'Voor de piepeltjes moet je op de schreeuw- toer gaan' Opzoek m naar h°ge rente? nu c/Sll möwwM] Met Casadesus ging een groot pianist verloren u krijgt tot 61% bij de postspaarbank rföSWancfaaa ...e/7 gisteren i Jos van Vliet - de discjockey van Tiffany,s altijd safe Veronica schakelt over op andere golflengte WOENSDAG 20 SEPTEMBER 1972 LEIDEN „De buren vinden me waarschijnlijk wel een hele rare snuiter. Getrouwd, twee kleine kinderen en dan bijna elke nacht tegen half vijf met de auto aan komen scheuren om een paar uur later met het wandelwagentje op de lift staan wachten. Dat kan je eigenlijk niet maken. Je kunt trouwens als je in een flat woont niet van alle blokbewoners verlangen dat ze precies weten wat voor vak je uitoefent. Een fijn vak overigens hoor. Ik zou het niet ander beroep". De bekentenis komt uit de mond m oud-Veronicamedewerker Jos ih Vliet, wiens naam als stuntma ker in het Scheveningse uitgaansle- steeds meer bekendheid begint te krijgen. Zesentwintigjarige Jos, wiens taak het tot voor kort was om de activiteiten van de in Leiden ge vestigde grammofoonplatenmaat- l willen verruilen voor Door Pieter C. Rosier schappij CNR in de publiciteit te- brengen, woont in één van die grote flatgebouwen, die de Leiderdorpse Laan van Ouderzorg garneren. Het vrolijke huiskamerinterieur, waarin aantal bizarre schilderijen toch niet detoneert, wordt nauwelijks merkbaar beheerst door een kast vol grammofoonplaten en door kostbare 6tereo-apparatuur. De zwarte schijf staat niet voor niets centraal in het drukke leven van Jos van Vliet. De welbespraakte Leiderdorper heeft na zijn ontslag bij de platenmaat schappij „ik ben er met bloedend hart weggegaan" plaats genomen achter de draaitafel van het Sche veningse Tiffany's, waar hij als huis-discjockey is aangesteld. Dat de trekkracht van dit etablissement sindsdien sterk is toegenomen mag geen toeval heten. SPAANS WEEKEINDE Jos van Vliet heeft er al gestalte kunnen geven aan een paar leuke ideetjes. De veel besproken verkiezing van Miss Scheveningen behoort nauwelijks tot het verleden of uitgaand Scheveningen wacht een nieuw evenement: een Spaans week- de. Dat wordt het weekeinde van jdag 22, zaterdag 23 en zondag september. Waarom opeens dat aanse sfeertje zo laat in het sei zoen? „Om voor de mensen die deze zomer in Spanje op vakantie zijn ge weest de herinnering aan dat land levend te houden," zegt Jos van Vliet. Het wordt volgens hem tatie op de tweede en een optreden van Paco Paco met zijn „Takataka- ta" op de derde avond. Ook aan cu linaire genoegens zal het op Jos van Vliets flamencofeest niet ontbreken. Voor wie wat meer over de figuur Jos van Vliet wil weten: de orga nisatorische talenten van deze Sche veningse Leiderdorper dateren al uit de tijd dat hij als jongen van amper achttien jaar met de Tielman Brothers alle Europese nachtclubs afreisde. Hij was van dit Indische showorkest de publiciteitsmanager heeft in die hoedanigheid heel wat zakelijke successen voor het en semble weten te bewerkstelligen. Jos van Vliet knapte er op het laatst toch op af en zei na een gedwon gen periode van rust Ja, toen hem door bemiddeling van Skip Voogd baan werd aangeboden bij een radio-station. Hij pakte zijn koffers, reisde naar Engeland en kwam als programmaleider bij Radio Veronica, waar.j, Jos v. Vliet als disc jockey veel praktische ervaring opdeed. De Ve- ronica-pret duurde echter ook niet lang. „Want", zegt Jos van Vliet, „ik was vaak al misselijk voordat ik aan boord van het schip was" Jos van Vliet, wiens interesse voor de lichte muziek al uit de mulotijd dateert, trad in 1967 in dienst van de grammofoonplafcenmaatschappij C. NR. Als publiciteitschef was hij ge durende een periode van bijna vijf jaar het visitekaartje van de Leidse maatschappij. Waarom is hij er weggegaan? Zegt Van Vliet zuch tend: „Ach, de ideeën van de direc tie en de ideeën van mij liepen zo uitéén en gingen zo hard tegen el kaar in dat er nauwelijks meer te werken viel. Bovendien ik vond de sfeer er op de duur ook niet zo denderend meer. Maar ik heb er wel met pijn in het hart adieu gezegd". Hoe bevalt tot nog toe het nacht- telijke leven in Tiffany's? Van Vliet enthousiast: „Geweldig, ik heb van Jan van Rijke, de eigenaar, volle dig carte blanche gekregen. Het is gewoon een kwestie van vertrouwen. Ik ben daarom reusachtig blij dat de missverkiezing vorige maand ook fantastisch feest met een modeshow j in zakelijk opzicht een groot succes op de eerste, een Miss Ma ja presen- 'is geworden. Met het komende Discjockey Jos van Vliet ontspannen zittend bij zijn eigen 'draaitafel' weekeinde hoop ik hetzelf de effect te kunnen bereiken. Men heeft er overigens geen notie van wat er organisatorisch voor komt kijken. Je jaagt bijvoorbeeld weken lang achter iemand als Julio Igle- sias aan en dan blijkt zo'n man op het laatste ogenblik toch niet in staat te n om door zijn aanwezig heid luister aan het feest bij te zet ten". 'ENTERTAINER- Zijn werk als discjockey? Van Vliet legt het als volgt uit: „Een disc jockey is in feite een entertainer, die elk het zijne moet kunnen ge ven. Ik let er zoveel mogelijk op wat voor soort publiek er binnen komt. Neem nou bijvoorbeeld de pie peltjes, jongens en meisjes die een hele avond lang op één cola-tic of één biertje in een discotheek blij ven rondhangen. Daar heb Je zake lijk gesproken natuurlijk niets aan. Maar ze willen de nieuwste Vero- nica-hits nu eenmaal hard gelijk horen. Je moet dan als disc- jockey wel een paar van die echte stampers afdraaien en op de Vero- nica-schreeuwtoer gaan. Draai Je voor het wat oudere publiek een plaatje van Andy Williams, dan heb Je gewoon terug te schakelen naar een lagere versnelling. Van de nieu we platen die ik draai probeer ik overigens zoveel mogelijk achter grondinformatie te verkrijgen. Voor al voor het oudere publiek is dat erg belangrijk. Maar nogmaals: als disc- jockey moet je Je richten op de grootste gemene deler van een be paald ogenblik. Wat het repertoire betreft die stel ik altijd samen aan de hand van verzoeken aangevuld met eigen keuze van vooral nieuwe platen, de zogenaamde tipplaten". Aan welke eisen moet een disc- Jockey in de eerste plaats voldoen? EIGEN SFEERTJE neel is. Hij moet iets persoonlijks in zijn programma brengen, een eigen sfeertje kunnen creëren. Joost de Draaier is natuurlijk het proto type van een originele disc jockey. Klaas Vaak, alias Tom Mulder, van Veronica heeft ook van die bijzon der grappige woordspelingen. En dan Peter Koelewijn: een briljante, dol- gekke figuur. Je moet als disc- jockey wel goed waken voor zelf overschatting. Het vak van disc joc key is eigenlijk niet aan te leren, het is meer een feeling. Een gevoel dat Je steeds verder moet zien te ontwikkelen. Of het aan leeftijd j is gebonden? Als ik naar Herman Stok kijk dan zeg ik nee". Van welke muziek houdt Jos van Vliet zelf het meest? Het antwoord wordt niet uitgesproken maar op de eigen platenspeler afgedraaid: „All smiles", een nummer van The Ken ny Clarke Francy Boland Big Band. PARIJS Met de dood Robert Oasedesus, die gisterochtend na een mislukte operatie in het Fa rijse ziekenhuis Broussais op 73-ja rige leeftijd is gestorven, heeft Frankrijk zijn beroemdste concert pianist verloren die sedert ruim halve eeuw in de hele wereld in ons land de grootste triomfen had geoogst. In 1956 gaf hij al zijn 2000ste recital waarop sindsdien nog ettelijke honderden andere concerten zijn gevolgd. Robert Casadesus stamde uit een ADVERTENTIE De postspaarbank Is altijd vlak bij woning of werk, want op elk van de 2400 postkantoren kunt u terecht oude muzikaaltenflamilie, die Frank rijk ook nog verscheidene andere pianisten, violisten en dirigenten heeft opgeleverd. Met z'n vrouw Ga by en z'n zoon Jean die vorig jaar in Canada bij een auto-ongeluk om het leven kwam, maakte Robert Casa desus talrijke kunsttournees, waarbij ze ook zijn eigen concert voor drie piano's graag uitvoerden. De componist Casadesus, die be halve drie pianoconcerten, zes sym- phonieën, vijf strijkkwartetten en nog vele andere stukken nalaat, is voor het grote publiek altijd wat achter de virtuoos verscholen geble ven. Zijn hoge aanzien dankte Casa desus in het bijzonder aan zijn Mo- zart-interpretaties, diie van een pure, ofschoon soms wat koele, elegantie n. Zijn vertolkingen van het Franse repertoire en speciaal van de pianowerken van Ravel, met wie hij veel heeft samengewerkt, genoten niet minder verdiende en even hoge faam. Wars van elk uiterlijk vertoon en in alle excessen die de Russische en Duitse piano-virtuosen vooral vroe ger graag ten toon spreidden, vatte Robert Casadesus zijn credo samen in de uitspraak dat het talent, of althans de hele techniek van een Drie miljoen auto's brengen 4.2 miljard op Het autoverkeer levert het rijk vol gend Jaar 4,2 miljard gulden op. Door het verhogen van BTW, motorrij tuigenbelasting, bijzondere verbruiks belasting en de desondanks verwach te groei van het autopark tot boven de drie miljoen auto's is dat 422 min. meer dan over '72. Dit blijkt na enig speurwerk in de verschillen de begrotingen. De rijksuitgaven voor de wegen staan in vergelijking met dit bedrag bijna stil: een groei van 45 miljoen tot 1.403 miljoen gul den. De gemeentelijke uitgaven voor wegen bedragen naar schatting 500 miljoen gulden zodat de auto mobilist de schatkist globaal be rekend zo'n twee miljard winst op levert. De totale uitgaven voor het open baar vervoer zullen volgend Jaar 676 miljoen bedragen, tegen nu 439 mil joen gulden. De Newyorkse politie heeft in kluizen van het grote centraal sta tion in New York achtendertig kunstwerken aangetroffen, die in de afgelopen zeven jaar gestolen waren uit het Metropolitan Museum, het Museum voor Moderne Kunst en de Newyorkse apenbare bibliotheek. Het gestolen goed, waaronder werken van Picasso, Goya, Toulouse-Lautrec en Degas, was in papier gewikkeld. Nederland I 5.00 Kinderprogramma (KRO) 6.45 Brigadier Dog (NOS) 6.55 Journaal (NOS) 7.05 Van gewest tot gewest (NOS) 7.30 Internationaal agrarisch nieuws (NOS) 7.50 Tips van het Nat. Bureau voor Toerisme (NOS) 8.00 Journaal (NOS) 8.20 Zendtijd politieke partijen: YYD 8.30 Stichting Socutera 8.35 Duitse les, tv-film (NCRV) ir Tweede aflevering van een tweedelige film over het jongetje Siggi. Het opstel dat hij moet maken wordt een poging zichzelf te begrijpen. 10.35 Jeugdkoor The Relations (NCRV) 10.45 Den Haag vandaag (NOS) 10.55 Journaal (NOS) Nederland II 6.45 Brigadier Dog (NOS) 6.55 Journaal (NOS) 7.05 MIK, muzikaal amusementsprogramma (KRO) Gait Jian Kruutmoes ontvangt als gast de Schotse zanger Jamie Philips. 8.00 Journaal (NOS) 8.21 Studio Vrij. informatie over vrijetijdsbesteding en zelf doen (KRO) 10.05 Kenmerk, informatierubriek over kerk en samen leving (IKOR/RKK) 10.30 Journaal (NOS) 10.35 Teleac: „Hoe word ik de computer de baas?" les 1. Wat zou de achtergrondrubrie ken op de derde dinsdag in september anders kunnen be zielen dan maar eens breed in onze vaderlandse politiek te duiken? Gelukkig bleef men een beetje buiten de cijferlawine, die het NOS-Journaal al helder en duidelijk had ingedijkt. „Achter het Nieuws" portret teerde kamervoorzitter Van Thiel, die zijn plaats binnen kort aan de heer Vondeling zal afstaan met een werkzame crossmontage van een vissende, presiderende en speechende parlementariër, die zichzelf ei genlijk wat te onrustig noemde voor de functie die veel rust vraagt. Als men de heren Den Uyl (docerend), Andriessen (slagen om de arm houdend), Wiechel (bijna bits) aan de gang hoor de, zou men kunnen veronder stellen dat er aan het parle mentaire front nog veel grim migheid klaar ligt in de komen de maanden. De opmerking van Den Uyl dat op een ach termiddag nog een kwart mil jard bij een nota van wijziging is toegeschoven aan de hogere inkomensgroepen bleek de bron van een botsing der meningen. De NCRV haalde het doek speciaal op voor het'zangeresje Rosina Louwaars, dat de eerste prijs uit de talentenjacht haal de en vertoonde het filmpje „Hebben planten ook gevoel?". Het opmerkelijke was dat het uit Rusland kwam. waar van daan men liever het filmpje „Hebben mensen ook gevoel?" zou hebben genoten. „Hadimassa" keerde nog eens terug met een bloemlezing. Hoewel niet alle schoten op onze kneuterigheid in het ver leden raak zijn geweest kan men toch met Shakespeare roepen „When come such ano ther" want de meeste omroe pen tonen de neiging de scherpste kantjes van de sati rische programma's af te wil len vijlen. Jean Ferrat doorbrak met zijn warm-sonore stem het vaste kringetje Aznavour-Bécaud- Amont, dat ons uit Frankrijk nog steeds gewordt. De AVRO komt binnenkort overigens met .Guy Béart en dan mag men alleen nog maar eens hopen op een Brassens en een Barbara. Minister Nelissen wist zich goed staande te houden in de rubriek „Hier en Nu". Men was zo verstandig geweest telefoni sche vragen van kijkers voor te selecteren, zodat er grote be leidslijnen in him argumentatie konden worden toegelicht. De minister van Financiën ziet het allemaal niet zo duister en tot troost zei hij over de belasting verzwaring: Je krijgt het terug zij het in een andere vorm. De bezetting van het AKZO-be- drijf in Breda kreeg in enkele rubrieken ruimschoots de aan dacht. Een tragisch gebeuren als 'n van de onverkwikkelijke bedruijssluitingen in een lange reeks. INVALLER. DONDERDA Hilv. I 402 i 7.00 NCRV, 7.00 Nws. 7.08 gew. Hier i Ï2.30 NOS, 22.50 NCRV. 7.02 Het levende woord, (gr.) 7.30 Nws. 7.41 Nu. 7.55 (S) klaas. (S) Podium klassieke Seml-klass. ork.werken (g: (12.10-12.15 Kunst- liefde. 14.05 Schoolrad. 14.25 (S) Kamermuz. (gr.) 15.00 Protest, middagd. 15.30 Nws. 15.33 Lichte orgelklanken 15.45 NCRV- klnderkr. met pianobegel. 16.00 (S) Jeugdprogr. 17.00 (S) Elpee pop ln stereo. 17.30 Nws. 17.32 Hier en Nu. 18.00 country and western rubr. 18.24 praatje. 18.30 Nws. 18.41 Wereldpano rama. 18.50 (S) Tijd. Harmonle-ork. 19.20 (S) Muziek van Het Leger des Hells (gr). 19.30 S) Promenade-ork. (2) Radio Kamerork. mod. en klass. muz. (opn.) 21.15 (S) licht platen- programma. 21.50 (S) Kerkorgelconc. 22.20 Avondoverd. 22.30 Nws. 22,40 Den Haag vandaag. 22.50 lezing. 23.10 (S) licht platenprogr. 23.55 Nws. Hllv. II 298 m. en FM-kanalen. 7.00 AVRO, 19.30 IKOR, 20.00 AVRO. 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S) HILVERSUM Als gevolg van een binnenkort te verwachten vergroting van de zendsterkte van het Zwitserse zendstation Beromiinster zal Radio Veronica vanaf 30 september as. piet meer op de 192-meter band uitzenden, maar overschakelen op een golflengte van 538 meter (557 KHz). Uitgebreide onderzoeken die sinds twee jaar werden verricht, hebben aangetoond dat deze golflengte niet alleen een beter luisterbereik moge lijk maakt, maar tegelijkertijd de kans op storingen tot een uiterste minimum beperkt. Veronca zal op 30 september 's mid dags om 1.00 u van de 192-band waarzij vrijwel exact 12% Jaar te be luisteren viel afstappen; de verande ring zal worden begeleid door een intensieve bekendmakingscampagne. Bij de campagne die het zendschip zal voeren ter bekendmaking van de verandering van golflengte, heeft het zich onder meer weten te verzekeren van de steun van de Nederlandse grammofoonplatenindustrie. In iedere grammofoonplaat die in de komende weken over de toonbank gaat is door de platenmaatschappijen een speciale Veronica-sticker bijgesloten. Naast een aantal andere campagne-onder delen zal ook de eigen zender in de komende weken daartoe intensief worden gebruikt. Dag met een gaatje, met om 8.00 Nws. en om 8.11 Rad.journ. 8.50 Mor- f en wijd. 9.00 Toppers van toen (gr.) .35 Waterst. 9.40 Schoolrad. 10.00 (S) Voor de kleuters 10.10 Populair verz.pl.progr. met om 11.00 Nws. 11.30 Het Konlnk. Staatsbez. aan Joegosla vië. 11.40 (S) progr. voor de vr., met Beursber. 12.30 (S) Sportre^ vue. ïa.uu Nws. 13.11 Rad.journ. (S) Kamermuz. 14.00 (S) Nederl, tlesten zlngi .30 conLnk. s'taatsbez. aan ;oslavlë. 15.00 (S) Voor de zieken. 16.03 Kunstprogr. 17.0 weeglljke Mededel.; Rad.journ. i0 Nws.; om 18.11 l 18.20-18.40 Ultz. de Katholieke Volks Partij. 19.00 drofonlsche uitzending 21.15 Gespr 22.30 (S) of song£ 23.10 Ra progr. waarin doorgepraat. 23.55 Nws, 7.00 Nws. 7.02 De Hugo van Gelderen Show. (8.00 Nws.) 9.00 Nws. 9.03 Take Nine. 10.00 Nws. 10.03 Robbie Dale on Radio. 11.00 Nws. 11.03 De verz.pl.progr. van en voor zieken. 12.00 Nws. 12.03 Van twaalf tot twee: pauzeprogr. met om 13.00 Nieuws en om 13.03 Raden maar... 14.00 Nws. 14.03-18.00 Dlscjockeyshow (15.00, 16.00 en 17.00 Nws.) ADVERTENTIE panty I* short de panty met het korte broekje en de lange benen (in de blauwe verpakking)

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 5