ONPERSOONLIJKE RECLAME VOOR HELE DETAILHANDEL Hij kreeg de pest in agenda Nieuw plan voor Oostdorperweg Holthaus en Molenaar worden 'betaalbaar' Apollo start goed 1 oorschoten heeft Stichting Verkoopbevordering Detailhandel WOENSDAG 6 SEPTEMBER 1 VOORSCHOTEN In Voorscho ten is opgericht de Stichting Ver koopbevordering Detailhandel gaat zich richten op de verkooppromotion door onpersoonlijke reclame voor de detailhandel. De Stichting gaat wer ken voor alle winkeliers in Voorscho ten en vergelijkt zich met een soort V.V.V.-kantoor. De Voorschotense middenstad zal hecht gaan samenwerken en de eer- Nieuw bestuur voor Blitz VOORSCHOTEN De Voorscho tense basketballvereniging "Blitz" hield een goed bezochte algemene ledenvergadering, waarbij het be langrijkste agendapunt was de be stuursverkiezing. Het nieuwe be stuur is als volgt samengesteld: H. Koenen Sr., voorzitter; J. Vijlbrief, secretaris; W. van Klaveren, pen ningmeester, H. Koenen Jr., wed strijdsecretaris; R. Knijnenburg le den administratie; R. Weizenbach, technisch lid en P. Rietkerk, lid. De komende weken zal de B.V. "Blitz" een aantal oefenwedstrijden spelen in de sporthal "De Vliet- horst. Zaterdag beginnen de wed strijden om 16.30 uur. De meisjes- en jongens junioren zul len zondag deelnemen aan het sterk bezette New Lake-toernooi, de meis jes- en Jongensadspiranten nemen op 16 september deel aan een toer nooi in Zaandam. Door de dames- en herensenioren wordt op 23 september deelgenomen aan het ESSO-toernooi, waarbij Blitz de be ker moet verdedigen. ste grote aktie naar buiten uit zal zijn een najaarsbeurs, waarbij het gehele centrum ingeschakeld worden, om te veronderstellen dat alle Voor schotense winkeliers met open ar men de nieuwe stichting tegemoet zullen treden. Een van de kenmerken van de winkelier is vrijheid en zelf standigheid en daarvoor is de win kelier bereid het avontuur te zoe ken en vele zekerheden niet te be geren. Planje meent echter dat ieder winkelier wel zo realistisch zal zijn om te beseffen dat er iets moet gebeuren om de sterke koopaf- vloeing te remmen en als het kan te stoppen. Voorschoten komt in de greep van de strijd om de consu ment tussen de binnensteden van Leiden en Den Haag en Leidsen- hage. In die strijd kan Voorschoten wel eens grote klappen krijgen. „Het is een teken aan de wand dat de NZH extra autobussen in zet voor de koopavond in Leiden Deze bussen rijden van Voorschoten naar Leiden v.v. De NZH zet pten bussen in wanneer er geen animo voor is", al dus de voorzitter var* de Stichting, die contateert dat Voorschoten een omgeving, wat helaas niet uitge speeld wordt. Iedere winkelier kijkt graag naar de eigen winkel deur en wanneer die maar flink open en dicht gaat, dan loopt de zaak wel. Dat is een verouderd principe, aldus de heer Planje, want thans moeten alle winkeldeuren veel open en dicht gaan. Een winkelcentrum kan alleen bestaan indien alle winkels „gewild" zijn bij de consument. Een dracht onder de winkeliers maakt voor de consument het kopen aan trekkelijk. De Stichting Verkoopbevordering, Detailhandel durft de strijd om de consument wel aan en heeft ver vertrouwen in de toekomst, waarin de Voorschotense winkeliers elkaar uit nood maar tot tevredenheid zul len vinden. Burgerlijke Stand Voorschoten geboren: Maria F. W. d. v. C. W. van der Meulen en T. C. J. Verwijk. Johannes P. Aanraad, Davy S. der Spek, Stefanus W. P. M. E. l'Aml, Slta E. d. v. A. L. Gott- sohalk en T. Dupont Simon H. z. v. S. H. Zitman en A. L. J. Zeldenthuls. Dennis J. z. v. J. Taal en J. J. van der Zwaai, Ronald z. v. K. Carpentler en T. J. den Heijer, Mariëlle d. v. A. R. van het Hof en J. A. de Vries. Ondertrouwd: Th. C. Bakker te Stolzenau (W-Dsl) en A. de Jong, R. Oostergo te Den Haag en I. W. E. 'van Dl®, J. M. M. Hoeks Lelden en C. M. getrouwd: M. A. de Bruin der Linden, J. P. i L. Best, R. J. Tuu- J. L. R. Nanlohy te Wormerveer H. NAgelkerke Een zwart wollen complet van Frans Molenaar met gestreepte blouse en voering. Het wollen broekpak met een cloche (safa- rihoed) is in wit uitgevoerd. AMSTERDAM De Amsterdamse kan niet genoeg van kimono's krij- mode-koning Dick Holthaus is langzamerhand een Nederlandse Pierre Cardin geworden want behal ve couturecreaties zijn er nu ook -kousen, sjaaltjes, truitjes, blouzes, badpakken, zonnebrillen en byoux van hem te koop. En dat alles voor zeer betaalbare prijzen, zo bleek gLsteren tijdens de presentatie van zijn nieuwe winter collectie. Dick Holthaus kreeg veel applaus voor zijn wollen flannel mantelpak jes maar ook voor zijn met korte wij de driekwartjasjes gecombineerde pantalonensembles. Het waren stuk voor stuk bijzonder draagbare mo dellen. En zelfs de geconfectioneer de overgooiers (f 159), broekpakken <f 239), korte jasjes (f 198) en en sembles (f 259). Uit Holthaus' twenty seven collectie waren met veel zorg afgewerkt. De grijze, olympisch blau we. beige, zwarte en rode creaties zijn voor de komende winter bij be tere modezaken te koop. gen. En vandaar dat hij gisteren in zijn futuristische boetiek in de Am sterdamse van Baerlestraat heel wat kimonomantels voor de komende win ter liet showen. En niet alleen mantels maar ook korte wijde jasjes met vleermuis mouwen die door de mannequins op pantalons werden gedragen. Frans Molenaar lanceerde zijn ki monocreaties niet alleen in fel groen, rood en geel maar ook in meer ge dekte tinten. Frans ging met een serie zwarte pantalons gecombineerd met getail leerde blazers van beige laken op de klassieke toer. En ook zijn met col truien gecombineerde mouwloze mantelpakjes waren wat zachter van lijn dan zün meestal nogal strenge mathematische creaties. Maar ook wat de prijzen betreft zijn de boetiekmodellen van Mole naar er een stuk betaalbaarder op geworden. De prijzen variëren van f 150 voor het eenvoudigste Jurkje Mode-ontwerper Frans Molenaar 1 tot f 600 voor de duurste Jas. V rouwengilde opent seizoen -.EiDEN In de vergaderzaal van ae Petruskerk aan de Lammen- ochansweg heeft de afdeling Leiden van het Kath. Vrouwengilde gister avond het nieuwe seizoen geopend. Drs. Seef Konijn, die als theoloog verbonden is aan het pastoraal cen trum van het bisdom Haarlem en van wiens hand het boek „Ter over brugging" verscheen, sprak deze avond over het thema „Geloven". Na de inleiding ontspon zich tussen de circa honderd aanwezigen, w.o. le den van het Voorschotense Vrou wengilde, een aangename discussie. „DE DRIJVER" LEIDEN Langs het water van j de Koppoel hield het viscollege "De Drijver" zijn jaarlijkse viswedstrijd, waarbij de volgende resultaten wer den behaald: D. F. B. de Wit 35 St., 5670 gr., P. Willemse jr. 17-2770, G. Wagemaker 15-2525, H. van Mun- sterren 15-2430, S. A. Vischer 12-2125, W. de Wit Jr. 10-1675, W. de Wit sr. 9-1460, Ch. d. Wit 7-1370. De voor de ze wedstrijd uitgeloofde bekers gin gen naar D. F. B. d. Wit (gr. vangst, en S. A. Visscher (grootste voorn). De wisselbeker (grootste bliek) kwam dit jaar in handen van Ch. A. die Wit. OEGSTGEEST Apollo startte het nieuwe seizoen met een wed strijd tegen Kwiek Sport I uit Den Haag. In de eerste helft was het een gelijk opgaande strijd, die uit eindelijk uitmondde in een 56 rust stand. Na de rust leidde een Apollo offen sief tot een 9—6 voorsprong. Kwiek Sport bracht de spanning weer te rug met een paar afstandschoten tot 9—9. Hierna nam Apollo een voorsprong van 119 en stond deze niet meer af. Eindstand 12—10. De doelpunten werden gemaakt door: T. de Haan 4. G. Soet 3, S. Lagendijk 2» R. Sloos 2, B. Nieuwenhuisen L LEIDERDORP/DEN HAAG Een 21-Jarige Leiderdorpse autobestuur der ramde in de Akkerstraat enkele geparkeerde auto's. Dat gebeurde na dat hij enkele café's met een bezoek had vereerd. Het alcoholpromilage in zijn bloed was 1,95, voor de rechter een duidelijke zaak dus. Verdachte gaf zijn fout royaal toe, maar daar mee was de kous niet af. Het probleem was, dat verdachte in de bloemenhandel van zijn vader als chauffeur fungeert en het bedrijf door intrekken van het rijbewijs ern stig is geschaad. Om die reden wilde de officier vol staan met voorwaardelijk intrekken van het rijbewijs gedurende zes maanden met proeftijd van 2 jaar, en onvoorwaardelijk twee weken ge vangenisstraf. Het vonnis werd wat het rijbewijs betreft conform de eis, en tien dagen gevangenisstraf. De 27-jarige chauffeur uit Leid- schendam die voor de Haagse politie rechter verscheen, omdat hij onder invloed van drank zijn auto bestuur de. had in een Warmonds café een afspraak met een meisje gemaakt. Maar dat meisje kwam niet opdagen. „En toen kreeg u de pest in", veron derstelde de rechter vol begrip. Dat Vanwege die „pest" dronk de chauffeur het ene biertje na het an dere, wat een alcoholpromilage van 1,15 opleverde. Toen kreeg de chauf feur op de Warmonderweg een aan rijding, waarbij hij doorreed. Dat al les nam de Officier hem zeer kwalijk want verdachte had best begrepen WASSENAAR In Juli 1969 is de gemeenteraad akkoord gegaan met een plan tot het bouwrijp ma ken van het laatste gedeelt van Zijl- waterdng 11. Dit is het gebied op de hoek van de Van Craneriburdhlaan en de Oostdorperweg, waar intussen 70 woningwetwoningen zijn gebouwd en waar nog drie flatgebouwen door het Algemeen Burgerlijk Pensioen fonds zullen worden gesticht. In de plannen was inbegrepen een her profilering van het daar lopende ge deelte van de Oostdorperweg. Dit onderdeel van het plan kon echter nog niet worden uitgevoerd omdat er nog twee panden moesten wor den gesloopt. Dat is intussen gebeurd. De Oostdorperweg zou dus nu ver beterd kunnen worden. Burgemees ter en wethouders willen echter bij nader inzien enkele wijzigingen in het plan aanbrengen. Zij willen het trottoir langs de Oostdorperweg dat aan de Noord westzijde was geprojec teerd niet 2.20, maar 2.75 m. breed maken, waardoor de breedte van de rij'baan zal worden teruggebracht van 7.00 tot 6.50. Verder is er de mogelijkheid om de groenstrook, die aan de zuidoost- zijde van de weg geprojecteerd is, te vervangen door een parkeer- strook. Daarover willen burgemeester èn wethouders echter eerst graag het oordeel van de commissie Openbare Werken horen. Wat de herprofilering van de Oostdorperweg zelf betreft, een deel van de verbreding van de weg zal gerealiseerd worden op de plaats waar de twee woningen hebben gestaan, terwijl een ander deel zal worden aangelegd op voormalige tuingrond. Burgemeester en wethouders achten Bulletin van VVD Oegstgeest- Warmond LEIDERDORP Het eerste bulletin van de VVD-afd. OegstgeestWar mond is verschenen. Het ligt in de bedoeling een dergelijk bulletin acht maal per jaar te laten verschijnen. Bestuursvoorzitter P. J. van Emburg zegt in zijn inleidend woord dat het bulletin moet worden beschouwd als een nieuw communicatiemiddel, dat open staat voor verkeer in beide richtingen. Het leent zich dus niet alleen tot het verspreiden van infor matie. maar biedt ook ruimte voor suggesties en voorstellen, voor dis cussie en kritiek. Aangekondigd werd een belangrijke ledenvergadering op 19 september a.s. in De Roode Leeuw, waarin zal worden behandeld de aanbeveling van het hoofdbestuur inzake de kandidaatstelling van leden voor de Tweede Kamer. Eerste geslaagden van de L.D.R.B. LEIDERDORP Het was zater dag een heuglijke dag voor de LDRB De eerste kandidaten slaagden voor hun brevet. Het Jeugdbrevet I haal den 28 kandidaatjes en 5 kandidaat- Jes kregen het jeugdbrevet H. De nieuwe cursus begint op 5 sep tember in het overdekte zwembad "De Does". het verstandig het nieuwe gedeelte eerst geruime tijd' door het verkeer te laten inrijden, alvorens de defini tieve deklaag zal worden aange bracht. Er zal dus voorlopig alleen de fundering van het nieuwe weg gedeelte worden aangelegd. Wat de kosten betreft, het in 1969 beschikbaar gestelde krediet blijkt niet meer toereikend te zijn. Er is een aanvullend krediet van f 13.400,- nodig. Burgemeester en wethouders zullen dit aan de raad vragen als de werkelijke kosten bekend zijn. Er zullen voor de uitvoering van de plannen enkele bomen moeten worden gerooid: vier kastanjes, een beuk en een es. Getracht zal wor den de nog in redelijke staat verke rende es te sparen. Burgerlijke Stand van Leiden GEBOREN' Gregory Xérès. zn. van H. H. de Groot L. Kramer; Menno, zn. van B. K. Zwang; Maurice M. Kröse André Robert, en M. C. J. vai H. F. de Langi A. L. Fielemon H. Amelink; Neeltje, van x. vuuijs en P. Varkevisser; Machteld Louise Freya, dr. van G. C. van Genderen en M. L. van den Berg; Tamar Delila, dr. van H. J. K. Veenstra en G. M. S. van Elswijk; Ronald, Marcel Reinier, rvoorn en G. M. L. Ouwehand; G. C. van G. C. M. Kloos; J( H. G. H. E. van Gelderen Seggelen; Straaten GEHUWD G. J. de Reus en C. C. A. J. H. F. Kettenls en B. Mets. OVERLEDEN R. D. Kollewijn (79). man; J. der Salm (79), gehuwd geweest P. Ruijgrok; I. van der Veer (70), r J. P. M. de Groot (73). man; T. H. Per- ~i Spitters (72). huwd geweest met J. Laman; S. (72). r H. Nijboer (50), gehuwd C. C. Slaman; J. A. Meijn- nan; S. Noest (57), echtgen. van Tongeren; A. W. J. Of- Diefstal uit etalage LEIDEN Uit de etalage van een radiozaak aan de Aalmarkt is in de afgelopen nacht een cassette-recorder ter waarde van zevenhonderd gulden ontvreemd. De dader heeft de eta lageruit ingetrapt en de cassettere corder vervolgens weggegrist. Ruilclub Boshuis LEIDEN De ruilclub Boshuis wordt met ingang van a.s. vrijdag ondergebracht in één van de zalen van de Bevrijdingskerk aan de Mont- gomerystraat. Verzamelaars van postzegels, sigarenbandjes, lucifer- merken, munten, suikerzakjes, e.d. kunnen hier hun dubbelen ruilen op de tweede en de vierde vrijdag van de maand. De ruilavonden beginnen Kledingbeurs op 12-13 september LEIDEN De Unie van Vrouwe lijke Vrijwilligers en de NVVH in Leiden houden 12 en 13 september weer een winterkledingbeurs in het Logegebouw aan de Steenschuur 6. Van 14.00—16.00 en van 19.30—21.30 uur kan men 12 september de schone, niet versleten kleding inle veren. Vanaf 13.00 en vanaf 19.00. De verkoop begint op woensdag 13 september om 9.30 uur tot 15.00 Dr. Oussoren inspecteur WASSENAAR Dr. H. L. Ousso ren uit Wassenaar is door het mi nisterie van CRM benoemd tot in specteur voor de kunstbescherming in algemene dienst voor orgels. De heer Oussoren is nu Rijksadviseur voor orgels. De benoeming van de heer Oussoren gaat 1 oktober in. dat hij fout zat. Rekening hou< met het beroep van verdachte de officier hem. niet zijn werk mogelijk maken en daarom volst met voorwaardelijk intrekken van rijbewijs gedurende zes maanden proeftijd van 2 jaar, maar zoi meer drie weken gevangenisstraf, vonnis werd conform de eis, n dan met twee weken gevangenisst Woensdag (Geversstraat 65) kamerbewoners en alk staanden 8 uur Dijkstraat 2a Spreekuur raadsvrouw 4.306 uur nam. Oegstgeest (Kennedylaan 11) Ini atie-avond Baha'l 8 uur nam. Morsweg 10 Spreekuur Advies: Binnenstad 25 i Stadhuis Spreekuur sociale 19 Sociëteit Zoeterwoudsesingel 21 (Huize ruel) Bandrecorderdienst Wim M 7.30 uur nam. Morsweg 10 Spreekuur Advies binnenstad 810 i Donderdag Praethuys Vrouwen kerk 9) Onderwerp „Actie Col n.m.v. Derde Wereldwinkel 8 VRIJDAG Bevrijdingskerk (Montgomerystr (Breestraat Oegstgeest (Geversstraat 65) S< kamerbe- staanden 8 uur nai Leiderdorp Morsweg 10 Spreekuur Advieai linnenstad 2 Zaai Mekel vergadering P.v Stadsgehoorzaal Musical „Hair" Groenoordlial Leidato 710.30 Apothekers De avond- nacht- en zondagsdi wordt waargenomen door de Ha' apotheek, Haven 18 en apotl voorschoten, Leldseweg 66. 'OS-dienst SOS- Telefonische Hulpdienst 101710)—25202 Vooi alle die In 0L. 'ijkheden verkeren bereikbaar i Release Hulpverleningsdienst Release: NI1®' we Rijn 20a, tel 24555 Maandag I vrijdag 2022 uur; dinsdag t/m d ]e derdag ook 1518 uur. Gezinsverzorging Aanvragen nulp oe|aarden durig zieken en gezinsverzc singel 8 tel 24800 9—10 i Wetswinkeltje ve maandag) en donderdagavond 7—9 uur. Dienstencentrum voor 65-plussers Algemene informaties (910 i Noordeindsplein 2B, Tel. 40483. M<e 49G98. Binnenstad. Wljkinformatïe 10 uur); clubs, hulpdienst. Gerecht Tel. 43503. De Kooi Wijklnformatk 10 uur); clubs, hulpdienst Driftsti 49a Tel. 49726. Zeeheldenwijk Div; telefoonnummers (910 uur) 43078. 30897, 20176. Meerburg telefoonnummers (910 uur); 331 LEIDEN De kinderen vormden gisteren een erehaag bij het huwelijk van mej. L. Both, directrice van het dagverblijf voor gehandicapte kinderen aan de Rijnsburgerweg, die het huwelijk trad met A. J. Waverijn. j (Foto Jan Holvast)

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 2