Ton Lensink speelt voor tovenaar in nieuwe kinderserie VPRO biedt weer veel informatie Kado! de postgiro programma] Met Maroesja als dochter Tika Eigen show voor Barend Servet var,daaa ...e/7 gisteren i DINSDAG 19 SEPTEMBER 1972 RADIO - TV - KUNST We hebben onder een groot aantal kinderen een kijkonderzoek gehou den en daarbij kwam deze serie als de beste uit de bus. De serie moet leder spoortje van nostalgie naar )(De Fabeltjeskrant" uitvagen", ver telt de NOS enthousiast over haar nieuwste kinderproduktic „Ti, ta to venaar", waarvan de eerste afleve ring op zondag 1 oktober te zien is. Deze kleuterserie, gemaakt door Max Appelboom produkties, is als vervanging gekozen voor de verhalen uit "De Fabeltjeskrant" en "Briga dier Dog". Een heel karwei om De Fabeltjeskrant" in kijkdicjit- heidscijfers en waardering te ver slaan. Maar Max Appelboom en de NOS zien het wel zitten. Gedurende het hele winterseizoen verschijnen de avonturen, iedere avond vier minuten, van Tika en haar vader, de wereldvreemde geleerde, op het scherm. Het ver haal is geschreven door Lo Hartog van Banda, van professie maker van verschillende stripverhalen, on er meer die van „Arman en Ilva". Tika wordt gespeeld door Maroesja Lacunes en Ton Lensink neemt papa de tovenaar voor zijn reke ning. Lo Hartog van Banda entte zijn verhaal helemaal op acteur Ton Lensink. Hij zegt: „Ja toen ik verhaal af had moesten we Lensink nog over halen deze tove naar te willen spelen. Na het script gelezen te hebben was hij direct enthousiast". Als gevolg van zijn urige aandeel in „Ti, ta tove naar" werkt Ton Lensink voorlopig nee aan andere tv-produkties. i verband met de indentificatie. LUCHTKASTEEL Over het verhaal van de produktie Hartog van Banda: „Tika en haar vader wonen in een luchtkas- Pa tovert aan de lopende In „Ti, ta tovenaar" zit ook aan, die is van een Belgische dresseur, die werkt bij circus Toni Boltini. De aap hebben we er speciaal voor de heel kleine kijkers ln gedaan. Er liggen nu zo'n hon derd afleveringen klaar. Hoe het verhaal afloopt kan ik niet zeggen. Ik kan er nog al van variaties in brengen". De opnamen van „Ti, ta tovenaar' zowel in als buiten de studio gemaakt. De geluidshinder maakt het werken op Nederlandse locatie, volgens Appelboom, vrijwel onmoge lijk. De resterende delen worden waarschijnlijk in Spanje opgeno men. Voor hen die „De Fabeltjes krant" ondanks „Ti, ta tovenaar" moeilijk kunnen vergeten blijft de wetenschap over dat de NOS er nog steeds aan denkt om volgend Jaar „De Fabeltjeskrant" te herhalen. Maroesja Lacunes, die naast Ton Lensink in de nieuwe kinderserie een belangrijke rol heeft als Tika, de tovenaarsdochter, is de 27-jarige dochter van Tobi Rix. Maroesja wil de die naam aanvankelijk een beetje achterhouden omdat ze niet graag teert op het succes van haar vader. Hoe kreeg Maroesja de rol van Tika? Maroesja: „Ik werd opgebeld door Max Appelboom, en dacht dat het om één shotje ging. Het bleek om een lang lopende serie te gaan. Het is m'n eerste grotere rol voor tv. Tot nu toe speelde ik kleine rollen bij de Nederlandse Comedie, en deed veel aan Jeugdtoneel, onder meer bij „Wederzijds" en zat in de cabaret groep „Prinsheerlijk", ik werk graag met en voor kinderen en ben dus ontzettend blij met „Ti. ta tovenaar' Wat vindt ze van de serie? Ton Lensink en Marloesja resp. als de tovenaar en zijn dochter Tika i 'Ti Ta Tovenaar', die volgende maand op het tv-scherm komt. de nieuioe kinderserie Nachtconcert New Seekers in Rotterdam ROTTERDAM The New See kers geven zaterdag a.s. één enkel nachtconcert in de Rotterdamse Doelen. De populaire Engelse groep bestaat uit Eve Graham, Paul Lay- ton, Lyn Paul, Marty Kristian en Peter Doyle. Het voorprogramma zal worden verzorgd door het Haagse duo Bol land en Bolland. Het is het eerste optreden van dit duo met een der gelijk vermaarde internationale top groep. Acht miljoen volgden drama van Miinchen Acht miljoen Nederlanders van 15 Jaar en ouder hebben op dinsdag 5 september en de daarop volgende nacht het drama van München via de radio en /of tv gevolgd. Ruim 86 procent van de Nederlan ders in deze leeftijdsklasse heeft gedurende korte of lange tijd via de media het nieuws bijgehouden over de gijzeling van en de moord op de Israëlische sportlieden. Deze cijfers zijn naar voren geko men uit een door de NOS (afdeling Kijk- en Luisteronderzoek) gehou den telefonische enquete. Een re presentatief aantal van 1.175 Neder landers is hiervoor ondervraagd. NOS mee naar JoegoSlavië HILVERSUM (ANP) Het be zoek, dat koningin Juliana en prins Bernhard van woensdag 20 tot en met zaterdag 23 september aan Joego-Slavië brengen, zal door het NOS-journaal worden verslagen. Een filmploeg zal daarvoor de reis meemaken. Voor de verschillende actualiteitenrubrieken van de radio zal Link van Bruggen voor een ver slag van hst k^n'nklijk bezoek aan Joego-Slavie zorgen. Ook zal de NOS-radio in een aantal meest korte documentaires ingaan op verschillende culturele, politieke en andere aspecten van dit land. De acteur Henk van Ulsen, die een week geleden gewond raakte bij een auto-ongeluk zal deze week weer kunnen optreden. Samen met Jose phine van Gasteren is hij vanaf van avond te zien in de produktie .Moe der Adam" in het Rotterdamse Pic colotheater. Henk van Ulsen raakte op 9 sep- temper, een dag na de première van „Moeder Adam", betrokken bij een kettingbotsing op de autosnelweg tussen Leiden en Leidschendam. Hij liep hierbij mond-, kaak- en snijwon- den op. Henk van Ulsen treedt dins dagavond 26 september met „Moeder Adam" op in het Hot-theater. FIJNE ROL ADVERTENTIE Met Postgiro gratis girokaarten', die u gratis verzendt in gratis enveloppen. En nog rente toe! NT do's makkelijk! Hartog van Banda is een bewon derenswaardig schrijver. Hij zit boordevol ideeën bovendien houdt houdt hij tijdens de opnamen de stemming erin. Met Ton Lensink spelen is natuurlijk helemaal het einde". Er zijn nu zo'n honderd delen van „Ti, ta tovenaar" opgenomen, bijna de helft dus. Dreigt het al een sleur te worden? „Nu nog niet maar ik kan me voorstellen dat 't er wel van komt. Ik zal er zo lang mogelijk tegen vechten want sleur gaat ten koste van de serie. Tika is een fijne rol, een gek kind dat de schakel vormt tussen het jonge kijkerspu bliek en de verstrooide, wereld vreemde tovenaar. Mooi afscheid Bobby Charlton MANCHESTER Manchester United en Celtic Glasgow speelden gisteravond in een benefietwedstrijd voor Bobby Charlton gelijk: 00. Ruim 60.000 toeschouwers een record voor een benefietwedstrijd in Engeland waren gekomen om de Manchester-ster en een van Enge- lands grootste voetballers uit te juichen na een carrière die 16 jaar heeft geduurd. United en Celtic, de twee enige Britse clubs die de Europa cup heb ben gewonnen, speelden een prach tige wedstrijd, waarin echter geen doelpunten vielen, nadat Charlton die in totaal 106 maal voor het na tionale Engelse elftal is uitgekomen, was bejubeld door honderden fans terwijl hij zijn ereremde liep. Het veld was overstroomd door toe schouwers toen Charlton zijn ere- ronde beëindigde en naar de kleed kamers rende terwijl de tranen hem over de wangen liepen. De 34-jari ge "veteraan" heeft enige scorings kansen gehad in deze laatste wed strijd maar slaagde er niet te scoren waardoor een nog uitbundiger slot achterwege bleef. De Mancunians domineerden in de eerste helft, maar Celtic kreeg de beste kans het duel in zijn voordeel te beslissen toen Lou Ma- cari tien minuten voor het slotsig naal alleen voor de doelman ver scheen. Hij faalde. In het VPRO-wtn terprogramma keren de helden van die stomme film weer terug. In de vooravond, meestal na de kleuterserie "Beer tje Colargol", wordt het program ma "Zwijgen is goud" uitgezon den. In deze serie wordt aandacht besteed aan komieken als Chap lin. Langdon, Keaton, Lloyd en Laurel en Hardy. De donderdag blijft de vaste VPRO-avond. In de sector van de gevarieerde programma's heeft de VPRO. die in de eerste acht maanden van dit jaar 3500 leden heeft verloren en nu op 139.900 staat, enkele nieuwe initiatieven ontwikkeld. BAREND SERVET Zo begint men 12 oktober met de Amerikaanse comedy-serie „All in the family. De hoofdpersoon, Archie Bunker is een Amerikaan, die het wereldgebeuren al sigaren rokend en bier drinkend volgt via de tv en daarbij kritiek levert. Zijn tegen standers zijn zijn dochter en echt genoot, die zich veel liberaler op stellen. Eenmaal in de zes weken wordt een kwis-achtig programma uitgezonden vanuit De Meerpaal in Dronten, Het is een democratie-spel, dat live wordt uitgezonden en wordt geregis seerd door Bob Rooijens. Via een telefonisch systeem kan tijdens de uitzending de mening van de tv- kijkers thuis worden gepeild over de bepaalde zaken die aan de orde worden gesteld. De roemruchte Fred Haché-show keert niet terug, maar wel de assis tent van Fred Haché, Barend Ser vet. Servet krijgt een eigen show, die weer geschreven wordt door het bekende team Wim T. Schippers, Wim van der Linden, Gied Jaspers en Ruud van Hemert. ,,'t Gat van Nederland" is een gevariëerd infor matief en amusementsprogramma, dat op de donderdagen wordt uitge zonden en de VPRO de zender moet delen met de Evangelische Omroep. Uiteraard wordt er ook dit seizoen veel aan informatie gedaan door de VPRO. De informatierubriek van Ad 's Gravesande „Berichten uit de samenleving" keert terug. Eenmaal in de zes weken brengen Hans Kei ler en Roelof Kiers onder de titel „Zip code" een aantal documentai res, waarin aandacht jeschonken wordt aan buitenlandse politieke problemen. Binnenlandse onderwer pen komen aan de orde in de ru briek „Namens die men ook vo rig seizoen uitzond. Aan tv-drama heeft men thans in voorbereiding „Pantserkrant" van Menno ter Braak en Bint" van Bordewijk in een bewerking van Jan Blokker Belde produkties worden geregistreerd door Krijn ter Braak. Enkele afleveringen van de praatshow van de Amerikaan Dick Cavett en een serie buitenlandse speelfilms maken het VPRO-pakket voor deze winter compleet RADIO Op de radio gaat de VPRO meer actualiteiten uitzenden. Op Hilver sum III in de avond op elk half uur. Op zondag op Hilversum I om 19.35 uur en op de maandag na het nieuws van één uur. De VPRO- maandag krijgt min of meer de op zet van het VPRO-vrij dag program ma zoals het tot nu toe was. 6.45 6.55 7.05 Nederland I 6.15 Samenvatting opening Staten Generaal (NOS) Brigadier Dog (NOS) Journaal (NOS) De Flaxton Boys, tv-serie voor de jeugd (NCRV) 7.29 De vrouw in het wit, tv-feuilleton (NCRV) 8.00 Journaal (NOS) 8.21 Haal het doek maar op (NCRV) Finale om de beker met als deelnemers de Hobo String Band, Erik Raayman, Dick Ridder, de groep „Spring", Andrea van Breda, de New Valley Singers. Rosina Louwaard, Tineke Schouten en Herco Boer. 9.20 Hebben planten ook gevoel?, wetenschappelijke film (NCRV) 9.40 Hier en Nu, actualiteiten (NCRV) 10.20 Dagsluiting (NCRV) 10.25 Journaal (NOS) Nederland n 6.45 Brigadier Dog (NOS) 6.55 Journaal (NOS) 7.05 De liftster, thriller van Francis Durbridge (VARA) 7.50 Crystal Tipps en Alistair, tekenfilm (VARA) 8.00 Journaal (NOS) 8.20 Achter het Nieuws, actualiteiten (VARA) 9.10 Hadimassa's Luxe Editie (VARA) ir Hoogtepunten uit een jaar lang liedjes, schetsjes en semi-satirisdhe slapstick. Nog éénmaal Ton van Duinhoven in „Baas in eigen bed", „Visserslatijn" en „Sexuele voorlichting". 10.00 Chansons met Jean Ferrat (VARA) ir De Franse liedjeszanger Jean Ferrat met „Une femme", „Que serais Je sans toi", „On ne voit temps passer", „La montagne". irA moi l'Afrique", „Camarade", „La Commune", „Ma France". ,.J'imagine". 10.30 Den Haag vandaag (NOS) 10.40 Journaal (NOS) Televizier-verslaggever Schol- tens had duidelijk één heel groot bezwaar tegen de bezet ting van de Enka in Breda: hij moest zijn vragen in de re gen stellen, omdat hij de poort niet in mocht. Herhaaldelijk wilde hij de kij kers erop wijzen, dat hij met zijn nette jas in de regen stond en door de actieleiders niet keurig werd ontvangen op het directiekantoor van de be zette fabriek. Zou zo'n man nou werkelijk niet weten, dat het ons, de kij kers, een zorg zal zijn of de Televizier-verslaggever wel of niet in de regen zijn vragen staat te stellen en zijn zegje staat te doen? Het gaat ons niks aan, het gaat ons om in formatie: of die uit een droge kamer komt of van de klets natte straat doet weinig ter zake. Fons van Westerloo stond in Londen tenslotte ook in de re gen en hij repte er met geen woord over. Terecht natuurlijk. Afgezien van de regenmeldin gen uit Breda was het weer een Televizier om van te likke baarden. De hele actualiteit in die wereld van Breda tot Oe ganda was gecoverd. Het flit sende magazine-idee faalde ook niet aan het eind van de derde jaargang. Wat betreft het spelletje „Wie van de drie", zou men tot de conclusie kunnen komen dat de samenstelling van het panel he lemaal fout is. Met uitzondering van Albert Mol is men zeer serieus bezig de ware zus of zo te vinden; >p te sporen als inspecteurs, die nooit carrière zullen ma ken. Dat kan welhaast niet de bedoeling zijn van het spel letje. Albert Mol ziet het goed. Het komisch effect erin maakt het pas tot een amusant kijk- programma. Voorts zal het ei genlijk iedereen zo een zorg zijn, wie de ware Pietje Puk is Neem Albert Mol bij de micro- fonisten. Hij was de enige die niet zijn van tevoren ingestu deerde wijsheid spuide om daarmee de drie arme mannen te vangen, nee, hij betrok de slachtoffers bij het programma door ze een stukje te laten voordragen. De rest haakte er meteen op in toen men met de geëikte vragen, waarvan iedereen het antwoord van buiten kan leren, geen succes had. Ook bij de oloemenkoninginnen was het weer Albert Mol, die vroeg de dames te wuiven. Heel essen tieel overigens zo'n wuif tech niek voor dergelijke dames. Albert Mol liet zijn medepa nel-leden en spelleider Herman Emm ink daarmee zien wat er van dit op zich zo onbenullige orogramma eigenlijk allemaal te maken is, wanneer Je wat humor en daardoor vaart en afwisseling in het programma brengt. Je moet de slachtoffers er meer bij betrekken en buiten hun parate kennis om «gek ge noeg zyn veel antwoorden goed) trachten te pakken op improvisatie. Het verhoogt het kijkplezier en maakt warempel zelfs van dit programma nog een aardig tv-programma. Dus AVRO zoek nog drie Mol len en Je hebt voor een krats een dijk van een programma. INVALLER 10 SEPTEMBER 1972 m en F.M-kanalen. 7.0 NCRV. 19.20 NOS. 7.00 Nieuws. 7.02 (S) lichte platen reportages en berichten. (7.30 Nieuws; 7 41-8.00 Aktualiteiten; 8.30 10.32 Nieuws). 11.55 Mededelingen. .2 00 (S) gevariee: (12.26 Mededelingen tuinbouw; 12.30 Nieuws. 12.41-12.50 Echo. 13.00-13.05 Raden maar. 14.10 een rubriek over het leven ln de taal. 14.20 (S opnj bezoek i van de spre (15.30-15.32 Nieu cte Jeugd 17.0 het historische minderheid. koorwerken. 17.20 Een uitzen ding van het ministerie van Volksge zondheid en Milieuhygiëne. 17.30 Nieuws. 1732 Hier en Nu. 18.00 (S) licht muziekprogramma. 18.30 Nieuws. gewijde muziek vandaag. 19.10 Politieke Partij Rad 1 kalen" 19.20 Openbaar Kunstbe zit. 19.30 Het Koninklijk staatsbezoek aan Joegoslavië. 19.40 (S) muzlekma- gazlne. 22 25 Uitzending Bond zonder Naam. 22.30 Nieuws. 22.40 Den Haag vandaag 22.50 Het Koninklijk Staats bezoek aan Joegoslavië. 23.20 (S) In- Inzend lngeai23.55 Nieu' Hllv. 11 298 m en F? VARA. 7.54 VPRO. 8.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtendgymnastiek. 7.20 muziek en informatie (Om '.24 Van de voorpagina.) 7.54 Deze (Om 8.35 Van alle markten thuis. (9.00 (S) gevarieerd programma met om 9.15 Koning Klant, om 9.35 Water standen, om 9.40 Schoolradio, om 10 45 Voor de kleuters en om 11.00 Nieuws. 12.00 (S) VARA-Dansorkest met diverse solisten. 12 35 (S) Lichte grammof oonmuziek. 13.00 Nieuws. 13.11 Actualtielten 13.25 licht mu ziekprogramma. 14.00 (S) gevarieerd actualiteiten Christelijk Historische en<&. ziek. <16 00-16.02 Nieuws). 17.00 (S) verzoekplatenprogramma. 17.55 Mede delingen. 18.00 Nieuws. 18.11 Actuall- van de 18.30 (S) 19 AO listen. Nieuws. 20.05 (S) Promises» fragmenten uit deze musical. 20.25 Mag het zeggen. 21.00 Popsmuk. leurig muzlekprogram- Strljkkwartet Philhar- monla 22.55 Mededelingen. 23.00 Nieuws. 23.10 Actualiteiten. 23.20 (S) Radio Jazz Magazine. 23.55 Nieuws. Hllv. lil 240 m en FM-kanalen. 7.00 21.45 7.00 Nieuws. 7.02 Steevast. (8.00 Nieuws; 8.02-8.05 Radiojournaal. 9 00 Nieuws. 9.03 De negen-uur-show. 10.00 Nieuws. 10.03 populair verzoek- platenprogramma. (1100 Nieuws.) 12.00 Nieuws 12.00 Radiojournaal. 12.06 Zet 'm op. <13.00 Nieuws.) 14.00 Nieuws. 14.03 Superclean Dreamma- chlne. 15.00 Nieuws 15.03 Cees vaa Zljtveld.( 16.00 Nieuws.) 17.00 Nieuws. 17.03 Radiojournaal 17.06-18.00 ver- zoekplatënprogramma. De Vara-tv zendt vanavond (21.00-22.00 uur) nog één keer Hadimassa utt. Het programma is een samenvatting van de beste nummers uit het vorige seizoen. In Hadimassa's Luxe Editie ziet men behalve de meester-acteur Ton van Duinhoven het duo Kees van Kooten en Wim de Bie (rechts op de joto) Annemarie Oster en Tim Krabbé.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 5