A. J. y. d. met de 'Gouden Pompe geëerd Schaatsprofs reiken ISU de hand Op drukbezochte afscheidsreceptie Release Leiden stopt de hulpverlening niet Vrouw in eredienst van Rooms-Kath. Kerli Laatste orgelconcert in Katwijk door Leidse organist Werk gaat toch door y. LEIDEN Groot was de be langstelling die zich gistermiddag in de Burgerzaal van het Leidse Stadhuis concentreerde rond de fuguur van Aad van der Pompe. Uit deze belangstelling bleek overduidelijk hoe zeer men in Leiden de verdiensten van de scheidende K O-directeur als "culturele baas" heeft weten te waarderen. Dat deze verdiensten ook in provinciale kring zijn er kend mocht A. J. van der Pompe ondervinden toen hem tijdens de afscheidsreceptie namens Gede puteerde Staten van Zuid-Hol land de Gouden Lis op de revers werd gespeld. De Commissaris van de Konin gin mr. J. Vrolijk, deelde bij deze gelegenheid als bijzonderheid mee dat de provincie dit onderschei dingsteken voor de negende maal Binds 1952 heeft toegekend. Het ereteken is uitsluitend bestemd voor personen die zich Jegens de provin cie Zuid-Holland uitzonderlijk ver dienstelijk hebben gemaakt. De commissaris legde er in een korte toespraak de nadruk op, dat er zon der Van der Pompe veel in Leiden niet mogelijk zou zijn geweest. Hij herinnerde er in dit verband aan dat de heer Van der Pompe al in 1969 koninklijke waardering heeft gekregen toen hij werd benoemd tot officier in de Orde van Oranje-Nas- Bau. Burgemeester Vis was de eerste die de scheidende directeur hierna namens het Leidse gemeentebestuur feliciteerde met deze unieke provin ciale onderscheiding. Waarderende woorden werden op deze zeer druk bezochte middag ook geuit door de voorzitter van K en O, prof. A. Brouwer. Het echtpaar Van der Pompe kreeg behalve veel handen te schudden ook veel geschenken en bloemen in ontvangst te nemen. De receptie werd muzikaal opgeluisterd door Rien de Reede (fluit) en Bob van Asperen (klavecimbel), die een sonate van Bach uitvoerden. Op de foto (Holvast) ontvangt Aad van der Pompe uit handen van de commissaris de Gouden Lis. LEIDEN Release Leiden heeft zich gisteravond telefonisch solidair verklaard met een initiatief van Re lease Utrecht. Utrecht wil dat men hét stoppen van Release Amster dam gezamenlijk zegt, dat men ver dergaat. Een aantal plaatsen, waar onder Haarlem, hadden him instem ming al betuigd. Motief van de "afdeling" Amster dam om de hulpverlening te staken dat men zich teveel ingekap seld voelde in de gevestigde orde, terwijl de nood waarmee Release te maken krijgt volgens de medewer kers juist door de fouten in die or de worden veroorzaakt. OSLO De International Speed Skating League (ISSL), de organi satie van beroepsschaatsrijders, heeft gisteravond op een persconferentie in Oslo een Welwillend gebaar ge maakt in de richting van de Inter national Skating Union (ISU), de internationale amateur federatie. By monde van ex-Wereldkampioen Jonny Nilsson, één van de oprichters van de profgroep, verklaarde de ISSL bereid te zyn om de ISU mee te laten delen in eventuele winst. „Maar dan zullen we toch eerst tot een accoord moeten komen met de ISU", aldus Nilsson. Dat zal nog wel wat moeite kosten, want tot nu toe heeft de ISU op geen van onze brieven geantwoord". Op de persconferentie maakte Nils son voorts bekend dat de Noor Sven- Erik Stiansen was benoemd tot secretaris-generaal van de ISSL. „Stiansen weet alles van hardryden. Ziekenhuisraad: Ruzies tussen artsen mogen hartpatiënten niet schaden UTRECHT „De medische spe cialisten zullen moeten zoeken naar een methode om te voorkomen dat conflicten tussen hen over persoon lijke of financiële kwesties recht streeks belangen van patiënten in gevaar brengen," aldus een commen taar in het blad van de nationale ziekenhuisraad over de conflicten in de wereld van de hartchirurgie. Die conflicten hebben geleid tot stilleg gen van hartoperaties in het acade misch ziekenhuis in Utrecht, in het Binnenziekenhuis in Eindhoven en in het Elisabethgasthuis in Tilburg. De ziekenhuisraad vindt, dat de geneeskunde in ons land op een hoog peil staat. De kennis en kunde van de bestaande operatieteams en de outillage van de centra voor hartoperaties bieden in elk geval de mogelijkheid een groot aantal patiën ten de behandeling te geven die zij nodig hebben. „Het is buitengewoon Jammer dat menselijke tekortkomin gen nu verhinderen dat de aanwe zige capaciteit goed wordt gebruikt," aldus de raad. De Nederlandse vereniging van hartpatiënten heeft gisteren een te legram aan minister Stuyt gestuurd, waarin zij vraagt voor 15 oktober maatregelen te nemen tegen de „mensonterende toestand," waarin de Nederlandse hartchirurgie ver keert. De vereniging wijt die toe stand aan wanbeleid van bestuur en directie van het Eindhovense Bin nenziekenhuis. „De stop op hartope raties moet onmiddellijk worden op geheven," hebben de patiënten de minister laten weten. Zij zijn van plan harde acties te gaan vo tegen het ziekenhuis in Eindhoven. Naast zyn ervaring als wedstryd- schaatser heeft hy ook als organi sator veel werk gedaan". Stiansen zelf verklaarde dat naar zyn mening de ISSL de schaatssport nog popu lairder zal maken. „Het publiek krygt betere en Spannender wedstryden te zien". Wat betreft de Noor Pjer BJörang (die zich uit de profgroep heeft te ruggetrokken) zei Nilsson: „Hy heeft contractbreuk gepleegd door zich te rug te trekken uit onze groep. Vorig Jaar in Londen tekende hy een con tract met de ISSL. Naar myn me ning kan hy niet meer uitkomen als amateur. Dat is echter een zaak Voor de ISU. wy zullen Björang niet clai- Jonny Nilsson gaf toe dat de ISSL nog steeds niet verder was gekomen dan het organiseren van drie wed stryden (Den Haag, Skiën en Go thenburg), „maar wij zyn bezig met het voorbereiden van nog meer nementen". In november zullen de profs vai ISSL voor drie weken in een trai ningskamp gaan in Inzeil. Ook de di rectie van het Nye Ullevi-stadion in Gothenburg heeft de ISSL toestem ming gegeven zyn baan te gebrui ken voor training. Geen voorrang ALPHEN AAN DEN RIJN Een lichtgewonde en een gevelde licht mast waren het gevolg van een bot sing. die plaatsvond op de kruising Kennedylaan/Burgemeester Bruins Slotsingel. De automobilist, die van af de Kennedylaan naderde, verleende geen voorrang. Hy was oo<k degene, die de verwonding op liep. SCHAATSEN Ex-kernploeglid Jorrit Jorritsma is weer terug in het wereldje van de wedstrijdschaatsers. Hy zal het komende seizoen optre den als trainer van de Noordhol- landse hardryders Ronnie Nooitge- dacht en Gerrit Woudenberg. IJSHOCKEY De Tilburgse ys- hookeyvereniiging TYSC Trappers heeft gisteravond in eigen stadion met 51 (2—0, 1—1, 2—0) gewonnen van het Italiaanse Cortina Doria. Het was de eerste wedstrijd tussen beide clubs in de eerste ronde van het toernooi om de Europa Cup voor landskampioenen. Belangstelling groot voor kamerlid Fred v. d. Spek HILLEGOM Voor de openbare vergadering der afdeling Hillegom van de Pacifistisch Socialistische Partij bestond gisteravond grote be langstelling. Zeker 75% van de be zoekers (sters) waren Jongeren, die zelfs van buiten de tocht naar het Nutsgebouw maakten. Tweede ka merlid Fred van der Spek werd door mevrouw P. Besse-Perfors welkom geheten. Hij achtte de afwijzing van bet toetreden tot de EEG door het overgrote deel van het Noorse volk uitermate belangrijk. "Eindelijk een prik in het ballonnetje van de Mythe van Europa", zo zei hij. De gedachte dat Europa de wereld be schaving te bieden heeft, getuigt van een grenzeloze zelf-overschat- bing. Voor de PSP is de EEG een "administratieve begeleiding" van internationale vervlechting van ka pitaal en industrie. Wat is de hou ding van de EEG ten opzichte van de Derde Wereld? De EEG heeft de functie het socialisme tegen te hou den. de bestaande structuren te handhaven. Het is lichtvaardig uit Noorwegens houding de konsekwen- bie te trekken, dat daar "het socia lisme voor de deur staat. De ge dachte dat het vrije kapitaalsver- keer de werkgelegenheid beïnvloedt, bleek ook daar. Vervolgens schonk het tweede kamerlid aandacht aan de functie van de pacten: de bedoe ling is "verdedigend" te werken: het Warschau-paet is uit angst geboren, tegen de aanval van het kapitalisme en de NAVO heeft de functie be staande structuren te handhaven dan wel te stabiliseren en de haar ten dienste staande machtsmiddelen worden gebruikt tegen de derde reld. Zelfs by een liberale ontwikke ling, met name in de Dominicaanse Republiek, greep de NAVO in. Waar om steende Amerika de Indonesische vrijheidsstrijd? De USA hoopte een burgerlijk giem te bewerkstelligen. Vervolgens wijdde v.d. Spek aandacht aan bemoeienissen van het Pentagon; die opstandige beweging in drie Poolse handelshavens omstreeks december '70; het alibi door pacten gebruikt om tot militair optreden over te gaan. Onze huidige militaire tech nologie voert de precisie van de drager (raket) in sterke mate op en men verwacht dat binnen 5 jaar de tegenstander niet meer terug kan slaan. Het militair apparaat forceert de beslissinge. „Solt" Is in feite een bijdrage tot verhoging van d< bewapening. Ook de landen var Oost-Europa hebben geen ver trouwen in "de atoom-paraplu'j van Sowjets en Amerikanen". Tot oplossing van de oorlog-vrede-pro- blematiek is vereist dat eigendom in handen van de gemeenschap te leg' gen. Dat is ook de voorwaarde on de nood van de Derde Wereld op te lossen. Volgens van der Spek staat het socialisme er slechter voor dan zo'n 50 Jaar geleden, want de per- sooniyke motivatie is aanzieniyk minder. De functie van een socialis tische party is stimulator te zyn van de bewustwording der mensheid en inherent aan actie. Tot elf uur be stond er gelegenheid tot discussie, waarvan een druk gebruik werd ge maakt. Release Amsterdam heeft daarom bijvoorbeeld nooit een subsidie van de gemeente willen aanvaarden. Leiden heeft dat dit jaar voor het eerst wel gedaan. "Omdat we het geld nu eenmaal nodig hebben" zeg den de medewerkers. "Kwaad kan het verder niet, als Je maar zorgt, dat je door de subsidie niet afhanke lijk wordt van de gevestigde orde, met name de'gemeente Leiden". De beweegredenen van "Amster dam" om te stoppen voelt mei Leiden niet zo sterk: "In de meeste gevallen kunnen we hulp bieden der onze eigen ideologie geweld te hoeven doen. Maar het komt tuurlijk ook voor, dat we moeten zeggen: in 's hemelsnaam dan Ir eerst de patiënt helpen. Zolang echter onze ideologie nog naar bui ten kunnen dragen, gaan we door. In de komende tijd zullen we wel meer actie gaan voeren dan harder tegen de schemen van de ge vestigde orde trappen". BRUG OPGEBLAZEN PHNOM PENH (AFP/Reuter) Vandaag voor het aanbreken van de dag is de grootste brug van de Cam bodjaanse hoofdstad, Phnom Penh, die één van de vier zy armen van de Mekong overspande, opgeblazen. Tezelfdertyd infiltreerden guerril lastrijders Phnom Penh en zetten een aanval in op een kamp met pantserwagens, op enkele honderden meters afstand van de Franse am- in het hart van de stad. Noordvietnamese troepen hebben ook My Tho, de op één na grootste stad in de Mekong delta, aangevallen. Een woordvoerder zei ook, dat ge vechten woeden in vele kleine plaat- op 20 en 25 km afstand ten noor den Schaefer (PvdA) wil bescherming huurders tegen gedwongen koop DEN HAAG (ANP) Het twee- de-kamerlid Schaefer (PvdA) heeft gisteren in schriftelijke vragen aan minister Udink van Volkshuis vesting, om bescherming gevraagd voor bepaalde categorieën huurders, wier woningen de laatste tijd door huizenexploitanten aan hen te koop zijn aangeboden met de mededeling dat bij niet kopen de huizen aan anderen worden verkocht voor zelf- bewoning. Het gaat dan in het bij zonder om diegenen, die de gevraag de koopprijs niet kunnen betalen en met huisuitzetting worden be dreigd. Naar de mening van de vragen steller moeten de gemeenten meer bevoegdheden krijgen voor de wo ningdistributie. Voorts dient de bewindsman zyn plannen om in vele gemeenten de woonruimtewet 1947 buiten werking te stellen opnieuw te overwegen. Community singing in Opstandings- kerk ALPHEN AAN DEN RIJN In de Opstandingskerk aan de Prin ses Marijkestraat wordt zondag avond half zeven een bijzondere dienst met community singing ge houden. Voorganger in deze dienst is ds. Fokkema; het orgel wordt be speeld door Bert Langeveld; trom pet Cock de Jeu terwijl het koor „Con Aimore" eveneens medewer king verleent. ZATERDAG 7 OKTOBER 1972 VATICAANSTAD (DPA, ANP) Professor Federtco Alessandrini, woord, voedre van het Vaticaan, heeft verklaard dat vrouwen wel onder de mis delen van de liturgie mogen voorlezen en ook de communie mogen uitrei ken mits de bisschop zyn goedkeuring hiervoor heeft verleend. Hij nam hiermee stelling tegen de zijns inziens onjuiste uitleg van de op 14 september in Vaticaanstad ge publiceerde pauselijke brieven over het diaconaat en de vier lagere wij dingen voor het priesterschap. De jezuïet Paolo Dezza, die dezelfde dag nog een toelichting gaf op deze apostolische brieven, zéi toen dat vrouwen voortaan geen toegang meer hebben tot het priesterkoor en tijdens de missen niet meer mogen voorlezen uit de bijbel. Iii de Ame rikaanse pers werd zelfs gesteld dat de Paus "de vrouwen uit de liturgi sche dienst heeft gebannen". In zijn apostolische brieven maakte Paus Paulus bekend, dat hij twee van de vier lagere wijdingen van de r.k. geestelijkheid die de Latijnse ritus volgt, heeft afge schaft, namelijk de wijding tot "Os- tiarius" of deurbewaarder en die tot "ecorcist" of duiveluitbanner. De langere wijdingen tot lector of voor lezer tijdens de mis van stukken uit de bijbel en tot acoliet, deman die de celebrant bij het opdragen van de mis assisteert, onder meer bij de uitreiking van de communie, zijn gehandhaafd. In de berichten van 14 september werd gezegd dat alleen KATWIJK Voor het laatste Kat- wykse orgelconcert 1972, uitgaande van Pro Organo et Musica in de Triumfatorkerk, was Adriaan Blan- kenstein van de Leidse Pieterskerk uitgenodigd. Een orgelman, die als concertorganist teveel over het hoofd gezien wordt, want hy is een schit terend voorbeeld van vakmansgewe- tenstrouw. Zyn leerlingen weten daarvan, zy kennen zyn onverbidde- ïyke eisen, maar zy weten ook dat hy de allerhoogste eis stelt aan zich zelf. Tegenover zo'n man die van elke noot en samenklank verantwoor ding geeft, daarin geen toevalsfactor kent en als te weinigen de ware func tionele verhouding ziet van het deel, welk ook, in het geheel verklaren we ons als beoordelaar onbevoegd. En gaan over op de werken: Buxte- hude. Bach, Couperin. Bekend en oudvertrouwd terrein en toch nieuw gemaakt als ware het van vandaag. Dat Is het geheim van het univer seel geldige. De drie stukken, die het diepst in ons ankerden, waren de orgelkora len Ich ruf zu dir (met z'n concer tante speelelementen) van Buxte- hude en Wir glauben all'an einen Gott (uit de Orgelmesse) van Bach enerzyds en het 5de Kyrie-koeplet uit de Kloostermis van Gouperin. Een Illustratie voor de samengang van liturg en kunstenaar in de con certgever. De ernst moet zichzelf kennen aan de niet-ernst. Dat be doelde koepiet (Dialogue) moet als tekstbasis „Eleison" veronderstellen (Ontferm U onzer). In werkeiykheid zou Patertje langs de kant er beter by passen. We willen Couperin niet als frivole misdienaar schilderen. De beste mop pentappers over hemel, hel en vage vuur zyn pastoors. Dit diskwalifi ceert ze daarom niet. Couperin, zoals de vroege Mozart, is een pendelaar tussen de twee polen. Het zyn na- en opvolgers (de Grigny in ieder geval uitgezonderd), die de liturgie in de Franse kerken hebben doodge- parfumeerd. Van de Mis van Cou perin, die 21 delen ryk is, heeft Blankenstein er 7 laten horen. De plenums Plein Jeu en Sur les grands Jeux zyn nog goed van gregoriaans doortrokken, Chromorne en Taille en het Benedictus zyn voornaam en waardig. De feesteiykheid der twee Couperin-missen voor een organist zit in de geniale afwisseling van vor- beweging, kleuren, arla-tjes, li turg! en geesteshouding. Meest kla- vecinistisch van aard. De registratie schreef Couperin zelf voor. Bach zelden. In de be roemde Triosonates (de 6de inG wa; aan de beurt) maakt de organist zelf uit welke twee solo-manuaal- stemmen hy met elkaar wil laten converseren, op de manier van byv. gamba en hobo in een kamermu- ziektrio. Blankenstein deed dit mar kant-pregnant in een reine verklan king. Ongenoemd lieten we nog de koralen Gott der Vater en Komm heiliger Geist van Buxtehude. KEES VERHOEF UTRECHT Ondanks de moei lijkheden, die zich dit Jaar bij het Hervormde Werelddiakonaat hebben voorgedaan, gaat het werk toch door. De inkomsten over 1972 zullen niet beneden de raming blijven. Dit schrijft de Generale Diakonale Raad van de Ned. Herv. Kerk in de notitie over enkele beleidsvragen voor de vandaag in Utrecht gehou den algemene vergadering van her vormde diakenen. Met de moeilijkheden rondom het werelddiakonaat wordt gedoeld op het organisatieschema dat de her vormde synode vaststelde en dat aanleiding gaf tot de ontslagname van de stafleden van het werelddia konaat. De diakonale raad zegt er zich wel van bewust te zyn, dat door de zijdige informatie over de mpeilijk- heden rondom het werelddiakonaat vele diakenen en hervormde ge meenteleden in verwarring zijn ge komen en grote schade is toege bracht aan de uithouw van het dia konale werk. De diakonale raad betreurt ook de ontwikkeling van de zaak zelf, die geleid heeft tot het aftreden van mej Kohlbrugge, twee andere stafleden en de sectie internationale hulpver lening. deze ambten mogen uit oefenen en dat deze mannen leek of kandidaat voor het priesterschap kunnen zijn. Professor Alessandrini zei dat de Paus in zijn brieven gesproken heeft over de "formele" aanstelling van leken tot lector en acoliet en met le ken ongetwijfeld voorlopig alleen mannen bedoeld heeft, maar dat dit niet betekent dat vrouwen geen stukken van de liturgie meer mogen voorlezen en geen communie meer mogen uitreiken. Professor Alessandrini ging zelfs nog verder en sloot de mogelijkheid niet uit dat vruowen ook nog op an dere wijze zullen mogen meewerken aan de eredienst. Deze kwestie wordt door een inter nationale commissie van theologen Congres over besteding van vakantie Het gisteren in Noordwykerhout be sloten congres Vakantiebesteding in Nederland, georganiseerd door de Stichting Recreatie, is van oordeel, dat in de sociale wetgeving aandacht zou moeten worden besteed aan het bieden van een zo groot mogelijke vrijheid in het opnemen van de toe gekende vakantiedagen. Het congres is niet zover gegaan als een der inlei ders die gesteld heeft, dat dit recht in de grondwet zou moeten worden neergelegd. Verder meende" het congres, dat het aanbeveling zou verdienen een onderzoek in te stellen naar de vraag waarom in Europa de Nederlandse bevolking, na de Zweedse, het meest met vakantie gaat, Ook achtte het congres een onderzoek naar de bete kenis en de mogelijkheden van de tweede woning, waarbij inbegrepen tenten en stacaravans, ten behoeve van de vakantiebesteding noodzake- Tijdens het laatste gedeelte van de bijeenkomst heeft het congres aan dacht besteed aan de stellingen, waartoe het overleg in sectievergade ringen heeft geleid. Een aantal werd zonder meer overgenomen, andere na discussie en wijzigingen. VVD: belasting voor brommers DEN HAAG (ANP) Van de kant van de VVD-fractie in de Tweede Kamer is gevraagd naar de mogelijkheden van het invoeren van een bromfietsbelasting, gezien de noodzaak van de voeding van de schatkist. Deze vraag komt voor in het voor lopig verslag van de Kamer over de op Prinsjesdag voorgestelde belas tingmaatregelen. In de miljoenen nota was meegedeeld, dar het in voeren van nieuwe belastingen (b.v. een vaarbelasting) op moeilijkheden stuitte. Gevraagd wordt nu door de WD hoe het staat met een belas ting op bromfietsen, waarvoor naar het oordeel van deze fractie aan sluiting gevonden zou kunnen wor den bij de assurantiebelasting. Voor bi omfietsen moet immers een wa-T crzekering worden afgesloten Het niet geven van voorrang had gisteren in Katwijk een vrij ernstig ongeluk tot gevolg, dat twee auto's zwaar bescha digd werden (een zelfs total loss) en dat de bestuurder van één der auto's met inwendige kneuzingen en een kaakfractuur in het ziekenhuis terecht kwam. Het ongeluk gebeurde op de hoek Koningin JulianalaanNieuwe Duinweg achter het ge- (Foto Jaap van Duijii) Marktberichten LEIDEN 6/10, kaasmarkt. Aan voer: 1 party Goudse en 4 partyen Leidse kaas. Prijzen (in guldens per kg): Goudse extra kwal. tot 5.05; Leid se le kwal tot 5.70. Handel: kalm. LEIDEN 6/10, veemarkt. Aanvoer: stieren 15; melkkoeien 85; vette koeien 252; vare koeien 40; vette kalveren 36; vette schapen 125; vette lammeren 1465; varkens (zeugen) 61; schrammen 33; biggen 337; gelten 54; pony's 1; totaal 2504. Pryzen (in guldens per stme) slachtstieren per kg schoon Öo? schapen 110125; biggen 8595; n TT slachtstieren. schrammen geiten 20—80. Handel: vette koelen, vette lammeren, schapen en geiten, goed; melkkoeien, vlug; vare koeien, zeugen en schram men, redelijk; vette kalveren, rustig. RIJNSBURG bloemenveiling, per stuk: Alstroemeria 27; Anjers Am. 35; Anthurium 161; Calla 19; Chrysanten gepl. Nc. 29; idem jrc. 29; Dahlia 7; Euphorbia 62; Gerbera 35; Gladiolen 18; ide mColvillei 22; idem Nanus 18; Helianten 35; Krokus 35; Orchideeën 54; Ornithogalum 8; Lelie kelk 3; Le lie tak 75; Liatris 23; Rozen gr. bl. 24; idem kl. bl. 10; Div. snybloemen 32; Begonia 233; Poinsettiia 148; St. Paulea 774; Div. potplanten 121. Per bos: Ane monen 67; Anjers tros 72; Asters 111; Blauwe druifjes 33; Chrys. tros Nc. idem Jrc. 158; Eikeblad 40; Free- 88; snygroen 64. ALKMAAR 6/10, kaasmarkt: Com missienoteringen (in_ guldens per kg):1 LEEUWARDEN 6/10, aardappel- >eurs. Pryzen (in guldens £>er 100 kg): borgera 19.00; Irene's 23.0024.00; T 140; White Butterfly Lucida 90—110; White Hope 95; Gom- pi rood 75; Clarette 120; Pink Pernettia plant 350—270—160; 120; Pernettia per bos gemngd 450 880280; idem wit; idem rood 360; Symphoni carpus 190; Callicarpa 230— 150—110—85; Dahlia wit 95; idem rood 8065; idem ponpoh 8095 Physalis 130 p. bos. AALSMEER 6/10, bloemenveiling, Dusty 25—34; Charmeur 40—53; 1 3242; Yellow 40— -48; Vertakt 28—35. gr. bl. Baccara 5080; Bridal 4052; Geh. Duisberg 2028; Ester i 3341; Furore 3544; Nordia ma 40—55; Sonora 18—27; Super ooar 4561; Tawny Gold 30—33; White „..ld 25—35; Fabert 16; Golden Garnette 12—18; Jack Frost 25—33; Marimba 18—23; Miss Ellen 25 44—51; Red Garnette 18— zo; Koswytha 1520; Spanish Sun 20 83; Rubinette 3240; Zorina 2025. Diverse bloemen: Alstroemeria 7005; Anthurium 190250; Calla 4060; Chrysanten m. gr. 70—95; idem Jaarr. 120—155; Freesia —110; Gladiolen 175—215; Gloriosa 60 —75; Iris Pr. Blaauw 350—650; Iris overige 350530; Lelies kelk 4060; idem tak 190—280; Ncrinc 190—285; Strelitzia 190—260; Vallota 140—1651 Snygroen 120—160.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 12