Rit door Nederland Prestatie 1: Prestatie 2: Prestatie 3: Prestatie 4: Mercedes-Benz bewijst dat zijn diesel klasse heeft! Klasse als geen ander. Op Een Mercedes Diesel is zuinig. Daar is hel een diesel voor. Maar hij presteert nog wel iels meer. Daar is het een Mercedes voor. Prestatierit van Mercedes Diesel Een Mercedes Diesel Is een zuinige wagen. Zo'n 2 cent aan brandstof kosten per kilometer mag toch bescheiden worden genoemd. Maar wat heet zuinigheid? Wat betekent zuinigheid alléén voor de man die elke maand duizenden kilometers maakt Dan gaan meer factoren meespelen. Zoals komfort, veiligheid en rijplezier. Zoals een hoge gemiddelde snelheid. Wij wilden in de harde werkelijkheid van het hedendaagse verkeer feiten verzamelen. Aan feiten hebt u immers meer dan aan beweringen? zo snel mogelijk (vanzelfsprekend met strikte inachtneming van de snelheids beperkingen). Na afloop van de rit werden van beide groepen de ge middelde prestaties vergeleken. Om dit te bereiken, reden 6 automobi- lir'én.een zelfde 775 km lang parcours door Nederland. Drie van hen- kregen opdracht om de Mercedes Diesel in een normaal tempo te rijden. De andere drie Het 775 km lange parcours. Met snel wegen, met binnen- en B-wegen. Met straten, pleinen en laantjes. Precies het werkelijke wegbeeld waarmee de gemiddelde veelrijder te maken krijgt. een Mercedes Diesel is zuinig Zoals verwacht, bleek de rit in alle 6 gevallen bijzonder zuinig te zijn gereden. De „langzame" rijders hebben op het hele traject hun tank zelfs niet één keer hoeven bijvullen. Er was door hen op het 775 km lange traject ongeveer 58 liter dieselolie verbruikt. Dat betekent een gemiddelde voor deze groep van 1 liter op 13,2 km. Ofwel éen fractie meer dan 1,6 cent per kilometer aan brandstof. een Mercedes Diesel is snel De „rustige" bestuurders bleken - in alle drukte van het huidige verkeer - nog altijd een gemiddelde snelheid te heb ben gehaald van 75 km/uur. De „snelle" rijders bereikten (met 2,25 cent per kilo meter aan brandstof) een gemiddelde snelheid van 87 km/uur. Een gemiddel de dat op dit parcours (zie kaartje) op zijn minst boven normaal ligt.* Is een benzinewagen sneller dan een diesel? Hetzelfde parcours werd ook gereden door een van de „snelle" rijders met een 2-liter benzinewagen. Alleen om de kruissnelheid te vergelijken. En dit was het resultaat: gemiddelde snel heid 87,5 km/u. een Mercedes Diesel is stil De motor van de Mercedes Diesel is een fluisterdiesel. Alleen Mercedes-Benz kent daarvan het geheim. Bij 120 km/u brengt de motor een geluidssterkte voort van 76 decibel. En dat is zelfs minder dan menige benzinewagen van die klasse bij die snelheid produceert De prestaties van de 6 rijders: „langzame" rijders „snelle" rijders algemeen gemiddelde gereden zuivere gemiddelde verbruikte gemiddeld brandstof afstand rijtijd snelheid brandstof verbruik kosten per km 760 km 9 u 38 m 81 km/u 111.1 heeft afkortingsweg moeten nemen vanwege wegversperring (Brandstofprijs 21,7 cent/liter incl. BTW volgens EVO 31.8.1972) 1,95 cent een Mercedes Diesel is comfortabel „De stoelen zitten perfect". „De carros serie is windstil". „Ik kan overal goed bij". „Je hoort de motor bijna niet". „Het lijkt wel een benzinemotor". „Ik had nóg wel driehonderd kilometer kunnen rij den". Ziedaar enkele saillante uitspra ken van de rijders over het komfort van de Mercedes Diesel. Het zijn allemaal factoren die ertoe bijdragen dat de be stuurder niet of zo min mogelijk ver moeid raakt. En dat wil wat zeggen bij het dagelijks rijden van lange trajecten: elke veelrijder zal het daarmee eens zijn. Kent één diesel met deze prestaties Kent u één diesel met zo'n motor? Een 35 jaar lange ervaring met dieselmotoren in personenwagens staat garant voor de oe degelijke constructie van de lluisterdiesel, die in de Mercedes Diesel ligt. (35 jaar ervarit haal je niet zo maar in!) Kent u één diesel met zo'n carrosserie De zwaardere dieselmotor kan niet straffeloos ingebouwd worden in een - qua construct vaak lichtere - carrosserie van een benzinewagen. De carrosserie van de Mercedes-Ber. Diesel is dezelfde als die van de modellen met zware, sterke 6-cilinder motoren. Daarin is t Mercedes-Benz Diesel uniek. Kent u één diesel met zo'n veiligheid? Actieve veiligheid: hij rijdt veilig. Immers de Mercedes-Benz Diesel heelt dezelfde gescheide wielophanging, wielgeleiding en wie/vering als zijn 6-cilinder broeders die goed zijn vol 200 km/u. Trouwens ook de passieve veiligheid is exact dezelfde. Ook daarin is de Mercedes Benz Diesel uniek. Kent u één diesel met zo'n levensduur? Een diesel moet lang mee gaan. Dat verhoogt nog eens zijn rentabiliteit. (Geen ander mei heeft zo'n indrukwekkend aantal diesels met meer dan 500.000 kilometer op de teller roti rijden als Mercedes). Kent u één diesel met zo'n hoge inruilwaarde Voor een goed onderhouden en schadevrije Mercedes Diesel krijgt u na 2 jaar en 80.000 kill meter nog altijd zo'n 12.000 gulden. Deze inruilwaarde ligt relatief hoger dan de inruilwaati van andere diesels. Dat zal elke bonafide handelaar in tweedehands auto's u bevestigen. Kent u één diesel met zo'n lage afschrijving De lange levensduur en de hoge inruilwaarde resulteren in bijzonder lage afschrijvingskost!! per kilometer. Imp. AGAM B.V., Reactorweg 25, Utrecht. Tel. 030 - 45191!

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 24