AX KLAART MOEILIJKE KLUS Wat is Arlita? Met Boze Piet Keizer wilde ophouden in de rust KAREL1 UQTISgiE 'RUD TEGEN 1EPEND1ENTE IDIGT IN 1-1 SPEL Piet Keizer: meeste overtredingen Kovacs: „Doorgaan, kome wat komt" Tiental van LFC nog 1-1 tegen Ter Leede Koersen Duindigt Postuum geeerd 20 stuks Arlita 2.80 AO 7 SEPTEMBER 1972 Het doelpunt van Johan Cruyff vn het begin van de wedstrijd. BUENOS AIRES Scheidsrech ter Tofdk Bachramov heeft 56 keer voor een overtreding moeten fluiten. De AJacieden grepen 37 keer (voor rust 20) incorrect in en de Argen tijnen 19 keer (10). Aanvoerder Piet Keizer veroorzaakte de meeste over tredingen: negen gevolgd door Ruud Krol en Johan Neeskens, met ieder zeven. Bij Independiente werd Ma- glioni het meest, vijf keer bestraft. De eerste en enige overtreding van Sjaak Swart in deze wedstrijd leverde hèm de gele kaart op. Bar ry Hulshof en Arnold Müihren ver oorzaakten ieder slechts één vrije schop. In de 73ste minuut moest scheids rechter Bachramov nogmaals de ge le kaart tonen. Maglioni ging op de bon wegens het te ruw aanvallen van doelman Heinz Stuy Piet Keizer gaj Bachramov werk AIRES Wat in het begin zo kinderlijk eenvoudig leek, werd tenslotte nog t moeizame klus. Ajax, zo boorde vol zelfvertrouwen na het snelle boogbal- van Johan Cruijff (vijfde minuut), kreeg aan het slot van de oog-om-oog, tand- met Argentijns Independien te een volledig andere rol aangemeten dan >udige Europese kampioen gewen d is. Op de „knollentuin" in Buenos Aires [oed voetbal al bij voorbaat tot de onmogelijkheden behoorde moesten de zelfverzekerde Amsterdammers zich inleven in de rol van anti-voetbal spe- ledigers. Met maar één doel voor ogen: de winnende 10 naar het einde te n een chaotisch duel. Dat lukte Ia ng, maar niet niet lang genoeg. Een treffer umverdediger Sa bracht hysterische vreugde in het Independiente-stadion: de dstrijd om de officieuze wereld-c up eindigde in een 1 I gelijkspel. ijk mocht kwalitatief ijax, de handen nog met die 11, toch een angspositie. Want drie het einde trof de Ar- aller Bula, in een po- an voetballers weken ïen, toch nog de paal. rigens wel werd aange- nog gerechtigheid be- het voetbal. Winst iiente had teveel geëist ige lot. De Argentijnen an hun wèl fana- erg steriele stormlopen serieuze mogelijkheden louden. Drie kansen, 'n overtredingen (ook in perkt door de bewuste van Ajax, dat een rdedigers voor doelman en een waarschuwing, r Tovik Bachramov uit lerde Maglioni wegens de met de bal op gende Stuy. Maar ook kreeg de gele kaart te ij opponent Pastoriza toe-om-oog, tand-om- )t i laaiden al vroeg op. Cruijff al in de vijfde ïen meesterlijke boogbal n noteren, werd hij een ct voor trappende Ar- msterdamse Johan. de AJacied, kon niet op elle charges: eerst van ter van Mircoli. Cruijff reede grove overtreding goed twintig minuten pas. Dat was dan het 'an een eerste periode en Indepediente elkaar P voetbalkwaliteit be ar ook probeerden el- vermogen te tes- ef ook zo toen Arnold ipengevallen plaats was tien en de zekerheid otseling een stuk min- die kwaliteit in 3d, zakte ver terug op i veld en dat bood In- 3e gelegenheid nog na- in de aanval te gaan. i verlost van de angst wam echter in de ge- elft niet tot een wer- y nde aanval. Heinz Stuy ^1 het chaotische tweede de eerste helft nauwe- rijpen. Uit de twee ho- in zijn strafschopge- lircoli en Pastoriza de krachtig en ver langs kant van de paal. :rs •oog. tand-om-tand voet leer slachtoffers. Huls- I Pastoriza bijna buiten- in alles of niets actie, e al zijn grimmigheid met Swart. dat ook buiten een blessure be- De Argentijnen werden daarbij niet tegengewerkt door de Europese kampioensploeg die vrijwillig een paar stapjes terug deed. Indenendiente wilde graag druk uit oefenen. maar wist niet waar en hoe het diende te gebeuren. De middenvelders Raimondo Pastori za en Semenewicz, geassisteerd door de uitstekende verdediger Pavoni, legden meer snelheid in de acties door de bal over grotere afstanden te transporteren. Ajax weerstond het offensief vrij gemakkelijk, doordat veel van de verre Argen tijnse passes hoog in het centrum neerdaalden, waar Hulshoff, maar ook Krol en Blankenburg met ze kerheid het luchtruim zuiverden. Onder de constante aandrang moest Ajax een viertal hoekschoppen weggeven. Ook de corners bleken voor Independiente geen uitgangs punt voor indrukwekkende offensie ve acties. De verdediging van Ajax bleef zeer professioneel voetballen en hield de Argentijnse aanval vrij ge makkelijk in zijn greep maar het één-richtingsvoetbal ging door. Inde pendiente bleef met korte ccbina- ties en bekwaam solowerk (Raimon do, Balbuena en Semenewicz) naar het doel van Ajax trippelen. Ajax brak de acties af met verre trap pen die de verdediging slechts kort lucht gaven. Slag Het duel ontwikkelde zich meer en meer tot een slag, die plaats vond tussen middenlijn en de rand van het Amsterdamse strafschopge bied. Daar ook haalde Swart, in zijn eerste overtreding, Pastoriza onderuit. Bachramov offreerde Swart de gele kaart. Onmiddellijk daarna moest Stuy eindelijk zijn kwaliteiten tonen op een afstands schot van Pavoni. Vlak daarop greep de Amsterdamse doelman 'n felle schuiver voor de voeten van Maglioni weg, die uithaalde in de richting van de doelman. Stuy werd geraakt, Bachramov haalde opnieuw de gele kaart uit zijn rechter ach terzak. Ajax bleef verdedigen, zonder zich overigens met de rug tegen de muur te laten drukken al bleef er een latent gevaar schuilen in de acties van Independiente. Dat ge vaar leverde onverwacht een doel punt op door een afstandsschot van de opgerukte centrale verdediger die het anti-voetbal van Ajax afstrafte. Hoog sloeg de bal in de linkerhoek tegen het net. 11, acht minuten voor tijd. De gelijkmaker was voor Inde pendiente een stimulans nog feller in het offensief te gaan. De achter hoede van Ajax brak echter niet onder de wetenschap dat een fout je fataal zou zijn. Foutloos spelen kon Ajax in het overvolle straf schopgebied niet tot het verlossen de laatste fluitsignaal van Bachra mov. Een beoordelingsfoutje van Blankenburg bracht invaller Bulla, die zich nimmer had kunnen verlos sen van de ketting waar Blanken burg en Hulshoff hem aan vast hielden, in zeer aantrekkelijke scoringspositie. Zijn uithaal eindig de op de paal en de wegspringende bal werd door Balbuena voor het doel langs gejaagd. Ajax had zijn moeilijkste moment doorstaan. De schaal was niet door de balans stand geslagen. botsingen door, koel be- le lakonieke arbiter To- lov uit de Sovjet-Unie, tijd el zich voort op een ni kker niet representatief genoemd voor de Euro- oeg. Het gelukte wel door zeker ingrij- achterste vijf (Suur- |j P. Blankenburg, Nees- )D de oprukkende Ar- weestaan. Tot het rust- de voorsprong van 1 fd. 503 ia begon Independiente I pressie uit te oefe verdediging van Ajax. Stuy redt terwijl Hulshoff (4) gespannen toeziet. De Argentijn Balbuena (r.) komt te laat BUENOS AIRES Het heeft er even naar uitgezien dat de ontmoeting in het inferno van Avellaneda, een voorstad van Buenos Aires, een voortijdig einde zou krijgen. Piet Keizer had er namelijk aan het einde van de eerste helft genoeg van: „Ik vond dat het te erg uit de hand begon te lopen". Op verzoek van de linksbuiten-aanvoerder maakte Ajax-voorzitter Jaap van Praag zijn opwachting bij scheidsrechter Tofik Bakhramov voor het begin door het lot gekozen, de Enbelsman Taylor en de Italiaan Gonella weken naar de zijlijnen met de bede in de tweede helft toch vooral krachtdadig op te treden. De Rus, benaderd door middel van een tolk. hoorde alles aan, ook de monoloog vap Keizer onder het wandelen naar de middenstip. Met enige hoofdbewegingen dirigeerde hij de spelers naar hun plaatsen en floot af. Of Bakhramov zich de ti- raden heeft aangetrokken wilde hij niet bekennen „Ik had de wedstrijd onder controle". Maar feit is dat het eerste half uur van de tweede helft aanmerkelijk gedisciplineerder ver liep dan dezelfde spanne tijds voor rust. Piet Keizer was overigens nog al lerminst van de goede bedoelingen van de besnorde Rus overtuigd: „De lichte overtredingen bestrafte hij allemaal, maar de echte niet, toch had ik de indruk dat hij ze wel degelijk zag". Hoe dan ook. er was een duidelijk rustige periode in de wedstrijd, waarin Ajax de strijd redelijk in de hand had, al bleven de Argentijnen onberekenbaar. Het helse laatste kwartier sloeg echter alles, behalve Ajax .De Amsterdamse equipe ging voor acht tellen neer op de upper cut van Sa en werd-kort na de tref fer weer aangeslagen door een serie van Bullaa (Paal) en Balbuena (van dichtbij naast), maar de Euro pese kampioenen verhinderden de knock out. Stefan Kovacs na-afloop geëmotio neerd: „Ik had dit verwacht. Maar de spelers niet. Piet wilde stoppen in de rust.Ik heb gezegd: Doorgaan, kome wat er komt. desnoods met acht of zeven spelers". „We stonden er slecht voor," aldus Kovacs," met Cruijff eruit, Sjaak Swart voor 50 procent en Neeskens tegen het einde niet fit. Maar we moesten nu doorgaan. Er was geen andere mogelijkheid". En Jaap van Praag: „en de spelers wilden toen wel weer". De spelers van Ajax hebben voor al hard gewerkt. Ger Mühren: „Op zo'n veld was immers geen voetbal mogelijk. Ze moeten het maar aan een of andere boer verkopen". Sluiting De Westduitse coördi nator van het organisatie-comité van de Olympische Spelen, Siegfried Perrey, heeft gisteravond meege deeld, dat de sluitingsplechtigheden van de 20e Olympische Spelen op maandag 11 september om 19.30 uur zullen beginnen. Bomalarm Pas zeer laat zijn gistermiddag (4000) toeschouwers toegelaten tot de handbalwedstrijd Roeraenië-Hongarije. De oorzaak hiervan was een melding dat er een bom in de sporthal zou zijn ge plaatst. Dit bleek onjuist. Van Weerlee van veld gestuurd LEIDEN LFC heeft zich gis teravond enigszins gerehabiliteerd voor het zwakke resultaat van zon dag J.l. tegen Lugdunum door zater dag-eersteklasser Ter Leede een 1-1 gelijkspel af te dwingen. Voor de wedstrijd werd één minuut stilte in acht genomen naar aanleiding van de dramatische gebeurtenissen in München. De ploegen wogen in de eerste helft aardig tegen elkaar op, al kregen de LFC'ers (vooral Cockie van Weerlee en Piet Gubler) de meeste reële scoringskansen. Ter Leede kwam in de 65ste minuut op 1-0, toen Cor Vreugdehil alleen voor doelman Sjaak Bouwmeester ver scheen nadat de LFC-ver dediging was blijven staan voor buitenspel. Dit doelpunt luidde een korte periode van wat onvriendelijk heden in, waarvan Cockie van Weer lee uiteindelijk de dupe werd. Scheidsrechter Leek stuurde hem in de 70ste minuut vroegtijdig naar de douche wegens natrappen. Met tien man was LFC toch in staat om de Sassenheimers in de verdediging te drukken. Theo van Seggelen nam in de 75ste minuut de verdiende gelijk maker voor zijn rekening, toen hij de bal na een lage voorzet van Wim van der Linden achter doelman Wim Harskamp plaatste. LFC: Bouwmeester, Chris Gubler, Hoek, Holswilder, Moesman, Van Laarhoven, Van Seggelen, Van der Linden. Pardon. Van Weerlee. Piet Gubler. Karinprljs: 1. Jethro J (C. de Leeuw) (1.27.1); 2. Knight Pioneer; 3. Klmelak Tot: w. 22.80; pl. 2.90. 1.30. 2.10; kopp. 15.60; Mo 485.40. Keen Speeciprijs: 1. Kiitty G (P. Se- gers) (1.25.6); 2. King Westlandta; 3. Kahinga. Tot.: w. 4.10; pi. 1.40, 1.20, 1.50; kopp. 7.20. Kniey's Speedprys 1. In Petto (P. Zandt) (1.25.6); 2. Jokkebrok; 3 Ka- roline N. Tot.: w. 23.90; pl 4.601.70, 2.80; kopp. 22.40; trio 3.808.30 Jonkerprijs: 1. Lento H (P. Koppe- Jan) (1.24.8); 2. Laguna Star; 3. Lido Buitenzorg. Tot.: w. 3.20; pl. 1.80 2 20; kopp. 4.50. Gouden Droom: 1. Jock (D. Weiss) (1-23-2)2. Artois; 3. Patati Patata. Tot.: w. 3.50; pl. 1.70, 1.40; kopp. 3.50; Mo 31.00. Jofferprijs: 1. Lady (J. Hendrlkx) (1,23.3); 2. Lies; 3. Loeki Dartel. Tot.: W. 14.80; pl. 2.60, 1.40, 1.60; kopp. 5.30. Kapitein Scotchprijs: 1. Ireland (G. Onrust) (1.22.9); 2. Fablola Kitty; 3. Gudo van Bonni. Tot.: w. 12.00; pl. 4.30, 3.30, 2.40; kopp. 9.40; Mo 529.60. Boxberger Boyprljs: 1. New ElecMc (A. Treanor) (1.25.0); 2. Yvancka; 3. Tuscan Pride. Tot.; w. 2.60; pl: 1.40, 1.40; kopp. 3.80. Kahingaprijs: 1. Ingrid Roodnoot (T. Oudshoorn) (1.20.8); 2. Hideaway; 3. John Areta. Tot.: w. 13.30; pl 2.10, 2.60. 1.70; kopp. 9.50; Mo 281.50. Korjakprijs: 1. Hellen Carbonari (H. Langeweg) (1.24.4); 2. Jungfrau W; 3. Ilona Carbonari. Tot.: w. 3.20; pl. 1.60. 4.60, 1.50; kopp. 7.40. Totalisator-omzet t 288.228.-. MüNCHEN De Israëlische wors telaars Mark Slavin en Eliezar Halfin en de officials Josef Gutfreund en Moshe Weinberg, die dinsdag als ge volg van de acties van de Palestijn se terroristen om het leven kwamen, zijn door de wereldworstelfederatie (FILA) postuum geëerd. Gister avond voor aanvang van de wed strijden Grieks-Romeins werden aan de worstelaars de wereldkampioen - schapsmedaille toegekend en aan de officials de gouden FILA-ereme daille. Een (mislukte) poging van de hoog opspringende Pas toriza om de bal langs Stuy te koppen. Rechts op de foto Suwrbier. MUNCHEN De voorzitter van het Nederlands Olympisch Comité, de heer Kerdel, heeft een beroep ge daan op degenen, die niet meer aan de Spelen willen deelnemen, toch gezamenlijk met de rest van de ploeg terug te reizen naar Nederland. Dit om de verschillende standpunten, dié er ten opzichte van het door gaan van de Spelen, binnen de ploeg bestaan niet te markeren. Er wordt in principe vastgehou den aan de oorspronkelijke vertrek datum: maandagochtend aanstaan de. De Nederlanders zullen de versoberde sluitingsceremonie dan dus niet meemaken. ADVERTENTIE Gewichtheffen De internationa le gewichthef federatie heeft Mo hammed Nasehi (Iran) en Walter Legel (Oostenrijk), die tijdens het Olympische toernooi zijn betrapt op het gebruik van verboden stimule rende middelen geschorst tot 30 sep tember 1973. Bovendien heeft de fe deratie besloten te onderzoeken of de arts van de Iraanse ploeg schuld treft. Hij zou de gewichtheffers de verboden middelen hebben gege ven. O Voetbal In de eerste ronde van het toernooi om de Europa Cup n heeft de Italiaanse bekerwin naar AC Milan gisteravond in Luxemburg met 4-1 (1-0) gewon nen van Red Boys Differdingen. Voor AC Milan scoorden Prati (2x), Golin en ChiaruggL In de laatste minuut zorgde Klein voor de enige Luxemburgse treffer. De wedstrijd, de eerste tussen beide clubs, werd bijgewoond door zesduizend toe schouwers. Goeie vraag Het is de nieuwe Karei 1 superlichte senoritas. (moet u naar vragen) er is maar één

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 17