SPANNENDE WEDSTRIJD OP SPLINTERNIEUW VELD Afwachtende houding in de Meren wijk agendaI ma MAANDAG 25 SEPTEMBER ï^jj LEIDERDORP Vlaggen wapperden gisterenmiddag vrolijk in de zon op het sport- en recreatiepark "De Bloemerd". Vaders sjouwden met vouwstoeltjes en moeders liepen met grote tas sen rond, kinderen renden heen en weer. Oorzaak van deze drukte was de officiële ingebruikstelling van R.C.L.. De voor zitter, H. v. Egmond, verwelkomde burgemeester, wethouders en raadsleden en verdere genodigden van Leiderdorp. Mevr. D. Tichler, wethouder van sport, antwoordde dankbaar te zijn met de opening van dit complex waarbij de gemeente een genereus gebaar heeft gemaakt. Zij hoopte, dat de voetbalver eniging zo gauw mogelijk buren zou krijgen. „Ook andere ver enigingen hebben het recht een zo snelle start te kunnen ma ken. Dure cadeaux overhandigen was overbodig en daarom be perkte zij zich de voorzitter een 'bloemige rol' te overhandigen. Dat bleek een op voetbalvelden vaak gebruikt artikel: toilet papier, te zijn. Burgemeester Van der Have en wethouder Drenth stonden inmiddels met raadsleden en gemeenteperso- neel in voetbal tenue te trappelen Begroeting ds. G. van Mameren LEIDEN In een speciaal voor dit doel belegde samenkomst heeft de Leidse Baptistengemeente gistermid dag haar nieuwe predikant, ds. G. van Mameren en diens gezin harte lijk begroet. Na een inleidend woord van de heer Schipper, stelde de nieu we predikant zijn gezin aan de ge meente voor. Na een bijdrage van „De zusterhulp'" en het dubbelkwar - tet volgde een broodmaaltijd. W. Buitendijk 25 jaar hoofd van brandweer LEIDERDORP Directeur ge meentewerken, de heer W. Buiten dijk. vierde vrijdagavond van ongeduld om de splinternieuwe „wei" in te mogen, (kosten 300.000 gulden). Het twaalf man sterke „elf tal" van de gemeenite zou voetballen tegen het elftal, bestaande uit be stuursleden van RCL. Mevrouw Tichler verrichte elegant de aftrap en het spul kon beginnen. De voetbalwedstrijd had vele boei ende hoogtepunten. V. d. Wijngaard van de kantinecommissie maakte 't eerste doelpunt voor de RCL-be- stuurders. Raadslid Reugobrinik, die door z'n omvang de opening in het doel toch zeer klein wist te houden dook tevergeefs hoog naar de schui ver langs de grond. De gelijkmaker kwam van de molière van ambte- Koorn van sportzaken. De bal per ongeluk tegen de schoen van de burgemeester opgevlogen en te- ruggeketst voor Koorn. Achteraf toch mooie voorzet. Een verdediger van het gemeentebestuur probeerde de bal met z'n schouder te .koppen" en maakte daarbij hands. Strafschop. Met assistentie van mevr. Tichler raadslid Haersma Buma kon kee per Reugebrink deze bal toch niet stoppen. Het drietal was al blij dat de bal er zonder kleerscheuren in vloog 2—1. Koorn, die blijkbaar strenge opdracht had doelpunten te maken kon de gelijkmaker scoren. 22. Toen deed iedereen z'n uiter ste best om de burgemeester Fraaie mis in kerk te Voorschoten VOORSCHOTEN In de St. Lau- rentiuskerk in Voorschoten is gister morgen de eerste uitvoering van de Missa Cathedralis van Herman Stra- tegier gegeven. Het Nederlandse Ma drigaalkoor, gaf, onder leiding van de componist en met orgelbegelei ding van Nico Schrama, een gave vertolking van deze moderne mis voor gemengd koor. Het publiek in de overvolle Lau- rentiuskerk genoot zichtbaar van de strakke,, vierstemmige mis. De mis werd gevolgd door het Salve Regina, van Strategier, dat door het dames koor van het Madrigaalkoor werd gezongen Burgerlijke Stand van Leiden Duin. Marco Pietemelis Mar- J. Mastenbroek, Diana Martina dr. H. C. Bogaards en G. Nannings. N rieke Henclrike d. v. J. W. Roelofsen G. Lindeboom, Nancy dr. v. J. I mink en M. J. G. Jansen, Jirska dr. blakende conditie op het veld verscheen, was erg ingenomen kantine van de Bloemerd zijn 2d- doelpuntje te laten maken, maar dat I Rotisserie „Oudt Leyden" jarig jubileum als hoofd van de j was te vergeefse moeite. De balSteenstraat. De heer Borgerding, I vloog alle kanten op behalve in het die in de Leidse en Nederlandse ho- fI-wereld een vooraanstaande fi- op dit terrein vele S. M. Borgerding! za8 ongeluk (54) overleden Leidenaar overleden na botsing met fiets LEIDEN Op de leeftijd jaar is plotseling overleden de heer M. Borgerding, brandweer in Leiderdorp. Het wai eeu gezellige avond die de brand- - dlt elljkspei konden de weermannen hun baas en echtgenote rs tevreden een glaasje bier aanboden. In antieke brandweer- ^^0 m de ruime kantine. kledij werd er een show opgevoerd. Er was gezellige muziek en er werden De Leiderdorpse drumband en de diverse cadeaus aangeboden. Van lieftallige majorettes huppelden toen het korps ontving de heer Buitendijk het veld op om hun muzikale show een prachtige zilveren kandelaar op te met inscriptie. Ook burgemeester wethouders gaven acte de presence. in afwachting echte competitiewedstrijd van 1 tegen Desjto uit Utrecht. R.C.L. guur wi initiatieven. Voorts had hij vele jaren zitting in het bestuur van de Ver. Vreemdelingenverkeer en was hij ook in de kring van de Lutherse gemeen te een bekende persoonlijkheid. De crematie van het stoffelijk overschot vond in stilte plaats. LEIDEN Een botsing tussen twee fietsers gisteravond op de Wasse- naarseweg heeft een tragische af loop gekregen. Twee echtparen re den op het langs deze weg gelegen fietspad in tegenovergestelde rich ting. Bij het passeren kwamen de VOORSCHOTEN Op het tegel-schaakbord voor de sporthal "De Vliethorst", voormalig MOC- terrein werd zaterdagmiddag een schaak demonstratie gegeven. Behalve leden van de schaakclub Voorschoten die op de foto met e2-e4 aan een nieuwe partij begonnen, konden ook omstanders een partijtje tillen. Een extra attraktie vormden de vluggertjes met de klok. waarbij men niet alleen helder van hoofd maar ook snel met de voeten moest zijn. In Nederland zijn slechts twee van dit soort schaakspelen. t.w. in Utrecht en in Voorschoten, ledereen, die de stukken niet als souvenir mee naar huis neemt, mag van dit spel gebruik maken. Twee jaar geleden ter gele genheid van het 25-jarige jubilieum van van de schaakvereniging Voorschoten nam dr. Max Euwe namens de schaakliefhebbers van Voorschoten het bord met de stukken, aangeboden door de gemeente, in ontvangst. (Foto Jan Holvast! Afscheid van pastoor Slijkerman WARMOND In dit weekeinde heeft pastoor Slijkerman van zijn parochianen in Warmond afscheid genomen. Zaterdagavond vond een eucha ristieviering plaats welke werd op- I geluisterd door het kinderkoor o.l.v. de Heer Hoek. Op zondag werd de J plechtige hoogmis door de scheiden- 1 de priester opgedragen met assis tentie van dr. v. Eijck als diaken en drs. Leijen als sub-diaken. Het dames- en herenkoor verleende on der leiding van mej. Muchen en de heer Hoek zijn medewerking. In zijn afscheldspredikatie dankte pastoor Slijkerman alle medewer kers die zijn pastoraat gedurende ruim 9 jaren zozeer hadden verlicht en waardoor voor hem dit tijdperk in zijn priesterleven een bijzonder prettige periode was geworden. Tijdens de afscheidsreceptie over handigde de heer Van Vliet namens de parochianen een stereo-radio platenspeelinstallatie. Mgr. Zwartkruis, bisschop van Haarlem sprak er zijn vreugde over I uit dat pastoor Slijkerman zijn j emeritaat in zijn bisdom kwam door- i brengen na ruim 9 jaren in dienst te zijn geweest in het bisdom Rot terdam. Een druk bezochte receptie werd j besloten met een serenade van de I harmonie St. Matthias. beide mannen door tot nog toe on opgehelderde oorzaak met elkaar in aanraking. De aamirijding leek onbe tekenend, want na de valpartij krab belden beide fietser overeind om ver volgens de scliade op te nemen. Toen bleek dat van schade nauwelijks sprake was stapten beide paren weer op de fiets om hun weg te vervol gen. Een van de bij de aanrijding betrokken fietsers, een 65-jarige Lei denaar uit de Nachtegaallaan, viel honderd meter verderop plotseling van zijn fiets. Hij overleed kort daarop in 't Academisch Ziekenhuis. Het echtpaar dat bij dit ongeval be trokken was wordt dringend ver zocht zich in verbinding te stellen met de Leidse verkeerspolitie, bureau Zonneveldstraat. J. J. de Vrind, Robert z;° v. C. J. van der Pol en M. Vroombout, David zn. v. J. G. van EIJk en H. C. van de Haar, Theo- Ondertrouwd M. A. Bos M. L. Buurman. J. En en M. J. Keijzer L. Dalhuisen, J. H. T. M. D. Miathot, M. T. Avis, H. A. Berlijn, R. Ver der Gouwe, A. L. en Y. M. Howell, H. i' G. A. M. Moesgen, B. M. Gor- E. J. van Manen H, J. de Draak, H. J. R J. Selier en J. de Tombe. A. Menks en L. J. Rothert. T. F. Belt en A. M. G. Rodenburg, D. H. J. Stehouwer Post Uiterweer en P. L. Kromhout, Wijk. J. W. M. H. G. van Alewljk. J. P. M. Warmerdam (8 jr) dochter, G. de Mooij (71 Jr) man. Maandag Steenschuur 6 Splritisch Genoot- schap Trance-avond 8 uur nam. Dinsdag Gerecht 10 Dienstencentrum brtögJ club voor beginners 25 uur nam. Rehoboth (Rapenburg 10) LeldM Amateurfotografenver. 8 uur nam. I Morsweg 10 Werkgroep struotuur.j plan 8 Morsweg 10 Werkgroep leefbaarheid TwenttJ stadsverfraaiing 8 Driftstraat 49 Spreekuur socUU 10.30—11.30 uur voorm. 19 Sociëteit voor gehandl-i Zijlsingel 2 Evangeliecentrum jpr, vang. J. Zijlstra 8 uur nam. Morsweg 10 Spreekuur Advteer&M jlnnenstad 25 uur nam. Het Mierennest (Morsweg 59) Be- aardensociëteit 24 uur nam. Rijnsburger weg 103 Spreekuur lureau voor levens- en gezlnsvraga .30—8.30 uur nam. Gew. Arbeidsbureau Spreekuur Maa -Vrouw-Maatschappij werk 9.30—10. part-tlm» Volmolengracht 19 Welfare-wlnkd Rode Kruis 2.305 Hooigracht 38 spreekuur Diamantplein 27 Gespreksavond Bj- Zuiderkerk (zaal) Hum Verbond spr „rs. J. P. Fokkelman over de telelo- nische hulpdienst 8 uur nsm Apothekers De avond- nacht- en zoi wordt waargenomen door van Drlesum, Mare 110. apot schoten, Leidseweg 66 HJkbedeD verkei bereikbaar elk Release Hulpverleningsdienst Release: Nleu- ?e Rijn 20a, tel 24f" Tljdag 2022 uur; derdag ook 1518 Gezinsverzorging Aanvragen uulp oejaarden en li durig zieken en gezinsverzorging B singel 8 tel 24800 9—10 uur V<X Wets winkelt je Juridisch adviesbureau voor grat i. echtskundige bijstand. K Adres Leids Volkshuis Apothekei dijk 33 Openingstijden dagelijks ve maandag) en donderdagavond v 7—9 uur. Dienstencentrum voor 65-plussers Algemene lnlormatles (910 uti Noordetndsplein 2B Tel 40483 Mol 49& Tel 49726. Zeeheldenwllk Dlvei telefoonnummers (910 uur): 431 43078 30897. 20176 Meerburg Dlveit telefoonnummers (910 uur); 33Ü 34639. 23231. 20788 44256. 41796. Drie gewonden bij botsing op Hoge Rijndijk LEIDEN Bij een ongeval in de afgelopen nacht op de Hoge Rijndijk raakten twee personenauto's geheel vernield en drie personen (licht) ge wond. Het ongeluk gebeurde doordat de bestuurder van een uit de richting Zoeterwoude komende auto bij het links af slaan ter hoogte van de op rit naar de Rijksweg geen vrije door gang verleende aan een van tegen overgestelde richting naderende wagen. De bestuurder van eerstge noemde auto, een 38-Jarige Hage naar bleek onder invloed van sterke drank te verkeren. Hij kwam er met een hechtwond aan de knie nog vrij goed vanaf. Een 40-jarige vrouwe lijke inzittende van de Haagse auto kreeg een hoofdwond. De bestuurder van de andere auto. een 19-jarige in woner van Reeuwijk, moest, met ver moedelijk een hersenschudding even eens naar het ziekenhuis. „Gemeente roept protest zelf op' LEIDEN Letterlijk en figuurlijk bracht de Leidse Gijs Goudsmit zaterdag zijn bruidje, Pau line Thomas, studente aan de Leidse Universiteit, in het huwelijksbootje naar het stadhuis., Met krachtige slagen roeide hij zijn geluk tegemoet. (Foto Jan Holvast)! LEIDEN De eerste impulsieve boosheid van de bewoners van de Merenwijk over de bezuinigings maatregelen van de gemeente is weggeebd en heeft plaats gemaakt voor een afwachtende houding. Het bestuur van de wijkvereni- ging is zaterdagochtend in spoed vergadering bijeengekomen om te bespreken wat er te doen stond na dat donderdag "als een donderslag bij heldere hemel" de plannen van de gemeente uit de lucht waren ko men vallen. Die plannen nielden o.m. in, dat er een aantal voetgangerstunneltjes niet zal komen, dat het viaduct van de rondweg voorlopig niet zal wor den i dat groot ge- Het bestuur van de wijkvereni- ging heeft inmiddels een brief opge steld, die aan B. en W. zal worden verzonden. Woensdag, de dag voor dat er naar men verwacht een ex tra raadsvergadering aan de leren- wijk zal worden gewijd, zal deze brief, waarin het bestuur zijn plan nen ontvouwt, openbaar worden. Officieel staat het punt nog op de agenda van vanavond. "Een rede lijke stap van het bestuur, om pas als B. en W. de brief hebben ook an deren daarvan in kennis te stellen", vindt pastoor v. Well, die zich in tensief bezighoudt met 't opbouw werk in de wijk". Bovendien kun je op dit moment moeilijk zeggen wat je gaat doen. Je kunt pas op een zin nige wijze reageren als Je weet wat de achtergronden van het voorstel van B. en W. zijn. Als B. en W. dui- I delijk kunnen maken dat deze be- i delijkheid krijgen. Misschien gillen I zuiniging niet kon worden voor- wij wel wat al te vlug en te mak zien en dat de gemeente machteloos kelijk. maar op deze manier roept de staat, kun Je je voorstellen, dat wij gemeente dat dan ook wel op. zeggen: we zullen deze maatregelen 1 Drs. B. N. Leverland van de werk- moeten aanvaarden, hoewel ze pijn- groep maatschappelijke dienstverle lijk zijn. I ekst en ui tleg Jan wezenlijk belang is wel, dat er wanneer er dergelijke maatrege- lei. vorden voorgesteld van tevoren met de bewoners wordt gepraat. Ik wi vannemen, dat de bezuinigin gen nodig zijn. Maar men moet de be ters dan wel eerst tekst en uit leg geven. Het gaat per slot van re kening over hun leefsituatie. Dat is bij de overheid klaarblijkelijk nog ning geeft als zijn privé-mening(„in de werkgroep is over deze zaak nog niet gesproken")„Het valt Je alle maal wat rauw op Je dak. Leuk is het natuurlijk niet. Maar wanneer Je kijkt naar wat er overal gebeurt met nieuwbouw-wijken, die allemaal groots opgezet gaan worden, maar „onderweg" toch allemaal vereen voudigd worden. Een vraagteken plaatst hij bij het wegvallen van een aantal voetgan gerstunnels: „Dat wordt nog wel wat. De wegen waar het om gaat Irritatie „Dit is weer één van die punten die door de gemeente buiten ieder een om op tafel worden gedeponeerd, Is het commentaar van bewoner Dijkstra, werker van het eerste uur in het Merenwijk Opbouw Team, nu af en toe zijdelings betrokken bij het bestuur van de wijkvereniging. „Het geheel van al dit soort beslui ten, dat eigenlijk tot stand zou moe ten komen in overleg met de wijkver. die er toch is gekomen op instignatie van het gemeentebestuur, wekt bij de bewoners vanzelfsprekend de no dige irritatie. Over het plan zelf kan ik doordat I ik niet voldoende geïnformeerd bei weinig zinnigs zeggen. Een paar pu" ten: de leefbaarheid in de wijk zoals het zich nu laat aanzi< den hebben van besnoeiingen in groenvoorziening en de recreat terreinen. Dat voetbalveld bijvo® beeld, dat nu naar een andere pl®8 gaat. Met al dat geschuif weet het laatst geen mens meer waar h blijft. Men snoeit zo makkelijk de kleine restvoorzieningen, trapvc jes e.d. Dan valt men terug op grote wijkpark. Dat kan echter a ongestraf doorgaan. De verkeersveiligheid gaat he maal een giller worden. Aan overkant van de rondweg zal el winkelcentrum gaan komen. Zoalsl er nu uitziet, zullen alle kopers J weg over moeten. Het is allemaal el beetje triest". 1

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 2