Vieuw bejaarden- gentrum: druppel gloeiende plaat Opheffingsuitverkoop Prof. Kollewijn overleden Al 1000 handtekeningen voor Het Post- BALLY Van der Willigenhof heeft bewoners Promoties LPKV HOUDT EXPOSITIE De Rijnklievers IP 0NDERDAG 7 SEPTEMBER 1972 [DEN Als in oktober de officiële opening wordt richt, dan draait het nieuwe bejaardencentrum ,,Van Willigenhof" al enige tijd op volle toeren. Deze week en begin gemaakt met de bewoning van het centrum ide Apollolaan in Leiden Zuid-West. Elke dag komen nieuwe mensen bij en de verwachting is dan ook, dat het eind van deze maand alle kamers en afzonderlijke :n bewoond zullen zijn. gebouw, waarvan de bovenste igen een prachtig uitzicht op Voorschoten en zelfs een van Zoeterwoude, bestaat uit 62 [en met een aparte ingang en ;r 90 kamers in het verpleeg- De woningen worden vrijwel luitend bewoond door echtparen, rijl van de kamers er ook nog acht als tweepersoons zijn in- tkt. „Van der Willigenhof" is ge- rd op een vrijzinnig protestam- basis, hetgeen echter niet wil Bii en dat anderen geen kans zou- maken om in het tehuis te wor- 1 opgenomen. Zo streng zal 't be- r, onder leiding van voorzitter L. ïan, niet te werk gaan. Natuur- zal men ernstige gevallen, die lere gedachten zijn toegedaan, Jeen plaatsje geven, i december/ januari '70-'71 werd begin gemaakt met de bouw. het zover was zijn er echter heel uren praten mee heengegaan, spronkelijk was het plan om in vrije sector te gaan bouwen. Dat i echter niet mogelijk, daarna i ti ukte een poging om bouwsub- te krijgen eveneens. Er bleef i nog maar één mogelijkheid krediet vragen bij de gemeen- riden. Het ging om een groot be- want de totale bouwkosten, in- de inrichting, bedragen zo'n miljoen gulden. Toch werd het verkregen, dankzij de welwil- Ie medewerking van de toeanmali- burgemeester Van der Willigen. agj rom ook was het verzinnen van een naam voor het centrum niet zo moeilijk: „Van der Willigenhof". Behalve over de reeds genoemde woonruimte beschikt de „Van der Willigenhof" over een grote recrea tiezaal, een biljartzaal met een bar, een aparte etage voor ziekenverple ging, een recreatiezaal voor het per soneel en een grote aula voor uit vaartdiensten. Daarnaast heeft el ke verdieping een eigen ruimte met wat tafeltjes en stoelen, een ver- pleegkamer en een gemeenschappe lijk balkon. De benedenverdieping van een van de vleugels van het gebouw is geheel voor het personeel bestemd. Dit gedeelte is geheel afgesloten van de rest van het gebouw. In totaal zul len ruim 20 personeelsleden hun werk vinden in de „Van der Willi- genhef". Directrice mevrouw Van Schayck is dik tevreden over het personeel. Mevrouw Van Schayck: „Het is wer kelijk fantastisch zoals dieze men sen werken. Het is hard aanpakken in deze periode. Maar niemand is te beroerd om iets te doen, wat eigen lek zijn werk niet is. En dat is na tuurlijk reusachtig". Zo is Leiden du weer een bejaardencentrum rijker. Maar helaas het lijkt nog steeds een druppel op de bekende gloeiende plaat want de „Vam der Willigenhof" kreeg in eerste instantiezonder ad verteren al aanvragen, die het toch niet geringe aanbod verre overtrof fen. Op de foto's <Jan Holvast) exte rieur en interieur. Voor GOUDEN Kwaliteits-Sieraden en de voordeligste prijzen. Blijft Uw adres Juwelier v. d. Water Haarlemmerstraat 181 Grote keuze en vak-service. LEIDEN H. M. Pinedo is aan de Leidse universiteit gepromoveerd tot doctor in de geneeskunde op proefschrift "Renovasculaire hyper- tensie". Promotor was prof. dr. J. de Graaf, hoogleraar in de in wendige geneeskunde met de bijzon dere opdracht van nierziekten. Dr. Pinedo is als hoofdassistent verbon den aan de afdeling nierziekten van het Academisch Ziekenhuis in Lei den. F. C. Hillen is gepromoveerd tot doctor in de geneeskunde op proef schrift "de invloed van l-hydroxy-3- amino-pyrrolidon-2 (ha-966) op het dopaminerge systeem in rafcteherse- nen. Promotor was prof. dr. E. I* Noach, hoogleraar in de toege paste farmacologie. Dr. Hillen is wetenschappelijk medewerker aan het farmacologisch laboratorium, van de universiteit. LEIDEN In het parochiehuis te Voorhout houdt de Leidse Pluim vee- en Konijnensportvereniging za terdag en zondag een tentoonstelling van konijnen, cavia's en sierduiven. In verband met de pseudo-vogel- pest moet de afdeling pluimvee dit maal verstek laten gaan. Tijdens deze tentoonstelling, die zaterdag avond van 8 tot 10 uur is geopend en zondag van 10 tot zes uur, wordt ook voorlichting gegeven over deze prachtige vorm van vrije tijdsbe steding en wordt propaganda ge maakt voor de Jeugdafdeling van de LPKV. Voor de jeugd wordt een gratis verloting gehouden. Schoenen. h&t kenmerk, nan, kwa-Citeii. wan Dalen Don.lcersice.ct zi Leiders LEIDEN In de ouderdom van 79 jaar is overleden prof. dr. R. D. Kollewijn, oud-hoogleraar aan de Rechtshogeschool te Djakarta en van 1938 tot 1955 hoogleraar aan de Leidse universiteit in het Indo nesisch burgerlijk- en conflictrecht. Prof. Kollewijn, die op 7 december 1892 te Amsterdam werd geboren, studeerde rechtswetenschappen aan de Amsterdamse universiteit, waar hij cum laude promoveerde op een proefschrift over het beginsel der openbare orde in het internationa le privaatrecht. In Leidén bereidde hij zich voor op de Indonesische dienst, wele studie hij bekroonde met een promotie tot doctor in de staatswetenschappen. Na zijn Leidse tijd vertrok prof. Kollewijn naar Indonesië, waar hij o.m. griffier van de Raad van Justitie te Semarang is geweest en nadien ambtenaar ter beschikking van de directeur van Justitie. In 1924 werd hij benoemd tot hoogleraar aan de rechtshoge school te Batavia voor 't onderwijs in de rechtswetenschap, het handels recht, het internationaal privaatrecht en het volkenrecht. In 1936 repatrieerde prof. Kolle wijn om in Groningen als opvolger van prof. mr. dr. I. B. Cohen de in leiding in het burgerlijk recht, het agrarisch recht en het burgerlijk procesrecht te onderwijzen. In 1938 werd prof. Kollewijn als opvolger van prof. mr. H. G. P. Duyfjes benoemd tot hoogleraar te Leiden voor het Ned. Indisch bur gerlijk recht, welke leeropdracht in 1953 werd omgezet in die voor Indo nesisch burgerlijk en conflictsreoht. Prof. Kollewijn, die in oktober 1955 om gezondheidsredenen met emeritaat ging, was Commandeur in de Orde van Oranje Nassau en ridder in de Orde van de Ned. Leeuw. De crematie van het stof- elijk overschot vond in stilte plaats. Dr. Bloembergen naar Leiden LEIDEN Dr. N. Bloembergen is benoemd tot buitengewoon hoogleraar in de wiskunde en natuurweten schappen aaan de Rijksuniversiteit. Hij zal les gaan geven in de theo retische natuurkunde. Bloembergen is hoogleraar aan de Harvard Univer sity in Cambridge (VS). Wegens fusie begint vandaag de totale opheffingsuitverkoop. KLEUREN T.V. - RADIO - PLATENSPELERS - COMBI MEUBELEN - HIFI SETS PORTABLE RADIO'S (méér dan 50% korting) STEREO BANDRECORDERS. ALLES MOET WEG VOOR EIND DEZER WAGNERPLEIN 1 LEIDEN TELEFOON 24054 „Af en toe gaan pa en moe, met ons naar de speeltuin toe" en die speeltuin was toen Posthof. Het was een verre voor loper ongeveer op dezelfde plaats van de huidige koffie- tent, waarover thans zo veel te doen is. De Rijnsburgerweg gaf toen nog een landelijke verbinding met Oegstgeest en de kuststrook. Een stoom trammetje zorgde in die tijd voor een railverbinding met de omgeving. Voorloper van het voor malige café-restaurant annex speeltuin voor een glaasje grenadine betaalde men toen tien cent „Posthof" was aan het einde van de vorige eeuw café „Bellevue". Omstreeks 1895 werd dit café overgenomen, kwam er een speeltuin en sprak men in het vervolg van Posthof. CASSETTES Grote keuze verzilverde geschenkartikelen De ruimste keuze in Pleei Edelstaal en Vlekvrij. Uw juwelier en Gero-deak v. d. Water Haarlemmerstraat 181, Leiden LEIDEN Het Pleidooi voor Post- hof (in de krant van vrijdag 25 au- j gustus) heeft een stroom van reac ties losgemaakt. Regelmatig nog verschijnen ingezonden brieven van lezers die begaan zijn met het „ge- barriceerde" lot van het Leidse kof fiehuis, nóg regelmatiger worden op het ogenblik handtekeningen ge plaatst op één van de vele lijsten die circuleren in de koffietent aan de Rijnsburgerweg en in de daarachter gelegen scholengemeenschap Tegen de duizend (1000) handte keningen al ondersteunen de actie die is ingeluid door een „actie-comi té," waarin een aantal scholieren èn I ds. Toornvliet zitting hebben. Onder het motto „Posthof moet bereikbaar blijven" (tea: opfrissing van het ge heugen: de Rijnsburgerweg wordt verbreed tot tweebaansweg met stop verbod waardoor het ook van auto mobilisten afhankelijke Posthof op de huidige plek volkomen geïsoleerd zou komen te liggen) wil het comité de lijsten aanbieden aan B. en W. v Leiden om aan te tonen voor hoeveel mensen de koffietent dan wel be reikbaar moet blijven. En dat zijn er heel wat, als wordt bedacht dat het eerder vermelde aantal namen het resultaat is van slechts enige dagen De actie gaat overigens buiten de Posthof-eigenaars om J. BRUMMER JUBILEERT LEIDEN Deze maand is het 25 jaar geleden, dat de heer J. Th. J. Brummer, bedrijfsleider van Peek en Coppenburg N.V. in Lei- j den in dienst is getreden Dit jubi- leum wordt herdacht maandag a.s. in het Peek en Cloppenburgfiliaal Breestraat 78-80. De receptie is van 11.30 tot 12.00 uur. LEIDEN De Leiderdorpse post- liggen. Het resultaat van deze vlucht duivenvereniging „De Rijnklievers" had voor een vlucht uit Vilvoorde, een afstand van ruim 130 km, 577 oude en Jonge duiven in concours LEIDEN Schaatser Kees Verkerk still going strong was gistermiddag op het Vijf Mei- plein in Zuidwest om de deélnemertjes te coachen aan de rolschaatswedstrijden. Er werd in twee categorieën gereden: 6 tot 9 en 9 tot 13 jaar. Kees gaf aanwijzingen. (Foto Jam Holvast)

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 3