„KOUDEKERK" VIERT VIJF JARIG BESTAAN MET GROOTS FEEST Nieuwveense „Josti-Band" blij met grammofoonplaat LUSTRUMFEEST Aanvoer hyacinten wordt al schaars JUBILEUM VAN NISPEN Eerste plaat voor mr. Maarten Vrolijk; deel opbrengst voor nieuwe instrumenten Oplossing parkeer perikelen n KOUDEKERK PAGINA 4 STREEK VRIJDAG 29 SEPTEMBER 1972 - ■- J Ongelooflijk, wat door de amateur dirigenten met deze zwakzinni gen op muzikaal gehieo is bereikt. Het heeft toewijding en geduld ge kost en vele, vele vrije avonden. Het musiceren heeft naast een ontspannende ook een therapeuti sche waarde voor de deelnemende patiënten. Van de negentig leden zijn er ruim zeventig afkomstig van de Johannes-Stichting en twin tig van Huize Ursela en De Hoe ve. Zes jaar geleden begon het mu siceren met zes bewoners, die wel iets voor het bespelen van een in strument voelden. Wie had toen gedacht, dat het nog eens zo'n groot orkest zou worden? Dr. Hoeing begroette in zijn inlei dend woord naast commissaris der koningin mr. Vrolijk ook bijzon der hartelijk Nieuwveenp burge meester H. L. Breen. mr R. M. Gallas, eerste burger van Alphen aan den Rijn, waar de Johannes- Stichting in de toekomst zal wor den gevestigd en Alphens oud-bur gemeester Z. Bruins Slot, die voor zitter is van het bestuur. Daarna werd een film vertoond over de ve le activiteiten op recreatief gebied voor de bewoners van de stichting en over de opnamen van de mu ziek van de Josti-Band in de Bo- vema-studio in Heemstede Hoogtepunt van de „plaat-lan ceringsmiddag" was het „life" op treden van de Josti-Band, die een groot aantal stukken, die men ook via de plaat Kan beluisteren, ten gehore bracht. De „Josti-Band Pot pourri" een echte meezinger en klapper oogstte wel het meeste bijval van de vele aanwezi gen. maar ook nummers als El Jangadero, Roodbortstje, Samen spel „Melodie" en Me voy Pal Pue blo oogstten veel succes. Vertede rend was te zien met welk een overgave deze mensen huD instru menten bespelen. Sommigen doen het van noten; de meesten echter van kleuren, die als vervangers van de noten op net muziekblad staan en tevens zijn aangegeven op de toetsen van de instrumenten. Kring voor onbespoten produkten NOORDWIJKERHOUT In Noordwijkerhout is het initiatief ge nomen tot oprichting van een con sumentenkring voor gezonde, onbe- ten, biologisch dynamisch ge kweekte tuinbouwprodukten. In ons land bestaan al 40 van dergelijke groeperingen die in een behoefte voorzien. Belangstellenden in Noordwijkerhout en omgeving kunnen zich mondeling of sohrifte- lijk wenden tot F. Groot, Kerkstraat 109. Door Cees Combee Foto Wim Dijkman KOUDEKERK De Zwem- en Polo Club „Koudekerk'' viert deze week zijn eer ste lustrum. Zo'n vijfjarig bestaan kun je natuurlijk niet ongemerkt voorbij laten gaan. Dat gebeurt in Koudekerk dan ook niet. Overal in het dorp aan de Rijn hangen gele aanplakbiljetten met daarop uitvoerig het feestprogramma van morgen. Het feest begint om twaalf uur. Er wordt dan een cross gehouden in Koudekerk en de Lagewaard. Het startschot, dat zal worden gegeven door burgemeester Van der Linden, valt In het Prins Alexander Bad. Er kan worden gelopen op twee afstan den: 3 en 6 kilometer, 's Middags wordt het bad officieel gesloten met 'n groots festijn, dat de ludieke naam vkn "Zwem-uit" draagt. Om drie uur is er een kindermid dag in ,,'t Voorhof" en in hetzelfde gebouw is er 's avonds een feestavond voor de watouderen met muzikale ALPHEN AAN DEN RIJN Met een gebroken middenvoetsbeen tje is de twaalfjarige Greetje Ha verkamp gisteren naar het zieken huis Rijnoord overgebracht. Zij liep deze blessure op, toen zij van een stenen trap achter gebouw Nabij was gevallen. Na behandeling mocht zij weer naar huis. DE ZILK De Zilker voetbalver eniging Van Nispen bestaat volgen de maand veertig jaar. Op zaterdag 21 oktober en zondag 22 oktober zal het Jubileum worden gevierd. Za terdags zal er van 4.30 uur tot 5.30 uur een officiële receptie worden gehouden in het Van Nispenhuis op het Zilker Sportpark, 's Avonds om acht uur zal er een reünie wor den gehouden voor leden en oud leden. Ter gelegenheid van het Jubileum zal er zondags in de Heilig Hart- kerk een Eucharistieviering wor den gehouden waarbij een speciaal uitgenodigde gast voor zal gaan. De viering zal geheel in het teken van de sport staan. Zondagmiddag om half drie zal er op het Zilker Sport park een jubileumvoetbalwedstrijd worden gespeeld tussen oud Van Nispen en oud DOSR uit Roelof- arendsveen. medewerking van kwintet "André Barthen". Met zijn vijf jaar is „Koudekerk" een van de jongste verenigingen in de Rijnstreek. In die vijf jaar ech ter zijn er al zeer vele successen be haald. Het heren poloteam bijvoor beeld. begon vijf jaar geleden in de vierde klasse van de Kring Rijn en Gouwe en klom op tot de eerste klas se waarin in het vorig seizoen op een haar na het kampioenschap werd gemist. Het hele seizoen stond „Kou dekerk" bovenaan de ranglijst, maar verloor, op van de zenuwen, de laat ste partij van het Bodegraafse BZ en PC en werd daardoor verwezen naar de tweede plaats; de Bodegraafse club .promoveerde naar de vierde klasse van de Koninklijke Neder landse Zwem Bond. Het meisjesteam promoveerde waarschijnlijk wel. Waarschijnlijk, want de beslissing is nog niet zeker. In de promotie wedstrijden werd namelijk éénmaal verloren en éénmaal gewonnen van De Gouwe en wie van de twee naar de hoofdklasse van de Kring Rijn en Gouwe zal overgaan is nog niet pre cies bekend. De waterpolo afdeling van „Kou dekerk" heeft een wat vreemde sa menstelling. De club heeft namelijk meer dames als herenleden en vormt daarmee een duidelijke tegen pool van het landelijk gemiddelde. Zegt polo-trainer Rob van Berkel, getrouwd met de bekende Kanaal zwemster Judith de Nijs en sinds vier jaar bij „Koudekerk": „Dat komt omdat d e voetbalvereniging Koudekerk zo'n duizend leden heeft. Koudekerk is een klein dorp en al les wat Jongen is en wil gaan spor ten gaan voetballen". Ledengroei Zo langzamerhand nam de belang stelling voor zwemmen en polo in Koudekerk toe en het leden aantal groeide gestaag. Het laatste Jaar is het aantal leden verdubbeld. „Dat komt", zegt Rob van Berkel. „Om dat wij aandacht zijn gaan besteden aan schoolwedstrljden De poloafdeling speelt dit seizoen competitie met vijf teams: een herenploeg, twee meisjesploegen, een jongensgroep en een meisjes pu pillen-zevental. Voor een Jongens- pupillengroep zijn er net niet vol- Door Jan van der Nat Foto: Wim Dijkman doende leden. De wedstrijd- zwem ploeg doet mee aan de C-competitie van Kring Rijn en Gouwe, waarin vorig jaar een vierde plaats werd be haald. Grootste succes tot nu toe voor de zwemafdeling was het deelnemen van twee leden aan de Nederlandse Jeugdkampioenschappen. Rob van Berkel: "Dat is erg goed, want als kleine vereniging is het niet eenvou dig om jongelui goed op te leiden. Vorig jaar zwom op de NK Elma Langejans de 50 meter vlinderslag en dit Jaar was Uly Moeke verte genwoordigster van de Koudekerks® club op hetzelfde i Trainingen Weliswaar hebben verenigingen als AZC en BZ en PC meer deelne mers, maar die clubs zijn dan ook vele malen groter als „Koudekerk" Bovendien wordt er daar vrijwel el ke dag getraind en dat is bij Kou dekerk niet mogelijk. Judith van Berkel- de Nijs traint de zwemploeg in samenwerking met hulptrainer Piet van Hemert en voorzitter Kim- pel. Die training kan alleen op maandag gebeuren in het buiten bad en op de woensdag in Hazers- woude. Voor het komende seizoen is Koudekerk er in geslaagd ook 's- morgens 2x1 uur het Hazerswoudse bad te krijgen, zodat meer succes sen mogelijk worden. De poloërs moeten echter uitwij ken naar de Boskoopse Ballon, om dat er in Hazerswoude geen bal ln het bad gebruikt mag worden. Rob van Berkel traint de herenploeg, terwijl Van Brakel de damesploeg voor zijn rekening neemt. De Jeugd- training wordt verzorgd door de heer Kroon, samen met voorzitter Kim- pel. Het is natuurlijk allemaal wat behelpen, maar wie weet, als „Kou dekerk" meer successsen gaat halen, misschien komt er dan in Koude kerk zelf wel een overdekt bad. hebben opgezet en de gehandicap te musici tot deze hoogte hebben gebracht. Alle aanwezigen hier hebben ervaren hoe het effect van deze muzikale gebeurtenis werkt. Met deze methode hebt gij als lei ders ook een voorbeeld gesteld voor anderen. Bovendien de leden van de band hebt u op recreatief ge bied veel genot verschaft" Het was niet de eerste keer, dat wij de Josti-Band mochten beluiste ren. Dit orkest, dat onder leiding staat van mevrouw C. Stouten- Pieterse, verpleegkundige van Huize Ursela) en W Brusse en B. Rietveld (leden van de techni sche dienst van de Johannes- stichting, geniet tot zeer ver de gemeentegrenzen heen bekend heid. Bovema-directeur H. v. d. Berg overhandigde na een toespraak, waarin hy bekendmaakte, dat de maatschappij een belangrijk deel van de winst zal aistaan aan de Josti-Band voor de vervolmaking het technisch kunnen. Hef is een plaat waar men ontroerd naar luistert. Vooral als men weet wie deze wel luidende muziek t» n gehore bren gen. Fijn, dat er mensen gevonden v den om in hun vrije tijd en geheel belangeloos mede-mensen, die be perkt zijn in hun geestelijke vermo gens. te leren musiceren om hen op deze wijze gezelligheid er ontspan ning te bieden. Je blijdschap van dit muziek maken kan men van de gezichten van de banaieden afle- De 'Jost-Band Potpourri' is een echte meeklapper. Dat blijkt uit deze foto, waarop het klapwerk wordt verzorgd door (v.l.nr.- ge neesheer-directeur Hoeing Nieuwveens burgemeester Breen, commissaris Vrolijk, oud-burgemeester Bruins Slot van Alphen en de hui dige eerste burger van deze gemeente Gallas. pen. De grote aanvoer van nu en vooral van de Darwinhybriden die de hele markt overheersen met hun „kale overnameprijs" maken van het geheel een niet opwekkend verhaal. Natuurlijk zijn er aparte soorten, die nauwelijks te vervan gen zijn, die nog wel een leuke plaats in de rangschikking halen. Eigenlijk blijft de vraag bestaan, waarom bijgoed zo goedkoop moet zijn. Wie het plezier kent van het winteraconietje, dat met een beetje geluk eind januari februari bloeien kan en zelfs ongeschonden uit een laag sneeuw komt, begrijpt niet dat er zo weinig animo voor is, dat ze maar drie vier centen opbrengen. Ixia's zijn prachtige bloemen, maar de bollen brengen nu maar twee cent per stuk op. Blauwe druifjes halen nauwelijks de drie cent. Al leen Scilla Campanulata gemengd kost meer dan zes cent. KATWIJK De Katwijkse vrachtwagenchauffeurs hebben een vervolg gekregen op hun demonstra tieve tocht door de gemeente. Ove rigens zei een woordvoerder van de groep: "De Katwijkse politie ver dient onze hartelijke dank voor de wijze waarop zij'onze demonstratie heeft laten verlopen". De chauffeurs zijn met burgemees ter Vermeulen gaan praten en daaruit is een tussenoplossing ont staan. Iedere chauffeur, die ervan overtuigd is dat hij een goede plaats heeft voor de auto, zodanig dat de omwonenden er geen last van hebben, kan dit opgeven op een briefje (naam, adres en kenteken). De politie gaat dan aan de hand van lijsten kijken hoe de situatie is. Als de plaats acceptabel is kan de auto er staan, anders wordt men verwezen naar de gemeentelijke parkeerruimte. De chauffeurs moeten wel enige spoed betrachten met het opgeven van het door hen uitgekozen plaats je: morgenmiddag tussen vier en zes uur moet het briefje in de sporthal worden Ingeleverd. Polotrainer Rob van Berkel heeft natuurlijk ook op het raam van zijn eigen zaak (drogisterij) een raambiljet hangen. NIEUWVEEN Zuidhollands com missaris der Koningin mr. Maar ten Vrolijk was gistermiddag zicht baar verrast toen hij in „De Stal" van de Johannes- Stichting in Nieuwveen de ruim negentig „man en vrouw" tellende Josti-Band zag en hoorde optreden. Hij was zeer verrast toen geneesheer-directeur dr: J. Hoeing hem de eerste mini- langspeelplaat uitgebracht door Bovema overhandigde. Het lag niet in de bedoeling van mr. Vrolijk in „De Stal" iets te zeg gen. Hij kon het na wat hij be luisterd en gezien had echter niet laten. Vrolijk zei nadrukkelijk: „Niet dat ik hier ben is uniek dr. Hoeing noemde dat zo red. maar- wat hier is gepresteerd. De weg die u zes Jaar geleden hebt ingeslagen verdient bewondering en ook het werk van de leiders, die de zaak LISSE Bij Hobaho Lisse be ginnen de aanvoeren nu ook te ver minderen. De hyacinten lijken schaars te worden, want vooral de rode en blauwe variëteiten worden duurder. Zelfs wit trekt in prijs aan. De blauwe hyacinten en dan vooral de dikke maten zijn allemaal duurder dan vorige week. "Dikke" Bismarck kost zelfs 44 cent per stuk: Delfts Blauw is iets beneden dat be drag gekomen. Ostara is bijna 44 cent. De kleinere maten zijn duur. De kleinste die eerst naar verhouding duur waren liggen nu op een rede lijk niveau. De duurste is de gele City of Haarlem, waarvan de 19/ op maar liefst f 62.50 per honderd kost, de 18/ 19 komt zelfs tot f65 Rose Is uiteraard nog steeds goedkoop op Pink Pearl na. waarvan de dikke maten tussen de dertig en vijfen dertig cent per stuk komen. Bij de narcissen is ook te merken, dat men dit jaar niet bevreesd be hoeft te zijn voor een tekort van een of twee procent. Er lijkt gezien de dalende prijs genoeg te zijn. Vooral in deze tijd van de handel kan een of twee procent meer vraag dan aanbod of andersom enorme schom melingen te weeg brengen. Derge lijke schommelingen gaan dan over kleine aantallen, die toch nau welijks de bedrijfsuitkomsten beïn vloeden. Over de tulpen is nauwelijks nieuws te melden. Nog steeds gaat het verhaal dat er zoveel minder in het buitenland verkocht zijn. Daar tegenover staat, dat ook exporteurs zeer trots beweren dat hun omzet toch weer gestegen is. Ook van tul- wunmsnmrna^ GROOTS UJSTJMIL Burgerlijke Stand van Leiden

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 4