Bloemenbadplaats had toch een vrij redelijk seizoen LIFT IN FLAT VAN ELF ETAGES IN ALPHEN WERKT AL WEKENLANG NIET Geld ontbreekt Alphen voor aanleg van we£ Noordwijks V.V. V.--directeur Wim Rovers met vakantie naar de Brabantse dreven Ellende Frederik Hendrikstraat zal nog enkele jaren voortduren INBRAAK IN POSTKANTOOR NOORD WIJK AAN ZEE Noordwijks WV-directeur Wim Rovers heeft na een wat de weersomstandigheden aangaat wat o ngunstig seizoen de bloemenbadplaats de rug toegekeerd. Voor drie weken. Met vrouw en kinderen heeft hij ergens in het Bra bantse land een vakantie-bugalow betrokken om daar van een welverdiende rust te gaan genieten en inspiraties op te doen vo oor het badseizoen 1973. Een seizoen, waar voor de voorbereidingen in oktober weer zu llen beginnen met het hernieuwen van con tacten met de binnen- en buitenlandse toer operators, 't aanknopen van nieuwe relaties en het verzenden van metershoge stapels fo lders. Enige uren voor zijn vertrek spraken we nog met Rovers, die op een door ons ge stelde v raag antwoordde, nog niet over exacte gegevens te beschikken over de resul taten van het nu nagenoeg voorbije seizoen. Letterlijk zei hij: „'Je Heb stemmen uit de horeca-wereld ge hoord, die spraken over een beter jaar dan 1971 en anderen beweren, dat het belangrijk minder is geweest. De balans is nog niet opgemaakt. In het kantoor aan De Grent hebben we vaak onder hoogspanning moeten werken, 'k Geloof dat we er in tegenstelling tot andere kustplaatsen nog betrekkelijk goed zijn afgekomen". Rovers stelt nadrukkelijk, dat er in Noordwijk gelukkig een goede samenwerking is met de horeca, de pensionhouders, de huizen- en ka merverhuurders en de middenstand. Al deae categorieën zijn in het VVV. Door Cees Combee Archieffoto Jan Holvast bestuur vertegenwoordigd en dragen een belangrijk steentj bij om 't wer ven van gasten mogelijk te maken en om hen tijdens hun verblijf in de Wensen Natuurlijk blijven er wensen, zo als een nog grotere mogelijkheid tot slecht-weer-recreatie en een snelle bouw van een zwembad, niet alleen voor eigen burgerij, maar ook voor de gasten in voor-, na- en hoogsei zoen. Dat die bouw door het indie nen van bezwaarschriften door om wonenden mogelijk vertraagd zal worden noemt men in V.V.V.-kringen een betreurenswaardige zaak. Toch heeft men nog hoop, dat deze kwes tie zich ten goede zal keren. Te meer omdat de zwembadzaak in de laatste gehouden gemeenteraads vergadering niet aan de orde is ge komen, doch werd aangehouden tot de septembervergadering. Begrijpelijk houdt Wim Rovers zich angstvallig buiten deze gemeentelij ke aangelegenheden. Een standpunt dat hij ook inneemt ten aanzien van wat er met Huis ter Duin gaat gebeuren en wat er na een eventue le afbraak voor in de plaats komt. Het is duidelijk, dat hij wel wat voelt voor de plannen van de 83- jarige Thijs Slavenburg mits deze natuurlijk realiseerbaar zijn en dat hij zich bepaald niet gelukkig zou voelen als er op dat terrein in de toekomst alleen maar appartemen tenflats zouden komen. Een nieuw modern hotel met daarnaast wat appartementen voor de verkoop en verhuur zou hij als alternatief plan wel graag zien verrijzen op de plaats waar de geschiedenis van Noordwijk als badplaats begon. Het gaat er om de bloemenbadplaats haar status te laten behouden. Evenementen Veel waardering heeft Noordwijks VVV-directeur voor de evenemen ten-commissie, die zoveel doet voor het "bezighouden" van de gasten en hoopt volgend Jaar nog meer evenementen te kunnen organiseren als iedereen, die belang heeft bij de toeristische industrie, bij zou willen dragen om de commissie aan nog meer geld te helpen, zodat een uit gebreider programma kan worden aangeboden. Rovers heeft, nu nij zich volledig heeft ingewerkt in Noordwijk en hij door meer personeel de handen wat vrij heeft gekregen (met medewer king van het VVV-bestuur> zeker plannen om zelf buitenlandse good- will-reizen te gaan maken. Het is wel bijna zeker, dat hij in oktober naar Engeland zal gaan om daar te spreken met reisorganisaties over trips naar de Nederlandse kust. Niet alleen als de bolbloemen hun kleu renpracht ten toon spreiden in het voorseizoen, maar ook in het hoog- en naseizoen. Nu reeds zijn er tal rijke boekingen uit Engeland binnen voor groepsreizen met jongeren in het voorseizoen. Rovers lachend: "Met de kegelar rangementen. waarvoor we Duitse clubs enthousiast trachten te ma ken, loopt het bijzonder goed. Het komende weekeinde komen er weer acht. Die actie wordt gevoerd in sa menwerking met het bureau Keulen van het Nationaal Bureau voor het Toerisme. Er zijn twee arrange menten: een kort weekeinde van zaterdag tot en met zondag en een lang van vrijdag tot en met zondag. Sinds het begin van die "kegelac tie" vorig Jaar april er wordt ge speeld in het bowlingcentrum zijn er al ruim zeventig clubs geweest. Onder andere uit Keulen, Bochum, Solingen, Koblenz, Dortmund, Le verkussen en Duisburg. Dit bureau heeft al vijftig clubs voor een weekeinde naar Noordwijk ge bracht". Mevrouw H. Mathilde Kannes uit Efstadt-Ahrem, secretaresse van de kegelclub "Sanfte Schieker", is zeer enthousiast over de ontvangst in Noordwijk. Zij zegt: "We hebben hier een fijn en sportief weekeinde doorgebracht. Er was naast kegelen volop gelegenheid om van de prach tige zee en de duinen te genieten. Volgend Jaar komen we beslist te rug en bovendien zullen we andere clubs, waarmee we in competitiever band spelen, aanraden ook eens naar Noordwijk te gaan". Leuk vindt Rovers het in dit ver band nog te vermelden, dat hij een gesprek heeft gehad met burgemees ter dr. Heinrich Fischer van Solin gen, een 180.000 inwoners tellende stad. Onder het genot van een kopje koffie werd gesproken over de mo gelijkheden tot het doorbrengen van een verlof van daarvoor in aan merking komend gemeentepersoneel in Noordwijk. Het zou gaan om groepen van veertig tot honderd man voor een t\jd van drie weken. Hoe j dat allemaal zal aflopen is begrijpe- j lijk nog niet bekend, doch Rovers heeft goede hoop dat er iets uit dit onverwachte contact komt. Dr. Fischer verbleef met zijn echtgeno te enige dagen in de bloemenbad plaats en wa6 daarover zeer enthou siast. Particuliere bureaus Toen we het als paddestoelen uit de grond verrijzen van particuliere plaatselijke reisbureaus, die zelf bui tenlandse toeristen werven en deze in de badplaatsen onderbrengen ter sprake brachten antwoordde Wim Rovers, dat hij daar op dit moment geen commentaar op wenste te le veren, aangezien deze zaak nog in tern moet worden besproken in het V.V.V.-bestuur. Over deze kwestie wordt in Noord wijk in toeristische kringen uitvoe rig gsproken. Er zijn namelijk ka merverhuurders geweest, die plotse ling gasten met een iogiesbewijs aan hun deur zagen verschijnen, waar over met het betreffende reisbu reau geen afspraak was gemaakt. Dat gebeurde vooral tijdens het cor so-weekeinde en het 1 mei-weekein de. Het bleek, dat deze kamerverhuur ders al in het begin van dit jaar een kaart hadden gekregen van het reis bureau met het verzoek kamers be Noordwijks VVV-directeur Wim Rovers geniet van welverdiei k de rust in het Brabantse land. Hij heeft de indruk, dat c bloemenbadplaats nog een betrekkelijk goed seizoen heeft giro had ondanks het minder gunstige strandweer schikbaar te stelen. Ondanks het feit, dat men daarop niet gereageerd had, werden toch gasten ge stuurd. Gevolg heen en weer ge sjouw met die buitenlanders en uit eindelijk een bezoek aan de V.V.V., die hen op drukbezette weekeinden ook niet aan logiesruimte kon hel pen. In de kringen van de kamerver huurders meent men, dat aan deze onfrisse praktijken v£ reisbureaus in het voorseizoen' -, corso-. 1 mei- en pinksterweek de volgend jaar drastisch einde moet worden gemaakt, doet de naam van Noordwijk als t plaats niet goed. Bovendien door deze reisbureaus verschilled prijzen worden berekend aan ten, waarbij forse winsten zou]>s worden gemaakt. Ook in deze is overleg een dringende eis, zo m men. De geschiedenis van vooi 1972 mag zich volgend Jaar herhalen! ALPHEN AAN DEN RIJN „Het uitzicht is hier erg mooi, maar de rest En vult u zelf maar aan. Uit deze uitspraak proeft men duidelijk hoe de stemming onder de bewoners (zeventig gezinnen) van de elf etages hoge flat aan de Saffierstraat is. Dat bleek ook duidelijk uit de in gezonden brief in onze krant van maandag. Die is thans tot het nulpunt gedaald. Daar is ook wel alle reden toe want de laatste vier weken kunnen deze mensen geen ge bruik van de lift maken, omdat hij defect is. Ook daarvoor was het steeds „klungelen" geblazen. Om de haverklap begaf het vervoermiddel het en moest men zich met de benenwagen omhoog begeven. Als men klaagt bij de Stichting Centraal Woningbeheer krijgt men te horen, dat er een nieuioe lift komt. Er zijn wel steeds monteurs aan het rommelen maar resultaat is tot nog toe uitgebleven. Het zou thans zo zijndat Woningbeheer zelfs de telefoon niet meer op neemt. Nu zijn de bewoners het echter zat. Er is een brief naar de woningbe heerder gegaan en tevens heeft men burgemeester en wethouders van de ze gang van zaken op de hoogte ge steld. Mevrouw Karrenbeld, die het initiatief hiervoor heeft genomen, zegt: „Het is een ellendige situatie. Ik verwacht elk moment een baby. Stel je nu eens voor dat er iets mis zou gaan. Wat dan?" Dit is één van de vele gevallen. Op die elfde etage woont ook iemand die hartpatiënt is en beslist geen trappen mag lopen. Maar voor de man zit er niets anders op dan het toch te doen. Hij wordt er gewoon toe gedwongen. Vrouwen, die met him kinderwagen naar beneden wil len, kunnen niet uitgaan en moe ten noodgedwongen in huis blijven zitten. Het is zelfs al gebeurd, dat een arts, die bij een vrouw met een geblesseerde knie was geroepen wei gerde om naar boven te klauteren en haar zei, dat. ze maar een ta xi moest nemen om hem te consul teren. Vele malen is het al voorge komen, dat er mensen in de lift „ge- Door Jan Westerlaken vangen" zaten, doordat deze door zakte. De politie ls al diverse malen als reddende engel opgetreden. „Die lift is", zegt mevrouw Van Ham nu, „levensgevaarlijk. De rem men zouden stuk zijn en als deze toch „draalt" is het niet ondenkbeel dig, dat hij naar beneden kan klap pen. Moeten er dan werkelijk eerst ongelukken gebeuren voordat er wordt ingegrepen? We zijn zelfs al bij de politie geweest maar ook zij kan niets ondernemen. Het is een zaak die de Stichting aangaat. Maar die is laks. Althans dat zegt het ei gen personeel". I Wat doen de dames hier- j tegen? „Een aantal", zegt mevrouw I Karrenbeld. „heeft een x-bedrag van de service-kosten niet betaald. Ande- |ren daarentegen hebben geen huur betaald. Maar ja, voorlopig zitten we I nog steeds met de gebakken peren jen worden er door de Stichting geen I stappen ondernomen om tot repa- pLratie van de lift te komen. Ik vind dat we nu lang genoeg heb ben gewacht en het tijd wordt, dat er iets wordt gedaan. Het is toch ab normaal, dat je in huis moet blijven zitten en nergens met je kleine kin deren heen kunt gaan? Daar zijn de woningen toch niet voor?" Wethouder Houben is overigens ook al door één van de bewoners benaderd. Hij heeft toegezegd, con tact met de Stichting te zullen op nemen. om na te gaan of hij kan bewerkstelligen, dat de repa ratie spoedig zal worden uitgevoerd. Of dit succes zal hebben moet wor den afgewacht. Voorlopig is het toch wel een kwalijke zaak. dat de ningbeheerder de bewoners in kou laat zitten. In een verklaring schrijft de Ni stichting, die de Stichting Centi Woningbeheer heeft belast met onderhoud, dat er nog deze week nieuwe brancardlift in bedrijf worden gesteld. Aan het gebruik van de liften in de huidige situ zijn geen gevaren verbonden, grote brancardlift wordt zo mogelijk in gebruik gesteld kan op verzoek wel worden gebri voor ambulanceverkeer en dergel De kleine lift krijgt als gevolg een en ander te veel te verwe en valt daardoor vaker dan norn in storing. Het onderhoud is sinds kort een gerenommeerd liftenbedrijf opgedragen. Deze firma heeft I electrificatiesysteem van diverse I siallaties gecontroleerd. In drie bouwen zal tevens een nieuw steem worden aangebracht. ALPHEN AAN DEN RIJN De aanleg van de nieuwe weg van de brug over de Gouwe naar de Conradstraat zal de eerste jaren nog niet worden geraliseerd. Ondanks dat de gemeen te eigenares is van alle benodigde gronden beschikt zij niet over financieringsmiddelen. Dit heeft tot gevolg gehad, dat gedeputeerde staten tot nog toe geen goedkeuring hebben gehecht aan de kredietaanvrage. Dit betekent echter wel, dat een groot gedeelte van de Prins Hen drikstraat door het toenemende ver keer wordt overbelast. De straat wordt compleet aan „flarden" ge reden. Deze loopt dan ook schuin naar beneden en bij nat weer (om over de winterperiode maar te zwij gen) maken de auto's soms de vreemdste capriolen. Het is al diver se keren voorgekomen, dat wagens van bewoners van de Prins Hendrik straat de dupe zijn geworden van ao'n slippartij. ALPHEN/ZWAMMERDAM Het hulppostkantoor in Zwammerdam is f 957 armer. Gisternacht kreeg het bezoek van ongenode gasten, die in het kantoor een stalen kast openbra ken alsmede een loketlessenaar ver nielden. Via de achterzije van het gebouw wist men binnen te dringen. De gemeente zal de weg echter niet verbeteren. Wanneer zij hier toe zou overgaan is er een complete reconstructie noodzakelijk. En het is altijd hetzelfde liedje het ont- breed te enen male aan geld. Op hogen is volgens de directeur van gemeentewerken, ir. Hakstege, prak tisch onmogeiijk. Gebakken peren Voorlopig zitten de bewoners dus nog wel even met de gebakken pe ren. Verkeersopstoppingen zijn hier ook aan de orde van de dag. Zware trucks met opleggers, die bedrijven aan deze straat moeten „bezoeken", zetten om de haverklap de weg af, omdat het bijzonder moeilijk is de smalle ingangen direct te nemen. Maar ook gemakzucht van de chauf feurs van deze zware kolossen stag neert het verkeer wel eens. Het komt vele keren voor, dat men de vracht auto maar gewoon langs de kant van de straat zet voor het lossen van ma teriaal en dergelijke. Levensgevaarlijke situaties ont staan er soms als de „reuzen" aan het manoeuvreren slaan. Regelma tig rijdt men via het fietspad, waar over het langzame verkeer uit twee richtingen nadert, het trottoir op. Wanneer de aandacht ook maar even zou verslappen, kan dit catastrofale gei'olgen hebben. Veel schoolgaande kinderen uit omliggende dorpen be geven zich via deze route naar hun bestemming. En het mag zonder meer een wonder worden genoemd. dat er tot nog toe nier. jets „mis" is gegaan. Meestal is het zo, dat men i de put gaat. dempen als het kalf is verdronken. Het is toch wel een be- treurenswaardieg zaak, dat men dan pas stappen gaat ondernemen. Naar school Eén van de bewoners van deze straat durft zijn kinderen beslist niet alleen naar school te laten gaan uit angst dat hen iets zou overko men. Deze Alphenaar rijdt iedere dag met de auto op en neer om toch vooral de kinderen zoveel mo gelijk tegen het verkeer in bescher ming te nemen. Men kan zich ook niet aan de indruk onttrekken, dat er veel te veel aandacht aan Ridder- veld wordt besteed en dat men an dere delen van „het dorp met stads- beuren, dat het een stuk „veiliger" allures" aan hun lot over laat. wordt. Want nu komen de auto's met Wanneer er misschien een stren- hoge snelheid vanaf de brug over de gere snelheidscontrole zou worden ge- I Gouwe aangeraasd en, er hoeft het gevolg. Het instellen van een stopverbod zal geen eens zo'n gek idee j zijn. Enfin, de betreffende instan- j ties moeten de situaties maar eens houden, zou het wel eens kunnen ge- iet» mis te gaan of een ongeluk ia onder de loep nemen. De onoverzichtelijke situa tie in de Frederik Hendrik straat. zoals boven op de foto, zal nog enkele jaren blijven bestaan.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 4