mdervoed <c Twente an start a Tiflis WIELERPLOEG FAALT odotex dry tijdelijk van 425 voor slechts 3.25 A anti-transpiratie spray uhj.IIU JSSISCH ETEN TAST DE CONDITIE AAN Sporttoto Jubileumconcours Rotterdam voor een deel de mist in GOEDE ZEGE VAN GOODWILL OP DUINDIGT VsnpV spray PERDAG 14 SEPTEMBER 1972 FLIS Met lege magen, maar niet met helemaal lege jen is FC Twente uit Tiflis vertrokken. De ploeg die niet t kunnen wennen aan het Russische eten kwam ver onder normale conditie in het veld tegsn Dynamo Tiflis. Het ntse elftal bezat geen kracht, geen snelheid en geen in- itie. et lood in de schoenen moest op een bar zwaar veld het dag vóór de wedstrijd verschrikkelijk geregend Dy- worden bestreden. Twente kon dat niet afdoende, toch (de schade beperkt tot een nederlaag met 2—3. Dat is een -aardbaar uitgangspunt voor de thuiswedstrijd in het 'A-bekertoernooi over twee weken. mo Tiflis is namelijk geen won- 'ijtfg. Twente zou, mits in uor- vorm spelend, reeds in de twintig minuten de Georgiéis averbrugbare achterstand heb- [fflet. Nu kregen zij een doel- in de zesde minuut, van Jeu- De sohoten die in het volgende ier nog kwamen, kon Twente gebruiken doordat de aanslui- a&nvai en middenveld moeizaam plaatsvond. Theo ilafcz en Kick van der Vall a wel de verdediging van Dy- open met goede passes en Re- n de Kerkhof flitste op rechts herhaaldelijk langs de oude Isjoeasvili, maar de mensen die ferk hadden moeten voltooien 'b de kracht op de plekken te waar geoogst kon worden. Het mvelc: van Twente stond stil. Kanden die Kick van der Vail jerde te overbruggen bleven ren- omdat de goede wil niet ge- sgd werd door kracht. De te- iader ontdekte het. De Geov- raren angstig begonnen. Zeifs feen veld had de ploeg vrees PC Twente. Er werd ook door chaotisch gereageerd. Op het snveld was de opbouw uiterst iohtig en in de voorhoede bleef elkaar de bal toeschuiven om- Hpiani, Koetsajev en Givi No- et de moed hadden een fout te in een riskante solo, met een fd schot of een verre pass. rap onvolkomenheden drukten de veilig weg na de zesde at, coen er een achterstand op coreoord was gekomen. Jeuring rde een hoekschop uit een ie uittrap van Schrijvers. Phal- nam de corner en de Georgiërs, geschrokken van de het mid- overbruggende trap van jvers, vergaten Jeuring te dek- Twente juichte na die schit- ie kopstoot. Twente had na dit imt de kans de marge te ver- a, maar de Kracht ontbrak otn eorgiërs toen al te verslaan. De nde Twentse machine aanvaar- et blijdschap de omstandigheid )ynamo helemaal niet uit was iliksemaanvallen. Twente ging met de verüagingsacties en ver- te daarmee de kansen van zijn stander. stimulans van de voorsprong, bet voor de wedstrijd al diep etaste Twente op de been had iden, verdween na iets meer dan ig minuten. De Griekse scheids- er Papavasilou reageerde niet et appel van zijn grensrechter, al kon daardoor verder gaan. voorzet kwam terecht in het andsland. De wat fellere Geor- bemachtigden de bal en via de uiige rechtsbuiten Koetsjajev Givi Nodia, ondanks wanhopige pogingen van Schrijvers en Drost, de balin het doel frommelen. De gelijkmaker, die net zo fortuin lijk was als de Twentse openings treffer, demoraliseerde de Neder landse ploeg nog meer. Het ritme werd verstoord, doordat de verlich ting uitviel en de strijd enige tijd moest worden onderbroken. Twente met slechts Drost als overtuigend ingrijpend verdediger, stond op het punt om door de knieën te gaan. Dynamo miste echter het killersin- stinct toe te slaan, een gelegenheid die er zeker was, gezien de magere prestaties van De Vries. Achterberg. Willy van der Kerkhof, Oranen en Van Iersel. Passief De passieve verdedigers de over al aanwezige en zeer attente Drost kon 3iet én zijn mannen oppeppen én alle gaten stoppen lieten Givi Nodia ruimte voor een solo in het strafschopgebied. De kwieke interna tional greep die gelegenheid om Schrijvers met een fraai sohot te passeren (2-1). Twente wankelde, maar bleef over eind, doordat Dynamo niet de durt had de duimschroeven aam te draai en. De ploeg ging door het fluwelen acties, nam het middenveld spelen derwijs, maar viel stil in de buur* van het strafschopgebied. Het duel. voor 17.000 toeschouwers uiterst vriendschappelijk gespeeld, zakte weg tot het niveau van een oefenwed strijd tussen een krachteloos elftal (Twente) en een twijfelende ploeg (Dynamo). Spitz Kohn, die in de rust Willy van der Kerkhof al door Notten had vervangen, probeerde door het ia- zetten van Huve meer kracht in de ploeg te brengen. Voor hem week Theo Pahlplatz, die volledig was uit gespeeld. De international had, mede door een opgelopen verkoudheid, to taal geen lucht meer. De derde treffer van Dynamo was niettemin niet te voorkomen. Na een slechte kopbal van v. Iersel, schoot Levan Nodia, die Koetsajev had ver vangen, de bal laag voor doel en Kipiani prikte hem in het net. De vooruitzichten voor Twente wa ren, met nog een kwaa-tier te spelen erg somber in deze trage, nauwelijks boeiende wedstrijd. De gevreesd® stormactie van Dynamo bleef echte» achterwege. Twente kwam daaren tegen terug en er werd zelfs nog een tweede doelpunt geboren ook op links ontnam René van der Kerkhof Dsodsjoeasjvili de bal op de doellijn en schoot uiteen kansloze hoek. Tot geluk van Twente sprong de bal, achter de uit positie gespeelde doel man om, van de doelpaal naar Jan Jeuring, die van enkele meters raak- schoot: 2-3. De kopstoot waarmee Jam Jeuring FC Twente's eerste doelpunt scoorde. Voor spelers van Oranje minstens 60 mille DEN HAAG Het sectiebestuur Betaald Voetbal van de KNVB heeft de spelers van het Nederlandse elf tal een voorstel gedaan dat Inhoudt dat bij het bereiken van de eindron den van het wereldkampioenschap 1974 elke speler die in alle wedstrij den is uitgekomen een bedrag van 60.000 a 65.000 wordt gegarandeerd. Het bedrag is als volgt opgebouwd: 20.000 gulden aan wedstrijdpremies, 20.000 gulden aan extra premies en 20.000 a 25.000 gulden aan reclame opbrengsten. Spelers die niet voor alle wed strijden worden geselecteerd krijgen een evenredig bedrag, berekend naar rato van het aantal ontmoetingen waarvoor zij zijn uitgenodigd. In dit verband wordt geen verschil ge maakt tussen een reserve en een speler die werkelijk in actie is ge weest. DEN HAAG De uitslag van sporttoto no 5 (10 september) luidt: le prijs fl. 149.521,94, 13 winnaars, die elk bruto f 11.504,- ontvangen 2e prijs fl. 149.521,93 408 winnaars, die elk f366.45 ontvangen 3e prijs is f 149.521.93 4.066 winnaars, die elk f 36,75 ontvangen. ROTTERDAM Een maand hadden met ook de military en de geleden had men het helemaal I ?re^u!1.rp^arden- "Goed"' zei men m Rotterdam, „breng al die paar den maar mee naar Rotterdam, wij voor elkaar met het 25ste Rotter damse concours hippiqu:, officiële revanche van de Olympische Spe len met deelname van vrijwel al le grote ruiters en vooral een ge weldige landen wedstrijd met de 8 beste landen ter wereld. Eén maand later, woensdag 13 september. Aan de eerste wed strijden nemen maar een paar ruiters deel, de anderen zijn nog onderweg van München naar Ne derland. En wat de organisatoren vooral triest stemt, vijf landen zeiden af voor de landen wedstrij den. waarvan enkele pas dinsdag middag. Blijven over voor dit evenement Olympisch kampioen West-Duits- lamd, Engeland, dat op het laatst de bronzen medaille verspeelde en België en Nederland. Mis schien is er dan nog een équipe te vormen van wat andere bui tenlanders zoals twee Chilenen, een Boliviaan en een Zweedse. Door Ria Racké Voor de organisatoren van dit 25e CHIO is dit alles een grote ontgoo cheling, alles leek rond, toch is de secretaris de heer Choufour nog naar München gegaan om alles nog eens te bevestigen en dan plotseling die afschrijvingen. Het begon al met de Fransen en Italianen, die niet meer antwoord den op brieven en die al in Mün chen lieten weten maar niet naar Rotterdam te komen. Maar goed, nog was er niets aan de hand. Met de Canadezen, de Argentijnen, de Chilenen, de Mexicanen en de Po len werd alles vast afgesproken. Van deze landen vielen eerst de Mexicanen af, omdat ze de gehuur de Duitse paarden niet mee konden nemen naar Rotterdam. Toen hadden de Canadezen moei- betalen de verblijfkosten, als jullie dan die charter een week verschui ven". Men hoorde niets meer. De Argentijnen zouden hun paar den met een boot terugsturen en die boot deed Rotterdam niet aan. „Regelen wij wel", zei men hier. „wij zorgen dat er een andere boot wezig was. Harry Wouters eerste i terdamse Jockeyclub werd een over- zege was desondanks een feit en hij winning voor wereldkampioen David versloeg toch in de barrage niet de 1 Broome met Black Watch. minsten. Alwin Schokemohle met The Robber, Harvey Smith met Volvo en Jan Maathuis met Dol man. Te snel De Prijs voor de amazones werd ui teraard gewonnen door de züveren winnares van München Ann Moore, die met een vreemd paard toch de Nederlandse amazones en de Zweedse mejuffrouw Gervais te snel af was. Ook Ann Moore maakte na komt". Óndanks de getekende in-I ®e!ijk maar haar schrijfformulieren, geen Argentij-j ^d was Ye de^es, nen. De Chilenen bleven om weer Het eerste onderdeel van dit jubl- i een interessante krachtmeting wor- andere redenen weg, maar stuurden leumconcours de Prijs van de Rot- den. dan toch nog twee man, terwijl van de Polen dinsdagmiddag een tele gram werd ontvangen, dat ze geen toestemming kregen om nog langer weg te blijven. Ondanks het gemis van een aantal ruiters kan dit 25ste Rotterdams concours hippique toch interessante gebeurtenissen te zien geven. De confrontatie tussen de Engelse en Duitse ruiters die wel en niet aaD de Olympische Spelen hebben mee gedaan en de Nederlandse ruiters die nog eens willen bewyzen. dat we wel degelijk naar München hadden gemoeten. Nu Harry Wouters met Salerno langzaam maar zeker naar de internationale top gaat klimmen en Johan Heins weer de beschik king heeft over Grandioso kan dat Lenen Dat waren dan de perikelen van dit Jubileumconcours, dat zo schitterend voor elkaar leek. Woensdagmiddag begonnen toch de wedstrijden met maar weinig deelnemers, omdat ook de Duitsers en Engelsen nog niet waren gearrriveerd. Dat wil zeggen, ruiters waren er wel, maar de paar den nog niet. Dat gaf overigens achter de schermen nog grote hila riteit, want de Engelsen hadden wel de beschikking over een aantal paarden die rechtstreeks uit Enge land waren gekomen, maar de za dels en de laarzen zaten in de wa gens die uit München arriveerden. Gevolg was dat de Engelse ruiters het met één paar laarzen moesten doen. Wie gereden had moest snel zijn laarzen weer aan de volgende beschikbaar stellen. Ook reed men op eikaars paarden. De Nederlandse ruiters hadden van dit alles uiteraard geen last. Die waren al lang weer blij, dat hun startverbod was opgeheven en ze hier ook nog wat prijsjes konden weghalen. Dat deed Harry Wouters van den Oudenweyer dan woens dagmiddag ook onmiddellijk. Met Salerno, zijn beste paard, werd hij winaar van de Grote Prijs van de Rijm een concours, dat oor spronkelijk de eerste kwalificatie wedstrijd zou zijn voor de Grote Prijs van Europa zondagmiddag. Men zag hier vanaf omdat een lijkheden omdat ze een charter I groot aantal ruiters nog niet aan- 'n ploegentijdrit van Toekomstronde ERLIN-PLAGE „We hebben gewoon niet hard genoeg den", was de vaste overtuiging van Fedor den Hertog na keurstellende vierde plaats van de Nederlandse ploeg in de lingstijdrit van de Ronde van de Toekomst. Nederland, ge- de prestaties in München in de ploegentijdrit, sterk favo- om op de eerste dag van de Toekomstronde zowel in het genklassement als in de individuele rangschikking het heft anden te nemen, had gefaald. De verklaring van Den Her was te simpel. ts Schür kwam dichter bij de fteid: „Het krachtsverschil hin de ploeg was te groot. Jacob en, Cees van Dongen en ook hebben een paar maal moeten 'aan bij het kop doen. En dan 'n afstand van iets meer dan lometer te kort om de zaak nog ?elen. Dan is de overgang te De Groninger druipend van 'weet, was een van de coureurs *st, door wiens toedoen 'n paar I oen breuk in de groep was ont- Ploegleider Joop Midde lde dat niet ronduit beamen, concludeerde slechts: „Er zat niet voldoende tred in. Misschien 's de reis toch te vermoeiend geweest". De grote winnaar van deze ploe gentijdrit op een parcours van 81, km dat twee keer gereden moest wor den, was de Franse A-ploeg, die met een winst van 4 seconden op Italië 6 seconden op Zwitserland en 9 se conden op Nederland het snelst rond ging. Daarom ging de eerste gele trui van deze ronde ook om de schou ders van een fransman: de 23-jarige Picardier Claude Tollet, dit Jaar ze vende in de vredeskoers. Hij voerde de Franse A-ploeg over de streep en dat betekende, dat hij vandaag in de etappe naar Niort het erekleed moest verdedigen. Alles geven De nederlaag van de Nederlanders want zo werd het resultaat van de tijdrit algemeen opgenomen had zich halverwege nog niet duide lijk afgetekend. Den Hertog had na een proefronde zijn makkers ei op gewezen hoe ze tot winst kon den komen: „Als Je wil winnen dan moet Je tegen de wind in op dat hob belige stuk alles durven geven". Ei zat nog van alles in na de eerste 8,1 km. Weliswaar waren de man nen van Middelink een seconde lang zamer dan de Italianen en de Fran se A-ploeg, maar de Azurrl hadden een belangrijk matiger tweede ron de gereden,en op Frankrijk rekendo na de matige prestaties in Mün chen niemand. Wellicht had Midde link gelijk toen hij opmerkte, dat die non-stop trein- en autoreis van de Nederlanders te zwaar was ge weest. Want opmerkelijk was toch wel, dat de eerste drie plaatsen uit eindelijk terecht kwamen bij de ploe gen, die heel vroeg in Merlin Plage aangekomen waren. De Italianen en Fransen waren daar zondag al aan t trainen geweest, de Zwitsers maar weliswaar pas maandag in de loop van de dag aangekomen maar had den honderden kilometers van de reis op de fiets afgelegd. De resultaten van de tweede ron de spraken boekdelen. Nederland verloor toen ten opzichte van de Fransen, de Italianen, die zich dapper door het voor hen ongun stige koude weer heen sloegen en do Zwitsers te veel. De eindspurt van Cees Priem, die er op aasde om de gele trui om de scnouders te krijgen, haalde niets uit. Zijn moeite was te vergeefs. 1. Frankrijk 1 uur 23 min. 18,8 sec. 2. Italië 1.23.35.2, 3. Zwitser land 1.23.40.8, 4. Nederland 1.23.54.4., 5. Gr. Brittannië 1.24.59.6, 6. Peugeot blauw 1.25.1P.2, 7. Frankrijk B 1.25.55.0, 8. Peugeot rood 1.25.58.0, 9. Frankrijk West 1.26.17.6, 10. TsJ. Slow 1.26.26.0. WASSENAAR Het hoofdnummer van de gisteren op Duindigt gehou den koersen werd een goede zege voor de door leerling Frans Ladrak gestuurde Goodwill, die van start af de kop nam. In de gunstige railing- positie bleef hij steeds de meerdere van zijn achtervolgers, aangevoerd door Don Camillo en Caplan Double K. De slotaanval van Daimler gaf deze met klein verschil de tweede Bij de tweejarigen zegevierde Jan van Dooyeweerd met Lonely Star. Loena, die voortdurend goede strijd leverde, werd uitstekende tweede vóór Lu Hadie. In de Utrecht-prijs deed Dorua Oudshoorn met Klif Areta zijn uiter ste best de steeds leidende Kitty Gre- gor n (Vergay) te kloppen, maar Kitty hield stand en won in 1.28.3 km-tijd. Kermita B werd derde. De amateurkoers werd gewonnen door Willemse Jr., met Impuls W. UITSLAGEN meyer) (1.28.2), 2. Kld Aster. 3. Ka poer du Bols. Toto w. 2.70, pl. 3.20, 2.60, 1.80, kop. 18.30, trio 143.20. Limburg-prijs: 1. Lonely Star (J. van Dooyeweerd) (1.33.3), 2. Loena, 3. Lu Hadie. Toto w. 3.20, pl. 3.50, 5.50. kop, 38.80. Grandeur-prijs, le afd.: 1. Christiane (J. Webb), 2. Heros. 3. Sans Cesse. Toto w. 8.80. pl. 1.40. 1.10, 1.20, kop. 18.80, trio 100.60. (1.25.4), w. 4.60. pl. 2.20, 1.30, 1.80, kop. 6.80, trio 48.90. Holland-prijs: 1. Inca (P. Smit) (1.28.1), 2. Iron, 3. Impie Hanover. To to w. 2.80, pl. 2.-, 1.40, 2.50. kop. 4.90. kop. 9.40, trio Overijssel-prijs: 1. Kld D (H. Pol) (1.29.2). 2. Kastal ides J. 3. Kees Ver kerk. Toto w. 2.30. pl. 1.50. 1.90, kop. 3.50. .nd (E. van Dijk), tine Rose. Toto w. 4.20, pl. 2.20, 2.50, 6.10, kop. 12.50, trio 469.10. Groningen-prijs: 1. Impuls W (H. Willemse) (1.26.9). 2. Jacojoke N. 3. Ivan Braun. Toto w. 2.-, pl. 1.80, 3.30, kop. 10.70. Totalisatoromzet f239.253,-. ADVERTENTIE Odorex dry voorkomt overdadige transpiratie. Even in de oksel spuiten en u blijft de hele dag heerlijk droog en fris. Maak er nu voordelig kennis mee.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 13