Zappa blijft een man van (aangename) verrassingen Pleegmoeder (31) wurgde meisje ...e/7 gisteren I r(jy3 vandaaa Progressieve muziek in Houtrust Wijziging omroepwet moet reorganisatie NOS mogelijk maken Lyrisch poppenspel van Obrastzow Kritiek op rapport gevangenisopstand Nieuwe uitgaven hy In ons land een man van aanzien werd en daarvoor zyn dank uitdrukte, heeft Zappa bij voortdu- ring bewezen, dat zijn muziek ver anderlijk Is. .Va de vroege dagen van '64 heeft lijn aanhang zo ongeveer kunnen nagaan wat er zou komen als be- lend werd in welke samenstelling BAANDAG 18 SEPTEMBER 1972 DEN HAAG Zap-pa blijft een man van verrassingen. Aangename. Jj is leverancier van muziek met vele stemmingen. Soms rijdt hij je in een dikke Amerikaanse limousine door een fraai landschap en op andere momenten is hij je aan het vierendelen. fjn naasten werden aangekondigd yoor de met vele mysteries omge- ven trip, die hem nu in de Haagse goutrusthallen bracht, heeft dat <én nadeel gehad voor de organisa- je. Paul Aoket dus, die de moeilijke dit evenement met groot >n. De mensen kregen te joren dat er meer dan twintig mu tanten meevlogen, en dat het andem Kaylan en Volman zou ont- Ireken. En met de naam van de bigband Hot Rats-Grand Wazoo (eventueel dan nog New Mothers of Invention) kregen de vermoedens nog meer gestalte. Geen herhaling tan het in één dag uitverkochte Wandelende PTT-er werd aangehouden in Belgie AMSTERDAM (ANP) De 53- Jarige wandelende chauffeur by de PIT, de heer A. Burl age uit Amster- is zaterdagochtend in het Bel ie dorp Bomer gearresteerd. Hij bezig aan de "doorsteek" van ind naar Maastricht. Na een half heeft de Belgische politie hem veer vrijgelaten; men had hem voor ander Welgemoed is hij verder gegaan met zijn maandag jj. begonnen wan delronde langs alle Nederlandse pro vinciehoofdsteden. De route is 1100 lm lang. Hij wordt 20 september in Amsterdam terugverwacht. AKZO-AFVAL WATER WINGEBIED? MIDDELBURG (ANP) AKZO Dit Delfzijl stort sinds juli 1972 ohe- misoh afval in de groeve van de steenfabriek Waveca te Kemzeke vlak bij Hulst in Zeeuws- Vlaanderen De waterxnaatschappij Zeeland heeft daar watermonsters Eenomen. Men vreest dat het che misch afval via een beekje het Ne derlandse waterwingebied ernstig »u kunnen aantasten. probleem leggen de Tweede- lamerleden mevrouw M. Epema Brugsma en de heer P. Roels (bei den PvdA) voor aan de minister van olksgezottcheid en Milieuhygiëne. Als de stortingen inderdaad nade lige geivolgen hebben, willen de beide rieden, dat de minister stao- pen onderneemt om een andere op- kamerleden, dat de minister stap- AKZO. concert, dat vorig Jaar in de Rot terdamse Ahoy geschiedenis werd. Geen lekker lopende vokalen en grote pret met de Turtles, maar in strumentale muziek uit zijn pro gressiefste hoek. Dat ook voor die kant van het Zappa-repertoire wel belangstelling bestaat bleek gister avond. Toch nog vele duizenden in de Houtrust, die het onderste uit de kan wilden. Onder dankzegging aan dit beste publiek begon de band zonder rookende warming-ups. Met Frank, die met een beugel om zijn been nog duidelijk onder de gevol gen van het „ongeluk" in de Lon- dense Rainbow lijdt, als dirigent. Met stokje en gitaar en zelden heeft men hem indringender gitaar horen spelen dan gisteravond. Hij had duidelijk de boodschap uit zijn trouwe publiek ontvangen. Het programma bracht nieuwe muziek, nog verse muziek en klanken, die bekend werden van albums als Un cle Meat en Ponty's King Kong. De serie composities van Zappa groeiden uit tot een gebeurtenis, die de Ahoy' op zijn minst evenaarde. Met een oude getrouwe als Ian Un derwood (donderend applaus) met mannen van zijn nieuwe Waka/Ja- waka plaat, (waarvan in de eerste plaats trompettist Sal Marquez moet woredn genoemd en in hechte riet-, koped- en ritmesecties ondergebrach te allrounders als Mike Altshui Ray Reed en Bruce Fowler Opening was The New Brown Clouds, onderdeel van zijn „The Adventures of Greggery Peccary", evenals „Hunchentoot". een van de vele projecten, die Zap pa in de loop der tijden op stapel heeft gezet. Big Swifty volgde, dat op het Waka-album een hele plaat kant vult en gisteravond mede door Marquez en Zappa het denken oneindig prikkelde. Chaotischer werd het met Approxi mate, voor zover de sterk regerende Zappa ruimte voor chaos toelaat. For Calvin en his next two hitch hikers zal evenals het „Hunchen toot" en „Greggery Peccary-plan" nog wel eens met de stemmen van de beide ex-Turtles worden opge vuld. Het mooiste moment tussen al de muzikale praal van de big band- muziek kwam met het nummer „Tink it over" (The grand Wazoo), dat stamt uit zijn „science-fiotion- musioal" „Hunchentoot". Muziek met een vermogen om alles en iedereen te laten wegdrijven. Marques, Zappa, Underwood, Jay Migliori (fluit), Glen Ferris (trom bone en euphonium) en Earl Dul- mer (hobo) waren de opvallendste solisten. Zappa drukte zijn dankbaarheid voor de golven applaus uit met een compilatie van Uncle Meat en King Kong, de plaat dan van Ponty. Twee en een half uur muziek, ge componeerd door Frank Zappa. Schitterend'! The Grand Wazoo, de big band zal op herhaling komen voor een vol gende toernee als deze trip niet tot financiële catastrofes leidt. Stel dat Frank weer moet omscha kelen. Wat dan nog? Sedert hij de Mothers op verbluffende wijze in het Amsterdamse Concertgebouw introduceerde heeft hij alle jaren plezier en genot gebracht. Misschien dat Paul Acket de ope ning van zijn concertseizoen met meer publiek had willen omlijsten. Met betere muziek had het in elk geval niet gekund. Avro-voorzitter M.J. Keijzer: MEPPEL Voor het efficiënt maken van de Nederlandse Om roep Stichting moet men niet te rugdeinzen voor wijziging van de omroepwet. Dat vindt de voorzit ter van de AVRO, de heer M. J. Keijzer. In een toespraak voor de algemene vergadering van de omroep in Meu- Ji hij dat de datum 29 mei 1973 uitstekend geschikt is om met een nieuwe organisatievorm voor de 3 te beginnen. suggereerde, dat een efficiëntere werkwijze van de NOS, die overi gens volgens de AVRO-voorzitter log steeds teveel zendtijd opeist, tan worden verkregen door de or ganisatie in drie aparte bedrijven splitsen. Een technisch servi cebedrijf, een uitzendorganisatie en een coördinerend en overkoepelend orgaan voor de gehele omroep. De datum in 1975 acht de heer eijzer geschikt, omdat dan het OS-bestuur alsmede de Raad van eheer moet aftreden. De AVRO-voorzitter toonde zich een voorstander van verhoging van de omroepbijdragen, maar voegde eraan toe, dat het niet billijk Is dat de kijkers- en luisteraars van nu moeten opdraaien voor de nieuw bouw van de NOS, waarvan kijkers en luisteraars in een volgend dece- nium kunnen profiteren. Hij wil de nieuwbouwkosten van het omroep- kwartier niet onttrekken aan de omroepbijdragen. Ook ls hij een voorstander van da verhoging van de contributie voor omroeporganisaties van vijf naar tien gulden. De NOS heeft dit al eerder aan de minister voorgesteld. De efficiency in de omroep zou ook geholpen zijn, volgens de heer Keij zer, wanneer de toelatingsdrempel voor aspirantomroepen wordt ver hoogd van 15.000 naar 40.000 leden. Hij is geen voorstander van een ge sloten bestel, maar hij vreest, dat de mogelijkheden voor het maken van een evenwichtig programma steeds kleiner worden, naarmate de zendtijd verder versnipperd. LEIDEN/OEGSTGEEST Sergej Obrastzow heeft het in, of meer letterlijk, aan zijn vingers. De pop pen, waarmee hij als troetelkinderen omgaat, komen er door zijn weer galoze techniek niet alleen maar tot leven. Hij weet zijn poppen zo te be spelen, dat er een bepaalde lyrische kraoht van uitgiaat. Er zich volledig van bewust zijnde dat techniek vooi een kunstenaar miet veel meer is dan een hulpmiddel legt Obrastzow in deze poppen ook een stukje van zijn ziel vast. De poppen van Obrastzow zijn daardoor in staat om allerlei emoties over te brengen, wat de kunst toch in feite wil. Obrastzow zoekt de ironie in het geparodieerde, realisme, omdat de dramatiek binnen de begrenzing van de poppenkast al gauw ongeloofwaardig wordt. De Ironie krijgt in het poppenspel zoals dat zaterdagavond in een zeer goed gevulde aula van het Rijnlands Ly ceum werd opgevoerd een lyrische gelatenheid mee, die kenmerkend is voor het grote kunstenaarschap van Obrastzow. Deze bejaarde 'volksar tiest van de USSR' ontpopt zich tij dens zijn solo-optreden, dat oveu- gens niets te maken had met het theater dat zijn elders in het lana (morgenavond in het Soheveningso Circustheater) te brengen poppen- spektakel is, behalve als een bu- zonder kunstenaar ook als een boeiend verteller, wiens humor door tussenkomst van een jammer genoeg onbekend gebleven vrouwelijke tolk voortreffelijk overkwam. Obrastzow vertelde tussen de bedrijven docr I uitvoerig over de geboorte van zijn beroep en over 't bestaansrecht van een theater als het zijne, waardoor de voorstelling aan de ene kant wera verduidelijkt en aan de andere kant in haar vaart werd geremd. Koe knap Obrastzow, die zich aan de piano door zijn vrouw Olga liet be geleiden, het poppenmateriaal als uitdrukkingsmiddel weet te gebrui ken bleek zowel uit de romances, de gedichten en de fabels, waaruit het programma voornamelijk bestond. PIETER C. ROSIER WDM krijgt Vara-zendtijd HILVERSUM (ANP) De Vere niging van Dienstplichtige Militai ren (WDM) krijgt elke week zend tijd van de VARA-radio. Elke za terdagmiddag om kwart voor twee krijgt de WDM in het programma ,Dit is het begin" de gelegenheid om nieuws en mededelingen voor de microfoon te brengen. „Juist in een periode, waarin diver se leden van de VVDM processen te wachten hebben en de WDM be langrijke acties wil onderemen, heeft de redactie van „Dit is het be gin" gemeend, dit aanbod aan de WDM te moeten doen", aldus de Vara. Voorzitter Beemsterboer van de Vereniging van Dienstplichtige Mi litairen heeft zaterdag j.l. al voor de radio verklaard, het voorstel 'n uit stekend idee te vinden om op deze wijze de enkele tienduizenden leden van de WDM snel te kunnen be reiken en van informatie te kunnen voorzien. Psychiatrische patient bij brand gedood OISTERWIJK (ANP) In die ob servatiekliniek voor zwakzinnigen 'De Honisberg" in Oisterwyk (N-Br) is gisterechtend omstreeks zeven uur de 14-jarige patiënt Roland Molthof uit Woerden door rookverstikking om het leven gekomen. Hij lag ter observatie alleen in een houten barak. De po lyester matras van zijn bed moet in brand zijn geraakt. De politie heeft er geen flauw idee van, hoe dit kan zijn gebeurd. Een verpleger ontdekte de brand bij toeval, maar het was voor de patiënt toen al te laat. De brandschade is beperkt gebleven tot de matras en het ledikant van de jongen. Man bekent moord op zijn vrouw AMSTELVEEN (ANP) - De 24-ja- rige J. A. P. uit Ouderkerk aan de Amstel heeft zondagavond uit eigen beweging bij de politie aangifte go- daan van de moord op zijn 23-jarige w J. P.—Van der H. man vertelde de Amstelveense politie, dat hij zijn echtgenote vrij dagavond na een echtelijke ruzie om het leven heeft gebracht. De toedraoht van de ruzie en de wijze, waarop de vrouw is vermoord staan nog niet vast. Dr. J. Zelden- rust, de patholoog-anatoom, zal maandagmorgen sectie op het stof felijk overschot verrichten. Het echt paar P. had een kind van vier jaar. AFWEZIG overal verkrijgbaar GRONINGEN (ANP) De com- missie-Woltman, die rapport heeft uitgebracht over de opstand in het Huis van Bewaring te Groningen in november 1971 is voorbijgegaan aan de werkelijke oorzaken van de op stand, die verscholen liggen in de or ganisatie-structuur van het huis van bewaring en de preventieve hechte- MIJDRECHT De zeven-jarige Corrie van den Heuvel is in de nacht van vrijdag op zaterdag met een sjaal door haar pleegmoeder gewurgd. Volgens de Mijdrechtse politie heeft de pleegmoeder, de 31-jarige mevr. W. B. van der V.-W. het kind in over spannen toestand van het leven be roofd. Na haar daad heeft zy de huis arts gebeld en het doen voorkomen of het kind was gestikt. De huisarts weigerde echter dit te geloven. Vol gens adjudant Groen van de ryks- politie in Mydrecht waren duidelyk sporen van wurging te zien, die ook de arts niet zyn ontgaan. Hoewel de vrouw aanvankelyk ook tegenover de politie by haar lezing van het ge beurde bleef, heeft zy later bekend. zy is ingesloten en wordt vermoede lijk woensdag voor de officier van Justitie in Utrecht geleid. In het pleeggezin was ook nog het negenjarig zusje van Corrie van den Heuvel geplaatst. Dit zusje woonde er al anderhalf jaar. Volgens adjudant Groen was Pro Juventute, die beide kinderen in dit gezin heeft geplaatst, bezig eeii ander pleeggezin voor de meisjes te zoeken, omdat mevr. Van der V. wegens ïyden aan overspan nenheid onder behandeling is by een specialist. Door een tekort aan pleeg gezinnen had men echter nog geen oplossing kunnen vinden. Tydens haar daad was haar man niet aanwezig. Deze was by kennissen in de buurt om een verjaardag te vieren. Dit stelt een groep mensen die zyn betrokken by het strafrecht en voor. al by het Huis van Bewaring te Gro ningen in een rapport. In het nieuwe rapport wordt gezegd, dat het geen zin heeft zich te beperken tot het opsommen van gebeurtenissen rond de opstand (zoals de commissie- Woltman heeft gedaan, maar dat men de oorzaken in het strafrecht stelsel moet zoeken). De samenstellers van dit kritische rapport zyn de Utrechtse straf Juristen H. F. Doeleman, C. Kelk en L. van der Linde, allen leden van de Coorn- hertliga, de ex-gedetineerde en blicist TJakko Roman en W. L. Bul tenaar, wetenschappeiyk medewer- ker aan het instituut voor bedryfs- psychologie uit Groningen, de ad vocaat T. Knoop en de reclasserings- ambtenaar E. Byisma. De samenstellers leveren ook kri tiek op de samenstelling van de com missie die staatssecetaris Grosheide heeft ingesteld. By de commissie waren personeel en gedetineerden niet vertegenwoordigd, evenmin als de advocatuur en de reclasserini De commissie die de staatssecreta ris thans heeft ingesteld om de func. tie van huizen van bewaring te on derzoeken, noemen de samenstellers van het kritische rapport een zoet houdertje. Wielrennen Kees Koeken heeft zaterdag de ronde van Den Bosch gewonnen. De renner uit Achtmaal versloeg baanrenner Gerard Koel in de eindsprint. Als actiefste renners namen zij bijna een ronde voor sprong op het veld. De amateurwed strijd werd gewonnen door Mathleu Dohmen uit Bom. NEDERLAND I 6.45 Brigadier Dog (NOS) 6.55 Journaal (NOS) 7.05 De partners, tv-serie (KRO) 7.30 De Schleicher ask 14 (Wings over the rift), na tuurfilm uit de Engelse serie Survival (KRO) 8.00 Journaal (NOS) 8.21 De familie Ashton, tv-serie (KRO) 9.10 The Children of God, documentaire over een gods dienstige sekte (KRO) 10.00 Dean Martin Show (KRO) Amusementsprogramma van Dean Martin met als gasten Marty Feldman, Ronnie Barker en Ronnie Corbett, Odia Coates, The Ding-A-Ling Sisters en The Golddiggers. 10.45 Journaal <NOS) 6.55 Journaal (NOS) 7.05 Avro's Top-pop David Cassidy (bekend van de Partridge Family) is een van de belangrykste gasten in deze „Top- Pop". zyn „How can I be sure" en „Rock me baby" schittert hoog op de hitiysten. 7.30 Wie van de drie? (AVRO) 8.00 Journaal (NOS) 8.21 Sterrenparade (AVRO) Optreden van Sandra en Andress, Hanny en de Rekels, Marty, Lenny Kuhr, Saskia en Serge, Ek- seption, Nana Mouskouri en het Westlands Man nen- en Meisjeskoor t.b.v. de Vluchtelingenhulp. 9.10 Peyton Place (AVRO) 10.00 Televizier Magazine (AVRO) 10.50 Journaal (NOS) Het loffeiyke streven van de KRO Brandpunt het komend seizoen op zondagavond te situeren, kreeg dit weekeinde weer 'n byzonder reliëf. By de gebeurtenissen in het nabije oosten had Brandpunt nu za terdagavond wat plaats in ge ruild voor een telefonisch be richt van Willie Werkman uit Tel Aviv, maar zondag moesten de kijkers voor zover zij aan het NOS-beeldjournaal niet ge noeg hadden, zich tevreden stellen met de goeie ouwe ra dio. die met Radiojournaal en Echo bepaald niet aan zon dagsrust deed. We zijn trouwens voor meer zaken op het tv-journaal aan gewezen. waarvan we wel wat meer hadden willen zien. Ja renlang is het traditie geweest het Aalsmeerse Bloemencorso rechtstreeks uit te zenden en zeker nu er sinds Munchen zo veel kleurenkijkers bij zijn ge komen. had er 's middags best wat zendtijd voor kunnen wor den uitgetrokken. Zelfs al had De Bilt weken van tevoren voorspeld dat het regenwater met bakken uit de hemel zou vallen, dan bleek uit d schaarse journaalbeelden toch, dat het de moeite waard zou zijn geweest. Brandpunt was verder versnip perd in onderwerpen die stuk voor stuk meer ruimte hadden verdiend. Het mag dan zijn, dat thema's als de reclassering en de strijd van de Amster damse Dapperbuuurt tegen werksanering en woningbouw beleid al eerder uitvoerig aan bod zijn geweest, een herhaling in zo'n kort bestek heeft alleen zin als herinnering en daarvoor moet Brandpunt te hoog worden geacht. Het eveneens ln deze vijftig minuten opgenomen woordduel tussen de politieke kemphanen Den Uyl en Andriessen. die zr dicht naast elkaar zaten dat ze elkaar zonder moeite letteriyk in de haren hadden kunnen vliegen, duurde ook te kort, zo dat we een eventueel handge meen niet meer mochten mee maken. meer wil spelen. Voltreffers in het amusementsvlak waren de pikante komedie „Harten vrouw" met uitblinker Ton Lensink (nog niet zo lang ge leden zouden de telefoons ln Hilversum roodgloeiend heb ben gestaan by zoveel ondeu gends), een stralende „Cazrdas- furstin" met de veelzijdige Anna Moffo en het door Bob Lowenstein in een kostelijk Ef- teling-jasje gestoken rendez vous met Wilma Driessen, waarvan de NCRV vrijdag avond al een naar meer sma kende trailer had getoond. i FM-kanalcn. 13.00 16.0( 22.50 KRO. 7.00 Nieuws. 7.02 Het levende woord. 7.07 (S) klassieke- en semlklassleke muziek (gr.). (7.30 Nieuws; 7.41-7.50 Echo). 8.24 Overweging. 8.30 Nieuws. 8.41 Moeders wl ls wet. 10.00 (S) Au bade: klassieke muziek (gr.). (10.30- dedellngen. 12.00 Lichte grammofoon- muziek. 12.22 Wij van het land. 12.26 Mededelingen t.b.v. land-en tuin- Echo. 12.50 t. 1 Staten Generaal. 13.40 13.45 actueel programma door de Minister van financier.. Journalistenforum: 16.00 Echo-Extra. 17.00 De_ economische kansen van (S) Het Metropole Or- oor de kinderen. 17.30 Echo. 18.00 licht pro gramma. 18.19 Uitzending van de Anti Revolutionaire PariJ. 18.30 Nieuws. 18.41 Echo. 18.50 EJlO-Voor- beschouwing. 19.00 (S) geestelijke koorlideren. 19.30 Programma turgievieringen. 20.00 (S) kamermuziek (opn.). 21.00 magazine. 22.20 Hendrik Andriessen Jaar. 22.25 Overweging. 22.30 Moderne cultureel Nieuws. 22.40 Den Haag vandaag. 22.50 Echo. 23.55 Nieuws. 1.15 programma. '.00 Nieuws. 7.11 Ochtendgymnastiek. '.20 (S) Dag met een gaatje, met om 8.11 Radlojour- I ijding. 9.00 "H Nieuwe grammofoonplaten met 9.35 Waterstanden. 10.00 (S) Voor as kleuters. 10.10 populair verzoekpla- tenprogramma met om 11.00 Nieuws. 11.30 (S) programma voor de vrouw, met om 1-1.55 Beursberichten. 1230 Uitzending voor de landbouw. 12.40 (S) wekelijks radloverkeersmagazine. 13.00 Nieuws. 13.11 Radiojournaal. lorgelconcert. 14.00 Mu- Nieuws.). 17.00 Radiojournaal. 18.25; De EuTopese Commissie. 18.40 (S) Licht orkest. 19.00 (S) Jazz Spec trum: oude en moderne Jazz. 19.25 Paris vous parle. 19.30: gevarieerd programma met om 20.00 Nieuws. 22.00: Beschouwingen over actuele zaken. 22.20 (S) sctueel programma met om 22.55 Mededelingen, om 23.00 Nieuws en om 23.10 RadlolournaaL HILV. III. 240 li Nluews. 7.02 Dag dinsdag. 8.00 Nieuws). 11.00 Nieuws. 11.03 Een op vallend vrolijke gevarieerde visite. (12.00 Nieuws). 13.00 Nieuws. 13.0E De Eddy Becker Show. (14.00 Nieuws.). 15.00 Nieuws. 15.03 Drie- draai. 16.00 Nieuws. 16.03-18.00 Mix. (17.00 Nieuws). "De carrièremakers" door Michael Fisher, in de vertaling van Joh. van Wijk verschenen bij Ad. M. C. Stok Zuid-Hollandsche Uitgeversmaat schappij N.V. in Den Haag. Jason Augur, de hoofdpersoon ln deze roman, is een wetenschappelijk werker ln een nederige positie. Maar gelukkig in zijn relatie tot zijn vriendin. Dan gaat hij het "hogerop" zoeken. Hij zoekt en vindt een industriële functie en maakt daar snel promotie. Maar er komt een moment, dat hij zijn eer lijkheid zou moeten opofferen aan zijn maatschappelijke ambities. Hij weigert, maar zijn vrouw is inmi- dels het eenvoudige bestaan, waar naar hij wil terugkeren, ontgroeit. Michael Fisher heeft zijn figuren scherp neergezet. Maar meer nog dan zijn beschrijving van mensen gaat het om zijn plaatsing van het décor: de geheel door commerciële motleven beheerste Industriële sa menleving. In feite vormt zijn ro man een felle aanklacht tegen he bedrijfsleven en als zodanig heeft hij een intigrerend werkstuk afgele verd. "Koninklijke lichtekooi" door Hilda Lewis. In de vertaling van C. ten Kate-Daniels verschenen bij Ad. M. C. Stok Zuid-Hollandsche Uitge versmaatschappij in Den Haag. "Een adembenemend epos over lief de, haat en politiek in de duistere middeleeuwen" zo staat er op de achterflap. Ongetwijfeld heeft Hilda Lewis een epos gefabriceerd over het leven aan het Engelse hof in de middeleeuwen. Meer dan 300 pagi na's vol kleine lettertjes. De histo risch zeer onderlegde Hilda Lewis moet er een gigantische berg werk voor hebben verzet. Maar ondanks alle historische gegevens, die zij erin heeft verwerkt, heeft zij ons niet kunnen boeien. Het lijkt meer op een uitvoerige geschiedkundige verhandeling dan op een verhaal van levende wezens. De geschiedenis ontrolt zich zo gedetailleerd, zo traag, zo weinig menselijk bewogen, dat het uitlezen een grotere kunst lijkt dan het schrijven.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 5