Ingetogen zingen en opgetogen drinken MUN EERSTE DERDE WOENSDAG 4 OKTOBER 1972 r LEIDEN PAGINA 5 de ander ziet het meer zit ten in een nimmer leeg glas. En eten dat er gedaan wordt, duizenden kilo's paling, hon derdduizenden poffertjes en vele druiven. Dan laten we de patat, de kroketten en de hete ballen nog maar even buiten beschouwing. Hee, kijk eens naar mij De een heeft lol met een feestmuts De drive-in in de Groenoordhal gaf de Leidse jeugd, die na tuurlijk al lekker in de stemming was, kans zich helemaal uit te leven. Met moederdag doen va ders hei werk. Naar een paar mooie benen hoef je niet lang te zoeken in zo'n optocht. Zuid-Amerikaanse klanken in het hart van Leiden. Dolf del Prado met zijn makkers op de Ko renbeurs. Zorgvuldig heb ik voor de 3de okto ber mijn plan de campagne uitge zet. Ik was gewaarschuwd dat de emoties voor een nieuwe Leidenaar te groot zouden zijn, wanneer men zich maar zonder meer in het strijdgewoel zou storten. Een cake- walke van palingvellen en half leeggegeten zakken patat is voor ongeoefende ledematen een nog groter risico dan de hausse in spi ritualiën voor de hersenfuncties. Toen omstreeks half vijf gistermid dag op de met mensen, oliebollen en suikerspinnnen dichtgeslibde Haarlemmerweg een onverlaat met een veel te grote auto doorgang trachtte te forceren, deelde zich weer wat van die oude Jongens- dat-pakken-we-niet-sfeer die de veel geplaagde bevolking in 1574 moet hebben bezield. Ik zag in elk geval een af gekloven appelflap door het neergedraaide linkervoorraam naar binnen verdwijnen. De optocht kwam bi) me over als een nieuwe vuurproef voor het geduld van de Leidse burgerij. Op het Levendaal staande en nu en dan afgunstig naar boven kijkend zag ik een vrolijke familie in een huis kamer de glazen bier rond delen of het een estafette was. Voor de heer des huizes kwam ik in de drie kwartier wachten op negen. Maar toen kwamen dan ook de verruk kelijke majorettes om de hoek en de man moet het als een gelukza lige roes van kleur en schoonheid hebben ondergaan. Hij greep ten minste kort daarop zijn tiende pilsje. De notabelen zijn dik gezaaid in Lei den. Er kwam geen eind aan de rijtuigen met aanzienlijken onder hoge hoeden. Eén olijkerd had een zonneklepje om zijn hoofddeksel gebonden en wendde zich daarmee keer op keer steels naar een vol- boezemige tambour-maitre die met haar fraaie benen het toch al door de zon zinderende Leidse asfalt tot kookpunt bracht. Overigens nam het volk zijn notabelen met enige reserve op. De handjes kwamen niet op elkaar en burgemeester Vis met name zat wat beteuterd in de kussens en leek in elk geval geen carrière als prins carnaval te zijn misgelopen. Wellicht vreesde hij dat het mokkend voetvolk op de trottoirs in de mening verkeerde dat al die fraaie landauers bin nenkort wel weer uit een vage ge- meentepot voor opknappen in aan merking kwamen. In elk geval leek "Jan de warme wafelbakker" een groter talent in communicatie dan de vroede prominenten. De verzoening met de nazaten van Alva was dan gistermiddag ten slotte een feit. want hoe was het anders mogelijk dat uitgerekend een stel Spanjaarden of wat er voor doorging in de stoet meelie pen. Alles is dus eindelijk vergeten en vergeven, en misschien lopen er óver een paar eeuwen bij een feestgebeuren in Rotterdam ook wel een paar Turken mee. HAN MULDER Op de Lammermarkt wer den heel wat kunststukjes uitgehaald met de stoom walzen. Een grote hoeveel heid mensen zag, hoe de bestuurders met de kolos sen manoeuvreerden of het driewielertjes waren. Voor GOUDEN Kwaliteits-Sieraden en de voordeligste prijzen. Blijft Uw adres Juwelier v. d. Water Haarlemmerstraat 181 Grote keuze en vak-service. Voor de koraalmuziek, die 's morgens in alle vroegte ten ge hore wordt gebracht, zijn altijd weer vele mensen te v rren. Herman de Wolff weet als steeds een ontroerend geluid uit die ongeoefende kelen te dirigeren.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 5