenstudent, die voor de tweede keer geen raad met de situatie wist. Zijn schot ging naast. Het povere spel van LFC was voor trainer Rolfes aanleiding, om in de tweede helft weer "ge woon" met drie spitsen te spelen en dat kwam het spel van de Leide- naara ten goede. Naaldwijk werd flink in de defensie gedrukt, maar kon zelf bij de spaarzame uitvallen knap gevaarlijk worden, dankzij goed werk van doelman Sjaak Bouw meester en laatste man René Hols- wilder bleef de schade beperkt tot een buitenspeldoelpunt van de gasten LFC bleef intussen aandringen maar kon de Juiste weg naar het doel van de Westlanders niet vinden. Na ruim een half uur bracht trainer Rolfes zijn vierde spits in het spel. DiCk Pardon werd gewisseld door Thijs van Polane, die de drie spitsen kon gaan ondersteunen in 't zoeken naar de juiste "formule". Dat succes bleef vooralsnog uit en met het verstrij ken der tijd werden de aanvalspo- gingen steeds nerveuzer. Evenals scheidsrechter Aarts uit Den Haag die niet bepaald een sterke middag had. Drie minuten voor tijd mocht LFC dam toch nog het zoet der over winning smaken. Een passje van Pe ter van Laarhoven belandde bij Theo van Seggelen die zich bekwaam vrij speelde en voor de derde maal oog in oog met de Naaldwijkse doelman kwam. Het "driemaal scheeps recht" ging ditmaal ook voor Theo van Seggelen op en met een hard sohot dat tenslotte achter doelman Moor tegen de touwen tot rust kwam hielp hij LFC aan de mage re overwinning: 10. LFC: Bouwmeester, Chris Gubler, Hoek, Holswilder Moesman, Van der Linden, Van Seggelen, Pardon, (Van Polane), Van Weerlee, Van Laarhoven, Piet Gubler. Overwinning van 1-5 DEN HAAG Als een bonbon in luxeverpakking, zo moe ten gisteren de twee zijn „binnengegleden" die Lugdunum op tweedeklasse-debutant Texas veroverde. Een overwinning ge- wikkeld in vijf doelpunten en maar één tegengoal is iets wat voor de „kikkers" als een delicatesse moet gelden. Toch was het niet direct nieuw of "herboren" Lugdunum dat in het veld stond, al was Hans van der Starp weer van de partij. Slim warende groenwitten echter wel. Al snel hadden ze door dat Texas op bij zonder dilletantische manier de bui- tenspelval probeerde te hanteren. Daar zaten dé officiële goodiwill-am- bassadeurs van de Amerikaanse staat Texas vijf minuten na het be gin dan ook als ratten in. Gijs Collé glipte handig door de val voordat deze had moeten dichtklappen, en bleef zijn "schaduw" Wim Prosman met enkele centimeters voor, die nodig waren om 0—1 te scoren. Door Henriëtte v. d. Hoeven De aanvallers van de Texanen wa ren duidelijk beter dan d'e verdedi gende broeders. Leo Redel en zijn as sistenten hadden vaak moeite met de vaardige Henk Hazebroek en de zeventienjarige debutant Joop Tog- nie. Mede door goed keeperswerk, van Gerard Dubbeldeman slaagde Texas er echter niet in de zo fel be geerde gelijkmaker te scoren. Weer een mislukte buitenspelval bracht Lugdunum, nu door Jaap Sohilthuizen na 25 minuten bijna op 0—2. Schilthuizen speelde, fel op de huid gezeten door een Texaan, de bal echter te veel voor zich uit zo dat uit de doorbraak eigenlijk pass, noch schot kwam. "Natuurlijk" kwam de 0—2 er toch. de fraai doorgebroken Gijs Collé werd in het strafschopgebied door Wim Prosman bij z'n middel gepakt en op de grond gesmeten. Een wandaad waarvoor de goed leidende scheidsrechter Sohouter terecht een strafschop toekende. Hans van der Starp benutte de pe nalty: 0—2. De Texanen moest dit even reageren en deelde hier en daar wal gemene trappen uit. Dat kon echter a niet voorkomen dat enkele minutes 0 later, terwijl de hele rood-witte i dediging weer voor vermeend bui tenspel bleef staan, Karei de Wii^ onverstoorbaar doorliep en doelman Js Aard Buitendijk voor de derde keerf passeerde: 03. Weinig bleek Texas van de eersteLj helft, waarin hun grofheden alleen maar tot moeilijkheden hadden ge leid', te hebben opgestoken want de tweede speeltijd was nog maar koudie begonnen of John Manuputty ging ui in het strafschopgebied tegen grond. Dit keer leverde het niet meer 5j op dan een vrije trap. Lugdunum zette vervolgens enige goede aanval len op met als resultaat een magni fieke, keiharde kopbal van Jaap Sohildhuizen die de "Kikkers" op 0—4 bracht. De stemming werd al dit 'Lugdunum - gelukniet paald beter op. Puck Hofland wa£ de Texaan die het bij scheidsrechter ei Schouter net even te bont maakte. Het laatste half uur mocht hij als toeschouwer doorbrengen. In dat laatste half uur waarin trainer Joop de Busser Van Egmond voor Oppe- laar en Gert van Delft voor Henny de Klerk had ingezet scoorde Hans,r van der Starp na een hoekschop 0—5. Maar één keer glansde de blau we Texas-ster toen het gemakkelijk spelende Lugdunum toch iets te veel toegaf aan Arie de Zeeuw: 15. Ook daarna heeft Texas nog kansen ge had maar zelfs een door vijf doel punten mildg estemd Lugdunum, vond één treffer welletje Lugdunum Gerard Dubbelde man, Wim Oppellaar (van Henk de Cler, Leo Redel, Wim Roo; Henny de Klerk (van Delft), John Manuputty, Hans v. d. Starp, Jaap Schilthuizen, Gijs Collé, Karei de Wit. LEIDEN RVC, de „papieren" dwerg van de eerste klasse B, werd voor UVS (dat met moeite tot 0—0 kwam) de lastigste tegenstander tot nu toe. Razendsnel uitverdedigend, vechtend om iedere meter en ook nu met een professionele instelling spelend, maakte het meer dan duidelijk veel te bescheiden te zijn bedeeld met twee puntjes. Met een versterkt middenveld, beheerst door technici als v. d. Toorn, de vinnige Kloor en Van Dullemen en de kort geleden op het hoogste amateurniveau gelanceerde De Wolf als ver vooruit geschoven puntspeler gaf dit wilskrachtige RVC te kennen slechts op een overwinning uit te zijn. Vooral in de eerste helft toen het geïmponeerde UVS als uit elf los van elkaar werkende individuen leek opge bouwd. POELDIJK Het was gisteren fa Poeldijk niet te merken dat Ver j burch en DOCOS op de ranglijst van elkaar verwijderd zijn. Wel iswaar won koploper Verbuch meu,c 1-0 van hekkesluiter DOCOS maar d je uitslag had even zo goed anderson a kunnen zijn. In Poeldijk trad pijnlij) r in 't licht waarom de Leidse ploaL,.: op het ogenblik zo slecht staat: men kampt met een rend gebrek aan Het falen in kansrijke posities van Jan Polane. Dik v.d. Bos. Hage en Peter Dubbeldeman wat dat betreft boekdelen. Qua spel waren de Leidenaars in kei opzicht de minderen van Poeldijksè tegenstanders, sterker nog, in de eerste helft was ongetwijfeld de betere ploeg. was het nogal sneu voor de denaars dat zij in de slotfase van duel niet alleen een mogelijke winning maar zelfs een de neus voorbij zagen Henk van Berge Henegouwen met een kopbal de "boosdoener".

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 8