ft innende ulo's is nu GRATIS VAREN IN UW EIGEN BOOT ALLEMAAL GRATIS Jachthaven Haarsma HBS-EXAMEN 1S)1TERDAG 9 SEPTEMBER 1972 LEIDEN KLOKKEN Friese Staart en Stoeltjes, Zaanse- en Sail anders. Echte antieke Franse en Comtoise klokken, enz. Uw specialist met vak-service v. d. Water Haarlemmerstr. 181 - Lelden L Binnensteden van Leiden en Alphen onder de loep Jachthaven Haarsma verwacht nog een mooie nazomer en daarvan kunt u aldus profiteren: U koopt een boot bij ons (keus genoeg) 29 typen vanaf f395,—tot f50.000,— dan zorgen wij voor: «J de verzekering (All risk) van uw boot een ligplaats gedurende deze zomer de winterberging van uw boot. U kunt nu varen tot de laatste mooie dag van dit seizoen en op de eerste mooie dag van het volgende seizoen zit u al op het water. Padoxlaan 22 (naast spoorweg) Warmond, tel. (01711) 2464 LEIDEN Aan de Rembrandt- scholengemeenschap zijn alsnog ge slaagd voor het hbs-examen-a: H Bakker A. Drukker, R. A. S. D. Ef- fert Leiden, P. J. Kekerix NoordwiJ- kerhouit, F. M. v. Lienden, W. P. A. MartiJn, Leiden H. P. Nijhoff Ha- zerswoude/Rijndijk, J. E. v. Otter- loo Zoeterwoude, M. v. Rossen Lel den, J. Sinke Voorschoten, P. Teske Leiden, T. M. Yap Leiderdorp. Voor het b-examen slaagden: J C. Baas Bodegraven, K. K. Ger- brands Oegstgeest, H. Petiet, P. v. d. Pot Leiden, K. W. Wijnstra Leider dorp. ATLETIEK De Westduitse at leet Manfred Ommer. nationaal kam pioen op de 100 en 200 meter sprint, neemt niet langer deel aan de Olym pische Spelen. Een woordvoerder van de Westduitse Atletlekbond (DLV) verklaarde gistermiddag dat Ommer na de afschuwelijke gebeurtenissen van dinsdag niet meer aan de start wil komen. LEIDEN "De centrumfunctie van Leiden stamt uit de "goeie ouwe tijd". Deze centrumfunctie zal echter telkens weer veroverd moeten worden. Een streven waarbij de middenstand ons, me de door deze Leidato, blijkt te steunen. Door de belangen van zichzelf te dienen, laat de mid denstand op deze wijze ook aan de regio zien, dat Leiden een le vende stad is." Filosoferend over "de goeie ouwe tijd", motto van de extra-tentoonstelling ln de Leidato, en wat paralellen trek kende tussen de positie van de gemeente Leiden en die van de Leldse middenstand, opende bur gemeester Vis gisteravond in de zaal "De grote Pers" van de La kenhal de elfde Leidato. De winnende Alphense foto (f 75), ingezonden door J. van Zonneveld, Wilgenlaan 5 in Alphen aan den Rijn. Dat was de moeite waard. Naast het zeer gevarieerde, in vergelijking met verleden jaar weer uitgebreide arsenaal artikelen, was vooral de houten bijhal waarin de inmiddels veelbesproken expositie „Die goeie >uwe tijd?", die grote „trekker" is. Met veel belangstelling volgden de gasten, onder wie zich maar liefst acht burgemeesters bevonden, de verrichtingen van de man die flessen drank capsuleerde met een draadje, bekeken zij de oude huisjes, die met medewerking van de Lakenhal ook van binnen in de stijl van de „goeie ouwe tijd" zijn ingericht, en de be drijfjes: de bakkerij, de slagerij, het roemruchte snoepwinkeltje uit groot moeders tijd, de melkhandel en de distilleerderij, die helaas nog niet gedemonstreerd kon worden, omdat er tijdens het vervoer van de appa ratuur een lekkage bleek opgetreden. Voor het publiek aardig zijn ook de oude automobielen in de hal, compleet met poppen die gehuld zijn ln 18de-eeuv.se kledij, en de leger wagens, soms „voortgetrokken" door een uit het Legermuseum geleend paard. Een sfeervol geheel. Vooral bij avond eveneens zeer sfeervol is het plantsoentje, dat tus sen deze houten bijhal en de Groen- oordhal is tiangelegd door <Je Plant soenendienst. In dit plantsoentje staat ook een gedeelte van de sinds vorig jaar aanmerkelijk uitgebreide voorraad boten. Dat alles, plus natuurlijk de huls- houdshow zelf, maakt de Leidato voor de ruim 70.000 bezoekers die het Leidato-comité dit jaar ver wacht, een aantrekkelijke tentoon stelling. Oud-Leiden, ingezonden door P. Eradus, Ketelboetersteeg 7a in Leiden. Prijs van f 50. Geloof. Hoop en Liefde, ingezonden door C. van Dam, Steenstraat 47 in Leiden. Prijs van f 25. Pi o en contra Wereldraad Studenten op Oude Varkensmarkt, ingezonden door W. A. Wendt, Leuvenstraat 48 in Leiden. Prijs van f 25. De winnende foto (f 100), die inzender H. T. Wijsman, Den Tollstraat 2 in Koudekerk aan den Rijn, als motto meegaf: „Je wacht en wacht. Toch moet je verder. Je vervoer is weer veel te laat. En die fiets staat op slot, verd. Gemaakt op het Stationsplein in Leiden. De eerste burger van Leiden had voordat hij de opening verrichtte (voor de vele bekende Leldse politici, zakenlui en andere belangstel lenden het startsein om zion te gaan wijden I aan het voortreffelijke, door de chef kok van de Stadsgehoorzaal M. van Hemert samengestelde koud buffet) een „frisse neus" gehaald in een antiek open rijtuig, waarmee hfj een tamelijk opzienbarende toer door de stad had gemaakt in een antiek open rijtuig, waarmee hij een tame lijk opzienbarende toer door de stad had gemaakt, zoals hij zelf vertelde. Na het koud buffet kon het gezel schap als eerste groep Leidenaars de Leidato bekijken. Fontein op Vismarkt, ingezonden door P. J. de Water, Fagelstraat 5 in Leiden. Prijs van f 25. Ds. C. F. Beyers Naudé, directeur van het Christelijk Instituut voor Zuidelijk Afrika, heeft zeer positief gereageerd op de maatregelen die de Wereldraad van Kerken heeft Inge nomen met betrekking tot de econo mische boycot van zijn land. Ds. Beyers Naudé, een blanke, die zich met zijn instituut &1 Jaren ver zet tegen de apartheidspolitiek in zijn land, had tot nu toe steeds laten we ten dat hij tegen het plan tot boycot was. Hij wilde liever een gericht in vesteringsbeleid. Nu echter zei hij„Het belang van deze beslissing ligt niet in zijn on middellijk effect maar in zijn invloed op de houding van de rest van de wereld Jegens Zuid-Afrika op lange termijn". Men kan concluderen, aldus ds. Beyers Naudé, dat de „wereld kerk" en ook de sport iedere vorm van apartheid en discriminatie op grond van huidskleur verwerpen. In tegenstelling tot Beyers Naudé heeft de president van de Methodis- tenkerk In Zuid-Afrika, dr. Alex Bo- raine, afwijzend gereageerd. „Het zou positiever zijn geweest als de Wereld raad een campagne onder de inves teerders in Zuid-Afrika was gaan voeren om him zwarte werknemers een beter deel te geven en een groter aandeel in de winst." HU betreurt de beslissing, maar voegt er aan toe, „dat er echter wel kennis dient te worden genomen van het goede dat de We reldraad bezig ls te doen in de be strijding van het racisme over ds hele wereld." Doorkijkje naar Hoog landse kerk, ingezonden door Rik J oosten (12), Zoeter- woudsesingel 4 in Leiden. Jeugdprijs van f 50. Raadhuis in Alphen, ingezonden door Ar- noud Hinfelaar (11), Korenbloemweg 6 in Alphen aam, den Rijn. Jeugdprijs van f 25. LEIDEN/ALPHEN AAN DEN RIJN Velen hebben ingehaakt en hon derden foto's ingezonden met de binnensteden van Leiden en Alphen a. d. Rijn als onderwerp. De jury, bestaande uit onze redacteur Pieter Taffijn en Hans Melkert en onze fo- togralen Wim Dijkman en Jan Hub- bers, heeft veel moeite gehad om de tien prijswinnende foto's uit te zoe ken. De hoofdprijs is toegekend aan een foto, die naar de mening van de Jury origineel is en een goed beeld geeft. De eerste prijs voor Leiden is een gave avondfoto, voor Alphen een fijn beeld van de ingang van de openbare bibliotheek met de muren van de oude Rijnbrug als décor. Over de uitslag kan niet worden gecorrespondeerd. De winnaars krij gen hun prijs thuis. De tien prijs winnende foto's zullen binnenkort worden geëxposeerd op de binnen stadsexpositie in het stadhuis, te be zichtigen op woensdagmiddag en don derdagavond. De winnaars krijgen daarna hun foto terug. De overige inzenders, die een ge frankeerde enveloppe bijsloten, krij gen hun inzending retour. Andere inzenders kunnen op het bureau van het Leidsch Dagblad in Leiden hun foto's terughalen. Een gaaf avondbeeld van mooi"Leiden, ingezonden door W. !?®]j Kwakernaak, Mozartstraat 149 in Leiden. Prijs van f 75.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 3