Meer woningen (86) in het simpelere bestemmingsplan Oude fles met lintje" nieuw Lezers schrijven STERREWACHT WIL NIET VERHUIZEN VOORSTELLEN AAN LEIDERDORPSE RAAD ET LEIDERDORP Het bouw plan voor 64 woningen in het be stemmingsplan Binnenhof heeft ook na de eerste wijziging de opzet was te duur geen goedkeuring kunnen krijgen. Er bleef een on overbrugbare kloof van f 3000,- per woning. Nu is een geheel gewijzigd vereenvoudigd plan ter tafel geko men. Dit plan bestaat uit 38 bejaar denwoningen, 4 woningen voor rol stoelpatiënten en 44 normale wonin gen. In totaal 86 wontigen. De te en tweede woonlaag zijn bestemd voor de huisvesting van bejaarden en invaliden, de woningen op de der de en vierde woonlaag zullen den verhuurd aan alleenstaanden en kleine gezinnen. Het complex zal worden voorzien van een liftinstal- latie. Het vereenvoudigde bouwplan heeft ook tot gevolg gehad dat er la gere huurprijzen uit de bus zijn ge komen. Voor de 38 bejaardenwonin gen f 145,40-f 160,55; de rolstoel woningen f 145.55- f 164.10 en de normale woningen f 183,30- f 193,90. De oorspronkelijke huur prijs f 198,55 - f 221,25. Dit gewijzigde bestemmingsplan zal maandagavond 8 00 uur in de openbare Leiderdorp- se raadsvergadering worden behan deld. Verkeer Veel verkeer uit het Leiderdorpse centrum, de Oranjewijk maar ook uit Koudekerk aan den Rijn maakt te genwoordig gebruik van de Hoogma- deseweg. De weg is daardoor voor de voetgangers veel gevaarlijker gewor den. Men wil, nu een vrijliggend voetpad aanleggen tussen de Essen- laan en de woning Hoogmadeweg 43 en tussen de Munnikweg- Persant Snoepweg. Voor het aanbrengen van een ver- ceerslichtinstallatie op het kruis punt Engelendaal- Persant Snoepweg vragen B. en W. van Leiderdorp de raad een krediet van f 145.000,- be schikbaar te stellen. De verkeersin- stallatie is nodig omdat het verkeers aanbod, dat al tamelijk groot is, nog zal toenemen als het Elisabethzie- kenhuis is geopend. Een krediet van f 49.000,- vragen B. en W. voor de beveiliging van twee voetgangers oversteekplaatsen over de Engelen- daal en het aanleggen van enige an dere voetgangersoversteekplaatsen. De raad krijgt ook enkele subsidie- voorstellen te behandelen. B. en W. stellen voor de Openbare Bibliotheek Leiderdorp met ingang van 1972 voor drie jaar een extra subsidie te verle nen van f 11.000,- per Jaar. Voor het verzorgen van het verstrekken van warme maaltijden aan de bejaar den zal aan de Unie van Vrouwelij ke Vrijwilligers een voorschot op de toe te kennen subsidie over 1972 van f 2500,- worden gegeven. K. en O. zal als de raad akkoord gaat f 1639,50 gulden subsidie krijgen, de Epistel- groep Pius X (gehandicapte padvin ders) f 60.- per lid de Mahala Pan- zi Postgroep West (gehandicapte padvinders) f 60,- per lid. De stichting Kinderopvang Lei derdorp zal ook dit jaar voor het overblijfcentrum aan de Dennen schans een subsidie van f 2100,- ont vangen. Voor de Stichting Kinder speelzaal Leiderdorp is een bedrag van f 35.000,- uitgetrokken. van twee oversteekplaatsen op de Engelendaal. Beschikbaarstelling van een lo kaal ten behoeve van de Prote stants-Christelijke Schoolvereniging te Leiderdorp (school Zijlkwartier). Uitzetten van overtollige kasgel den in deposito gedurende het Jaar 1973. Aangaan van vaste geldleningen gedurende het jaar 1973. Antiekbeurs Voorschoten VOORSCHOTEN De Voorscho- tense afdeling van de Maatschappij tot t Nut van 't Algemeen organi seert 27 oktober de tweede antiek beurs. Deze beurs zal 's avonds om zeven uur door burgemeester van der Haar in het Cultureel Centrum worden geopend. KWARTEEUW BIJ VEILING menveillng Leiden en omstreken GA. Hij kwam er als tweede fustmeester kreeg later als eerste fustmeester i vertrouwenspositie. Hij heeft goede contacten en is een gewaar deerde medewerker. Dat kwam tot uitdrukking op een receptie, waarop de jubilaris felicitaties kreeg van be stuur, personeel, tuinders en hande laren. Agenda De agenda vo ziet er verder als volgt uit: Voorstel over de aanleg voetpad langs een gedeelte Hoogmadeseweg. Onze fotograaf schoot dit plaatje in de Leiderdorpse nieuw- bouicioijken. De gedachten van dit paartje zijn niet zo moei lijk te raden. (Foto Jan Holvast) Bouw van 86 woningwetwoningen door de Algemene woningbouwvereni ging Leiderdorp. Vaststelling van de exploitatiever goeding voor het bijzonder kleuter onderwijs over 1970. Vaststelling van de exploitatiever goeding voor het bijzonder kleuter onderwijs over 1971. Toekenning van een extra sub sidie aan de Stichting Openbare Bi bliotheek Leiderdorp over 1972, 1973. en 1974. Aangaan van een rechtsgeding met de heer J.*F. H. J. M. Verhagen te Leiden. Maken van bezwaren tegen: a. het ontwerp- tertiar wegenplan 1972 b. de ontwerp-wijziging van de Ver delingsverordening uitkering wegen Zuid-Holland 1968 en c. de ontwerp- lijst van quartaire weben. Vaststellin van verkeersmaat regelen (parkeervak aan de Dennen schans voor invalide) Wijziging van de Wegen- en riool- belastingverordening 1961. Wijziging van de voorschriften van het bestemmingsplan Zijl- kwartier. Voorstellen inzake verlenen van subsidie aan: a. de Unie Vrouwelijke (warme maaltijden voor bejaarden) b. de Leidse Volksuniversiteit K en O., Leiden c. de Epistelgroep Pius X M'hala Panzi-Postgroep West (ge handicapte padvinders) e. de Stich ting Kinderopvang Leiderdorp f. de Stichting Kinderspeelzalen Leider dorp g. het Vormingscentrum voor jong-volwassenen „TROEF", Lelden. Behandeling van het voorstel van de Werkgroep Milieubeheer aan de Rijksuniversiteit te Leiden omtrent het vervoer in het gebied Den Haag- Leiden. Beschikbaar-stellen van een bij drage in de kosten van het opstellen van een verkeers- en vervoersplan voor de Leidse agglomeratie. O Beschikbaar stellen van krediet voor een verkeerslichtenin stallatie op de kruising Engelendaal /Persant-Snoepweg. Beschikbaarstellen van een kre diet ten behoeve van het beveiligen LEIDEN Dinsdag is Leiden nieuwe damesmodezaak rijker „Fem" Joop Vilders, die in deze zaak de scepter zwaait zegt over zijn zaak „Het is geen boetiek, ik wil betaal bare mode brengen voor de vrouv van 25 jaar en ouder. Fem is ge vestigd aan de Nieuwe Rijn 33. OEGSTGEEST De Christelijke korfbalvereniging Fiks bestaat 45 Jaar. Ter gelegenheid van dit Jubi leum geeft de vereniging 14 oktober van 18.30-19.30 uur een receptie in de kantine op het sportcomplex De Voskuyl. Na de receptie zal een feestavond worden gegeven met dewerking van het cabaretensemble „Jolie Nuy". Deze avond begint om acht uur in de aula van het Rijn lands Lyceum. Aangaan van kasgeldleningen ge durende het Jaar 1973. Benoeming van (plaatsvervangen de) leden van de kommissie beroep en bezwaarschriften. Overdraoht van 460 woningen met 120 garages en geldlening terza ke, benevens geldlening met betrek king tot 140 woningen met 20 gara ges aan de Algemene woningbouwver eniging Leiderdorp. Verlenen van medewerking op grond van artikel 72 der Lager-On- derwijswet 1920 voor het aanschaf- van leermiddelen-kasten ten be hoeve van de Engelendaelschool. Beschikbaarstelling van een kre diet voor de invoering van beleids- en netwerkplanning. Voorstel tot het vaststellen van comptabiliteltsbeslulten. Jongveedag Zoeterwoude ZOETERWOUDE De 25ste jong veedag is gisteren in Zoeterwoude gehouden. Burgemeester Detmers, die traditiegetrouw deze dag opende zei te hopen dat het zo nog Jaren door zou mogen gaan. De kampionen van deze dag zijn: Zwartbanden, kampioen Melkvaars; Gonda 64 Bon- da; Reserve-kampioen; Annette 30 Bonda; Kampioen Pink; Jannie 7 A. Wijsman; Reserve kampioen; Fimke 30 G. Droogh; Kampioen Kolf: Fi- neke 31 G. Droogh; reserve kampi oen; Heeltje 57 Bonda Blaarkoppen Kampioen Melkvaars; Willy 5 W. G. v. Veen; Reserve kampioen; WEA 9 Roos 10 J. F. M. v. Leeuwen; Reser ve kampioen; Stienma 34 Q. Onder water; Kampioen kalf; Jetje 16 A.C. v. d. Akker; Reserve kampioen; Rel- zama 61 Q. Onderwater. VOORSCHOTEN Het gat van Voorschoten voor de weg- werpflessen heeft een doorsnee van 12 cm. Voorkomen wordt hierdoor dat milieubedervers de oranje-container geplaatst aan de achterzijde van 't filiaal van Albert Heyn N.V. gaan gebrui ken als universele afvalbak. Om precies 12 uur kwam wet houder Pels in zijn functie van wethouder voor de miliehygiëne de trappen van de gemeentelij ke kantoorflat af boven Albert Heyn en na een korte toespraak wierp de wethouder een oude li- monadefles, goed schoonge maakt, versierd met een oran jelint in de container. De wet houder vond de plaatsing van deze container bestemd voor schone wegwerpflessen een goed initatief van Albert Heyn en de werkgroep Milieuzorg Voorscho ten en sprak de wens uit dat in deze container ook werkelijk al leen glas gegooid zal worden en geen ander afval zoals pa pier e,d. Na de eerste worp van de wethouder waren de dames van de werkgroep Milieuzorg aktief. In hun boodschappentassen en wagentjes hadden zij hun lege flessen verzameld en er ver dwenen een honderdtal schoon gemaakte oude flessen in de con tainer, die al een minder hol ge luid liet horen na iedere worp. Omdat in Voorschoten geen of ficiële plechtigheid besloten wordt zondat dat de sherry is rondgegaan, keken de gewone burgers die de supermarkt uit gingen heel vreemd naar het groepje mensen rondom 'n oran je gekleurd vuilnisvat, die sta rend stonden te turen in het niets met in hun hand een glas sherry. Na enige minuten stilte verlieten de wethouder, de gemeentesecretaris en enige hoofden van dienst en de dames van de Milieuzorg Voorschoten de achterplaats van Albert Heyn met de zekerheid dat ongeveer honderd flessen een andere glas- toekomst tegemoet kunnen gaan mits er in de container alleen glas gegooid wordt. Alleen de wethouder gooide een eerste fles met een lintje, wie dit voorbeeld navolgt maakt alle flessen on deugdelijk. want uitsorteren kost te veel mankracht. In het kadertje bij het artikel on der dit opschrift (LX>. 309), wordt beweerd, dat de Leidse universiteit eerst in 1861 met een sterrewacht werd verrijkt. En dat wij dit welis waar niét op de lagere school heb ben geleerd (terecht dunkt mij, S.). maar dat het wel waar is. Het bewuste stuk van de hr. Mees ter c.s. geeft wel aanleiding tot die misvatting, d.w.z. misschien bij som mige "fellows", maar niet bij een "civis", die ook maar iets van de geschiedenis zijner stad en haar uni versiteit weet. Het pleidooi van de schrijvers zou hebben gewonnen met een historische terugblik op het Leidse astronomisch onderzoek min stens tot 1632 toen de eerste sterre wacht werd gebouwd op het dak van het Academiegebouw, naast den Klokkentoren. 1) De eminente rol, die Fred. Kaiser heeft gespeeld bij de totstandkoming van de nieuwe Sterrenwacht zou dan zelfs nog be ter tot haar recht zijn gekomen. 2) De poging van de schrijvers om de burgers (leken) te betrekken bij de universiteit (en dat binnen enkele weken na het artikel van dr. L. J. Meng es, LD. 139) is zeer te waar deren. Sinds Jaar en dag schrijven zij komt het publiek, zoals het eens Kaiser voor ogen stond, naar de Sterrewacht om te worden inge wijd in de geheimen van de sterrehe- mel. De Leidse historicus P. j. Blok schreef al daarover in zijn Geschie denis eener Hollandsche Stad 3)De Leidse universiteit telde (in de eer ste helft der 19de eeuw naast oude ren van naam voortreffelijke Jonge re geleerden als Thorbecke, de theo loog Scholten (1845), Cobet en Kai ser. De laatste gaf een krachtige stoot aan de internationale ontwikke ling der Sterrekunde. De colleges zoowel van Thorbecke als van Schol ten en Kaiser trokken behalve stu denten ook een menigte oudere toe hoorders: Juristen, predikanten niet- academisch gevormde leken kwa men van alle zijden. Maar Blok schreef ookKaiser's grootsche schepping .het Observatorium, ten deele uit particuliere bijdragen ge sticht. verving in 1860 de verouderde in 1815 vernieuwde maar onvoldoen de gebleken sterrewacht boven op 't oude academiegebouw. Een ander geluid liet prof. dr. J. P. Kuenen horen in het Gedenkboek van het Bataafsch Genootschap der Proefondervindelijke Wijsbegeerte te Rotterdam (17691919). Onder de titel "Popularisering" schreef hij Het was een natuurlijk uitvloeisel van de liefhebberij der ongeleerde, maar beschaafde burgerklasse voor de natuurwetenschappen, dat so- ciaalvoelende mensen ook het "volk" in het genot en de intellectuele voor- deelen van de kennis der natuurver schijnselen wilden doen deelen. Een gedrochtelijke uiting van dien geest zien wij in het voorschrift, waaraan de hoogleeraar in de sterrenkunde te Leiden gebonden was. om bij zijn waarnemingen, 's nachts zoowel als 's avonds, het weet- en nieuwsgie rige publiek toe te laten. Lulofs on dervond daarvan de meest onaange name gevolgen bij zijn waarnemin gen omtrent de komeet van Halley in 1759, die daardoor grootendeels ver ijdeld werden, en niet minder in 1762, toen hij een maansverduiste ring zou observeeren en door een ver bolgen indringer zijn waarnemings instrument beschadigd werd. Over de in deze passage bedoelde professor Lulofs vermeldt Kuenen o.a. J. Lulofs (1711—1768); zeer veel zijdig wetenschapsbeoefenaar; Tus sen de tijd van Huygens en het op treden van Kaiser is hij de eenige Leidsche hoogleeraar, die zich als astronoom heeft onderscheiden. Hij was zonder twijfel de man, die de as tronomie bij ons tot bloei had kunnen brengen, indien hem door de autori teiten de hoognoodige hulpmiddelen en faciliteiten, waar hij voortdurend op aandrong, waren toegestaan. Kuenen ontleende dit verhaal aan nierAand minder dan aan..Kaiser, die het optekende in zijn boek "Ge- schichte und Beschreibung der Sternwarte in Leiden" 2) Lezing, van de meer uitvoerige tekst van Kai ser zij van harte aanbevolen, ook om de slotzin: Gewiss würde kein Astro- nom der Jetzigen Zeit sich solch einer sonderbaren Verordnumg (de verplichting altijd publiek toe te la ten) unterwerfen. Of de schrijvers van het pleidooi tégen verhuizing het gelijk aan hun zijde hebben, kunnen wij leken moei lijk beoordelen. Hun streven om hun dig. J. W. SCHNEIDER. Vondellaan 36. Leiden. Bronnen: 1) Ir. G. L. Driessen; Openbare werken der staa Lelden, 17de eeuw. 2) F. Kaiser; Het Observatorium te Leiden (1838) De Inrigting der Sterrewachten, beschreven naar de Sterrewacht op den heuvel Pulkowa en het ontwerp eener Sterrewacht voor de Hoogeschool te Leiden (1854) Geschichte und Beschreibung der Sternwarte in Leiden (1868). H. G van de Sande Bakhuyzen; Frederik Kaiser en de bouw der nieuwe Ster renwacht te Leiden (I860). Ter herin nering aan het 50-J. bestaan der nieuwe Sterrenwacht te Leiden. (Leidsch Jaarb. 1911, blz 127). 3) P. J. Blok; Geschiedenis eener Hollandsche Stad, dl. IV; Eene Hol landsche stad in den nieuweren tijd (1918). 4) J. P. Kuenen; Gedenkboek v. h. Bat. Gen. der Proefondervindelij ke Wijsbegeerte te Rotterdam, 1769 tot 1919 (1919). Automobilist velt verkeersbord: boete van f 220,- VOORSCHOTEN De officier van Justitie bij de Haagse recht bank vond het maar een griezelige gebeurtenis, waarbij een 32-Jarige bulldozerbestuurder uit Voorscho ten was betrokken. Op de Leidseweg velde hij met de door hem bestuurde auto een ver keersbord wat hem niet verhinder de er snel vandoor te gaan. Vooral dit laatste werd hem door de offi cier kwalijk genomen, ook al beriep verdachte zidh op het feit, dat hij •g moe was en geschrokken. De gedachten van de officier gin gen echter meer in de richting van drankgebruik. Bovendien passeerde verdachte tijdens zijn rit het politie bureau, maar stoppen was er niet bij. En later had verdachte ook de averij aan zijn auto ook nog bij gewerkt. Dat alles vond de officier erg verdacht en een stevige waar schuwing voor noodzakelijk, middels een geldboete van totaal f250 boe te en voorwaardelijk zes maanden intrekken van het rijbewijs met proeftijd van 18 maanden. De rechter veroordeelde conform die eis. doch de boete werd op f 220 Zaalberg aan het vissen LEIDEN Voor haar derde com petitie wedstrijd had de visvereni ging "Zaalberg" een ver viswater uitgezocht: het Noordzeekanaal. De tien best geplaatste sportvissers wa ren: 1. J. Gorlee 14 st. 2025 gr. 2. M Bronmijer 10. 1300, 3. A. Kop 6, 1100. 4. B. Kop 8, 1000, 5. G. v.d. Vaart 6, 835, 6. H. de Koning 4, 700, 7. J. Minke 5. 675, 8. A. Bronmijer 3. 625, 9. J. Phillppo 3, 435, 10. G. Holswilder 4. 375. Feest in de verdrukking Wat een feest, wat een feest op 3 oktober. Ondanks het prachtige weer, hebben vele honderden, mis schien wel duizenden mensen met mij ervaren om op die dag nooit meer over de Trekvaart te gaan zich zodoende naar het feestterrein te begeven. Artiesten en muzikanten komen er elk Jaar minder, terwijl dit de binnenstad veel gezelliger maken. Daarentegen wel die dingen staan te verkopen, helemaal niets met feest te maken heeft, daarbij nog aan de woonzijde van de Trekvaart. Vandaar de lijke opstoppingen, die er ontston den met de benauwde ervaringen, waarin mensen met klei ne kinderen die huilden en geheel van streek waren. Kinderwagens werden in de vernieling gedrukt. Dan moet er één in zo'n situatie een hartaanval of iets dergelijks krijgenWaarmoet er dan hulp vandaan gehaald worden? Niemand kan eruit. Hoe komt een ambulance ter plaatse? Dit is niet de eerste keer, dat er zich zo'n toestand voordoet. Dit is al meer Jaren gebeurd. Is hier nu niets aan te doen? Er zijn toch nog wel andere plaatsen in de stad, waar diverse mensen hun huishoudelijke artikelen dan zonodig aan kunnen bieden? Ik zou willen eindigen met: le plaats verkoop (onder toeziend oog van politie) uitsluitend aan één zijde van de Trekvaart. 2e plaats, Geef ook meer de gele genheid aan diverse artiesten of mu zikanten de sfeer in de stad te ver hogen, zodat we tot een betere en gezellige sfeer de dag echt zonder na righeid kunnen doorbrengen. J. NEED Kooilaan 2 Leiden FF,EST VOOR INVALIDEN Een stralende 3 oktober-dag. Tot de festiviteiten behoort de prachtige optocht, die om één uur van start gaat. De weldoorvoede, valide mensen staan rijen dik langs de route van de stoet tegen elkaar aangeplakt. Ze dringen, nee verdringen ieder die hen in de weg staat. Ze schel den, tieren, vloeken om maar vooral helemaal vooraan te komen. Ieder vecht voor een goede plaats, want „Ik en nog eens ik moet het toch goed zien". Wie ziet echter de invalide in zijn wagentje staan? Weggedrukt en weggesnauwd in 'n onmogelijke hoek van de straat. Hunkerend een glimp van de stoet te mogen opvangen. Als je beleefd een plaats voor deze man tracht te bemachtigen krijg Je ten antwoord: „Zie Je verdom dan niet dat ik hier met een kind VRIJDAG 6 OKTOBER W Dr. Meijering directeur- geneesheer Centrum 194 j HAARLEM (ANP) Dr. W. Meijering heeft per 1 oktober i functie van geneeskundig ins teur voor de geestelijke volksgezojfe heid in Utrecht en Noord-Holl neergelegd. Hij is benoemd tot recteur-geneesheer van de stich "Centrum 1945" in Oegstgeest. De plaatsvervangend hoofd specteur zal voorlopig de fuq van de vertrekkende geneeskui i inspecteur waarnemen. Vrijdag Oegstgeest (Geversstraat 65) S< kamerbewoners (Fred. Hendr avond Baha'l *8.15 Konlngskerk Ruilclub 7.3010 Morsweg 10 Spr. uur Advies na afloop Jeugdsoos Mirakel (Breestraat I Open huis 8 uur nam. Jeugdsoos Mirakel (Breestraat I Optreden band 'Eucalypta" 8 i Zaterdag Museum voor Volkenktmd'e I club 16 „Der blaue Engel" 8 uur Zoeterwoudsesingel 21 Zendinge Middernachtsroep Spr. evang. Malgo 3 en 8 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit Tweri ^voor kamerbewoners en alleens^ Oegstgeest (Geversstraat 65) telt voor kamerbewoners staanden 8 uur nam. Doopsgezinde kerk Zevendedai venitlsten bijbelstudie 10 prediking 11 uur voorm. Schaakzolder (Morsweg Jeugdschaaksocie te i t 25.3 Bij molen De Valk Pos 2—5 uur nam. Zondag Zoeterwoudsesi ngei 21 Zendlngs^ Middernachtsroep Spr. ev-, Aait. Clubhuis Dansen 811 Breestraat 19 Sociëteit Tweiil (voor kamerbewoners en alleensM den) 912 uur nam. Oegstgeest (Geversstraat 65) S< W* voor kamergewoners Oegstgeest (Geversstraat 65) Soc ^Leiderdorp Wllhelmlnastraat 1( Irootveld 10 i Rljhlandslyceum Apollolaan 1 voor oorspronkelijk christendom Oegstgeest. Spr. evang. N. v. d. 1 ge 7.30 uur nam. Hogewoerd 175 Jehova getuigen Vestestraat 39/49 Jehova getuigt Oude Rijn 3 Pinkstergemeente dhr. J. Eikerbout 3 uur nam. Ons Centrum (Hooigracht) Zoiu morgenbijeenkomsrt Hum. Verbon 't Praethuys Vrouwenkerkko* 9) Troubadour Hans van Wouw, deren en luitmuziek uit de 16 „Laat hem thuis blijven". En een „zorgzame" moeder zegt het volgende: .Als hij uit die wa gen komt, mag hij hier staan". Zou ze dat ook zeggen tegen haar zoontje als hij geen benen had? Indien er een collecte, voor uw in welke vorm ook gehandicapte mede mens, bij u langs de deur komt. vergeet dan vooral met uw dubbeltje in de gleuf te wurmen. U kunt 's avonds weer zoet slapen gaan. U was weer goed voor uw medemens J. C. VAN DER HEIDE Meloenstraat 17 LEIDEN Huisartsen daarna tot zondagnacht twaalf v sluitend voor spoedgevallen de dok telefoon 22222 (wijkzuster M. hoorn, Marislaan 7. tel. 20613). Warmond Dokter Bots. Prof. berselaan 2 Voorhout tel 11393 auter R. van Velzen. Joh. Bi klere 78, Den Haag. tel. 245162). gaardenlaan 2). Oegstgeest Dokter J. W. de 1_ Duivenvoordstraat 3. tel. 54294 (a zuster M. J. Warmenhoven, If Tromplaan 162, tel. 53448 b.g.g. 5 Leiderdorp Dokter M. P. Hei Mauritssingel 166. tel. 33686 (wljll Apothekers De avond- nacht- wordt waargenomen Mensheid, Hooigracht 48 en Oegstgeest, Wilhelmlnapark. SOS-dienst 80S-Telefonische Hulpdienst] Release derdag ook 15-18 uur. Gezinsverzorging Aanvragen hulp bejaarden durig zieken en gezinsverzorg singel 8 tel. 24800 9-10 ui Wetswinkeltje Juridisch adviesbureau v rechtskundige bijstand. Adres Leïds Volkshuls Apuim. dijk 33 Openingstijden: dagelijks 10 uur voorm. tot 1 uur nam 7% en donderdagavond Dertig september en 3 oktober Algemene informaties Noordelndspleln 2B tel. 40483 kwartier Wij kinformatie 9-11 clubs hulpdienst Dllkstraat 2a teil 49698 Binnenstad wijklnformatie 10 uur); clubs hulpdienst Gerecb Tel 43503 De Kool Wljklnformaq -10 uur); clubs hulpdienst Deiftsï' 49a tel. 49726 Zeeheldenwljk Drt telefoonnummers (9-10 uur): 43078. 30897. 20176 Meerburg telefoonnummers (9-10 uur): 34639, 23231, 20788. 44256. 41796.1

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 2