Voor het eerst in Meren- wijk naar school Die goeie ouwe tijd ook jong agenck In één school drie stromingen van onderwijs Vader bracht ontvoerd kind op geheim adres RIJBEWIJS 'INGETROKKEN In Hoge Rijndijk kor] voetgangerstunnel RESTAURATIE KIMSHOEVE Kon. Wilhelmina Fonds f. 21.000 DONDERDAG 14 SEPTEMBB LEIDEN Voor het eerst in de lange ge schiedenis van het basisonderwijs in Leiden gingen vanochtend circa zeventig leerlingen van het openbaar-, prot. christelijk- en r.-k. onderwijs in een lange, vrolijke stoet naar één en dezelfde school. Het was ook voor het eerst, dat deze leerlingen iti de snel groei ende Merenwijk naar school konden gaan. Voor de ouders, die hun kroost deze ochtend vergezelden op de weg naar school, was het een gehele geruststelling, dat zij hun kin deren nu vlak naast de deur op school weten. In afwachting van de officiële opening van het totale scholencom plex in de Merenwijk vermoede lijk midden 1973 was deze vreug de van schooljeugd en ouders gegroe peerd rond de opening van de eer ste vleugel (er komen er drie) die bestemd is voor het prot. chr. onder wijs en zeven lokalen telt. De samen werking tussen de drie groeperingen van onderwijs is echter zo groot, dat deze lokalen gebruikt worden voor 't openbaar-, het prot. chr. en het r.k. onderwijs, ieder met een eerste, twee de, derde en vierde klas. Drie hoof den. t.w. de heer Slegtenhorst (open baar), de heer Stahlie (prot. chr.) en mej. Van Riel (r.k.) „bezetten" deze ochtend met de schooljeugd '1 nieuwe, fraaie aangeklede gebouw. Iedere schoolgemeenschap heeft thans de beschikking over twee lo kalen. waarin les wordt gegeven door een onderwijzeres en het hoofd van de school. Het ligt in de bedoeling, dat in het resterende lokaal na de herfst vakantie (al weer in overleg) eer openbare kleuterschool wordt on dergebracht. De opening van de voorlopig ge meenschappelijk school. waarvoor ook de gem. inspecteur van het on derwijs, de heer Van Riesen hi vertegenwoordigde de plotseling ver hinderde wethouder van onderwijs pastoor Van Well, ds Hortensius en mevrouw Van Seters, lid van de gemeentelijke commissie voor het onderwijs belangstelling toonden, kreeg een enigszins officieel tintje toen één van de leerlingetjes een kleurrijke slinger doorknipte waarna de weg vrij was om het schoolge bouw te betreden. Vol kinderlijke trots „Wat is het alles mooi" betrad de schooljeugd de lokalen om daarna in een fijne omgeving het eerste onderwijs in de Merenwijk te ontvangen. Op fruit werden de kin deren deze dag getracteerd. Op de fo to's (Jan Holvast* staat de school jeugd netjes in de rij om tot de school toegelaten te worden om even later in de klas naar „Juf" te luiste ren. Naast de zeven lokalen, waarover elke tak van onderwijs straks de be schikking krijgt, is in de bouw ook een gezamenlijk gemeenschascen- trum opgenomen. Een centrum, dat bij gereedkomen, op zondag ook dienst zal doen voor het houden van oecumenische kerkdiensten. ïwJ?*» ,7o.BJCÜr" ,van W'e- jwaarloosd werd besloot tot de ringen (2 Jaar) is weer in Neder land, voorlopig op een "geheim" on derkomen .Want zijn vader, de 28- jarige Haagse verwarmingsmonteur Fred van Wieringen is bang dat hij het kind anders wéér kwijt raakt. Zaterdagavond slaagde hij er in het kind te ontvoeren. Dat gebeurde tij dens de avondvoorstelling van cir cus Althoff in Salzburg, Juist op het moment dat de moeder van Bjoern - van wie Van Wieringen wil scheiden - in de piste stond voor haar nummer met slangen en krokodillen. De clown van het circus zag hem uit de woonwagen vluchten. Er werd een achtervolging ingezet, de doorlaatposten aan de grens werden gewaarschuwd, maar toch gelukte het Fred van Wieringen, met het kind in Nederland terug te keren. De heer Van Wieringen die vindt dat de peuter bij het circus ver- i LEIDEN De Officier van Jus- titie bij de Haagse politierechter noemde een voorwaardelijke gevan genisstraf voor een 23-jarige straat maker uit Zoeterwoude, „boter aan de galg gesmeerd". Dat was uit vo rige voorwaardelijke veroordeling wel duidelijk geworden. Niettemin wilde de Officier toch die boter voor de galg benutten om de Jonge man zo mogelijk van de drank af te helpen, in elk geval wanneer hij achter het stuur van een auto gaat zitten en daarom luidde de eis zes weken gevangenisstraf waarvan twee weken voorwaardelijk en on voorwaardelijk 1% jr intrekken van het rijbewijs. Hij had in Boskoop een botsing veroorzaakt. De rechter volstond met opleggen van twee weken gevangenisstraf, en intrekking van het rijbewijs gedu rende een Jaar en negen maanden. LEIDEN De elfde Leidato-huis- houdbeurs besteedt veel aandacht aan „Die goeie ouwe tijd". De orga nisatoren betrekken niet alleen de ouderen daarin middels de show maar ook de Jongeren. In de Oroenoordhal worden de finales ge houden van ouderwetse kinderspe len, waarvan de voorronden zijn ge speeld in de zeven Leidse clubhui- Gistermiddag werd er in passen de kleding gespeeld met diabolo's, waarbij als bijzonderheid wordt aangetekend, dat deze authentieke speelwerktuigen niet meer aanwezig zijn. Op de foto (Jan Holvast) is de jeugd er ingespannen mee bezig. Ook werden gistermiddag op de Leidato de prijzen uitgereikt aan de winnaars van de Fasson knip- en plakwedstryd. Winnaars zijn: 4 tot en met 6 Jaar: 1. Wendy Montanus, 2. Marion Werkhoven, 3 Wilco van Eugen; 7 tot en met 10 Jaar: 1. T. Dou- wes. 2. P. Bouter, 3. Chris van As; 11 Jaar en ouder: 1. Hettie Len- sen; 2. Ineke Harland, 3. Kees Jan Bodijn. De bijna 200 werkstukken worden op de Leidato geëxposeerd. voering na overleg met zijn advo caat. Het touwtrekken om het kind tussen de beide echtelieden leidde enkele weken geleden ook al tot een "ontvoering". Slangenbezweerster Annelies nam toen met geweld, door drie man geholpen, het kind af van haar schoonzusje Margaret, die even een wandelingetje met Bjoern maakte. ZOETERWOUDE De Hoge B.M. te 's- Gravenhage de Rijndijkers kunnen zich gelukkig ste met een bedrag van f. prijzen: de voetgangerstunnel nabij daarop volgend n.v. P. Verme de Rijnegommerstraat is inmiddels aanbesteed. In het bestek is even eens opgenomen de demping van dr door de bewoners van de Rijnegom merstraat zo gehate sloot. Hierdoor zal de rattenplaag worden opgelost. Van de 19 inschrijvers was de N VOORSCHOTEN De Kims- hoeve in Voorschoten wordt geres taureerd. De kosten hiervoor bedra gen f 42.200,-. Hiermede is een ein de gekomen aan een tweejarig be raad over dit jeugdhuis. De Kimshoeve aan de Lord Baden Powellweg is een oude boerderij zon der historische waarde. In 1957 werd deze boerderij vrij provisorisch ge schikt gemaakt als huisvesting voor de padvindersjeugd. Uiterlijk is het. een aardig gebouw, dat in 1957 door de commissaris van de koningin, mr. J. Klaasesz, geopend werd. Mede omdat met vrij beperkte middelen de boerderij als Jeugdhuis werd omgevormd, zijn er thans vele klachten. De Kimshoeve heeft steeds met wateroverlast te kampen, omdat de boerderij laag gelegen is en pre cies op de grens van het opgehoogde Vlietwijk I en het niet opgehoogde Vlietwijk II staat. De voorzieningen welke thans aan gebracht worden zijn o.a. toiletten, en de restauratie van de dakbedek king. De Kimshoeve wordt gebruikt door drie groepen van de Nederlandse Padvindersvereniging en de meisjes- padvindersgroep „Duivenvoorde". LEIDEN De huis-aan-huis en straatcollecte ten bate van het Ko ningin Wilhelminafonds (kankerbe strijding) heeft in Leiden ruirr f. 21.195 opgebracht. LEIDEN Veel vertedering wekten de piepjonge mannequins die gisteravond de collectie van kindermodehuis Vlasveld showden. Veel ontzettend leuke stoeipakken van Barbara Farber; oersterk, lekker warm en peperduur. Fleurige jurkjes en overgooiertjes van Hygia en praktische, aantrekkelijke jon- genskleding van Tiveka. De moeders die de modeshow in Nieuw-Minerva in grote getalen kwamen bekijken, deden goeie ideëen op voor de kleding van hun spruiten. (Foto Jan Holvast) Hoofddorp voor f 93.200 en Schouls te Leiden met f. Hoogste inschrijver was Gebr Hees te Utrecht. Met enige bewoners moet qo overeenstemming worden b< Hopelijk zal dit spoedig tot eet de oplossing komen. De voorbereidingen van dit zullen plaats vinden nabij de rio verings installatie aan de Ni straat, waar o.m. met een j* ding voorzieningen moeten getroffen i.v -^e demping vi Rij negommersloot. De bewoners aan de Hoge dijk zullen van deze voorbert de werkzaamheden weinig of bemerken. donderdag Stadhuis (kamer 204) Ope commissievergadering Volkshulsf en openbare weken 5 uui Kantine Adlerf abrieken (R straat 20) Contactavond „De vriend" 8 uur nam. Bevrijdingskerk (bovenzaal) j afd. Zuid-west Opening seize uur nam. Morsweg 10 Werkgroep ten 8 uur nam. Morsweg 10 Werkgroep wonej uur nam. Stadhuis Spreekuur sociale n 68 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit voor j dlcapten 25 uur nam. Titus Brandsmalaan 76 "De boot" Clubhuiswerk handenarbw Zoetërwoudseslngel 21 (Huize Ji Bandrecorderdienst Wlm Malgd uur nam. Morsweg 10 Spreekuur AdvS Binnenstad 810 uur nam. 't Praethuys (VrouwenkerkkoM 9) Spr. drs. Harry Lockef eer] persconcentratie 8 uur nam. i VRIJDAG Kreatlef Sentrum (Breestraat Disco-avond en open Clnéclub 9 1 uur 's nachts Breestraat 19 Sociëteit Tw (voor kamerbewoners en alleeo( den) 912 uur nam. Leiderdorp (Fred. HendrikpUu 25) Gespreksavond Baha'i 8.15 nam. Koningskerk Ruilclub 7.30—11 nam. Oegstgeest (Geversstraat 65) telt voor kamerbweoners en t staanden 8 uur nam. Morsweg 10 Spreekuur Advh binnenstad 25 uur nam. Het Mierennest (Mo re weg 89 verlassen 8 uur nam. Zulderkerk NCVB, afdeling Cei 8 uur nam. Apothekers De avond-, nacht, en zondags wordt waargenomen door apotheel West. Brahmslaan 20. Van Smallenburg, Loevesteljn 6 Leldi en apotheek Oegstgeest Wilhel park 8. ïOS-dienst SOS-Telefonische Hulpdienst (01710)—25202 Voor alle die Ui iljkbeden verkereD bereik baai werkdae van acht uur nm tol uur vm doorlopend In Pet weeki d wa van vrfldag acht uui O.0 muandae acht uur vxn Release Hulpverleningsdienst Release: we Rijn 20a tel 24555 Maandag vrijdag 2022 uur; dinsdag t/m derdap ook 1618 uur. Gezinsverzorging singel 8 tel Wetswinkeltje Juridisch adviesbureau voor rechtskundige bijstand. Adres Leids Volkshuls, Apothf dijk 33. Openingstijden: dagelljki 10 uur voorm. tot 1 uur nam. (b ve maandag) en donderdagavond 79 uur. Dienstencentrum voor Oö-plussers Algemene informaties (910 Noordeindspleln 2B, Tel. 40483. I kwartier. Wijklnformatle 910 i clubs hulpdienst. DIJkstraat 2a 49698. Binnenstad Wijklnformatle 10 uur); clubs, hulpdienst, Gerecl Tel. 43503. De Kooi WIJkinformal 10 uur); clubs, hulpdiènst Drifte 49a Tel. 49726. Zeeheldonwljk Dl telefoonnummers (910 uur): 43078, 30897, 20176. Meerburg Dl telefoonnummers (910 uur); 8 34639. 23231, 20788, 44256, 41796. "Ot en Sien' 'is een cfrèche voor ouders, schreven we onlangs over deze opvang voor kinderen i het Releasegebouw aan de Nieuwe Rijn. Dat betekent, dat naast drie vaste krachten, ouders 6 helpende hand bieden. Dat blijkt goed te gaan. De crèche is gegroeid en nu verplaatst nat het clubhuis "In de Vroolycke Arke" in de Pieterskerkchoorsteeg. Op de foto Jan Holvast) et> beeld van de nieuwe behuizing.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 2