't Is weer heel mooi geweest Y oorbijganger Het feest zit er al weer op „Je loopt je wel n ongeluk Helemaal WOENSDAG 4 OKTOBER 1972 LEIDEN Vis en miss in de Waag bijeen De Leijenaars en al wat import ls hebben gisteren weer braaf feest ge vierd, al is dan ook het enthousias me lange rijen met feeststok ge wapend en hossende Jongeren zijn uit het Drie Oktoberbeeld verdwenen in wat rustiger banen geleid. Men gaat meer kijken, en dat kon men voldoende: de 3 Octobervereeniging had weer voor veel afwisseling zorg gedragen, dan dat men zich intens in de feestvreugde stort. Druk, vooral tijdens de optocht en op het feest terrein rond de Groenoordhal, was het wel. Mensen, mensen mensen Ook de jeugd in kindercarrousel en draaimolen, met zuurstok en gespon nen suiker, met poffertjes en olie bollen kwam goed aan haar trek ken. En dan waren er ook altijd nog de „Ritmico Especial" en de drive-in-show, die aan het feest klank en kleur gaven. Wat ons deze dag opviel, dat was de goede, enthousiaste koraalzang onder de altijd weer stimulerende leiding van Herman de Wolff. Dat was in voorgaande Jaren wel eens an ders. Ook de belangstelling neemt toe. Nog groter zou deze belangstelling kunnen zijn indien het 3 Octoberbe- stuur om het aanvangsuur een half uur later te stellen. In het verle den was dit niet mogelijk omdat het bestuur en autoriteiten, na hun be zoek aan de Waag, weer tijdig pre sent moesten zijn bij de militaire parade. Een programma-onderdeel, dat de laatste jaren is komen te ver vallen, waardoor het o.i. best mogelijk zou zijn om de uitdeling van haring en wittebrood iets te doen uitlopen. „Nieuw" en uit bittere noodzaak geboren, was deze dag de herden kingsdienst in de Hooglandse Kerk, waarin ds. Pannekoek voorging. Wij voelden ons daar niet meer op histo rische grond, waardoor een herinne ring aan het verleden „de mist in ging". Laat men deze traditie toch weer in ere herstellen. Ook dit Jaar „deed" de optocht het weer heel goed. Er was veel variatie, waarbij wij 'n Jaar ingingen met een vrolijke carnaval om dat tè besluiten met „Oud en Nieuw". En daar tussen in een complete schaapskoon, met herder en honden Sjakie Swart en Cees Verkerk in de wereldcup en o.a. Joop Zoetemelk in de Tour de France-caravan. En dit alles gelardeerd met veel muziek en beweeglijke majorettes, waaron der een klein, parmantig hummeltje wel de show stal. Een Jaar in vogel vlucht en sneltreintempo. Hulde aan samenstellers en „optochtgenoten". Jammer blijven wij het altijd nog vinden de interesse daarvoor liep steeds terug dat er voor hen, die in de avonduren het beatfestijn in de Groenoordhal laten voor wat het is en zich ook niet aan het lunapark „te goed doen", er in de Stadsge hoorzaal en voorheen ook in de Schouwburg geen avondfeest meer is. Met de optocht is voor hen het feest afgelopen. Of het zou dan het vuurwerk moeten zijn, dat ook dit Jaar knallend en sissend de lucht en de nacht inging. Leiden had zijn feest er weer opzitten. SAM PLATTEEL. ADVERTENTIE wordt nu lid van de postbus 222 Leiden t feest door de lens van Jan Holvast, Jan Hubers en Frans Nijssen 4LEUKER DAN VORIG JAAR" José Bouma (14 Jaar) woont kinds vijf Jaar in Leiden. Als een echte Leidse had ze zich echter voor het 3 oktobervieren uitgedost, met leen krijgshaftige hoed op het lange baar. „Leuk", vond zij eenvoudig Van de feestdag. "Wel beter nog dan jvorig Jaar, vooral doordat het luna park zo'n stuk groter en aantrekke lijker is". Met het afleggen van de ff standen tussen de diverse centra Van het feestgedruis had zij geen problemen. Stoelen matten op de oud- Joop Zoetemelk en Rini Wagtmans: combine tn de Br eestraat Ceessie stille overpeinzing, SjaJcie, weer toegejuicht. Voor dorstige kelen. Aan nemen Jan. „Je loopt je wel een ongeluk. Dat spreiden van de activiteiten door heel Leiden is niet zo'n ge weldige oplossing", vond Hans Los. Dat nam niet weg dat hij het, sa men met zijn echtgenote Roos, best naar zijn zin had. Hans en Roos wonen in Oegstgeest, hebben 3 ok tober al eens vaker gevierd. Ook zij hadden bezwaren tegen het niet ge heel afsluiten van de binnenstad, „vooral voor die auto's, die nu over al fijn tussendoor schieten". Lekker laten meeglijden Niet meer op historische grondDe Pieterskerk was ver laten, men kwam nu voor een herdenkingsdienst in de Hoog landse kerk bijeen. Voorschotense mevrouw Grttter en zoon Mark vonden het allemaal "wel gezellig, vooral de markt is bij zonder aardig. Alles bij elkaar be valt het me wel. Je kunt Je zo lek ker laten „meeglijden" met alles. Eigenlijk was ik vanmorgen 'niet zo lekker, maar toen ze vroegen of ik mee ging naar Leiden kon ik het toch niet laten. Nu vergeet ik wel dat ik me eigenlijk niet goed hoor te voelen, ik ga strakjes een lekker plekje opzoeken om koffie te drinken en naar de optocht te kij ken". LEIDEN Was 3 oktober gis- een gezellige dag? leder- jen zal daar zijn eigen opvat- ing over hebben. Voor de één id^oeft het allemaal niet, de an jer vindt het „wel leuk" of „ge weldig". Jlj Op de Mare, waar de Oud markt werd gehou den, gaven vier mensen hun op 3 oktober 1972. T)T> .Helemaal pet" vond de bijna 60- Leidenaar Van Appel het „Ik ken 3 oktober nog van jaar geleden. De mensen had- toen gewoon veel meer plezier". Wel aardig vond hij het Oudhol- op de Mare. Maar niets aan zijn oor- hij zijn uiterlijk had „Vroeger gebeurde al- het centrum van Leiden. Dat moeten gebeuren. Voor 3 mag je best de hele binnen- afsluiten". Twee-rechts, twee-averechts Hollandse markt.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 3