„HET ENIGE, DAT IK MIS IS LANDSTITEL VAN AZ" fCA-VASEUlJ „Ajax is sneller dan Feyenoord" ^Hulshoff meubelolie Ger Vooys tussen de wal en het schip Haring voor Ajax Koerstips Wijs is weer klaar voor bolblije mensen! Loftrompet Independiente over Amsterdams spel VRIJDAG 29 SEPTEMBER 1912 PAGINA 21 KROMMENIE ,,Het enige, dat ik mis is het landskampioenschap van AZ'67. Bin nen vijf jaar is dat een feit. Althans volgens Molenaar. Die heeft dat hier in Noord-Hol land overal lopen verkondigen". Ger Vooys zegt het met de quasie-ernstige blik van een cabaretier, die zijn gehoor een stukje humor heeft voorgezet en rustig afwacht wat de reactie is. ADVERTENTIE Milde spot, waarmee hij zich op speelse wijze afzet tegen de lei ding van de Alkmaarse eredivisio- nist. Tegelijk ook een portie maso chisme, die hij uitdeelt aan zich zelf. Vooys komt namelijk al enkele maanden in het betaalde voetbal stuk niet meer voor. Aan het be gin van het seizoen weigerden alle spelers van AZ '67 het hun aange boden contract te ondertekenen. De condities waren niet aantrekkelijk genoeg. "Iedereen was eerst des dui vels. Dat v.d. Hart zei dat we ons geld op het veld moesten verdienen konden we ons best voorstellen. Maar terwijl v.d. Hart zelf heeft ge zegd dat wij dit seizoen meer zou den verdienen was het in de prak tijk allemaal wel even anders. In Door Jan Preenen de eredivisie moeten we 32 punten behalen willen we op hetzelfde fi nanciële niveau komen als vorig Jaar. Met dat totaal iouden wc ze vende worden. Maar Ja, hoe ging het, de spelers werden een voor een bij het bestuur geroepen en lieten zich stuk voor stuk ompraten. Me zouden standvastig blijven. Als één man achter ons besluit blijven staan. Nou, vergeet het maar. Ik ben de enige, die niet is gezwicht". Voetballoos Daarmee luidde Vooys voor zich zelf een voetballoos tijdperk in, te meer omdat AZ'67 het transferbe drag liet oplopen tot f 190.000. Drie seizoenen eerder werd Vooys door bemiddeling van Bob Janse van de Katwijkse zaterdagclub Quick Boys overgenomen voor drieduizend gul den. "Dat bedrag had ik liever ge zien. Dan htad ik tenminste weg ge- kund. Welke club kan nu bijna twee ton op tafel leggen?" Het inmiddels tot FC Amsterdam omged >opte DWS en Haarlem, de bescheiden broodbeleggers, die zich in de Gagarinstraat in Krommenie meld den, in ieder geval niet. "Ik had alleen naar Racing White gekund Wanneer ik naar België zou zijn gegaan was de transfersom ver laagd tot f 100.000 Racing White kwam naar mij toen gesprekken met Eddy v.d. Roer en Nico de Brce op niets waren uitgelopen. Eddy re kende bij Excelsior voor drie jaar. Nico kon het niet eens worden. Maar terwijl ik een accoord had be reikt met Racing White had De Bree inmiddels alsnog getekend". Oude vak Daardoor belandde 24-Jarige Ger Vooys letterlijk tussen de v/al en het schip. Letterlijk, omdat Vooys cr hard over denkt het ruime, zor genvrij wassende sop te kiezen. Zijn oude vak. "Wat moet ik anders? Ik heb twee kinderen. Toen ik nog voer heb ik een aardig centje bij verdiend. Als ik nog lange- met voetballen stop moet Jk dai gaan aanspreken. Ik verdien niets bij AZ. De eni ge inkomsten heb ik als verkoper bij Molenaar, de grote geldschieter van AZ. Hoeveel geld hij heeft weet hij zelf niet. Vroeger maakte hij nog wel eens een praatje met me Een goededag kan er niet meer af". "AZ heeft mij gewoon in zijn macht. Een verschrikkelijk onge zonde situatie. Een profvoetballer is een produkt. Wat goed is wordt ge- Schalke met tien spelers ronde veider SOFIA Schalke '04 heeft gis teren de tweede ronde bereikt van het toernooi om de Europese voet balbeker voor bekerhouders. De Duit se ploeg won in Sofia na harde strijd met 3-1 van Slavia. De ruststand was 2-0 voor Schalke. De ontmoetinge werd woensdag ge staakt na 65 minuten bij de stand 2-1 in het voordeel van de Bulga ren. Volgens de reglementen moet in een dergelijk geval de gehele wed strijd worden overgespeeld. Door Braun (4e min.) en Scheer (32e mi nuut) nam Schalke donderdag een voorsprong van 2-0. Na rust kreeg de ontmoeting, die werd bijgewoond door 12.000 toeschou wers, een feller karakter. Tien minu ten na de hervatting attaqueerde de Schalke-speler Kremers de Bulgaar Tasev. De laatste diende zijn aan valler een vuistslag toe, waarna de Zwitserse arbiter Scheurer beiden van het veld verwees. De Duitsers kwamen zeventien minuten voor tijd op 3-0. Pas in de laatste minuut scoorde Michailov tegen. Schalke '04 won de eerste wedstrijd met 2-1. Vittoria Setubal heeft zich gister middag als 31e ploeg geplaatst voor de tweede ronde van het toernooi om de Uefa-cup. De Portugezen verloren in Sosnowitz weliswaar in de twee de ontmoeting met 0-1 van Zaglabie (groep 3), doch zegevierden in de eerste met 6-1. De enige wedstrijd voor de eerste ronde, die nog moet worden gespeeld is Spartak Levski Sofia Univer- sitatea CluJ (Roem.), die is vastge steld voor 4 oktober. De Roemenen wonnen op eigen terrein met 4-1. houden. Wat slecht Is wordt ver kocht. Wat goed is, maar eigenwijs, zoals ik, wordt eveneens vastgehou den. Koste wat kost". Vooys wil de financiële blokkadt uiterlijk tot de tweede transferpe riode in december laten voortduren. "AZ heeft het recht mij vijf Jaa; vast te houden. Het moet mii dan wel ieder Jaar vóór 1 Juli een nieuw contract aanbieden. Wordt dat vergeten dan ben ik vrij. ik zou daarop kunnen wachten. AZ is im mers wel eens meer wat vergeten. Trainer Heinz uit Luxemburg heeft vorig jaar op staande voet ontslag gekregen. De schriftelijke bevesti ging werd echter vergeten, waar door AZ Heinz nog een Jaar moest uitbetalen". Op die vergeetachtig heid wil Vooys echter niet specu leren: "Ik heb de indruk dat AZ in december de prijs wel wil laten zak ken. Voetbalmakelaar v.d. Ge vel heeft me daarom aangeraden te blijven trainen, zodat ik zo weer in een eerste elftal kan meedraaien. Iedere avond train ik in het Hei- loër Bos bij Alkmaar en eens in de week zaalvoetbal ik bij de FC Mandjes. Blijft het een prestige kwestie dan ga ik varen en meld ik me weer aan bij Quick Boys. In een amateurclub mag ik na twee Jaar weer spelen". Dat hij zich op het vaste land "in de boot" heeft laten nemen wijt Ger Vooys aan de onervarenheid, die zo vele professie nastrevende amateurs duur komt te staan: "De fout, die ik heb gemaakt is dat ik als ama teur niet in mijn contract heb la ten vermelden hoe hoog mijn trans ferbedrag zou worden als ik zou weggaan. Je zit bij 'n amateurclub, krijgt 'n aanbieding en duizelt van 't geld dat je kan verdienen. Je infor meert nergens, maar stapt blinde lings het betaald voetbal in. Na een jaar zie je wat je hebt gedaan". "Spijt dat ik naar AZ ben ge gaan heb ik niet, al vind ik het jammer dat ik niet als 14-Jarige naar Ajax ben gegaan. Ik zou dan zeker meer bereikt hebben dan nu. Misschien was ik wel gelijkwaardig geworden aan keepers als Stuy en Treytel. Maar zet dat er maar niet in, anders zeggen ze weer wat een opschepper is die Vooys geworden. En dat ben ik nu Juist utet. Ik ben realist". Teak Oil van Qa-Va Seul verwijdert kringen en krassen.Geeft natuurglansen beschermt het hout tegen vochtvlekken. Droogt snel. Eenvoudig in het gebruik en onmisbaar in de huishouding. ONOERHOUDSRROCHXTÏN Handelsonderneming Gerard Roovers Breda/Postbus 12 Gemser trainer schaatsprofs? ARNHEM Henk Gemser, con ditietrainer van de herenkernploeg, overweegt een aanbod zich als trai ner te voegen by de professionalgroep van de International Speedskating League. De uit Arnhem afkomstige Gemser was reeds eerder oefenmees ter van de damesjeugd van de KNSB. Voetbal Miguel Martinex Fe- brer, een speler van Atletico Madrid, is gisteren na acht Jaar in coma te hebben gelegen, overleden. De van Sevilla afkomstige speler is 33 jaar geworden. Hy werd op 11 juni 1964 by een wedstryd in Montevideo aan het hoofd gewond. Sindsdien is hy met uitzondering van enkele korte perioden, geheel buiten bewustzijn geweest. Aanvankelijk werd hy ver pleegd in Montevideo. Later werd hy overgebracht naar een ziekenhuis in Madrid. t het landskampioenschap ADVERTENTIE ..met dit symbool' voor huiselijkheid herkent U Hulshoff interieurbouwers in één oogopslag Huiselijkheid, en Hulshoff zijn onverbrekelijk aan elkaar verbonden. Huiselijkheid die door Hulshoff op een niet mis te verstane wijze wordt gepresenteerd Nieuwe woonvormen, nieuwe materiaal-toepassingen v kortom een nieuwe dimensie in verantwoord wonen De kombinatie van 'n gestyleerd slaklcehuis en de naam HulshofT wijst de weg naar de meest originele woninginrichter van Nederland. Interieurbouwers Den Haag - Rijswijk - Leiden - Rotterdam - Leidschendam - Voorschoten KATWIJK AAN ZEE De Kat- wykse reder Cees den Duik van de NV Rederij en HandehniJ voorheen C. den Duik aan de Mr C. Fock- straat in Katwijk aan Zee heeft de Ajax-spelers verrast met een aan tal schoongemaakte Hollandse Nieu- HIJ liet dit specifiek Katwijkse produkt gevangen door de diepvries hektreiler KW 141 "Willy" met als schipper Cent Remmelzwaal. In ho tel "Duinoord" In Wassenaai aan bieden voor spelers, trainer en ver zorgers. Trainer Kovacs nam de groene dankbaar in ontvangst en zei, dat hij zijn spelers er na de wed strijd op zou tracteren. DUINDIGT. zondag: Rennen: Jolly Espresso S-prijs: 1. Petronella L; 2. Torpille Star; 3. Farsteps. Outs: Tuscan Pride en Matilde. Wassenaarse Pauw: 1. Beemster; 2. Poly Trek; 3. Donna Maria. Outs.: Heros en Le Saint. Korthals van Schooten Memoriaal: 1. Miss Rosy; 2. Dllisoitri; 3. Run Home S. Outs.: Garlic en Merlo. Draverijen: Sceptre-prijs: 1. Impuls W; 2. Kas halldes J; 3. Korry Buitenzorg. Outs.: Importeur O. Urdy Mars-prijs: 1. Khan du Coq d'Or; 2. Jethro J; 3. Jaqueline N. Outs.: Klaziena Germano. Prijs der Besten: 1. Lummie Rod ney; 2. Loeki Dartel; 3. Lyrana. Outs.: Lies. Iniopile-prijs: 1. Gallant Prince; 2. Flamingo Six; 3. Gallant Way. Outs.: Florissant. Karanos-prijs: 1. John Areta; 2. Icare Quick; 3. Iduna J. Olts.: Indien en Empereur CH. Jacky D-prijs: 1. Jaromir Gregor; 2. Kapitein Scotch; 3. Hexide Han over. Outs.: Irresistible en Icecream. Curlew-urijs: 1. Klif Areta; 2. Ka- roline N; 3. Jumilla. Outs.: Jet West- landia. Eijkenbroek voor één wedstrijd geschorst DEN HAAG De tuchtcammissie betaald voetbal heeft de Spartaan Hans Eykenbroek voor één bindende wedstryd geschorst, een boete van 200 gulden opgelegd en een lopende proef - tyd voor een voorwaardeiyke straf verlengd tot 1 januari 1973. Eyken broek werd bestraft omdat hy 24 sep tember In de wedstryd Sparta—FC Amsterdam een tegenstander blok keerde zonder de bal te kunnen spelen. zyn clubgenoot Nol Heyerman kreeg een geldboete van 250 gulden wegens een zelfde soort overtreding tydens de wedstryd HaarlemSparta op 17 september. De nieuwe aanwinst van Feynoard, Kristensen, werd niet geschorst in j verband met zyn optreden tydens FeyenoordAjax op 17 september. I Hy haalde toen Arie Haan onderuit, i Na kénnis te hebben genomen van het ingekomen verweer besloot de j commissie de proeftyd van een voor- waardebjke straf te verlengen tot I 15 augustus 1973. ADVERTENTIE Nederlandse schakers in middenmoot SKOPJE Het Nederlandse schaakteam heeft zich na twee ron den een degelijke middenmootpositie verworven in de finale groep van de Olympiade te Skopje. Nadat men ln de ochtenduren via een remise van Zuidema tegen Horst Pfleger tot 1,5 -1,5 was gekomen tegen het ster ke West Duitsland (Jan Hein Don- ner gaat een derde zitting tegemoet tegen Hüebner) volgde 's avonds laat een voorlopige voordelige stand van 1,5-0,5 tegen Denemarken, een van de zwakste landen in de hoogste groep mede door het ontbreken van Larsen en Enevoldsen. Hans Ree ver sloeg Hamann en Jan Timman speel de remise tegen Jacobsen. Hartoch (die Sloth trof) en Enklaar tegen Pedersen brachten het totaal aan Nederlandse afgebroken partijen nu op 3. Nederland neemt op de rang lijst voorlopig verdienstelijk de acht ste positie in met drie punten en even zovele "herkansingen". Opvallend is de lage klassering van titelverdediger Sowjet-Unie. De Rus sen, die in de eerste ronde verras send van Hongarije verloren met 1,5 -2,5 door een nederlaag van Viktor Kortsjnoi tegen 1st van Bliek, dien den nu West-Duitsland met 1-1 voor lopig naast zich te dulden. Dit keer moest oud-wereldkampioen Tigran Petrosjan verlies accepteren tegen Hüeber. De Sowjet-Unie staat nu voorlopig met een voor dit land scha mel totaal van 2,5 punten plus twee afgebroken partijen op de dertiende plaats. De stand na twee ronden: 1. Zuidslavië 5 punten en 2 afgebro ken partijen, 2. Ver. Staten en Tsjechoslowakije 4,5 en 2, 4. Honga rije 4 en 2, 5. Oost-Duitsland 4 en 1, 6. Spanje 3,5 en 2, 7. Roemenië 3,5 en 1, 8. Nederland 3 en 3, 9. Bulga rije en Polen 3 en 2, 11. Zweden 3 en 1, 12. West-Duitsland 2,5 en 3, 13. 13. Sowjet-Unie 2,5 en 2, 14. Argen tinië 2 en 1, 15. Denemarken 1 en 2, 16. Zwitserland 0 en 2. In de tweede ronde van het toer nooi by de dames heeft Nederland groep een met 2-0 van Ierland gewonnen. In de eerste ronde was Nederland vrij. Voorts versloeg in deze groep Oost- Duitsland het Aus tralische team met 1-5 0-5. Voetbal Op maandag 2 oktober om 20.00 uur wordt in Rome de lo ting gehouden voor de achtste finales van de Europacup 1 en 2 en de 1/16 finales om de UEFA-cup. In haar ra dioprogramma tussen 20.02 en 21 DO uur over de zender Hilversum 3 zal de AVRO aandacht besteden aan de loting. Verslaggever in Rome is Dick van Ryn. AMSTERDAM Na afloop in de kleedkamer een volslagen ander In dependiente. Vriendelijk. Hoffelijk. En bovenal onthutsend sportief. Terwijl de Argentijnen uit een riet je limonade naar binnen slurpten, bliezen zij tegelijkertijd spontaan en eensgezind de loftrompet in de richting van het Ajax-kamp, waar de champagne rijkelijk vloeide. En zij meeuden wat zij zeiden. Werke lijk. Van signor José Epelboim, de big boss van de club, via de zigeu nerachtige trainer Roberto Ferreiro tot Dante Mircoli, de man die in Buenos Aires Johan Cruijff velde. Signor José Epelboim: „Dat Ajax zó goed kon voetballen, was me wel verteld, maar Ik had het niet ge loofd. Nu heb lk het zelf gezien. Ajax is voor mij de beste club uit de wereld". Trainer Roberto Ferreiro: „Inde pendiente speelde goed. Het kan echt niet beter. Toch verloren wij verdiend. Doordat Ajax dit keer let wet: dit keer sterker was". Dante Mircoli: „We hebben alles gegeven wat we hadden. Maar voor dit Ajax was dat niet genoeg. De grote kracht van de ploeg vind lk vooral het omschakelen van de aanval op de verdediging. En an dersom". Middenvelder Alejandro Semene- wlcz: „Ik heb twee Jaar geleden via de televisie de wedstrijden tussen Estudlantes en Feyenoord gezien. Wel, Ajax sla ik hoger aan dan Feyenoord. Beweeglijker. Sneller". Al was heel Independiente er van overtuigd dat de wereldbeker bij Ajax op de juiste plaats terecht was gekomen, toch meende de vriendelijke Argentijnse kolonie dat 3-0 nu echt wel een beetje teveel van het goede was geweest. Tevens plaatsten enkele een paar (onschul dige) kritische kanttekeningen. Trainer Ferreiro„Het had 2-0 moeten blijven. Détt was de Juiste verhouding geweest. Trouwens, dat tweede doelpunt was beslist buiten spel. Maar ik neem het de scheids rechter echt niet kwalijk. Scheids rechters zijn ook maar mensen, dus maken ze fouten". Vedette José Omar Pastoriza, de man die in feite een betere ploeg verdient dan zijn toekomstige baas Monaco: „Ajax is dé wereldkam pioen. Dat wel. Maar het heeft ons tegengezeten. Met een beetje geluk maken wy de eerste goal en dan loopt het ongetwijfeld heel anders". Middenvelder Alejandro Semcne- wicz: „Op de TV hadden we Ajax- Inter gezien. Wel, Ajax heeft het nu moeiiyker gehad dan tydens de Europa Cup-finale. Door ons Kijk, Inter verdedigde alleen maar en daardoor kon Ajax het spel ma ken. Wij kwamen daarentegen her haaldelijk uit de defensie en dat zat ze niet lekker". Vond Independiente niet dat er soms toch wel te hard, te fanatiek gevoetbald werd? Weer een eensge zind antwoord: nee en nog eens nee. Sterker, de Argentijnen -.neen- den beslist dat het een ontstellend sportieve tweekamp was geweest. Trainer Ferreiro: „Het ging onge twijfeld niet te hard. Trouwens, voetbal is toch een spel voor man- De harde Mircoli: „Het is gewoon een fijne, sportieve wedstrijd ge weest. En dat had ik ook helemaal verwacht. Nee, het ls geen moment bij me opgekomen dat het wel eens uit de hand zou kunnen gaan lo pen. Ook verwachtte lk ten opzichte van mijn persoontje geen represail lemaatregelen. omdat lk ln Buenos Aires Cruijff blesseerde. Dat was Immers een ongelukje. En Cruijff ls een heel correcte speler". Pastoriza ging nog een stapje ver der. De man die zijn geboorteland gaat verlaten: „We hebben van avond getoond dat Argentijnen be schaafde mensen zijn. Geen India nen. WIJ zijn sportief. Vechten niet". En Pastoriza in duet met zijn trai ner: „Het publiek in Amsterdam ls enorm. Geweldig sportief. Wij kre gen óók applaus als we Iets goeds 1 deden". Tenslotte de geijkte vraag: wie re kende men tot de uitblinkers? Big boss José Epelboim: ,31J Ajax vond ik Keizer de allerbeste en was Suurbier heel goed. BIJ ons draalde Balbuena, de rechtsbuiten dus. het sterkst". Trainer Ferreiro: „Eigenlijk praat ik wat betreft spelers nooit over goed of slecht. Het is een kwestie van de vorm-van-de-dag of niet. In dit geval zeg lk: bij Ajax had Muhren dit keer de beste vorm, de vorm-van-de-dag". Centrale verdediger Miguel Angel Lopez: „Alle Ajax-spelers zijn goed. Het is een homogeen team, waarin Cruijff waarschijnlijk de allerbeste ls". Eduardo Antonio Comisso: „Cruijff, Keizer en Hulshoff zyn de besten van Ajax". Pastoriza: „Ik was in elk geval géén uitblinker". Waarmee hy onderstreepte dat Ar- gentynen uitermate bescheiden kun nen zyn.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 27