Structuurplan Benthuizen vastgesteld agenda Volgende week branden de lichten Oegstgeest in de zorgen Reconstructie Abtspoelweg V.V.V. Leiden kweekt goodwill voor regio Bezuinigingen en inkomstenverhoging RIETHOVEN GAAT WEG BIJ SWIFT Zwemles Speciale 3-oktober plaats voor invaliden Leids meisje breekt benen bij botsing voor 65- VISWEDSTRIJD VOOR JEUGD LEIDERDORP Veewagen uit Wassenaar gekanteld DONDERDAG 28 SEPTEMBER .9^ OEGSTGEEST De recon- structiewerken aan de Abtspoel weg en de Laan van Oud-Poel geest zijn nu zover gevorderd, dat de verkeersregelingsinstalla ties op de kruispuntenAbtspoel- weg Lange Voort en Oud Poel geest/Hofdijk in gebruik kunnen worden genomen. De lichten kunnen zo worden geregeld, dat 't aanbod van het verkeer uit de verschillende richtingen, bepalend is voor de tijd dat het groene licht brandt. Door gebruik te maken van kop pelingssignalen kan een "groene golf' 'worden gemaakt van de rijbaan die langs beide kruis punten loopt. De verkeerslichten voor de fietsers moeten met de hand worden bediend'. Als een fietser of bromfietser wil oversteken moet hij op een knop drukken, waarop het licht op groen zal springen. De rest van de reconstrudtie- werkzaamheden; het aanbren gen van een definitieve asfalt- deklaag en de herbestrating, zul len binnen enkele maanden klaar zyn. Nog dit jaar zal men zeven honderd linden en verder strui ken planten. Het komende voor- Jaar moet alles klaar zijn. (Foto Jan Holvast) LEIDEN Ondanks het feit, dat de bijdragen van het bedrijfsle ven in het afgelopen Jaar bijna zijn verdubbeld (van f. 6.000 naar f. 11.000) zit het bestuur van V.V.V.- Leiden toch tegen een nadelig saldo van f. 12.454 over 1971 aan te kij ken. Het is een bittere noodzaak, al dus de VVV-voorzitter, de heer A. van de Koppel, op de gisteravond In Holiday Inn gehouden jaarver gadering, dat nog vele middenstan ders, bedrijven en particulieren de weg naar het V.V.V. vinden. Een or ganisatie, die in het belang van zeer velen achter de schermen ontzettend veel werk verzet en goodwill kweekt. Oud-Leidenaaj prof. Kolf krijgt Harvey-prijs TEL AVIV (ANP) Aan de tot Amerikaan genaturaliseerde ex- Nederlander en oud-Leidenaar pro fessor Willem Kolff zal volgende maand door het Israëlisch Tech- nion Instituut te Haifa de Harvey- prijs worden uitgereikt wegens ver dienstelijk werk op het gebied van de ontwikkeling van de kunstnier en niertransplantaties. De Harvey-prijs, die dit jaar voor prof. Kolff met de Amerikaanse hoogleraar Claude Shannon uit Boston, die als grondlegger wordt beschouwd van de informatie- theo- Beide hoogleraren zullen op 22 oktober in Jeruzalem worden ont vangen door de Israëlische pre sident Zalman Sjazar. Zij krijgen leder 147.000 Israëlische ponden (on geveer 113.000 gulden), alsmede een verblijf van een maand in Israel aangeboden. De prijs is genoemd naar de 86-jarige Amerikaanse in dustrieel Leo M. Harvey uit Los Angeles, die met een gift van een miljoen vorig jaar de oprichting van het Harvey Prize Fund mo gelijk maakt. Prijswinnaar Willem J. Kolff werd op 19 februari 1911 in Leiden geboren. Hij is getrouwd en heeft vijf kinderen. In 1946 promoveerde hij aan de rijksuniversiteit in Gro ningen. Sedert 1958 Is hij verbonden aan de Cleveland Clinical Founda tion. LEIDEN Gistermiddag konden beidde kindertjes een tv-held de hand druk ken. Het kuikentje Cali- mero, bekend om zijn uit spraak .zij zijn groot ik is klein en dat is niet eer lijk", kwam ter gelegenheid van het negentigjarig mo- deteest van Peek en Clop- penburg naar Leiden, waar hij kleurplaten voor en kleurwedstHjd uitdeelde. Zijn lijfspreuk ging dit keer niet op, want de kleu ters waren veel kleiner dan hij, en of dat eerlijk is (Foto Jan Holvast) OEGSTGEEST De financiële positie van Oegstgeest ziet er zor gelijk uit. Het college van B. en W. heeft een begroting moeten opstel len die wordt gekenmerkt door be zuiniging en verhoging van de in komsten. De grootste bezuinigingen zijn het niet realiseren van een per soneelsuitbreiding en het niet ver vullen van twee vacatures bij de plantsoenendienst. Verder willen B. en W. bezuinigen op dure recepties en excursies en op de subsidie van de Leidse bibliotheek. Ze willen een verandering van de gemeentelijke bijdrage op de vuilniszakken instel len, wat een hogere prijs voor de ge bruiker betekent. Ook staat er een bezuiniging op het onderhoudt van enkele wegen en een later openstel- Café-chantant in Oegstgeest OEGSTGEEST Oegstgeest Is sinds vorige week een café-chantant rijk. Op de bo venver doping van Ta- berna, Julianalaan 1, word La Por cheine geopend, een ontmoetings ruimte voor jongeren vanaf zeven tien jaar. La Porcnein? (varkensstal) is opgezet in Franse stijl. Voorlopig is het café elke vrijdag vanaf kwart voor negen geopend. Er zal elke keer een andere zanger optreden. Morgen treedt Roland van der Meer, win naar van het kleinkunst-festival, op. LEIDEN Het nieuwe clubhuis van de Leidse Toer en Renvereni- ging Swift zal zaterdag 7 oktober om 16.00 officieel in gebruik worden genomen. Wethouder mevrouw De Haan zal de opening verrichten on der belangstellend toezicht van Swift-voorzitter Joop Riethoven, die op 13 oktober afscheid neemt. In zijn functie van voorzitter heeft Riethoven dan nog kunnen kijken naar de drie-oktober optocht waarin de gehele wielerploeg van Goudsmit Hoff meeliefst. Pelle- i naars zal zijn ploeg begeleiden in de ploegleiderswagen. len van zwembad Poelmeer op de be groting. Dat laatste betekent een be zuiniging op de stook- en personeels kosten. Als een verhoging van de in komsten zien B. en W. een hei-zie- Burgerlijke Stand van Leiden Vlondque Jo- M. Driessen. Emerent-ia Bouttewlj- Ouwersioot - H. de Wolle Zuijien. Die do, j en A. B. H'Sijnen. Eniel Naile, Joharma Maria Gabriella, d. v. J. P. ning van de huurvergoedtog die voor het oude Rijnlands Lyceum wordt gevraagd aan scholengemeenschap Duinzicht, de winstuitkering van het gemeenschappelijk energiebedrijf voor elektriciteit®- en gasvoorziendng, de verhoging van de toegangsprijs voor zwembad Poelmeer, verhoging van de huurprijs van de sportaccom modaties en een verhoging van drie gemeentelijke belastingen: de straat- belasting, de reinigingsrechten en de opcenten personele belasting. In to taal betekent dat aan bezuinigingen en verhogingen een bedrag van ruim 612.000 gulden. Het begrotingstekort bedroeg bijna 602.000 gulden. Er blijft, op de ontwerpbegroting dus een bedrag van ruim 10.000 gulden over, dat pp de post onvoorzien wordt geboekt. LEIDEN Het bestuur van de 3-okbobervereniging is er, in samen werking met de Nederlandse Inva- lidenbond, ln geslaagd de toeschou wersplaats voor invaliden die de 3-olctober optocht willen zien, vrij te houden. Invaliden kunnen het feestelijk gebeuren vanaf de Breestraat, voor het stadhuis gadeslaan. LEIDEN Een 19-Jarig Leids meisje is gisterochtend omstreeks half negen ernstig gewond geraakt bij een verkeersongeval op het kruispunt Lammenschansweg-Ko- ninginnelaan. Het meisje wilde met haar brom fiets komende van de Koninginne- laan de Lammensenansweg overste ken in de richting van de Zeeman - laan, toen zij door een vraclitauto werd gegrepen. De vrachtwagen reed op de hoofdrijbaan van de Lam- menschansweg en kwam uit de rich ting van de stad. Het meisje kreeg een bekkenfractuur, twee gebroken benen en hoofdwonden. De EHD zorg de voor vervoer naar het Academisch Ziekenhuis. i L. H. Bunnik; ftobertus L. H. Burmik; Sundi Syiv; l Oyen; Marco Petrus Gerardus Willem, s mendaal; Robert 'rancis M. C. Sloos". GEHUWD Hasper en K. P. Voogt, G. E. linkerken.. J. G. Zandijk dermeer. E. J. J. Schut- M. H. Kollmamn. J. Bara- W. P. A. der Pol. H. M. Roosenschoon. P. F. ■xi j. Schouten. O. J. Tromp Genang. OVERLEDEN J. Fokker (79) Muller (75), gèh. gew. van de Wall ijk (72), gel J. Pijnakker (43) man. J. Kokkedee (87) vrouw. M. T, Goedvolk (O), dochter. C. P. van Vel- ---- --t W. Vroegrijk. rew. met A. J. Weber J. W. van de Wetering (14), zoon, W. Zoet (75) geh. gew. met W. van dien Hoek. O. J. van Nieuwen- huijze (84). man. I (52) geh. gew. met H. van Stein (37). J. Turk (67) J. Stapper. A. H. C. M. Bergman M. J. H. Jansen; LEIDEN Met ingang van 11 oktober bestaat voor 65-plussers uit Leiden gelegenheid, op woensdagen tussen 9.30—10.30 uur, te zwemmen in het overdekte zwembad te Lei derdorp, Hoogmadeseweg. Er is een instructeur aanwezig die bejaarden- gymnastiek in het water geeft. De -bejaarden hoeven de zwemkunst dus niet machtig te zijn. De kosten bedragen f 0.75 per keer en er zal altijd iemand van het Dienstencentrum aanwezig zijn. Men moet wel toestemming van de dokter hebben. Nadere informa ties bij de Stichting Dienstencen trum Leiden, tel. 40483, tussen 9 10 uur 's morgens. (59) echtgenote van W. H. J. Derks; C. Scheurwater (68) man. LEIDERDORP Jongens en meisjes tot en met 16 jaar kunnen op 3 oktober deelnemen aan een grote viswedstrijd in de Rhynen- burg te Leiderdorp. Deze wedstrijd wordt georganiseerd door de Lions Club in Leiderdorp en er zijn zeer veel prijzen te winnen. De wedstrijd duurt van 's morgens half tien tot half twaalf. WADDINXVEEN De hengel- sportverenlging Waddinxveen orga niseert de komende winter weer een wintercompetitie. Er staan 10 wed strijden op het programma. Vier hiervan zijn een kasooncours. De eerste wedstrijd wordt gehouden op 11 november. Gegadigden kunnen zich opgeven bij C. Broer, Werumeus Buninglaan 8 voor zaterdag 7 okto ber. Het inschrijfgeld bedraagt f 6.- en moet bij de inschrijving worden voldaan. Alvorens de heer Van de Koppel dit appèl op Leiden en de omgeving want ook die profiteert van de Leidse activiteiten deed, herdacht hij in een sympathiek woord het plotseling overlijden van de heer S M. Borgerding, die voor de horeca- wereld zitting had in het bestuur. Tijdens deze vergadering werden de jaarverslagen goedgekeurd en de begroting voor het komende jaar, met een eindcijfer van f. 193.400.- vast gesteld. De aftredende bestuursleden, de heren mr. F. Portheine, mr. H. A. C. Branderhorst, drs. C. N. Jansen van Rosendaal en prof. dr. A. Kla- sens, werden herkozen. De voorzitter dankte de scheidende secretaris, mr. dr. D. van Eek, voor al het voortref felijke werk, dat hij in het belang van de vereniging heeft verzet. De heer Van Eek zal zijn binding me? de vereniging nog continueren wam hij werd benoemd tot lid van de kascommissie, waarin ook de heer Brummer werd horkozen. Na afloop van de vergadering, die slechts korte tijd in beslag nam, werd de Pilgrim Fathersfilm vertoond, wel ke voor een groot gedeelte in Leiden werd opgenomen. Maciyke las het beste VOORSCHOTEN Maayke Klinkenberg, leerlinge van de vijf de klas van de Paus Joannesschool is de winnares geworden van de voorleeswedstrijd in Voorschoten. De voorleeswedstrijd was georgani seerd door de openbare bibliotheek Voorschoten in het kader van de landelijke voorleeswedstrijd 1972. Gistermiddag werd in het Cultureel Centrum de finale gehouden. De tien kinderen, die in de voorronden als beste voorlezers waren geëindigd lazen nog eenmaal een stuk uit hun lievelings boek voor. Onder het aandachtig gehoor van de kinderen bevond zich ook burgemeester J. van der Haar. De burgemeester reikte de trofee uit aan een onderwijzeres van de Paus Joannesschool, prees de voorleeskunst van de kinderen en toonde zich verheugd over de perfecte organisatie. Zaterdag zal Maayke Klinken berg deelnemen aan de provinciale finale, die in de Schouwburg te Gouda gahouden wordt. De win naar of winnares gaat naar de landelijke finale, waarvan de eind strijd te zien zal zijn op de televisie. LEIDSCHENDAM Op de Stompwijkse weg in Leidschendam is vanmorgen om kwart over zes een vrachtwagen voor vleesvervoer gekan teld en op een glazen warenhuis van tuindersbedrijf Bregman ingereden. De lege veewagen, bestuurd door de 26-jarige J. S. van Es uit Wasse naar, moest uitwijken voor een te genligger. maar zwenkte daarbij te veel naar recht. De wagen waar zich dat moment geen vee in bevond, kantelde en sloeg een warenhuis aan diggelen. Schade: enkele duizenden guldens. Ook de vrachtwagen kreeg flinke schade maar de chauffeur bleef on gedeerd. De wagen is door de firma van Marwijk uit de berm getakeld. Jonderdag Zaal Doopsgezinde kerk: Ledenver. gadering Ned. Ver. van Huisvrouwen, Cultureel Centrum. Stadhuis: Spreekuur sociale rrouw, 68 uur nam. Breestraat 19: Sociëteit gehftu Titus Brandsmalaan 76: „De uiui >oot. Clubhuiswerk handenarbeid 8- f?oo, 7,31 U Morsweg 10: Spreekuur Adviesraad binnenstad 810 uur nam. 't Praethuys (Vrouwenkerkkoor- steeg 9) Spr. Jan Bervoets over koenin. 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (foyer): K en Groenland tussen pakijs en ijskap (dia's en film), 8^ Ledenvergadering Wandelkring Leidw VRIJDAG Binnenvest/gracht 22 (LIST avond, 8.30 Ciné-olub, gebouw) Colombia-avond, 8 Sociëteit Twemtwi aers en alleenstaan len)yiz uur nam. Oegstgeest Geversstraat 65): Socli jeit voor kamerbewoners en alleen, itaanden, 8 uur nam. Leiderdorp (Fred. Hendrikplantsoe !5): Gespreksavond Baha'i, 8.15 1,1 Morsweg 10: Spreekuur Adviesraad receptie drs. H. Vis, 4.305.45 i Zaterdag De Grote Vink Dansen 9 u1 Sociëteit nachts. it 1! kamei alle® s/taanden, Oegstgeest Geverssüraat 65) Sod telt voor kamerbewoners /n óllees staanden 8 uur nam. Leiderdorp (Wilhelminastraat Gespreksavond Baha'i 8.15 uur Doopsgezinde kerk Zevendedags adventisten bijbelstudie 10 uur v prediking. Scha'akzolder (Morsweg 114 Jeugdschaaksoci'eteIt 2-5.30 i BH Molen de Valk Postzegelim 114) Leid est (Morsweg 59) Apothekers i Driesum, Mare 110. Leidseweg 66 ■iOS-dienst SOS-Teiefoni8cbe Hulpdienst (01710)—25202 Vooi alle die ln mot Release Hulpverleningsdienst Release: Nle we Rijn 20a tel 24555 Maandag t/ vrijdag 2022 uur; dinsdag fc/tn do: derdag ook 1513 uur. Gezinsverzorging Aanvragen hulp Delaarden t ourig zieken en gezinsverzorging M< singel 8 tel 24800 910 Wetswinkeltje Juridisch adviesbureau voor gra| -echtskundlge bijstand. Adres Leids Volkshuis Apotheke: :htskundige bijstand, Adres Leids Volksluim j dijk 33 Openingstijden: dagelijks maandag) en donderdagavond Dienstencentrum Algemene infoi (9—10 }r wy clubs hulpdienst DIJkstraat 19698 Binnenstad Wlikinformatie 10 uur); clubs hulpdienst Gerecht Tet 43503 De Kooi Wlikinformatie 10 uur): clubs hulpdienst Drlftatn 49e Tel. 49726 Zeeheldenwllk Divei telefoonnummers (9—10 uur): 43H 43078 30897, 20176 (9—10 41796. BENTHUIZEN De raad van Benthuizen heeft het structuurplan voor de gemeente vastgesteld, hoewel er sprake was van een afwijkende visie op sommige onderdelen. De heer Oudesluijs (SGP) wees er op dat meer huizen gebouwd moe ten worden dan de plannen aange ven omdat de groei van de eigen bevolking nieft 1 procent per jaar is, maar 1,85 procent. Wethouder Ren- sink was het geheel met hem eens. De SGP-spreker vond ook, dat in de eigen gemeente ruimte moet ■olij ven voor een klein industrieterrein. De wethouder was het eens met de heren Leune (SGP) en Van Noort (CHU/ARP), die gele strepen langs het trottoir maar een storend ele ment vonden. Het voorgestelde par keerverbod voor beide zijden van de Ds. Janszenstraat komt er, maar de wethouder gaat met de politie over leggen of dat langs de noordzijde aangegeven kan worden met 'n bord. De heer Rensink wees er op dat de bewoners van deze straat in de be staande parkeervakken voldoende ruimte voor hun auto's zouden heb ban als die vakken niet veel door be woners van andere straten bezet zouden worden. Hij deed een beroep op die anderen gebruik te maken van de beschikbare mogelijkheden, die geen overlast opleveren. De raad besloot van de Stichting Jeugdwerk Benthuizen een uitbrei ding van het gebouw aan de Dr. Alb. Schweitzerlaan te huren en gratis ln gebruik te geven aan de Vereni ging chr. kleuterschool. Door deze toezegging kan de stichting geld le nen om het gebouw uit te breiden; de kleuterschool krijgt de ruimte die zij nodig heeft en de gemeente ont vangt een rijksbijdrage, die nooit la ger zal zijn dan de te betalen huur. Wethouder Rensink zei, dat begon nen is met doorspoelen van de omlei- dingssloot bij de Dorpsstraat. De gunstige invloed op de waterkwali teit is al merkbaar. V, Hierboven treft u de foto van de bijzonder fraaie nieuwe Paulus Kerk in de bisser Poelpolder welke kerk nu voor erediensten van de hervormde gemeente van Lisse (Wijk-Oost) in gebruil is. De kerk is ook voor alle andere activiteiten welke in een kerkelijk centrum kunnen plaat vinden. Dat de kerk vooral ook voor het jeugdwerk van belang is, mag geconstateerd wordet door de jeugdkerkzaal. Ook het hobby-iverk kan er zijn kansen ten volle beleven. Prettig is hei dat wat het jeugdwerk betreft er een goede vorm van samemverking is gevonden door d< jeugdcentralen van de hervormde en de gereforme erde kerk in Lisse. Hei kerkelijk centrum ii voorts ook uitnemend geschikt voor het houden van recepties, bruiloften en allerlei andere festi viteiten. Een belangrijk voordeel is, dat het aanzien van het mooie kerkelijke complex rustig i gehouden doordat de kerk omgeven w rdt door een vijver aan de zuid- en oostzijde en hei ruime parkeerterreinen voor auto's, fietsen en brommers niet direct naast de kerk gelegen is maar op zeer korte afstand, waardoor het uiterlijk aanzien van de kerk niet wordt gestoord (Foto Jan Holvast!

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 2