ioofxlk 1 asseplaa Ls oor AV-Holland in eigen hal afweten Bona Stars laat het Noordwijk vlot langs Stedelijk Gymnasium wint L.D. -plaquette EERVOL' 'AN LDG 1CL: DOMPER OP STIVITEITEN Oegstgeest temt ruw 'Monster' ERLIES NEDERLAAG TEGEN TRANSOL (76-87)IN VIJF MEIHAL (AANDAG 25 SEPTEMBER 1972 PAGINA 9 SPORT SPORT 13DEN Enkele blunders zijn ie oorzaak van dat het Leids Genootschap de thuiswedstrijd IJmuiden met een minimale laag van 119 moest afsluiten, al negende bordspeler v. d. I rtel en achtste bordspeler P. string blijken de laatste wed- ien bepaald niet in vorm. Daar- lover staat dat enkele partijen zeer goed gehalte waren. Voor eerste bordspelers lieten dit- knap spel zien. Tegenover de lenwinst van de eerste vijf bord- rs van 8 stond een schamele van één punt van de overige lelers. een Uittenbogaard, nota bene Ier, bracht het op bord zeven :emise. Het reserveteam verloor Excelsior in Waddinxveen met gedetailleerde uitslagen: )G 1—IJmuiden: 1. E. P. Bron- 5—C. Pippel 1—1, 2. W. Heems- -W. Winter 1—1, 3. H. C. M. [oiling—J. de Haas 2—0, 4. W.> jr.—C. van Duyvenbode 2—0, Slegtenhorst (res.)—Y. de Jon- -0, 6. A. J. HasratB. Dukel Th. Uittenbogaard (res.) gthart 11, 8. P. J. Bronstring Berg 0—2, 9. A. J. v. d. rtel—J. Sibelius 0—2, 10. J. Klin- irg-B. v. Donselaar 0—2, Totaal G 2—Excelsior 1: 1. Th. Uitten- irdT. den Ouden 2—0, 2. D. ïyvenbodeH. Boelee 0—2, 3. J. laarC. H. Kramp 11, 4. P. v. •A. Blom 02, 5. J. MasurelP. 0—2, 6. C. Janssens—C. Hee- 2—0, 7. A. SladekT. Driessen B. Slegtenhor&tT. Twist 9. W. Kleijn sr.—G. v. d. Zijden J. Hakenmulder—A. Zwa- arg 0—2. Totaal 8—12. Bona Star Wayne Denham scoort in het voor de Leidenaars wat teleurstellend verloven duel tegen Transrol RZ. (Foto Jan Holvast) IAARLEM AV Holland heeft gisteren in Haarlem op overtuigende wijze de fdklasse bereikt. De Leidse atleten toonden zich in het Pim Muiier sportpark duide- sterker dan de overige eerste klasse-finalisten waarvan het Haagse Sparta en de AV .riem eveneens naar de "atletiek-eredivisie" promoveerden. De promotie-pret van .eidse ploeg, nu behorend bij de 'top-twaalf' van Nederland, werd echter danig ver- I door een fel aangevochten diskwalificatie van hordenloper Dré de Wit. Wit zou tijdens zijn race op de een horde verkeerd hebben ge- i. Geen enkel jurylid had dit sstateerd maar op grond van iringen van Sparta-atleten be de lang weifelende scheidsrech- afloop van de wedstrijd tot alificatie over te gaan. Het de Leidenaars, die als enigen dan 21.000 punten verzamel- (21.138 tegen Sparta 20.976 en ;em 20.536) het kampioenschap niet de verdiende hoofdklasse- Want zij belandden nog voor het Roosendaalse Thor. derde plaats. irigens weigerden de oranje- en demonstratief de derde in ontvangst te nemen. De ad-leiding overweegt de ko- week zijn heil bij de KNAU- issie van Beroep te zoeken, zonderd de horden-misére ver- Ie finale voor Holland zeer ig. De Leidse ploeg bivakkeer- astant op één van de drie pro- ■plaatsen. Zo overtuigend gin- 'Hollanders" gisteren te dat zelfs de diskwalificatie van It hen niet van een hoofdklas- ats kon afhouden. voorspoedige start René Yater en Mark v. Vliet noteer- p. 16.4 en 16.7 op de 110 m. terwijl Jos Grimbergen en Wit voor de 800 m. 200.6 en nodig hadden bracht de bij de Leidenaars goed •ral toen even later Eddy (Is en Alfred Verhoef enkele inde sprints afleverden: 100 resp. 10.7 en 10.8 Bram van Mey boekte bovendien een fraaie overwinning bij het kogelsto ten (13.14 m.). Andere Holland-ze ges kwamen gistermiddag op naam van polsstokhoogspringer Mark v. Vliet (4.00 m) en van de 4x100 m. estafetteploeg Gerrit Zijlstra-Eddy Monsels-Cor Kanbier-Alfred Ver hoef in 52.5 sec. Puntenhalers voor de Leidenaars waren voorts de in een goede-vorm verkerende Frank Mingelen (6.57 m. ver en een 400 m. horden in 59.9) en hoogspringer Rob Pommee: 1.85 m. Op de springnummers kwam Hol land trouwens toch goed voor de dag want de 3.70 m. van Hans v. Hendriksen en Volker snel AMSTERDAM Een groepje AV Holland-junioren, dat zaterdag aan atletiekwedstrijden voor CD-jeugd in Amsterdam deelnam, oogstte diverse prima resultaten. Bij de C-jongens sprongen de 15.6 sec van Roel Hen driksen op de 100m horden (ondanks blessure!) en de 4.40.0 van Ge rard Volker op de 1500m er uiit. Tom Saat en Rudi van Schooten kwamen op de 100 mgoed voor de dag, 13.1 en 13.2 Brigitta Bakker werkte zich bij de C-meisjes op de 80m door se ries en halve finales in de finale waarin zij 5de wend: 11.0 sec. Jos- ke Boom kwam tot 11.1 sec. Sandra Frankhuizen liep een knappe 600 m (1.49.4) terwijl Paulien Engels ruim onder de 2 minuten bleef 1.55.0 Maartje v. d. Mey wierp de discus naar 18.43'm. Noort met de polsstok, de 6.55 m. v&n verspringer Rob de Roo en de 1.75 m. hóogtesprong van Peter Visser mochten er ook zijn. Bij het speerwerpen probeerden Rene v.d. Water (48.16) en Theo Staal (42.52 m.) het gemis aan de geblesseerde Harry Frauenfelder, die overigens wel 11.73 m. „kogelde", zo goed mogelijk op te vangen. Aan het loopfront deden Martien v.d. Hoorn (1500 m. in 4.06.5) en Jac Smits (5 km in 16.12.5) meer dan verdienstelijke dingen. De resteren de Holland-prestaties luiden: Cor Kanbier en Gerrit Zijlstra op de 400 m. resp. 52.8 en 53.0 sec; Gé Mi;m:s op de 1500 m. 4.14.1; Dré de Wit 400 m. horden in 61.6 sec.; Bram v.d. Mey en Gertjan Roosing met de discus naar resp. 35.22 m. en 32.26 m.; Cor Kleyne op de 5 km 16.35.2 en de 4x400 m. estafetteploeg Mingelen, Frans Kroone, v. d Hoorn, Kanbier 3.29.8. Vierde plaats Theo Sanders LEIDEN Theo Sanders van het Leidse De Spartaan is tweede gewor den tijdens de Beneluxkampioen- schappen. Sanders kwam tot een to taalgewicht van 370 kilo: 122%, 110 en 137% kilo. Dankzij vier eerste plaatsen ein digde Nederland onbedreigd op de eerste plaats met 16 punten. België veroverde 12 punten en het als laat ste geëindigde Luxemburg behaalde 9 punten. LEIDEN Bona Stars heeft het allemaal niet kunnen waar maken. Van de ploeg, die vorige week tegen Raak/Punch zo'n geweldige wedstrijd speelde, was zaterdagavond tegen Tran- rol/RZ nog maar weinig over. Waarschijnlijk was de druk om het voor eigen publiek waar te moeten maken te groot. Er werd vreselijk nerveus gespeeld, terwijl Transrol de rust zelve was en draaiende op de grote routine van mensen als Jantje Dekker en Hugo Harrewijn direct een voorsprong nam. Pas laat in de tweede helft kon Bona Stars terugkomen en een blamage voor komen: 7687. De scheidsrechters hebben in dit duel meer dan ooit hun stempel op de wedstrijd 'gedrukt. De Nederland se Basketball Bond heeft alle arbi ters gevraagd strenger te gaan flui ten. Nu zijn vooral jonge scheids rechters, als de twee van za terdag Van der Willige en Piccardt, kennelijk zeer gevoelig voor derge lijke opdrachten. Zij moeten zich nog helemaal waarmaken en zijn daarom van mening dan ook voor el ke kleine overtreding een persoonlij ke fout te moeten geven. Gevolg: drie fouten voor Jan Loorbach van Transol, voordat er twee minuten ge speeld waren. Het werd al snel dui delijk: Van der Willige en Piccardt waren hard bezig de wedstrijd dood Door Jan van der Nat te fluiten. Dat gebeurde, want dat Bona Stars in de slotfase nog terug kon komen is enkel en alleen te dan ken aan het strenge optreden van de beide arbiters. Acht minuten voor tijd liep vrijwel de gehele Tran- solploeg met vier persoonlijke fouten rond, waardoor het vrijwel onmo gelijk was behoorlijk te verdedigen. Het strenge, maar overigens cor recte fluiten ,kan echter de neder laag van Bona Stars niet goed pra ten. Aan beide kanten werden 32 I fouten genoteerd, dus wat dat be treft was de strijd in evenwicht. Bona Stars liet Transol vanaf het begin te veel schieten en dat moet "je Jan Dekker en Amerikaan Tim Shea niet laten doen, want het betekent beslist twee punten. De achterstand van Bona Stars groeide met de mi nuut: 711, 1723 en 2234 na een kwartier spelen. Het ruim 500-koppi- ge publiek schreeuwde zich schor, maar het hielp niet. Ook een time out van coach Kallenberg had niet de gewenste uitwerking. Wayne Den ham liep al voor rust vier fouten op en wist niet meer wat hij nu wel en niet mocht doen. Kallenberg offerde Harry Stol op. Nog voor de rust verliet hij het veld met vijf fou ten. Ook na de rust hetzelfde beeld. De achterstand van Bona- Stars bleef schommelen rond de 12 punten Tot de zevende minuut. Opeens ging Transol versnellen en zette Bona Stars op een onoverkomelijke ach terstand: 5070 en later zelfs op 50—76. Opleving Even kwam er daarna een ople ving bij Bona Stars, mede dankzij de vele fouten waarmee de Rotter dammers rondliepen en daardoor niet langer voluit konden verdedi gen. Even zat er nog een verrassing in. Bona Stars kwam terug tot tien punten (780). Er waren toen nog drie minuten te spelen. Transol pakte de zaken echter goed aan. De Rotterdammers gingen het spel dui delijk vertragen en wisten zo de af stand van tien punten gemakkelijk te handhaven. Bona Stars: Wayne Denham 21, Peter de Jong 14, Wim Petrici 11, Bill Moody 10, Aad van den Nieu- wendijk 8, Har Stol 4, Peter Kop 4, Rudy van Eyk 2 en Ben van Cleef 2. Transol: Tim Shea 27, Jan Dek ker 17, Hugo Harrewijn 12, Wim Weemhof 8, Marcel Welch 8, Jan Loorbach 8, John van Eek 5 en Rob Hoek 2. Stand in de eredivisie: Levi's Fl. 2—4 DED 22 Lions 24 Bona Stars 20 Fiat Stars 24 H. Card. 20 Tranzol/RZ 24 Do-nar 20 Raak/Punch 2—4 ASVU 2—0 EBBC 2—2 Rac. Agon 20 via een 30 overwinning op DOTO. Quick Boys daarentegen moest ge noegen nemen met een 22 gelijk spel bij 's-Gravenzande SV. Ter Leede zag zelfs in zes minuten een 11 stand omgebogen in een 41 achterstand. Tenslotte werd het te gen SHO 52. Rijnsburgse Boys be haalde ten koste van CJVV zijn eer ste zege. Noordwijk-DOTO 3—0 (2—0) 9. Bröring 10; 20. Bröring 20; rust; 75. Karstens 30. Een veel sterker Noordwijk heeft snel afgerekend met een in technisch opzicht zwak spelend DOTO, dat zijn gevaarlijke aanvaller Jaap de Ronde niet preduktief wist te maken. Bröo- ring en Jan Willem Bogers misten nog ideale kansen. 's Gravenzandse SVQuick Boys 2 —2 (1—1) 9. Dijkhuizen 1—0; 22. Van Duyn 11: 83. J. v. d. Plas 12; 87. Moritz 22. Quick Boys had in de zwakke finale van dit duel bijna nog de volle winst verspeeld, w-are het niet dat Arie Remmelzwaal in de laatste minuut de bal van de doellijn had gehaald. Aanvallend kwam Quick Boys goed voor de dag, defensief waren er te veel zwakke plekken. Ter Leede-SHO 2—5 (1—1) —2. De Groot 0—1; 3. De Bruin 11; 70. Van Bennekom 12; 75. Reedijk 1 3; 76. Van Bennekom 14; 82. Ree dijk 15; 90. Schoen 25. Een serie blunders van de verde digers Ligtenberg en Zandbergen heeft Ter Leede in een tijdsbestek vanzes minuten volslagen kansloos gemaakt'., Tevoren hadden de Sas- senheimers het beste van hèt spel. Ter Leede raakte tegen het eind van de eerste helft centrumverdediger Piet de Bruin kwijt, die na een bot sing naar het ziekenhuis moest wor den vervoerd. Rijnsburgse Boys-CJVV 21 (1 0) 43. De Mooy 10; 46. Ouwer- sloot 2—0; 60. 2—1. Rijmsburgse Boys heeft zijn eer ste overwinning behaald. De zege zou ruimer uitgevallen zijn als de Rijnsburgers zich na de veroverde 2 0 voorsprong niet onmiddellijk in de verdediging hadden teruggetrok ken. Autosport De Schotse coureur Jackie Stewart heeft zaterdag op het circuit van Mosport (Canada) zijn twintigste overwinning in een grand prix voor formule-l-renwagens behaald. Stewart reed in een Tyrell Ford. De winnende ploeg van het Stedelijk Gymnasiums v.l.n.r. Elsbeth Wolda, Paul Kooyman, Jur- ko Planjer, Mark v. d. Beek en Eduard Poels. (Foto Jan Holvast) LEIDEN De roeiploeg van het Stedelijk Gymnasium heeft gisteren op het Galgewater de finale gewon nen van de strijd om de Leidsch Dag bladplaquette, de inzet van het jaar lijkse scholierentoernooi, dat Die Ley the elk jaar organiseert. Tweede werd het Agnes Lyceum, derde het Christelijk Lyceum-Zuid West. Deze drie ploegen hadden zondagochtend hun halve finales gewonnen, waar mee het oorspronkelijke aantal van negen ploegen tot drie was terugge bracht. In de finale was de Gym nasium-ploeg superieur, zoals ze dat eigenlijk het hele toernooi is geweest. De voorwedstrijden wezen al in die richting. Niet alleen wonnen de Gymnasiasten met ruime voorsprong hun eerste race, ook demonstreerden zij verreweg de beste techniek van het hele veld. Van de vier voorwed strijden werden de andere drie ge- blessure van één van de roeisters. De finale leek erg spannend te wor den, maar al snel schoot één van de roeisters van het Rijnlands uit haar voetensteun en kon het Agnes een beslissende voorsprong nemen. Het Gymnasium won de kleine finale wonnen door de twee ploegen van de Rembrandt Scholengemeenschap en door het Christelijk Lyceum. De ver liezers kregen nog een herkansing, die benut werd.door de eerste ploeg van het Rijnlands Lyceum en de Agnes-vier. Gisterochtend roeide het favoriete en werd dus derde. Gymnasium in de halve finale niet zo overtuigend als zaterdag en een eventuele verrassing in de finale leek nog mogelijk. Maar daar kwam niets van terecht; want nadat de Rijnlands I-ploeg de kleine finale voor de 4e tot en met 6e plaats had gewonnen, roei de de vier van coach Eduard Poels overigens zelf vorig jaar lid van de winnende schoolploeg! een fout loze en trefzekere finale, waarin zy onbedreigd zegevierde. Bij de meisjes gingen de Louise de Coligny Scholengemeenschap, het Gymnasium en één Rijnlands-ploeg door overwinningen in de voorwed strijden direct over naar de halve fi nale. Via de herkansing bleven ook de tweede Rijnlandsploeg en het Ag- I nes, dat in de voorwedstrijd tegen Rijnland I enkele fouten had ge- maakt, in de strijd. Gisteren in de halve finales sneuvelden de ploegen I van het Gymnasium en de Scholen gemeenschap, terwijl de Rijnlands n- I ploeg werd uitgeschakeld door een 'ERDORP De ingebruik- van het nieuwe complex de is voor RCL op een stelling uitgelopen. Na de klin- 4—0 zege vorige week werden •eiwitten zaterdag door DESTO verslagen. Een misverstand vijfde minuut in de Leider defensie leidde tot de enige de bal glipte onder de han- tn doelman Brand door. RCL, et spel veel te kort hield, heeft matte, bepaald niet spectacu- iuel, geen kans meer gezien die sp te corrigeren. De Utrechte waren de RCL-spelers nogal te vlug af, onderbraken zonder veel moeite praktisch elke aan val en schuwden het persoonlijk- iduel niet. Niettemin kreeg v. d Berg eenmaal een unieke kans toe hij alleen voor de DESTO-doelma verscheen; Leo schoot echter tege de goalie op. Ook Ton Ederveen wi met een prachtige scoringsmogelij1 heid geen kans. Ditmaal belandde o' bal naast het doel. Het ene doelpur dat toen nog viel werd wegens bui tenspel geannuleerd. In de slotfa wist een zich knap verdediger DESTO RCL bekwaam van zich af houden. Derhalve leverde het sneli doelpunt van Ries de Kogel in d vijfde minuut voor DESTO twee eve onverwachte als waardevolle puni op. RCL-aanvaller Ton Ederveen belaagt de defensie van DESTO WADDINXVEEN Door de 2—1 nederlaag van Waddinxveen by Full Speed hebben de geel-zwarten voor lopig de aansluiting met de kopgroep in 4C verloren. De mannen van Kees Schouten nemen nu een plaats in de middenmoot in, van waaruit men echter weer snel zal kunnen op klimmen mits uit de komende wed strijden maar de nodige punten wor- en vergaard. NIEUWKOOP - RKNSV kwam - Nieuwerkerk niet verder dan een 1 gelijkspel, waarmee beide par- :ijen meteen ook hun eerste punt Gemachtigden. Het heeft er alle schijn van dat ook dit seizoen voor I RKNSV weer heel moeilijk zal wor- den. OEGSTGEEST Oegstgeest heeft tegen een tamelijk ruw spelend Mon ster met uitzondering van de eer ste 25 minuten gedomineerd. In de openingsfase lieten de Oegstgeeste- naren zich overbluffen door het te forse spel van hun tegenstander Nadat Oegstgeest geleidelijk aan wat meer vat op deze grillige tegenstan der had gekregen, forceerde het in de 25ste minuut de winnende treffer. Cor Vooys knalde de bal hard In, de bal zou onbereikbaar voor de doel man in het doel zijn verdwenen wa re het niet dat een verdediger als laatste redmiddel met de hand red ding bracht. De toegekende straf schop verzilverde Jaap van Duyve- bcde feilloos. Vanaf dat moment kende Oegstgeest weinig zorgen meer. Het kreeg zelfs nog de beste kansen, maar wist die niet aan te wenden voor een ruimere marge. Na de rust kreeg de ontmoeting een veel harder karakter. Zo zelfs dat een van de spelers van Monster na een offi ciële waarschuwing te hebben ont vangen, van het veld werd verwil derd.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 9