BINNENSTAD FEEST WEER I Twee maal goud s Leiden of: Leidens ontzet in fotos 6611. (van Jan Holvast) 72 DINSDAG 3 OKTOBER 1972 LEIDEN J. Robbers en H. M. Oudshoorn ut LEIDEN Het was in Leiden, met drie oktober in zicht, gisteren toch al een flinke feestdag. Maar de pret kon niet op, want er waren naast de gewone feestelijkheden ook nog twee gouden Jubilarissen ter wijl in de Burgerzaal van het Stad huis de zilveren erepenning van de gemeente Leiden werd uitgereikt aan dokter Van Dongen, die in zijn functie van voorzitter van huize Roomburg en van de stichting St. Elisabeth Gasthuishof erg veel heeft gedaan voor de Leldse gemeenschap. In het Juridisch studiecentrum Hu- go de Groot werd H. M. Oudshoorn ifoto rechts) gehuldigd, die vanaf 1922 onafgebroken in he t Farma ceutisch Laboratorium heeft ge werkt. Hij is daar hoofd van de la boratorium- en interne dienst. De heer Oudshoorn is een mid delpunt in het laboratorium, een man aan wie iedereen om raad vraagt. Er was dan ook een lange rij sprekers, onder wie burgemees ter Vis, die hem alle lof toezwaai de die hem toekwam. Hij kreeg de zilveren eremedaille *n de orde van Oranje Nassau. J. Robbers herdacht de dag dat hy 50 jaar geleden als leerling-zet ter zijn intrede deed bij de boek handel en drukkerij v/h E. J. Brill N.V. Tijdens de huldigingsplechtig heid die ter ere van de Jubilaris in het gebouw aan de Plantij nstraat plaats vond werd de Jubilaris aller eerst toegesproken door de heer Van Lier, penningmeester van de afde ling Leiden van de Ned. Maatschap pij voor Handel en Nijverheid. Hij wees op de vele verdiensten die de heer Robbers het bedrijf bewezen heeft, speldde hem de gouden me daille van de Maatschappij op, en overhandigde het daarbij behorende getuigschrift. Directeur F. C. Wieder wees op de unieke plaats die de heer Robbers in het bedrijf in neemt, waarbij hij de nadruk leg de op het Arabisch zetwerk van "Jan", dat over de hele wereld ver spreid wordt. De heer Wieder over handigde de jubilaris een gouden horloge met inscriptie, uiteraard in het Arabisch. Namens het technisch personeel bood de heer Brugman een scheerapparaat en een schemerlamp aan. De heer Oostwouder, spreken de namens het kantoorpersoneel en de afd. Boekhandel, wilde de Jubi laris nog beter in het licht zetten een vijfarmige kandelaar met daar bij behorende kaarsen was de dank van deze afdelingen van het bedrijf De Jubilaris sprak hierna een kort dankwoord voor de lovende woorden en de aangeboden geschenken waar na er gelegenheid was om de heer Robbers met dit zeldzame Jubileum te feliciteren. stille getuigen van 400 jaar geleden zwaaien met vlaggen in de Morssttraat. ,,!;i .01. nTrg<ir,r> - '•'-Ï N' SCHfKTf 'v TVOySdAVOJ 5AAHSUI-.rt i:\x-Dthi. de strijd van vroeger LEIDEN Als u deze regels leest, zit het feest er alweer bijna op. Nog een paar uurtjes en het laatste glaasje voor het slapen gaan zal door het keelgat stro- De binnenstad zal weer uit de 3 oktoberroes moeten ontwaken. Een roes die gisteravond traditie getrouw al begon. Hele drommen Leidenaars togen toen richting centrum om de taptoe bij te wo nen. Ze liepen dan ook weer alle maal mee, de blazers, trommelaars, marcheerders en al die anderen. De helden van vroeger met Van der Werfs kanon, en de volgelin gen van de kanonnen van Ajax met een imitatie-wereldcup. Voor velen werd het „tap-toe" al dra ge volgd door de hartekreet „toe-tap er nog één". Anderen togen eerst naar het luna-park, dit jaar groot ser dan ooit. De tijd van werken was voor bij. Ook voor de winkeliers van de Morsstraat, die al sinds jaar en dag zorgen voor een gezellige vlag- genzee in hun „domein." en die daarvoor ditmaal in het zonnetje worden gezet. Een heel andere opvatting van 3 oktober vieren houdt de 87-ja rige Leiden-kenner Tegelaar erop na. Voor hem betekent 3 oktober: nog eens stilstaan bij stenen en monumenten die met de historie te maken hebben. Dit jaar bezocht hij in gezelschap van Holvast de steen van Duijvenbode in het huis je op het Rapenburg, van waaruit per postduif contact werd gehou den met de Prins van Oranje. De laatste duif, vermeldt de gedenk steen. vloog op 28 september: „Doe God tot boden duiven schikte, ontset voor Leydens stad aanblick- ce. Tegenover het „duivenhuisje" herinnert de Jeroensbrug aan de barre strijd en de verlossing: „Men was in groot verdriet, want eten wasser niet, en 't volck van honger schreide. Ten laest God neder siet, en sunt door deze vliet brood, spiz en dranck in Leiden". Waarvan ook nu nog jaarlijks acte: vanmorgen werd in de Waag weer haring en wittebrood uitge reikt. ten teken dat het feest nu toch echt kon beginnen. .de strijd van 1972 zwieren op de kermis ■fc. ->#«16».

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 3